PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Noter araç satış/devir hakkında

The Jackal*
30-04-2010, 08:58
Şimdi herkese teşekkür ederim konuya baktıgınız için;
Olay şu birtane araba var ortalama 1 yıldan beri yatıyor. Sahibi felçli arasıra 2 kelime filan konuşabiliyor. Biz bu aracı alıcaz, Araba sahibi onaylıyo yalnız yarın birgün üstümüze almak istedigimizde ne lazım ?
Hani noteri çagırsak araç sahibinin yanına, desek böyle böyle araç sahibi adam onaylasa olurmu ? Veya alternatif olarak ne önerirsiniz. Saygılar.

SOMEONESPECIAL
30-04-2010, 09:05
Yarın bugün değil hemen kati satış yapın...
Avukata danışmak lazım. Büyük ihtimalle doktor raporu isteyecektir o da...

The Jackal*
30-04-2010, 09:19
Yarın bugün değil hemen kati satış yapın...
Avukata danışmak lazım. Büyük ihtimalle doktor raporu isteyecektir o da...

Sağlık raporu varmış. Bizim düşüncemiz gidelim bir notere diyelim böyle böyle, neyse ücreti verelim gelsin bizimle. Araç sahibine diyelim aracını almak istiyoruz onaylıyormusun falan kafasını sallasın noter görsün neyse artık hani :)
Teşekkürler.

atilla54
30-04-2010, 09:19
üstüme almak istemiyorum derseniz süresiz vekaletname alabilirsiniz adamdan istediğiniz zaman satışı kendiniz yaparsınız..
notere rica ederseniz belki hastanın yanına gelme ihtimali olabiliyor biz bi kere yapmştk çünkü ordan biliyorum...

The Jackal*
30-04-2010, 09:30
üstüme almak istemiyorum derseniz süresiz vekaletname alabilirsiniz adamdan istediğiniz zaman satışı kendiniz yaparsınız..
notere rica ederseniz belki hastanın yanına gelme ihtimali olabiliyor biz bi kere yapmştk çünkü ordan biliyorum...

Bilgi için teşekkürler
Güncel.

Mrt
30-04-2010, 23:47
bencede direk katii satış yapın aranızın iyi oldugu bi noter varsa gelebiliyo.

KuBilaYY
01-05-2010, 00:07
biz de işyerinde noteri getittire biliyoduk yani rica minnete gerek yok geliyolar ama kafa onayıyla olurmu bilmem belki parmak iziyle falan hallola bilir satış yada vekalet.

makif84
01-05-2010, 00:10
bu tür işlemlerde bildiğim kadarıyla doktor raporu gerekmekte.

ArMy
01-05-2010, 08:58
Aklı denge raporu lazım..Sadece sağlık problemi olan kişilerde değil 70 yaş üstü insanların da devir satış işlemlerinde aklı denge raporu noter tarafından isteniyor..

The Jackal*
01-05-2010, 22:56
Aklı denge raporu lazım..Sadece sağlık problemi olan kişilerde değil 70 yaş üstü insanların da devir satış işlemlerinde aklı denge raporu noter tarafından isteniyor..

Bilgi için teşekkürler
Güncel.