PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıslık ve hava sesi

qwertynord
25-05-2010, 21:51
Bu akşam eve dönerken 90 km üstündeyken ıslık sesi gelmeye başladı arabamdan
önce aklıma arabayı 6,7 cm kadar yükselttik onla alakalı düşündüm ama sonradan 90 km üstündeyken ve sadece ayagım gazdeyken bu sesin geldiğini farkettim yani örnek vermek gerekirse 100 le gidiyorum ama ayagım gazda değil hiç bir ses yok

actyon sports aracım ssangyong bu arada yükselme işlemi bugün yapıldı ve öncesinde bi ses yoktu işlem sırasında hortum boru vs... gibi parçalaramı dikkat edilmedi mesela emmeye giden boruda bi kaçıklık filanmı var acaba bunlar aklıma geldi çekiştede ufak bi düşüklük hisseder gibi oldum ama yüzde üz kendini belli etmedi emin değilim...

Bu arada 90 km altındaykende daha önce olmayan bi hava sesi geliyo arabadan turbonun çekerken verdiği hava sesi gibi sanki

Bu arada aracım 30 binde ve stock chip egr iptali filan hiç bişey yok bakımlarıda iyi bi şekilde yapılıyo bi sonraki bakımınada 4 bin km var

douu
25-05-2010, 22:03
Islık sesi turbodan gelir çok bariz bi şekildeyse eğer.. Ama çok bariz değilde her hangi bir hava kaçırma sesi gibiyse geri basınç yüzünden olabilir..

qwertynord
25-05-2010, 22:17
yani nası diyim çığlık atmıyo tabiki ama ben arabanın içinden duyuyorum turboda ıslık sesi iyi bi alamet değil gibi hatırlyıorum ama 30 binde turboyuda yiyemem heralde kaldıkı turbo garretin turbosu kötü değildir heralde.. Geri basınç mevzusu ne oluyo tam olarak yani back pressure le aynı olaymı?

douu
26-05-2010, 00:05
Öyle bişey :D Ben türkçe basit olarak söledim :D

egeturbo
26-05-2010, 08:07
çekişte bi düşüklük varmı ?

qwertynord
26-05-2010, 11:02
çekişte aşırı bi düşüklük yok ama sanki eski atiklikte yok

Ahmet Saraçoğlu
26-05-2010, 11:26
bi benzeri c3 te olmuştu benim.Yolda karşıdan karşıya geçen teyzeler aramızda 50 metre olmasına ramen ben gaza basınca koşmaya başlıyodu :D , Turbo hortumunda bi yırtıkla en ucuzundan kurtarmıştım paçayı.İnşallah sizinkinin de en ağır derdi o olur.

egeturbo
26-05-2010, 12:04
çekişte aşırı bi düşüklük yok ama sanki eski atiklikte yok
öncelikle turbonuzun hortumlarını kontrol ettiriniz.Eğer hortumlarda yırtık ,delik yada çatlak yok ise çoook büyük ihtimalle intercoolerınız deliktir.Egzoz manifoldunuzda kaça olabilir.Eğer turbo sisteminde bir kaçak yok ise .Turbonuzu söktürünüz büyük ihtimalle kanatlarda bi kayıp olacaktır.

bi benzeri c3 te olmuştu benim.Yolda karşıdan karşıya geçen teyzeler aramızda 50 metre olmasına ramen ben gaza basınca koşmaya başlıyodu :D , Turbo hortumunda bi yırtıkla en ucuzundan kurtarmıştım paçayı.İnşallah sizinkinin de en ağır derdi o olur.

Büyük bi ihtimalle bu araçtada aynı problem var

qwertynord
27-05-2010, 00:19
ilginçtir bugün ses yok oldu ama yinede bi gösterdim ustamıza arabayı hortumalrı boruları turbonun bütün sistemini kontrol etti bi sorun göremedi tecrübeyede çıktık bi sıkıntı yaşamadık.

egeturbo
27-05-2010, 00:55
hasta doktorun ayağına gelince iileşirmiş hesabı olmuş seninki