PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Passat ,A4 K03 Turbo büyütme

egeturbo
28-05-2010, 12:00
Dün çok sevidğim bi abimin arabasına dün k04 turbo uyguladık.Ne kadar elimdeki gt28 kitini takmak istesemde k04 ten şaşmadı.Arabayı dün sabah 6.30 da sökmeye başladım.Saat 9da turboyu dükkana götürdüm ve başladık işlemlere

Turboyu salyangozlarından ayırdığımda turbonun kötü bi durumda olduğunu gördüm
http://img580.imageshack.us/i/sam0395p.jpg/
hemen stoklarımda k04leri listelerimde inceledim.
Melih abinin şanslı günüydü seat leon cupra 1.8 t ye ait turboyu rafımdan aldım ve ameliyat başladı.
Turboyu açtığımda birde ne göreyim standart cupra kanadından 2 mm daha büyük daha önce bi upgrade yapmışım zaten.
Hemen turbonun revizyonuna başladık.
Egzoz salyangozunu özenle 1.8 passatın kendi egzoz salyangozunu mile göre işledim.Ve temizlenmek üzere özel sıvıda 3 saat kadar beklettim.
Kendi emme salyangozuna işlem yapmak istemedim.Hava filtresi borusunun geçtiği yer çok inceleceği için keleğçe ile sıkarsam her an elimde kalabilirdi. Bu yüzden Cupranın kendi emme salyangozunu bu uygulama için kullandım.
Resimde soldaki cupranın emme salyangoz diğeride passatın kendi salyangozu
http://img163.imageshack.us/i/sam0396.jpg/
Cupranın hem intercoolera giden kısmı daha geniş ve a/r çapı daha büyüktü ayrıca cupra salyangozunuda takınca direk oturmuyor turbo oraya bi lastik hortum uygulaması daha yaptım.
http://img248.imageshack.us/i/sam0397.jpg/
turbonunda bu arada revizyon işlemlerini bitirdim katriçleri bir araya gelince hemen bi yan yana kıyaslama başladı
Soldaki yeni takılacak sağdakide rahmetli turbomuz :D
http://img249.imageshack.us/i/sam0393.jpg/
Yeni takılacak katriç
http://img155.imageshack.us/i/sam0394b.jpg/
standart k03 salyangozu ve pervanesi
http://img413.imageshack.us/i/sam0398.jpg/
buda standartına göre 2mm daha işlenmiş emme salyangozu ve pervanesi
http://img16.imageshack.us/i/sam0399.jpg/
ve yeni egzoz milide + 3.49 mm daha büyük
turbonun işlemleri bitince son karelerinide çektik
http://img175.imageshack.us/i/sam0404.jpg/
Eski rahmetli turboyuda bir araya getirerek müşterim Melih abiye teslim ettim.Güzel temizlersen kalemlik yapabilirsin Melih abi:p
http://img297.imageshack.us/i/sam0388.jpg/

Bu turbo uygulamasının yanındada
034 Motorsport egzoz manifoldu
Audi TT N75 Valfi
Borla orta susturucu
ETP Kat iptali
K&N Kutu içi filtre
Forge dump valve yi montajlamak üzere parçaları alıp dosdoğru yeni garajıma götürdüm montaj için
Montajınıda yaptıktan sonra
Etp Chip Tuning uygulaması yaparak son gıdıklama işlemlerini tamamladık.
Onun fotoğraflarınıda ayrıca ekleyeceğim.

semihx
28-05-2010, 22:34
k03.015 i k04.022 ile melezlemissiniz. k04 degince aklima direk k04.015 geldi. resimleri görünce anladim. bi ara bende bu konuyu arastirmistim, alman forumlarinda okudugum kadari ile k03s ( 180ps lik 1.8T ) ile normal k03 un farki eksoz tarafindaki kanat sayisi, k03s de 1 kanat fazla. emme kisimlari birebir ayni . k04.022 ile k03 ü melezlerken k03s in eksoz tarafi kullanirsa daha verimli oldugunu okumustum. tabi tartisilabilir

ama benim tahminim,, realist olarak kkk dan alinicak enfazla güc 250-260 civarinda kalicak. gt28,gt30,t3/t4 ün yerini pek tutucagini sanmiyorum. bu turbonun dengi gt25 olur sanirim.

birde bi sorum olucakti , 1.8t nin orjinal eksozmanifoltuna WT3/T4 A/R 63 turbo takmak istiyorum ama orjinal manifllolt yeterli gelirmi bilmiyorum. k03-T3 adaptör yapip denemeyi düsünüyorum. suanki eksozgazi sicakligi ne durumda suan? birde turbo kacbinde tam doluyor ?

