PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asayiş Berkemal in B.Çekmece

MiaMi
28-05-2010, 11:27
Son 20 gündür izliyorum daha önce hiç böyle olmamıştı bu tarafta çok çok sıkı bir arama ve kimlik sorgulama uygulaması yapıyor polisimiz.

Beykent Mimarsinan arasında 24 saat her dakika arama yolda giden araçları sağa çektirip arıyorlar, Yolcu Minibüslerini durdurup içiride şüpheli gördüklerini alıyorlar gbp sorguluyorlar. Apartmanının önünde oturan çocuklara bile kimlik soruyorlar.

Aşırı sıkı bir denetim var kendi adıma çok mutlu oldum Emniyet teşkilatını kutlar devamını ve başarılarını dilerim.

He neden bu kadar sıkılar diye sordum etrafa
Çatalcada bi faili meçhul olduğunu öğrendim.

bu kadar aramayı bunun için yapmazlar başka bir istihbarat falan var kesin.

Bizim bu taraftaki arkadaşlardan bilgisi olan varmı.

Yigit-Y
28-05-2010, 11:29
çok memnunum ist genelinde bir hadise aslında...

trafik olmasın ne olursa olsun ....

vergilerimizin işe yaradığını görmek sevindirici...

M.A.D
28-05-2010, 11:29
yakuplu ve kavaklıda da öyle abi çok sıkı denetim, iş zamanı yoğunluğunda bile tek şerite indirip fenerle kontrol ediyorlar tek tek arabaların içini

Shadow_Dancer
28-05-2010, 11:30
Tayfun bu büyükçekmece hakkında bilgi alıcam bi ara senden ;)

SekoLive
28-05-2010, 11:32
abi heryerde var 2 gün önce bakırköyden okmeydanına kadar öğle saatinde yaklasık 5-6 tane yunus ekibinin ayrı ayrı caddelerde yürüyen insanları bile çevirdiğini bizzat gördüm otoban kenarlarındaki yeşilliklere kadar girdiklerine denk geldim bu ara birisini arıyorlar sanırım.

MiaMi
Tayfun bu büyükçekmece hakkında bilgi alıcam bi ara senden ;)

Emrin olur kanka bigün gel misafirim ol çayımızı iç konuşalım.

EMRE-5843
Ataköy içinden müthiş bir arama söz konusu son zamanlarda araç içinde oturduğunuzu gördukleri anda kaputun içine kadar giriyorlar aradıkları şey *****:)

MiaMi
28-05-2010, 11:34
O zaman helal olsun hep böyle olsun inşallah.

Shadow_Dancer
28-05-2010, 11:35
Emrin olur kanka bigün gel misafirim ol çayımızı iç konuşalım.

Estafurullah ricam olur.. Bi ev bakınma durumum var bu aralar.. Bizden oturan çok arkadaş var.. bakalım eger ciddileşirse rahatsız ederim ;)

eser
28-05-2010, 11:37
geçen gece gurpınar da gbt ye gırdık donuste beykentte bır daha gırdık iyibirşey geçen hafta cuma günü de mahmutbey gişeleri kapatmışlardı :S tek şeride düşürüp tek tek araçları kontrol ediolardı acayip bir yığılma ve trafik olmuştu

CallMeInsane
28-05-2010, 11:41
abi emniyet muduru deiştiginden beri boyle :D resmen sıkı yönetim ilan etti

BurakCengizhanoğlu
28-05-2010, 11:50
Sadece istanbulda deil gebzedede çok sıkı arama yapıyolar 1 gün içinde 2 kere asayişe denk geldim baya bi aradılar.ama güzel bi olay bence hep olsun ;)

yusufbatırel
28-05-2010, 11:51
tayfun bzım shelın onundekı gobegı bılıyosun orası ve sanayıye yakın her yerde hemen hemen 1 haftadır olagan dısı kontrol var burdada

OZAN-RS
28-05-2010, 11:54
atakoy bakırkoy cıvarındada baya yogun aramalar var bugunlerde.. pazar gunu atakoy 5 kısımda cevırdıler 106 ıle, valla 106 bı aradıllar agzım acık kaldı :) sunroof acıktı orda tavan kaplamasını sokucektı adam az daha :) tabı trafık polısı olmaması cok ıyı oluyo cunku egzoz a falan hıc bısey demedıler ruhsata bıle bakmadılar :)

+ memurlar cok saygılıydılar arama bıttıkten sonra ozur dılerız rahatsız ettık beyefendı dıyıp tokalasıp gıttıler :)

MuratB
28-05-2010, 11:56
geldiğimde adım başı çevrildik arabanın içine kadar aradılar.

