PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Headers & Düz Boru ???

__FrK__
29-05-2010, 08:52
Arkadaşlar aracımda DC son susturucu kullanıyorum ve hazırı bulunmadığı için headers + düz boru yaptırmak istiyorum. Benim aracımda Performansa hatrı sayılır bi katkısı olur mu değer mi değmezmi , kaçlık boru yaptırmalıyım, tavsiye edeceğiniz yerler ve ortalama maaliyetleri vs. hakkında yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=54194

__FrK__
29-05-2010, 12:24
... :soru:

bilalMW
29-05-2010, 12:35
motorun 1.6 mı 2.0'mı? motorda başka bir değişiklik varmı yazabilirsen daha sağlıklı fikir önerebilirim.

__FrK__
29-05-2010, 12:42
2002 140 hp lik 2,0 benzinli , şuan sadece cai ve bujiler var headers ı falan da yaptırdıktan sonra tekrar yazılım attırıcam...

bilalMW
29-05-2010, 12:51
60'lik takarsan geri basınç olmaz tam uyar.. ama 70 likte olur gibime geliyor ama geri basınçdan çekiniyorum.

Boost Up
29-05-2010, 12:58
Bence yararı olur 60lık egzozun:)

__FrK__
29-05-2010, 13:06
kanxlarım teşekkür ederim ama daha ayrıntılı bişeyler lazım ;)

Murat
29-05-2010, 13:33
ben 60 lık krom borudan yaptırdım.boru maliyeti 80gbi tuttu. tel spiral de 50 tl fln.

ortaya susturucu koymadım. ama koymak gerekiyor.

herhangi bir sıkıntı yok.gayet memnunum.

350 gbi bi rakama toparlarsın sanırım.

__FrK__
29-05-2010, 13:43
ben 60 lık krom borudan yaptırdım.boru maliyeti 80gbi tuttu. tel spiral de 50 tl fln.

ortaya susturucu koymadım. ama koymak gerekiyor.

herhangi bir sıkıntı yok.gayet memnunum.

350 gbi bi rakama toparlarsın sanırım.

tel spiral derken orjın spiralı geçen hafta degıstım o kullanılamazmı ıyıde para verdım ona :beuj: orta susturucu neden koymak gerekıyor e koyarsak zaten ne degıstı ben anlayamadım zaten orj boru 60 lık dıye bılıyorum ?

Murat
29-05-2010, 13:48
orjin boru 52 bizde. sizde nedir bilmiyorum ama motor aynı. aynı olsa gerek.

spral kullanılabilir. neden olmasın.

orta susturucu lazım çünki ses çok çıkıyor.racing motor gbi dolanıyorsun. eğer sorun yoksa ses konusunda susturucusuz da olabilir.

bilalMW
29-05-2010, 13:52
bütçe varsa Antalyalogy'nin yaptığı egsoz sistemini yapın. :) Orta susturucudan önce bir vana koydu.Vana açıkken düzden çıkıyor kapalıyken son susturucuya kadar gidiyor gaz.

Boost Up
29-05-2010, 13:54
En güzeli Varex:D:D.

__FrK__
29-05-2010, 13:54
ben zaten önce headers ı yaptırıp bı susturucusuz sılencer lı bide sılencer sız denıcem durumuna gore koyup koymayacağıma ole karar verırım dıye dusunuyorum ama orj orta susturucu performansa ne gıbı etkıler ki ?

bilalMW
29-05-2010, 13:55
En güzeli Varex:D:D.

ahhh bide uygun fiyatlı olsa :o

__FrK__
29-05-2010, 13:56
bütçe varsa Antalyalogy'nin yaptığı egsoz sistemini yapın. :) Orta susturucudan önce bir vana koydu.Vana açıkken düzden çıkıyor kapalıyken son susturucuya kadar gidiyor gaz.

Vanalı diyince aklıma eski şahinler geldi ;) vana için eskıden araç deliniyordu şimdi ole mı bılmıyorum kı bu aralaar uzagım araştırak lazım ...

__FrK__
29-05-2010, 13:58
ben bnmkının orta susturucusunu cıkarıp duz boru yaptrdım öbür günü söktürdüm :D öyle bir kafa yapamaz bir araba :D

benım de tahmınım fena kafa ütüler 2,0 headers duz boru dc egsoz anaaam :D:D
ama ses sılencerla dedıgım gıbı yeterı kadar azalırsa oyle yapmayı dusunuyorum

Murat
29-05-2010, 14:09
silencer egt yi arttırıyor diye duydum ama tecrübe etmedim.

orjin orta susturucuyu unut. daha büyük sport bişey seçebilirsin. ses istemiyorsan.

edit: ayrıca sistem en başta kaç mm ise en sonda da o mm ile bitmelidir.bir yerde mm düşerse bi anlamı kalmaz.o nedenle orta susturucunun giriş ve çıkışıda 60 lık olmalı.orjinali işini görmez.

initial-D
29-05-2010, 14:15
headersi neye göre yapıcan?kat varmı?

