PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atatürk'ün tabutunun açıldığı gün (9 Kasım 1953)

dragonflydesing
24-04-2010, 10:17
arkadaşlar belki blmeyenleriniz vardır diye paylaşıyorum,az önce arkadaşımla bu konu hakkında bilgi alışverişi yapıyorduk,arkadaşımın şu söylediği söz çok hoşuma gitti ''Atatürk gerçektende o zamanlar rahat uyuyordu,fakat şimdi yine tabutu açsalar aynı yüz ifadesini göremeyiz''

Atatürk'ün tabutunun açıldığı gün (9 Kasım 1953)

Kefen siyrildi ve...

Ozel solusyonla islatilmis pamuk kitlesi kaldirilinca
Ata'nin yuzu ortaya cikti. Derisi kahverengi bir hal almis, ama hatlari bozulmamisti.Sanki uyuyordu...

8 Kasim 1953 Pazar gecesi saat 23.00'da Prof. Dr. Kamile Sevki
Mutlu'nun ev telefonu caldi. Prof. Mutlu, Ankara Tip Fakultesi Histoloji ve Embriyoloji Kursusu Baskani'ydi.Patalogdu. Arayan ise Ankara Valisi Kemal Aygun'du...
Aygun, "Hocam" dedi, "10 Kasim gunu Atamizin naasini
Anitkabir'e tasiyacagiz. Bunun icin bir komite kurduk. Naasi
geleneklere uygun olarak topraga defnedecegiz. Ancak bozulmadan korundugunu belgelemek icin muayene etmenizi rica ediyoruz.
"Prof. Mutlu once reddetti. Mutlu, o sirada 40 derece atesle yatiyordu. Hastaligini gerekce gostererek bu gorevi bir baska meslektasinin yapmasini rica etti.Ancak Vali Aygun israrciydi: "Ben sizi sarar sarmalar gotururum, bu tarihi bir gorev" dedi. Mutlu kabul etti ve 9 Kasim sabahi Etnografya Muzesi'ne gitti. Basbakan Adnan Menderes oradaydi. Meclis Baskani Refik Koraltan ve eski baskan Abdulhalik Renda da...Mutlu, gorevden affini istemekle ne buyuk hata ettigini o zaman anladi.
Gercekten tarihi bir taniklikti bu... Ata'nin gul agacindan tabutu, 4 Kasim gunu, gecici kabrinden cikarilip muzenin holundeki mermer katafalka konulmustu. Bir hafta boyunca sirayla ogrenciler, subaylar ve generaller katafalk basinda nobet tutmustu. Nihayet
tabutun acilma gunu gelip de komite uyeleri tamam olunca, Prof.Dr. Kamile Mutlu "Baslayin" talimatini verdi.
Bunun uzerine tabutun vidalari sokuldu. Tahta tabutun icinde
madeni bir sanduka bulunuyordu. Bu sandukada gaz birikmis olma ihtimali dusunulerek once bir burgu ile delik acildi. Gaz ya da koku
cikmadi.Sanduka talas doluydu. Sandukanin ici, muhafaza solusyonu ile islatilmis tahta talasi doluydu. Bu talas, naasin ayak yonune dogru toplandi. Talasin arasinda,agzi kapali ve ici sivi dolu bir sise bulundu. Bu,cesedi muhafaza icin kullanilan
solusyondan bir numuneydi. Uzerinde terkibi yaziliydi.Ata'nin
naasi beyaz kefene sarilmis, sonra kahverengi bir musambayla
kaplanmisti.Sargilariacmaya basladilar. Herkes nefesini
tutmustu.
Cunku, "Naas curuyup bozulmus, cikan gazlar tabutu patlatmis,nobetci er, kokudan bayilmis" diye bir suru soylenti geziniyordu. Ve 15 yil sonra ilk kez Ata'nin yuzunu goreceklerdi. Kefenin sargilari aralaninca Prof. Kamile Sevki Mutlu, orada bulunanlarin yardimiyla katafalka cikti ve Ataturk'un yuzune bakti. Ata'nin derisi kahverengi bir hal almis, ama yuz hatlari bozulmamisti. Menderes sapsari olmustu Prof. Mutlu, gordugu tabloyu daha sonra soyle anlatacakti:"Yuzunu orten islak pamuk kitlesi kaldirilinca Ata'nin heykel gibi duran yuzu ile
karsilastim. Uzun sari saclarindan ince bir tutam, sol goz
