PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 3gs & htc hd2 ?

mechanıcer
19-05-2010, 21:06
iphone 3gs & htc hd2 bu ıkı telefon arasında kararsız kaldım kullananlar varmıdır dezavantajları hakkında bılgı verebılecek var ıse sevınrıım. tesekkurler

http://img3.imageshack.us/img3/6789/htchd2vsiphone.jpg

batucan
19-05-2010, 21:09
iphone 3gs kullanıcısıyım bende hep htc alsa mıydım diyorum...

iphonedan aşırı memnunum yani uygulamaları yeter dicem ama htc de on numara telefon fakat büyüklüğünden dolayı iphone u tercih ettim...

Kakus
19-05-2010, 21:11
HD2. Yaslaaaan. :)

said_
19-05-2010, 21:13
oyuncak seviosanız iphone güzel

XoR
19-05-2010, 21:16
Arkadaşımın Htc Google'ı biraz kurcaladım :icon_tup: .

Ayfonu ver Afyon otobüsüne gitsin :)

mechanıcer
19-05-2010, 21:29
Arkadaşımın Htc Google'ı biraz kurcaladım :icon_tup: .

Ayfonu ver Afyon otobüsüne gitsin :)

türkçe meali ney bunun :D

powERS
19-05-2010, 21:48
bende merak ettim turkcesını :D

i phone ayrı bı platform ama htc hic bosa atilcak alet deil... htc sanırım :)

.::EmrE::.
19-05-2010, 22:03
(:

HD2 kullandım..iPhone ile arasında kaldıysanız,kesinlikle iPhone derim.
Çok uzun uzun tartışmasını yaptık.
OKuyup karar vermek isterseniz buyrun. Ghent nickli üye benim.

Benim ilk yorumum şu idi. Gerisini aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz..
Kısacası arada dağlar kadar fark var. HTCye Quad Core 3.33 GHz işlemci de taksanız,iPhone'dan yavaş olacaktır. Program-oyun yok. Bunlar dışında ekranı güzel,GPS harika o kadar.

HD2 kullanıyordum Şubattan beri,bugün itibari ile satıp iPhone aldım. Öncelikle ben de aksini savunuyordum,ancak kimse darılıp gücenmesin,iPhone kadar kaliteli bir dokunmatik sensöre ve hıza henüz sahip olan cihaz görmedim ben.
1GHz işlemcisi ile övünen HD2nin sürekli takılmasından (home ekranındaki weather animasyonu mesela , fps inanılmaz düşüyor) , 90 adet resimi albümlerde gösterene kadar canının çıkmasından, iPhone'dan çaktıkları Cover Flow'un takılmasından nefret ettim açıkçası..
1GHz işlemci diyoruz,en dandik 3D oyunlardan biri olan Asphalt'da bile kasıyor telefon. Sürekli "device.exe" , "manila.exe" hatası vermesinden de daral gelmişti. 448 MB Ram denilen olayın aslında 336MB Ram olarak çalışması da ayrı birşey. Klavye'de yazı yazmaya çalışırken sürekli başka tuşlara dokunmak,bir türlü istenilen linki veya checkboxu seçemeyen tarayıcı vs. vs.... Ha birde,çok çalışıyormuş gibi koydukları Proximity Sensor :D daha bir kere kapandıgını görmedim ekranın konusurken..

HTCnin birçok iyi yanı olabilir,doğru...HTC kesinlikle iş telefonu. Hiçbir - evet kesinlikle - hiçbir multimedia yanı yok. Connectivity özelliklerine gelirsek inanılmaz oldugu kesin. Wi-Fi Router özellikle en çok kullandığım şey idi. Muhteşem ekranı (zaten ona tav olmuştum- ki TFT ) aradığım bir özellik evet. Tabiki o çözünürlük inanılmaz idi... Başka? Başka işime yarayan bir özelliğini açıkçası hatırlamıyorum.

iPhone'un kamerası ile dalga geçiyorsunuz,en azından adamlar 3.2Mp ile HTC nin 5.0 kamerası ile aynı görüntüyü yakalayabilmişler. Video hele tam rezalet.iPhone'da da .

