PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondeo için ne gibi ses sistemi

Metamorfoz
25-05-2010, 09:19
mondeo için ne gibi bir ses sistemi düşünülebilir benim aklımda olan 750 watt bass x2 pioneer hoparlörler 460x2 takım olarak sesi seviyorum ama orjinallik ve görüntüyü çok bozmak istemiyorum nede olsa baba arabası ;)

Bu komponentler ne oluyor onları da merak ediyorum? bilgisi olan benle paylaşırsa sevinirim

emrah turan
25-05-2010, 11:44
komponentler mid takımı demektır. butceyı belirle ona göre sistem söyleyelım sana

levent
25-05-2010, 14:19
mondeo hangi kasa/kaç model?

Metamorfoz
25-05-2010, 21:28
2009 model işte sedan limit sorun edecek değilim ya ama ortalardan başlayıp biraz üstlerede çıkabilirim

extremesound
25-05-2010, 21:49
Component nedir.

Tweeter ve woofer dan oluşurlar ve cogunlukla ayrı bir crossover ile beraber satılırlar.Woofer çogunlukla orjinal kapı hoparlör yuvasına veya kick panele yerlestirilir. Tweeterlar degisik yerlere yerlestirilebilir.En yaygın konumlandırma, kapıların ön üst köşesidir ve ön koltukların kafalık hizasına yakınlık saglanmaya calısılır.Diger bir uygulama da kokpit e yerlestimedir ki bu üstüne montajlama ya da orjinal yuvalarına(varsa) yerleştirme şeklinde yapılabilir.Baska bIr konumlandırma olarak arabaların dikiz aynasını hizalarına gelecek şekilde otomobilinizin ön alt diregine(A sutunu) yerlestirmektir.Hoparlör açıları ve konumunu mükemmelleştirmek için farklı konumları denemeniz gerekebilir.

2009 ford mondeo için ön ve arka kapılarda orjinal hoparlör yuvalarını kullanarak 16 cm component 1 tane 38 cm subwoofer ve 5 çıkışlı amplifikatör ile iç mekanı hiç bozmadan tabiri caizse esnaf işi :) bir sistem yapılabilir.sistemde kullanılacak cihaz modellerine göre kalite yükselebilir veya düşebilir.

kicker ds 650.2 16 cm comp 2 tk 250 tl
kicker es15 subwoofer 1 adet 200 tl
kicker 700.5 amplifikatör 1 adet 550 tl
kablo 150 tl

toplam 1300 tl

Yukarıdaki sistem 2009 mondeo için uyarlanmıştır,değişiklikler yapılabilir...

Metamorfoz
25-05-2010, 22:08
Component nedir.

Tweeter ve woofer dan oluşurlar ve cogunlukla ayrı bir crossover ile beraber satılırlar.Woofer çogunlukla orjinal kapı hoparlör yuvasına veya kick panele yerlestirilir. Tweeterlar degisik yerlere yerlestirilebilir.En yaygın konumlandırma, kapıların ön üst köşesidir ve ön koltukların kafalık hizasına yakınlık saglanmaya calısılır.Diger bir uygulama da kokpit e yerlestimedir ki bu üstüne montajlama ya da orjinal yuvalarına(varsa) yerleştirme şeklinde yapılabilir.Baska bIr konumlandırma olarak arabaların dikiz aynasını hizalarına gelecek şekilde otomobilinizin ön alt diregine(A sutunu) yerlestirmektir.Hoparlör açıları ve konumunu mükemmelleştirmek için farklı konumları denemeniz gerekebilir.

2009 ford mondeo için ön ve arka kapılarda orjinal hoparlör yuvalarını kullanarak 16 cm component 1 tane 38 cm subwoofer ve 5 çıkışlı amplifikatör ile iç mekanı hiç bozmadan tabiri caizse esnaf işi :) bir sistem yapılabilir.sistemde kullanılacak cihaz modellerine göre kalite yükselebilir veya düşebilir.

kicker ds 650.2 16 cm comp 2 tk 250 tl
kicker es15 subwoofer 1 adet 200 tl
kicker 700.5 amplifikatör 1 adet 550 tl
kablo 150 tl

toplam 1300 tl

Yukarıdaki sistem 2009 mondeo için uyarlanmıştır,değişiklikler yapılabilir...

Sağolasınız bu a sütunuda neresi ? birde ek olarak eklemek istiyorum kapılardan aslında memnunum ama çok yüksek açtığımda ses netliği bozulmaktadır neden böyle oluyor onu anlamıyorum Ford gibi bir üretici bu tür şeyleri değiştirmeli geliştirmeli diye düşünüyorum sony kullanıyorlar ama beni tatmin etmiyor . İç dizaynın özelliği bozmak görselliği bozmak demektir böyle bişey düşünmüyorum yer kaplasın istemiyorum bagajdada. sağlı sollu boşluklarını doldurabilirmiyim diye düşünce sardı beni... Esnaf işi derken ne demek istediniz

extremesound
25-05-2010, 23:43
A sutunları ön camın sağı ve soludaki direklerdir,
Araçların orjinal müzik sistemlerini kısık sesle dinliyorsan bazıları için tatminkar olabilir ama ses yükseldimi aynı netlikte olmıyacaktır bu sadece ford markası için geçerli değildir.

Sony markası zaten home daki başarısını car audio da gösteremiyen bir markadır,bu markayı referans kabul etmemeni öneririm.

Bu tür aksesuarlar araç ların satış maliyetlerini artırdıkları için butik tarafı başarılı ama performans olarak vasat olurlar.

Metamorfoz
03-06-2010, 10:32
kaliteli hoparlör hangi markadır böyle sisteme nasıl bi anfi almam gereklidir