kapaginin uzerine dusmustu. Ataturk, Dolmabahce Sarayi'ndaki yataginda uyuyor gibiydi." Prof. Mutlu, kenarda bekleyen komite uyelerini tabutun basina cagirdi. Onlar da tek tek tabutun icine baktilar.En basta Basbakan Adnan Menderes vardi. Koyu renk takim elbisesi icindeki Menderes de yanindakilerin yardimiyla katafalka cikti,urkek bir sekilde asagi, tabuta dogru bakti. O an ne oldugunu Prof. Kamile Mutlu'dan aktaralim: "Menderes
cok heyecanlandi.Rengi sapsari oldu. Bir de baktim ki, muzenin
kapisina dogru gidiyor. Ataturk'un yuzune bakmadi.
Tahmin ediyorum, kendinde o kuvveti bulamadi. En sona Abdulhalik Renda kalmisti. O da Ata'yla karsi karsiya gelir gelmez tabutun yanina yigiliverdi. Salondaki herkes Ataturk'u tek tek gordukten sonra naas, tekrar solusyonla islatildi. Ata'nin basi pamuklarla ortuldu ve vucudu beyaz kefenle sarildi. Bu sirada bir komiser,orada gorevli adli tip docenti Dr.Cahit Ozen'in yanina yaklasip avucunda tasidigi bir kâgidi gosterdi ve soyle dedi:"Bu kâgidi,Ataturk'un hemsiresi Makbule Hanim gonderdi.Kefenin icine Ataturk'un gogsu ustune konmasini istiyor."Doc. Ozen,
kâgida bir goz atti. Eski Turkce bir seyler yaziliydi. "Boyle bir kâgidi Ataturk kabul etmez. Bize kizar, darilir" dedi.Komiser
kâgidi katlayip cebine koydu ve uzaklasti. Butun islemler
bittikten sonra salonda bulunanlar naasin iki yanindan gecip hep bir agizdan besmele cektiler ve cesedi yeni tabuta yerlestirdiler. Bu tabut da 15 yil icinde yattigi buyuk gul agaci tabutun icine konuldu. Uzeri bayrakla ortuldukten sonra kapagi kapatildi.
Ve 10 Kasim sabahi, Ata'nin naasi 15 yil once onu
Dolmabahce'den Ankara'ya tasiyan top arabasina yerlestirilip son
duragi olacak Anitkabir'e tasindi. Artik ebediyen orada
kalacakti...
Ataturk'un tabutu, Menderes'in huzurunda acilmisti Ata'nin 15
yil Etnografya Muzesi'nde bekletilen naasi,12 askerin
omuzlari uzerinde oradan alinmis ve 136 astegmenin cektigi
bir top arabasi ve matem marsi esliginde Anitkabir'e tasinmisti. Radyodan naklen yayimlanan o gorkemli toren, en az 15 yil onceki kadar huzunludur.Ancak o torenden hemen once yasananlar, tarihcilerin pek ilgisini cekmemistir.
Bilindigi gibi, Anitkabir yapilana dek, Ataturk'un naasinin korunabilmesi icin "tahnit" denilen bir islem yapilmisti. Gulhane Patolojik Anatomi profesoru Dr. Lutfi Aksu tarafindan
gerceklestirilen bu islem sirasinda naasa, siringayla ozel
bir formul enjekte edilmis ve uzerine formullerin yapistirildigi iki
kucuk ilac sisesi,Ata'nin koltuk altlarina yerlestirilmisti. Bu islem sayesinde Ata'nin naasi da, diyelim bugun Lenin'in mozolesinde oldugu gibi oldugu gunku haliyle korunabilirdi. Ancak Islam dini, olunun defnini sart kostugundan,gecici tahnitin bozulmasi sartti. Nakilden once, bu islem icin bir komite kuruldu. O komite,torenden bir gun once, Basbakan Adnan Menderes'in huzurunda
Ataturk'un tabutunun acilmasini kararlastirdi.Tabut
acilinca tahnit bozulacak ve ceset curumeye baslayacakti.Bir baska deyisle Ataturk'un (mumyalanmis gibi) korunmus naasini son gorenler, o torene katilanlar olacakti. Ataturk'le ilgili belgesel calismalari sirasinda o torene katilanlarin bir kismiyla konusmustuk. Bu yazida yer alan bilgilerin bir kismi o tanikliklara, onemli bir bolumu ise degerli Ataturk arastirmacisi Prof. Dr. Utkan Kocaturk'un, Prof Dr. Kamile Sevki Mutlu ile yaptigi sohbetten aktardiklarina dayaniyor. Ata'nin yarim asir onceki son yolculugu, sanirim bu ayrintilarla daha da ilginc bir boyut kazaniyor.