öyle kafana göre headers ve kat iptali altlarını çok öldürebilir.zaten çok yüksek devirli bir motor olmadığım için belki chip ile desteklemek gerekir

şuanki headersinden biraz daha geniş boru ile onun şekline benzer ve varsa kıvrımlarını biraz daha düzleştirmiş bi şekle sokardım custom yapılacaksa---orta susturucu sana ve polislere kalmış--sonda zaten dc var diyorsun.birde chip ile güzel bi yazılım sonucu daha verimli olur yaptığın işlem

chip olmadan kafaya göre büyük borularla alt devir diye birşeyi kalmamış sadece böğüren ama 4-5binlere kadar can sıkan bir halede gelebilir

__FrK__
29-05-2010, 14:24
headersi neye göre yapıcan?kat varmı?

öyle kafana göre headers ve kat iptali altlarını çok öldürebilir.zaten çok yüksek devirli bir motor olmadığım için belki chip ile desteklemek gerekir

şuanki headersinden biraz daha geniş boru ile onun şekline benzer ve varsa kıvrımlarını biraz daha düzleştirmiş bi şekle sokardım custom yapılacaksa---orta susturucu sana ve polislere kalmış--sonda zaten dc var diyorsun.birde chip ile güzel bi yazılım sonucu daha verimli olur yaptığın işlem

chip olmadan kafaya göre büyük borularla alt devir diye birşeyi kalmamış sadece böğüren ama 4-5binlere kadar can sıkan bir halede gelebilir

bu konuyu açma sebebim tamamen kaş yaparken göz çıkarmaktan korkmamdır, bana usta lazım ;)

MRC
29-05-2010, 14:45
bende 206 gtima yaptırmıştım sanırım senın motorla aynı 60lık potsuz yaptırdım kat.üstünde idi otto son susturucu ilede subaru gibi olmuştu:)

__FrK__
29-05-2010, 14:52
bende 206 gtima yaptırmıştım sanırım senın motorla aynı 60lık potsuz yaptırdım kat.üstünde idi otto son susturucu ilede subaru gibi olmuştu:)

headers varmıydı ?

MRC
29-05-2010, 14:54
headers varmıydı ?

hayır orjinal

__FrK__
29-05-2010, 14:55
peki performansa bi katkısı ?

MRC
29-05-2010, 15:00
benim aracımda filtre bile yoktu sadece boru ile üstlerde az da olsa canlanma oldu seside iyi olmuştu

Schumi
29-05-2010, 15:18
Aracının 137 hp lik motorunda çok kötü bir header var üstünde. Saçma sapan birşey diyebiliriz. Tam olarak üzerinde şu var.
http://www.spoox.co.uk/catalog/images/DSCF2500.JPG

Onun yerine 206 RC header takılabilri. Oda tam olarak şu oluyor.
http://www.spoox.co.uk/catalog/images/180.JPG

Yanlız biraz tadilat gerekebilir. Devamında 60 yada 63 düz boru. Orta susturucu olarakta Accord 2.4 veya 406 3.0v6 gibi büyük hacimli araçların 60mm girişli orta susturucularından koyarsan arabayı sıkmadan ama çokta bağırmayan bir sistem elde etmiş olursun.

Eyup Duygun
29-05-2010, 15:21
Aracının 137 hp lik motorunda çok kötü bir header var üstünde. Saçma sapan birşey diyebiliriz. Tam olarak üzerinde şu var.

Yanlız biraz tadilat gerekebilir. Devamında 60 yada 63 düz boru. Orta susturucu olarakta Accord 2.4 veya 406 3.0v6 gibi büyük hacimli araçların 60mm girişli orta susturucularından koyarsan arabayı sıkmadan ama çokta bağırmayan bir sistem elde etmiş olursun.

Bana görede bu sekılde cok mantıklı olur.Bırde ıyı hava cekımı saglarsan ustune bırde yazılım ohhmiss olur keyıfle binersin :)
edit:Emme manifoldlarıda cok kötu onada bırseyler dusunebılırsın bence ıkısı bır arada ..

MRC
29-05-2010, 15:24
emişide kuvvetlendirirsen bencede iyi olur

cembozbey
29-05-2010, 15:25

benimkisinde tam olarak nası bir boru var:soru:

alpay
29-05-2010, 15:36
selam aracına sağlıklı yaptırabileceğin tek şey 60 veya 63 mm düz boru orta susturucu yerine de yine aynı şekilde 60 veye 63 mm giriş çıkışlı sport orta susturucu sona da dc keyfine varamazsın ayrıca dc nin girişi nekadardır o da çok önemli hesders vesayre yaparsan yalnızca arabana zarar verir kendini avutursun alt devirlerini düşürürsün chiple de desteklersin düz boruyu işlem bitmiş olur ufak maliyetle büyük iş yapmış olursun

__FrK__
29-05-2010, 15:36
orta susturucuyu duruma gore duşunucem ama RC nın headers ı bu araca dırek uyarsa ve gereklı performansı sağlarsa seri üretim urun kullanmak bana daha sağlıklı geliyor haliyle bunu araştırıcam. Emme olarak 2,2 leri kullananlar var sanırım murat ın gtı da var ne verır nerden kaça alınır onuda bılen varsa buyursun lütfen olmuşken tam olsun ;)

