PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo basıncı arttırma..

Ferhat_V
03-02-2007, 13:00
isuzu dmax 3,0 turbo dizel intercooler aracın turbo basıncını arttırmak istiyoruz bunu nerde ne kadara yaptırırız ?
araç otomatik vites kalkışlarda motor sesi acayip fazla sanki 180 le gidermiş gibi ses var ama araba geç hızlanıyo ve son hızdada fazla gitmiyo..bu aracı nasıl güçlendiririz turbo basıncını arttırınca ortalama kaç hp olur ?

cem
03-02-2007, 13:27
Arabada bir sorunmu war bence onu önce belirleyin,

Yoksa bir sorun warken üstüne üstlük birde basınc
arttırısanız hiç hoş şeylerle karsılaşmassınız.

STN
03-02-2007, 13:29
otomatik vites araçlarda şanzıman modifiyeye çok uygun deil pek dayanmıyo die biliyorum.

Ferhat_V
03-02-2007, 13:31
araçta sorun yok baktırmadık gerçide arkasında savrulmasın diye ağırlık var o yüzdende kalkışlarda yavaş oluyo bide arkadan çekiş normalde 4x4 de kullanılmıyo. bi arkadaş carbon clear yaptırın dedi bu ne oluyo motorcu bişeyler temizleyecekmiş belki daha seri olur dediler yada turboda sorun olabilir ona baktırcaz arka ağırlıda sökcez yazada ya satcaz yada chipleyip biraz daha güçlendircez..

başka ne şekilde güçlenir ve daha seri olur ?

cem
03-02-2007, 13:32
Carbon clean clear degil. Forumu araştırırsan bir çok
bilgi bulabilirsin.

Ferhat_V
03-02-2007, 13:48
Carbon clean clear degil. Forumu araştırırsan bir çok
bilgi bulabilirsin.

çok saol abi okudum o konuyuda teşekkürler..

bunu anadolu yakasında bildiğiniz en iyi kim yapar yada bütün motorcular yaparmı bunu ??

cem
03-02-2007, 14:18
otomatik vites araçlarda şanzıman modifiyeye çok uygun deil pek dayanmıyo die biliyorum.

Bunu genellemek yanlış olur.

Cok yuksek hp lerde supralar war otomatik.

Ferhat_V
03-02-2007, 14:30
nerde yaptırırız önereceğiniz bi ustası varmı ???

STN
03-02-2007, 14:34
Genellemek yanlış tabi ama Supra Zaten spor araç şanzımanıda ona göredir yada en azından yüksek güçleri kaldırıcak bi şekilde modifiye edilmiş olabilir. Dmax pickup. aracın gücünü 130bp den 150bg ye çıkarsak sorun olmazda basınç arttırmadan bahsediyo arkadaş ben onun için dedim.

levent
03-02-2007, 16:23
Otomatik vitesler belli bi güç değilde belli bi torka kadar dayanıyor desek daha doğru olur sanırım

Ferhat_V
03-02-2007, 17:04
Otomatik vitesler belli bi güç değilde belli bi torka kadar dayanıyor desek daha doğru olur sanırım

kaç nm peki bu ??

alp1903
03-02-2007, 17:36
abim bence hiç denemeyin çünkü o araclar kaldırmaz die düşünüyorum mazallah hem otomatik şanzuman dediniz bence hiç ellemeyin onla yapıcagınız hızlarada dikkat edin cok saglam yol almıyo die biliyorum.:soru:

levent
03-02-2007, 17:50
kaç nm peki bu ??

Bilemiyorum şanzımana göre değişir, tork konvektörü mü öyle bişey var nun dayandığı kadar işte :)

bodoff
03-02-2007, 17:54
wasgatele oynanabilinir belki ama pek bi kazancı olucakmıdır tartısılır mesela bilgim daihlinde olan hdı icin konusalım dieseller zaten yuksek boostta basıosun yanı atmosferık bır araca 0.5 bar bassan sasırtıcı olur 0.8 bassan cok daha sasırtıcı olur fakatr dıeselde zaten hdılar 1.1 basıo peak 1.4 fakat turbo yapıları bıraz farklı oldugu ıcın sen count. degeri 1.4 e alabılırsın kı bunu motor ve enjektorler haylı haylı karsılıor tolerans degerlerı ıcınde kalarak artırırsın ama bu nekadar oynatır %10 dan daha az.. ancak bu wastegaten manuel basınc artırmanın turbo omrune eksısı varmıdır denemedım bilmiorum..