Açıkçası ben oyun oynadığım,progam yüklemek istediğim (HTCye program mı var? Bir elin parmağını geçmior) , hızlı ve basit bir arayüz istediğim için iPhone a geçtim.

HTC HD2 mükemmel bir cihaz olabilirdi, Windows 6.5 olmasaydı.

http://forum.donanimhaber.com/m_39293219/mpage_1/f_/key_3GS,HTC,HD2//tm.htm#39765131

Bu da bir arkadaşın yorumu.

Bende 2-3 ay HD2 kullandım ve sonunda satıp 3gs aldım. Bunun bir çok sebebi var tabiiki
bazıları: 1GHZ Snapdragon koymuşlar 233 MHZ Arm işlemciden daha kötü çalışıyor. E Offical Rom çok iyi dediler
Official kurduk, günde 4-5 kere kapağı söküp reset atmaktan kırmızı minik reset tuşunda delik oluşmaya başladı.
E Cookied Rom kur çok iyi dediler kurduk, birisinde Wifi Router çalışmıyo. Öbüründe Sms lerde sorun var, yok
Energy Rom un haftalık yeni versiyonu çıkmış haydi format at yeni rom yükle sonra bir ton ayarı yeniden yapılandır...
oluşan hata microsofta bildirilsinmi dialogunu görmekten bıktım.
İnternet kullanımı tam bir ölüm, İE explorer zaten açılacak gibi değil. Opera belli bi Ram kullanımından sonra
ya cihazı komple kilitliyor yada yine Hata oluştu dialoğunu veriyor. Denediğim browser, Radio Rom, ROm kalmadı.
Oyun grafikleri zaten berbat, Nokia 3650 den bi farkı yok. (Hatta 3650 daha iyidir en azından Ngage oyunları açılıyo :=)))) )
Free Hand yani Serbest el olduğuna inanmıyorum. Kimi uygulamalarda kalemle bile zor oluyor tuşlara basmak kaldı ki
dokunmatikte daha kendini çok geliştirmesi lazım HTC'nin...Tabi bunu ne zaman Iphone ve HTC yi aynı anda elime
alıp kıyasladım o zaman anladım...Yoksa bende "Htc ile Iphone arasında ekran farkı hiç yok ikisi de Capacitive" diye
kendi kandıranlardandım :) ama gerçekten öyle değil.

Iphone da bir kere kilitlenme olmadı, Performans Hd2 den 10 kat daha iyi. Her türlü Word Pdf Excel dosyalarını açıyor
Hd2 nin cezbeden birşeyi yok benim için. Üstelik ekran olarak Iphone daha canlı. Ben bunu Hd2 mi satmadan önce de
söylüyordum, yani sattıktan sonra malı övmek babından değil. Gerçekten ekranı daha net, şarj olayında Hd2 ile bi farkını
görmedim...

HD2 nin muhakkak artıları var

- Ekran büyüklüğü
- Bataryanın harici olması
- Hafıza kartı

tabi Iphone bana göre daha uygun..
Yanlız şu var tavsiye isteyen arkadaş Oyun ve Programla pek işim olmaz demiş. Buna binaen Iphone tavsiye etmek
adaletsizlik olur. Çünkü Iphone Oyun ve Programda daha çok öne çıkıyor. Ben bunun tam aksini zannederdim
WinMobile Apple Os dan üstündür zannediyordum...Hala böyle zannedenler varsa Iphone da ki AppStore bi gözatsınlar derim.

hoş HD2 nin kamerasını çok kullanmadım Iphone ile kıyas yapamam ama zannediyorum ki Iphone dan iyidir.

Iphone'un Unix tabanlı AppleOs kullanması ayrı bir güven veriyor...Hd2 de kaç kere sebepsiz yere HTC yazısında
takıldı kaldı Hard Reset attım...

Son seçim arkadaşındır, ben tercihimi onun istekleri doğrultusunda HD2 den yana kullanıyorum :)

mechanıcer
19-05-2010, 22:14
(:

HD2 kullandım..iPhone ile arasında kaldıysanız,kesinlikle iPhone derim.
Çok uzun uzun tartışmasını yaptık.
OKuyup karar vermek isterseniz buyrun. Ghent nickli üye benim.