__FrK__
29-05-2010, 15:38
selam aracına sağlıklı yaptırabileceğin tek şey 60 veya 63 mm düz boru orta susturucu yerine de yine aynı şekilde 60 veye 63 mm giriş çıkışlı sport orta susturucu sona da dc keyfine varamazsın ayrıca dc nin girişi nekadardır o da çok önemli hesders vesayre yaparsan yalnızca arabana zarar verir kendini avutursun alt devirlerini düşürürsün chiple de desteklersin düz boruyu işlem bitmiş olur ufak maliyetle büyük iş yapmış olursun

selam , DC 60 lık gırış kullanıyorum . ya şimdi tam olarak emın olamıyorum bişeyler yaptırıcam ama boşuna iş yapmak da istemıyorum onun için bilgilerinize danışıyorum ...

cnzdmr
29-05-2010, 17:58
konu acan arkadastan ozur dıleyerek bısey sormak ıstıyorum bende aracın orjınal sıstemıne cok dokunmadan sadece orta susturucu yada baska bır seyde degısıklıge gıderek spor bı ses alabılır mıyız? asıl amac cok bagırmayan tatlı spor bır ses almak performans beklentım yok bunun ıcın ne yapılabılır?

Murat
29-05-2010, 18:05
illa header istiyorsan rc koy. ama direk uyması söz konusu değil. vites tertibatını kaldırıp atman gerekiyor. yerine rc sistem konacak. aynı zamanda şanzıman içinde de birkaç değişiklik gerekiyor.bu değişiklik için gerekli olan parçayı fransadan getirtmen gerekiyor.tr de yok.

eğer bu kadar uğraşırım dersen ok ama yok dersen, daha öncede belirttiğim gibi custom bir header, bir orta susturucu ve 60 lık boru işini görür.

2.2 emme konusuna gelirsek. bende önceki setup da 2.2 vardı.

Schumi
29-05-2010, 19:15
illa header istiyorsan rc koy. ama direk uyması söz konusu değil. vites tertibatını kaldırıp atman gerekiyor. yerine rc sistem konacak. aynı zamanda şanzıman içinde de birkaç değişiklik gerekiyor.bu değişiklik için gerekli olan parçayı fransadan getirtmen gerekiyor.tr de yok.

eğer bu kadar uğraşırım dersen ok ama yok dersen, daha öncede belirttiğim gibi custom bir header, bir orta susturucu ve 60 lık boru işini görür.

Araç 406 olduğu için vites tertibatının değişmesine gerek kalmaz bence.

Nasıl bir zarar. Nasıl bir avutma ?

__FrK__
29-05-2010, 20:43
konu acan arkadastan ozur dıleyerek bısey sormak ıstıyorum bende aracın orjınal sıstemıne cok dokunmadan sadece orta susturucu yada baska bır seyde degısıklıge gıderek spor bı ses alabılır mıyız? asıl amac cok bagırmayan tatlı spor bır ses almak performans beklentım yok bunun ıcın ne yapılabılır?

rica ederim dostum , sadece iyi bir son susturucu ki şuan benim arabamın durumu gıbı aslında güzel tok bir ses veriyor ;)

__FrK__
29-05-2010, 20:47

o kadar uğraşsam mıllet guler arabayı ucucak hale getırıyorum sanar ;) yok kanx custom headers düz boru sonada mevcut DC yeter herhalde bide sana 2,2 emme işe yarıyormuydu dıye sorıyım değermi ;)

topkapıda benım cai yi kule gergisini yapan bi yer vardı REVOLT headers diye fakat beni işçilik pek tatmin etmedi bi tavsiye varmı ?

Murat
29-05-2010, 20:48
Araç 406 olduğu için vites tertibatının değişmesine gerek kalmaz bence.

406 spiral mi?

Murat
29-05-2010, 20:49
o kadar uğraşsam mıllet guler arabayı ucucak hale getırıyorum sanar ;) yok kanx custom headers düz boru sonada mevcut DC yeter herhalde bide sana 2,2 emme işe yarıyormuydu dıye sorıyım değermi ;)

topkapıda benım cai yi kule gergisini yapan bi yer vardı REVOLT headers diye fakat beni işçilik pek tatmin etmedi bi tavsiye varmı ?

sadece 2.2 ile net 10 hp aldım.kelebek gti kelebeği idi.

__FrK__
29-05-2010, 20:51
maaliyet in ne oldu emme de ? sadece parça fiyatını rica edıyım

Murat
29-05-2010, 23:07
40 50 flanş tutar. contlar vs 50. emmeyi de çıkmacının insafına kalmış. 400-500 gbi alırsın.

dragstar
29-05-2010, 23:34

revolt allaha yakın bana uzak olsun diyorum sadece;)

__FrK__
30-05-2010, 13:08
40 50 flanş tutar. contlar vs 50. emmeyi de çıkmacının insafına kalmış. 400-500 gbi alırsın.

peki sen neden çıkardın ya aklıma gelmışlen onuda sorıyım ? hatta duruyorsa onu alıyım ...
yakıtın anasını aglatırsın dedıler dun maslakta emme +headers+duz boru ıle ?? :beuj:

__FrK__
30-05-2010, 13:09
revolt allaha yakın bana uzak olsun diyorum sadece;)

revolt cai ( filtre hariç ) + kule gergisi 500 tl nasıl kösmüşler bana ?? iyi dimi :D:D

Murat
30-05-2010, 13:11
peki sen neden çıkardın ya aklıma gelmışlen onuda sorıyım ? hatta duruyorsa onu alıyım ...
yakıtın anasını aglatırsın dedıler dun maslakta emme +headers+duz boru ıle ?? :beuj:

rc emme ve kelebeğe geeçtim.