güzel bi calisma olmus, ellerinize saglik.

egeturbo
28-05-2010, 23:54
k03.015 i k04.022 ile melezlemissiniz. k04 degince aklima direk k04.015 geldi. resimleri görünce anladim. bi ara bende bu konuyu arastirmistim, alman forumlarinda okudugum kadari ile k03s ( 180ps lik 1.8T ) ile normal k03 un farki eksoz tarafindaki kanat sayisi, k03s de 1 kanat fazla. emme kisimlari birebir ayni . k04.022 ile k03 ü melezlerken k03s in eksoz tarafi kullanirsa daha verimli oldugunu okumustum. tabi tartisilabilir

ama benim tahminim,, realist olarak kkk dan alinicak enfazla güc 250-260 civarinda kalicak. gt28,gt30,t3/t4 ün yerini pek tutucagini sanmiyorum. bu turbonun dengi gt25 olur sanirim.

birde bi sorum olucakti , 1.8t nin orjinal eksozmanifoltuna WT3/T4 A/R 63 turbo takmak istiyorum ama orjinal manifllolt yeterli gelirmi bilmiyorum. k03-T3 adaptör yapip denemeyi düsünüyorum. suanki eksozgazi sicakligi ne durumda suan? birde turbo kacbinde tam doluyor ?

merhaba
aslında standart manifolda bi flanşla yapmanı tavsiye etmem Nede olsa azcık yer var oraya güzel bi manifold yapılabilir diye düşünüyorum Biz bu turboyu montajlarken 034 motorsportunkini özellikle taktık ve cok daha kolay dolduruyor diye.
Arabayı bugun bitirdim.Bi tam deneme yapamadım malesef. EGT saatim malesef bu araç üzerinde yok ama defi gösterge seti siparişledik geldiğinde ölçebilirim.

Sizde uygularsanız paylaşırsanız sevinirim

Spook
29-05-2010, 00:30
Şuan aldığınız güç nedir araçta ? birde intercooler ve enjektörleri ne yaptınız ?

UnnAmeD
29-05-2010, 00:54

k03s ın emme pervanesıde k03ten farklıdır. k03 olan araca k03s taktıgınız zaman farkı anlarsınız.250-260hp yı k03 ıcın mı soyledınız ? eger oyleyse dogru ,250+ alanlar var lımıtlerde vwortex te ,k04le cok daha yuksek guclerı gorebılırsınız tabı bahsettıgım k04 02x serısı olanlar.1.8t nın orjınal egzoz manıfoldu hakkaten k03 harıcınde cogu turboya ıskence oluyor.zaten soktugunuzde dıkkat ettıysenız runnerları acaıp ufak.bu manıfoldla hıc ugrasmayayıp ,en azından aynı tıp dokum olan baska bı manıfold alın ,yapıcaksanız flansı onun ustunde yapın.orjınal manıfoldla ugrasmaya degmez.yazdıklarımın cogu tecrubeyle sabıttır :)

semihx
29-05-2010, 13:17
k03s ın emme pervanesıde k03ten farklıdır. k03 olan araca k03s taktıgınız zaman farkı anlarsınız.250-260hp yı k03 ıcın mı soyledınız ? eger oyleyse dogru ,250+ alanlar var lımıtlerde vwortex te ,k04le cok daha yuksek guclerı gorebılırsınız tabı bahsettıgım k04 02x serısı olanlar.1.8t nın orjınal egzoz manıfoldu hakkaten k03 harıcınde cogu turboya ıskence oluyor.zaten soktugunuzde dıkkat ettıysenız runnerları acaıp ufak.bu manıfoldla hıc ugrasmayayıp ,en azından aynı tıp dokum olan baska bı manıfold alın ,yapıcaksanız flansı onun ustunde yapın.orjınal manıfoldla ugrasmaya degmez.yazdıklarımın cogu tecrubeyle sabıttır :)

evet k3s in kanatlari daha büyükmus. benim hatam..

ben sadece turbo degisiminden bahsediyorum. 250-260ps i k04 icin söglemistim. k03 le 250-260 i görmek icin ya baya baya para harcamak yada turboyu gösder cikarmak. yoksa uzun ömürlü bi uygulama olmaz.

flansch istememin sebebi, tamamen yasalarla ilgili , motor kaputu acildiginda motordaki degisikligin gözebatmamasi lazim. yani kati söküp düz boru takmak yerini kat yerinde, kalabilir ama ici bos olmali vs.

elimde zaten t3 flanschli manifolt var, ama manifolt resimdeki gibi, bunu takarsam , orjinal olmadigi anlamak icin uzman olmaya gerek kalmiycak. turbo yukari cikiyor ve havafiitresi kutursunun sökülmesi gerekiyor.

http://www.x-parts.de/pics/1034003_3.jpg

merhaba
aslında standart manifolda bi flanşla yapmanı tavsiye etmem Nede olsa azcık yer var oraya güzel bi manifold yapılabilir diye düşünüyorum Biz bu turboyu montajlarken 034 motorsportunkini özellikle taktık ve cok daha kolay dolduruyor diye.
Arabayı bugun bitirdim.Bi tam deneme yapamadım malesef. EGT saatim malesef bu araç üzerinde yok ama defi gösterge seti siparişledik geldiğinde ölçebilirim.

Sizde uygularsanız paylaşırsanız sevinirim

genis kanalli baska bi manifold kullanabilirim ama orjinaliden farkli olmamasi lazim.

önümüzdeki hafta a4 u garaja cekicem, zaman sorunu olmadigi icin yavas yavas ugrasicam, ilerledikce buraya eklerim.

lnd_samet
30-05-2010, 00:18
gt28 kit nasıl bişeymiş bilgi icerik özelden burdan ögrensek egeturbo?

egeturbo
30-05-2010, 00:26
bizdeki kitin içerisinde
custom turbo manifoldu
garrett gt28rs turbocharger
tial 38 mm external wastegate
yağ giriş borusu
hava filtresi ve boruları
custom down pipe
custom intercooler boruları
etp intercooler
intercooler kitin slikon hortum ve kelepçeleri
bosch benzin pompası
440 cc bosch enjektörler
hks replica blow off valve
custom remap
aem wideband olarak teslim edecektim melih abiye

Spook
01-06-2010, 14:06
Proje ne durumda acaba :)

mmustu
01-06-2010, 14:10
ardasım bu ft28 kiti passatlara uyuyor mu ?

uyuyorsa bize ne olur fiyatı

egeturbo
02-06-2010, 08:43
Proje ne durumda acaba :)

arabayı sonunda bitirdim şuan için güzel resimleri hafta sonu eklerim

egeturbo
02-06-2010, 08:45
ardasım bu ft28 kiti passatlara uyuyor mu ?

uyuyorsa bize ne olur fiyatı

pm attım abi

Spook
04-06-2010, 21:12
arabayı sonunda bitirdim şuan için güzel resimleri hafta sonu eklerim

Tamamdır, detayları merakla bekliyorum.

dadaloglu1
08-06-2010, 15:53
Üstadım gt28rs setin standart parçalar ile audi 1.8 t den alınabilecek güç nekadardır ve fiyatını öğrenebilirmiyim.

yavuz364
22-07-2010, 17:33
aracın son halinin DYNO grafikleri var mı acaba ?

egeturbo
22-07-2010, 17:39
Evet bu araç arda, teknik detay verirmisin biraz ? O konudan devam edelim.Enjektörler egzost sistemleri map vs

aracı malesef izmirde dynoya sokamadım izmirdeki dynolar ile ilgili bazı sorularım var kafamda (izmirdeki dynosu olanlar yanlış anlamasın ) araç ile önümüzdeki aylarda istanbula gideceğim orada dynoya sokucam ardından izmirde sokucam.
araç tawalbro 255 benzin pompası aldık.Bitanede üniversal benzin regületör taktık.
Yazılım konsunda kendi markamız olan etp boost tech yazılım var almanyadan alıyordum yazılımları kendi m arkamız altında satıyorum.Fakat artık istanbulda yazılımlarımızı sitedede çok güven sağlamış birinden alıyorum bundan sonraki uygulamalarımda çok büyük rolü olacak bizim için.Standart enjektörlerle kullanıorum ama onlarıda belki tt enjektörleri ile değiştirebilirim.Egzoz sistemi olarak borla kullandık geçen hafta elimize supersprint cat back ulaştı borla marka susturucularımızı söktük diğer proje arabasına bağlamak üzere çıkardım.Kendimiz yaptık diye söylemiyorum ama gerçektende çok güzel oldu.Hatta şimdi bi araca daha yapıcam ona çok dah aözene bezene yapacağım.Aynı kit gibi olucak.

egeturbo
22-07-2010, 18:07
Üstadım gt28rs setin standart parçalar ile audi 1.8 t den alınabilecek güç nekadardır ve fiyatını öğrenebilirmiyim.
300 hp civarı güç alabilirsin ortalama kitler 5000 6000 tl civarıydı die hatırlıyorum.

