PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aklıma takılan bir sorun vti ile ilgili

01ASU
09-05-2010, 18:00
arcımı bu hafta içi müsait olursam ustamıza götürücem ama merak ettim şimdiden birde size danışmak istedim aracım 1000 kmrede 1 litreye yakın yağ eksiltiyor sabahları çalıştırdığımda arabamı yere yağ tükürüyor gibi yerde yağ izi oluyor ama baktığımda sağlıklı araçlar gibi su çıkardığınıda görüyorum belkide egsozda biriken yağ suyla püskürtüyor olabilir. haricinde yüklendiğimde arabaya ışıkta duruyorum yağ kokusunu hissediyorum o derece dumanlıo sıkıp durunca akıllı sürdüğümde vtec açmadan 3000 devir dolaylarınd sürdüğümde böle dumanlama yağ azaltma gibi sorunlarım olmuyor sizce sıkıntı ne olabilir? aracın motoru ortalama 40.000 kmrede blok dahil değiştirilmiş zamanında

EREN34
09-05-2010, 18:09
Yüklenmelerde veya ilk marşta duman var mı?

MiaMi
09-05-2010, 18:12
Segmanların cortlamış kardeşim gömlektede ovalleşme yüksek ihtimal vardır subap lastiklerinde değişmedi ise yenilenmeli. Zaten bunları yaparken komple sıfırlıyorsun motorunu bişeyçik kalmıyor.

Yazdıklarının aynısını 30.000 km dir bende yaşıyorum vtec altı yağ su duman yok vtec açtığında arkası masmavi. Sabahlar hafif mavi duman.

EREN34
09-05-2010, 18:14
Gömlekte ovalleşme varsa pistonlardada kesin konikleşme olur ki buda komple motor demek.

sulhi
09-05-2010, 18:19
geçmiş olsun umutcum..

01ASU
09-05-2010, 18:20
geçmiş olsun umutcum..

abiş ne olcak artık yapacak bişi yok komple bir daha yaparız bizde :)

01ASU
09-05-2010, 18:21
Segmanların cortlamış kardeşim gömlektede ovalleşme yüksek ihtimal vardır subap lastiklerinde değişmedi ise yenilenmeli. Zaten bunları yaparken komple sıfırlıyorsun motorunu bişeyçik kalmıyor.

Yazdıklarının aynısını 30.000 km dir bende yaşıyorum vtec altı yağ su duman yok vtec açtığında arkası masmavi. Sabahlar hafif mavi duman.

abi şöle bişi var zamanında sıfırlanırken sübab lastikleri değişmemiş ben belkide tek sübab lastiğidir diye düşündüm

MiaMi
09-05-2010, 18:21
Sakın yağsız kalmasın araban hiç yağsız bırakma yağ çubuğunu haftada iki üç kez kontrol et çok önemli.

MiaMi
09-05-2010, 18:23
abi şöle bişi var zamanında sıfırlanırken sübab lastikleri değişmemiş ben belkide tek sübab lastiğidir diye düşündüm

bende öyle düşünüyordum değiştirdim 10.000 km önce yine aynı inşallah sadece ondandır iyi kontrol ettir. Conta ve lastiklerle yırtarsın, açmışken ince conta koy he bide turbo yapacam diyordun al sana fırsat ben motoru açmasan kesinlikle girmezdim turbo işine.

01ASU
09-05-2010, 18:24
Sakın yağsız kalmasın araban hiç yağsız bırakma yağ çubuğunu haftada iki üç kez kontrol et çok önemli.

abi o yönden sıkıntım yok hep üstteki noktada hergün binmeden açar bakarım motora ne var ne yok diye her zman üstte yani ama ben belkide tek sübab lastiğidir diye düşünmüştüm rektefiye olmuş araçların su atması sağlıklı oldunu gösteriyor diye sanki bişi okumuştum ama yanlış okumuşta olabilirim

01ASU
09-05-2010, 18:25
bende öyle düşünüyordum değiştirdim 10.000 km önce yine aynı inşallah sadece ondandır iyi kontrol ettir. Conta ve lastiklerle yırtarsın, açmışken ince conta koy he bide turbo yapacam diyordun al sana fırsat ben motoru açmasan kesinlikle girmezdim turbo işine.

abicim cometic ince conta var üzerinde zaten şuanda bakalım ne dicek usta son sözü söyleyek sonuçta sadece ben merak ettim neler olabiliceğini