Benim ilk yorumum şu idi. Gerisini aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz..
Kısacası arada dağlar kadar fark var. HTCye Quad Core 3.33 GHz işlemci de taksanız,iPhone'dan yavaş olacaktır. Program-oyun yok. Bunlar dışında ekranı güzel,GPS harika o kadar.

HD2 kullanıyordum Şubattan beri,bugün itibari ile satıp iPhone aldım. Öncelikle ben de aksini savunuyordum,ancak kimse darılıp gücenmesin,iPhone kadar kaliteli bir dokunmatik sensöre ve hıza henüz sahip olan cihaz görmedim ben.
1GHz işlemcisi ile övünen HD2nin sürekli takılmasından (home ekranındaki weather animasyonu mesela , fps inanılmaz düşüyor) , 90 adet resimi albümlerde gösterene kadar canının çıkmasından, iPhone'dan çaktıkları Cover Flow'un takılmasından nefret ettim açıkçası..
1GHz işlemci diyoruz,en dandik 3D oyunlardan biri olan Asphalt'da bile kasıyor telefon. Sürekli "device.exe" , "manila.exe" hatası vermesinden de daral gelmişti. 448 MB Ram denilen olayın aslında 336MB Ram olarak çalışması da ayrı birşey. Klavye'de yazı yazmaya çalışırken sürekli başka tuşlara dokunmak,bir türlü istenilen linki veya checkboxu seçemeyen tarayıcı vs. vs.... Ha birde,çok çalışıyormuş gibi koydukları Proximity Sensor :D daha bir kere kapandıgını görmedim ekranın konusurken..

HTCnin birçok iyi yanı olabilir,doğru...HTC kesinlikle iş telefonu. Hiçbir - evet kesinlikle - hiçbir multimedia yanı yok. Connectivity özelliklerine gelirsek inanılmaz oldugu kesin. Wi-Fi Router özellikle en çok kullandığım şey idi. Muhteşem ekranı (zaten ona tav olmuştum- ki TFT ) aradığım bir özellik evet. Tabiki o çözünürlük inanılmaz idi... Başka? Başka işime yarayan bir özelliğini açıkçası hatırlamıyorum.

iPhone'un kamerası ile dalga geçiyorsunuz,en azından adamlar 3.2Mp ile HTC nin 5.0 kamerası ile aynı görüntüyü yakalayabilmişler. Video hele tam rezalet.iPhone'da da .

Açıkçası ben oyun oynadığım,progam yüklemek istediğim (HTCye program mı var? Bir elin parmağını geçmior) , hızlı ve basit bir arayüz istediğim için iPhone a geçtim.

HTC HD2 mükemmel bir cihaz olabilirdi, Windows 6.5 olmasaydı.

http://forum.donanimhaber.com/m_39293219/mpage_1/f_/key_3GS,HTC,HD2//tm.htm#39765131

Bu da bir arkadaşın yorumu.

saglam tartısma olmus :D

onursumer
19-05-2010, 22:14
hd2 çok güzel bir alet ama yukarda yazılanlara katılmamak elde değil

ikisinide kullandım hatta iphone çok uzun sure kullandım

benim için doğru yol E72

bu iki telefonu karşılaştırdığımızda kesinlikle kişisel goruşe gore farklı yorumlar çıkıcağı için iki telefonuda canlı kullanıp incelemeden karar verme

Maxiboost
19-05-2010, 22:32
Gecen htc alan biri nie verdim ki ben iphone umu diyordu :) taksidi bitmeden satip gaza gelmis htc almis ozluyor simdi hehe :)

arfy
19-05-2010, 22:35
kağıt üzerinde HTC önde görünüyor veya nette ki videolu karşılaştırmalarda ama kullananlar öyle demiyor .. şuan ben baktığımda HTC alırdım gibi geliyor ama kullananlar iphone diyor ..

farklı bir seçenek düşünürseniz kesinlikle ve kesinlikle 2sinide kullanmış biri olarak nokia N900 öneririm ..