http://img223.imageshack.us/img223/7818/chelebi11gezgini19jo.jpg

Ataturk'u son gorenler anlatiyor:
'Yuzunde iki gunluk sakal vardi' Osman Ersoy ve Halide Intepe, 10 Kasim 1953'te Etnografya Muzesi'nde asistan olarak calisiyorlardi. O yuzden 50 yil onceki o toreni ve tabutun icindeki
Ataturk'u son kez gorme firsati buldular.
Izlenimlerini soyle anlattilar:

http://img223.imageshack.us/img223/6616/chelebi11gezgini22eb.jpg

OSMAN ERSOY: "Sagliginda gormemistim Ataturk'u...
Korkunc heyecanliydim. Biz calisanlar, asistanlar, memurlar sira ile katafalka ciktik. Oldukca sararmis ve kuculmus bir cehre... 1 - 2 gunluk sakali vardi. Kaslari fevkalade iyi sekilde fark ediliyordu."
' Gozleri aralikti'

http://img512.imageshack.us/img512/1970/chelebi11gezgini39qn.jpg

HALIDE INTEPE: "Tabut kapanmadan en son gittim baktim.Basi
yana dogru egikti. Yuzu hic bozulmamisti. Azicik sakallari
cikmisti.Hani insan hasret giderek olurse, gozleri aralik kalirmis ya, oyle aralikti gozleri... Ama bir olu yuzu yoktu. Uyuyor gibiydi." *

http://img512.imageshack.us/img512/4657/chelebi11gezgini42rp.jpg

*Nefeslerin tutuldugu an...
Tarih: 10 Kasim 1953. Mermer lahit sokulmus, betonlar
kirilmis, tabutu kaldiracak zincirli makaralar lahit salonunun tavanina yerlestirilmisti. Cumhurbaskani Celal Bayar, Meclis Baskani Refik Koraltan, Basbakan Adnan Menderes ve devletin en ust duzeyi, tabutun cevresindeler...

http://img223.imageshack.us/img223/1374/chelebi11gezgini59qg.jpg

Kiz kardesinin gozyaslari Ataturk'un kizkardesi Makbule Atadan, basini tabuta dayiyor ve dakikalarca oyle kaliyordu. Belki cok uzaklarda, Selanik'te kalan gunleri yad ediyor; belki de agabeyinin ruhuna dualar gonderiyordu.

Tabut ortaya cikiyor Lahtin uzeri tamamen acilmis, Ataturk'un cenazesini 15 yildan beri muhafaza eden kursun tabut ortaya cikmisti

Dinler, Anitkabir yolunda...
Turkiye'deki butun dini cemaatlerin temsilcileri cenaze
arabasini takip ediyorlar. Ermeni, Yahudi, Katolik ve Rum temsilcilerle beraber zamanin Diyanet Isleri Baskani kortejle yuruyor.

Ataturk'un tabutu birazdan salona cikartilmis olacak.
Cumhurbaskani Celal Bayar, Meclis Baskani Refik Koraltan,
Basbakan Adnan Menderes ve devletin en ust duzeyi tabutun cevresindeler...

http://img512.imageshack.us/img512/7727/chelebi11gezgini69jb.jpg

http://www.mailce.com/resimler/tabut.jpg

http://img172.imageshack.us/img172/1028/0037ol4.jpg

Makbule Hanım hickiriklar icinde takip ediyor.
Etnografya Muzesi'nden Anitkabir'e dogru yol alan korteji, Makbule Hanım

hickiriklar icinde takip ediyor.

http://img512.imageshack.us/img512/5181/chelebi11gezgini81zv.jpg

Son saygi durusu
Universite gencligi, Ataturk'un Etnografya Muzesi'nde son
saygi durusunu yapiyor.*

http://img512.imageshack.us/img512/483/chelebi11gezgini90ry.jpg

ATAM HUZUR'UNDA SAYGIYLA EĞİLİYORUM....

