PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drift Akademi İstanbul Lisans günü ve Antrenmanlar

Mechanix
13-05-2010, 10:38
Arkadaşlar bundan sonra drift antrenmanlarına katılım için Drift Akademi tarafından sertifika şartı aranacak.Drift Akademi de eğitimlerini tamamlamış öğrencilere verilen bu sertifikaya sahip olmak için bir şans daha var.O da sene de bir kez yapılacak olan Sertifika Günü.

Sertifika Gününe katılmak için arkadan itiş bir otomobile sahip olmanız gerekiyor her şeyden önce.Çünkü sertifikanın amacı zaten antrenmanlara katılmak.Eğitim almadan antrenmana gelmek isteyen çok arkadaşımız oluyordu.Biz bu eğitimleri alarak drift sporunun gelişmesine katkıda bulunmaya çalıştık.Umarım en azından antrenmana girmek isteyen arkadaşlarda sertifika gününe ilgi göstererek taşın altına birazda kendi ellerini sokarlar.

6 gün boyunca eğitim almaya bütçesi ve zamanı olmayan arkadaşlar için oldukça iyi bir fırsat yaratmaya çalıştık.Çünkü bu işin gelişmesi ve büyümesini istiyoruz.
Sertifikayı bir kez alındıktan sonra tüm Driftist antrenman ve organizasyonlarına belirlenen ücretler ile katılınabilecek.

Sertifika Günü katılım bedeli 750 TL’dir.

Sertifika Gününde isteyen arkadaşlara eğitim verilecektir.

Gün sonunda , tüm gün çalışılmış olan parkura 3 kez daha çıkılacaktır.Bu 3 turun %50’sinde drift yapabilenler sertifika alma hakkı kazanacaklar.

Sertifika Günü video ve fotoğraflarlar ile pekiştirilecektir.

Özetlemek gerekirse ;

*Sertifika Günün amacı drifte yeteneği olan araç sahiplerini bu spora kazandırmaktır.
*Sertifika , Driftist’in düzenlediği antrenman ve organizasyonlara katılım hakkı sağlar.
*Driftist öğrencileri ve lisans sahipleri harici antrenmanlara katılıma izin verilmeyecektir.
*Sertifika Günü senede bir kez yapılacaktır.
*Sertifika Gününe katılım bedeli 750 TL’dir.
*Sertifika Gününde tüm katılımcılara arzu ettikleri taktirde 1 günlük eğitim verilecektir.
*Gün sonunda , tüm gün çalışılan parkurda yapılacak olan 3 turluk sınavda parkurun
%50’sini drift yaparak geçenler sertifika sahibi olacaktır.
*Sertifika Gününe katılmak için ehliyet , arkadan itiş otomobil ve katılım ücreti gerekmektedir.
*Sertifika kişiye özeldir.Araçlardan bağımsızdır.

Diesel
13-05-2010, 11:32
hadi bakalım lisans 750 lisans 750 :)

Kaçırılmicak bir fırsat.. Arkadan itiş olsa arabam düşünmeden katılırdım.

Low-Rider
13-05-2010, 11:51
1günlük eğitimle mi 3turluk sınav yapıcaksınız

Mechanix
13-05-2010, 11:57
1günlük eğitimle mi 3turluk sınav yapıcaksınız

Tüm gün eğitim+antrenman.Gün sonunda da 3 tur üzerinden sınav.%50 sinde drift yaparsan lisans alıyorsun.

ratu
13-05-2010, 12:43
Bu Lisansın amacı ve getirisi:

Artık Olimpiyat stadına eğitim almadan antermanlara katılım yapılamayacak.Biz katılım için tüm arkadaşlarımızı davet ediyoruz sonrasında bunlar eğitim almış diğer insanları dışlıyorlar gibi düşünceler olmasın istiyoruz.
Lisanslılara her katılımıcıya olduğu gibi Antreman ücreti 100-150 TL olacak.
Bizler 3 sene önce bu işe başlarken 1800 TL para verdik 3 kura şimdi ders alınsa 6 gün için 2700 TL verilecek.
Kazanç 2700-750=1950 TL.

