PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modem, bağlantı sorunsalı....

Type-R
19-05-2010, 09:37
Dün gece modemim yandı, sizlere ömür:).. Şimdi bir iki sorum olacak izniniz'le..

Acaba nasıl bi modem almalıyım?? kaliteli beni üzmüyecek bişey istiyorum.. Bide son zamanlarda bayağı yaygın olan kablosuz modemler var onları tavsiye ediyormusunz??
Bi kaç arkadaşımdan duymuştum, memnun kalmadıklarını söylediler kablosuz modemler için:confused:

Böyle bişeyde düşünüyorum sözleştiğim adsl firmasının anlaşmasından çıkıp, yeni bi firmayla anlaşabilirim nedeni ise kurulumda modem falan'da veriyolar, yanlışsam aydınlatın lütfen:soru:

En geç bugün modem almalıyım:confused:

Görüş ve tavsiyeleri bekliyorum tşk'ler TT.:icon_tup:

Boost Up
19-05-2010, 09:39
Modem alıcaksan ya AirTies al yada U.S Robotics. İkisi çok iyi marka bence. Wireless alıcaksan hele kesinlikle Robotics al, ama yok wireless kullanmam diyorsan AirTies:).

Type-R
19-05-2010, 09:43
Modem alıcaksan ya AirTies al yada U.S Robotics. İkisi çok iyi marka bence. Wireless alıcaksan hele kesinlikle Robotics al, ama yok wireless kullanmam diyorsan AirTies:).Hımm kablosuz modem için biraz sorun'lu şeyler söylüyodular ne kadar doğru acaba:confused: Açıkcası biraz korktum, yoksa gidip kablosuz alacam bıktım modemin kablolarından:icon13: Peki bu dediğin modemlerin fiyatları ne kadar arda:soru:

ondertopcu
19-05-2010, 09:43
airties al derim bende piyasada en yaygın olarak kullanılan modem

Type-R
19-05-2010, 09:45
airties al derim bende piyasada en yaygın olarak kullanılan modemArties'n fiyatı ne:soru:

Boost Up
19-05-2010, 09:46
Bir sürü modelleri var yok tek portluı yok 4 portlu cart curt:D.

StyleALP
19-05-2010, 09:48
Bence Ethernet ideal. Airties 'in bir çok modeli mevcut. Özellikle R4104.

Uydunet 'e geçerseniz kurulumda hızlı ve kaliteli bağlantı için size özel modem veriyorlar.

Type-R
19-05-2010, 09:49
Bir sürü modelleri var yok tek portluı yok 4 portlu cart curt:D.Dostum bana ev için lazım ya tek port veya 2 port yeterli olacaktır:soru:

ondertopcu
19-05-2010, 10:12
ttnet kullanıyorsanız ttnet bayilerinden taksitle alabilyosunz aylık 1tl 2 tl gibi seçenek var faturaya ekliyolar onuda anlamadan ödenebiliyor :D

Type-R
19-05-2010, 10:13
Yardım edecek birileri yokmuu?? kablosuz modem kullanan görüşlerini yazarsa sevinirim.. ne derece iyidir kablosuz modem, randıman alabilirmiyiz?? bi ara frekans falan alamıyor die duymuştum:confused:

ondertopcu
19-05-2010, 10:17
1 snedir kullanıyorum airtieas hatta komşular bile kullanıyor benmkinden sıkıntı yok :) birde drembox bağlı hatta :D

StyleALP
19-05-2010, 10:18
Wireless bağlantı iyidir ancak sağlığa olumsuz etkileri var. Bunu göz ard edip kullanacaksınız önerilerde bulunabilirim.

ondertopcu
19-05-2010, 10:19
Wireless bağlantı iyidir ancak sağlığa olumsuz etkileri var. Bunu göz ard edip kullanacaksınız önerilerde bulunabilirim.

cep telefonu kullanmıyormusun

Type-R
19-05-2010, 10:25
Wireless bağlantı iyidir ancak sağlığa olumsuz etkileri var. Bunu göz ard edip kullanacaksınız önerilerde bulunabilirim.Valla kardeşim yıllardır modemin kablolarından bıktım artık yerlerde duvarlarda ayakmı takılır çıkar elmi takılır çıkar ızdırap oldu bana kablolu modem:icon13: Kablosuz modemin ne gibi sağlığa etkisi var??:soru: kaydadeğer bi sağlık sıkıntısı varsa düşünebiliriz.. onun haricinde önerilerdede bulunursan sevinirim almaya kararlıyım çünkü:icon_tup:

Yarasan
19-05-2010, 10:29
Valla kardeşim yıllardır modemin kablolarından bıktım artık yerlerde duvarlarda ayakmı takılır çıkar elmi takılır çıkar ızdırap oldu bana kablolu modem:icon13: Kablosuz modemin ne gibi sağlığa etkisi var??:soru: kaydadeğer bi sağlık sıkıntısı varsa düşünebiliriz.. onun haricinde önerilerdede bulunursan sevinirim almaya kararlıyım çünkü:icon_tup:

makinen leptop veya minibook sa tabikide kablosuz takıl derim yada leptopun var ise o kadar kota yemem diyorsan aveanın turkcelin vodofonun jetlerinden al derim gerçekten çok hızlı ve portatip usb takıyorsun heryerde bağlan ;) kablo derdi sıkıntısı yok

Type-R
19-05-2010, 10:48
makinen leptop veya minibook sa tabikide kablosuz takıl derim yada leptopun var ise o kadar kota yemem diyorsan aveanın turkcelin vodofonun jetlerinden al derim gerçekten çok hızlı ve portatip usb takıyorsun heryerde bağlan ;) kablo derdi sıkıntısı yokyok bnm masaüstü:)

StyleALP
19-05-2010, 11:01
cep telefonu kullanmıyormusun

Gerektiği kadar az kullanıyorum ancak Wireless daha başka. Her saniye sinyal alıyor ve bu sinyaller doğrudan ev içinde dolaşıyor. Bir çok araştırma sonucusunda başta kalp olmak üzere olumsuz etkileri varmış.

ABi, masaüstü kullanman kablolu bağlantı için iyi bir bahane. :)

Çevirmeli değilde sana Ethernet önericem. Birkaçta Wireless;

Darty 'de fiyatı oldukça uygun olan;

TP-LINK W8901G54M WIRELESS ADSL2+ ROUTER (http://www.darty.com.tr/e_commerce/ADSL-MODEM/TP-LINK/W8901G54M-WIRELESS-ADSL2-ROUTER-p-31841-c-31.htm)

RT-104 ADSL2+ 2 Portlu Modem (http://www.airties.com/product-details.asp?pn=RT-104&ci=2&dil=tr)

StyleALP
19-05-2010, 11:05
Evde sadece bu masaüstü bilgisayar mevcutsa bence kablolu bağlantı en iyisi olur. Gerek daha hızlı bağlantı gerek ise hattan kopmak aza indirilir. Ha tarife değiştirmekten bahsetmişsiniz, SuperOnline ve UyduNet 'de Fiber İnternet bağlantıları mevcut. Özel kablo ve modemlerle üstün bağlantı yapabilirsiniz. Not: Modemin fiyat biraz tuzludur. :)

_opeth
19-05-2010, 11:11
4 senedir airties rt210 kullnıyorum sıkıntı yok. kendimiz wireless kullanmasak bile merkezi bir yerde oturmamama rağmen 4 ayrı kablosuz sinyal görebiliyorum. yani kendinde kullansan aynı başkalarının kullandığı kablosuzdan da etkilenmen dolaylı olarak zarar görmen aynı.

Alper_
19-05-2010, 11:16
masaüstü kullanıyorsanız kablolu modem iyidir fakat kablosuz kullanıcaksanız tp link tavsiye ederim fiyatı ve performansı gayet iyi

Type-R
19-05-2010, 14:54
Airties aldım şu küçük beyaz olanlardan üstünde ttnet adsl yazıyor:soru: tamamen şans eseri oldu bozulan modemimi bil. arkadaşa göstereyim dedim, tam o sırada bi arkadaş modemi satıyordu 30 liraya aldım şuan evden sorunsuz giriyorum mutluyum.:icon_tup: Aldığım kişide 2-3 sene kullanmış ama gayet temiz bi modem umarım sonradan herhangi bi sıkıntı çıkarmaz:confused:

StyleALP
19-05-2010, 15:10
Kablolu mu, Kablosuz mu ?

Mutlu olmana sevindim ABi. :)

Type-R
19-05-2010, 19:24
Kablolu mu, Kablosuz mu ?