aracın son halinin DYNO grafikleri var mı acaba ?
Abi iönce istanbulda dynoya cıkarak istiyorum.Sonra izmirdeki 2 dyno üzerine çıkarıcam İzmirde Bi pro serviste bide 6.sanayide otoklinik diye bi yer varmış oto test cihazları varmış dynoda olduğunu duydum.İstanbuldada serp ve vamag üzerine çıkartacağız.İstanbul benim gözümde biraz daha profesyonel özellikle paşaoğlunda çıkartıcam en doğru sonuçları onunkinin vediğini solediler.

yavuz364
22-07-2010, 18:42
teşekkürler.. grafikleri dört gözle bekliyorum :)
GT28 ile 300hp almak baya günlük kullanım için olur :) biraz da alt devirlerde dolsa tam benlik olurdu herhalde :)

300 hp civarı güç alabilirsin ortalama kitler 5000 6000 tl civarıydı die hatırlıyorum.

Abi iönce istanbulda dynoya cıkarak istiyorum.Sonra izmirdeki 2 dyno üzerine çıkarıcam İzmirde Bi pro serviste bide 6.sanayide otoklinik diye bi yer varmış oto test cihazları varmış dynoda olduğunu duydum.İstanbuldada serp ve vamag üzerine çıkartacağız.İstanbul benim gözümde biraz daha profesyonel özellikle paşaoğlunda çıkartıcam en doğru sonuçları onunkinin vediğini solediler.

Spook
22-07-2010, 18:59
aracı malesef izmirde dynoya sokamadım izmirdeki dynolar ile ilgili bazı sorularım var kafamda (izmirdeki dynosu olanlar yanlış anlamasın ) araç ile önümüzdeki aylarda istanbula gideceğim orada dynoya sokucam ardından izmirde sokucam.
araç tawalbro 255 benzin pompası aldık.Bitanede üniversal benzin regületör taktık.
Yazılım konsunda kendi markamız olan etp boost tech yazılım var almanyadan alıyordum yazılımları kendi m arkamız altında satıyorum.Fakat artık istanbulda yazılımlarımızı sitedede çok güven sağlamış birinden alıyorum bundan sonraki uygulamalarımda çok büyük rolü olacak bizim için.Standart enjektörlerle kullanıorum ama onlarıda belki tt enjektörleri ile değiştirebilirim.Egzoz sistemi olarak borla kullandık geçen hafta elimize supersprint cat back ulaştı borla marka susturucularımızı söktük diğer proje arabasına bağlamak üzere çıkardım.Kendimiz yaptık diye söylemiyorum ama gerçektende çok güzel oldu.Hatta şimdi bi araca daha yapıcam ona çok dah aözene bezene yapacağım.Aynı kit gibi olucak.

Himm anladim..enjektörler i değiştirmeden pek verimli olmuyor bu uprade..enjektörler çok daha farklı bir boyuta taşıyor olayı.SS Catback kaça mal oldu ? 2.5" mu kullanıyorsunuz ?
Birde kadran videosu filan alabilirsek çok güzel olur;)

egeturbo
22-07-2010, 19:09
video elimde yokta araç bi bakıma gelirse zewkle çekerim.Kendimce yeni bi setup yaptım aslında biri olsa arabasında deneyeceğim.T4 emme kanatlı bi t25 turbo 450 cc bosch enjektörler.porsche 997 benzin pompası kesinlikle 034 motorsport egzoz manifoldu 38 mm external wastegate dereceli egzantirik mili düşük derece ** asadece egzoz egzantiriği .Güzel bi yazılım .Kat iptalinden itibaren dümdüz boru SS son susturucu ve sonuç bence rahatlıkla bi 250 ve üstü güç birinde denemek lazım :D

Spook
22-07-2010, 21:04
Bizim araçlar ağır çok yaa... o yüzden düşük güçte daha hafif bi arabyla deneyebilirsin tayyar filan gibi :beuj:

egeturbo
22-07-2010, 23:36
Bizim araçlar ağır çok yaa... o yüzden düşük güçte daha hafif bi arabyla deneyebilirsin tayyar filan gibi :beuj:

yok bea abi çok keyifli hele bi golf 4 1.8 bulsam uygulama yaptırcak en çok onu istiyorum .Zaten 159 almassam gidip golf alıcam kırmızı bide bbs rs jant sonra t25 tabanlı bi turbo uygulamak istiyorum Çok keyifli standart kol pistonda yüklemeye cok müsait ve arabayı gene vag grubundaki araçların parçaları ile modluyabiliyorsun

Spook
22-07-2010, 23:42
Aynen oyle en keyfli yanida o zaten Benimde son birkaç parçam kaldı kısmetse...250+ bişiler çıkıcak :) 1280 kilo standartı araçların.1300 diyelim ıvır zıvır sürücü direk 1400kilo..
yüksek çogu sınıfı aracına göre..hele gti bi araba için.