PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Mazda 3 & Ford Focus Hakkında Bilgi..

omR35
03-05-2010, 17:26
İyi günler.Abim 1-2 gün içerisinde bir araç alıcak sedan , dizel ve sıfır km araç istiyor fiyat max50.00TL aralığında.Yeni Mazda 3 sedan baktık bugün dizelleri 48k tl gibi bi fiyat sunroofsuz ve renk seçeneğinden dolayı biraz tereddütte kaldı.Bu araçlar hakkında bilgiye sahip olanlarınız varsa yardım edebilir misiniz?Yol tutuşu , yakıtı, parça temini, parça fiyatı sağlamlığı hakkında bilgiye ihtiyacımız var.
1.6 109ps dizel ş.içi 4.8 ş.dışı 3.8 ort.4.5 gibi bi yakıt tüketimi olması lazım

Birde 2010 ford focus ghia full donanımlılar nasıldır.Sedan düşünüyoruz fakat focus olursa hbde alabilir.Bu araç hakkındada bilgiye ihtiyacımız var.Yardım ederseniz sevinirim.
Abim arac alırken fazla arastırmaz o yüzden ben konu açıyım dedim.Birazda aciliyeti var.Heran bi arac alabilir.Almadan önce sizede bi sorayım dedim.Şimdiden teşekkürler.

SONE-R
03-05-2010, 17:29
ford almayın bence..
vw neden düşünmüyor sunuz?

levent
03-05-2010, 17:32
mazda 3 teki motor focustakiyle aynı diye biliyorum ben zaten ortak platform araçlardı sanırım.

tip ve kalite olarak mazda derim, vw de mantıklı.

ahmet3425
03-05-2010, 17:33
şimdi mazda ile focus aynı şaseyi aynı yurur aksamı dizelde aynı motoru vs vs araclar neredeyse aynı fabrikadan cıkmıs gibiler

sizin burada yapmanız gereken hangisinin goruntusu sizi daha cok cezbediyor hangisinin fiyatı daha uygun hangisinin donanımı daha fazla ona bakmak sahsen ben olsam bu karsılastırmada oyle yapardım...

omR35
03-05-2010, 17:37
ford almayın bence..
vw neden düşünmüyor sunuz?

Ford neden almayalım sorun çıkartır mı?

vw golf ve jetta düşünüyorduk golfün iç aksamını jettanında iç dış görüntüsünü beğenmedi abim birde almışken full alalım diyoruz fullleride bütçemizi aşıyor.

omR35
03-05-2010, 17:42
şimdi mazda ile focus aynı şaseyi aynı yurur aksamı dizelde aynı motoru vs vs araclar neredeyse aynı fabrikadan cıkmıs gibiler

sizin burada yapmanız gereken hangisinin goruntusu sizi daha cok cezbediyor hangisinin fiyatı daha uygun hangisinin donanımı daha fazla ona bakmak sahsen ben olsam bu karsılastırmada oyle yapardım...

mazda3 ü bugün sipariş vericektik fakat benzinli 105ps full araç koltuk ısıtma sunroof vs 45k tl renk seçeneğide vardı abim dizel istedi dizelde renk bulamadık sunroofsuz normal bi orta sınıf donanımlı araç 48k tl istediler araçtan soğudu gibi benzinli araç istemiyor 2.elde olmaz diyor seçenekler çok az bekliyoruz.

mazda 3 teki motor focustakiyle aynı diye biliyorum ben zaten ortak platform araçlardı sanırım.

tip ve kalite olarak mazda derim, vw de mantıklı.

vw dediğim gibi düşünmüyor abim.Mazda olucak gibi sunroof ve renk seçeneğinden dolayı biraz tereddütte kaldık.Bakalım hayırlısı artık.

SONE-R
03-05-2010, 17:42
Ford neden almayalım sorun çıkartır mı?

vw golf ve jetta düşünüyorduk golfün iç aksamını jettanında iç dış görüntüsünü beğenmedi abim birde almışken full alalım diyoruz fullleride bütçemizi aşıyor.

ford sorunlu evet.. eniştemlerin sıfır aldıkları 2005 model C-max dizel turbosundan enjektörüne kadar her yeri bozuldu.. corolla auris alıp takasla kurtuldular.. hem döşemeleri de çok kötüydü.. ford yaramaz.. (ömere selam :D )

omR35
03-05-2010, 17:45
ford sorunlu evet.. eniştemlerin sıfır aldıkları 2005 model C-max dizel turbosundan enjektörüne kadar her yeri bozuldu.. corolla auris alıp takasla kurtuldular.. hem döşemeleri de çok kötüydü.. ford yaramaz.. (ömere selam :D )

