PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : civic typar,sport sorunlar

easy
11-02-2007, 02:24
bildim kadariyla typer larda araci düsürdügünüz zaman beli sesler geliyor sol sagi yaparken gicirti gibi buna hastalik denyor ayni sorunu olan varmi varsa nasil bu sorunu ortadan kaldirdi ??:beuj:

VteC_MaNiaC
11-02-2007, 10:24
ya zaten bu her aracı düşürdüğünde gelebilecek sesler aslında ama hondada plastik kalitesi biraz daha düşük olduğu için fazla esnemeden dolayı sesler yapıyor tabi ... kapı bakalitleri değişilere yada bazı yerlere yalıtım yapılarak sesler kesilebilir... daha çok özel dizayn işler yapan yerler tercih edilmeli servisler pek başarılı olamıyor bu konuda

gökan
11-02-2007, 11:39
her aracı düşüdrdgün zaman ve düşürdüğün mıktarda önemli tabı ses yapar normaldır bu ama düşürmeden öncede ses gelıyorsa başka bişi olabılır ..orjınal amartısorlere cok yuk bındımı heryerden bıses gelıyor

Cem.B
11-02-2007, 12:04
valla ben alçaltığında sağından solundan honda kadar az ses gelen araba görmedim
en çok o açıdan severim japonu :)

gökan
11-02-2007, 12:24
valla ben alçaltığında sağından solundan honda kadar az ses gelen araba görmedim
en çok o açıdan severim japonu :)

hım ozman başka bıyerden ses gelıyor arkdşın aracında gostermenı tavsıye ederım

Onu-R
11-02-2007, 13:40
İki arkadaşım type-R larında Eibach 5 cm Prokit kullanıyorlar orjinal amortisörler ile, 1 arkadaşım 3.5lik kullanıyor yine orjinal amortisörler ile, bir arkadaşım Coilover kullandı, hiç birinden ses gelmiyordu.. Coilover lı olandan çok sessiz bir ortamda araç tam hareket edecekken ufak bir ses geliyordu, Coiloverdan sanıyorduk fakat sonradan motor kulağının kopuk olduğunu ve sesin buradan geldiğini öğrendik.. Yani ben daha ses yapanını görmedim...

easy
11-02-2007, 15:06
bende omp yay var bide yaylara hortum gecirdim amortisör olarakta koni var önler zaten orjinalin icina takilyor dedigim gibi sagi sol yaparkrn ufaktan tikirti gelyor neyse bir caresine bakicaz artik sagolu

easy
22-02-2007, 20:37
yaa sorun halen var
bu konulari bilcek usta nerde vardir acaba hondaci

Onu-R
22-02-2007, 23:39
İki arkadaşım type-R larında Eibach 5 cm Prokit kullanıyorlar orjinal amortisörler ile, 1 arkadaşım 3.5lik kullanıyor yine orjinal amortisörler ile, bir arkadaşım Coilover kullandı, hiç birinden ses gelmiyordu.. Coilover lı olandan çok sessiz bir ortamda araç tam hareket edecekken ufak bir ses geliyordu, Coiloverdan sanıyorduk fakat sonradan motor kulağının kopuk olduğunu ve sesin buradan geldiğini öğrendik.. Yani ben daha ses yapanını görmedim...

Ha buarada başka bir 3.5 luk yay kullanan arkadaşımda da epey bir ses geliyordu, baya bi söktürdü taktırdı falan, ses kesilmemişti, en son bi yerde hallolmuştu, o da yerin yaptığı birşey değil de yayın mı, yoksa başka bir zımbırtının mı ne ters takıldığından dolayıydı.. Düzeltilince ses falan kesildi :)

O arkadaşı bu başlığa yönlendiririm..

type-RRR
24-02-2007, 00:31
aynışey bende de var gıcırtılar kaçkere kaldırdık baktık alt takım falan sağlam bende artık umursamıyorum

CTR
24-02-2007, 09:31
körüklerden olabilir ,ayrıca direksiyon tam sağ veya tam sola kırıldığında lastık davlumbaza değiyordu büyük ıhtımalleo rahatsız edici ses ordan da geliyo olabilir ?

type-RRR
24-02-2007, 12:00
ya bu sesler sürtme sesi değil sanki kapı gıcırtısı gibi:)

easy
25-02-2007, 02:18
valla sorunu cözdük amortürörün sapkasimi tasimi herneyse sürtyormus bir iki denemeyle dogru oturtuk dünyallar varmis ses giti vallatik ses yok sim di