PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredisi devam eden aracın satışı&takas?..

ahmetbaha-drs
05-05-2010, 13:11
Sevdiğim bir kardeşim Mercedes-Benz GL suv'unu satıp daha doğrusu takasa verip Audi TTS almayı düşünüyor fakat,bu konuda pek bir fikrimiz yok yani kredi ödemesi hala devam eden aracının ikinci el TTS'le takası mümkün olurmu acaba? Çünkü GL'ye 75.000eu gibi bir rakam veriyorlar diğer araç 60.000eu civarı..Kalan 8-10.000euro civarını nakit olarak verirler mi vermezler mi orası düşündürüyor?..:)
http://www.sahibinden.com/audi_tts_2009_askin_jeep_ten_-21WQQaXQQ20295029WQQpXQQdisplayitem
http://www.sahibinden.com/dogus_cikisli_audi_tts_2_0_tfsi_quattro_s_line_272 hp!!!!_coupe-22WQQaXQQ22141436WQQpXQQdisplayitem

y@sin
05-05-2010, 13:17
Kredi borcunu kapatması lazım bankanın rehinini kaldırıp anca o şekilde takasa verebilir..

tts üstünden alıcağınız rakam kredi borcunu karşılıyorsa bir sorun yok :)

yavuz_ozaydin
05-05-2010, 13:18
Mercedes-Benz GL satılıp kredi borcu kapatılabilir. Sonra diğer araç alınabilir. Böyle durumlarda pek zarar edilmez diye düşünüyorum.

Saygılar....

EMRE-5843
05-05-2010, 13:21
Emin olmamakla birlikte zor bir işlemden sonra kredi devir olabilir ama önce bankacı ark.lar bir yazssın.

mgnPower
05-05-2010, 13:23
devam eden kredi borcu tasit kredisi ise ve ruhsatta ilgili bankanin adi ve subesi uzerine rehin kaydi varsa borcunu kapamadan hic bir sekilde satis takas vs yapamaz. kredi borcu kapanir. kapandigina dair bankadan bir yazi alinir. yazinin alindigi gun itibari ile ayni gun icinde noterden onaylatilir. burada dikkat yazinin uzerindeki bankaca atilmis olan tarih ile noterin tarihi ayni gun olmaz zorundadir. sonrasinda emniyetten rehin kaldirma yazisi tanzim ettirilir bu evrakla beraber. yeni ruhsat cikarmaya gerek yoktur bu saatten sonra. her turlu satisa acik durumdadir. ama devam eden tasit kredisi borcu varken hic bir sekilde resmi olarak devir teslim yapilamaz.

CasabLanca
05-05-2010, 13:41
gidip kalan kredisini kapatacak bankadan
bankadan bir yazı çıkacak memur ile birlikte notere gidecek o yazıyı onaylatcak daha sonra sistemden düşmüş gözükecek kredi

kellepaca
05-05-2010, 14:46
gidip kalan kredisini kapatacak bankadan
bankadan bir yazı çıkacak memur ile birlikte notere gidecek o yazıyı onaylatcak daha sonra sistemden düşmüş gözükecek kredi

Ondan sonra da trafiğe gidip satışına engel yoktur diye yazı alınacak. Ancak bankadan notere memurla gitme kısmını bilmiyorum, ben de bir kez bu şekilde araç aldım ama bankadan yazıyı kendimiz alıp notere götürmüştük.

ahmetbaha-drs
05-05-2010, 19:51
Bakalım aracın ilanınıda ekledik biraz önce,satılması halinde durum daha kolay olucak inşallah..

Yigit-Y
05-05-2010, 19:53
kredi borcu kapanmadan hiç birşey olmaz bugün yaptık daha taze oradan biliyorum ;)

CasabLanca
05-05-2010, 20:32
Ondan sonra da trafiğe gidip satışına engel yoktur diye yazı alınacak. Ancak bankadan notere memurla gitme kısmını bilmiyorum, ben de bir kez bu şekilde araç aldım ama bankadan yazıyı kendimiz alıp notere götürmüştük.

ben aracımın kredisini kapattım
kapattıktan 1 ay sonra gittim bankadan kağıdı aldım memur ile notere gittim onaylattım kağıdı aldım
sonra vergi dairesine gittim temiz kağıdını aldım
satışı yaptım emniyetten hiçbir işlem yapmadım

kellepaca
05-05-2010, 21:10
ben aracımın kredisini kapattım
kapattıktan 1 ay sonra gittim bankadan kağıdı aldım memur ile notere gittim onaylattım kağıdı aldım
sonra vergi dairesine gittim temiz kağıdını aldım
satışı yaptım emniyetten hiçbir işlem yapmadım

Benim arabayı aldığım eleman bankada çalışanlarla çok samimiydi, belki de o yüzden elden götürmüştür. Ama emniyete gittiğimize eminim, ruhsatta rehin yazıyodu, onu kaldırmak için olabilir belki. Hatta araba Kazan'a kayıtlı olduğu için Ankara emniyetinde çözemeyip işi Kazan'a gitmiştik.Yalnız aradan 1.5 sene geçti, belki değişmiştir sistem.

CasabLanca
05-05-2010, 21:46
Benim arabayı aldığım eleman bankada çalışanlarla çok samimiydi, belki de o yüzden elden götürmüştür. Ama emniyete gittiğimize eminim, ruhsatta rehin yazıyodu, onu kaldırmak için olabilir belki. Hatta araba Kazan'a kayıtlı olduğu için Ankara emniyetinde çözemeyip işi Kazan'a gitmiştik.Yalnız aradan 1.5 sene geçti, belki değişmiştir sistem.

benim dediğimde tam 1 sene oldu
acaba bende gittim mi diye düşünüyorum emniyete ama gitmedim eminim ne ruhsat değiştirdim ne başka birşey yaptım

CloudGrey
04-10-2018, 12:28
reklam koktu..

Günkut
04-10-2018, 12:29
Kredili araç satışı için Kredili Rehinli Hacizli Arac Satışı - ArabaNakit.com (https://arabanakit.com/rehinli-hacizli-arac-satisi/) sayfasından destek alabilirsiniz saygılarımla !

Nerden bu konuyu buldun, tarihe hiç mi bakmadın, herşeyi anladım da sondaki ünlem nedir ? Neye Dikkat edelim ?

2 tane yorumun var onlar da reklam.

Bence foruma üye alımı durdurulmalı.

207_TR
07-10-2018, 13:33
Merhaba

Kredili bir araç satılabilir.

Banka muvafakatame verir. Yani aracın devri-satımı için izin verir. Buda şöyle olur.

Aracı alacak kişi krediyide devir alacak olur. Kredi veren kuruluşa öncesinde başvurursunuz.

Kuruluş aracı alacak kişiyi uygun görürse noterde rehinli satış yapabilirsiniz.

Daha önce ben yaptım.

Mercedes Benz Finans'tan kredili ve rehinli bir aracı satın aldık.