Teşekkürler focusların turbosunun sorun çıkarttığını duymuştum.Mazda alıcak heralde.
Bide ömere selam derken anlayamadım:confused::)

SONE-R
03-05-2010, 17:46
Teşekkürler focusların turbosunun sorun çıkarttığını duymuştum.Mazda alıcak heralde.
Bide ömere selam derken anlayamadım:confused::)

forumumuza üye ÖmerRS isimli arkadaşımız fanatik Ford sevdalısıdır da.. :) onun kulakları çınlasın diye söyledim :D :D
alırsın Ford, olursun Mort :D :D

tuttut
03-05-2010, 17:49
Bu 2 tercih arasında kaldıysanız mazda tercih edin . Ayrıca focusun bu yılın sonunda yeni kasası gelecek.

omR35
03-05-2010, 17:53
forumumuza üye ÖmerRS isimli arkadaşımız fanatik Ford sevdalısıdır da.. :) onun kulakları çınlasın diye söyledim :D :D

Anladım abi:):)
Fordtan vazgeçtik heralde mort olmayalım yakar sonra abim arabayı:):)

omR35
03-05-2010, 17:55
Bu 2 tercih arasında kaldıysanız mazda tercih edin . Ayrıca focusun bu yılın sonunda yeni kasası gelecek.

Mazda oldu son kararımız kronik sorunu var mıdır bu araçların?parça temini,fiyatı nasıldır?Yokmu forumda kullanan bilgisi olan abim gidip yarın alabilir aracı sonra sorun çıkartmasın sıkıntıya gelemez.:):)

SONE-R
03-05-2010, 17:56
yeni astralar da çok güzel.. dizelleri haziranda gelecekmiş sanırım.. astrayı da düşünebilirsiniz.. ama fordu kafadan eleyin bence.. :)

ocean0636
03-05-2010, 18:03
Bu durumda Mazda cok daha mantıklı :). 2005 de sıfır aldıgımız dızel focus un aklınıza gelebılcek her bır yerı degıstı turbosu,enjektorler,beynı, anlasmalı oldukları ıcın garantısını verdıklerı opetın yakıtındanda 4 mılyarlık parça degıstı sonunda Lanet Olsun dedım sattım Honda'yı aldım rahata kavustum :)

:icon_tup:

omR35
03-05-2010, 18:05
Eledik abi eledik astra hb olduğu için beğenmedi abim dizel sedan sunrooflu araç istiyor.Mazda olucak gibi ben söylerim ona artık kendi versin kararını ford hakkında istediğim cevabı aldım fakat mazda hakkında kimsenin bilgisi yok sanırım.Herkese teşekkürler.
Yarın öğlene kadar bekleyelim belki mazdacı biri çıkar aydınlatır bizi sonrası zaten beni aşar kendi yapsın abim seçimini.

omR35
03-05-2010, 18:08
Bu durumda Mazda cok daha mantıklı :). 2005 de sıfır aldıgımız dızel focus un aklınıza gelebılcek her bır yerı degıstı turbosu,enjektorler,beynı, anlasmalı oldukları ıcın garantısını verdıklerı opetın yakıtındanda 4 mılyarlık parça degıstı sonunda Lanet Olsun dedım sattım Honda'yı aldım rahata kavustum :)

:icon_tup:

Teşekkürler.Daha fazla üstüme gelmeyin vazgeçtik forddan:)
bizde civic düşünüyorduk hatta şuanda 05 civic kullanıyoruz fakat yakıt durumu ve trafikte bayağı çoğaldığı için yeni civic abim istemedi.Mazdada fiyatta hiç pazarlık yapmıyor bugün o kadar uğraştı 500-600 tl anca düştü.Yarın gidelim bi pazarlığa oturalım olursa veririz siparişimizi.:)

Killah
03-05-2010, 18:14
OmerRS yazmasin bence :p sahsen ben mazda yerine baska birsey dusunurdum. Ford her ne kadar cok sevmesem de gayet guzel ve kaliteli geliyor. Bizim var 1.6 benzinli 29bin km'de daha bir kere sorun yaratmadi. Tabi dizel dusunuyorsaniz bilemicem.

ocean0636
03-05-2010, 18:30
Teşekkürler.Daha fazla üstüme gelmeyin vazgeçtik forddan:)
bizde civic düşünüyorduk hatta şuanda 05 civic kullanıyoruz fakat yakıt durumu ve trafikte bayağı çoğaldığı için yeni civic abim istemedi.Mazdada fiyatta hiç pazarlık yapmıyor bugün o kadar uğraştı 500-600 tl anca düştü.Yarın gidelim bi pazarlığa oturalım olursa veririz siparişimizi.:)

