PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paypal !!!

emirhan sph
26-05-2010, 19:04
Ya arkadaslar Allah askina biri bana su paypali aciklarmi.:icon_wack
Ek kartim var 100 tl limitli ekliorm ekliorm kartiniz paypala kapanmistir gibi bsii soluo mail falanda attim ama anlamiorm ki:Deli:. Problem nedir?
Bu paypal uyeligi yaparn varsa bana adim adim anlatabilirmi ya...:(
simdiden saoln arkadslar :D

M_PROJECT
26-05-2010, 19:05
kartin internetten alisveris kullanimina acik mi ? hatirladigim boyle bir secenek mevcuttu daha onceden ..

emirhan sph
26-05-2010, 19:09
Acik onceden siparisim var ama paypal ile degildi sonra tekrar iptal etmistim hatta siparisi. Yarin gidicem bankaya tekrardan. Ama karttan olucagini sanmiorm.

CTG
26-05-2010, 19:09
Paypal in direk turkcesi cikti dil seceneklerine bi bak muhtemelen adamlara turkcr mail de atabilirsin

M_PROJECT
26-05-2010, 19:10
belki ek kart oldugu icin asil kart sahibinden ek bir onay gerekebilir , bankadan net bi bilgi alip , can'inda bahsettigi gibi mail atabilirsin .

emirhan sph
26-05-2010, 19:13
Mail attim Turkce olarak.
Peki bu paypal in tam olarak mantigi nedir? okudum ama kafama takilan bi olay var orda benim paypal limitimin 500000dolar oldugu yazior.Bu nedir benim maksimum para yukleme miktarimmi.

CTG
26-05-2010, 19:16
Alisveris yaptigin yerde check out with paypal diosun. Paypal hesabinin oldugu maili veriosun sadece adamlara. Pay pal de senin kredi kartindan para cekip adamlara yolluyo bolece kredi karti bilgini alisveris yaptigin yere vermemis oluyosun.

500 bin dolar da heralde bi defada harcayabilecegin paradir

emirhan sph
26-05-2010, 19:19
Heh hocam cok saolasin valla :)

Orda kartinizi tanitin onaylayin gibi bi yer var ben oraya kartimi onaylatmistim ama bi djital numara yollicaklardi siteye 2. girisimde tekrar istedi kartimin numarasini sonrada kartiniz paypalda iptal edilmistir gibi bsii dedi anlamadim.

CTG
26-05-2010, 19:22
Onu ben de bilemicem bende dun tanittim kartimi aksam unutmassam ekstreden bakip dedigin numarayi giricem insallah benimkinede sikinti cikarmazlar banka manka ugrasmam cunku :D

emirhan sph
26-05-2010, 19:23
bende onun icin dua ediodum cikti :D Ek kart yuzundenmi acaba yau.
O djital numarayi mail olarak atiolar dimi?

CTG
26-05-2010, 19:33
bende onun icin dua ediodum cikti :D Ek kart yuzundenmi acaba yau.
O djital numarayi mail olarak atiolar dimi?

Yok once kartindan $1.95 cekiyolar sonra geri yatiriyolar. Bu islem kart ekstrende gorunuyo ve o satirda bu numara yaziyo. Sen de netten ekstreni aciyosun yada bankadan guncel islemlerin listesini aliyosun numarayi paypalde aktivasyon kismina giriyosun. Benim anladigim bu eve gidince gorucez gercekten oylemiymis :)

emirhan sph
26-05-2010, 19:36
O aktivasyon olayini anliyamamistim. Ekstreye bakmak lazm,dikkat etmedim ona :)

emirhan sph
26-05-2010, 19:38
Bide bu sanal kartlar var onlarla normal kartlar arasindaki fark ne?

levent
26-05-2010, 19:41

sanal karta vadesiz hesabından para aktarıp kredi kartı gibi nette kullanabiliyosun ;)

bu arada muhtemelen esas kart sahibinden onay isticek paypal:D

emirhan sph
26-05-2010, 19:43
peki bu sanal kartida paypala yonlendirebiliomuyuz ? yoksa gerenk yokmu :)

swalios
26-05-2010, 19:46
peki bu sanal kartida paypala yonlendirebiliomuyuz ? yoksa gerenk yokmu :)

sanal kart 1 kere kullanılabiliyor diye duymuştum yanlışta olabilir beni düzeltirseniz yada onaylarsanız sevinirim.

!KO
26-05-2010, 19:55
sanal kart 1 kere kullanılabiliyor diye duymuştum yanlışta olabilir beni düzeltirseniz yada onaylarsanız sevinirim.

sanal kartdan paypal acılıyo dıye bılıyorum bende :)

Hesabından para aktarıp sanal karta ordanda paypal acıyorsun nette detaylı anlatımı vardır

emirhan sph
26-05-2010, 20:03
Ya kredi kartimi neden devre disi biraktilar ya :D deli olcam hic bi aciklamada yapmadilar prob ne bilemiorm bi turlu

Chatin
27-05-2010, 00:26
devre dışı değildir de aktive edilmemiştir. ekstreye baktığında o 1.95 doların çekildiği yer yerine 4 haneli bir şifre olacak. o şifreyi kartını aktive etmek için paypal in sayfasında gireceksin. kartın açılacak.

sanal kart da limitini senin belirlediğin ve asıl kartının ek kartı görevinde bir kart. numarası farklı kullanım tarihi farklı guvenlik kodu farklı. tek işlevi senin belirlediğin limit kadar işlem yapabiliyor olması. tabi parayı senin normal kartından çekerek iletiyor ama max çekebileceği miktarı sen belirlediğin için sanal alem dolandırıcılarına karşı önlem almış oluyorsun. yani kredi kartının numarasını ıvırını zıvırını ele geçirseler bile birşey çekemiyorlar veya senin belirlediğin miktarı çekebilirler maksimum. ki sen limiti belirleyip anında alış-verişini yapınca çekecekleri bir miktar da olmuyor. senin de kafan rahat oluyor.

ki bu gibi durumlarda bankalar güvenliği sağlayamadığı için sorumlu. ve senin zararını telafi etmekle hükümlü.

emirhan sph
27-05-2010, 10:13
Ya kartimdan 1.95 dolar cekilmis elimde sifrede var ama bi turlu bilgilerimi acmiyolar kartiniz devre disi diip duruo. o 4 haneli sifreyide doal olarak bi yere yazamiyorum. Sinirlerim bozuldu kartimda internete faln acik hepsinide kontrol ettim mail da attim paypala cevap vermiolar.

emirhan sph
27-05-2010, 13:35
guncel arkadslar. Garantiden sanal kard cikarttim kabul etmio surekli kart bilgileriniz yanlis diipi duruyor

suprolla
27-05-2010, 14:21

sanal kart normal kredi kartı gibi cv nosu kart nosu son kullanma tarihi vardır ama gerçekte elle tutulan bi kart yoktur....garantinin internet şubesinden sanal kart bilgilerini kontrol et belki yanlış bi sayı yazmış olabilirsin insanlık hali :)

hak_on
27-05-2010, 14:24
ek kartla falan alısverişe gerek yokki.int subesinden bi sanal kart cıkarttır onla alısveriş yap.benm paypal hesabım sanal kartımın ustunde mesela.ana kartımda kapalı internetten alısverişe.hangi bankann kart?

barutçu
27-05-2010, 14:43
1.95 çekildiyse zaten paypal üyeliğiniz olmuştur.
Sorun kart ile ilgili.
Limit'de sorun olmadığına ya da alışveriş yapmadan önce sanal kartınıza gerekli tutarı aktardığınıza eminmisinz?
Alacağınız ürün atıyorum 50€+5€ Shipping.
Sizin karta aktaracağınız tutar 55€ olmalı. Bunuda TL olarak aktaracağınız için tabiki biraz fazla aktarın. Atıyorum 110TL değilde 120 TL aktarın sonra alışverişi deneyin bakalım ne olacak. Gözden kaçan bi nokta var paypal ile alakalı değil.

emirhan sph
27-05-2010, 16:25
Garanti bankasindan kartim.
Hersey tamam halletim onaylandi yapildi paypalda kabul etti kartimi falan filan ama simdide alisveris yaparken en son hamlede bu kartla bu eylemi gerceklestiremezsiniz diyor. Kartimi kontrol ettim limitide su anda dolu ama problemi bi turlu cozemiorm.Neden alisveris yapamiyorum bu kartla anlamadim.

Yarin gidip hesaplara bakicam cunku bu aile hesabi eger bu ekkarttaki limitten oturuyse yeni hesap acicam bunda ekstreleri kontrolde edemiyorum.

emirhan sph
27-05-2010, 18:09
En son yeni bi snal kart ekledim ancak gene son islemde problem cikiyor bakiyeside dolu tekrar tekrar bakiyorum

Hesap bilgileriniz değiştirildi. Orijinal transfer yapıldıktan sonra "Öde" düğmesini birden fazla defa tıkladınız ya da yalnızca para aldınız. Kontrol etmek için lütfen hesap Geçmişinize bakın ve bu işlemi gerçekleştirmek istediğinizden emin olun.

Bole bisey diyo kmse bilmiyomu ne yapilmasi gerektigini?

cnrsrn
27-05-2010, 18:22
hesap extrenizi 4 haneli bir kod geliyo onu peypala girmeniz lazım bu işlemi yaptınız mı

emirhan sph
27-05-2010, 18:38
Evet hepsni yaptim su anda hesaplarim onayli.