PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kıbrıstan parça getirtmek?

mehzent
05-05-2010, 14:17
Bu konularda hıc bılgım yoktur sanzıman ıle ılgılı parça sıkıntım var parça alıcam Turkıyede yok su an ve 1 ay surer en az dediler kıbrıstan alsam getırtmek sıkıntılıymış galıba acaba ben kendımmı gıdıp alıp gelsem eğer oyle olması daha mantıklı ıse ucakla gıdıp alıp gelıyım dıyorum yada baska fıkrı olanlar bunu daha once yapan arkadaşlar varmıdır?

pasa35
05-05-2010, 14:18
gitmisken bari takıl orda biraz bosuna ucak parası vermemıs olursun:):)

_muhaRRem
05-05-2010, 14:20
ne lazımmış senkromeçmi çatalmı ? çatalsa çok güzel kaynatırlarsa sorunsuz oluyor.

mehzent
05-05-2010, 14:21
ne lazımmış senkromeçmi çatalmı ? çatalsa çok güzel kaynatırlarsa sorunsuz oluyor.

ya telefonum bozuldu bı arasana benı doktor gozunu sevıyım :)

ruudvan
05-05-2010, 14:22
ne lazım sen söle sana bulim parçayı eğer valize sığarsa korkma hertürlü geçiririz.bnm misafirim olursun işlerini görürüz sen ne istediğinden haber ver...en kötü rumda buluruz onuda fuat halleder zaten ikimizde magosadayız...

mehzent
05-05-2010, 14:23

takılmak ıcın sonra gıderız bıran once sunu toparlıyımda roll yapalım :)

mehzent
05-05-2010, 14:29
ne lazım sen söle sana bulim parçayı eğer valize sığarsa korkma hertürlü geçiririz.bnm misafirim olursun işlerini görürüz sen ne istediğinden haber ver...en kötü rumda buluruz onuda fuat halleder zaten ikimizde magosadayız...

ıkı tane çatal

3-4 ve 5-6 senkromec leri lazım

kodlarıda bırazdan ulaşır bana :)

ruudvan
05-05-2010, 14:31
örnek veriyim.1bucuk ay once kıbrıstan ıstanbula gittim 16inç 8 offset 1 set jant aldım iki valize koydum bırıne 2 tanesı 1ıne 1 tanesı sıgdı en son kalan jantıda kutuya koydum iki kişi akşamına kıbrısa döndük kıbrıs gümrüğünde durdurdular ki bn faturamı 300 tl olarak kestırmıstım yuzde 32 vergısı vardı kutunun ıcınde ne var dedı bnde sehpa yapıcam metal aparat var dedım tekrar yıneledı bnde ogrencı oldugumu evımde sehpam olmadıgını ve kutunun ıcınde metal parça oldugunu yıneledıkten snr gectım kıbrıstayım...zaten 3 ay snr terk edıcegım memlekete ne dıye vergı odeme yukumlulugum varsa...

ruudvan
05-05-2010, 14:35
ıkı tane çatal

fuatı aradım cevap vermedı msj cektım bana doner en kısa zamanda bı saat snr sınavım var gıdıp 15 dakka ıcınde cıkar ardından burda saglam bı garaj var rumla baglantılı calısan onada gıder sorarım parça varsa eger fıyatını sana ıletırıım .ardından kafana yatarsa en kısa zamanda biletini alır gelirsin ki haftasonu gelirsen drift organizasyonu var gerçi ondan cok autoshow var ona zaten bn gidicem sende görmüş olursun...

mehzent
05-05-2010, 14:47
fuatı aradım cevap vermedı msj cektım bana doner en kısa zamanda bı saat snr sınavım var gıdıp 15 dakka ıcınde cıkar ardından burda saglam bı garaj var rumla baglantılı calısan onada gıder sorarım parça varsa eger fıyatını sana ıletırıım .ardından kafana yatarsa en kısa zamanda biletini alır gelirsin ki haftasonu gelirsen drift organizasyonu var gerçi ondan cok autoshow var ona zaten bn gidicem sende görmüş olursun...

eyv. sağolasın :) gecırmek sıkıntılımı işte o var :)

XoR
05-05-2010, 14:53
Evlenicem çeyiz için çatal aldım dersin :D

Şaka bi yana Mehmet sen öğrenci ıvır kıvır olmadığın için Gümrük sıkıntı çıkartabilir. Ama malzemeyi aldığın yerden fatura alırsan bi şekilde bağlarsın olayı bence gümrükte.