Bende yaklasık 6 ay once falan 2010 makyajlı yenı cıvıc aldım premınıum(sunroofsuz elegance dıyebılırız makyajlılarda premınıum ve elegance ın tek farkı sunroof artık). Yakıt konusuna acıklık getıreyım ılk 9-10k dengesız yakıt degerlerı oluyor ılk ucretlı bakımından sonra duzene gırıyor tum degerler suanda aracım 16k de basarsan yanı sureklı redlıne gıdersen 10lıtre cıvarı yakıyor, eger basmadan ve o ekranda cıkan oklara gore vıtes atarsan 6-7 lıtre arası yaktırmak mumkun, Bu soyledıgım degerler sadece sehır ıcı, ***** sehırler arası cok daha az yakacaktır :).
6 yıl 150k garantısı mevcut ve bakımları dızellere gore cok daha ucuz(yarı yarıya) yanı eger sureklı redlıne kullanılmazsa ok ısaretlerıne gore vıtes atılırsa vs. bakım ucretlerı,sorunsuzlugu,2. el pıyasası falan gıbı yonlerı ıle dızelle arasındakı cok az olan yakıt farkını fazlasıyla kapatıyor Honda:)
Çünkü Ford da yanı 1.6 109 dızel motorlar bıle sakın kullanımda 5-6 arası yakıyor..

turbo16
03-05-2010, 19:39
ford kullanan birisi olarak cok tavsiye ederim neden onun gibi yol tutan onun gibi freni
olan o segmente araba olan varsa cıksın

yok orası yok burası kullanmadan yorum yapıyorlar

chipledim iki sene daga bayıra vurdum tık demedi:icon_tup::icon_tup:

OmerRS
03-05-2010, 20:12
Mazda 3 teki 1.6 dizel motorlar Focustaki motor. 2005 öncesi araçlarda turbo hortumu sorunu vardı ancak son üretilenlerde bir problem yok revize edildi.

ocean0636
03-05-2010, 20:44
ford kullanan birisi olarak cok tavsiye ederim neden onun gibi yol tutan onun gibi freni
olan o segmente araba olan varsa cıksın

yok orası yok burası kullanmadan yorum yapıyorlar

chipledim iki sene daga bayıra vurdum tık demedi:icon_tup::icon_tup:

4.5 Yil kullandım ;) Sizin aracınız ne güzel sorunsuzmus güle güle kullanın ;)

tuttut
03-05-2010, 21:16
Anketlerde mazdada sorunsuzlukta bas sıralarda yer alan marka ancak tek sıkıntısı Türkiyedekı prestijsizligi...

_Burak_
03-05-2010, 21:21
yeni astralar da çok güzel.. dizelleri haziranda gelecekmiş sanırım.. astrayı da düşünebilirsiniz.. ama fordu kafadan eleyin bence.. :)

hatcback hiç sevmem ama
gsi 190hp dizel 4 kapı versiyonu daha çıkmadan beni kendine hayran bıraktı :)

DogukanB
03-05-2010, 21:29
benimde kuzenimde var focus, geçen sene aldı en full'ü 30 bin civarında hiç sorun çıkarmadı. yanlış olmasın 45 civarına almıştı. ilk başta focusa o kadar para vermek mantıksız gelmişti ama bence a sınıfı araçlardan bi eksiği yok. varsa bile hissetirmiyor :D

çıkan sorunlar da biraz şansa kalmış sanırım.

omR35
03-05-2010, 22:07
Teşekkürler herkese.Abimle konuştum ya yarın mazda alıcak olmazsa belki 2010 civic elegance alır olmazsa bekliyecek biraz daha karar vermekte çok zorlanan bi insan bende onu al bunu al diyemiyorum sonra bi sorun çıkarsa sen al dedin keşke almasaydık gibi muhabbetler olmaması için karar aşamasında hala tekrar herkese teşekkürler.:)

turbo16
03-05-2010, 22:41
Teşekkürler herkese.Abimle konuştum ya yarın mazda alıcak olmazsa belki 2010 civic elegance alır olmazsa bekliyecek biraz daha karar vermekte çok zorlanan bi insan bende onu al bunu al diyemiyorum sonra bi sorun çıkarsa sen al dedin keşke almasaydık gibi muhabbetler olmaması için karar aşamasında hala tekrar herkese teşekkürler.:)

bence test sürüşü yapın modellerle bide sunu düsünsün abin mazdayı aldı 2 gün sonra kaça satar ford a ısınamadıysa honda alsın mazda en son seçenek olmalı bence:icon_tup:

Emir_b16a
03-05-2010, 22:54
walla mazda ne kdr sağlamdı bilmiorum ama bn focusa wurduğumda darma duman olmuştum onun tampon kırıldı :D

omR35
03-05-2010, 22:59
bence test sürüşü yapın modellerle bide sunu düsünsün abin mazdayı aldı 2 gün sonra kaça satar ford a ısınamadıysa honda alsın mazda en son seçenek olmalı bence:icon_tup:

Hondada accord istiyor yakıt yüzünden vazgeçmiştik daha önce accord alıcaktık.Bugünde çamkıran honda müdürle konuşmuş accord alıp lpg taksak nasıl olur vs diye yazık olur yapma demiş yeni civiclerde lpg sorunsuz ve çok iyi bi şekilde çalışıyormuş hatta yantarafında lpg sistemi takan bi yer var 0 km civici alıp lpg taktıranlar varmış.Mazdada olmıcak heralde civic accorddan biri olabilir.Yorum için teşekkürler.Artık ben fazla bişey söylemiyorum.Kendi işime koşturuyorum pedere bi 106 gti aldırabilsem iyi olucakta 3k araç düşmanlığı var herifte.Haftaya inşallah aldırıcam bi gti.:):)

omR35
03-05-2010, 23:04
walla mazda ne kdr sağlamdı bilmiorum ama bn focusa wurduğumda darma duman olmuştum onun tampon kırıldı :D

Aslında hondacıyızda dizel olsun arada şehirdışına çıkarız gezeriz vs diye dizeli takmıştı kafaya şuan araçta bulamayınca vazgeçti sayılır.Yine honda alıcaz heralde.:)Biz hondayı seviyoruz hondada bizi:):)Bugün full basık vtec2yle kaldırıma çıktık indik askıda kaldık direk 1e al ver gazı zorla yola attı araç kendini inip bakmadık bile yakıt alırken bi baktım bi tane çizik yok araçta :):)

redbaron
04-05-2010, 11:28
mazda nin 2.eli eli yok parcasi pahali servis az,focusunda 2011de yeni kasasi gelecek o yuzden ben olsam 0 almazdim

SONE-R
04-05-2010, 11:30
mazda nin 2.eli eli yok parcasi pahali servis az,focusunda 2011de yeni kasasi gelecek o yuzden ben olsam 0 almazdim

+1907.. mazdayı bence de eleyin.. servisi yetersiz.. abin tekrar düşünsün.. ama ford u değil :D :D

omR35
04-05-2010, 14:15
Forddan vazgeçtik mazdayı takmış kafaya sedanda beyaz olmadığı için hatchback beyaz dizel alıcağız.İstanbul ve balıkesirdeki bayi izmirden daha iyi fiyat verdi.Araştırıyoruz bu hafta olmazsa haftaya alıcak kesin.Başka beğendiği araç olmadığı için yakıtı az olduğundan takmış kafaya alıcağız inş hayırlısıyla herkese teşekkürler.:)

Berkan
04-05-2010, 15:52
6 ay kasası değişcek bir araca para döküleceğne yep yeni mazda 3 ü tercih ederim beyaz ve hb olucaksada daha şık olur hatta :D .hangi arabanın fiyatı ikinci elde düşmüyorki zaten 1-2 senede satılmayacaksa çok sorun olcağnı sanmıyorum

bora1311
04-05-2010, 15:52
2006 yılından beri focus 2 ghia tdci kullanıyorum, suan arabam 62binde, sadece turbo borusundan sıkıntı yasadım, onu da garanti kapsamından degiştirdim...

bence focus iyi bi tercih olur ama 2011 ocak gibi yeni kasasının gelicek olması dezavantaj, ayrıca makyajlı kasada artık ghia donanımı mevcut degil, titanium olarak degişti...

omR35
04-05-2010, 17:31
6 ay kasası değişcek bir araca para döküleceğne yep yeni mazda 3 ü tercih ederim beyaz ve hb olucaksada daha şık olur hatta :D .hangi arabanın fiyatı ikinci elde düşmüyorki zaten 1-2 senede satılmayacaksa çok sorun olcağnı sanmıyorum
Aynen bizde öyle düşünüyoruz.3-4 yıl biner abim heralde.Bayi fiyatlarını araştırıyoruz.İstanbul yada balıkesirden alabiliriz aracı.:)

2006 yılından beri focus 2 ghia tdci kullanıyorum, suan arabam 62binde, sadece turbo borusundan sıkıntı yasadım, onu da garanti kapsamından degiştirdim...

bence focus iyi bi tercih olur ama 2011 ocak gibi yeni kasasının gelicek olması dezavantaj, ayrıca makyajlı kasada artık ghia donanımı mevcut degil, titanium olarak degişti...

