PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön cam değişim....

ygtrn
08-05-2010, 20:21
arkadaşlar aracımın ön camıyla ilgili sayısız sıkıntım var...

öncelikle üzerinde 2 yıldır duran 2 küçük çatlak var, çatlaklar hiç büyümedi olduğu gibi duruyor....

sonraki sıkıntım ise üzerinde binlerce küçük noktalar olması, cama çarpan irili ufaklı kum ve taş tanelerinden kaynaklanıyor ve güneş karşıdan vurunca bu noktalar parlayıp görüşü rahatsız hale getiriyor....

camın orjinal olmayışı(babamın kullandığı dönem sayısız kez değişti)

ve son olarak camı sanırsam iyi takamadıkları için içeri gelen hafif rüzgar sesi(ses kesinlikle yan camlardan kaynaklanmıyor çünkü hiçbir subaruda bulunmayan yan rüzgarlıklar mevcut...)

benim sorum ise ön camı orjinaliyle kaskodan değiştirebilirmiyim?
enson değişim yıllar önce oldu, ayrıca yıl içinde aracıma kaskodan parça boya vs falan yapıldı....

kasko şirketim aig...

teşekkürler...

ruudvan
08-05-2010, 20:25
her sene kaskodan 1 cam değişme ücretsiz olarak hakkın var gider camcıya değişmesini istiyorum demeden önce camı kır öle git ardındanda orjinal olmasını iste camım cok değiştiği içinde lastiklerinde deformasyon olmuş olabilir yada karoserde eğilme fln varsa oda olabilir..geçmiş olsun...

gambit49
08-05-2010, 21:02
anlasmali servis hangisiyse ona git degisitir cam servisleri genelde yan sanayi takar

ygtrn
08-05-2010, 23:42
yetkili servise gitsem ne farkı olur?

derece43
08-05-2010, 23:48
Sigortanın anlaştığı Cam şirketleri vardır onlara gidip orjinal takılması gerektiğini anlatırsın hallederler.. Ben 2 sen önce CarGlass da başında durup değişmişti memnun kaldım..

Dou
09-05-2010, 01:44
Orjinal istersen fark alabilir sigorta şirketin, hangisi olduğuna bağlı

Low-Rider
09-05-2010, 01:46
Nasıl iş bu ya, aracın üstünde ki kırılan cam yan sanayi değil ki bu adamlar yan sanayi takıyor , orjinal için fark istiyor

Chatin
09-05-2010, 01:48
her poliçe yenilemende 1 kere orjinal veya 2 kere yan sanayi camı ücretsiz taktırma hakkın var. bu hakkın hem arka hem ön cam için geçerli. yani aynı anda bir yıl içinde hem arka hem ön camı orjinal camı ile değişebilirsin.

kasko şirketin ile görüş.

Dou
09-05-2010, 01:50
Nasıl iş bu ya, aracın üstünde ki kırılan cam yan sanayi değil ki bu adamlar yan sanayi takıyor , orjinal için fark istiyor

Ben aksigortadan yaptırdım

150 lira fark istiyorlar orjinal olursa nşa da,

Ama Allah'tan camın yan sanayisi yok, seve seve takıyorlar fark isteyemiyorlar.

Yine camım kırıldı bu sefer sanırım hasarsızlığı unutucaz :D

ygtrn
09-05-2010, 09:56
bundan bir 5 6 yıl önce arabam pedere aitti, oda hergün eskişehir bozüyük arası fabrikaya gider gelirdi, o yıllardada bildiğiniz üzere bu şehirler arası yol yapım çalışmaları başlamıştı, yola dökülen taşlardan araçlar fazlasıtla nasibini almıştı, o sıralar haftada 3 kere ön camın değiştiğini hatırlarım :D, sonra yol yapımı bitti aracımıda ön camı kırılmaktan binbeter şekilde bana kaldı...

onursumer
09-05-2010, 10:38

aynen vede policede yazmıyor oylebişey

benim geçen ay cam patladı bi şerefsiz yüznden aynısını bana yapmaya kalktılar ben serviste değiştim

gerçi değiştide ne oldu tekrar gidicem on konsoldan ses geliyor ayar oldum :ofk:

blueedeep
09-05-2010, 11:14
2 ay önce değiştirdim anadolu sigorta kaskom.orjinal logolu cam taktırdım.eğer Ankara'da ihtiyacı olan varsa tavsiye ederim