Yekta
05-05-2010, 14:55
eyv. sağolasın :) gecırmek sıkıntılımı işte o var :)

çok dikkat çekicek birşey olmadığı sürece bavulda kimse birşey demez bro :)
ben neler getirdim olm bilmiyosun sanki :D

ruudvan
05-05-2010, 14:56
valla parçalar fazla büyük deil bn 1 set jant geçirdim daha ne geçirim bi fil sokmadım valizin içine bu arada fuat 1den 6 ya kadar açılmamış 900 euro dedi ne anlatmak ıstedıgını tam anlamadım rum tarafındayımıs orayla telde konusmak sıkıntılı arıcak tekrar beni.başka bir arkadaştan fiyat istedim sekromeçleri yokmus ama 2 çatal var dedi daha dorusu yarım ay şeklinde vites ayıraçlarıysa dedğin var dedi yarım saat snr tekrar ara fiyat verim dedi simdi burdaki garaja gidicem oraya bakıcam artı kıbrıs honda bayisinide arıcam .

o deilde neden dc5 şanzumanı düşünmezmisin vtec e oturtmuşlardı k20 ye her türlü oturur ki 900 euroda az para deil fuatın verdiği fiyata göre konuşuyorum tabi ...

nese bn şimdi cıkıyorum en ge. 5buçukta burdayım azıcık dolaşıyım sağı solu... :D

mehzent
05-05-2010, 14:56
çok dikkat çekicek birşey olmadığı sürece bavulda kimse birşey demez bro :)
ben neler getirdim olm bilmiyosun sanki :D

kardişiiimm işte aradığım kan sensınn :)

Jam da Joker
05-05-2010, 14:57

Sen nerelerdesin ya ?

mehzent
valla parçalar fazla büyük deil bn 1 set jant geçirdim daha ne geçirim bi fil sokmadım valizin içine bu arada fuat 1den 6 ya kadar açılmamış 900 euro dedi ne anlatmak ıstedıgını tam anlamadım rum tarafındayımıs orayla telde konusmak sıkıntılı arıcak tekrar beni.başka bir arkadaştan fiyat istedim sekromeçleri yokmus ama 2 çatal var dedi daha dorusu yarım ay şeklinde vites ayıraçlarıysa dedğin var dedi yarım saat snr tekrar ara fiyat verim dedi simdi burdaki garaja gidicem oraya bakıcam artı kıbrıs honda bayisinide arıcam .

o deilde neden dc5 şanzumanı düşünmezmisin vtec e oturtmuşlardı k20 ye her türlü oturur ki 900 euroda az para deil fuatın verdiği fiyata göre konuşuyorum tabi ...

nese bn şimdi cıkıyorum en ge. 5buçukta burdayım azıcık dolaşıyım sağı solu... :D

beklemedeyızz :)

Yekta

sana yağmurlu havada su yok :D

mehzent
05-05-2010, 14:58
Sen nerelerdesin ya ?

olum ne alaka bılmıyorum ama ıphone araba sarjındna dolayı versıyonunumu sılmış ne benım telefon pert oldu su an 3210 la gezıyorum hıcboırınızın telefonu yok onun ıcın arayın benıı :D

bır haftadır antepdeydım daha dun geldım :)

mehzent
05-05-2010, 14:59
sana yağmurlu havada su yok :D

geçtık dıyemı bole oldu?

Yekta
05-05-2010, 15:00
olum ne alaka bılmıyorum ama ıphone araba sarjındna dolayı versıyonunumu sılmış ne benım telefon pert oldu su an 3210 la gezıyorum hıcboırınızın telefonu yok onun ıcın arayın benıı :D

bır haftadır antepdeydım daha dun geldım :)

hauahauah o kadar çok üzüldüm ki bro bilemezsin :D artık iş kitlemek için arayamayacaksın yani bizi? hauahaha

geçtık dıyemı bole oldu?

beynini tak öyle gel koçuumm :D

mehzent
05-05-2010, 15:01
Evlenicem çeyiz için çatal aldım dersin :D

Şaka bi yana Mehmet sen öğrenci ıvır kıvır olmadığın için Gümrük sıkıntı çıkartabilir. Ama malzemeyi aldığın yerden fatura alırsan bi şekilde bağlarsın olayı bence gümrükte.

kuyumcuyum dıyım kucağa ceksınler :D

mehzent
05-05-2010, 15:02
hauahauah o kadar çok üzüldüm ki bro bilemezsin :D artık iş kitlemek için arayamayacaksın yani bizi? hauahaha

beynini tak öyle gel koçuumm :D

olum beyınsızken gectım beyınlı ıken gelmeye gerek varmı?

yekta numaranı kaybetsem ne olur evıne gelırım hahahah :D

sLcK_VTI
05-05-2010, 15:09
ıkı tane çatal

ben şu anda kıbrıstaki işyerimdeyim.pazar günü izmir e dönüyorum parçalar fazla büyük değil ise sana yardımcı olabilirim.

_muhaRRem
05-05-2010, 15:11
O act Yİ ACİLEN sökkk

mehzent
05-05-2010, 15:12
ben şu anda kıbrıstaki işyerimdeyim.pazar günü izmir e dönüyorum parçalar fazla büyük değil ise sana yardımcı olabilirim.

valla herşey ortada burda bı cozelım resımlerıde koyarız olmazzsa eğerkı ole bişey olursa cok ıyı olur valla :) sağğolasın

8.000rpm
05-05-2010, 15:13
act söküp oem'e geçerken debriyaj baskı balata harici ne değişiyor? var mı öyle ıvır zıvır kıvır bişeyler? yoksa baskı balata harici sadece giderimiz şanzıman yağı mı?

mehzent
05-05-2010, 15:13
O act Yİ ACİLEN sökkk

kanka sokucez işte su parçalar bı gelsınde ılk :)

_muhaRRem
05-05-2010, 15:28
act söküp oem'e geçerken debriyaj baskı balata harici ne değişiyor? var mı öyle ıvır zıvır kıvır bişeyler? yoksa baskı balata harici sadece giderimiz şanzıman yağı mı?

baskı-balata-bilya komple set olarak değişiyor zaten .. senin aracın volanda sorun olacağını sanmıyorum..direk al tak şekilde olur

_muhaRRem
05-05-2010, 15:29
kanka sokucez işte su parçalar bı gelsınde ılk :)

gelir kanka gelir.. rahat ol geniş ol :)

mehzent
05-05-2010, 15:32
gelir kanka gelir.. rahat ol geniş ol :)

tam 10 gunum rolıngsız gectı bu nedemek bılınmı sen ahahah :D

ruudvan
05-05-2010, 17:55
evet önce şase kodu rica edicem bi iki yerdende fiyat alıcam.

pm attım bu arada.

orcuns
05-05-2010, 19:35
1. nerden bılıyosun sadece sekromenc oldugunu
2. sekromenc sakın cıkma alma mahvedersın sanjımanı
3. almısken sıfırını al onlarda mansonla beraber satılıyo
4. onu aldın bıraz daha sık dısını dıslılerıde al
5. 3 ve 5 catal bende var 3 catal kaynaklı tık kaynagı ıskender yapmıstı cıllop gıbı 5 te sorun yok ıslemsız
6. 2. disli var elımde
7. almısken 3 tane rulman var sanJımanın ıcınde onları kesın degıstır faydası olur
8 KESINLIKLE AMA KESINLIKLE CIKMA MANSON SEKROMENC ALMA HEPSINI SIFIR TAKIM OLARAK AL SANJIMAN YAGINIDA KESINLIKLE HONDA SERVISINDEN AL BIR KANAL BUL CUNKU 25 LITRELIK TENEKELERDE OLUYO DISARIDAN GELENE VERMIYOLAR DISARIDAN SAKIN SANJIMAN YAGI ALAYIM DEME.
9. DEBRIYAJ ALICAKSAN MINIKLERIN ELINDE Competition stage 4 ıyıdır ;)

miniks
06-05-2010, 06:41
o 5 çatalı nasıl kırdın ben onu merak ediyorum

ayrıca ne kaynagı olursa olsun tekrar kaynatılmış çatal kullanmak iyi degil bu seferde bir zaman sonra ucu egili veriyor öteki yapılan kaynak saglam oldugundan ondan sonra da vitese gecmio

ayrıca acılmışken ufak bir parca var ayırıcı deriz biz ona küçük bişi onu da degişirmek lazım

orcunun dedigi gibi rulmanlara bir göz atmak gerek durumları nasıl

ama zaten bu şanzuman yine acılır cok acele edip d herşeye de sıfır para vermeye gerek yok

8.000rpm
06-05-2010, 07:25
baskı-balata-bilya komple set olarak değişiyor zaten .. senin aracın volanda sorun olacağını sanmıyorum..direk al tak şekilde olur
başka şeyler de değişmek zorunda diye duydum da bir sorayım dedim
komple set 640 lira mıydı neydi çiftkurtlar fiyatı , bu mudur yani gereken tek şey?
üstüne yağ + işçilik .. ohh misss... :D:D

COOLFEAR
06-05-2010, 10:13
atlasjetteyim kıbrıs ucus donusu aynı ucagı getirirsen benle denk ben geçirtirim kaput getirmede:D

mehzent
06-05-2010, 11:59
1. nerden bılıyosun sadece sekromenc oldugunu
2. sekromenc sakın cıkma alma mahvedersın sanjımanı
3. almısken sıfırını al onlarda mansonla beraber satılıyo
4. onu aldın bıraz daha sık dısını dıslılerıde al
5. 3 ve 5 catal bende var 3 catal kaynaklı tık kaynagı ıskender yapmıstı cıllop gıbı 5 te sorun yok ıslemsız
6. 2. disli var elımde
7. almısken 3 tane rulman var sanJımanın ıcınde onları kesın degıstır faydası olur
8 KESINLIKLE AMA KESINLIKLE CIKMA MANSON SEKROMENC ALMA HEPSINI SIFIR TAKIM OLARAK AL SANJIMAN YAGINIDA KESINLIKLE HONDA SERVISINDEN AL BIR KANAL BUL CUNKU 25 LITRELIK TENEKELERDE OLUYO DISARIDAN GELENE VERMIYOLAR DISARIDAN SAKIN SANJIMAN YAGI ALAYIM DEME.
9. DEBRIYAJ ALICAKSAN MINIKLERIN ELINDE Competition stage 4 ıyıdır ;)

o 5 çatalı nasıl kırdın ben onu merak ediyorum

ayrıca ne kaynagı olursa olsun tekrar kaynatılmış çatal kullanmak iyi degil bu seferde bir zaman sonra ucu egili veriyor öteki yapılan kaynak saglam oldugundan ondan sonra da vitese gecmio

ayrıca acılmışken ufak bir parca var ayırıcı deriz biz ona küçük bişi onu da degişirmek lazım

orcunun dedigi gibi rulmanlara bir göz atmak gerek durumları nasıl

ama zaten bu şanzuman yine acılır cok acele edip d herşeye de sıfır para vermeye gerek yok

abı o zman berabe rbakalım bırde dişlilere liste yapalım ona gore getırtelım ne lazımsa :)

orcun dokturmussun sende :)

emrah type-r
06-05-2010, 12:11
bnde okurken cok parca gecırdım gumruk wermedım..bnce ufak parcalar gıdıp alıp gel 1 gunde :)

miniks
06-05-2010, 12:21
başka şeyler de değişmek zorunda diye duydum da bir sorayım dedim
komple set 640 lira mıydı neydi çiftkurtlar fiyatı , bu mudur yani gereken tek şey?
üstüne yağ + işçilik .. ohh misss... :D:D

debriyaj degiştiriren şanzuman yagı degiştirmene gerek yok

aksları sökmeden önce şanzuman yagını temiz bir bidona boşaltın

sonra debriyaj degiştirin şanzumanı takın aksları takın üstten km sensorunu cıkartın ordan yagı geri koyun

şanzuman yagı degiştirilmez 80 bin km den önce

sadece şanzuman parcası kırarsanız degişmesi lazım

ahmet3425
06-05-2010, 13:14
atlasjetteyim kıbrıs ucus donusu aynı ucagı getirirsen benle denk ben geçirtirim kaput getirmede:D

hocam siz pilotmuydunuz:beuj::D

COOLFEAR
06-05-2010, 16:52
yok hafta sonları kendi ucagımla gidip geliyorum :D
evet havadan para kazanıyorumda:D denilebilir!!

orcuns
06-05-2010, 19:22
abı o zman berabe rbakalım bırde dişlilere liste yapalım ona gore getırtelım ne lazımsa :)

orcun dokturmussun sende :)

estafurullah bu sıte paylasım sıtesı sonucta bırazda olsa faydamız dokundunursa ne mutlu bıze catal olayına gelınce mınık krdeslerın dedıgı dogru bana kalırsa komple sıfır catal herzaman ıs yapar ama oldu bulamadın cunku ben 1 ayda getırtebılmıstım ısıne yarasa 3 catal ve 5 catal sana bır telefon kadar yakın.

_muhaRRem
06-05-2010, 19:31
valla ben bi kere kaynatma hatası yaptım aynı yerden yine gitti.. sıfır çatal al en güzeli.. herşeyi sıfır al şanzıman bu neticede,sökmesi dert mesai v.s v.s

cery
07-05-2010, 09:22
fuattan bi parça aldım geçenlerde 20 gün kargo sürdü :) gümrüğe gidip 2 lira vergimi ödeyip almıştım :) parçanın faturası olmayınca çok sorun oluyor. hatta sorundan ziyade geçemiyor kıbrısa geri dönüyor

ruudvan
07-05-2010, 10:33
zaten konuyu açan arkadaş kargoyla getirtmek yerine kendi gelip almayı planlıyor.burdan tr ye gıdıceklerde bn getırırım gıbı bı konu donuodu..kargo en az 4 gunde gıdıyo zaten..

VW6R
05-05-2014, 19:40
Hafta sonu kibrisa gidicem kafamda coilover almak var. Özellikle Girne de bulabilirmiyim fiyatlar buraya oranla uygunmudur bilgisi yardimci olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim

Kahn23
05-05-2014, 19:50
Girme'de zor ama Lefkoşa'da bulma ihtimalin biraz daha fazla..