Alıntıdır

dragonflydesing
24-04-2010, 10:18
Birde böyle bi saçmalık var

http://www.dailymotion.com/video/xayt7a_ataturk-un-tabutunun-acyldyyy-an-ve_webcam

ne bu,korku filmimi,neyi ima etmeye çalışıyor ?

makif84
24-04-2010, 10:38
video bana çok saçma geldi çünkü takım elbise sıfır gibi görünüyor.bence ya fotoğrafla oynamışlar yada balmumu heykelinin surat kısmı erimiş....

dragonflydesing
24-04-2010, 10:39
video bana çok saçma geldi çünkü takım elbise sıfır gibi görünüyor.bence ya fotoğrafla oynamışlar yada balmumu heykelinin surat kısmı erimiş....

kesinlikle gerçek değil bence

Tuning055
24-04-2010, 10:41
valla tuylerım dıken dıken oldu...

Tuning055
24-04-2010, 10:42

http://www.dailymotion.com/video/xayt7a_ataturk-un-tabutunun-acyldyyy-an-ve_webcam

ne bu lan,korku filmimi,neyi ima etmeye çalışıyor ?

bole bişe olabılırmı ya okadar gorgu tanıgı var gercekten bu ınsanları anlıyamıorum artık..

gökan
24-04-2010, 10:51
şuan yaşasaydı dıyorum keşke keşke:(

M.A.D
24-04-2010, 10:57
Hani insan hasret giderek olurse, gozleri aralik kalirmis ya, oyle aralikti gozleri...

:icon_tup::icon_tup:

Quantum
24-04-2010, 11:00
videodaki kişinin Atatürk olmadığı apaçık.

1ncisi müslüman lar kıyafetleri ile gömülmezler.
ikincisi Atatürkün saçları siyah değildi. Sarışındı Atatürk.
üçüncüsü ise o kadar çok saçı yoktu

Murat Süslü
24-04-2010, 11:01

nokta
gökan abi keşke olsaydı atamız şimdi ülkemiz şimdiki yerlerine gelmezdi :(

srknzfr
24-04-2010, 11:02
bi rahat uyutmadılar ATA'MIZI ya..

Ome_RS
24-04-2010, 11:06
15 yıl naaşın hiç bozulmadan kalması beni sasırtıyor.
bazen bi hafta geçtikten sonra acılan mezarlarda bile defin oldukca farklı bir hale geliyor.
sonucta et deri bu vucut fonksiyonları durunca bozulur yasadıgımız halde bile 15 yılda ne kadar değişiyoruz.
video sacma zaten de bence yazılanlar gbi hiç bozulmamıs cıkmasıda imkansız..

dixi
24-04-2010, 11:07
walla video sallamasyon ataturk olmadığı çok belli

Tuning055
24-04-2010, 11:08
bazen bi hafta geçtikten sonra acılan mezarlarda bile defin oldukca farklı bir hale geliyor.
sonucta et deri bu vucut fonksiyonları durunca bozulur yasadıgımız halde bile 15 yılda ne kadar değişiyoruz.

özel kımyasal maddeler kullanılmış ımkansız deıl..

VTec_king
24-04-2010, 11:08
Saçma Sapan bir video

STP
24-04-2010, 11:18
ıcım urperdı ve buruklastım bırden :( rahat uyu dıycem ama uyuyamazkı...

olu mumlayalama ve koruma yontemlerı cok bılınen seyler 1910 lu yıllarda yabancı ulkede bı generalın kucuk kızı 9 10 yaslarında oldugunde bı yontemle korunmus suan hala canlı gıbı muhafaza edılıyor gecenlerde denk gelmıstım

Pug
24-04-2010, 11:55
50 sene once ki Turkiye sartlarinda bir ceseti 15 yil hic deformasyon gormeden saklayabilecek bir siviyi imal edebileceklerini dusunmuyorum .. Bir cok sey soyleniyor , bir cok dogru veya yalan .. Dogrusu da cok , yalani da cok .. Kafam da bir soru vardi , beton'u gorunce cevaplandi..

