PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yasal bilgi

egeturbo
30-04-2010, 23:30
Sitede avukat olan eminim bi kaç kişi vardır onlardan bu konu ile ilgili bilgi istiyorum.
Kendim bir kaç avukatı aradım fakat otomobil konulu olduğu için malesef bilgi veremediler çoğunun branşı değilmiş
Yaklaşık 4 ay kadar önce Denizliden bi araca turbo uygulaması yaptık
Nissan Almera 1.6 benzinli bi araç.Araç sahibi turbosunu + intercooler ve blow offunu kendisi satın alıp bize bırkatı.Biz turbonun gerekli onarımını v.s yaptık araç üzeirne montaj için egzozcumuzda manifoldunu v.s yaptırdık.Arabayı benzlinde ben yürütücem o lpg ile hem güç hem ekonomi yapacakmış .Ben benzinlide aracı teslim ederim lpg kendi sorunundur dedim. Aracın bitmesine çok az bi süre kala bize telefon acıp ailem ile ilgili problemlerim var aracımı getir ne durumdaysa sonra devam ederiz dedi.Bendeki işleri artık ufaktı bi basınç acılacaktı ona göre ayar yapılacaktı.Beklemeden aracını getirmemizi ve işi bitirmemizi istedi .Biz ne kadar içimizden gelmesede aracı götürdük teslim ettik. Biz teslimattan önce 0.6 barda aracı yaklaşık bi 100 km kadar kullandık .Fakat sonradan external wastegatemizi söktük garantiden değiştirdik.Tabi 0.6 barda hiç bir sorun olmadı.Aracı denizliye götürdüğümüzde test sürüşüne cıkardığımızda (0.2 bar basıyor ayardan sonra 0.5 barda teslim edecektik fakat acelesi varmış :D) bu ne bu arbaa gitmiyor ben burda 150 yapıyordum gene 150 yapıyor dedi gtech gibi bi kafasında ölçüm yapabiliyor :D Dedikki basınç açılacak .Araç sahibi nie basınç açmadın dedi dedik Getir acele dedin bizde getirdik.Tamam burda hallederiz dedi.
Aracı teslim ettik sonra ee bende para yok dedi bize kalan 1300 tl borcunu ödemedi Bizde eyvallah dedik arkadan gönderecek sanıyoruz.Hacıyım hocayım gönderirim dedi orası ayrı bi olay zaten :D
Aracı denizlide çok sevdiğim bi ustam ve abimizin garajına yönlendirdik ordaki işlemlerdende tek tek yapılan işlemlerden haberimiz var.Onlarda aracı bir süre kullanmış basınç actıktan sonra Onlarla sonra görüştüm nasıl oldu diye arda güzel yaklaşık bi 40 km kadar yaptık problem yok dedi benzinde.
Sıra asıl bombada elinde atikere ait bi lpg ayar kablosu ayarı kendisi yapabilirmiş okadar teknik bilgisi ve tecrübesi varmış? Arkadaş lpgye bununla ayar yapacak .Fakat ben programı gördüm sadece yakıt verip kısabiliyorsunuz.Ne bir avans vermek ne bir ateşlemeyi kontrol adına hiç bir şey yok !!!! Lpgye ayarı yaptıktan sonra kendisi 4 pistonuda eritmiş :( Sorumlu olarakta şimdi bizi tutuyor.
Basın cı açtıktan sonra + lpg (lpg bildiğim kadarı ile 103 oktan ) ve neyin ne olduğu bilinmeyen ayarı yapan araç sahibi bize telefon acıp arabamın içine ettin gibi bi konuşma yaptı bizde ilk günü diye ses cıkarmadık sonuçta canı yanmış araç sahibinin.
Sonra aradan bi kaç gün geçtikten sonra telefon actık.Hayırdır ne oldu ne bitti diye.Lpg ile ayarı nasıl yaptın nasıl ateşlemeyi kontrol ettin neye göre avans verdin hangi yöntemlerle baktın da ayar yaptın diye sorduğumuzda cevap yok tam tersine birde azarlıyor.Sadece lpgden daha fazla gaz vermiş . Teknik olarak ona anlatıyoruz ve ondan bu ayar için bilgi istediğimizde cevap yok.Sonra başka sitelerde bizi kötülemeli olarak konular açmış Buna bi sitede denk geldim ve gene sitede ona bizede bu ayar ile ilgili bilgi vermesini istediğimizde sıkıştı kaldı.Şimdi başka sitelerde konu açıp karalamaya devav ediyor.Bizde bu arkadaşı dava etmeye karar verdik. bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ne tür avukatlarla görüşmeliyim nereye şikayette bulunmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

turbo16
30-04-2010, 23:38
burası türkiye anlatığın kadarıyla yasal olarak bir sey yapamazsın

TarikS
30-04-2010, 23:39
insanla ugrasmak dert..gecmis olsun..

mmustu
30-04-2010, 23:40
ardacım almera ya siz nası ayar yapacaktınız peki ? yani onların beyni ne bilim çipleniyomu yada programlanıyo mu ?

Almanci Tane-R
30-04-2010, 23:44
almera mı???
denizliden hangi arkadaş bu. aracın plakası ne? aracın sahibi kim?

egeturbo
30-04-2010, 23:44
ardacım almera ya siz nası ayar yapacaktınız peki ? yani onların beyni ne bilim çipleniyomu yada programlanıyo mu ?

zaten chiplenebiliyor.Biz üzerine kendimiz kullanırken benim beyin işlerimi yapan murat fic ile kontrol edip wideband ile gözlemledi.Araba biraz zengindindi.

egeturbo
30-04-2010, 23:46
almera mı???
denizliden hangi arkadaş bu. aracın plakası ne? aracın sahibi kim?

sen tanırsın tamer abi
muzaffer ismet gökdemir 35 yaşlarında kilolu biri
siyah almera tampon ekleri olan stok jantlı araç denizli otogarının yakınlarında cd bole ufak tefek usbdir o tarz elektronik parçalar satan bi dükkanı var

elpadre
30-04-2010, 23:47
hakeret davası acabılırsın

mmustu
30-04-2010, 23:47
hee araçta şuanda fic mi var eğer öyleyse o dangalak nası ayar yapmaya çalışmış fic e :D

egeturbo
30-04-2010, 23:49
hee araçta şuanda fic mi var eğer öyleyse o dangalak nası ayar yapmaya çalışmış fic e :D biz izmirden denizliye giderken fici söktük hatta alfamın kendi ficini taktım.0.2 barda aracı oraya götürdüm.O orda ayarı lpg beynine yapmış
lpg de hem güç hem ekonomi yapacaktı

Muharrem C.80
30-04-2010, 23:54
ustalık belgeniz var ise kanun önünde siz haklısınız istediği yere şikayet etsin çünkü onun uzmanlık belgesi yok iken işi yapmaya kalkmış dilekçenizi aynen buraya yazdığınız ayrıntıda hatta daha ayrıntılı yazın ayrıca onun yaptığı şuanda kanuna aykırı söz üzerinden fesat karıştırıyor..
deliliniz varsa şahidiniz işiniz çok daha kolay olur faturalar belgeler kayıtlar vs.

mmustu
30-04-2010, 23:54
biz izmirden denizliye giderken fici söktük hatta alfamın kendi ficini taktım.0.2 barda aracı oraya götürdüm.O orda ayarı lpg beynine yapmış
lpg de hem güç hem ekonomi yapacaktı

işte bu yüzden her adamın işini yapmayacaksın a.k malı yaa :mad:

aslına bakarsan bu iş yapılmayacak bir iş değil ardacım biz cem abi ile bunu baya konuştuk ve projeyi çizmiştik yani kendi aracım için önce benzinde güzelce ayarımızı yapacaktık sonra LPG bağlayıp onun kendi beynindende ayarını yapacaktık amaaa

bunu yapmak için bu işi yemiş yutmuş olmak gerekiyor :icon_tup: neye güvenip bu işlere bulaşıyolar anlamıyorum