öle anasını ağlatma fln yok ama daha fazla yakacağın gerçek. aksi olsa bi anormallik var demektir zaten :)

emmeyi sattım ben gitti.başka bir 206 ya uyguladılar. oda memnun.

__FrK__
30-05-2010, 13:14
e o zman dahah iyisi varsa onu alalım bızde ne ugrasıyoruz rc alalım :D bulabılırsek

olcay_bora
30-05-2010, 13:18
DC 63 lük sana komple 51 düz lazım. headers hakkında bişey diemem devirlenmesi nasılsa ona göre bi h. uygulaması yapılır 4-1 yada 4-2-1 gibi

Murat
30-05-2010, 13:18
rc aldınmı iş değişir. işin içine kelebek giriyor. kelebek elektronik. cnc de işleme gerektiriyor. manuele çevirmek için. :) ayrıca bulmak çok daha zor.

en iyisi sana göre 2.2 emmesi. üstüne birde 2.2 kapak koysan.birde headers ve düz boru. of diyorum :)

EREN34
30-05-2010, 13:19
revolt cai ( filtre hariç ) + kule gergisi 500 tl nasıl kösmüşler bana ?? iyi dimi :D:D

Bunu heryerde açıklama derim :D

__FrK__
30-05-2010, 13:31
rc aldınmı iş değişir. işin içine kelebek giriyor. kelebek elektronik. cnc de işleme gerektiriyor. manuele çevirmek için. :) ayrıca bulmak çok daha zor.

en iyisi sana göre 2.2 emmesi. üstüne birde 2.2 kapak koysan.birde headers ve düz boru. of diyorum :)

ağzından bal damlıyor bee ;) dün bide ustam (dayım) dizelin piston + kolunu alıp kapağıda işleyip turbolıyalım dedi .Bide emme+ headers + duz boru + chip uçak gibi olur dedi. total bana 3000tl civarı malzeme ile çıkarız dedi.
Ama benım arabam komple orjınal ve daha 48000 km de kıysam mı yoksa bu dursun deyıp GC8 falan mı alsam ne pok yıcemı şaşırdım.:beuj::beuj::soru:

DC 63 lük sana komple 51 düz lazım. headers hakkında bişey diemem devirlenmesi nasılsa ona göre bi h. uygulaması yapılır 4-1 yada 4-2-1 gibi

Bora eyvallah yaw 51 ile 60 arasında net bişey bulamadım hala ikisinden de bahsedılıyor :beuj:

Bunu heryerde açıklama derim :D

agam eyvallah yaa :) burda bız bızeyyız çıplaklar kampı hesaabı :D:D

EREN34
30-05-2010, 13:32
Hacı 48bindeki motora yazık günah.Ben 120 bindeki motora el değmemiş diye kıyamazken sen 48bindeki açsam mı diyorsun? Sen bilirsin tabi ama ben kıyamam valla:D

__FrK__
30-05-2010, 13:42
kanka zehir bi girdi kanıma lanet olsun ya geçenlerde 2 hafta arabasız kaldım yazılım conta kasnak ateşleme ıvır zıvır oynamıştık onun yuzunden giden araba stop etmeye başlamıştı şimdi boş arabada sadece cai var yetmıyo :D:D ama bugün yarın sulhi abiyle bi görüşiyim de bakalım o ne diyo gc8 için falan

EREN34
30-05-2010, 15:38
Hakkında hayırlısı ne diyeyim :) GC8 beni hem cezbeden hemde kendinden uzak tutan bir araba olmuştur benim için.

__FrK__
30-05-2010, 21:11
Hakkında hayırlısı ne diyeyim :) GC8 beni hem cezbeden hemde kendinden uzak tutan bir araba olmuştur benim için.

kanka aynen 2010 STI a değişmem :icon_tup:

Schumi
30-05-2010, 21:25
İyide hesapta yanlışlık var. Dizel pistonu işle turbo yapamazsın. Dizede hayvani sıkıştırma var. Turbo için sıkıştırmayı düşürmen lazım. Yada kalın conta. Ama en mantıklısı kapağı bile açmadan düşük basınç uygulamak. Ama sen hiç uğraşma bunlar ile. En güzeli emme ve eksoz manifoldu gibi işlemler ile başla. RC emmesi bulman imkansız gibi bişi. 2.2 emmesi bak derim.