ZaZy
24-04-2010, 12:02
Arkadaşlar abartmayın zamanında mumyalama o kadar abartılacak birşey değil (kimyagerim)... Zamanında millattan önce Mısır'da yapıldığını bilmeyen yoktur... Ata'nın naaşı korunmuştur...
2. Videodaki resim ise kesinlikle saçma, eğer ki bi deformasyon olursa insan eti erimez,uzamaz... Kurtlanır deforme olur,lastik gibi olmaz...

By_HaNNibaLL
24-04-2010, 12:06
Video Tamamen Hayal ürünü bence saçmaliğin daniskasi

kayaakin
24-04-2010, 12:08
Ciddiye alınacak bir video değil.tamamen fake.
Bence konu kilitlensin. Bunu yapanların amacının ne olduğu ortada.

dragonflydesing
24-04-2010, 12:17
Ciddiye alınacak bir video değil.tamamen fake.
Bence konu kilitlensin. Bunu yapanların amacının ne olduğu ortada.

neden kilitlensin ? ben zaten videoyu yapanın saçmalığını göstermek için koydum

kayaakin
24-04-2010, 12:22
neden kilitlensin ? ben zaten videoyu yapanın saçmalığını göstermek için koydum

gören gördü.yorum yapmanın manası yok daha üstüne belli zaten malın biri yapmış.

srknzfr
24-04-2010, 12:34
50 sene once ki Turkiye sartlarinda bir ceseti 15 yil hic deformasyon gormeden saklayabilecek bir siviyi imal edebileceklerini dusunmuyorum .. Bir cok sey soyleniyor , bir cok dogru veya yalan .. Dogrusu da cok , yalani da cok .. Kafam da bir soru vardi , beton'u gorunce cevaplandi..

mısırlılar mumyalama yöntemini asırlardır kullanıyor... 50 sene öncesiyle bi alakası yok yani ;) üretimi çok zor olan yahut bulunması zor olan bir madde değil

stlegal
24-04-2010, 12:44

bunu hazırlayan şerefsiz evladı demeye getiriyoki atatürk ataistti kabirde azap çekti falan demeye getiriyo şerefsiz evladları..

dragonflydesing
24-04-2010, 12:47
bunu hazırlayan şerefsiz evladı demeye getiriyoki atatürk ataistti kabirde azap çekti falan demeye getiriyo şerefsiz evladları..

Şikayet butonu yokmu ? ben bulamadım.

stlegal
24-04-2010, 12:53
Şikayet butonu yokmu ? ben bulamadım.

neyi kime şikayet edicen..

dragonflydesing
24-04-2010, 12:56
neyi kime şikayet edicen..

Video'yu admine,koyan arkadaşıda Allah'a havale ediyorum.

ömerve
24-04-2010, 13:04
Tüylerim diken diken oldu okurken..
Video ise çok komik,ciddiye almaya değmez çoluk çocuk işi bunlar,fon müziğine baksanıza :)

KA®ANLIK
24-04-2010, 13:33

mumyalama yönteminin yüzyıllar önce keşfedildiğini bilmiyorsun heralde...
artı olarak BETONU GÖRÜNCE kafandaki CEVAPLANAN soruyu söyle de hepimiz bilelim !!!!!!!!!

belki YANLIŞ bir cevaptır, biz sana doğrusunu gösteririz
umarım ima ettiğin şey benim anladığım şey değildir...

ef186
24-04-2010, 14:20

birde teknik açıdan o zaman olmayacak kadar net ve pixel bozulması olmayan bir fotoğraf.
Eyer cekete ve gömlek düğmelerine dikkat ederseniz bu fotoğrafın o dönemde icad edilmemiş bir teknoloji ile görüntülendiğini anlarsınız .

ef186
24-04-2010, 14:24
ayrıca video da şikayet edildi üşenmeden doldurun formu yollayın arkadaşlar .

elpadre
24-04-2010, 14:40
kafam karıstıo yaa bırde vıdeo yu ızlıyınde hepten sasırdım :(

Quantum
24-04-2010, 14:50
yahu saçmalamayın. Hangi ölünün yüzü öyle olur. Bunun bilimsellikle alakası yok. Biyolojik olarak böyle bişey mümkün değil.

hani yerle gök bir araya gelse yine mümkün değil.

