PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D16A9 (zc dohc non-vtec)

livelydog
11-12-2005, 21:36
turbo hakkında bilgi almak istiyordum

stlegal
15-01-2006, 18:06
nasıl bir bilgi

livelydog
16-01-2006, 22:46
stock üzerine uygulanabilecek basınç ne olmalıdır t3 ü uygun gördüm fikir de almak istedim enjektörler konusunda yapılması gereken değişiklik rc440 mı olmalı?
unichip ile müdahele edebilir miyim yoksa afc hack mi ?manifoldu nerede yaptırabilirim? benzin regulatörü olmak zorunda mı ?D16a9 da uygulamam gereken işlem listesi ne olmalı

Yuregi-R
16-01-2006, 23:35
-Stock motor uzerine 6 psi uzerini pek önermiyorum,
-Enjektörler için ise rc 450 ler uygun,
-Unichip hakkında bilgim yok fakat ilk önerim Aem veya Hondata dan yana bunun dışında Emanage ve Smt6 gibi piggybackleride kullanabilirsin,
-Kesinlikle afc hack önermiyorum,çünki avansı kontrol edemezsin,
-Manifoldu yaptırmak yerine hazır almanı öneririm, çok fazla fiyat farkı olacağını sanmıyorum,
-Regülatore gelince, alırken rising rate denilen tipten almalısın böylece turbo basıncın arttıkça ona paralel olarakda benzin basıncın artacak ve gerekli yakıt sağlanmış olacak, regulator olarak Vortech FMU veya aeromotive öneriyorum
-Benzin pompanıda değiştirmen gerekebilir, walbro iyi bir seçim olacaktır.

-İşlem listesi senin bütçene göre bayaa farklılık göstericeği için kesin bişeyler yazmak zor.

Saygılar

jdmsta
16-01-2006, 23:42
d serisinin piston+kollarının fazla ince oldgunu, turbo içn önce onların deişmesi gerektiğini okumustum biyerlerde.. bi arastır istersen :)

livelydog
17-01-2006, 05:43
sağolasın yüreğir
unichip ile avansı kontrol edebiliyorsun
manifold konusunda ise ZC motorlar için gerçekten manifold bulmak bir problem
T3 bir turbo (wastegate ile beraber)sıfır alabileceğim bir yer var mı izmir deyim çünkü:)

d16a9 ların 200 hp ye kdr dayandığı çoğu sitede yazıyor ama bu demek değildir ki ben köküne kdr zorlayayım:)

Yuregi-R
17-01-2006, 22:08
Bazıları d16 ya suzuki vitara nın pistonlarını taktıklarını duymuştum, bi araştır istersen....

Saygılar

Oz`
21-01-2006, 00:11
ben uydurma iş yapma derim 1-2 kol markası verebilirim Ama Eagle kullan pişman olmassın ben önceki motorumda eagle kullandım 2 bara kadar yükseltttim 1.9 cont. 2 peak vuruyordu maşllah gayet güzel sorunsuz çalıştılar

Yuregi-R
21-01-2006, 00:47
Eagle fason be 500 hp den sonra fısss Made im China.... Carillo Cunningham Manley öneririm