Dağhan
19-05-2010, 23:14
Yaklaşık 3 haftadır HTC HD2 kullanıyorum telefonumu almadan evvel çook kaldım bu ikili arasında sonucunda HD2de karar kıldım...Telefonda beni en çok cezbeden kesinlikle ekranı olmuştur.Telefonu anlatmam gerekirse türkçe dil seçeneği var ve sanıldığı kadar kullanımı zor bir telefon değil herkes windows mobile'a laf atıyor ama ben gerçekten memnunum.İlk dokunmatik tecrübem olmasına rağmen açıkcası beni tatmin etti.
Kamerası ve video çekimi gayet iyidir.Donma problemi yaşayanlar var sanırım ancak ben henüz bunu yaşamadım ki günlerce kapatmadığımı bilirim telefonu ancak kullandığınız programı görev yöneticisinden kapatmaya özen gösteriniz.Arayüzü bana göre sade ve hoş..
Çok uygulama delisi olan biri değilim aslında bu yüzdende htc tercih ettim telefonuma şu ana kadar yüklediğim tek uygulama skyfire'dır ki o da facebookda video izleyebilmek içindir.Net hızı oldukça iyidir...Öte yandan bana göre iphonea karşı en büyük artısı itunes gibi bir programa sahip değildir.Her pcden işinizi halledebilirsiniz oldukça kolay olan activesync programına sahiptir...Benim kendi yorumlarım bunlardır bir htc hd2 kullanıcısı olarak her hangi bir sorunuz varsa cevaplamaya hazırım :)

erh
19-05-2010, 23:54
su an tam olarak bu ikilemdeyim.. daha fazla tecrubeleri olanlar aktarırsa sevinirim..

Tuner
20-05-2010, 00:08
Iphone fanatikleri kesinle onu söyleyecektir ama HD2 çok farklı bir telefon

EvO 86
20-05-2010, 00:36
bildiğim kadarıyla yeni nesil win mobile kapıda, üstelik ona uygun özel telefonlarla birlikte gelecek. Dolayısıyla htc biraz o anlamda eskimeye çok yakın.

arfy
20-05-2010, 00:46
htc hd2 win mo 7 desteklemeyecekmiş zaten açıklaması yapıldı ..

htc 4g destekli modelinin yüzünü gösterdi bile :)

+ win mo tabanlı telefona nasıl oyun ve program olmaz .. omnia kullanmıştım zamanında onda bile 10larcasını rahatlıkla yüklüyordum zamanında .. ve en kolay kullanılabilicek windows mobile 'lı telefon kesinlike hd2 dir

+ konu sahibine tekrar hatırlatma yapayım N900 düşün , hatta al :)

20-05-2010, 01:17
Ben sana kısaca şunu söliyim

Multimedia mı istiyorsun business mi?

HD2 ARtıları :
+Geniş ekran
+GPS'i araç navi. kiti gibi çalışıyor,çok başarılı
+Çok hızlı net bağlantısı - WLAN olmasa bile HSDPA ile oldukça hızlı
+Hava durumu servisi ile entegre tema
+Multi-tasking olması
+ActiveSync
+WM oldugu için PCde aklınıza gelen her türlü işlemi HD2 üzerinde de yapabilirsiniz
+Exchange ve Push Mail
+Outlook olması
+HTC Sense arayüzü olması
+Değiştirilebilir pil

EKsileri :
- Multi-touch ekran desteği olmasna rağmen coğu uygulamada çalışmıyor.
- Proximity sensor çoğu zaman çalışmıyor.
- Hafıza kartı olsa da , dahili hafızanın cok küçük olması ve bazen " out of memory" prob. yaratması.