Quantum
24-04-2010, 14:54

milattan önce 3000 yılında mısırda bulundu bahsedilen sıvı
hangi 50 yıl öncesi teknolojisinden bahsediyorsun :)

Onuralp
24-04-2010, 15:51

Niye saçma geliyor Lenin'i Rusya'da direk görebilirsin, açık şekilde takım elbiseli naaşı duruyor. Sürekli kimyevi maddelerle yıkanıyor ve saklanıyor. Ata'mız için de aynı sistem. Keşke bir kere görebilsem. :o

Bluttbeton
24-04-2010, 16:00
Ahh ATAM keşke bi kere kalkıp vaziyeti bi görse :(

Jam da Joker
24-04-2010, 16:06
Niye saçma geliyor Lenin'i Rusya'da direk görebilirsin, açık şekilde takım elbiseli naaşı duruyor. Sürekli kimyevi maddelerle yıkanıyor ve saklanıyor. Ata'mız için de aynı sistem. Keşke bir kere görebilsem. :o

Gidipte yüzüne bakmaya utanırdı şerefsizler..

ef186
24-04-2010, 16:07

yazmak istediğini doğrumu anladım yanlışmı anladım tam anlamadım ...
Açarmısın biraz beton vs.. ?

Ome_RS
24-04-2010, 16:21

video sacma tabi ne yani sen inandınmı yoksa?
sadece videodaki kadar olmasada yüzünde yine çökmeler deride burusuklar olurdu die belirttim ben.
yazdıgımı yarım yamalak okuyup ters cvp vermeyin..

senna
24-04-2010, 20:17
o videoyu kim yaptıysa çok derin şekilde anıyorum gerilim müziğide koymuş töbe yarabbi Atatürk sarışın esmer değil üzerindeki elbiseler maşallah zaten yeni hepsi ki elbiseylemi mumyalanmış düpedüz karalama bu şikayet edin dünya üzerine gelen sayılı insandan biri olan Atatürk'e yapılan büyük saygısızlık bunu hazırlayanda yapanda emeği geçende Allah bildiği gibi yapsın

Shadow_Dancer
24-04-2010, 20:29
1.si Ata asla mumyalama gibi bir işleme tab_i tutulmadı. Vucuduna tahnit işlemi uygulandı, bu işlemin kimyasal detayları zaten resmi belgelerle sabit.. Defin işleminden önce bu kimyasal vucudundan alınmıştır. Şu anda toprakla karışmıştır.

2. Mezar odası önünde törenler gerçekleştirilen mermer lahitin tam 7 metre altındadır. Yogun guvenlik onlemleriyle korunmaktadır.

Askerligimi Anıkabirde huzurunda yaptım ve yaşamı boyunca yaptıklarını 3 farklı dilde insanlara anlattım.. Nasıl defnedildigini,Anıtkabirin nasıl yapıldıgını ögrenmek istiyorsanız bir kez de olsa Anıtkabire gidin ve ücretsiz rehberlik hizmetinden faydalanın..

ceskin
24-04-2010, 20:40
bunu yapan tam bı o.ç bı korku muzıgı calmıs pıcler bıde mustafa kemalın dehset goruntusu yazmıs p.cocukları askerlık arkadasından bahsedıo sankı hayvan.bunların sulalesını kazımıs zamanında ATAM ama gene cıkmıs ortaya çekip cıkartmanın bebeleri.ah ATAM keşke yasasaydıda ben olseydım valla benım gıbı yuzlercesı olseydı hiç olmassa gerı kalanlarımız rahat yasardı.ATAMIZIN ismini bile duyunca urperen götlerın ınadına şikayet butonunu tuslayın lutfen

HondatugraL
24-04-2010, 20:52
gozlerım yaşardı yemınle tuylerım dıken dıken oldu Senın gıbısı gelmez artık Atam :(

306gti
24-04-2010, 20:56
bu konularin burda ve aramızda tartisilmasi bile sacma.herkes musluman oldugunu unutmasin ölünün arkasindan konusulmaz.ölmüs gitmis Allah rahmet eylesin.mumyalansin demis birisi lenin gibi dinimizde boyle bisey yok ölürsün topraga karisirsin bukadar daha neyi tartisiyosunuz.

