PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım!

serkankıvrak
02-06-2010, 16:25
Aracımda şuanda motor sesini içeri alma gibi bi problem var ve bu çok rahatsız edici seviyede bunu nasıl giderebilirim.Kontak kapalıyken vuruntu sesleri geliyor arbanın direksiyona vursam bu kolonlardan duyuluyor.:ofk:Kontak açılıncada motorda ne hareket varsa bunu kolonlardan duyabiliyorum:ofk:Daha önceden çok az ıslık gibi bi ses vardı şu bi kaç gündür bu anlattığım olaylar olmaya başladı bunun çözümü nedir?Şimdiden teşekkürler..

Aracımda jmodelini hatırlamadığım kenwood kolonlar var,boshmann 25cm 600 watt bass ve jameson usa-604 anfi var.

BU®AK
02-06-2010, 17:02
1-Kabloları ayırın güç ve hoparlör kablolarını beraber çektiyseniz bundan kaynaklanıyor olabilir.
2-Teybiniz pioneer ise onun şase sigortası atmış olabilir.Klasik sorundur.
3-rcalarınızı kontrol edin rca kafalarına ufak bir şase kablosu bağlayıp deneyin eğer çözülmez ise tekrar yazın başka yollara bakalım. Kolay gelsin...

serkankıvrak
02-06-2010, 17:05
deniyeceğim teşekkür ederim.

dgoo
03-06-2010, 08:52
Teypten gelen rem kalbosu aküden gelen + kablosuyla aynı yoldan gelmiş
Araya çevirici ekleme imkanın varsa ekle tıkırtılardan kutulursun

emrah turan
03-06-2010, 10:44
yada amfiden kaynaklanan bır sorun olabılır benım aractada ıslık sesı gelıyordu basstan amfıde oxıtlenme yapmıs(su almıs nem olmus) bunada bır bakın derım

seref1
04-06-2010, 00:21
saseyi nerden aldığınzı tkrar kontrol edin

bilalMW
04-06-2010, 22:00
aynen şaseyi aldıgınız yere bakın.

serkankıvrak
07-06-2010, 23:53
Şase kontrol edildi daha sağlam biryere bağlandı sorun yine aynı çıldırıcağım :@

CoNCoN
08-06-2010, 09:13
Şase kontrol edildi daha sağlam biryere bağlandı sorun yine aynı çıldırıcağım :@

anfıyı baska bı yerde veya senın cıhazlrında baska bı anfı deneyebılırmısın ?

serkankıvrak
08-06-2010, 15:41
olabilir deneyebilirim şu anda sadce bass bağlı zaten kolonlarıda bağlayınca tizler yüksek olduğu için o ses dahada çok çıkıyor bende çareyi en azından kolonları sökmekte buldum.Ama bunuda deneyeceğim...Şu anda tesisat işlerimi yapan arkadaşım askerde bende başkasına kurcalatmak istemiyorum bulunduğum yerde kimseye güvenmiyorum açıkçası..

kv661
23-06-2010, 02:49
olabilir deneyebilirim şu anda sadce bass bağlı zaten kolonlarıda bağlayınca tizler yüksek olduğu için o ses dahada çok çıkıyor bende çareyi en azından kolonları sökmekte buldum.Ama bunuda deneyeceğim...Şu anda tesisat işlerimi yapan arkadaşım askerde bende başkasına kurcalatmak istemiyorum bulunduğum yerde kimseye güvenmiyorum açıkçası..

RCL kablolarının (-) kısmına şase verirsen sorunun düzelir. Teybinin anfi çıkışlarını yakmışsın hayırlısı :D