- Program,oyun gibi application az olması
- Çok düşük pil ömrü
- Kötü internet tarayıcıları
- Aşırı hassas dokunmatik ekran
- Dil desteği : Türkçe dil paketindeki yanlışlıklar , küçük klavye vs.
- 5.0 mp oldugu halde 3.2 mp kamera gibi çeken Ulvi.
- Sürekli aktif olan internet kullanımı* - İnternet paketi alma zorunlulugu..
- Vasat mp3 ses kalitesi -
- Resimlerin , galeride 2 saatte yüklenmesi...

iPhone artılar :
+ Çok hızlı olması
+ Stabil dokunmatik arayüz
+ Takılma , kitlenme gibi sorunların olmaması , exe hatası vermemesi :D
+ Safari Browser ile cok rahat net keyfi
+ Milyonlarca uygulama,oyun, sadece 1 dakika içersinde istediğiniz yerde yüklenebiliyor
+ Grafik işlemcisi (PC de oynadgınız cogu oyun mevcut - Broken Sword , Quake vs.)
+ Voice Control
+ iPoD

Eksiler

- HSDPA yok
- 3G olmasına rağmen yavaş net bağlantısı
- iTunes'a bağımlı olmak
- Office desteği yok , flash yok
- Çıkmayan pil
- Flaş olmayan kamera
- GPS berbat
- Multitask yok

onursumer
20-05-2010, 01:38
evet - leri ve + ları değerlendirip tam olarak ihtiyacını belirlemelisin ben 2 sinide kullanıp E72 geçiş yaptım benim ihtiyacım olan buydu :)

tezay
20-05-2010, 10:53
skyfire yükelyip facebookta tarla bile ekip bicebilceğiin telefon hd2 olcaktır.şuanki fiyatı 1399 lara kadar düştü. aynı zamanda turkcell kontratlı şekilde de alabiliyorsun 12 ayda 148, 18ayda 110, 24 ayda 90 tl karşılığı her ay 1gb internet 1000sms aksam 9 sabah9 arası her ay 64 saat görüşme süresi paketlere dahil ;)

caglarcb
20-05-2010, 10:57
İkiside değil, Iphone 4g geliyor. Biraz daha bekleyip 3gs fiyatına 4g alın derim.

EMRE-5843
20-05-2010, 11:01
Htc nin şu an turkcell ile olan kampanyası düşünülebilir.

ugurbora
20-05-2010, 11:13
Ben iphone 3gs modelini kullanıyorum öyle fanatik flnda değilim.işin açığı bu telefon değil bildiğin oyuncak.gündelik hayattan anlatmaya kalkarsak telefonunun 7 den 70 e herkezde oldugunu gormek rahatsız edicekse hic iphone alma.dokunmatık olayında sanırım uzerıne cihaz yok.ben telefonumu alalı 6 ay olcak daha hıc kapatmadım sadece 2 kere sanırım bu kapatmama yuzunden ses acıp kapatma ozellıklıgı takıldı onuda acıp kapayınca duzeldı yani anlayacagın saglam alet...htc yı bır arkadasım kullanıyor bu ıphone bıle bana buyuk gelırken o telefonu asla kullanamazdım boyutu yuzunden..bu tarz buyuk ve eglencelı cıhazlarda ıphone derım kesınlıkle pısman olmazsın

palamut
20-05-2010, 11:16
iphone 4g bu ara çıkar ben olsam biraz sabrederim. 3gs kullanıcısıyım bi zamanlar 688den başka telefon yoktu herkeste o vardı bu da onun gibi bişey oldu artık. ama htc de biraz iri ve capacitive multitouch ekran olmasına rağmen yinede yavaş işliyor iphone dan daha fazla özelliği olabilir ama samsung omnia gibi günün birinde duvara fırlattırıcak kadar karışık ve yavaş hissi verdi bana

YALIM
20-05-2010, 15:32
Mac Os varken, hele hele 4.0 işletim sistemi lanse edilmişken hangi Windows Mobile beyler? yapmayın....

Elma ile armutu kıyaslıyorsunuz. Kesinlikle marka fanatiği falan değilim ancak ortada bir gerçek var, Apple işletim sistemlerindeki rijitlik, kullanım kolaylığı ve problemsizlik şu anda hiçbir işletim sisteminde yok.. Haa, jailbreak'siz kullanırsanız birtakım applicationları kullanmak için cüzi ücretler ödüyorsunuz ama bunlar da önemsiz..

Mac OS kadar kullanıcısını memnun eden bir işletim sistemi daha yok, şahsi kanaatim...

Az bekleyin, 4.jenerasyon Iphone çıkacak yakında, temmuz ağustos gibi TR'ye gelir diye düşünüyorum... Smart Phone denen kavramı kökünden sarsacağa benziyor, OLED ekranlardan falan bahsediliyor, bence beklemeğe değer..

Şu an böyle bir cihaz almak için yanlış bir zaman bence..

Haa bu arada, HD2 kötü bir cihaz değil, gayet güzel ve kullanışlı..Ben de epey kurcaladım arkadaşımınkini, ancak Iphone oldukça ağır basıyor bunun yanında..

Iphone'un tek kötü tarafı, herkesde var, piyasada her türlü çakması mevcut vs.. O bakımdan 4G'yi beklemek lazımdır.. :heyoo:

arfy
21-05-2010, 15:11
4g de multitasking ve oled ekranda olacakmış .. beklemeye değer bence ..

MUGENPOWE®
21-05-2010, 15:35
bende bb2 ıle ayffon arasında kaldım sızce hangısı ??

caglarcb
21-05-2010, 15:39
bende bb2 ıle ayffon arasında kaldım sızce hangısı ??

bulaşma bb2 ye hocam, enazından öyle klavyeli telefonlara bulasma, alışıyorsun eyvallah ama bi süre sonra ufak tuşlar dert olmaya başlıyor. 3gs 16gb :icon_tup:

Ludacris
21-05-2010, 15:48
afyonun tek eksisi 15 yaşındaki bebenin elindede olması bi dünya replikasının 100 liraya satılması kafeye gittiğinde masaya koyanlarımı ararsın. cebimde durmasın masaya koyayım dediğinde bak görmemişe bi aypon almış demeleri bla bla bla bla...
onun dışında Elma her zaman iyidir. kişisel düşüncem ama farklı olmak her zaman iyidir :)

lucky Jackal
21-05-2010, 17:32
iphone 3gs al bi de zage invisible shield tak ona,arkana bakma daha.çok direndim n95 8gb satmamak için ama şimdi resmen elim ayağım oldu telefon efsane diyorum başka bi şey demiyorum

Maxiboost
21-05-2010, 18:25
afyonun tek eksisi 15 yaşındaki bebenin elindede olması bi dünya replikasının 100 liraya satılması kafeye gittiğinde masaya koyanlarımı ararsın. cebimde durmasın masaya koyayım dediğinde bak görmemişe bi aypon almış demeleri bla bla bla bla...
onun dışında Elma her zaman iyidir. kişisel düşüncem ama farklı olmak her zaman iyidir :)

Sen etraftan solenenlere ne hassas olmussun oyle sevgili iphone user :)

Ludacris
21-05-2010, 21:05
Sen etraftan solenenlere ne hassas olmussun oyle sevgili iphone user :)

evt cnm biraz öyle oldu duygusal styla, komple epilasyona grince insan ister istemez alıngan oluyor:hahaha:

rdmmm
21-05-2010, 21:18
iphone da usb kablosunun baglanti yerinin cevresinde kılcal çatlaklar oluşabiliyormuş bu sorunla karşılalan varmı birde şarjı ne kadar gidiyor acaba bende almayı düşünüyorum ama kararsızım :)

YALIM
21-05-2010, 23:04
iphone 4G'nin lanse edilmesine takribi 2-2,5 hafta kaldı..
7 Hazirandaki klasik apple lansmanında yeni iphone görücüye çıkacak.. ancak bu sefer direk satışa çıkacağı söyleniyor ki tanıtılır tanıtılmaz Amerika piyasasına verilecekmiş.. Avrupaya ve dolayısıyla bize gelmesi temmuz gibi olur diye düşünüyorum..

Maxiboost
22-05-2010, 00:38
iphone da usb kablosunun baglanti yerinin cevresinde kılcal çatlaklar oluşabiliyormuş bu sorunla karşılalan varmı birde şarjı ne kadar gidiyor acaba bende almayı düşünüyorum ama kararsızım :)

Kullanima gore degisiyor fazla kurcalamazsam 2 gun rahatlikla gidiyor onun haricinde kurcaladigim zamanlarda 1 gun fln gidiyor oda fazlasiyla yetti bana. Yuklediginiz uygulamalar falan onemli surekli internetle kendini guncel tutan programlar sarj suresini etkiliyor bayagi

mechanıcer
22-05-2010, 01:40
4g nın herhangı bır degısıklıgı olacakmı ısletım sıstemı harıc ?

arfy
22-05-2010, 02:33

en zayıf noktası orası aynen .. kulaklık girişi ve şarj girişi en sakat noktası.. abimin iphone 3g de başına gelmişti cihaz ı değiştirtmiştik

Evrenoz
22-05-2010, 10:10
iphone 4 geliyor mu? Gelmez diye forumda 3g satan bir arkadaşın telefonunu almaya niyetlenmiştim tam da. Gelicekse anlamsız olur şu saatte eski modeli almak :s

Kesin bilgisi, offical kaynağı olan varmı?

mechanıcer
22-05-2010, 22:47
bana ıphone almak cazıp geldı donan kıtlenen telden nefret gelır bana.

22-05-2010, 23:02
iPhone 4G çıkarken HTC de armut toplamıyor tabiki.
HTC EVO 4G :
http://now.sprint.com/evo/

Full Spec bölümünden özellikleri görebilirsiniz.

CTG
23-05-2010, 00:48

arkadas 3-4 aydir 3gs kullaniyo sifir almisti, aldiginin ertesi gunu ayi gibi bi silikon kilif takti falan kilifla telefonu kopruden asagi atsan bisey olmaz o derece. gecen gun cikardi kilifini dedigin yerde catlak vardi :) ben 8-9 aydir falan magara adami gibi kullaniyorum milyon defa dusurdum sert zeminlere bende hicbisey yok. ama dedigin sorun karsilasilan bisey, eger garanti varsa ve telefonda ciddi cizikler falan yoksa Apple kullanici hatasi degil bu diyip direk yenisiyle degistiriyomus.

rdmmm
23-05-2010, 08:49
arkadas 3-4 aydir 3gs kullaniyo sifir almisti, aldiginin ertesi gunu ayi gibi bi silikon kilif takti falan kilifla telefonu kopruden asagi atsan bisey olmaz o derece. gecen gun cikardi kilifini dedigin yerde catlak vardi :) ben 8-9 aydir falan magara adami gibi kullaniyorum milyon defa dusurdum sert zeminlere bende hicbisey yok. ama dedigin sorun karsilasilan bisey, eger garanti varsa ve telefonda ciddi cizikler falan yoksa Apple kullanici hatasi degil bu diyip direk yenisiyle degistiriyomus.

değiştirmeleri iyiymiş peki ısınma sorunu varmı nette dolanırken bazi forumlarda ısınma sorunu olduğunu gördüm varmı böyle bi sorunu acaba

CTG
25-05-2010, 20:06
değiştirmeleri iyiymiş peki ısınma sorunu varmı nette dolanırken bazi forumlarda ısınma sorunu olduğunu gördüm varmı böyle bi sorunu acaba

var :) saglam uygulamalari uzun sure kullaninca (oyun vs.) ve sarj olurken biraz isiniyolar

YALIM
26-05-2010, 08:13
iphone 4 geliyor mu? Gelmez diye forumda 3g satan bir arkadaşın telefonunu almaya niyetlenmiştim tam da. Gelicekse anlamsız olur şu saatte eski modeli almak :s

Kesin bilgisi, offical kaynağı olan varmı?

7 Haziran'da tanıtılacak büyük ihtimalle, klasşk Apple lansmanında Steve Jobs konuşacağını açıkladı.. Jobs, sadece yeni ürün tanıtımlarında konuşuyor bu lansmanlarda.. :confused:

Evrenoz
26-05-2010, 08:19
7 Haziran'da tanıtılacak büyük ihtimalle, klasşk Apple lansmanında Steve Jobs konuşacağını açıkladı.. Jobs, sadece yeni ürün tanıtımlarında konuşuyor bu lansmanlarda.. :confused:

Birşey kalmamış. Çıksın da fiyatı/özellikleri belli olsun bakalım.

mechanıcer
26-05-2010, 19:18
herkese tavsıyelerı ıcın tesekkurler 3gs 16gb aldım gayet memnunum .