PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HONDA-ALFA (tekrar)..

Tuning055
02-06-2010, 20:31
nakayama(turgay) arkadaşımız bana hondanın alfadan daha iyi yol tuttuğunu öne sürdü bende bu yuzden bole bı konu acılmasını ıstedım ama onlar 2. el piyasası olayınıda soktular olaya bızım asıl amacımız bu ıkı aracıda kullanıp hangisinin yol tutuşunun konforunun ve guvenlıgının daha iyi oldugu hakkında bilgi sahibi olmaktır ama onlar bu konularda alfanın daha ustun oldugunu bıldıklerı ıcın hemen kavram biraz değişsin diye 2. el işinide soktular olaya biz alfacılar olarak alfanın 2. elinin fazla olmadını bılıoruz saten sız kendı araclarınıza bakın frene bastınmı durmayan araca arac demem ben ne kadar performanslı olsada.. Alfa sorunlu dıyorsunuz 176 bın kmde 2000 model 156 ım var 2003 yılından beri bende olan aracın sadece servise gitmek zorunda bir kere bıraktı oda şarj dınamosunun yanmasından dolayı alın sıze sorunlu araba.. lutfen alfaya bınıp kullanmadan yorum yabmayın rica edıyorum.. alfa onu yabtı bunu yabtı dıosunuz hndalara hıcmı bir şey olmuor cok merak edıorum dogrusu.. ki benım 91 model honda civicimde oldu 2005 ten 2008 yılına kadar onuda kullandım..

evet arkadaşlar yukarıdakı yazıyı dıger konudada yazdım ama cogu kısının okumıcanı bıldıgım ıcın buraya kopyaladım aynısını.. konuya donersek nakayama(turgay) arkadaşımız bana HONDA marka aracın ALFA ROMEO marka araçtan daha iyi yol tuttuğunu daha konforlu oldugunu daha guvenlı oldunu soyledı.. evet arkadaşlar iki aracıda kullanıp (YOL TUTUŞ, KONFOR, GÜVENLİK) bu konuları değerlendirirsek siz ne düşünüyorsunuz.. Bu arada biz alfa sahipleri olarak alfanın 2. eli zayıf bunu kabul edıyoruz.. amma vekalin arabasını tanıyan insan arabasını herturlu satar neden dersenız bız alfamızın pıyasasını bılıoruz nerde satılcagınıda bılıoruz bu yuzden sızın 2. eli dusunmesıne gerek yok cunku bız satmak ıstedımızde nasıl satacagımızı bılıyoruz.. evet arkdaşlar konuya donersek yukarıda buyuk harfle yazılı konularda siz ne düşünüyorsunuz..???

Boost Up
02-06-2010, 20:33
Güvenlik, konfor işini hiç mukayese kabul etmez Alfa ile Honda:)

akucukdogan
02-06-2010, 20:34
Neye göre daha iyi yol tutar kime göre daha iyi yol tutar ?

Model bazında hondanın onlarca alfanın onlarca modeli var.. Model model değerlendirmek çok daha mantıklı olucaktır.

Tamamen örnek vererek yazıyorum. Alfanın X modeli Hondanın Y modelinden daha iyi yol tutabilir bunun tam terside olabilir. Onun model bazında değerlendirmek lazım aksi takdirde bi yere varamassınız ;)

pasa35
02-06-2010, 20:35
model ve yıl olarak yazsanız daha iyi sonuc alınır bence kac model araclar bide hangi modeller mesela

Yigit-Y
02-06-2010, 20:42
Honda, neden çünkü alfa 159 1.9 JTD dışında tutulan ve 2.el pazarı parlak bir araç değil...

Alfa yedek parça fiyatları servis bakım ücretleri > Honda yedek parça fiyatları servis bakım ücretleri

_opeth
02-06-2010, 20:48
bi japoncu olarak alfa 159'un yoltutuşunu başarılı buluyorum. youtube da videosu da vardı bulayım

_opeth
02-06-2010, 20:50
zON4bWsl2Ek
http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

levent
02-06-2010, 20:51
anlamadığım şey yaşın 18-19 falandı tuning055, ilkokuldan beri arabanmı var?

soruya gelince 156 ile accord u kıyaslamak lazım sınıf olarak, bence 156 öndedir yol tutuşta konforda denklerdir.

ATA156
02-06-2010, 20:52
Alfa yedek parça fiyatları servis bakım ücretleri olarak, ben 156'ma orjinal parçalar ve mobil motor yağı ile 120-130 lira arasında bakım yaptırabiliyorum. Yedek parça fiyatlarıda kendi sınınfında ve model yılına sahip avrupa otomobillerle aynı, hatta daha da avantajlı diyebilirim.

Ama çoğu kişinin kafasındaki önyargıyı haklı buluyorum. Alfa Romeo Türkiye'de Birmot'tan önce Zeytinoğlu Holding bünyesindeyken parçalar gerçekten aşırı pahallı ve servis olarak çok sıkıntılı idi. Ama artık böyle bir mevzu söz konusu değil.

Bu arada konu çok gereksiz olmuş. Alfa eskiden performası ve tasarımı ile öne çıkan bir marka iken, artık tasarım ve yol tutuş üzerine yoğunlaşan bir firma. 159 ve Mito ile güvenlik ve sorunsuzluğunu kanıtlamış durumda. 159 yerine gelmesi planlanan Giulia modeli için yapılan açıkmalada sınıfında en iyi yoltutuşa sahip bir araç olacak dendi. Bu iddali açıklama bile bu konuya açıklama getirir sanırım.

akucukdogan
02-06-2010, 20:56

soruya gelince 156 ile accord u kıyaslamak lazım sınıf olarak, bence 156 öndedir yol tutuşta konforda denklerdir.

Ahahahha şimdi bişey yazıcamda konu geyik'e dönücek :D

initial-D
02-06-2010, 20:58
mito çıkalı daha ne kadar olduki sorunsuzluğunu kanıtlasın?

ATA156
02-06-2010, 21:00
1 seneden fazla oldu, yurtdışı sitelerini takip ettiğim kadarıyla kronik bir sounu yok.

Yigit-Y
02-06-2010, 21:01
ALFA benim gözümde 1.9 JTD 159 motor tip olarak çok güzel ama yedek parçalarının çok pahalı olduğunu söyleyen bir arkadaşım var....

ATA156
02-06-2010, 21:05
Bmw 3, Mercedes C seisinin parçaları ucuz mu ki, 159'un ucuz olsun? =)

pasa35
02-06-2010, 21:06
konu yıne farklı gelısıyor sanırım adamın sorusunda 2.el bakım masrafı yedek parca gibi konuları kıstas almayın dıyor.

pasa35
02-06-2010, 21:07
mercedesle alfayı bir tutmuyorsun heralde=)

Bmw 3, Mercedes C seisinin parçaları ucuz mu ki, 159'un ucuz olsun? =)

ATA156
02-06-2010, 21:13
Yurtdışı karşılaştırmalarını hiç okumuyorsun sanırım. Karşılaştırılınca bir şey yok, ben bir tutuncamı komik? =) En başta Alfa ile Honda'yı bir tutmamak lazım bana kalırsa...

rdmmm
02-06-2010, 21:17
2 aracida kullanmasamda bindim konfor ve güvenlik açısından alfa romeo hondadan daha iyi ayrica alfa romeonun bir ruhu var hondadan daha iyi bir tarihi var ve daha çok otomobil hissi veriyor en önemliside otomobil hissi vermesi son kasa civicler ve accordlar hariç eski civicler yap boz gibi fifth gear ın bir bölümünde eski civicler için süpermarketlerdeki alışveriş arabaları gibi diye bir benzetme yapmışlardı. ve güvensiz olduğuna değinmişlerdi. Ayrıca honda araç alanların çoğu modifiyeye yatkınlığından dolayı alıyor vtec motoru olmasa bence alfadan daha az bir alıcı kitlesi olurdu

Yigit-Y
02-06-2010, 21:19
konu yıne farklı gelısıyor sanırım adamın sorusunda 2.el bakım masrafı yedek parca gibi konuları kıstas almayın dıyor.

o zaman ALFA alan razı olmuş o zaman :D

pasa35
02-06-2010, 21:24
o zaman ALFA alan razı olmuş o zaman :D

aynen kardesım alfa alan zaten fiyat dususunu ve zor satmayı goze almıs oluyor=)

Tuning055
02-06-2010, 21:27

evet babamın arabalarının hepsı benım arabamda sayılır cunku kucuklumden berı bende kullandım haa trafıge cıkıyormuydum 15 yasına dek tek tuk.. sen 11 12 yasında araba kullanmaya bılırsın ama ben kullanıodum.. babamın meslekı durumundan dolayı kucuk yerlerde gorev aldı.. trafıge jandarmanın bakmasından dolayı babamda jandarma astsubayı oldugu ıcın benım ıcın bır sorun yoktu.. anlamışsındır umarım..

pasa35
02-06-2010, 21:27
Yurtdışı karşılaştırmalarını hiç okumuyorsun sanırım. Karşılaştırılınca bir şey yok, ben bir tutuncamı komik? =) En başta Alfa ile Honda'yı bir tutmamak lazım bana kalırsa...

dikkatli okursanız gorursunuz nıe karsılastırdınız demedım bir tutmuyorsunuz heralde yazdım!yoksa tabiykide bircok marka karsılastırılıcak.mercedesle alfayı bir tutmak mercedese ayıp olur dusuncesındeyım şahsi fikrim tabi bu

ATA156
02-06-2010, 21:29
Tabi ki. Faklı fikirler olmasa, farklı markalarda olmazdı.

Yigit-Y
02-06-2010, 21:31
TOYOTA-ALFA olsaydı ah öyle olsaydı

TOooYOoo TOYOTA TOooYOoo TOYOTA :D:D

Tuning055
02-06-2010, 21:33
alfa romeonun son 12 yıldakı butun araçları yol tutuş guvenlık konfor olarak kendı sınıflarındakı hondalarla karşılaştırabılırsınız dıyorum ben ılla a aracı b aracı olması gerekmıyor.. bir markanın bir aracı iyi diğer aracı kotuyse bunda bir terslik var demektir o yuzden marka olarak ele aldım...

devil_berk22
02-06-2010, 21:39
alfanın 159 jtd manuel vitesini bende gerçekten çok seviyorum 2.elde hemen satabileceğimi bilsem 5 dakka durmaz alırdım bi chip bide coilover yapsamda fazlasıyla yeterdi o araca

Yigit-Y
02-06-2010, 21:42
TR'de çok satılan bir araçmı ewetse alınır değilse alınmaz 2. el düşünürsek...

ama ben fanzeti peşindeyim 1 ay boyunda sahibinden vitrine koyar satarım diyorsan alınır alnımaz diye birşey yok...

drummer582
02-06-2010, 21:45
aynı senede ve full iki aracı ele alırsak
04 alfa romeo 147 1.6 T.spark distinctive vs. 04 honda civic vtec es
yol tutuşu güvenlik ve donanım bakımından alfa çok daha iyidir.
bir iki kere kullanıp söylemiyorum iki aracında sahibi oldum tarafsız olarak söylüyorum.

Tuning055
02-06-2010, 21:48

ama ben fanzeti peşindeyim 1 ay boyunda sahibinden vitrine koyar satarım diyorsan alınır alnımaz diye birşey yok...

dogru soyluosun alfayı satmak zor.. ama kıme? satmasını bılmeyene.. bu alfa romeo dıye adam ucarsa fıyatta tabıkı satamaz.. alfa romeonun en cok ılgı gordu yerler izmir istanbul ankara antalya .. aklıma gelmeyen bı kac ıl daha olabılır.. cunku dıger ıllerde sankı uzay aracıymış gozuyle goruyorlar.. bu skodamı dıye bana kac kere sordular sız dusunun:) ama ben aracımı cıdden satmak ıstersem samsundada satarım cunku burda nekadara kıme satılcagını bılıorum..

drummer582
02-06-2010, 21:49

sanırım ep3 type-r sahibisin
çabuk satılıyor diyemi aldın type-r ı ??
hondayı 3 hafta içinde sattım şuan çıkarıyım alfayıda 3 hafta içinde satarım hemde piyasasına

Buğra A.
02-06-2010, 21:50
evet babamın arabalarının hepsı benım arabamda sayılır cunku kucuklumden berı bende kullandım haa trafıge cıkıyormuydum 15 yasına dek tek tuk.. sen 11 12 yasında araba kullanmaya bılırsın ama ben kullanıodum.. babamın meslekı durumundan dolayı kucuk yerlerde gorev aldı.. trafıge jandarmanın bakmasından dolayı babamda jandarma astsubayı oldugu ıcın benım ıcın bır sorun yoktu.. anlamışsındır umarım..

Yaşça senden büyük insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini anlatan bir kitapçık vermedi mi baban sana?Pek cahil bırakmışlarda seni,o bakımdan soruyorum.Utanmadan bir de gelmişsin,babam jandarma bilmemnesi,kafama göre ehliyetsiz geziyorum diyorsun.Yaşlı bir teyzeyi ya da yüklü bir kadını ezsen o baban mı kurtaracak seni?

Boş polemiklere girme fazla.Saygılı ol.

Yigit-Y
02-06-2010, 21:52
sanırım ep3 type-r sahibisin
çabuk satılıyor diyemi aldın type-r ı ??
hondayı 3 hafta içinde sattım şuan çıkarıyım alfayıda 3 hafta içinde satarım hemde piyasasına

bende opel corsa c 1.2 1. gününde satıldı...

accent era 1.5 crdi vardı 5. gününde satıldı...

fiorino 1.3 multijet vardı 14. gününde satıldı...

kısmet öncelikli sans öncelikli işler istisnalar kaideyi bozmaz ;)

Tuning055
02-06-2010, 21:54
Yaşça senden büyük insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini anlatan bir kitapçık vermedi mi baban sana?Pek cahil bırakmışlarda seni,o bakımdan soruyorum.Utanmadan bir de gelmişsin,babam jandarma bilmemnesi,kafama göre ehliyetsiz geziyorum diyorsun.Yaşlı bir teyzeyi ya da yüklü bir kadını ezsen o baban mı kurtaracak seni?

boş polemiğe fılan gırmıyorum bana bır soru sordu bende cevapladım.. ehlıyetlı olarakda ezsen bu yasalara gore yıne kımse kurtaramaz.. ve saygısızca konuştuğumu düşünmüyorum..

pasa35
02-06-2010, 21:54
gozunuzu seviyim ıkı markayı 2.el pıyasasında bir tutmayın yaw.tmm her arabanın alıcısı vardır ama hondayla alfayı nasıl bır tutarsınızkı 2.el piyasasında

Buğra A.
02-06-2010, 21:55
boş polemiğe fılan gırmıyorum bana bır soru sordu bende cevapladım.. ehlıyetlı olarakda ezsen bu yasalara gore yıne kımse kurtaramaz.. ve saygısızca konuştuğumu düşünmüyorum..

Sen kralsın.

_opeth
02-06-2010, 21:56
japon mekaniğine sahip alman konforunda italyan çizgisinde bir araç lazım bence.

Yigit-Y
02-06-2010, 21:57
Sen kralsın.

:D

honda 2. el de daha başarılı değeri çok fazla düşmüyor...

ATA156
02-06-2010, 21:58
Honda'nın da 2.eli son 5 sene içersinde patlama yaşadı. Daha öncesinde civiclerin fiyatları neydi, şimdi ne oldu? Honda meraklısı artınca talep arttı, doğal olarak fiyat arttı. Helal olsun ama olmucak paralara Honda'lar satılıyor 2. elde, şaşırıyorum.

Tuning055
02-06-2010, 21:58
Sen kralsın.

polemık yaratma lutfen.. burda bı karşılaştırma yapmak ıstıyorum layikiyle benden daha tecrubelilerden ıkı markayıda kullanmış kişilerden bilgi almak istiyorum..

Tuning055
02-06-2010, 21:59
japon mekaniğine sahip alman konforunda italyan çizgisinde bir araç lazım bence.

olay olurdu:D

Buğra A.
02-06-2010, 22:01
polemık yaratma lutfen.. burda bı karşılaştırma yapmak ıstıyorum layikiyle benden daha tecrubelilerden ıkı markayıda kullanmış kişilerden bilgi almak istiyorum..

Yaratmam abi,pardon.

drummer582
konu yine farklı yerlere geldi arkadaş 2.el piyasası üzerine karşılaştırma açmadı
yol tutuş güvenlik ve donanım bakımından karşılaştırıyoruz

_opeth
olay olurdu:D

alfa 156 alıp k20a swaplesek içinide bolca yalıtım ve yumuşak plastik koyarsak sanırım olur :D

Yigit-Y
02-06-2010, 22:03
Honda'nın da 2.eli son 5 sene içersinde patlama yaşadı. Daha öncesinde civiclerin fiyatları neydi, şimdi ne oldu? Honda meraklısı artınca talep arttı, doğal olarak fiyat arttı. Helal olsun ama olmucak paralara Honda'lar satılıyor 2. elde, şaşırıyorum.

hulk'dan sonra oldu sanki :D

Tuning055
02-06-2010, 22:03
konu yine farklı yerlere geldi arkadaş 2.el piyasası üzerine karşılaştırma açmadı

belden aşşagı vurmak oluyor bu.. avrupada tutuluyoruz demekkı trde kalitemız tam anlamıyla anlaşılmadı.. daha dogrusu alfa romeo trye gereklı onemı vermıo.. avrupadakı servıslerınden buralarada acsa ozmn nasıl canlanır bu pıyasa onuda dusunmek lazım..

drummer582
02-06-2010, 22:04
hondayı kronik sorunları yüzünden sattım bunlar fren problemi yol sesini içeri alması arka panzottan el freninden kapı içlerinden zaman zaman ön göğüsten ses gelmesiydi ve konforsuzluğuydu
alfada böle sorunlar bulamadım

rdmmm
02-06-2010, 22:13

belden aşşagı vurmak oluyor bu.. avrupada tutuluyoruz demekkı trde kalitemız tam anlamıyla anlaşılmadı.. daha dogrusu alfa romeo trye gereklı onemı vermıo.. avrupadakı servıslerınden buralarada acsa ozmn nasıl canlanır bu pıyasa onuda dusunmek lazım..

3 özelliktede alfa daha iyi olduğu için hondacılar açık arıyor belki son kasa civicler accordlar alfa romeolarla kıyaslanabilir eskileri yakınından bile geçemez :) her malın alıcısı vardır 2ci eli konuşmaya gerek yok boşuna hondayı alanlar modifiye için vtec motor için alıyor yoksa yeni kasa civic ve accordlar hariç hiç bir konfor ve güvenlik özelliği yok eski hondaların

fangio
02-06-2010, 22:15
Polemik olsun diye yazmıyorum ama Alfa'nın en büyük pazarlarından birisi Japonyadır ve Japonya'da ayrıca Alman araçları oldukça fazla satılmaktadır.

akın
02-06-2010, 22:16
(mustafa)
Olay yine 2.el zaafına döndürülmüş zayıf noktasından vurulmaya çalışılmış alfa'nın.. Sınıf ve model kıyaslaması yapıldığında denk araçlarda yol tutuşu,konfor,güvenlik,kalite ve donanımda Alfa Honda'dan üstündür.İki aracında kendine has mekanik sorunları olabilir.Honda sanayi ortamında anlayanı yığınla o yüzden çözülmüş durumda.Alfa 'da yavaş yavaş çözülmek üzere artık.Performans olarak vtec'in eline kesinlikle su dökemez zaten öylede bi iddası yok olsaydı herhalde "gt" sınıf denk araçlarda 150-200kg fazlası olmazdı:) (zaten en büyük sorunuda bu!!)
2.elide iyiki düşük yoksa 97 model 145 cloverleaf'a nasıl binecegim:) frenleme ve yol tutuşu gerçekten yılına göre çok iyi.Dreksiyon,fren,vites,kapı döşemeleri ve koltuklar MOMO paket full deri döşeme(13yaşında tek bir çatlak yok),abs,hava yastığı,dijital klima 2.0lt 150hp...Böyle bir araca 10k liraya sahip olabiliyorum daha ne isteyim:) Alabileceğim Honda'da hot hatch sınıfı alternatifi varmı acaba???

ATA156
02-06-2010, 22:18
Polemik olsun diye yazmıyorum ama Alfa'nın en büyük pazarlarından birisi Japonyadır ve Japonya'da ayrıca Alman araçları oldukça fazla satılmaktadır.

Bu doğru, Mk2 147 o yüzden çekik farlı tasarlanmıştı ve reklam filmi Japonya'da çekilmişti.

rdmmm
02-06-2010, 22:22

Bu doğru, Mk2 147 o yüzden çekik farlı tasarlanmıştı ve reklam filmi Japonya'da çekilmişti.

demekki alfamı hondamı sorusunu japonun kendisine sormak lazımmış fanatikler modifiye tutkunları her zaman honda der tabi type r olsun vtec olsun çamurdan olsun yeter hondacılar için galiba

Tuning055
02-06-2010, 22:28
cogu honda sahıbı frenlerden sıkayetcı.. bır arac bastınmı durmuyorsa okadar performans neye yararki bununda acıklaması olmalı bence..

pasa35
02-06-2010, 22:28
(mustafa)
Olay yine 2.el zaafına döndürülmüş zayıf noktasından vurulmaya çalışılmış alfa'nın.. Sınıf ve model kıyaslaması yapıldığında denk araçlarda yol tutuşu,konfor,güvenlik,kalite ve donanımda Alfa Honda'dan üstündür.İki aracında kendine has mekanik sorunları olabilir.Honda sanayi ortamında anlayanı yığınla o yüzden çözülmüş durumda.Alfa 'da yavaş yavaş çözülmek üzere artık.Performans olarak vtec'in eline kesinlikle su dökemez zaten öylede bi iddası yok olsaydı herhalde "gt" sınıf denk araçlarda 150-200kg fazlası olmazdı:) (zaten en büyük sorunuda bu!!)
2.elide iyiki düşük yoksa 97 model 145 cloverleaf'a nasıl binecegim:) frenleme ve yol tutuşu gerçekten yılına göre çok iyi.Dreksiyon,fren,vites,kapı döşemeleri ve koltuklar MOMO paket full deri döşeme(13yaşında tek bir çatlak yok),abs,hava yastığı,dijital klima 2.0lt 150hp...Böyle bir araca 10k liraya sahip olabiliyorum daha ne isteyim:) Alabileceğim Honda'da hot hatch sınıfı alternatifi varmı acaba???

doğru yazmısın hocam.yol tuts ve konfor olarak alfa daha ıyı katılıyorum.yeni modellerde hondada gayet konforlu araclar yaptı civic accord civic hb legend.sorunsuzluk değer dusmesi 2.el pıyasasında karsılastırmamak bile lazım

pasa35
02-06-2010, 22:29
cogu honda sahıbı frenlerden sıkayetcı.. bır arac bastınmı durmuyorsa okadar performans neye yararki bununda acıklaması olmalı bence..

500tl verip stoptech alıosun on balata ve diski değiştiriyorsun=)

Yigit-Y
02-06-2010, 22:35

:D:D iyimiş..

Tuning055
02-06-2010, 22:51

japonların bunu yapmaması düşündürücü..daha dogrusu üzücü...

Yigit-Y
02-06-2010, 22:59
ne hondaymış duramıyor virajları alamıyor hep patlıyor....

ALFA fanatikliği var HONDA fanatikliği var objektij yazan pek yok gibi geldi....

ALFA daha konforlu bir araç AMA 2. EL ve Yedek parça sıkıntısı olan bir araç...

olay hadise budur ;)

Tuning055
02-06-2010, 23:04
ne hondaymış duramıyor virajları alamıyor hep patlıyor....

ALFA fanatikliği var HONDA fanatikliği var objektij yazan pek yok gibi geldi....

ALFA daha konforlu bir araç AMA 2. EL ve Yedek parça sıkıntısı olan bir araç...

olay hadise budur ;)

biz honda virajları alamıor demıoruz alfayla karşılaştıranlara alfanın daha iyi oldugunu soyluoruz.. hondanın duramadını bız deıl kullananlar soyluor.. yedek parça sıkıntısımı suana kadar hıc yasamadım.. anlayın artık bırmot bakıor bu araclara..

onur_S
02-06-2010, 23:15
honda alfadan daha fazla satan bir araçtır.vardır bi hikmeti :)

rdmmm
02-06-2010, 23:19
honda alfadan daha fazla satan bir araçtır.vardır bi hikmeti :)

nedeni modifiye çılgınlığı vtec olmasa honda ne olurdu acaba ben onu merak ediyorum

said_
02-06-2010, 23:23
nedeni modifiye çılgınlığı vtec olmasa honda ne olurdu acaba ben onu merak ediyorum

modifiye ile ilgisi yok etraftaki bütün hondalar modifiyelimi hatta son zamanlarda gördüğüm bütün civic lerin içinde bayan oluyo :) Honda her kesime hitap eden bi firma artık

Tuning055
02-06-2010, 23:23

alfada japonyada ilgi goruo vardır bi hikmeti.. biz alfanın trde nıe fazla pazar payının olmadıgı soyluyoruz.. yeterli servis ağı yok herşey bu yuzden..

rdmmm
02-06-2010, 23:25
modifiye ile ilgisi yok etraftaki bütün hondalar modifiyelimi hatta son zamanlarda gördüğüm bütün civic lerin içinde bayan oluyo :) Honda her kesime hitap eden bi firma artık

son kasalar için haklısın ama eski kasalar için alanın tek amacı modifiye etmek

pasa35
02-06-2010, 23:25
alfada japonyada ilgi goruo vardır bi hikmeti.. biz alfanın trde nıe fazla pazar payının olmadıgı soyluyoruz.. yeterli servis ağı yok herşey bu yuzden..

alfaların genel olarak masraflı araclar olmasıylada alakası olabilirmi sence?

DogukanB
02-06-2010, 23:27

ben mugen body siz sedan gördüğümde şaşırıyorum artık :D

Yigit-Y
02-06-2010, 23:29
ben mugen body siz sedan gördüğümde şaşırıyorum artık :D

:D:D:D:D bende ...

egeturbo
02-06-2010, 23:38
ben hem honda hem alfa kullanıyorum allahın her günü nerdeyse
konfor güvenlik yol tutuş kesinlikle alfa
performansta honda olabilir belki ama alfa ondan ağır olduğu için yavaş kalıyor buna emin olun.
Bide parçası yok sıkıntılı parçası pahalı falan demeyin.
Gidin en basitinden bi honda typerın direksyon kutusunu alı bakalım kaç par abide alfa kaç para hatta ek kasanınkini sorun
bugun sitede boş vti kapağına cıkma 600 tl para istiyorlar alfanın üstünde egzantiriklerine varyatörüne kadar dolu kapağı 750 tl sanayide sorupta almayanı cıkmacılar dövüyor o derece bence eskilerden kalan bilgiler ve tecrübelerle değil araştırıpta konuşmakta fayda var

Tuning055
02-06-2010, 23:39
alfaların genel olarak masraflı araclar olmasıylada alakası olabilirmi sence?

8 senedir alfa romeo 156'm var sadece şarj dınamosu yandı ve onuda samsunda ogun bulup değiştirdik bumudur sorunlu araç yada şöyle sorım kac kere alfa romeo'ya bındın?? kulaktan dolma sozler bunlar..

Tuning055
02-06-2010, 23:42
ben hem honda hem alfa kullanıyorum allahın her günü nerdeyse
konfor güvenlik yol tutuş kesinlikle alfa
performansta honda olabilir belki ama alfa ondan ağır olduğu için yavaş kalıyor buna emin olun.
Bide parçası yok sıkıntılı parçası pahalı falan demeyin.
Gidin en basitinden bi honda typerın direksyon kutusunu alı bakalım kaç par abide alfa kaç para hatta ek kasanınkini sorun
bugun sitede boş vti kapağına cıkma 600 tl para istiyorlar alfanın üstünde egzantiriklerine varyatörüne kadar dolu kapağı 750 tl sanayide sorupta almayanı cıkmacılar dövüyor o derece bence eskilerden kalan bilgiler ve tecrübelerle değil araştırıpta konuşmakta fayda var

aynen katılıyorum sana..

alfa romeo sorunludur dıyenlerın %90 ı alfayı hayatında bir kere kullanmamış kişiler dikkat ediyorumda alfasını satan insanlar genellıkle yine alfa romeo tercih ediyorlar salakmı bunlar anlamadım:D

egeturbo
02-06-2010, 23:48
aynen katılıyorum sana..

alfa romeo sorunludur dıyenlerın %90 ı alfayı hayatında bir kere kullanmamış kişiler dikkat ediyorumda alfasını satan insanlar genellıkle yine alfa romeo tercih ediyorlar salakmı bunlar anlamadım:D

bana bidaha alfa alırmısın deseler gözümü kırpmadan alırım 156mızı satalım 159 alıcaz.
Honda alırmıyım evet onuda alırım ekonomik bi araba kolycada satılıyor.Gençlerin ve diğer insanlarında ilgisini cekebilcek bi araba .Alfa romeonun çizgileri cook güzel bunu tartışmaya gerek yok honda da güzel bi araç ama modifiye etmiyecek düzgün kullanacam diyorsak kesinlikle alfa.Alfanın şu 1.9 2.4 dizelleri daha önceden türkiyeye gelmiş olsaydı emin olun sitede alfa romeo kullanıcısı en az 2 katı olurdu

Tuning055
02-06-2010, 23:52
bana bidaha alfa alırmısın deseler gözümü kırpmadan alırım 156mızı satalım 159 alıcaz.
Honda alırmıyım evet onuda alırım ekonomik bi araba kolycada satılıyor.Gençlerin ve diğer insanlarında ilgisini cekebilcek bi araba .Alfa romeonun çizgileri cook güzel bunu tartışmaya gerek yok honda da güzel bi araç ama modifiye etmiyecek düzgün kullanacam diyorsak kesinlikle alfa.Alfanın şu 1.9 2.4 dizelleri daha önceden türkiyeye gelmiş olsaydı emin olun sitede alfa romeo kullanıcısı en az 2 katı olurdu

bende honda alır kullanırım kotu araba degıl saten kımse boyle bişede demıor ama alfayla hondanın karşılaştırılması biraz ilginç oluor haa performans olsun 2. el olsun tabıkı honda ustun ama bırakında dıger konularda alfayı ezmeyın dımı..

Emir_b16a
03-06-2010, 00:06
alfada honda da aynı b.k :D

honda alfadan daha ulaşılabilir daha tutulan we türkiyede serwis olarak daha üstün türkiye şartlarında honda daha iyi AMA

her ne kdr honda sewsemde alfanın ne performans nede yol tutuş açısından hiç bi aşa kalır yanı yok

aynı klasmandaki araçlar baz alınırsa kağat üzerinde ufak farklarla galip gelirler gerisi dreksiyondakine kalır

konu türkiyede tartışılıyosa ki tartışılmasın bnce tartışmasız galip hondadır :)

DogukanB
03-06-2010, 00:08
bide tasarım konuşsun :D
http://www.resimler.tv/data/media/308/Alfa-Romeo-Brera.jpg

Emir_b16a
03-06-2010, 00:11
bide tasarım konuşsun :D
http://www.resimler.tv/data/media/308/Alfa-Romeo-Brera.jpg

biri nsx fotosu koysun :D

ACTPK
03-06-2010, 00:30
Yol tutuş, Konfor, Tasarım, Prestij olarak Alfa önde. Honda performans, sorunsuzluk(bu dediğim alfanın sorunlu olduğu anlamına gelmez en yakın arkadaşlarımdan biri alfisti sorunlu denilemez.) Futuristik tasarım sevenler için yeni modellerde elektronik kadranlar vs. O kadar... Butik bir markadır Alfa. Herkes almaz. Alfistiyse alır çoğu. Alan 2. elini düşünmez Alfa olduğu için alır. O yüzden alfanın 2. elide hiç gitmiyo diye *** atmaya gerek yok. Bel altından vurmayın en başında belirtilmiş 2. elini saymazsak diye.

Tuning55 sen neden bahsediyosun güzel kardeşim. Honda fanatizminin bu kadar uç noktada olduğu forumda hondayla alfa diyorsun. Git yat uyu. Delimi dürttü. Honda desen kola kutusu. 2000yıllarının başlarına kadar klima opsiyoneldi. Çift airbag koltuk yükseklik ayarı oldumu full sayılıyor civicler. Ne kaldı geriye? Dededen vtecler... Frene bassan durmuyor. Virajda yol tutmuyor. Direksiyon hassasiyeti yok. 90larda hala şahinden farkı biraz daha hızlı olmasıydı araçların. Sahip oldukları pazarı kaybetmemek için bir iki küçük gelişme yaptılar araçlarda. Herkesten fazlasını değil yanlız. Yol tutuyor diyorsunuzda hangi stock honda düzgün yol tutuyor Allah aşkına. (S2000'i dışarıda tutuyorum.) Şaselerinde rijitlik yok ki tutsun. Alfa tabiki önde bu konuda.

Tuning055
03-06-2010, 00:36
biri tasarımmı dedi:D:D

http://i47.tinypic.com/4rq4n7.jpg
http://i47.tinypic.com/2cnjw9i.jpg
http://i45.tinypic.com/2qwfrf8.jpg
http://i49.tinypic.com/e0u3d.jpg
http://i50.tinypic.com/2lc35v7.jpg
http://i46.tinypic.com/afd1j9.jpg

Tuning055
03-06-2010, 00:39
Yol tutuş, Konfor, Tasarım, Prestij olarak Alfa önde. Honda performans, sorunsuzluk(bu dediğim alfanın sorunlu olduğu anlamına gelmez en yakın arkadaşlarımdan biri alfisti sorunlu denilemez.) Futuristik tasarım sevenler için yeni modellerde elektronik kadranlar vs. O kadar... Butik bir markadır Alfa. Herkes almaz. Alfistiyse alır çoğu. Alan 2. elini düşünmez Alfa olduğu için alır. O yüzden alfanın 2. elide hiç gitmiyo diye *** atmaya gerek yok. Bel altından vurmayın en başında belirtilmiş 2. elini saymazsak diye.

Tuning55 sen neden bahsediyosun güzel kardeşim. Honda fanatizminin bu kadar uç noktada olduğu forumda hondayla alfa diyorsun. Git yat uyu. Delimi dürttü. Honda desen kola kutusu. 2000yıllarının başlarına kadar klima opsiyoneldi. Çift airbag koltuk yükseklik ayarı oldumu full sayılıyor civicler. Ne kaldı geriye? Dededen vtecler... Frene bassan durmuyor. Virajda yol tutmuyor. Direksiyon hassasiyeti yok. 90larda hala şahinden farkı biraz daha hızlı olmasıydı araçların. Sahip oldukları pazarı kaybetmemek için bir iki küçük gelişme yaptılar araçlarda. Herkesten fazlasını değil yanlız. Yol tutuyor diyorsunuzda hangi stock honda düzgün yol tutuyor Allah aşkına. (S2000'i dışarıda tutuyorum.) Şaselerinde rijitlik yok ki tutsun. Alfa tabiki önde bu konuda.

ben senın tam olarak neden bahsettini anlamadım haa bide saygı çerçevesinde konus.. burası honda forumu deıl bu arada..

DogukanB
03-06-2010, 00:40
:D

en full' ü :D

http://img2.netcarshow.com/Honda-Civic_Sedan_2003_1024x768_wallpaper_0f.jpg

akucukdogan
03-06-2010, 00:40
ben senın tam olarak neden bahsettini anlamadım haa bide saygı çerçevesinde konus.. burası honda forumu deıl bu arada..

Bence arkadaşın yazısını tam olarak bi daha okursan anlayacaksın.. Adam sana kötü birşey yazmamış.. Ne seni tanırım nede onu ama yazılan yazıyı okumadan hemen bi celallenme atarlanma falan... Hiç hoş şeyler değil bunlar...

Tuning055
03-06-2010, 00:43
Bence arkadaşın yazısını tam olarak bi daha okursan anlayacaksın.. Adam sana kötü birşey yazmamış.. Ne seni tanırım nede onu ama yazılan yazıyı okumadan hemen bi celallenme atarlanma falan... Hiç hoş şeyler değil bunlar...

4 kere okudum bana kotu bişe yazmadınıda bılıorum ama burası honda forumuymuş gibi hareket edılıor alfayı ovdunude bılıorum ama bu delımı durttu fılan hoş şeyler deıl o yuzden ole msj attım alfayı ovdu dıe aa tamam bızden demem sadece.. sen tanımadın bı insana delımı durttu senı bu konu ne falan dermısın??

DogukanB
03-06-2010, 00:45
demek istiyoru ki, bu kadar honda fanatiği varken herkez tabi ki honda yı tercih eder. seni savunuyo ama sen hala hakaret gibi algılıyosun :D

Tuning055
03-06-2010, 00:47
demek istiyoru ki, bu kadar honda fanatiği varken herkez tabi ki honda yı tercih eder. seni savunuyo ama sen hala hakaret gibi algılıyosun :D

anladım onu ben sadece usluptan bahsedıorum benı savunabılır ama hıc bır tanısıklımız yok..

akucukdogan
03-06-2010, 00:47
4 kere okudum bana kotu bişe yazmadınıda bılıorum ama burası honda forumuymuş gibi hareket edılıor alfayı ovdunude bılıorum ama bu delımı durttu fılan hoş şeyler deıl o yuzden ole msj attım alfayı ovdu dıe aa tamam bızden demem sadece.. sen tanımadın bı insana delımı durttu senı bu konu ne falan dermısın??

Ben demem sen demezsin bu insandan insana değişir. Benim sana söylemek istediğim seninde yazdığın gibi alfa konusunda bişeyler yazmış iyidir yada kötüdür. Honda içinde yazmış. Okursun cevabını verirsin falan. Kaldı ki eminim yazan arkadaşın içinde bi kötülük bi art niyetten dolayı öyle bişey demediğini. Bu tarz ufak şeylere takılmamak lazım ;)

Tuning055
03-06-2010, 00:48
Ben demem sen demezsin bu insandan insana değişir. Benim sana söylemek istediğim seninde yazdığın gibi alfa konusunda bişeyler yazmış iyidir yada kötüdür. Honda içinde yazmış. Okursun cevabını verirsin falan. Kaldı ki eminim yazan arkadaşın içinde bi kötülük bi art niyetten dolayı öyle bişey demediğini. Bu tarz ufak şeylere takılmamak lazım ;)

tabıkı art nıyetten dolayı boyle bişe demedını bılıorum.. ben kendımce hoş karşılamadım..

levent
03-06-2010, 02:00

aferim babana ne diyim ;) anlayamıcağımı nerden çıkardın?

eheh eyvallah buğra'cım boşverdim gitti saygı beklencek kişi var beklenmicek kişi var :)
ben o yaşlardayken garajdan çıkarıp sokuyodum bitek 10m gidip geliyodum, yetipte artıyodu valla çocukluk işte verse kullanırdım ama gerek duymadım bazı şeyler oturana kadar :) bazı şeyleri yakınlarının yada kendi başına gelmeyince anlamıyor bazı insan modelleri bide biliyosun :icon_wack

levent
03-06-2010, 02:04
he bu arada motor, sorunsuzluk, yedek parça honda, yol tutuş, tasarım alfa, konfor denk sayılır (bence), çünkü alfanın o zevkli sürüşünün altında bi nebze de olsa sert süspansiyon yatıyor :)

Orhan
03-06-2010, 07:14
Alfa tercihim olurdu olacaktıda ama direkten döndük beni vazgeçiren şey birazda yakıtı idi o nedenle dizel tercih etmiştim 2006 yılında 147 alacaktım bolca deneme sürüşü yaptım kullanımı çok güzel zevk veren bi araçtı yolda denk geldiğimde hala gözüm kalır
Hondaya da çok baktım özellikle kaza yapmış hondaları görünce vazgeçtim bence alfanın içinde olmak daha güven verici

Eriador
03-06-2010, 07:24

kesinlikle süper birşey olurdu :)
konuya gelince benim tercihim Alfa olurdu ben standart kullanan sakin giden biriym bana alfa daha çok uyuyor ama mod yapıcak olsam ozamn Hondayı tercih ederim

pasa35
03-06-2010, 08:39
8 senedir alfa romeo 156'm var sadece şarj dınamosu yandı ve onuda samsunda ogun bulup değiştirdik bumudur sorunlu araç yada şöyle sorım kac kere alfa romeo'ya bındın?? kulaktan dolma sozler bunlar..

alfaya bındım merak etme.hala bana sorunsuzlukta alfayla hondayı karsılastırıyorsun nediyim yani sana!!konfor ve yol tutusta zaten alfanın ıyı olduğunuda yazdım daha once.buarada yasın kac?

ACTPK
03-06-2010, 09:27

Sana anlayabileceğin kadarını yazdım zaten. Direktif vermeye çalışma birde. Kiminle nasıl konuşacağını öğren sonra tavsiyelerde bulun.

Konu seni savunmak değil. Kimseyi savunmak değil yanlış bilinen birşeyler varsa düzeltmeye çalışmak. Bu konuyu 1 kere daha açmışsın akibeti ne oldu bilmiyorum. Ama demekki kapandı ya da silindi. Tartışma vs çıktı kimse birbiriyle uzlaşamadı. Neden tekrar tartışma ortamı yaratıyorsun? Belli ki gelecek cevaplar aynı. Akıl var nizam var. Kulaktan dolma konuşuyorsun belliki gerçek bir alfisti de değilsin. Bunu savunabilecek biride değilsin. Sadece zamanında baban 156 tercih ettiği için seviyorsun aracı.. Kısaca kendinide milletide germe.(Nokta)

RS609
03-06-2010, 10:11
kımısı canı sıkkın gıreyıım bı konulara sallıyım stres atayım ona buna dalasayım modunda kımısı en duzguun konuyu bıle geyıklerıyle içine edicek modta.bırakın ya bole polımıklerı bı konu acılmıs onun hakkında konusun.ben daha gormedımkı bı konu acılsın ve kavgasız,polımıksız sekılde sonuclansın.
kendı yorumumu soleyım konfor ve iç dızayn olarak alfayı secebılırım ama hondanında servıse ucuz ve bana gore daha sorunsuz bı araba olarak gelıo kullanan bı ton hondacı arkadasım var goruorum yanı ve tabı bırde alfanın servısı yedek parcasıda pahalı.yol tutus olarak alfa yıne bır adım onde gıbı ama bırde aldıgında honda kadar rahat satamama gıbı bı durumun var.alfa 156 mı 2004 model accordmu deseler hemen hemen aynı class arabalar accordu secerdım.

caprio55
03-06-2010, 10:31
bana göre süt onlara göre çikolata :) ( tafarel reklamlarda söylüyodu bunu)

herkesin zevki başkadır..

doush
03-06-2010, 10:46
Valla Soichiro'nun kemiklerini sızlattınız ne b*ktan şeymiş bu Honda.

fatiii
03-06-2010, 10:52
kımısı canı sıkkın gıreyıım bı konulara sallıyım stres atayım ona buna dalasayım modunda kımısı en duzguun konuyu bıle geyıklerıyle içine edicek modta.bırakın ya bole polımıklerı bı konu acılmıs onun hakkında konusun.ben daha gormedımkı bı konu acılsın ve kavgasız,polımıksız sekılde sonuclansın.
kendı yorumumu soleyım konfor ve iç dızayn olarak alfayı secebılırım ama hondanında servıse ucuz ve bana gore daha sorunsuz bı araba olarak gelıo kullanan bı ton hondacı arkadasım var goruorum yanı ve tabı bırde alfanın servısı yedek parcasıda pahalı.yol tutus olarak alfa yıne bır adım onde gıbı ama bırde aldıgında honda kadar rahat satamama gıbı bı durumun var.alfa 156 mı 2004 model accordmu deseler hemen hemen aynı class arabalar accordu secerdım.

accordu kıyaslarsanız 159 la kıyaslamanız daha dogru olur..156 daha cok cıvıc segmentinde:icon_tup:

159 mu accordmu derseniz ben 159 alırım

Tuning055
03-06-2010, 11:28
alfaya bındım merak etme.hala bana sorunsuzlukta alfayla hondayı karsılastırıyorsun nediyim yani sana!!konfor ve yol tutusta zaten alfanın ıyı olduğunuda yazdım daha once.buarada yasın kac?

19..

diğerlerine cevap vermicem bı konus acıyoruz hemen konu başka yerlere cekılıyor lutfen herkes konu uzerınden yorum yapsın ben bırkere honda kullandım o yuzden bole bı konu acıldı ögrenmek için.. o yuzden kımse kasmasın kendını ben honda dusmanı deılım yeri geldinde alfamı satar hondada alırım bukadar basit..

DogukanB
03-06-2010, 11:46
Valla Soichiro'nun kemiklerini sızlattınız ne b*ktan şeymiş bu Honda.

bence gururlanmıştır. vay be öyle bi araba yapmışım ki yakında uzay mekiği ile karşılaştıracak demiştir bile..

fatiii
03-06-2010, 11:53
bence gururlanmıştır. vay be öyle bi araba yapmışım ki yakında uzay mekiği ile karşılaştıracak demiştir bile..

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Eray Yümsel
03-06-2010, 11:54
şu karşılaştırmaya sabit konu yapın HONDA & DİĞERLERİ diye :hehe:

BERKAY
03-06-2010, 11:54
accordu kıyaslarsanız 159 la kıyaslamanız daha dogru olur..156 daha cok cıvıc segmentinde:icon_tup:

159 mu accordmu derseniz ben 159 alırım

Accord 156 ile aynı segmette, yani d segmentinde, bu senin görüşüne göre değişen bir şey değil. 145-146/147 civic segmetinde.

ATA

doush
03-06-2010, 11:56

O da olabilir tabi. Tek taraflı araştırma yapan arkadaşlara bu sözüm. Alfa'yı ve Alfisti'leri severim. Çünkü bir ruh var. Ama onlar diğer markaları kötülemezler, aynen Hondamentalist'ler gibi ;) Honda'da ruh yok diyene ben zaten bir şey demiyorum. O yüzden buraya 2 marka hakkında da yorum yapmaya gerek yok tek bildiğim ve önemsediğim biri İtalyan efsanesi biri Japon efsanesi. Ama yine de biraz değinelim.

Teknoloji konusunda da biraz tarihçesine bakın ne bileyim ürettiği her şeyin ne oranda satıldığına bakın. Hatta Honda'nın sadece otomobil ve motosikletten oluştuğunu düşünenler varsa hiç hakkı yok kötülemeye. İlk girdiği F1 yarışına bakın , bir zamanlar neredeyse (Senna zamanlarları) tüm F1 otomobillerinde kimin motorunun kullanıldığına bakın, go karta binerken motorunun markasına bakın , uçaklara bakın belki Honda vardır ;) Asimo'nun Honda olduğunu unutmayın, Honda Super Cub'ın nasıl bir şey olduğunu araştırın falan. NSX'in Beat'in F1 teknolojisiyle üretildiğini... Kısacası elektrikli testere dışında her türlü motor üreten bir holdingden bahsediyoruz. VTEC'in de sadece performans için düşünenler de yanılıyor. Daha önce açıklanmıştı, öncelikle doğayı korumak için düşük emisyon sonra performans. Çünkü Soichiro ağaçlar kesilmesin diye elektrikli testere üretmiyordu. EF-EG kasada belki havayastığı yoktu ama ne hikmetse navigasyon sistemi vardı hatta 80 modellerinde vardı. Yeni otomobillerinde de "LEGEND" i araştırın. Japonya da ne kadar ödül aldığını o kadar otomobil arasında görün..Ki daha nice söylenmeyenler var. Bunlar benim Honda hakkında bilip kısmen anlattıklarım.

Alfa'ya gelirsek daha önce binmedim rahatlığını yol tutuşunu falan bilmiyorum. Tasarımı olması gerektiği gibi çok hoş. Çünkü o bir İtalyan. Araştırdığım kadarıyla da daha öncelerde zaten 75 olsun diğer modelleri olsun çok başarılı. Özellikle 75teki transaxle sistemi beni çok etkilemiştir bir de TwinSpark var tabi.

Alfa hakkında bildiklerim bu kadar teknolojisi hakkında pek bilgim yok. Ama *** atmamak en iyisidir yok durmuyor yok orası yamuk burası kayık. Ne bu ya karşılaştırın diyorlar siz kavga ediyorsunuz. Bir italyan otomobilinin zaten konforu yoksa tasarımı yoksa bir anlamı olmaz. Bildiğiniz üzere süper otomobillerin bir çoğu italyan..

Artık karşılaştırma konusunda laf sokmaktan öteye geçebilmelisiniz. Burasi TechTurkey, herkes bilgiye aç olduğunda gelip burayı kullanırken sayfalarca kavga görmesi sizi ne kadar mutlu ediyor anlamıyorum.

fatiii
03-06-2010, 11:59
Accord 156 ile aynı segmette, yani d segmentinde, bu senin görüşüne göre değişen bir şey değil. 145-146/147 civic segmetinde.

ATA

159 segmentinde olan honda hangisi peki?

ACTPK
03-06-2010, 12:01
159 ile 156 aynı segmentte zaten. Aynı senelerde üretilen 2 farklı araç değilki. 156'nın üretimi durdurulup 159 başladı...

Tuning055
03-06-2010, 12:04
159 d segmentinde..

BERKAY
03-06-2010, 12:09
can_t yazmış, hala 159 d segment diyorsunuz yav. 156 ve 159 D SEGMENT.
159'un selefi 156'dır. 2006 yılında 156 üretimi durdu 159 üretilmeye başlandı !

ukku
03-06-2010, 12:26
Alfa Romeo için bi söz vardır..
Alfa'yı bi alınca, bi de satınca sevinirsin.. :D

kadioglu
03-06-2010, 12:54
Beş sayfayı da okudum :)
Alfa sorunsuzdur diyen araçlara 155 Q4 derim.
Tasarım konusunda göreceli derim.Mesela ben 156 yı ve 145 i pek beğenmem.Ama beğenende beğenir.
Japonyada en çok alfa satılıyor diyenlere; ilginç derim :)
Civic in en son kasası konforlu diyenlere çok lastik sesi alıyor derim.
8 yıl binipte sadece marş motoru yaktığına sevinen arkadaşa bizim 88 model nissanın haala marş motoruda şarj dinamosuda yerinden hiç sökülmedi derim.
Kısacası iki aracında kendilerine göre artıları ve eksileri vardır.Zaten konuda bu değil.Konuyu açan arkadaş sadece yol tutuş sormuş.159 accorddan iyi yol tutabilir ama hb civic te 147 den daha iyi yol tutabilir.Yani bütün marka kıyaslanamaz.Genel filanda olmaz bu konu.İki markanın 10 modeli olduğunu varsayalım.Alanın 4 ü hondanında 6 sı iyi yol tutuyorsa hepsi tek tek kıyaslanacakmıki?Burada alfa hondadan iyi yol tutuyor diyenler tüm modellerini tek tek testmi etmişler.
Uzun lafın kısası lüzumsuz bir tartışma.Bir konuda ben açayım alfamı iyi yol tutuyor mitsubishimi diye.Bakalım ne kadar manasız bulunacak?

devil_berk22
03-06-2010, 13:50
Alfa Romeo için bi söz vardır..
Alfa'yı bi alınca, bi de satınca sevinirsin.. :D

evet güzel bir söz daha önce duymuştum :D:D

Ludacris
03-06-2010, 15:38
ilk postta (YOL TUTUŞ, KONFOR, GÜVENLİK) şöyle biley yazıyor.
ya hangi japonda adam gibi güvenlik yol tutuş var:soru:
uçuk olmayan normal modeller için lafım yepyeni civic 4yıldız alıyorsa yuro enkep testinde bu bariz bellidir
zaten oldu olasu hayranımdır japon torpido tasarımına harakiri style torpido :hehe:
japonun, al motoru at gerisini
italyan her zaman italyandır
olsun bi alman dert edermi Salman

kadioglu
03-06-2010, 16:09
ilk postta (YOL TUTUŞ, KONFOR, GÜVENLİK) şöyle biley yazıyor.
ya hangi japonda adam gibi güvenlik yol tutuş var:soru:
uçuk olmayan normal modeller için lafım yepyeni civic 4yıldız alıyorsa yuro enkep testinde bu bariz bellidir
zaten oldu olasu hayranımdır japon torpido tasarımına harakiri style torpido :hehe:
japonun, al motoru at gerisini
italyan her zaman italyandır
olsun bi alman dert edermi Salman
Bende 92 model bir japon var.Aynı model herhangi bir italyan rakip çıkmaz ona.En azından Türkiye de.Aşağıdaki resimlerde bayaa iddialı japonlardır.Konu japon-italyan konusu değil.Oraya çekersek italya japonlara karşı zayıf kalır.
Unutmayın pistte murciloggo geçen evo8 görülmüş bir şeydir.Ama burada japonlar şöyle böyle konuşulmuyor.Ncap ten sınıfta kalmış italyanlar yokmudur yani?Unutmayın ki fiat ta italyandır.Kalitenin k sı yol tutuşun y si konforunda k si bile bulunmaz *****.Yani olaya honda-alfa olarak bile bakmak problemken burada italyan japona dönüyor.Yanlış.
http://farm4.static.flickr.com/3082/2817635190_e8eb031298_o.jpg
http://www.dentsolution.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/lexus-is-f-vorne_high.jpg
http://www.parkovka.kz/wp-content/uploads/galant-red-07.jpg
http://www.traraba.com/wp-content/uploads/2007/09/2008-mazda-6.jpg
http://www.kaliteliresimler.com/data/media/1743/Honda-Legend_2006_2.jpg

fatiii
03-06-2010, 16:18
kadioğlu bana buraya ferrari lamborghini fotoları koydurma istersen anlamsız olur ;)

c@n
03-06-2010, 16:32
kadioğlu bana buraya ferrari lamborghini fotoları koydurma istersen anlamsız olur ;)

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::h ahaha::hahaha:

ACTPK
03-06-2010, 16:50
bu konu avrupa uzakdoğu konusuna döner yakında =)
kimse dememiş alfa japonyada en çok satan diye, alfanın iyi pazarı yazılmış. Cümleleri alıp uzatıp kısaltıp buraya yazmayalım.

Ayrıca Kadıoğlu, o resimlerde aşırı gereksiz olmuş. O zaman söylermisin bana şu anda klasik yada antika değeri olan bir Japon otomobili varmı ??? Ben sana istemediğin kadar İtalyan göstereyim ;)

ATA

akucukdogan
03-06-2010, 18:10
Bu konu amacından çıktı bence çok farklı yerlere doğru gidiyor ;)

Ludacris
03-06-2010, 18:13
Bende 92 model bir japon var.Aynı model herhangi bir italyan rakip çıkmaz ona.En azından Türkiye de.Aşağıdaki resimlerde bayaa iddialı japonlardır.Konu japon-italyan konusu değil.Oraya çekersek italya japonlara karşı zayıf kalır.
Unutmayın pistte murciloggo geçen evo8 görülmüş bir şeydir.Ama burada japonlar şöyle böyle konuşulmuyor.Ncap ten sınıfta kalmış italyanlar yokmudur yani?

Ben sıradan japonlar hakkında konuştuğumu baştan belirttim. sıradan olupta adı sayıklanan bi model varmı:soru: sanmıyorum benim bildiğim en eski harika japon Evo Tm oda 2000model:hahaha:
italyanlar için konuşursak sanırım 60lı 70li yıllara gideriz:rolleyes:
Kalite her zaman pahalıdır....:icon_tup:

ocean0636
03-06-2010, 18:47
Honda frenlerini kullanıcıları söylüyor demişsin(tunıng55) sanırım benı dusunerek soyledın patron dert etme sen;
Erman(paşa35) in dedıgı stoptech on dısk+ balata'larımı haftaya alıcam başkada sorun yok..
İki markanın Atmosferık uretebıldıgı guclerıde kıyasla bi ;)
Asıl şuna cevap ver sen Alfa arabasına ne kadar guvenıyor,???
Honda 6yıl 150.000km arkandayım diyor en basitinden :icon_tup:
Bu konunun içinden çıkamazsın boyundan büyük yazılar yazıyorsun..

Edit: Önceki sayfada bir arkadaş Yiğit'e EP3'ün 2. eli cok mu ıyı hemen satılıyor diye mi aldın demiş, evet aynen öyle,eger temızse tayyar anında gıdıyor.. :icon_tup:

ACTPK
03-06-2010, 18:53
Honda frenlerini kullanıcıları söylüyor demişsin(tunıng55) sanırım benı dusunerek soyledın patron dert etme sen;
Erman(paşa35) in dedıgı stoptech on dısk+ balata'larımı haftaya alıcam başkada sorun yok..

Edit: Önceki sayfada bir arkadaş Yiğit'e EP3'ün 2. eli cok mu ıyı hemen satılıyor diye mi aldın demiş, evet aynen öyle,eger temızse tayyar anında gıdıyor.. :icon_tup:

150bin km 6 yıl boyunca servise bağlayabilmek için öyle bir uygulama yapılıyor. Sorunsuzluğuna laf yok ama asıl amaç o. Birşey olduğundada kullanıcı hatası diyip işin içinden çıkabilir adamlar isterse. Ama sen her seferinde garanti bozulmasın diye yetkili servise dünyanın parasını baymak zorunda kalıyorsun. Hyundai'de veriyor 150bin km 5 yıl...

akucukdogan
03-06-2010, 19:04
150bin km 6 yıl boyunca servise bağlayabilmek için öyle bir uygulama yapılıyor. Sorunsuzluğuna laf yok ama asıl amaç o. Birşey olduğundada kullanıcı hatası diyip işin içinden çıkabilir adamlar isterse. Ama sen her seferinde garanti bozulmasın diye yetkili servise dünyanın parasını baymak zorunda kalıyorsun. Hyundai'de veriyor 150bin km 5 yıl...

Sadece basit bi soru sormak istiyorum size. Ne honda fanatiğiyim nede alfa bunu belirteyim. X marka 2 yıl veriyor garantiyi diyelim ve 100.000 km. Bu marka afedersiniz ama gerizekalı mı ? Neden servise bağlamak için daha fazla garanti yada km vermiyor ?

ocean0636
03-06-2010, 19:08

Söylediklerinize asla katılmıyorum, garantıden parca degıstıren cıvıc de cok az cunku zaten sorun yok(yakın bi abim servısde calısıyordu) :)
Bakım harıc servıse gıtmek zorunda degılsın(fıltre,yay vs ozel servısde taktırdım sorun yok)
Bakımları ıse yagı suyu vs. 198tl bu sınıftakı en uygun servıs ucretlerı ıcerısınde..

DogukanB
03-06-2010, 19:14
hondanın sağlamlığını tartışmayın bence. ne kadar honda sevsemde forumdaki honda aşıklığı yüzünden hondadan soğusamda 2005 de sıfır aldığımız civic annemin kullanmasına rağmen (hemen her yerinde sürtük izi vs. vardır) 190k km de sadece bakımdan bakıma gider..

Bülent76
03-06-2010, 20:36
Ama onlar diğer markaları kötülemezler, aynen Hondamentalist'ler gibi ;)

Emin misin??? Honda forumlarına hiç girmişliğin var mı son zamanlarda :)

ACTPK
03-06-2010, 21:21
Sorunsuzluğuna birşey demiyorum. Demek istediğim adamlar yetkili servise mahkum ediyor garantiyi uzatarak. 6 yıl 150bin km yetkili servise gidiyorsun.

ATA156
03-06-2010, 21:21
Stoptech ne alaka ya ? O zaman her araca takalım en kaliteli Brembo'ları Ate'leri araç duruyor diye sevinelim. Burda fabrika çıkışı araçları karşılaştırıyoruz bilmem farkında mısınız?

drummer582
03-06-2010, 21:26

konu araç satımından geldi arkadaş satışını düşünüyorsa type-r almakla büyük hata etmiş benimde çevremde çok temiz type-r ı olanlar var ama hemen satabilen görmedim
ki zaten türkiyede kaç tane satılık type-r var ve type-r sahibi o aracı satmak içinmi alır?
bende alfamı satmak için almadım konuda alfanın 2.el piyasası değil
hee ayrıca diğer bi sorunuda cevaplamak isterim ben 2 sene hondaya bindim 40000km yol yaptım güvenemediğim için sattım honda aracına istediği kadar güvensin kullanıcı güvenemedikten sonra...

ACTPK
03-06-2010, 21:29
Sadece basit bi soru sormak istiyorum size. Ne honda fanatiğiyim nede alfa bunu belirteyim. X marka 2 yıl veriyor garantiyi diyelim ve 100.000 km. Bu marka afedersiniz ama gerizekalı mı ? Neden servise bağlamak için daha fazla garanti yada km vermiyor ?

Vw grubunda her parçanın çalışma saati var mesela. Her parça için ortalama şu km'lerde bozulur diyebiliyor iyi bir vw ustası. Adam neden parça satacakken garantiyi uzatsın? Hondada sorunsuzluğuyla ilgili olarakta garantiyi uzatıyor ama yetkili servise bağlıyor kullanıcıyı. Yedek parça satmıyor ancak periyodik bakım hizmeti veriyor. Hiçbir marka otomobil satarak para kazanmaz. Çoğu servislerle parayı kazanır.

Hatta aklıma gelen bir örnekle açıklayayım. Vw Jetta 1.6 Fsi Muhasebecimin aracı. 2007de aldı 30binde olması lazım şuan. Belki o kadar bile yok. Yani çok az kullanıyor. Şarj dinamosu arızalanmış Vosmer'e gitti araç izmirde. Yeni dinamoya takma etme işçilik vs. 950 lira dediler. Götürüldü özel servise tamir olmuyormuş (neden bilmiyorum) Parça bulunamayıp vosmerden parça alındı. Yine ona yakın bir mebla ödendi. Her türlü bazı şeylerde mahkumsun yani bazı markalarda yetkili servisten parça almaya.

Dayı2
03-06-2010, 21:43
alfa gtv ;)

doush
03-06-2010, 22:46
Emin misin??? Honda forumlarına hiç girmişliğin var mı son zamanlarda :)

Bir çoğunun Hondamentalism'den haberi olmadığı için (apaçi kaynadığı için tam anlamıyla) gerek duymuyorum. Üyeliğim de yok. Honda-tech dışında hiç bir honda forumunda üyeliğim yok.

O bahsettiğin adamların "fitenkkk gardaşşşş" dan öteye geçmiyor Honda mantıkları.

kickboxer
03-06-2010, 23:16
alfa iyidir peder eski alfacıdır bır fotoğraf albümü vardır sahıp oldugu alfalarla :Djulie julietta gtv :D cift egzantrigi turkiyeye getiren ilk arabalar babamın anlatmasına göre weberi ilk kullandıkları arabalardan ozaman hacımuratlar daha cıkmamısken weber ayarı yapmak için üğraşıyoduk derdı:D alfayıda söğle anlatır kendisi
alfaya oturur torpitoya direksiyona bi bakarsın ılk calıstıgında kamyon gıbı sesini sever gaza bastıkca o muazzam sesi duyar ve o canli tepkileri hissedersin ya bunlar hosuna gideser bağımlı olursun baska araba süremezsin sürdüğün araba araba gibi gelmez der yada hiç hoşuna gitmez birakırsın der:D agzından dinlemeniz lazım
cok alakası yok ama alfa konusunu görünce :D yazmak istedim
kendileri 50 yasında ama benimle rollinglere gelir götürmiyince darılır ve alfacı arkadaslarıylada sureklı bulusur.
Demek istedğim alfa hem güvenlik konforun yanında hisli bi arabadır safkanlığı her ne kadar modernlessede bilenler bilir hala değişmemiştir yol tutusu tepkileri frenleri cok güzeldir.

drummer582
03-06-2010, 23:28
Bir çoğunun Hondamentalism'den haberi olmadığı için (apaçi kaynadığı için tam anlamıyla) gerek duymuyorum. Üyeliğim de yok. Honda-tech dışında hiç bir honda forumunda üyeliğim yok.

O bahsettiğin adamların "fitenkkk gardaşşşş" dan öteye geçmiyor Honda mantıkları.

insanlara bu şekilde yaklaşman çok yanlış bu şekilde değerlendirmen çok yanlış kaç tane honda fun club sitesine girdin kaç honda buluşmasını gördünki bu şekilde konuşuyosun.
çok yanlış hareketler bunlar insanlara lütfen bu şekilde yaklaşma,öle bi düşüncen varsada böle bi paylaşım sitesinde dile getirme

doush
03-06-2010, 23:50
insanlara bu şekilde yaklaşman çok yanlış bu şekilde değerlendirmen çok yanlış kaç tane honda fun club sitesine girdin kaç honda buluşmasını gördünki bu şekilde konuşuyosun.
çok yanlış hareketler bunlar insanlara lütfen bu şekilde yaklaşma,öle bi düşüncen varsada böle bi paylaşım sitesinde dile getirme

Honda'nın eğlence kulübü olduğunu bilmiyordum :)

Ben gördüm göreceğimi öyle kafama göre de söylemiyorum. Tabi ki çok sağlam adamlar var örnek aldığım ama geriye kalanların bir çoğu da tırt ;) :D Hani sadece gidiyor diye Honda alanlar, işte ikinci eli çok iyi 2 yarışır patlarız toplarız satarız tiplerinden. Hatta bir çoğu önceden güzelim 106, Saxo'ların içine edip sonra Honda almış tipler. Onu satıp ne alacaklarını bilmiyorum. Genelde BMW alıp onun da içine etme eğilimindeler. Sonra da gerçekten otomobil seven adamlar yakınıp duruyor temiz araba bulamıyorz diye. Niye?? Kroyum ammaaa para bende gençliği içine ediyor sağolsunlar.. Konuyu daha fazla hiç edip uzatmayalım. Ben görüşlerimi belirttim yanlış bir şey varsa adminler vs. (sen yetkili birine benziyon abiii dediğim abilerim ) uyarır ben de editlerim :D İyi akşamlar :)

Tuning055
03-06-2010, 23:52
biz aracımızı fabrıkadan aldımız gıbı kullanıyor degerlendırıyoruz asıl sen dert etme... tum honda kullananları alfaya bınıdrıp bı surdurelım onlar ozmn bızım ne hıssettımızı aracın bıze ne gibi haz uyandırdığıını gorduklerınde ozmn bizi anlarlar hayatında hiz alfa surmemiş hatta yolcu koltuguna dahi oturmamış ınsanlara alfayı ne kadar anlatsak anlamazlar..

akın
03-06-2010, 23:52
Anlamadığım bir konu birinin geçmişi ne birini geçmişi ne?. Alfa yarışlarla uğaşırken hondanın H si bile yoktu.... 100. yılına girdi giricek. Varmı daha ötesi. Hondayı Honda yapan vtec oda sadece bir film...Başkada övünülcek bir yani yok. Adamlar varyator sistemini 1985 de bulmuşlar. 1950 den yana TEK EGZANTRİK arabası yok!!!! 4. Vtesli ARABASI HİÇ YOK!!!! 1.4 T.S bile Arkalar Disk. Günümüz alfasında arkaları kampana olan arabası hiç yok. Honda acaba hangi tuning firmasının ürünlerini kullanıyor. FABRİKASYON. RECARO MU VAR SET?, MOMU mu VAR?. fABRİKASYON BENZİN POMPASINI BİLE WALBRO KOYAN BİR FİRMA. Yapmayın arkadaşlar. Tamam tamircisi yok ikinici elide zayıf ama iyiki bunlar var yoksa biz bu paralara bu arabaları nerdeee bincezzzz!!!

doush
03-06-2010, 23:56
Anlamadığım bir konu birinin geçmişi ne birini geçmişi ne?. Alfa yarışlarla uğaşırken hondanın H si bile yoktu.... 100. yılına girdi giricek. Varmı daha ötesi. Hondayı Honda yapan vtec oda sadece bir film...Başkada övünülcek bir yani yok. Adamlar varyator sistemini 1985 de bulmuşlar. 1950 den yana TEK EGZANTRİK arabası yok!!!! 4. Vtesli ARABASI HİÇ YOK!!!! 1.4 T.S bile Arkalar Disk. Günümüz alfasında arkaları kampana olan arabası hiç yok. Honda acaba hangi tuning firmasının ürünlerini kullanıyor. FABRİKASYON. RECARO MU VAR SET?, MOMU mu VAR?. fABRİKASYON BENZİN POMPASINI BİLE WALBRO KOYAN BİR FİRMA. Yapmayın arkadaşlar. Tamam tamircisi yok ikinici elide zayıf ama iyiki bunlar var yoksa biz bu paralara bu arabaları nerdeee bincezzzz!!!

Hocam cidden araştırmamışsın desem ? Haksız çıkacağınız şeylere *** atmayın nolur :)

akın
03-06-2010, 23:59
Hocam cidden araştırmamışsın desem ? Haksız çıkacağınız şeylere *** atmayın nolur :)

Ben *** atmıyorum. Ben hondayı kötülemiyorum. Ama acık olamk gerek net olmak gerek. Tamam alfa honda kadar sorunsuz değil. Gt Sekmentinde iddasıda yok. Ama hondayı gerçekten çok severdim ama şu aşırı fanatiklik yüzünden soğutuyor insanları.

onur_S
04-06-2010, 00:07

katılıyorum bazı hondacılar bıktırıyor en azından geçenlerde bir hondacı yüzünden kötü bir olay yaşadım.sanırım bir eziklikmi hissetti veya honda kraldır düşüncesini mi kendince kanıtlayacaktı anlamadım.100 km civarı giderken ben geniş yolda sakin giderken silme geçip önüme doğru kırdı durduk yere.bende takıldım peşine el kol filan yaptı ama nedense sağa çekip durmadı.bende onun ezikliğine bi anlık öfkeyle uymayayım dedim devam ettim.heralde kullandığım aracın markasına karşı bi ezikliği vardı birşeyler mi kanıtlamaya çalışıyordu anlamadım.

Tuning055
04-06-2010, 00:27
uzadıkca uzuyo konu nerden nereye geldı yine:D

doush
04-06-2010, 00:32
Ben *** atmıyorum. Ben hondayı kötülemiyorum. Ama acık olamk gerek net olmak gerek. Tamam alfa honda kadar sorunsuz değil. Gt Sekmentinde iddasıda yok. Ama hondayı gerçekten çok severdim ama şu aşırı fanatiklik yüzünden soğutuyor insanları.

Hocam yazdıklarını bir okur musun ? Özellikle MOMO-Recaro muhabbetini ? Sonra biraz araştır. Hatta her mesajıma bak tek mesajımda bile Alfa'yı kötülemediğimi de gör.

Ha bu arada Honda 1946 da kuruldu. 1949'da Dream adlı motosikletiyle de dünyada sağlam patlama yaşattı. 1959 da Isle Of Man Tourist Trophy GP yarışlarında markalar şampiyonluğu var. S serisi otomobilleriyle de zaten motorsiklet teknolojisini otomobile aktarmanın en büyük örneğini yaptı. S500 le başladı 1963 de. O zamanlar zaten performans o kadar önemli değildi şöyle söyleyeym dohc ya da sohc olması önemli değildi. Çünkü petrol krizi olduğu zamanlarda Honda'nın inanılmaz ekonomik ve tatminkar performansı özellikle Amerika'da büyük patlama yaşattı. CVCC sistemiyle katalizöre bile ihtiyaç duymadılar. (Çünkü doğa dostu bir motordu kendileri. VTEC'in çıkış amacı da budur. Emisyonu düşürmek ve performanslı olmak )Ayrıca Mk1 Civic'in 1.2 litre 76 Hp olduğunu düşünürsen o zamanlarda ne kadar ileri teknoloji olduklarını görebilirsin. RS modelinde opsiyonel olarak ahşap direksiyon vites topuzu falan vardı gerçekten yarış ruhunu yansıtmak için.Ayrıca o zamanlarda Alfa'nın Guila 1300 ( tek 4 vitesli alfa ) vardı. 1.3 litre twincam 78 hp. Civic RS SOHC idi o zamanlar. Teknolojiyi sen karşılaştır. Bu Guila'ya *** atmak mı hayır kendisi çok güzel bir otomobildir efsanedir. Neyse her aracın bir üretiliş şeysi var işte o zamanlarda alfa 1300 den 78 hp çıkarabiliyorken, honda ekonomik amaçlı üretim otomobilinin spor versiyonunu çıkarıp 1200 ccden 75 hp çıkarmıştı çift karbüratör gibi özellikleri vardı ama sonuçta bu araçta ekonomik olmasa japonyada satılmazdı ve yine ekonomi üzerine tasarlanmış bir spor otomobilden bu şekilde bir güç çıkarıldı.her aracın üretim amacı farklı. Nasıl vw 1950 lerde tasarımını geliştirirken araçlar sibirya soguklarında çalışsın diye geliştirdiyse buda öyle bir alfa o dönemde japonyada üretim rekorları kıramazdı ama honda iyi satış yaptı.bir honda da o dönemlerde bir beetle kadar halka hitap edemezdi belki veya savaş şartlarında kullanılamazdı ama zaten amacı bu degildi lakin amacının içerisinde bile harika şeyler yarattı, alfa ile bile bugün kıyaslayabildigimiz şeyler..

Peki bu MK1 ülkemizde pek bilinmese de modlanınca tüm gün 10.500 devir çevirebildiğini biliyor muydun? Honda S500- S600 falan o zamanlar pistleri kazıyorlardı. Honda her zaman düşük cc yüksek performans ve düşük maliyeti savunduğu için yarışlarda geliştirilmesi daha kolaydı. Hata yaptın motor patladı ucuz nasıl olsa diyip hemen toplayıp yarışabiliyordun. Hatta 47 dakikada 10.500 devir çeviren o motorun toplanıp yarışa sokulabildiğini söyleyebilirim. S500 ü 1963'de 1275 dolara alabilirdiniz. 532 CC ve ""44 HP"" yi tam 8000 devirde veriyordu. Arka tekerlere zincirle aktarma yapan bir otomobil. Her şey motosiklet üzerine kuruluydu. Bu da teknolojiyi baya ilerletti ki şu anda da görüyorsunuz. İlk spor otomobilini motosiklet üzerine kurmak ve başarılı olmak. Bunu daha önce yapabilen marka söyleyin ? Bu böyle uzayıp gider. Sadece okuyun yazdıklarımı araştırın demiyorum artık.

Hala Honda'nın VTEC'ten oluştuğunu düşünüyorsanız ya ben bir şey demiyorum. Zaten Asimo'da da VTEC var , HONDA JET' te de VTEC var, go kart arabanızda çim biçme makinenizde de VTEC var , Senna zamanındaki tüm F1 otomobilleri zaten sırf VTEC diye kullandılar bu motoru.. Hatta gizli düğme var 1.6ies de falan ona basınca bile VTEC açıyor bunlar. VTEC demişken 1988 de kendisi vardı EF9 kasada B16A ile 160 HP kendileri. Bunlar dışında 3Stage VTEC, VTEC-E yi falan da araştır hoş şeyler var :) 1990'da NSX in (ha bu da VTEC V6 olanından. Tabi o zamanlar atmosferik bu kadar güç çıkaran yoktu V6'dan. Senna da sağolsun az biraz yardım etti ;) ) Recaro koltuk Momo direksiyonla çıktığını da hatırlatmak isterim. Honda'nın tüm Type-R serisinde kendileri standart donanımdır.

Fanatiğim evet buna lafım yok bunun yüzünden soğuyabilirsiniz de ama şu konuda bir kere bile Alfa'ya ya da diğer markalara bir kere laf atmadım. Sadece size bilgi sunuyorum. Hakkı neyse verin artık şu otomobillere marka ayırt etmeksizin.

katılıyorum bazı hondacılar bıktırıyor en azından geçenlerde bir hondacı yüzünden kötü bir olay yaşadım.sanırım bir eziklikmi hissetti veya honda kraldır düşüncesini mi kendince kanıtlayacaktı anlamadım.100 km civarı giderken ben geniş yolda sakin giderken silme geçip önüme doğru kırdı durduk yere.bende takıldım peşine el kol filan yaptı ama nedense sağa çekip durmadı.bende onun ezikliğine bi anlık öfkeyle uymayayım dedim devam ettim.heralde kullandığım aracın markasına karşı bi ezikliği vardı birşeyler mi kanıtlamaya çalışıyordu anlamadım.

En yakın zamanda bir yere patlar dünyadan gereksiz bir insan daha yok olur gideeer. :D

BlackStone
04-06-2010, 03:53
Konu epey uzamış ama italyan araçlarının tamamı zaten Dünya'da yerini almış, oturmuş belli bir stili ağırlığı ve kitlesi olan araçlar. Ha ülkemizde tutulur tutulmaz o ayrı. Ama hepsi otomobil kullanmanın zevkini sonuna kadar yaşatıyor. Honda için bişey demiyorum herkes neyin ne olduğunu biliyor zaten ama bir gerçek var piyasası çok iyi :D

ocean0636
04-06-2010, 05:15
biz aracımızı fabrıkadan aldımız gıbı kullanıyor degerlendırıyoruz asıl sen dert etme... tum honda kullananları alfaya bınıdrıp bı surdurelım onlar ozmn bızım ne hıssettımızı aracın bıze ne gibi haz uyandırdığıını gorduklerınde ozmn bizi anlarlar hayatında hiz alfa surmemiş hatta yolcu koltuguna dahi oturmamış ınsanlara alfayı ne kadar anlatsak anlamazlar..

Sen bı TypeR'a bin de dünyan değişsin bunca zaman binmedigine utanirsin.. :heyoo:

Bülent76
04-06-2010, 07:55

:icon_tup:

pasa35
04-06-2010, 08:06

vtecden baska övünülecek bir yanı yok yazmısında biraz arastırmak lazım.sacma olmus bıraz yazdıkların.recaro konusunuda arastır bi derim

fangio
04-06-2010, 08:19
Bu arada VTEC Teknolojisi Mclaren-Honda zamanında ilk önce F1'de kullanılarak bulunmuş çok sonra yol otomobillerine aktarılmıştır.

kadioglu
04-06-2010, 08:39
Ben bu resimleri lucadris nickli arkadaşın "ya hangi japonda adam gibi konfor yol tutuş var" sözü için ekledim.Yani alfamı hondamı iyi yol tutar muhabbetinde tüm japonlarla ilgili laf söyleyen bir arkadaşın demekki hayatta duymadığı japonları kendisine göstermek istedim ki bu araçlar uçuk araçlar değillerdir.Senin söylediklerin süperspor otomobiller grubuna girer ki konumuzla hiç mi hiç alakaları yoktur.Yani resimler güzel japon arabaları var manasını değil lüks ve güvenli japon arabalarıda vardır manasına geliyor.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::h ahaha::hahaha:
Çok komik değil mi?

bu konu avrupa uzakdoğu konusuna döner yakında =)
kimse dememiş alfa japonyada en çok satan diye, alfanın iyi pazarı yazılmış. Cümleleri alıp uzatıp kısaltıp buraya yazmayalım.

Ayrıca Kadıoğlu, o resimlerde aşırı gereksiz olmuş. O zaman söylermisin bana şu anda klasik yada antika değeri olan bir Japon otomobili varmı ??? Ben sana istemediğin kadar İtalyan göstereyim ;)

ATA
Oldukça var.Ben italyanları sayabilirim.Sen japonları sayabilirmisin?
Bir aracın klasik olması onun süper bir araba olmasınıda gerektirmez.Çok saçma araçlar klasik olabilir dünyada.Mesela citroen 2cv.Hiç birimiz kapıya sokmayız belki ama klasiktir.Bu o markanın çok iyi araç ürettiğini göstermez.

Ben sıradan japonlar hakkında konuştuğumu baştan belirttim. sıradan olupta adı sayıklanan bi model varmı:soru: sanmıyorum benim bildiğim en eski harika japon Evo Tm oda 2000model:hahaha:
italyanlar için konuşursak sanırım 60lı 70li yıllara gideriz:rolleyes:
Kalite her zaman pahalıdır....:icon_tup:
Demek ki sen otomobil meraklısı değil italyan meraklısı bir insansın.Sıradan japon otomobillerine giydiriyorsun sonrada evo 6 tme ye sıradan diyorsun.Benim eklediğim resimlerdeki R35 hariç diğerleri senin dediğin 2000 model evo 6 dan çok daha sıradan araçlar.Bilmiyorsun ama görünüşe göre merakta etmiyorsun.Ki senin bildiğin en harika japon evo 6 imiş.Bu evo nun 6 ya gelene kadar öncesinde 5 tane daha serii var.Ondan önce benim imzamda resmi olan ve sahibi olduğum galant vr4 var.Ondan önce aynı motorun kullanıldığı starion var.Yani senin gözünde 2000 yılında başlayan ve evo dan başkasını bilmediğin japon otomobillerinden çok daha eski ve çok daha güzelleri var.
Ben ce işe araştırmak ve öğrenmekle başla.Standart ve standart üstünü öğren.Sonra başka bir başlık açalım istediğin kadar tartışalım konuyu.
Esas konuya geri dönecek olursak : NSX, alfa gtv den iyi yol tutar.

İşin özü : Burada bir deli bir kuyuya bir taş atmış.Hep beraber çıkarmaya çalışıyorsunuz.Naçizane kendi yorumumuda katayım.
Türkiye de 2. eli neyin belirlediği bilinmez.Prim yapıyor kolay satılıyor diye araba alan insanlar pek otomobil meraklısı değildir.Çünkü ticari kaygı güdüyorlar demektir.Her malın müşterisi vardır.Er ya da geç her araba satılır.Spor bir araba isteyen kişi donanıma ve konfora çok önem vermez.Dolayısıyla daha iyi yol tutan aracın konforsuz olması normaldir.Alfa sahipleri lükse Honda sahipleri spor karaktere daha önem veriyor görünümü var yani.Hem konforlu hem iyi yol tutan araba işi zordur.Ncap ten fazla yıldız alan araba daha güvenli demek anlamına gelmez.Önemli olan aktif güvenlik donanımıdır pasif güvenlik değil.35 metrede duran 4 yıldız almış arabayı 45 metrede duran 5+ almış arabaya tercih ederim.Esp bulunan 3 yıldız almış arabayı abs si bile olmayan 5+ almış arabaya yine tercih ederim.
Honda fanıda değilim alfa fanıda değilim belirteyim.

fangio
04-06-2010, 09:05
Hocam başka yerlere de sarmasanız... 2cv (döşova) çok kötü bir araç demişsiniz. Kime ve neye göre kötü bir araç... Evet lakabı çirkin ördek zaten ama bu aracın tipine değil o motoruyla sahip olduklarına ve arazi şartlarında nasıl gidebildiğini araştırmanı tavsiye ederim. Dünyada model T ve beetle dan sonra en çok satan 3. araçtır. Traction Avant ve DS serisiyle başka klasikleri de vardır... Neyse otomobil kültür işidir ve bunu geliştirmek yılları alır. (Otomobil markalarından bahsediyorum.)

Günümüze baktığımızda; Alfa Romeo'nun Grid'in ilk F1 araçlarını üreten, Kendine has çizgisi olan ve a noktasından b noktasına giden araçlar yerine sürüden ayrılan araçlar üretme çizgisinden çoktan çıkmış olduğunu görebiliyoruz. İçi buram buram Fiat kokuyor. Kendilerine has motorların hepsi tarih oldu. Sadece dış tasarım ile işi götürmeye çalışıyorlar. Son Alfa Romeo benim gözümde 147 ve 156'dır. Hatta 159 çıktığında da o bir alman demişlerdi belki hatırlayanınız vardır...

Yani günümüzde bir çok otomobil firmasının el değiştirdiği bir zamanda hep ruhu olan eski tasarımları aramamız gayet doğal :(

Bu arada en sevdiğim japonu da eklemeden edemeyeceğim.

http://img38.imageshack.us/img38/8296/toyota2000gt1968.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/toyota2000gt1968.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Honda'yı da Alfa Romeo'yu da seviyorum. İyi ki iki markada var... :icon_tup:

fatiii
04-06-2010, 09:13
yaw neyi tartısıyonuz arkadaslar hondacı adama laf anlatılırmı..

honda en iyi arabadır dünyada hondadan daha iyi bi araba yoktur,o bir efsanedir o bir yaşam tarzıdır o candır kandır hemde vtec dir..öyle arabalar yaparki hem ucar hem kacar,hondanın tek rakibi sadece baska bir hondadır.dünya üzerinde şu ana kadar hondaya rakip bir araba üretilemedi.2. eli her sene degerlenen en nadir arabalardandır bu sene 22 istenen vtecler ekonomistlerin tahminlerine göre 2014 yılının sonunda 45 li rakamlara satılabilinecek.işte honda böyle bişey.

bunları diyecen gececen herkez istediği arabaya binecek..şu hayatta bi honda fanatıgınden bıde fenerbahce fanatıgınden uzak duracan arkadas bu kadar basıt..

c@n
04-06-2010, 09:21
............

kadioglu
04-06-2010, 09:49
Hocam başka yerlere de sarmasanız... 2cv (döşova) çok kötü bir araç demişsiniz. Kime ve neye göre kötü bir araç... Evet lakabı çirkin ördek zaten ama bu aracın tipine değil o motoruyla sahip olduklarına ve arazi şartlarında nasıl gidebildiğini araştırmanı tavsiye ederim. Dünyada model T ve beetle dan sonra en çok satan 3. araçtır. Traction Avant ve DS serisiyle başka klasikleri de vardır... Neyse otomobil kültür işidir ve bunu geliştirmek yılları alır. (Otomobil markalarından bahsediyorum.)

Günümüze baktığımızda; Alfa Romeo'nun Grid'in ilk F1 araçlarını üreten, Kendine has çizgisi olan ve a noktasından b noktasına giden araçlar yerine sürüden ayrılan araçlar üretme çizgisinden çoktan çıkmış olduğunu görebiliyoruz. İçi buram buram Fiat kokuyor. Kendilerine has motorların hepsi tarih oldu. Sadece dış tasarım ile işi götürmeye çalışıyorlar. Son Alfa Romeo benim gözümde 147 ve 156'dır. Hatta 159 çıktığında da o bir alman demişlerdi belki hatırlayanınız vardır...

Yani günümüzde bir çok otomobil firmasının el değiştirdiği bir zamanda hep ruhu olan eski tasarımları aramamız gayet doğal :(

Bu arada en sevdiğim japonu da eklemeden edemeyeceğim.

http://img38.imageshack.us/img38/8296/toyota2000gt1968.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/toyota2000gt1968.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Kardeş benimki kabaca bir örnek.Ds ye lafım yok.Yanlış hatırlamıyorsam ilk pnömatik süspansiyonlu araçtı.Yani klasikliği hakediyor.Söylemeye çalıştığım klasik aracının çok olması bir markayı günümüzde diğerinden iyi yapmaz.Başarılıda yapmaz.Hepsi bu.
Resim küçük tam çıkaramadım.Toyota gt mi o?

fangio
04-06-2010, 09:52
Evet 2000 GT :)

kadioglu
04-06-2010, 09:55
Evet 2000 GT :)
Teşekkürler :)
Sonuçta otomobil seven insan markasına bakmadan güzel olan hepsini sever.Nerede ilk renault alpine ler değil mi :)

Bülent76
04-06-2010, 10:35
bunları diyecen gececen herkez istediği arabaya binecek..şu hayatta bi honda fanatıgınden bıde fenerbahce fanatıgınden uzak duracan arkadas bu kadar basıt..

:hehe: yarıldım resmen :D

doush
04-06-2010, 11:42

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:
2CV'yi de çok severim bu arada çok tatlı bir otomobil :D

honda en iyi arabadır dünyada hondadan daha iyi bi araba yoktur,o bir efsanedir o bir yaşam tarzıdır o candır kandır hemde vtec dir..öyle arabalar yaparki hem ucar hem kacar,hondanın tek rakibi sadece baska bir hondadır.dünya üzerinde şu ana kadar hondaya rakip bir araba üretilemedi.2. eli her sene degerlenen en nadir arabalardandır bu sene 22 istenen vtecler ekonomistlerin tahminlerine göre 2014 yılının sonunda 45 li rakamlara satılabilinecek.işte honda böyle bişey.

O kadar yazıdan bunu anladınız ya.... :) :) :) Hala küçük düşürme çabaları falan filan...

Tuning055
04-06-2010, 12:26

ah bi kullansalar su italyan zıkkımını anlıcaklarda hayatlarında bi kere bıle bınmeyen ınsanlar var:D

Tuning055
04-06-2010, 12:47
bana honda dusmanı dıyen cok oluo kı saten msjlarda dıyende var.. 2. araba alıncak ve ben honda olsun ıstıorum demekkı bu dusmanlık..;) gereklı yerlere gıtmıstır umarım..

Low-Rider
04-06-2010, 13:08
bir konu yetmiyo ikinciyimi açıyorsunuz bide hey allahım