__FrK__
30-05-2010, 21:29
İyide hesapta yanlışlık var. Dizel pistonu işle turbo yapamazsın. Dizede hayvani sıkıştırma var. Turbo için sıkıştırmayı düşürmen lazım. Yada kalın conta. Ama en mantıklısı kapağı bile açmadan düşük basınç uygulamak. Ama sen hiç uğraşma bunlar ile. En güzeli emme ve eksoz manifoldu gibi işlemler ile başla. RC emmesi bulman imkansız gibi bişi. 2.2 emmesi bak derim.

ya daha iyi bilen vardır mutlaka da ben pek anlamam makınadan gücü severim sadece ;) bugün aradım biraz sağı solu 2.2 emmeyı bulmak bıraz zor olucak herhalde :icon_wack

alpay
30-05-2010, 21:35
selam , DC 60 lık gırış kullanıyorum . ya şimdi tam olarak emın olamıyorum bişeyler yaptırıcam ama boşuna iş yapmak da istemıyorum onun için bilgilerinize danışıyorum ...

bildiğimiz tüm bilgileri paylaşırız ama bana soracak olursan sonradan headers işine girm 60 lık boru ile devam et ve de chip destekli olduğunda tadına doyamazsın bu camiada tek kulak arkası kaldı dokunulmadık ne demek istediğimi anlamışındır herkez super olur diyo motoru eline alıyosun sonrada sanayiden çıkamıyorsun

Schumi
30-05-2010, 21:40
ya daha iyi bilen vardır mutlaka da ben pek anlamam makınadan gücü severim sadece ;) bugün aradım biraz sağı solu 2.2 emmeyı bulmak bıraz zor olucak herhalde :icon_wack

Biz Murat'a 2.2 emmeyi ararken bütün sanayiyi karış karış dolaştık. Gördüğümüzde altın bulmuş gibi sevinmiştik. Güzelce kullandıkta. Sonra RC emmesini bulunca biz bu 2.2 yi satarken şu anki kardeşimizi gayet güzel aldı gitti. Onun için hiç zor olmadı. :) Ararken bulmanı kolaylaştırmak için söyleyeceğin şey şu. 406 Coupe 2.2 yada 607 2.2 motorun emmesi diye git. Fotoğrafını göster.

Schumi
30-05-2010, 21:43
bildiğimiz tüm bilgileri paylaşırız ama bana soracak olursan sonradan headers işine girm 60 lık boru ile devam et ve de chip destekli olduğunda tadına doyamazsın bu camiada tek kulak arkası kaldı dokunulmadık ne demek istediğimi anlamışındır herkez super olur diyo motoru eline alıyosun sonrada sanayiden çıkamıyorsun

Önceki sayfada sormuştum size avunmadan kasıt nedir. Ne zarar görücek header'dan diye. Sanırım görmediniz mesajımı. Eğer mantıklı bir cevap yoksa sizinki başınıza gelen kötü tecrübelerin bir sonucu yada kulaktan dolma bilgiler diye değerlendirmek gerekicek. Header yüzünden motoru eline alanda hiç duymamıştım.

alpay
30-05-2010, 21:47
Önceki sayfada sormuştum size avunmadan kasıt nedir. Ne zarar görücek header'dan diye. Sanırım görmediniz mesajımı. Eğer mantıklı bir cevap yoksa sizinki başınıza gelen kötü tecrübelerin bir sonucu yada kulaktan dolma bilgiler diye değerlendirmek gerekicek. Header yüzünden motoru eline alanda hiç duymamıştım.

ben headers yüzünden motoru alacaksın demiyorum headers ve chip sonrası araçtan beklentisi nedir maksadında yazdım ben headers yüzündende çok adam gördüm motoru eline alan ama araçlarını acemi ustalara verdiklerinden dolayı atmosferik arabada beklentisi ne olur acaba 5-10 beygir falası için değermi

Schumi
30-05-2010, 21:53
ben headers yüzünden motoru alacaksın demiyorum headers ve chip sonrası araçtan beklentisi nedir maksadında yazdım ben headers yüzündende çok adam gördüm motoru eline alan ama araçlarını acemi ustalara verdiklerinden dolayı atmosferik arabada beklentisi ne olur acaba 5-10 beygir falası için değermi

Header yüzünden motoru eline alan ne gördüm ne duydum açıkçası. Gördüm diyorsanız birşey demiyorum. Ancak atmosferik makinada 5-10 beygir fazlası zaten çok ciddi bir güç artışı demek. 5-10 beygir kovalamıyacaz da ne kovalıyacaz ?? 1-2 hp deseniz neyse. Ki bilmiyorum hiç EW10 serisi motorlar üzerinde tecrübeleriniz varmı bilmiyorum ama ilk sayfalarda koyduğum fotoğrafları görürseniz çok kötü ve aracı oldukça tıkayan bir header tasarımı var. Ebay malı en dandik header bile oldukça güzel bir güç ve devirlenme isteği veriyor. Birde chip ile desteklendiğinde eski kesici 6500 den 7000 hatta 7200 çıktığında bile beşinci viteste kesiciye girmeye devam ediyor araç.

Murat
30-05-2010, 23:46
atmosverik araçda 5-10 hp nin değerinin farkında değilsin sanırım? 10hp çok iyi bir rakam bence 500tl lik bir masraf ile.

turbo gbi 20şer 30ar gelmesi zaten mümkün değil n/a da :)

__FrK__
31-05-2010, 08:40
Biz Murat'a 2.2 emmeyi ararken bütün sanayiyi karış karış dolaştık. Gördüğümüzde altın bulmuş gibi sevinmiştik. Güzelce kullandıkta. Sonra RC emmesini bulunca biz bu 2.2 yi satarken şu anki kardeşimizi gayet güzel aldı gitti. Onun için hiç zor olmadı. :) Ararken bulmanı kolaylaştırmak için söyleyeceğin şey şu. 406 Coupe 2.2 yada 607 2.2 motorun emmesi diye git. Fotoğrafını göster.

OK. hacım ben sadece 406 diye sordum aklıma 607 gelmedı eyvallah araştırmaya devam ;)

Abi eyvallah ilgin için sağol ama headers ta olabılecek tek dezavantaj geri basma custom oldugu için iyi hesap yapılması gerekıyor dıye bır sonuca ulaştım.
Bide zaten Murat ında bahsettiği gibi atmosferık araba ve 10 hp ciddi rakam turbo olsa ole bı chıple alsam 30hp 70 nm off :) ama ***** çokda yapılabılecek bısey yok...

Murat
31-05-2010, 11:12
tüm EW12J4 motorlu araçlarda bulabilirsin.

http://www.streetfire.net/video/22-manifold-206-gti_175406.htm

__FrK__
31-05-2010, 17:28
teşekkürler Murat ben haber saldım etrafa ama sizlerinde aklında olursa sevinirm ...

Murat
31-05-2010, 18:15
oke.kolay gelsin :)

Diyadin
31-05-2010, 18:17
Custom Garage var sponsorlar bölümden bulabilirsin..

alpay
31-05-2010, 21:02
Header yüzünden motoru eline alan ne gördüm ne duydum açıkçası. Gördüm diyorsanız birşey demiyorum. Ancak atmosferik makinada 5-10 beygir fazlası zaten çok ciddi bir güç artışı demek. 5-10 beygir kovalamıyacaz da ne kovalıyacaz ?? 1-2 hp deseniz neyse. Ki bilmiyorum hiç EW10 serisi motorlar üzerinde tecrübeleriniz varmı bilmiyorum ama ilk sayfalarda koyduğum fotoğrafları görürseniz çok kötü ve aracı oldukça tıkayan bir header tasarımı var. Ebay malı en dandik header bile oldukça güzel bir güç ve devirlenme isteği veriyor. Birde chip ile desteklendiğinde eski kesici 6500 den 7000 hatta 7200 çıktığında bile beşinci viteste kesiciye girmeye devam ediyor araç.

aracı sürekli kesiciye soktuğunda motora zarar vermiş olmuyomusun peki her headers takan aracı kesiciye sokuyo kesiciye soktukçada motoru eline alıyo ben şahidim

Murat
31-05-2010, 21:13
aracı sürekli kesiciye soktuğunda motora zarar vermiş olmuyomusun peki her headers takan aracı kesiciye sokuyo kesiciye soktukçada motoru eline alıyo ben şahidim

bu nedir ya :D teoriye bak ahahaha :D

headers olmayan araç kesiciye girmiyo yani. bu cümleden bumu çıkıyor? :D

__FrK__
31-05-2010, 21:29
bu devir kesici yorumu yanlış anlamayın lutfen ama olmamış yaw...

Custom Garage var sponsorlar bölümden bulabilirsin..

eyvallaa ;) bide onlara danışıyım en azından headers duz boru işinı hallettırelım ...

Schumi
31-05-2010, 22:27

Kusura bakmayın ama söylediğiniz şeyde bir mantık yok. Hatta bu forumda fok balıkları çok yanlız diye bir geyik var. Aslında tam bu duruma gider cümle ama sizin bunu iyi niyetiniz ile yazdığınıza ben eminim. İyi geceler.

M U R A T
01-06-2010, 08:27

bunlarıda görücektik demek vay arkadaş:D

__FrK__
01-06-2010, 14:16
hayat ;) daha neler görücez... :D

__FrK__
01-06-2010, 20:09
yani senınkıde artık nasıl olur bılemem :D

aynen ole ama napalım ;) eşşeğe binen osuruğuna katlanır :D:D

alpay
01-06-2010, 21:24
OK. hacım ben sadece 406 diye sordum aklıma 607 gelmedı eyvallah araştırmaya devam ;)

Abi eyvallah ilgin için sağol ama headers ta olabılecek tek dezavantaj geri basma custom oldugu için iyi hesap yapılması gerekıyor dıye bır sonuca ulaştım.
Bide zaten Murat ında bahsettiği gibi atmosferık araba ve 10 hp ciddi rakam turbo olsa ole bı chıple alsam 30hp 70 nm off :) ama ***** çokda yapılabılecek bısey yok...

hesaplamaların düzgün olursa ve de arabayı fazla zorlamayacaksam iyi bir seçim ama işi bilmeyen birine emanet edersen aracını sanayilerden çıkamazsın şimdiden hayırlısı olsun

alpay
01-06-2010, 21:28
Kusura bakmayın ama söylediğiniz şeyde bir mantık yok. Hatta bu forumda fok balıkları çok yanlız diye bir geyik var. Aslında tam bu duruma gider cümle ama sizin bunu iyi niyetiniz ile yazdığınıza ben eminim. İyi geceler.

ok siz haklısınız ben bişey görmedim kusura bakmayım ben yalnızga gördüklerimi paylaştım duyduklarımı değil devir kesicide piston segman kıranı çok biliyorum