Focustan vazgeçtik.Çok teşekkürler.

C2VTS
04-05-2010, 21:59
Ya Biz 3 Focus Kullandık 1 Benzinli 2 Dizel Hiç Sorun Çıkarmadı.

S.Özeren
04-05-2010, 22:10
artık yeni kasası eski kasası diye bişey kalmadı hangisi hoş geliyorsa onu alıyor millet ben bugün gittim focus titanium x paket siparişi verdim 45k araçta yok yok o arızalı diyen arkadaşlarda eski model araçlardan bahsediyolar sanırım ;) Focus tavsiye ederim tabi herkezin kendi tercihi.şimdiden hayırlı olsun

omR35
04-05-2010, 22:33
Ya Biz 3 Focus Kullandık 1 Benzinli 2 Dizel Hiç Sorun Çıkarmadı.
Son kasa makyajlanmadan önceki hali sorunlu heralde turbosunda vs sorun oluyormuş.Ben karışmıyorum artık izmir dışı olursa beraber gidip alıcağız.Birşeyde diyemiyorum kendi içine sinsin alıcağı araç sonra keşke demesin diye.Hayırlısı artık.
Teşekkürler.:)

artık yeni kasası eski kasası diye bişey kalmadı hangisi hoş geliyorsa onu alıyor millet ben bugün gittim focus titanium x paket siparişi verdim 45k araçta yok yok o arızalı diyen arkadaşlarda eski model araçlardan bahsediyolar sanırım ;) Focus tavsiye ederim tabi herkezin kendi tercihi.şimdiden hayırlı olsun

Evet son kasa makyajlanmadan önceki hali sorunluymuş.Sonradan çıkardıkları makyajlı halinde çözmüşler heralde sorunu.Dediğim gibi istanbul ve balıkesir bayisiyle görüşüyorlar.Olursa gidip alıcağız olmadı biraz daha araştırıp ilerde alırız artık.
Yorum için teşekkürler.Şimdiden hayırlı olsun sizede yeni aracınız.Kazasız belasız kullanmanız dileğimle...:)

turbo16
04-05-2010, 22:43
Hondada accord istiyor yakıt yüzünden vazgeçmiştik daha önce accord alıcaktık.Bugünde çamkıran honda müdürle konuşmuş accord alıp lpg taksak nasıl olur vs diye yazık olur yapma demiş yeni civiclerde lpg sorunsuz ve çok iyi bi şekilde çalışıyormuş hatta yantarafında lpg sistemi takan bi yer var 0 km civici alıp lpg taktıranlar varmış.Mazdada olmıcak heralde civic accorddan biri olabilir.Yorum için teşekkürler.Artık ben fazla bişey söylemiyorum.Kendi işime koşturuyorum pedere bi 106 gti aldırabilsem iyi olucakta 3k araç düşmanlığı var herifte.Haftaya inşallah aldırıcam bi gti.:):)

kim demiş onu lpg yle yazık olur diye 2 sene zavalli markayla kullandım sorunsuz

accord tüm seçenekleri eler fren fena degil yol tutuş iyidir konfor ve karizma hat safhadadır:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

S.Özeren
04-05-2010, 22:58
Son kasa makyajlanmadan önceki hali sorunlu heralde turbosunda vs sorun oluyormuş.Ben karışmıyorum artık izmir dışı olursa beraber gidip alıcağız.Birşeyde diyemiyorum kendi içine sinsin alıcağı araç sonra keşke demesin diye.Hayırlısı artık.
Teşekkürler.:)

Evet son kasa makyajlanmadan önceki hali sorunluymuş.Sonradan çıkardıkları makyajlı halinde çözmüşler heralde sorunu.Dediğim gibi istanbul ve balıkesir bayisiyle görüşüyorlar.Olursa gidip alıcağız olmadı biraz daha araştırıp ilerde alırız artık.
Yorum için teşekkürler.Şimdiden hayırlı olsun sizede yeni aracınız.Kazasız belasız kullanmanız dileğimle...:)

teşekkür ederim umarım sizede hayırlı olan nasip olur ford düşünürsen istanbul'Da Opel Gerçek'i tavsiye ederim :icon_tup: