PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spacer hakkında teknik bilgi

SERKANS
02-02-2007, 17:12
Slm Arkadaşlar ,engi bilgilerinize ihtiyacım var siz olmaz derseniz orjinal jantları kullanmaya devam edeceğim.

Uzun zamandır aradığımız bir jant vardı şimdi bu jantı bulduk adamın elindede son takım ancak tek problem jantın 5 bijn olması
Spacer ile benim arabama uyarlayabiliyorlar spacer marası olarak momo ellerinde var ve bunun için extra 250 ytl istediler

Şimdi bu jantları bu şekilde spacer yardımı ile kullansam bir sorun çıkarmı geri kalan herşey orjinali ile aynı arabamda şu an 15 inç var bu jantlarda 15 inç ne diyorsunuz

Cevaplarınız önemli son takımı ya alıcaz yada almayacağız şimdiden tşk

Özgüncüm yardım et

Emir_b16a
02-02-2007, 17:21
4 bijonlu başka modeller bakabilirsin extra 250 ytl wermek yerine :)

spacerle uydurulma nası oluyo bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilrimi ? bn spacerin esas amacının iz açıklığını genişletmek olduğunu biliorum yanlışmıyım ?

bodoff
03-02-2007, 01:23
Spacer icin 250 ytl vay be Tornacılar parayı kırıolar dıorum kımse ınanmıo :)

CNC de bıde uzerıne MOMO amblemı yap fıayakaa :)

işin esprisi bi yana 4 spacer bu kadar yaparmı bılmem ama sadece torna tesfıye bu is okadar...

Amac 4 bıjonu 5 yapmak yada bıjon aralıgını degıstırmek ...

Tabı bunun yanında tekerler bırasda dısarı cıkıo ancak saglam bıjonlara ıhtıyacın olucak cok dısarılara cıııkacaksan (50 mm uzerı)

SERKANS
03-02-2007, 09:28
valla ben spacer'leri göredim adam momo marka dedi bijonları ile satılmadığı için 250 ye bıraktılar,

ama benim öğrenmek istediğim bu şekilde arabamda sorun oolurmu yada sıkıntı yaratırmı yani gazlıyoruz mazlıyoruz ,sakata gelirmiyiz

bodoff
03-02-2007, 16:26
valla ben spacer'leri göredim adam momo marka dedi bijonları ile satılmadığı için 250 ye bıraktılar,

ama benim öğrenmek istediğim bu şekilde arabamda sorun oolurmu yada sıkıntı yaratırmı yani gazlıyoruz mazlıyoruz ,sakata gelirmiyiz

Yani alinir ama bijonlara dikkat edersın aldıgın yerde kısa kalırsa dıs atar bıjon bosalır.. Uzun alırsanda kırılma ıhtımalı var bıldıgın emın bı yerden spacer ve bıjonları almanda fayda var .

merttepe
03-02-2007, 17:14
ben yanaşmazdım... orjinal gibi olmaz, gazlıyorum diosun bide, sakata gelme, nolur nolmaz..

PimPCaR
03-02-2007, 17:14
valla 250 ytl extra para vericeksin, önce bi bunu geç.. aynı işi torna yada cnc tezgahında çok daha ucuza mal etmek mümkün.. yanlız şöyle bi problem var; aldığın jantın et si kaç.. çünkü spacerla ortalama 4-5 cm dışarda kalıcak jant.. ve çamurluga sürtme olasılığı olabilir.. o yüzden önce bi göz kararı deneyip sonra bu işlere gir.. yada hiç girme başka bi jant beğen bence kendine...

STN
04-02-2007, 21:42
hiç gerek yok böyle riskli işlere. düzgün yapılırsa problem olmaz ama yapılmazsa çok sakat. böyle bi risk alınmaz bence ama yinede sen bilirsin. eminim o begendigin jant kadar aracına yakışıcak olan bi jant bulabilirsin arasan.

SERKANS
05-02-2007, 12:27
yorumlar için tşk biz bu işten vazgeçtik