Sonuç olarak 750 TL verip istenildiği kadar kazanç olan cepteki parayla antremana katılarak sürücüler aynı harcamayı kendini dahada ilerletmek için kullanmış olacaklar.

tool
13-05-2010, 15:09
uzun lafin kisasi sadece 150yi veren antremana cikamayacak bundan sonra :D

Onrcn
13-05-2010, 15:34
uzun lafin kisasi sadece 150yi veren antremana cikamayacak bundan sonra :D

heheh sanirim oyle oluyor : ) neyse artik bir bos alan buluruz bizde : )

Mechanix
13-05-2010, 15:54
150 tl değildi zaten , 100 tl idi.Ama artık sertifika zorunluluğu var.
Yes it iz.

Low-Rider
13-05-2010, 16:00
Tüm gün eğitim+antrenman.Gün sonunda da 3 tur üzerinden sınav.%50 sinde drift yaparsan lisans alıyorsun.

Peki 1günlük eğitim yeterli olucak mı?

Hali hazırda rwd süren adam biraz yatkın olur bu işe belki sınavı geçer ama aracını yeni almış biri 1günlük eğitimde ne kadar başarılı olur?

ps:yanlış anlaşılmasın , merakımdan soruyorum

Mechanix
13-05-2010, 16:25
*Sertifika Günün amacı drifte yeteneği olan araç sahiplerini bu spora kazandırmaktır.

Bizim drift antrenmanına daha önce gelen arkadaşlar vardı zaten ,onları düşünerek aldığımız bir karar.Ama onların haricinde de dediğimiz gibi yeteneği olan arkadaşlar içinde bir fırsat.
Eğer 1 günlük eğitim ile drift yapamazsa 6 kurluk eğitim programına girer.

Eray Yümsel
13-05-2010, 16:27
Bu Lisansın amacı ve getirisi:

Artık Olimpiyat stadına eğitim almadan antermanlara katılım yapılamayacak.Biz katılım için tüm arkadaşlarımızı davet ediyoruz sonrasında bunlar eğitim almış diğer insanları dışlıyorlar gibi düşünceler olmasın istiyoruz.
Lisanslılara her katılımıcıya olduğu gibi Antreman ücreti 100-150 TL olacak.
Bizler 3 sene önce bu işe başlarken 1800 TL para verdik 3 kura şimdi ders alınsa 6 gün için 2700 TL verilecek.
Kazanç 2700-750=1950 TL.

Sonuç olarak 750 TL verip istenildiği kadar kazanç olan cepteki parayla antremana katılarak sürücüler aynı harcamayı kendini dahada ilerletmek için kullanmış olacaklar.

angaralı hesabı yapayım

750 lira e30 a 4 kere fullerim depo başı çizceğim sıfır sayısı 2480 x 4 = 9920 tur demek oluyo. 750 verip 3 kere pistte dönceme gider 9920 kere dönerim daha iyi

tool
13-05-2010, 16:28
sertifikayi alamazsak 750nin ustune su icicez yani :D

Mechanix
13-05-2010, 16:29
750 TL ye 3 tur dönmüyorsunuz.Sabah saat 10 , akşam saat 6 arası tüm gün.Daha sonrasında da sertifika için 3 tur.
Ama sen dön zaten eray .

Yigit-Y
13-05-2010, 16:48
Kendi şahsi düşüncem kimse alınmasın mustafa abi drift için yaptıklarınızı kimse inkar edemez sizin çabalarınızı takdir ediyorum ama ülkemizde drift kültürünün hala oluşmadığı kanaatindeyim...

İnş güzel ülkemizde yurt dışında gösterilen ilgiyi kısa zamanda yakalar bende şahsım olarak katılmak isterim ama bu bir stadın otoparkında değil bir pistte olmalı bunun çalışması çabası yapılmalı derim...

Mechanix
14-05-2010, 08:52
Zaten yurt dışı ile en büyük fark bu.Anlayış.
Macaristan da , Polonya da ,Bulgaristan da pist var da drift federasyonu var ? Adamlar karting pistinde drift yapıyolar.Ama tüm uluslararası yarışlarda adamlardan yarışmacı var.
Bizim elimizde kocaman otopark var , ama istemedikten sonra o bile insana yetmiyor.Yapacak bir şey yok o zaman.

mono
14-05-2010, 09:04
yılbaşından beri arabama 155 km. binebildim, onunda 100 km'si zaten izmite kadar ayar yapıp gelmekle geçti, totalde 55 km. sadece yapmışım. gerçekten binmeye vakit bulamıyorum, en son 23 nisan sabahı pendik-kartal yaptım geldim, gerçekten üzülüyorum, öyle kapıda yatıyor kuzu gibi, vakit ayırabilsem çok isterim gelmeyi :(