__FrK__
01-06-2010, 23:15
hesaplamaların düzgün olursa ve de arabayı fazla zorlamayacaksam iyi bir seçim ama işi bilmeyen birine emanet edersen aracını sanayilerden çıkamazsın şimdiden hayırlısı olsun

abim ilgilendiğin için teşekkür ederim hayırlısı tabi bakıyoruz işte güven verıcek bı yer ;)

M U R A T
02-06-2010, 08:10
headers varsa piston segman kırana kadar kesicide kalıcan aga racon böyle:tapedshut:hoo:

__FrK__
02-06-2010, 17:16
headers varsa piston segman kırana kadar kesicide kalıcan aga racon böyle:tapedshut:hoo:

:ear: öhhhöööö :D:D

alpay
02-06-2010, 19:45
abim ilgilendiğin için teşekkür ederim hayırlısı tabi bakıyoruz işte güven verıcek bı yer ;)

lafım sana değil tabikide düzgün birşeyler yapabilmek için araştırma yapmak zorundasın sonuçta para harcayacaksın

__FrK__
03-06-2010, 15:34
lafım sana değil tabikide düzgün birşeyler yapabilmek için araştırma yapmak zorundasın sonuçta para harcayacaksın

;):icon_tup::icon_tup:

__FrK__
04-06-2010, 17:27
memlekette emme bulamadım ama bi kanal buldum sanırım yurtdışından getiricem kısmetse...

__FrK__
06-06-2010, 23:25
headers kıme yaptırıcam arkadaslar custom garage dan ses cıkmadı

Murat
07-06-2010, 00:13
ses çıkmadı derken?

__FrK__
07-06-2010, 08:32
ses çıkmadı derken?

yazdım hacım burdan pm de attım diğer konularına da salça oldum ama tık yok, çokta önemli değil başka bildiğiniz yer varsa görüşiyim.

__FrK__
07-06-2010, 13:40
murat nirdesin

__FrK__
07-06-2010, 23:09
ben cuma akşamdan 60 lık düz boruyu cektırıyorum ., cumartesı çatırtı yapcam :D:D ama headers için sağlıklı bi adres hala yok :(

Murat
07-06-2010, 23:16
ben rc taktığım için header yapacak adam aramadım.o nedenle malesef yer bilmiyorum ama bahsi geçen yerin işçiliği baya iyi :)

header yapmadan boru çekersen sonra boru ile oynamak gerekebilir. bence ya header a hiç girme. yada girdinmi önce onu hallet.

__FrK__
07-06-2010, 23:19
bahsi gecen yer hacım ? custom garage ?

__FrK__
09-06-2010, 09:03
headers yaptırıcak yer bulamadıgım için vaz geçiyorum şu hale bak yaa ... 406 olunca bole oluyor işte :(

Boost Up
09-06-2010, 09:06
Abi custom yaptırılamıyor mu? Bilgim yokta pek:o

Murat
09-06-2010, 09:14
bahsi gecen yer hacım ? custom garage ?

aynen custom....

__FrK__
09-06-2010, 09:24
aynen custom....

hacım ben onlara danıştım ilgilenmedıler bende daha da bulaşmam ...

Abi custom yaptırılamıyor mu? Bilgim yokta pek:o

elbettekı yapılıyorda custom dert yaa revolt headers a kule gergısı ıle cai yaptırdım cai neysede oda tırt gerçi ama gergi çok dandik yaa soğudum açıkcası, headers işi yalan oldu kendıne guvenen ben bunu yaparım dıyen yok bı de topkapı da bı dostum var egsozcu adam hıç tavsıye etmıyo yanlış hesap yanlış işçilik olasılığı yuksek şansa bırakma değmez dedı duz boruyu cekelım otur gotuun uzerıne dedı bende artık tırstım neyse artık hayırlısı...

Boost Up
09-06-2010, 09:30
elbettekı yapılıyorda custom dert yaa revolt headers a kule gergısı ıle cai yaptırdım cai neysede oda tırt gerçi ama gergi çok dandik yaa soğudum açıkcası, headers işi yalan oldu kendıne guvenen ben bunu yaparım dıyen yok bı de topkapı da bı dostum var egsozcu adam hıç tavsıye etmıyo yanlış hesap yanlış işçilik olasılığı yuksek şansa bırakma değmez dedı duz boruyu cekelım otur gotuun uzerıne dedı bende artık tırstım neyse artık hayırlısı...

Abi ilgilenmediler falan diyorsunda, gittin mi bilmiyorum ama dükkanlarına git bence. Gidince epey ilgileniyorlar:D. Telefondan bilemiyorum tabi:). Git abi, Sebo usta zaten yapabilirim derse yapar, çokta güzel olur:).

__FrK__
09-06-2010, 09:34
Abi ilgilenmediler falan diyorsunda, gittin mi bilmiyorum ama dükkanlarına git bence. Gidince epey ilgileniyorlar:D. Telefondan bilemiyorum tabi:). Git abi, Sebo usta zaten yapabilirim derse yapar, çokta güzel olur:).

fırsat bulupta iki adım gidip sulhi abiyle görüşemedim bi görişiyim onunla bi yolunu buluruz artık ;)

Boost Up
09-06-2010, 09:38
fırsat bulupta iki adım gidip sulhi abiyle görüşemedim bi görişiyim onunla bi yolunu buluruz artık ;)

Vallahi Sulhi abide çok iyi kanal olur heralde ama Sebo usta bence yapabilir, çokta fena olur:D.