1 haftada yaklaşık 7 kere falan çevirmeye girdik.

bitanesinde yanlış yola girdim diye geri geldim doğru yola girdim çevirmenin içine düştüm

polis naptın sen öyle bi geri gittin bi geldin ne yapmaya çalıştın diyo hahahaha

ayrıca ataköy civarında çok rastladım çevirmeye

__FrK__
28-05-2010, 11:58
böylesi iyidir iyi ;)

SOMEONESPECIAL
28-05-2010, 12:04
Bu kadar sıkı denetim varsa kesin istihbarat alınmıştır:icon_tup:

Saro-Ş
28-05-2010, 12:07
Yeşilköyde acayip şekilde çevirme yapıyolar asayiş yolda giden arabayı durduryolar gece yürüyenleri durduruyolar ayrıca takviye ekipler geldi sanırım bianda her taraf polis doldu yeşilköyde svilde baya fazla

SekoLive
28-05-2010, 12:08
Yeşilköyde acayip şekilde çevirme yapıyolar asayiş yolda giden arabayı durduryolar gece yürüyenleri durduruyolar ayrıca takviye ekipler geldi sanırım bianda her taraf polis doldu yeşilköyde svilde baya fazla

ama hala senin çıtayı çalanı bulamadılar :D

bu arada bu kadar önlem varken tak çıtanı rüzgarlıgını saro :D

mertk
28-05-2010, 12:12
camlara film cektircem vallahi tırstım ya bi günde 4 kere cevrilirmi insan

eser
28-05-2010, 12:14

yeşilköy de eskiden de sivil çoktu bigun nerdeyse dövüoduk kimliğini gösterdi de R yaptık :D

Melih-Ö
28-05-2010, 12:16
avcılarda mustafa burcu parkında yapıyolar böyle çevirme. Deli gibi arıyolar ve trafikde var egzozlusunu affetmiyo filme bişey demiyo ama egzozluyu affetmiyo dikkat etmekte fayda var.

erayakar
28-05-2010, 12:21
beykent gürpınar arası devamlı kontrol var..

Saro-Ş
28-05-2010, 12:22
ama hala senin çıtayı çalanı bulamadılar :D

bu arada bu kadar önlem varken tak çıtanı rüzgarlıgını saro :D

olmasa benide götürcekler :D

yeşilköy de eskiden de sivil çoktu bigun nerdeyse dövüoduk kimliğini gösterdi de R yaptık :D

geçen bizede oldu aynısı aa apaçiye bak tipe diyoduk sivil çıktı kartı gösterdi aldık inceledk bi gbt yaptık sonra verdik kimlikleri yeşilköy sahilinde bisklete binyorum adamlar her gün çeviriyo ya tipim bozuk değil alla all dyrm niye böyle bişey yapıyolar :D ama herkese yapıyolar aslında sırf bana değil artık dedim abi dün bugune bir suç işlemedim walla :D zaten yanımda kimlik olmuyo 1 lira su parası oluyo ıpodum telefonum :D

erayakar
28-05-2010, 12:22

içişleri boyuna polis alımı yapıyor..bukadar polıs bi işe yarasın..

Evrenoz
28-05-2010, 12:32
Geçtiğimiz haftasonu çorluda 2 tane canlı bomba yakalandı. O sıra asker olduğum için bizi dikkatli olmamız konusunda epey bir uyarmışlardı. Yakalanan canlı bombaların eylemi çorluda değil, istanbulda gerçekleştireceği konuşuluyordu..

Denetimler bununla İlgisiz de olabilir, ilgili de...

eser
28-05-2010, 12:39
avcılarda mustafa burcu parkında yapıyolar böyle çevirme. Deli gibi arıyolar ve trafikde var egzozlusunu affetmiyo filme bişey demiyo ama egzozluyu affetmiyo dikkat etmekte fayda var.

walla dün akşam üstü topkapıdan çekmeceye kadar yeni eksozu test amaçlı bya bır gazladık çok polis yanından geçtik o sese hiçbişey solemedıler şok oldum

TolgaEsentepe
28-05-2010, 13:35
Güzel bir olaymış. Bu kadar sıkı olmasada bu denetimlerin sıklaştırılarak sürekli hale getirilmesi çok iyi ve caydırıcı olur.

Agent
28-05-2010, 13:37
Keşke hep böyle olsa bunlar bızı uzmez sıkmaz vs..

Bızı abuk subuk kendı egosu yada kıskanclıgı yuzunden yolumuzdan paramızdan ısımızden eden trafık polsılerı darlıyo..

Alicanrs
28-05-2010, 13:39
daha deminb beni çevirdi e5 te 2 motorlu yunus egsoz açık bağra bağra gidiodm :D:D yırttım ama yalvar yakar :D

cembozbey
28-05-2010, 13:41
açıklık getireyim olaya polis devriye araclarına gps sistemi kuruldu arac 15 dakika boyunca aynı yerde haraketsiz kalırsa merkeze sinyal gidiyor,ayrıca belirlenen devriye yolları var diyelimki hırsızlık oldu hemen o bölgeye bakan polisin datasına bakıytorlar eger ordan gecmesi gerekirken gecmediyse yandı:D

levent
28-05-2010, 13:45
birde yaz geliyor ya bişeyler çıkar illaki diye sıkılaşmıştır denetim iyice, bence iyi bişey :)

Xenomorph
28-05-2010, 13:49
daha deminb beni çevirdi e5 te 2 motorlu yunus egsoz açık bağra bağra gidiodm :D:D yırttım ama yalvar yakar :D

o kırmızı yunusların yetkileri dahamı fazla anlamıyorum her boka karışıyorlar

geçen parkta köpek gezdırıyorum adam geldı kalk ayaga dıyor oldu dedım kıslaya burası...!

onlar cok artıs yetkılerını bılmek lazım ona gore davranmak lazım trafıgıde beledıyede asayısede herboka karısıyorlar!

Alicanrs
28-05-2010, 13:53
o kırmızı yunusların yetkileri dahamı fazla anlamıyorum her boka karışıyorlar

geçen parkta köpek gezdırıyorum adam geldı kalk ayaga dıyor oldu dedım kıslaya burası...!

onlar cok artıs yetkılerını bılmek lazım ona gore davranmak lazım trafıgıde beledıyede asayısede herboka karısıyorlar!

walla bilmiorm bi onlardan çekiniorm hemen çeviriolar normal gidiorm snçta ne makas atıorm ne abartı bişi ama sesi duyunca geliolar:D

Xenomorph
28-05-2010, 14:05
walla bilmiorm bi onlardan çekiniorm hemen çeviriolar normal gidiorm snçta ne makas atıorm ne abartı bişi ama sesi duyunca geliolar:D

11den sonra mesaılerı bıtıyor onların galıba :D....ama cidden yetkilerini öğrenmek lazım öyle bir artis öyle bir havalılarki sanki korgeneral teftişe çıkmış

Tunç
28-05-2010, 14:26
evet son zamanlarda cok fena oldular nefes aldırmıyorlar helekı yunuslar heryerde aman trafige karısmasınlarda bızde rahat edelim unutsunlar bızı

redbaron
28-05-2010, 15:30
bende soracaktim bunu butun istanbulda var ama abarti sekilde.cevirmelerde acayip artti hatta yolda giderken selektor yapip on kesen polisler gordum kac kere sirf kontrol icin.gecen gun atakoyden bakirkoye gecene kadar 3 tane cevirmeye girdim.iyi hosta biraz abartiyorlar.her sordugumda 16 plakasin diye cevirdik diyorlar:D bu sIkI denetimi bilen varsa aciklasin merak ediyorum.

Xenomorph
28-05-2010, 15:51
genelde uyusturucu amaclı cunku o kadar arac aranmaz....aslında bır nebze ıyı yapıyorlar bızım mahallede butun genclık ıcıyordu sımdı ceza alanlar oldu ıcmeyenler cogaldı herkes korktu acıkcası

ama tabı herkese muamele ederken fıx olarak muptezel muamelesı yaptıkları ıcın rahatsız oluyor ınsan

bızım burdakı park ıcın cıdden farkettı eskıden kosebası esrarkes hapcı doluydu rahat rahat gezemezdı kızlar vs parkta sımdı bakıyorum cocuklar kosuyor kızlar falan oturuyor guzel oldu bı huzur rahatlama var ama tabıkı ınsanlara yaklasım konusunda cıddı bıcımde egıtım gormelerı gerekır

Low-Rider
28-05-2010, 15:54
dün bi yunus çevirmesine denk geldim aslında çevirmede değil kafalarına göre istediklerini alıyolar

3tane burnu havalarda daha tüyü bitmemiş genç polis.kimlik aldı gbt me baktı araçta birşey varmı dedi,yok dedim gir ara

önce araca giricek gibi oldu tamam gidebilirsin dedi

bir iş yapıyosan tam yapıcaksın , bu adamlar gbt sorgulamak dışında bişey yapmıyorlar

arabayı arıcak gibi olupta vazgeçmek ne demek , belki benim arabam temiz ya başkasının?

metin
28-05-2010, 15:55
güzel oldu olsun uygulama iyidir yanlız herşeye bakıyorlar kımse ruhsat falan sormuyo plaka sorgulatmıyo çalıntı araba olsa kesınlıkle yakalanmaz bir kaç kez soyledım uyardım polisleri

SOMEONESPECIAL
28-05-2010, 15:56

Demiştim :icon_tup:

PKK eylemi uyarısı
İçişleri Bakanlığı ve Genelkurmay tüm birimleri uyardı

Ferit DEMİR/TUNCELİ,(DHA)

TERÖR örgütü PKK'nın şifreli mesajlarını çözen istihbarat birimleri 31 Mayıs gününden itibaren kanlı saldırılara hazırlandığını belirledi. İçişleri Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı tüm birimleri uyararak, gerekli önlemlerin alınması talimatını verdi.

Özellikle büyükşehirlerde, büyük alışveriş merkezlerine saldırı ihbarı alınmış.

Güvenlik güçleri ve istihbarat birimleri terör örgütü PKK'nın Irak'ın Kandil Dağı'ndaki elebaşlarının Türkiye içindeki teröristlere şifreli yeni büyük eylem talimatı verdiğini ve teröristlerin eylem hazırlığında olduğunu belirledi. Mesajların bir kısmı deşifre edilirken, diğerlerini çözemlenmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

İçişleri Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı tüm birimleri üst düzey yöneticilerin sıkı korunması, karakollarda önlemlerin artırılması için uyardı. Uyarı üzerine kırsal kesimde bulunan jandarma karakollarına, özel eğitimli komandolar, zırhlı araçlar, topçu birlikleri yerleştirildi. Tank takviyesi yapılan karakollardaki bütün termal kameralar ve teknik cihazlar kontrollerden geçirildi.

Terör örgütünün özellikle Kuzey Irak ve Türkiye içinde kayıplar vermesinin ardından, örgütün `fedai' türü eylem yapabileceği belirtildi. Terör örgütünün büyük kentlerde de ses getirici saldırılar planladığı belirtilirken, Karadeniz grubuna da eylem için taliyat verildiği kaydedildi.

Xenomorph
28-05-2010, 15:58
dün bi yunus çevirmesine denk geldim aslında çevirmede değil kafalarına göre istediklerini alıyolar

3tane burnu havalarda daha tüyü bitmemiş genç polis.kimlik aldı gbt me baktı araçta birşey varmı dedi,yok dedim gir ara

önce araca giricek gibi oldu tamam gidebilirsin dedi

bir iş yapıyosan tam yapıcaksın , bu adamlar gbt sorgulamak dışında bişey yapmıyorlar

arabayı arıcak gibi olupta vazgeçmek ne demek , belki benim arabam temiz ya başkasının?

aslında doğru bunlara denetleyın dıyorlar gelıp kımlık sorup gıdıyorlar...bende daha ruhsata baktıgını gormedım hıcbırının!

MiaMi
28-05-2010, 16:00
İşte bu net ve anlaşılır. Daha sıkı yapsınlar nefes alamasın p.çler.

Onurkk06
28-05-2010, 16:05
iyi oluyo aslında ankarada yozgat bulvarında her taraf içici dolu gerçi hala var ama en azından orada daha değişik olaylar dönüyodu galiba bi kere de biz orada kola içerken yunuslar geldi arabayı fln aradılar sigara paketlerinin fln içine baktılar daha çok esrar fln gibi şeyler arıyolar

Melih-Ö
28-05-2010, 16:27
walla dün akşam üstü topkapıdan çekmeceye kadar yeni eksozu test amaçlı bya bır gazladık çok polis yanından geçtik o sese hiçbişey solemedıler şok oldum

denk gelmemişsiniz bi denk gelseydinizde göreydim :)

devil_berk22
28-05-2010, 16:51
beykent b.düzü gürpınar bu 3 mekandayız bıktık artık her gece en az 5 kere arabam aranıyor en son ticari takside giderken durdurup aradılar b.düzündeki sivillerle konuşurken sordum nedir bu işin aslı diye kota var onu doldurmak için boyuna çevirme var kota dolmassa adli soruşturma tarzı bişeyler açılır o polis hakkında dedi

Low-Rider
28-05-2010, 17:04
aslında doğru bunlara denetleyın dıyorlar gelıp kımlık sorup gıdıyorlar...bende daha ruhsata baktıgını gormedım hıcbırının!

aynen bakmıyolar

dün cebimde bulduda baktı

2hafta önce çevirdiğinde yanımda ne ehliet ne ruhsat vardı

Dragger
28-05-2010, 17:12
Arasınlar arasınlar iyidir ;)

Besiktasta da yaklasık 3 aydır taksileri zeminine kadar arıyorlar, muhtemelen uyusturucu tasıyan bir taksi kurye pesindeler :D

B!Rtan
28-05-2010, 17:12
tuzlada da polis akını var resmen.
karakolun önünde de,sahilin bitiminde de her yerde her an çevirme olabiliyor.
bi bakıma güzel bişey arasınlar tabi ama askeriye önünde eskiden bozuk araba duramazdı,şimdi polisler mesken tuttu cayır cayır çeviriyolar.
askeriye ye göz dağı illa bildirgeyle de olmuyo,bu şekilde bile psikolojik harp içerisindeler.
polis devleti olduk çıktık!

JumboAli
28-05-2010, 17:14
ızmırde aynıydı emnıyet mudurumuz ıstanbula gıdene kadar .

stlegal
28-05-2010, 17:17
Çingene'ye padişahlık vermişler önce babasını kesmiş..Ben ciddi olarak türk polisinin eğitimden geçmesini düşünüyorum bu kadar vatandaşına eziyet yaparak uygulama yapan bir ülke daha olamaz ..sanki mesaiye ben bırakmışım hadi ver ver evrakları acelem var diyo ..Geçen evden çıktım çevirdi konuşma bu ver ver evrakları ne diyosun ya dedim insan gibi konuş diyince gerildi ortam:) ..Hiç geri yapmayın sorgulayın yaptıklarını..

Killah
28-05-2010, 17:23
Bu sabahlari ATV'de yayinlanan Muge Anli'nin programinda Catalca Cinayeti diye bir konu vardi, onun zanlisi kacak durumdaydi en son eger dedikleri gibi ise o sebepten olabilir diye dusundum :D Sabahlari issiz olmanin yarari ahaha

tool
28-05-2010, 17:36
gecen gun balikesir giriste cevirdiler radar diye bekledim ama degilmis kayit ediyorlarmis, kac yil bu okul :)

MoDVTeC
28-05-2010, 19:05
Bu sebepten ötürüde olabilir

http://haber.mynet.com/detay/guncel/pkk-eylemi-uyarisi/513612

HarunToprak
28-05-2010, 19:38
Son 1senedir böyle,son zamanlarda daha da sıklaştı.Sevindirici bir durum.

sinan-s
28-05-2010, 19:54
Hep böyle olur İnşallah...

crazydog
28-05-2010, 21:45
istihbarat wardır ki arkadaşlarda yazmışlar zaten

ST
28-05-2010, 22:08
bizim buralarda da böyle,hiç çevrilmezdi sadece yaz aylarında genel kontrol için çevirirlerdi,sevindirici buradaki polis amcalar biraz geyik adamlar tanıdıklar işte. :)

Ahmet Saraçoğlu
28-05-2010, 22:20
Biraz iyi biraz kötü.Jandarmayı aramıyo değilim.Tamam kontrol iyi , az önce kapımda bi kontrol yaptılar ufak çaplı , corsanın biri basıyodu dur dediler farı söndürüp bastı... şimdi plakayı aldılar peşindeler.bunlar güzel..

isterlerse her köşebaşına yapsınlar , ottur boktur alkoldür istediklerini bulmak için isterse motor kapağını , silindirin aralarını açsın arasınlar başımın üstünde yerleri var , ama bişe bulamıyolarsa , öğrenci olduğumu anlayıp benden zarar gelmeyeceğini çözdükleri dakkada da yok sis tir , yok filmdir , yok janttır sarmaya çalışmasınlar....

İşini güzel yapanından yana sözüm yok , 7-8 ay önce gecenin ikisnde adres sorduğum polis hiç görevi olmasığı durumda''bu saatte vesait bulamazsın , gel götürelim'' diyip 20 km den fazla mesafe gidip kapıma kadar bıraktı o zor durumda , her duamda söylerim allah bin kere razı olsun.Ama burda aynı saatte yolda edebimle giderken ekip arabasının içinde 2-3 memur kafayı kaldırıp bana potansiyel suçluymuşum gibi (tabiri caizse lisede mevzu yapmaya çalışan atraktif insan profili şeklinde)bakmasınlar.Dur desinler ister yaya ister araçta durup görevini yapmasına müsade edeyim; etmezsemde lastiği indirmeye kadar yolu yetkisi var kullansın hakkıdır..

Ama dediğim gibi normal vatandaşa biraz enteresan bi muamele söz konusu.Gece 2-3 ten sonra sitenin tek girişçıkış kapısına paralel parkedip içerden bi aile gelince de korna çalmasını beklercesine en az 40 45 saniye beklemek falan güven verici davranışlar değil bence.Jandarmada bu yoktu en azından.Huzur sağlamaya paralel davranışlar değil.

Murat Süslü
28-05-2010, 22:22
bizim şişlide öyle bi durum yok bu aralar sadece ekipler geziyo bizde bizim efsane yaz köşemiz olan köşede takılıyoruz artık tanıyolar bişey demiyolar hee tipi bozuk olanı direk bindiriyolar ekip otosuna :D

stlegal
28-05-2010, 22:27
Biraz iyi biraz kötü.Jandarmayı aramıyo değilim.Tamam kontrol iyi , az önce kapımda bi kontrol yaptılar ufak çaplı , corsanın biri basıyodu dur dediler farı söndürüp bastı... şimdi plakayı aldılar peşindeler.bunlar güzel..

isterlerse her köşebaşına yapsınlar , ottur boktur alkoldür istediklerini bulmak için isterse motor kapağını , silindirin aralarını açsın arasınlar başımın üstünde yerleri var , ama bişe bulamıyolarsa , öğrenci olduğumu anlayıp benden zarar gelmeyeceğini çözdükleri dakkada da yok sis tir , yok filmdir , yok janttır sarmaya çalışmasınlar....

Gece 2 den sonra yolda edebimle giderken ekip arabasının içinde 2-3 memur kafayı kaldırıp bana potansiyel suçluymuşum gibi (tabiri caizse lisede mevzu yapmaya çalışan atraktif insan profili şeklinde)bakmasınlar.Dur desinler ister yaya ister araçta durup görevini yapmasına müsade edeyim; etmezsemde lastiği indirmeye kadar yolu yetkisi var kullansın hakkıdır..

Ama dediğim gibi normal vatandaşa biraz enteresan bi muamele söz konusu.Gece 2-3 ten sonra sitenin tek girişçıkış kapısına paralel parkedip içerden bi aile gelince de korna çalmasını beklercesine en az 40 45 saniye beklemek falan güven verici davranışlar değil bence.Jandarmada bu yoktu en azından.Huzur sağlamaya paralel davranışlar değil.

ağzına eline sağlık demek istediğim bu

__FrK__
28-05-2010, 23:04
sizlerin de dediği gibi herşey güzelde bide edebiyle olsun yeter ;)

ilkay325i
28-05-2010, 23:09
Büyükçekmece / Albatros'Dan Gürpınara Çıkan Bi Yokuş Var Tepede Bi İki Araçlık Yer Var Sahil Manzaralı. Bu Gün Orda Arabaları Didik Didik Ettiler Valla.