KuBilaYY
30-04-2010, 23:55
fantazi yapmış !! kendi ayarlamaya kalkarsa böyle olur işte

egeturbo
01-05-2010, 00:01
hatırlarsanız bende konu açmıştım nasıl programlanır falan diye bana sitedekiler o ole kolay bi iş değil cooook motor kırarsın anca öğrenirsin dediler ben chip tuning yapıyorum (programı kendim yazmıyorum yanlış anlaşılmasın ) araca yüklerken bile bi an düşünüyorum adamlar cok basit sanıyor.hop 2 sayı değiştir tabloyu yükselt indir kaldır bitti zannediyorlar sonra burda acısını biz çekiyoruz orda burda yanlış anlatıp isim karalıyorlar

egeturbo
01-05-2010, 00:05
ustalık belgeniz var ise kanun önünde siz haklısınız istediği yere şikayet etsin çünkü onun uzmanlık belgesi yok iken işi yapmaya kalkmış dilekçenizi aynen buraya yazdığınız ayrıntıda hatta daha ayrıntılı yazın ayrıca onun yaptığı şuanda kanuna aykırı söz üzerinden fesat karıştırıyor..
deliliniz varsa şahidiniz işiniz çok daha kolay olur faturalar belgeler kayıtlar vs.

kendim zaten motor meslek lisesini bitirdim.( bunun okulunu okudum yaparım ederim de demiyorum ) + artık dükkanımızda ustalık belgesi olan ustamızda var şahitte var konu artık canımı sıktı tak etti

turbo16
01-05-2010, 00:08
kardes kanun karsısında iki tarafta ispat yapamaz

ama ben sağlam yaptım vicdanım rahat diyorsan gerisi bos:)

mmustu
01-05-2010, 00:10
ya arda sen bunları boş ver 2003 alfa 156 torpidonun üstündeki yol bilgisayarı mı ne o ekrandan var mı sende :)

egeturbo
01-05-2010, 00:16
kardes kanun karsısında iki tarafta ispat yapamaz

ama ben sağlam yaptım vicdanım rahat diyorsan gerisi bos:)
benim vicdanım rahat hatta biz geçen hafta 1.6 passatta turbo taktık araba sekmanlardan yağ kaçırıyor düşünün onu bile üstlendim tamam masrafı neyse biz karşılarız hatta orjinsal piston takmayalım wössner alayım hem biraz aha basınç açsın kullansın bidaha başı ağrımasın derdine düştüm düşünün bu tarzda iş yapıyorum müşteriyi menmun etmek amacında
ama bu nissancıdan sonra bidaha turbosuz araca değl turbo takmak turbo stickerı bile vermem

ya arda sen bunları boş ver 2003 alfa 156 torpidonun üstündeki yol bilgisayarı mı ne o ekrandan var mı sende :)
ekran var benim alfacımdan fiyat alayım kendime alıyor gibi sana alırız göndeririz burdan

mmustu
01-05-2010, 00:19
benim vicdanım rahat hatta biz geçen hafta 1.6 passatta turbo taktık araba sekmanlardan yağ kaçırıyor düşünün onu bile üstlendim tamam masrafı neyse biz karşılarız hatta orjinsal piston takmayalım wössner alayım hem biraz aha basınç açsın kullansın bidaha başı ağrımasın derdine düştüm düşünün bu tarzda iş yapıyorum müşteriyi menmun etmek amacında
ama bu nissancıdan sonra bidaha turbosuz araca değl turbo takmak turbo stickerı bile vermem

ekran var benim alfacımdan fiyat alayım kendime alıyor gibi sana alırız göndeririz burdan

bi sor bakalım yavrım yaa arabanın her şeyini yaptırdım bi o ekran bozuk daha doğrusu yazıları falan silik okunmuyo hiç bişi tamir falan olurmu acaba ?

mstpower
01-05-2010, 00:30
gecmiş olsun genel işlere bakan avukatlar var onlar yardımcı olur

Frid
01-05-2010, 00:30
kesin birisi demiştir ona kanka lpg ile ekonemik olur halledilir felan diye oda uymuştur