__FrK__
09-06-2010, 09:45
Vallahi Sulhi abide çok iyi kanal olur heralde ama Sebo usta bence yapabilir, çokta fena olur:D.

zaten sulhı abı de tanıyo sebo ustayı uygunsa oda gıt ona der ;)

Boost Up
09-06-2010, 09:46
zaten sulhı abı de tanıyo sebo ustayı uygunsa oda gıt ona der ;)

Jeton indi şimdi tamam:D.

__FrK__
12-06-2010, 21:33
headers işi ıptal :( cat iptali ve 60 lık düz boruyu yaptırdım konu kapanabilir ilgilenen herkes tek tek teşekkür ederim

Safak
12-06-2010, 22:10
headers işi ıptal :( cat iptali ve 60 lık düz boruyu yaptırdım konu kapanabilir ilgilenen herkes tek tek teşekkür ederim

Nasıl? memnun kaldın mı?

Murat
12-06-2010, 22:25
evt görüşleri alsaydık.

_FrKn_
12-06-2010, 22:37
Hayırlı oLsun :D

__FrK__
13-06-2010, 12:12
arkadaşlar performansı bariz arttırdı, gürültüde çok tatlı Racing 406 diyim :D:D ama gece bı tekırdaga gıttım geldım sılencer falan hıkaye :D:D eşşeğe binen osuruguna katlanır hesabı o kadar olucak ;)

alpay
13-06-2010, 12:20

yapılması gereken olayı en iyi şekilde yapmışsın güle güle kullan alt devirlerin iyi olur şu an

__FrK__
13-06-2010, 12:23
yapılması gereken olayı en iyi şekilde yapmışsın güle güle kullan alt devirlerin iyi olur şu an

abi ciddi iyi dün öncesi ve sonrası yaptık vb679 la farkı o bıle hıssettı :)

Murat
14-06-2010, 11:50
alttaki dynoda, emme manifoldu öncesi ve sonrası var. çip vs hiçbişey yok. emmeden önce çıkıldı. emmeden sonra tekrar çıkıldı.

gördüğün gbi üstlerde farkı hissedilir derecede.orjin manfold resmen aracı tılıyor.fikir verir.

http://img224.imageshack.us/img224/6151/img08751dj8.gif

__FrK__
14-06-2010, 12:06
harıkasın kanks 11 hp .... :)

PPR engineering
14-06-2010, 14:25
alttaki dynoda, emme manifoldu öncesi ve sonrası var. çip vs hiçbişey yok. emmeden önce çıkıldı. emmeden sonra tekrar çıkıldı.

gördüğün gbi üstlerde farkı hissedilir derecede.orjin manfold resmen aracı tılıyor.fikir verir.

o bile yetermiş murat üstüne remap timming egsoz rc headers ı olm sen kendini yaşlandırıyosun:D:D

Murat
14-06-2010, 15:38
modifiyenin ruhunda var bu iş kaan. yoksa al üfleme makineyi, yazdır çipi bas barı, oldu sana modifiye? piff...

yaşlanacaksın ki tadı çıksın :)

alpay
14-06-2010, 20:00
abi ciddi iyi dün öncesi ve sonrası yaptık vb679 la farkı o bıle hıssettı :)

sütlüce tüneli de baya iyi idi

Ome_RS
14-06-2010, 20:32
hayırlı olsun keyifli olmustur bayagı :)

__FrK__
14-06-2010, 21:02
eyvallah çok keyifli ama hevesim ugruna çok radikal bi karar aldım bugün :(
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-406-49000-km-yok-boyle-bisey/detay

M3CSL
14-06-2010, 22:40

ustte 206nın orjde neden cevırmedıgı ztn bellıde, senın stockken bıle ustler fena deılmıs egrı duz gıtmiş,,benım 6000 6200den sora egrı barız cakılıodu:)

RottingChrist
14-06-2010, 23:15
eyvallah çok keyifli ama hevesim ugruna çok radikal bi karar aldım bugün :(
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-406-49000-km-yok-boyle-bisey/detay

hb si verelim. uğraşması daha zevkli :)

__FrK__
14-06-2010, 23:20
göriim ;) zaten herturlu ıkı araba alıcam

Murat
14-06-2010, 23:22
ustte 206nın orjde neden cevırmedıgı ztn bellıde, senın stockken bıle ustler fena deılmıs egrı duz gıtmiş,,benım 6000 6200den sora egrı barız cakılıodu:)

ciğerli ciğerli :p :D

RottingChrist
14-06-2010, 23:25
göriim ;) zaten herturlu ıkı araba alıcam

sercan ile gittiğimizde gelseydin yakından görme fırsatın olurdu. :D

__FrK__
14-06-2010, 23:27
abicim bı ıkı foto varmı agır kazası var mı makına nasıl kaç model km ne ??? ben onu turbolarım delı keremin pislik gıbı gazlarım :D:D

RottingChrist
14-06-2010, 23:40
pm attım. fotoya gerek yok sana yakınım. Alibeyköy de görebilirsin istersen. Ben bunu alana kadar bakmadığım baktırmadığım si kalmadı ama yanına gidince hepsi çingene palamutu gibi sönmüş kalmış :D