PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kredi yardımı

vtecci
15-05-2010, 00:08
arkadaslar ben araba almak için kredi çektim bankadan babamın haberi yoktu şimdi maas çektiğim bankanın müdürüde arkadası ondan kredi çektiğimin bilgilerini öğrenebilirmi?bide bankayı arasam babam dahi olsa bilgilerimin verilmemesi için talimat verebilirmiyim,görüşlerinizi acilen bekliyorum..:(

fatiii
15-05-2010, 00:09
baban bile olsa kimse bilgi vermez veremez zaten rahat ol

edit:ancak bunu babanın yakın arkadaşı müdür biliyosa babanda sorarsa tabiki söyler :)

Low-Rider
15-05-2010, 00:09
Arkadaşı olduğu için öğrenebilir ama babanda olsa telefonda bilgi vermiyolar

vtecci
15-05-2010, 00:10

kardesim yakın arkadası bide bana demezmi kredi cekelım diye oyuzden tutuştum

_Burak_
15-05-2010, 00:11
banka bilgilerini personel vermemekle yükümlü
verilirse o banka personeli insiyatifindedir ve yapılmaması gereken bir durumdur
normal şartlar altında talimat vermenize gerek yok

vtecci
15-05-2010, 00:14
banka bilgileri vermemekle yükümlü
verilirse o banka personeli insiyatifindedir ve yapılmaması gereken bir durumdur
normal şartlar altında talimat vermenize gerek yok

doğruda kardesım ben diorumki arasam p.tesi günü kredi cekmemle ilgili bilgi vermeseler fakat simdi babam kredi çekelım diyor yandım anlıycağın kesin müdür senın oğlun kredi cekmiş yeni derse papaz olduk vallahi

_Burak_
15-05-2010, 00:15
ama bu durum birazda şeye benziyor
telefon rehberinde olmayan bir kişinin operatörden adresine kadar bulunabilmesi
sana vurup kaçan bir aracın sadece plakadan daire bilgilerine kadar ulaşılabilmesi

yaşadım biliyorum ve ulaştım

vtecci
15-05-2010, 00:18
ama bu durum birazda şeye benziyor
telefon rehberinde olmayan bir kişinin operatörden adresine kadar bulunabilmesi
sana vurup kaçan bir aracın sadece plakadan daire bilgilerine kadar ulaşılabilmesi

yaşadım biliyorum ve ulaştım

benım 1 kredim daha var bankada az da olsa onu babam bilio diyorumki bankadan kredi bitmeden kredi vermıolar desem olurmu acaba

_Burak_
15-05-2010, 00:20
abi bir kredi ok çıktı
ikinciyi banka üst düzey personelinden aldın oda süper çünkü olabiliyor tanırım iyi çocuk tarzında çıkarılabiliyor
ama üçüncüyü vereceklerini sanmıyorum güzel iç gıcıklayıcı bir teminat göstermediğin sürece

biz 3 kredi almıştık babamın adına hatlı araç göstererek onun gibi

vtecci
15-05-2010, 00:22
abi bir kredi ok çıktı
ikinciyi banka üst düzey personelinden aldın
ama üçüncüyü vereceklerini sanmıyorum güzel iç gıcıklayıcı bir teminat göstermediğin sürece

biz 3 kredi almıştık babamın adına hatlı araç göstererek onun gibi

anladım ben p.tesi bankayı arayıp kredimle ve diğer banka bilgilerimle ilgili müşteri temsilcisine talimat vereyım kimseye aktarılmasın die başka türlü olmuycak cunku artık işim Allah'a kalmış...

_Burak_
15-05-2010, 00:23
benım 1 kredim daha var bankada az da olsa onu babam bilio diyorumki bankadan kredi bitmeden kredi vermıolar desem olurmu acaba

valla senin onu demekten başka şansın var mı ilk aşamada bilemiyorum
benimde aklıma o geldi
genelde standart olarak verilmez ekstaralar olmadığı sürece

_Burak_
15-05-2010, 00:24
anladım ben p.tesi bankayı arayıp kredimle ve diğer banka bilgilerimle ilgili müşteri temsilcisine talimat vereyım kimseye akatarılmasın die başka türlü olmuycak cunku artık işim Allah'a kalmış...

ama mesela şöyle bir şey var
ruhsatı çıkmış sıfır daireye kredi almıştık biz
banka müdürü insiyatifinde olan bir şey
hem tanıdığımız hem teminat var

benzer şekilde babanız hatır gönül kullanarak öğrenebilir mi bilmiyorum

vtecci
15-05-2010, 00:26

edit:ancak bunu babanın yakın arkadaşı müdür biliyosa babanda sorarsa tabiki söyler :)

müdür kredi çektiğimi bilmiyor ama sisteme baksa anında görür..heralde dimi

vtecci
15-05-2010, 00:41
444 lü müşteri temsilcisini şimdi arasam durumu söylesem sistemden bir ibare vs. bişey ekliyebilirmi acaba bilgilerimle alakalı ve olursa şayet sistemde göründüğünden müdür belki konuyu acıklayamaz???

kurpat
15-05-2010, 22:55
aynı banka ise müdür sistemde bu krediyi hemen görür sizin üzerinize kayıtlı bir ürün olarak; 444'lü telefondan bunu engellemenizin mümkün olacağını düşünmüyorum ...

başka banka olsa siz yine kredi çekecek olsanız ya da kefil olsanız bu kredi yine görünür merkez bankası kayıtlarından ...

ancak bu görünen bilgiler kişiseldir ve paylaşılması yasaya aykırıdır ... banka personelleri de bu tip durumlarla çok karşılaşırlar ve genelde bu bilgiyi saklamayı tercih ederler ....

bence en iyisi banka müdürü ile bizzat görüşün ve durumunuzu aktarın ;)

UĞUR YUMAK
16-05-2010, 00:35
Sen babanın arkadaşı olan müdürün çalıştığı bankadan değilde başka bir bankadan bile çekmiş olsan KKB dediğimiz bir ekrandan senin ne kadar kredi çektiğin, şu an kaçıncı taksiti ödediğin, kaç faiz oranı ile çektiğin kısacası tüm detayları görebilir babanın arkadaşı :D

dietpepsi
16-05-2010, 11:01
Bu bilgiler merkez bankasinca butun bankalarda gorulebilir.rica ile bu bilgilerin saklanmasi mumkun degildir.bankalar istedigi kisinin butun bankalardaki kredi kartlarini borclarini gecikmelerini kullandigi kredileri gorebilirler ve bunuda gerekirse karsisindaki kisiye soylerler.