Kadyr
24-04-2010, 21:07
bı kere zaten ınsan cesedı gıdınce kemıkler kalmazmı o ne korku fılmındenmı almıslar saçmalıkk

fsunnetci
24-04-2010, 21:09
Resimler ve video gerçeği yansıtmıyor..Tabuta konulan bir ceset resimde ki gibi diri ve belirgin olamaz video zaten hepten saçmalık resmen karalama kampanyası ürünü gibi bariz arka fon müziği fln o ne yaa ole:confused: Sonuç olarak birileri birşeylerin peşinde:( ..Arkadaşlar emin olun şu Türk Kürt sorunu Memlekette bir sorun olmasa bu Atatürk konusunu bu sefer kurcalayacaklardır:Deli:

maf
24-04-2010, 21:25
tahriklere kışkırtmalara gelmek zaten cahil işi ama şu işi yapanında başından başlayıp sonundan çıkmak gerek.en hassas olduğumuz konularla kafamızı bulandırmaya çalışıyorlar.allah bunu yapan kör zihniyeti bildiği gibi yapsın.

Onuralp
24-04-2010, 22:52

video sacma tabi ne yani sen inandınmı yoksa?
sadece videodaki kadar olmasada yüzünde yine çökmeler deride burusuklar olurdu die belirttim ben.
yazdıgımı yarım yamalak okuyup ters cvp vermeyin..

Ters cevap niye vereyim sana anlayamadım? 15 sene değil 145 sene de bir vücut korunur onu demek istiyorum Lenin değil Ahmet olarak da düşünebilirsiniz yani. Az önceki cümlenin(post'un) devrikliğinden faydalanmayalım arkadaşlar. Ben sadece doğru düzgün bakılırsa herşeyin olabileceğini söylüyorum. Mısırlılar seneler önce bulmuş yapmış şimdiki insanoğlumu yapamayacak? Demek istediğim budur. Mantığa sığmayacak bir olay değil yani.

Video'dan bahsetmiyorum, niye atar yapıyorsun güzel kardeşim birden? :)

bu konularin burda ve aramızda tartisilmasi bile sacma.herkes musluman oldugunu unutmasin ölünün arkasindan konusulmaz.ölmüs gitmis Allah rahmet eylesin.mumyalansin demis birisi lenin gibi dinimizde boyle bisey yok ölürsün topraga karisirsin bukadar daha neyi tartisiyosunuz.

Din dışı yani? Atatük'ün böyle olması? :beuj: Hemen yarın söyleyelimde toprağa versinler?

Ome_RS
24-04-2010, 23:03

Ters cevap niye vereyim sana anlayamadım? 15 sene değil 145 sene de bir vücut korunur onu demek istiyorum Lenin değil Ahmet olarak da düşünebilirsiniz yani. Az önceki cümlenin(post'un) devrikliğinden faydalanmayalım arkadaşlar. Ben sadece doğru düzgün bakılırsa herşeyin olabileceğini söylüyorum. Mısırlılar seneler önce bulmuş yapmış şimdiki insanoğlumu yapamayacak? Demek istediğim budur. Mantığa sığmayacak bir olay değil yani.

Video'dan bahsetmiyorum, niye atar yapıyorsun güzel kardeşim birden? :)

yok ben video sacma dedim.
altına sende nesi sacma geldi deyince ben ona kızdım bian.
diri kalması sacma değil sasırtıcı yazdım onada ne kadar korunsada ynede bi miktar çökme hatlarda bozukluk olur diye düşünmüştüm.
olmuyormus ama :)

ysnyldz
24-04-2010, 23:19

bende bu site neden açmıyor dailymation !

nicomedia
24-04-2010, 23:26
tek kelime ile amk o videoyu hazırlayan soysuzun....

mechanıcer
24-04-2010, 23:43
nur içinde yatsın ATAMIZ.