Onrcn
14-05-2010, 09:37
sertifikayi alamazsak 750nin ustune su icicez yani :D

hauhuaha : )) bak o cok fena olur gercekten : ) donut yapsak sayilmiyor mu : )

Spawn
14-05-2010, 09:37
çok uzun şeyler yazmak istiyorum bunula ilgili fakat mustafadan bile federasyon yok pist yok laflarını duyduktan sonra bütün şevkim kaçıyor...

Mechanix
14-05-2010, 09:38
Donut değil , pasta börek yapsan bile sayılmıyor :)

sword
14-05-2010, 11:23
angaralı hesabı yapayım

750 lira e30 a 4 kere fullerim depo başı çizceğim sıfır sayısı 2480 x 4 = 9920 tur demek oluyo. 750 verip 3 kere pistte dönceme gider 9920 kere dönerim daha iyi

ne dönek adamsın yav:D

Onrcn
14-05-2010, 11:38
Donut değil , pasta börek yapsan bile sayılmıyor :)

oyle deme arnavutuz biz borekler fena olur bak hahaha

CaN000
15-05-2010, 09:02
iyi bi fikir bence... en azından lisans gunu var buda drrift serilerine bi yerden baslangıc olur diye dusnuyorum...hali hazırda akademi oğrencisi olarak soyliyeyim 2700 tl vermek istemeyen 750 yi gozden cıkartsın zaten rwd araç kullanıyorsa gun sonuna kadar pistin %50 sini geçebilir... etrafta onca drifter goruyoruz bare gelip piste de cıksınlarda hem bi katkıları olsun hemde kendi pilotajlarını geliştirsinler

metin
15-05-2010, 09:26
angaralı hesabı yapayım

hahaha super :D

emirhan sph
15-05-2010, 09:52
Bunca senedir motorsporlari var Turkiyede onlara onem verilmio,amatorler icin bi pist bile yapilmio vs. drifte onem vermeleri 100 yili asar. En azindan kocaman bi otopark mevcut su anda oda elden gitmeden bole bi degerlendirme gercekten cok hos. Drifti Turk halkina alistirmak icin gercekten guzel bi yontem,super bi imkan :)

mono
15-05-2010, 09:57
@tool : al şu külütürü benden de, bari çalışsın makina, işleyen demir ışıldar hesabı, bu gidişle kapıda çürütücem ben bunu :D

zuupermen
19-05-2010, 23:54
amaç zaten kimin taşın altına elini sokacağını ortaya cıkarmak su an icin drift antremanına duzenli olarak gelen sizlerin belkide bilmedigi bu forumlara dahi girmemis mustafa mert haricinde ben gurkan murat kemal neşat musa apo toplam 10 kisi(yaklaşık 150 kişinin eğitim aldığını düşünürsek) bile deiğiliz. herkes motor sporlarını gelistirmek icin bir takım cabalarda bulunuyor doğal olarak bizde ne yapabilirsek onu yapmaya dahada gelistirmeye ve bu gelismeler icerisinde yanımızda olacaklara da birtakım fırsatlar yaratmaya calısıyoruz. umarım bu cabalar karsılıksız kalmaz.... zaten canım ulkemde yerlerde surunen motor sporları belki bu tur olusumlarla gelismeye baslar. elimizde istedigimiz gibi değiştirebildigimiz pist olmasına rağmen elli bin bahane uretip antreman, eğitim veya sertifika gunune katılmamaya çalısıyoruz...nedenini bilemiyorum ama ...bu işi yoluna sokmak için elimizden gelen herşeyi yapacağız buna emin olun...

turbo16
02-06-2010, 20:05
yaşasın ilalegal drift:icon_tup::icon_tup:

Yigit-Y
02-06-2010, 20:21
miniksleri drag pisti projesi gibi drift için planlanan bu projenin de gerçekleşmesi zor gözüküyor ...

rwd altımda olduğu anda yanınızdayım :D

__FrK__
03-06-2010, 09:41
miniksleri drag pisti projesi gibi drift için planlanan bu projenin de gerçekleşmesi zor gözüküyor ...

rwd altımda olduğu anda yanınızdayım :D

Kanka pist projesi zor ama olucak inş. bi yolunu sıkı bir destekçisini buldum ama hayırlısı bakalım..

Mechanix
24-06-2010, 10:27
Lisans Günü bu haftasonu Pazar Günü Olimpiyat Stadında olacaktır.
Katılmak isteyen arkadaşların en geç Cuma gününe kadar bize isimlerini yazdırmaları gerekmektedir !

İletişim ; 0216 577 53 69 -JDM Works / Mustafa
msn ; jdmworks@live.com

serdarcelik
25-01-2012, 19:55
Siz buna herkese faydalı bişey yapalımmı diyorsunuz? kurmuşsunuz bir tezgah düşeni indiriyorsunuz. mademki herkesi seviyorsunuz ve bu organizasyonu sevdirmeye topluma alıştırmaya çalısıyorsunuz makul yapın giriş fiyatlarını sonra aynı gırışle yarısmasınıda yapın %50sını gecen kısılere ısterlerse sertifikasını verırsını. ne diye 750 TL alıyorsunuzki. toplum yararına değil yararınıza iş yapıyorsunuz.. hiç gülesim yoktu...

Spawn
26-01-2012, 00:48
vay canına , sende düzene/tekere çomak sokan oluyorsun o zaman ?

Jem89
26-01-2012, 00:58
Siz buna herkese faydalı bişey yapalımmı diyorsunuz? kurmuşsunuz bir tezgah düşeni indiriyorsunuz. mademki herkesi seviyorsunuz ve bu organizasyonu sevdirmeye topluma alıştırmaya çalısıyorsunuz makul yapın giriş fiyatlarını sonra aynı gırışle yarısmasınıda yapın %50sını gecen kısılere ısterlerse sertifikasını verırsını. ne diye 750 TL alıyorsunuzki. toplum yararına değil yararınıza iş yapıyorsunuz.. hiç gülesim yoktu...

Mantığı kest. :)

Tamam o zaman sen yap bu işi katılımcılardan 250 tl al sertifikayı ver. Bu kadar organizasyon düzenle vs yap. Sana yapma diyen mi var.. Yap :)

Niye bu ülkede yapılan hiçbir işe saygı gösterilmiyor anlamıyorum.. Paran yoksa gitmezsin arkadaşım. Adamlar fiyat politikasını sana göre mi belirleyecek ? Öyle belirlemişler isteyen öyle gider. Sanki ehliyet gibi birşey bu.. Zorla almak gerekliymiş gibi..

Hiç kimse babasının hayrına iş yapmaz. Tabiki kar sağlacayaklar.. Sağlayacaklar da, onların kazanacağı ekmek parasına sen niye göz diktin onu anlamadım :)

Edit : 2010 senesinin konusuymuş.. Nerden buldun getirdin hortlattın :)

seckin
26-01-2012, 01:19
Bana sertifikamıda vermediler, duvarıma asacaktım :) Ayrıca girişte dikkat bağımlılık yapar diyede uyarmadılar 6 aydır bu illetten kurtulamıyorum... Şöyle katlanan sandayleyerde oturulan terapi toplantılarına katılıcam yakında.

darkmoon
26-01-2012, 01:20
açıkcası ne diriftindeyim ne sertifikasında insanların eğitim almasından yanayım ve eğitimi destekliyorum bende zamanında renç koçibey eğitiminden gerek yazılı gerekse direksiyon olarak türkiyenin en ünlü pilotlarından eğitim aldım sertifikamda var.. burda verdikleri şey ralli eğitimden ziyade temel direksiyon eğitimi ve yazılı bilgi idi.. çünkü bizde buraya kayıt olmadan önce kendimizi pilot sanıyorduk caddede yanlıyorduk gazlıyorduk orada eğitime gidince anladıkki arkadaşlarla ne pilotmuşuz nede sürücü imişiz sadece trafikde tehlike yaratan bilgisizce gazlayan yanlayan insanlarmışız o eğitimin hayatımın pek çok safhasında çok defa faydasını gördüm bu yüzden ben her zaman eğitimden yanayım driftinde eğitimi verilmeden insanların bir organizasyona yada bir çatı altında toplanmasına karşıyım kaldıki eğitimin ayıp yada utanılıcak bir yanı yok..
şahsen drifte hevesim olmasada yanlamayıda az çok bilsemde böyle bir işe giricek olsam piste çıkmadan önce bir arkadaş bana eğitim versin işin tricklerini formülasyonunu göstersin isterdim..

E0041
01-02-2012, 10:08

kim böyle birşey yazacak diye konuyu takip ediyordum cidden takdir ediyorum burda taşlanırsınız ayrı konu

amaç bu sporu sevdirmek gerçekten birilerine birşeyler öğretmek bilinçlendirmekse toplarsanız kaç kişi toplanıyorsa 50 kişi tüm maliyet nedir bölersiniz otoparkıda derslikleride bütün masrafı oraya katılanlar ortak öder sizde anlatırsınız işte bu şekilde topluma yarar gerçekten birşey öğreten kişiler olur yazdıklarınızda gerçekçi olur

ben kesinlikle karşı değilim ama bunun adını driftin gelişmesini insanların bilinçlenmesini istiyoruz herşey sizin için falan demeyin Okulunu açtık ders veriyoruz parayla deyin adı konmuş olur :)

fena hortlatmışın bide

Mechanix
01-02-2012, 10:40
Bilip bilmeden konuşmak en kolayı her zaman olduğu gibi.

Bu sertifika işi o zaman bunu isteyen arkadaşlar için yapılmıştı ve bitti zaten.

Şu anda eğitimler 1.000 TL ve 2 gün sürüyor.Eğitimlere gelip memnun olmayan arkadaş varsa yazabilir.Oturup konuşuruz.

Ama Bursa dan , hiçbirşey bilmeden atıp tutmak işgüzarlıktır.Adama sorarlar , sen yaptın ki diye.

Drift Akademi İstanbul bir vakıf değildir. Ama elinden geldiği kadar şartları kolaylaştırarak daha çok insana hitab etmeye çalışır.

Biz bu işin tekeli de değiliz.Bul pistini , al arabanı git drift yap.Senin başına polisle gelip bizden izinsiz drift yapamazsın demiyoruz.

Bizim sunabildiğimiz şartlar bunlar , tıpkı Halk Ekmek gibi.Minimum maliyet ile maksimum insana fayda sağlayabilmek. :)

E0041
01-02-2012, 12:14
Yanlış okuyup yanlış anlamışsınız

heryerde yazıyorsunuz biz bu işin gelişmesi için uğraşıyoruz bu yola baş koyduk herşey sizler vs vs vs.

benim takıldığım nokta burası işin dürüstlüğünde neden değilsiniz yukarıdada yazmışım ben kesinlikle karşı değilim ama anlatış üslubunuz yanlış bizler içinse drift içinse para neyin nesi yazın deyin kimden çekiniyorsunuz biz okulunu açtık ders vericez para kazanacağız size kim ne der ?

herşeyin maliyeti yüksek bunların bizde farkındayız fakat ben bu işi gerçekten öğretmek istiyorsam kendi çıkarlarım yoksa kaç kişiyiz kardeşim 50 kişiyiz bu pisttir izindir yemektir dershanedir kaç kuruş 10bin tl bölüyoruz 50 ye dersiniz ondan sonra bizde alkışı tutarız harbiden drift için birşeyler yapılıyor bu adamlar işi öğretmek istiyor çıkarları yok deriz..

yada yazarsın okulunu açtım kardeşim bilgin sonsuz bu konuda parayla bilgimi satıyorum derslerini veriyorum. Yine alkışı tutarız bilgi satıyorsun sonuçta fakat biz sizler için uğraşıyoruz driftin gelişmesini istiyoruz herşey drift için vs deyip işi kar etmeye dökerseniz kimisi çıkar şakşakçılığınıza yapar kimiside benim gibi düşünür

ben yine diyorum karşı değilim ama anlatılış şekli bana yanlış geliyor..

ben ne yapmışım bu güne kadar onuda söyleyim siz drift ile uğraşıyorsunuz ben fakirin spor arabası rex ler için uğraşıyorum şehir içi şehir dışı 6 rexe motor yaptım 2 rexi b16a2 ye çevirdim elektrik elektronik aksamlarını herşeyini halledip çalışır vaziyette teslim ettim gidip parçalarını servisten kendim aldım sadece parça paralarını istedim veya siz alın bana gönderin dedim 5 kuruş para istemedim amacımıda her zaman söyledim benim amacım rex lerin iyi bir yere gelmesi haklarının verilmesi insanların REX HAKKINDA GERÇEKTEN BİLGİ SAHİBİ olmasıydı her zamanda bunu söyledim..

senin bilmemen benim birşeyler yapmadığım anlamına gelmez benim amacım gerçekten rexlerin iyi olmasıydı elimden gelenide yaptığıma inanıyorum..

şimdi kendi dükkanımı açtım neden dükkan açtın diyenlerede hondaların iyiliği için rexin iyiliği için sizlere daha iyi hizmet vermek için açtım vs demiyorum.. PARA KAZANMAK için açtım diyorum dürüstlük iyidir...

Mechanix
01-02-2012, 12:45
Bu ne şimdi ? Benim annemde yemek yapıyor ama drift konusuna ben evde yemek yapıyorum yazmıyor.Drift için ne yaptın ? Masraflar hakkında ne kadar bilgin var ? Pist kirası nedir biliyormusun mesela ?

Biz bugüne kadar harcadığımız paranın 100 de 1 ini kazanmadık driftten.Açık olursam kimse inanmaz biliyorum. Sen pazar günü evinde uyurken biz yeni arkadaşlarımızın lastiklerini piste taşıdık.

At gözlüğü ile konuya bakarsanız sadece alınan paraları görürsünüz. Ama izlediğiniz videoların arka planında yaşananlardan bir haber olduğunuz gerçeğini sadece işin içine girdiğinizde görürsünüz.

Ben söylüyorum zaten , elimizden geleni yapıyoruz diye ve aynı zamanda hayır kurumu olmadığımızı da.Ama motorsporu masrafları ve gideri yüksek olan bir hobi.Bunu bu işi bilen biri ile bu şekilde tartışmama gerek olmuyor zaten.

bosphorus34
08-02-2012, 18:31
bende masrafların bu parayla ancak karşılandığını düşünüyorum.otoparkın kirası şu bu falan filan..fakat eminim benim gibi çoğu kişi bu harcamaların ne olduğunu merak ediyodur.lütfen kimse yanlış anlamasın ama kısaca bir açıklama yaparmısınız harcamalarla ilgili ??? şimdiden teşekkürler

efe-E
09-02-2012, 01:07
Bu cok pahali ivir zivir yazan arkadaslar acaba yurtdisinda herhangi bir motorsporu dalinin egitim fiyatlarindan haberdar mi?

oğuz
09-02-2012, 01:30
adamlar gayet olumlu şeyler yapmaya çalışıyorlar,zorla gel katıl demiyor isteyen katılır isteyen katılmaz. zaten uğraşan az sayıda insan var onlarında şevkini kırmaya gerek yok.

:pEAce:
09-02-2012, 01:30
bence boşuna bu forumda cene calıp millete iyilik yapmaya calışıyosunuz... gelmek isteyen zaten geliyor, egitimi alıyor, arabasını yapıyor... bide böyle boş beleş sırf yazı yazıym da dikkat cekiym, yada suraya bi laf atıym diyen adamlarla ugrasmanın bir mantıgı yok bence.

MOzen
10-02-2012, 18:36
Masrafların ne olduğunu çok merak eden arkadaşlar, her hangi bir gün JDM Works e gidip Mustafa Mert'in ve Mert'in neler yaptıklarını izlesinler. Ben çok değil hepi topu bir saat durdum. Adamlar bir yandan pist planı bir yandan helikopter ile video çekimi bir yandan geçen çekilen video düzenlemesi ile uğraşıyorlar. Bu benim bir saatte gördüğümdür. Öğrenmek isteyen arkadaş bir gün gitsin otursun hiç birşey yapmasın izlesin. Kimse sen niye geldin git demiyor.

Ayrıca sizleride tebrik ettim Drift Akademi ve JDM Works ailesi. Ben bu kadar bilinçsiz insanın eleştirisine maruz kalsam "sokarım sizede, yapacağınız işede, katılacağınız eğitimede" der hali hazırda bu işi bilen adamlarla yoluma bakardım.

Mechanix
14-02-2012, 09:11
Eğitimlerdeki masraflar aşağı yukarı şöyle arkadaşlar

1- Otopark Kirası : Bir benzeri olmayan Olimpiyat Stadının otoparkını kiralıyoruz.Bunun günlük kirası 8.000TL.Merak eden arayıp öğrenebilir.Tolga Bey ile görüşeceksiniz.Bizim 5 senelik sözleşmemiz olduğu için daha uygun rakamlara kiralıyoruz.Abonelik gibi düşünün.Ortada Olimpiyat Komitesi ile yapılmış , şartları baya ağır olan bir sözleşme var.Okuyup altına imza atabilmek için kafayı yemiş olmak lazım, ama allahtan Abdurrahman abi uzun süre önce kafayı yediği için imzayı attı.Bu sayede Türkiye de driftten bahsedebiliyoruz.Yoksa başka mekan yok İstanbulda.

2-Drift otomobili : Bir otomobil satın alıyorsunuz , drift için geliştiriyorsunuz.Sonra bu aracı her eğitimde 10 kişi kullanıyor ve mutlaka birşeyler kırılıyor.Sonuç masraf.Trafik sigortası , kaskosu , vergilerini hiç saymıyorum.

3-Drift Eğitmeni : Drift eğitmeni olarak ilk seçenek Faruk Marek Kugay. Yılın 4 ayında Amerikada , kalan diğer aylarda avrupa da Drift Serilerinde çalışıyor.Eğer yarış takvimine denk gelmezse Faruğun uçağı ve eğitmenlik bedeli var.Faruk gelemezse ben yada Mert gidiyoruz.

4-Otopark alanı masrafları: Bize verilen boş bir otopark var.Ama ilk geldiğimizde ne bir kuka ne de bir konteyner vardı ortada.Tüm bunlar için para harcandı.Belli bir düzen oturtulmuşsa eğer , bunlar için para harcanmıştır.

5- Aklıma gelmeyen harcamalar.

Bunları görmek için 2 dakika düşünmekte yeterli tabii.Hiçbiriniz aslında bahçıvan değilsiniz , az çok otomobil işlerinin içinde olan insanlarsınız.Bunları akıl edebiliyor olmanız lazım. Ama illa benim tarafımdan duymak istiyorsanız durum budur.

Bizim insanımız bir de iyi giden bir şeyden hoşnut olmaktansa , oturup bu işin hesabını kitabını yapıyor ve bu iş para bırakıyor mu ona bakıyor. Enteresan bir milletiz biz. :)

ef186
14-02-2012, 10:45
Bugün firindan ekmek aldim bir baktim firimci imal ettiğinin 10 katina ekmek satiyor hemen kostümümü giydim hesap makinami aldim gittim taşladim nasıl iyi etmişmiyim ?

Mechanix
14-02-2012, 12:02
:D Aynı hesap işte .

bosphorus34
14-02-2012, 12:16
açıklama gayet tatmin edici.çok teşekkür ederim.

Masrafların ne olduğunu çok merak eden arkadaşlar, her hangi bir gün JDM Works e gidip Mustafa Mert'in ve Mert'in neler yaptıklarını izlesinler. Ben çok değil hepi topu bir saat durdum. Adamlar bir yandan pist planı bir yandan helikopter ile video çekimi bir yandan geçen çekilen video düzenlemesi ile uğraşıyorlar. Bu benim bir saatte gördüğümdür. Öğrenmek isteyen arkadaş bir gün gitsin otursun hiç birşey yapmasın izlesin. Kimse sen niye geldin git demiyor.

Ayrıca sizleride tebrik ettim Drift Akademi ve JDM Works ailesi. Ben bu kadar bilinçsiz insanın eleştirisine maruz kalsam "sokarım sizede, yapacağınız işede, katılacağınız eğitimede" der hali hazırda bu işi bilen adamlarla yoluma bakardım.

son kısma özellikle katılıyorum herhalde bende öyle yapardım.Ayrıca JDM works e de gidip size bir teşekkür etmek isterdim :icon_tup: köstekleride kınıyorum:icon13:

crazydog
14-02-2012, 12:17
Bugün firindan ekmek aldim bir baktim firimci imal ettiğinin 10 katina ekmek satiyor hemen kostümümü giydim hesap makinami aldim gittim taşladim nasıl iyi etmişmiyim ?

hahahah bu çok güzeldi :D:icon_tup:

Trance-R
14-02-2012, 12:20
yaptığınız iş çok mükemmel aslında , verdiğiniz uğraş hatta ...
-daha öncede belirttiğiniz gibi ; adam uyurken siz sabah gün ağarırken belki de bazı şeyler için oralara gidip hazırlık yaptınız ...
-eğitim olmalı , illegal'i millet bellemiş gidiyor ... sağda solda arabasını kaldırıma vurmak ve oluşan hasarı gidip sanayide yaptırmayı daha zevkli buluyor ... ondandır halen bilinçsizce kullanmalar.
-verilen onca emeğe hatta yıllardır verilen çabalara , burdan klavyeden yazmak ne kadar basit değil mi arkadaşlar ? ...
-"Mechanix" söylüyor insan gibi ; eğitim programı şunları kapsıyor diye.İsteyen gider ;)
-ayrıca ; bende JDM Works'te bir ara bulundum ; gayet işlerinin iyileşmesi ve daha iyisini yapmak için uğraş veren insanlar ...

Dodoo
14-02-2012, 12:25
Her işin bir bedeli var, her emeğin bir karşılığı var.. Tamam pahalı diyebilirsiniz bilmem ne diyebilirsiniz ama bu sonuçta bir motorsporu, ülkemizdeki maliyetleri de az çok biliyorsunuzdur zaten.. İnsanlar daha neyi anlamamakta diretiyor anlam veremiyorum :)

Cem Yılmaz ın da dediği gibi 1000 kişi olsa salonda, bilet 50 lira .... :rolleyes:

Yapılan iş,emek herkese basit görünür , ama hep de maliyet fazla gelir :)

:pEAce:
14-02-2012, 15:05
daha iyisini daha uygun fiyata yapabilen varsa cıksın yapsın :) ne akademy nede jdm works un dedigi bişey yok... herkes halinden memnun.

hesap kitap yapıp klavye delikanlılıgıyla bu işler olmuyor... örnekler mevcut. nokta.

Berkel
11-03-2012, 14:02
atatürk olimpiyat stadının otoparkını satın mı aldınız ??

orhansah
11-03-2012, 14:05
atatürk olimpiyat stadının otoparkını satın mı aldınız ??

evet. Sülün Osman diye biri satıyordu ondan aldılar.

_FrKn_
11-03-2012, 14:16
bi dk noluyo ya. o otopark bana opsiyonlu .

Frid
11-03-2012, 14:23
fiyatlar gayet makul gereksiz düşünceler içine girmenin anlamı yok, nasıl emek harcandıgını görmek için bir antremana seyirci olarak katılmak yeterli

Dodoo
11-03-2012, 14:24
bi dk noluyo ya. o otopark bana opsiyonlu .

:D

10krkter.

2jzgte
11-03-2012, 15:11
ankarada yokmu driftle ilgli bi firma :) çok merak ediyorum son dönemlerde en üst seviyesini yaşıyo yurd dışında

Berkel
11-03-2012, 17:54
evet. Sülün Osman diye biri satıyordu ondan aldılar.

buradaki lafımın ciddi olmadığını anlayamamana çok üzüldüm süloyada selam söyle yani kullanım hakkı mı sizde anlamında sordum hani başka arabalar giremiyo olayı anlamından !

slave
11-03-2012, 18:16
buradaki lafımın ciddi olmadığını anlayamamana çok üzüldüm süloyada selam söyle yani kullanım hakkı mı sizde anlamında sordum hani başka arabalar giremiyo olayı anlamından !

türk dil kurumunun sitesine filan üye ol satın almak ne demek öğren sonra karşındakine deki ben böle söledim sen öle anladın ;)

Berkel
11-03-2012, 19:20
türk dil kurumunun sitesine filan üye ol satın almak ne demek öğren sonra karşındakine deki ben böle söledim sen öle anladın ;)

çok boş ve gereksiz bir tartışma cümlede ne kastettiğimi anlayıp bana cevap veren olduğuna göre
fiyatlar gayet makul gereksiz düşünceler içine girmenin anlamı yok, nasıl emek harcandıgını görmek için bir antremana seyirci olarak katılmak yeterli

tartışmaya gerek yok ne kast ettiğimi anlayan olmuş ;)

Berkel
11-03-2012, 22:02

izlemeyi çok istiyorum mutlaka bir antremanı izliyeceğim :) arabamı alınca sertifika da alacagım ... amacım eleştirmek değildi merak sadece :)