Mutlu olmana sevindim ABi. :)Kablolu aldım.:) Airtes marka beyaz küçük bişe, üstünde ttnetadsl yazıyor. Öğle vakitlerinde takıp kurdum şimdiye kadar sıkıntı yok çok şükür. Ama ne kadar sağlıklı bilmiyorum, umarım bi sorun çıkarmaz.:icon_wack

EREN34
19-05-2010, 19:25
10 yıldır zoom kullanıyorum.Gık demedi.US robotics te öneririm

Frid
19-05-2010, 19:40
4 5 yıldır laptop kullanıyorum ve ilk sene hariç hep kablosuz modem kullandım inanın keyfi hiç bir şeyde yok :D mümkün olsa ses sistemi ve şarj kablosundanda kurtucagım :D

Low-Rider
19-05-2010, 20:19
masaüstü pc için kablosuz modem araştırması enteresan:D

Type-R
19-05-2010, 20:53
masaüstü pc için kablosuz modem araştırması enteresan:Dya laptopta var ama bnm için masaüstü daha önemliydi. Laptop için wireless buluyorum komşulardan.:) o yüzden kablolu'da karar kıldım:icon_tup:

WRX_STI
19-05-2010, 22:44
Kablolu kablosuz tek önerim Airties.Şirkette evde diğer ofislerde hep sistem kurarken airties tercih ediyorum

Diyadin
19-05-2010, 22:46
Sorunsal ne demek direk sorun yazdımı kimse cevap yazmıyormu ?

StyleALP
20-05-2010, 05:42
Tamam ABi. Merak ettim modem aşağıdakimi ?

http://www.avrasyapc.com/content_files/prd_images/Modem%20Resimleri/AIRTIES_RT_103-b%C3%BCy%C3%BCk.jpg

Type-R
20-05-2010, 06:04
Tamam ABi. Merak ettim modem aşağıdakimi ?

http://www.avrasyapc.com/content_files/prd_images/Modem%20Resimleri/AIRTIES_RT_103-b%C3%BCy%C3%BCk.jpgTa kendisi:icon_tup: bi fikrin varmı, sağlammıdırlar:soru:

StyleALP
20-05-2010, 06:13
Hani ABi derler ya eski gibi görünür ama turp gibidir diye. Oda bunlardan. :) Antalya 'da ki kuzenimin öğrenci evinde 3 senedir bu modem kullanılıyor, 2 PC ye dağıtılıyor, sabahtan akşama kadar açık ve 4-5 cinayet gibi PC başından kalkmayan adam. :D Ona rağmen hayla sapasağlam. Birçok arkadaşımdada mevcut, sorun yaşadıklarını duymadım. Isınma sorunu yok diye biliyorum. Mesela RT-104 'lerin hepsinde aşırı sıcaklık mevcut ama doğal. Zararı yokmuş yani hepsinde görülüyormuş. Ondada öyle bir ısınma varsa endişelenmene gerek yok. Temiz kullandıktan sonra zaten bayağı bir götürür seni. Zorlanan bir parça değil çünkü ha işlemci dersin ekran kartı dersin, fazla yük altında yanabilir. Modemin bu olasılığı oldukça düşük. :)

Güle Güle Kullan.

Type-R
20-05-2010, 06:20
Hani ABi derler ya eski gibi görünür ama turp gibidir diye. Oda bunlardan. :) Antalya 'da ki kuzenimin öğrenci evinde 3 senedir bu modem kullanılıyor, 2 PC ye dağıtılıyor, sabahtan akşama kadar açık ve 4-5 cinayet gibi PC başından kalkmayan adam. :D Ona rağmen hayla sapasağlam. Birçok arkadaşımdada mevcut, sorun yaşadıklarını duymadım. Isınma sorunu yok diye biliyorum. Mesela RT-104 'lerin hepsinde aşırı sıcaklık mevcut ama doğal. Zararı yokmuş yani hepsinde görülüyormuş. Ondada öyle bir ısınma varsa endişelenmene gerek yok. Temiz kullandıktan sonra zaten bayağı bir götürür seni. Zorlanan bir parça değil çünkü ha işlemci dersin ekran kartı dersin, fazla yük altında yanabilir. Modemin bu olasılığı oldukça düşük. :)

Güle Güle Kullan.Hımm iyi bakalım, sevindim ozaman:D eski modemim çok ısınıyordu ondan arza verdi sanırım.. Ama buna baktım pek bir ısınma yok. Zaten arkadaşların tavsiyesi üzerine aldım.:) Tşk, sağol.:icon_tup: