PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CLIO RS Mod.yapılacak neler var ..

chiefkadir
06-06-2010, 00:37
Motor,
Şanzıman,
Egsoz,,
Fıltre,yazılım,hafifletme neler yapılır ,neler yapıyoruz hadi paylaşalım:)

chiefkadir
06-06-2010, 00:41
Ben başlatayım :)
Clio Rs'e hafif krank olabileceğini gördük bugün :)
Uygulamasını yapacaz bır Rs te bakalım sonucu ne olacak :)

Benım Rs'te ise 5.Vıtesı 7100dd. 214km.de bıtıren şanzıman denıcez :D

EREN34
06-06-2010, 00:43
Şanzıman dokunma derim zaten kısa.İyice kısaltmak roll de dert olur bence başına.
Motor sadece dereceli derim ben sağlılı günlük kullanımada uygun olur hem
Egzoz 60lık düz boru+adam akıllı bir son headers'ta olabilir ayrıyetten
Filtre için düzgün bir kit hayat veriyor rs lere.
Hafifletme konusunda bir fikrim yok.Benim RSI koltukları saat tutsan 1 bilemedin 1.5 dk.'da sökülüyor ve ciddi anlamda araba başka bir kimlik sahibi oluyor koltukları alınca.
Yazılım için Utku'ya ulaş derim(RS'ini yeni sattı ama nerde ne var bilir)

Kardeşin RSI dan fikirler bunlar:)

TünayK
06-06-2010, 00:45
aem v2 dc headers...

FaBeRgE
06-06-2010, 00:51
typer mı kovalıcan Kadir abi :)

SifirinciMurat
06-06-2010, 00:55
Benım Rs'te ise 5.Vıtesı 7100dd. 214km.de bıtıren şanzıman denıcez :D

böyle adını koyup geçmeyle olmaz ama, neyin şanzımanı neyin dişlisi onu da yazalım :)

M///maniac
06-06-2010, 00:56
yuksek cr piston ıtb thr body egzantk klima iptalı headers komple egz squntal 6 ileri kısa dog

chiefkadir
06-06-2010, 00:58
Şanzıman dokunma derim zaten kısa.İyice kısaltmak roll de dert olur bence başına.
Motor sadece dereceli derim ben sağlılı günlük kullanımada uygun olur hem
Egzoz 60lık düz boru+adam akıllı bir son headers'ta olabilir ayrıyetten
Filtre için düzgün bir kit hayat veriyor rs lere.
Hafifletme konusunda bir fikrim yok.Benim RSI koltukları saat tutsan 1 bilemedin 1.5 dk.'da sökülüyor ve ciddi anlamda araba başka bir kimlik sahibi oluyor koltukları alınca.
Yazılım için Utku'ya ulaş derim(RS'ini yeni sattı ama nerde ne var bilir)

Kardeşin RSI dan fikirler bunlar:)RS şanzımanı pek kısa sayılmaz ozellıkle 172 lık..Helede 5.vıtes aman aman..Eğer arabanda derecelı egzantrık varsa ve 7800-8000 döneceksen 275-280km ler demek onun ıçınde oyle 180-200hp yetmez ;) O yüzden kısa şart ..Rs ın ölü olan 5.vıtesındee enaz 7600-7700 lerı doneceğımızı duşunursen 230km .roll ıçın güzel hız :)

Egsoz'uda speclere göre konuşmak lazım ,sadece chip ve cai yapanla pıston,ezgantrık,kapak polısaj,conta vs.durumuna göre çap belırlenıyor :)

Tünayım combom Rs bu öyle al tak 20hp olmuyo malesef:)

Faber ıbo :) Typerı peşıme takacam:hahaha:

chiefkadir
06-06-2010, 00:59
böyle adını koyup geçmeyle olmaz ama, neyin şanzımanı neyin dişlisi onu da yazalım :)Dırek Laguna şanz.;)

plekumat
06-06-2010, 01:00
Arka koltuklar, ön arka döşeler, silecek motoru, yolcu emniyet kemerleri ve airbag iptali, , ön sağ silecek iptali, silecek suyu kutusu küçültmesi, hafif egzoz kompları, daha hafif arka tampon, Aküyü arkaya taşımak..

Denge problemi yaşamamak için, Coil kitiyle/ayarıyla desteklenebilir..

Bizim ingiliz Saxo forumundan kopya çektim biraz :)

EREN34
06-06-2010, 01:00
Konuyu o kadar masum açmışsın ki abi bende arabayı yeni almışta kabataslak fikir sahibi olmak istiyorsun sandım :)

sorry...

ufuck
06-06-2010, 01:02
hidrolık direksıonu ıptal edıolar ole duyuma almıstım

chiefkadir
06-06-2010, 01:03
Konuyu o kadar masum açmışsın ki abi bende arabayı yeni almışta kabataslak fikir sahibi olmak istiyorsun sandım :)

sorry...Yok yaw :D Bu ıkıncı Rs ..ımkanlar el verırse ve bırı almassa benden dolduracam ıyıce sokecem ılığıne kadar :hahaha:

hidrolık direksıonu ıptal edıolar ole duyuma almıstımBuda proje dahilinde zaten :) 500-600 lıraya çıkıyo ..Çıtırdan etkılı olur :)

EREN34
06-06-2010, 01:05
Yok yaw :D Bu ıkıncı Rs ..ımkanlar el verırse ve bırı almassa benden dolduracam ıyıce sokecem ılığıne kadar :hahaha:

:) Amin abi inş.O zaman sana 4 lastik bir direksiyon yeter:D Bu arada alternatör iptalini çıtırdan bir araştır abi istersen? Yaparsan arabaya ne olur gibisinden.106larda iptali direksiyonla ilgili sıkıntı yaratıyor mesela direk

ufuck
06-06-2010, 01:05
aküyü arkaya koymus bi rs gordum ben... we firtleyı asagı wermıstı :D aku arka ıstetmede duruo :D

ukku
06-06-2010, 01:06
Piyasada pek çok çeşit filtre uygulayan var..
Davlumbaza kadar yalıtımlı ve iyi bi boru ile inilirse güzel bişi olabilir..
Ama gönlümden geçen sistem ecunun ve akünün yeri değiştirilip, boğaz kelebeğinin karşısına açı vermeden orj kutuyu yerleştirip, 2 adet 70'lik boruyu da kutudan aşağı güzel yerlere götürmek :) farın altındaki yerleri kesip açarak, boruları oraya vermek olabilir..
ya da bi kollektör ile 2 çıkışı teke indirip, tek 110-120 mm çapında bi boruyla far altındaki boşluğa, olmadı sis farına inilebilir..
kutunun içinde itg olacak..

egzoz konusunda eğer egzantrik vs girilecekse 70mm çap iyidir.. girilmeyecekse komple 63mm.. ortada minik bi susturucu olabilir.. ben susturucusuz binmem, binmedim :)

emme manifoldu alt ve üst olarak kesinlikle işlenmeli..
yazılım öyle 5-6 boy ileri götürmüyor RS'i, ama istiyorsan baturalp gerekeni yapar biliyorsun :)
headers kesinlikle sarılmalı, headers sarılmadan istediğin caiyi yap, emme manifoldu ateş gibi oluyor..
teflon emme contaları da güzel iş görüyor bu hususta..

deneyeceğiniz şanzıman umuyorum faydalı olur, ben 15/61'in çok faydalı olduğuna inanmıyorum :)
RS her araba gibi ne kadar alçaksa o kadar iyi gidiyor.. ama RS'in rüzgar sürtünmesi çok rezil seviyede.. o yüzden yaylı RS ile yaysız RS arasındaki fark uçurum..
hafifletme konusunda pek tecrübem yok, ama yapılmışken klima kompresörü filan da iptal edilip önde 2 adet yarış koltuğu bırakılırsa tadından yenmez..
son olarka lambda kesinlikle yeni olmalı, yoksa istediğini yap :D

aklıma geldikçe yazarım daha..
örneğin ben olsam kapağı açmışken hayatta port polishsiz toplamam..
bir de ince conta olabilir, biraz sıkıştırma iyidir :)

Tuner
06-06-2010, 01:06
Kadir ağabey diğer konuları bilemeyeceğim ama hafifletme tamamen senin fantezi dünyanla alakalı

bkz: yiit C2

tool
06-06-2010, 01:09

bir de ince conta olabilir, biraz sıkıştırma iyidir :)

2010 yilinda neyin lambdasi yahu;
omex vems megaşukufe bu arabaya uygun standalone yok mu?

SifirinciMurat
06-06-2010, 01:11
2010 yilinda neyin lambdasi yahu;
omex vems megaşukufe bu arabaya uygun standalone yok mu?

http://www.k-tecracing.com/show_product.asp?id=3640&appid=2

chiefkadir
06-06-2010, 01:15
Piyasada pek çok çeşit filtre uygulayan var..
Davlumbaza kadar yalıtımlı ve iyi bi boru ile inilirse güzel bişi olabilir..
Ama gönlümden geçen sistem ecunun ve akünün yeri değiştirilip, boğaz kelebeğinin karşısına açı vermeden orj kutuyu yerleştirip, 2 adet 70'lik boruyu da kutudan aşağı güzel yerlere götürmek :) farın altındaki yerleri kesip açarak, boruları oraya vermek olabilir..
ya da bi kollektör ile 2 çıkışı teke indirip, tek 110-120 mm çapında bi boruyla far altındaki boşluğa, olmadı sis farına inilebilir..
kutunun içinde itg olacak..

egzoz konusunda eğer egzantrik vs girilecekse 70mm çap iyidir.. girilmeyecekse komple 63mm.. ortada minik bi susturucu olabilir.. ben susturucusuz binmem, binmedim :)

emme manifoldu alt ve üst olarak kesinlikle işlenmeli..
yazılım öyle 5-6 boy ileri götürmüyor RS'i, ama istiyorsan baturalp gerekeni yapar biliyorsun :)
headers kesinlikle sarılmalı, headers sarılmadan istediğin caiyi yap, emme manifoldu ateş gibi oluyor..
teflon emme contaları da güzel iş görüyor bu hususta..

deneyeceğiniz şanzıman umuyorum faydalı olur, ben 15/61'in çok faydalı olduğuna inanmıyorum :)
RS her araba gibi ne kadar alçaksa o kadar iyi gidiyor.. ama RS'in rüzgar sürtünmesi çok rezil seviyede.. o yüzden yaylı RS ile yaysız RS arasındaki fark uçurum..
hafifletme konusunda pek tecrübem yok, ama yapılmışken klima kompresörü filan da iptal edilip önde 2 adet yarış koltuğu bırakılırsa tadından yenmez..

bir de ince conta olabilir, biraz sıkıştırma iyidir :)Caı konusunda senın tecruben oldukça fazla,bızım ıynn asker ıboda baya uğraştı..O konuya hiç kafa yormadan sizlerden faydalanacam :) Kasnaklar konusunda Baturalp ıle araştırma yapıyoruz,işleme merkezi,tel erezyon,torna tezgahı veya dırek hazır hafıf k.kasnağı alarak çözecez.Klıma ıptal olacak..Yazılımı ıse Booster Erhan ,Baturalp beraber halledecez. :)
Şanzıman faydasını ancak egzantrık sonrası gösterecektir :)
Sürüngen olacak aero olayını azaltırız o şekılde :)
Sparco ayarlıyorum ıkı tene arkalar sokuk olacak zaten :)

Kadir ağabey diğer konuları bilemeyeceğim ama hafifletme tamamen senin fantezi dünyanla alakalı

bkz: yiit C2Kapı içlerine dokunmam diye düşünüyorum ama biliyorum ki hafifletmek hastalık gibi :hahaha:

M///maniac
06-06-2010, 01:16
egzaantrikten sonra ne dönüceksiniz tahminen abi

chiefkadir
06-06-2010, 01:18
egzaantrikten sonra ne dönüceksiniz tahminen abiEgzantrığın güç bantına bağlı :) Seçeceğimiz ezgantrik ise paraya :D

314 derece mekanık ıtıcılı yapabılsek o zaman 8500dd.
Laguna şaznımanı ıle 8500dd 255km/ Orjınalıyle 298km :)

tool
06-06-2010, 01:20
Egzantrığın güç bantına bağlı :) Seçeceğimiz ezgantrik ise paraya :D

314 derece mekanık ıtıcılı yapabılsek o zaman 8500dd.

314 derece egzantrikle kac bin kilometre gidicek acaba, yaglama nasil olcak mesela?

chiefkadir
06-06-2010, 01:21
314 derece egzantrikle kac bin kilometre gidicek acaba, yaglama nasil olcak mesela?Kaç bın gıdecek derken , ben roll amaçlı yapacam zaten haftada bırkez çıkar ayda 500km anca yapar :)

M///maniac
06-06-2010, 01:22
bndede rs vardı geçen sene sattm egz takınca yuksek cr ile mekanik iticiye donmezsen sübap egme yapıo die duymustum bnde baya arastırdm ama 8500 dğnerseniz mutesem olur ve bncede yaglama isine bi çözüm bulunması lazım o konudada bi modifikasyon lazım bnce..

dragon07
06-06-2010, 02:07
önceki rste neler vardı shiftkadir abi :)

basar13
06-06-2010, 03:11
hafifletme ??? :D

CLIORS
06-06-2010, 08:52
Utku zaten yazmıs, ben nelerin yapılmayacagını yazayım bari.

Kadirin ugrastıgı araba yurur ona suphem yok.

195-200 hp arasını hedefliyorsan egzantrik incik boncukla gelinir.

Ama 200 ustunu hedefliyorsan durum farklı.

Ha bir de mekanik itici yazmak cumle icinde kolayda gel gelelim uygulaması oyle degil. Kadir de cok ıyı bılıyorki derecelinin konusmaya baslaması icin 8000-9000 aralıgını donmeye baslaması gerekıyor. Normal sistem 8300 de cekicinin guvenli kollarına teslim eder sizi RS de. Mekanik itici olayına girilirse, kac kisi mekanik iticili RS gordu? butun parcaların custom uretilmesi lazım ust kapakta. O iste anca bir yarıs departmanının kullanmadıgı cıkmalarla olur. 9000 gibi ciddi devir donen bir aracın iticileri laguna dan megane dan vs den cıkmalarla cozulmez.

Kadirin eski aracıda guzel yururdu ve halen yuruyor emin ellerde fakat bu sefer o aracta karsılastıgı limitleri bunda cozecegine eminim yardım gerekirse zaten ararsınız? Ama tavsiyem 8000-9000 donulecekse motorun ıcının komple yenilenmesidir.

Bir diger fikir 314 dereceli (bu egzantrik icin mekanik itici subap yayları vs sart) vs ugrasmaktansa ki bunlar tr de benim bildigim kadarı ile yok. Bunlara ayrılan butce ile direk ITB al tak 220 HP sınırlarında gezersin.

Schumi
06-06-2010, 11:38
Fantezi yapmak istiyorsanız 300 üstü egzantrik takın. Mantıklı olmak istiyorsanız 280 civarı bir egzantrik üstüne ITB ve birde üstüne 12cr civarı sıkıştırmalı piston ile standalone kurulumu uygun olur.

Juggernaut
06-06-2010, 22:07
Custom header denemek lazım güzel güçler alınabilir belki.

3rk4n
06-06-2010, 22:28
Bence orjinal şanzımanla sökülebileceğin en sapık halinde sökük bi rs. Piston Egzantrik yay sapka standalone kapak emme işlemi yeterli olur çekişmeli olur :)

chiefkadir
06-06-2010, 22:33
Utku zaten yazmıs, ben nelerin yapılmayacagını yazayım bari.

Kadirin ugrastıgı araba yurur ona suphem yok.

195-200 hp arasını hedefliyorsan egzantrik incik boncukla gelinir.

Ama 200 ustunu hedefliyorsan durum farklı.

Ha bir de mekanik itici yazmak cumle icinde kolayda gel gelelim uygulaması oyle degil. Kadir de cok ıyı bılıyorki derecelinin konusmaya baslaması icin 8000-9000 aralıgını donmeye baslaması gerekıyor. Normal sistem 8300 de cekicinin guvenli kollarına teslim eder sizi RS de. Mekanik itici olayına girilirse, kac kisi mekanik iticili RS gordu? butun parcaların custom uretilmesi lazım ust kapakta. O iste anca bir yarıs departmanının kullanmadıgı cıkmalarla olur. 9000 gibi ciddi devir donen bir aracın iticileri laguna dan megane dan vs den cıkmalarla cozulmez.

Kadirin eski aracıda guzel yururdu ve halen yuruyor emin ellerde fakat bu sefer o aracta karsılastıgı limitleri bunda cozecegine eminim yardım gerekirse zaten ararsınız? Ama tavsiyem 8000-9000 donulecekse motorun ıcının komple yenilenmesidir.

Bir diger fikir 314 dereceli (bu egzantrik icin mekanik itici subap yayları vs sart) vs ugrasmaktansa ki bunlar tr de benim bildigim kadarı ile yok. Bunlara ayrılan butce ile direk ITB al tak 220 HP sınırlarında gezersin.Alper hocam ben ıkı merhalede yapacam,bırıncısınde fazla bışey olmuyacak..Bır kaç ay sonra kullanacağımız egzantrığı netleştırıp ona göre bır yol çızecez :) Şımdılerde egzantrık,kasnak vs.alma ımkanım yok..
Mekanık ıtıcı konusunda kaç kışı mekanık ıtıcı gördü demışsın tr.de kaç kışı turbo rs gördü ? kaç kışı omex vs beyın gördü tabıkı görmeyecek :D Senın takıldığın clıosportta yapanda olmayabılır varmı bılmıyorum bakmadım zaten zart dıye sıparış geçıp ustaya al tak demıcez:hahaha: 9000 donen araca megan,laguna çıkması olmaz demışsın zaten oyle bır saflık yapmayız merka etme :D Zaten düşündüğüm egzantrığın güç bandı 3000-8000 arası,
http://www.kentcams.com/product/prodDets.aspx?PartNum=CF44&CatID=4&PartID=679&VehPartID=2176&ModEngID=422
burda bu eğzantrık ıle kullanılacak mekanık ıtıcı ve double yaylarında parça kodu var,
Artık bu egzantrıkmı olur başkamı olur,hıdrolıklı mı olur zaman gösterecek ,uyarıları kulak ardı etmıyor küpe edıyorum ;)
ITB Alır takarızda çok para onu aldıktan sonra egzantrıkte yapmak elzem olacak..ben once egzantrığı sonra ımkan olursa ITB yı düşünürüm :)

Fantezi yapmak istiyorsanız 300 üstü egzantrik takın. Mantıklı olmak istiyorsanız 280 civarı bir egzantrik üstüne ITB ve birde üstüne 12cr civarı sıkıştırmalı piston ile standalone kurulumu uygun olur.288+ITB ıyı fıkır tabıde ıtb başta tuzlu gelır..Pıston ıstedık bakalım beklıyoruz :)

Alicanrs
06-06-2010, 22:40
hayırlısı olsun en hızlı rs olursunuz :D

CLIORS
06-06-2010, 22:46
fikir bilgi ve uygulama konusunda elimden geldigi kadar yardimci olurum.

selamlar

Alper hocam ben ıkı merhalede yapacam,bırıncısınde fazla bışey olmuyacak..Bır kaç ay sonra kullanacağımız egzantrığı netleştırıp ona göre bır yol çızecez :) Şımdılerde egzantrık,kasnak vs.alma ımkanım yok..
Mekanık ıtıcı konusunda kaç kışı mekanık ıtıcı gördü demışsın tr.de kaç kışı turbo rs gördü ? kaç kışı omex vs beyın gördü tabıkı görmeyecek :D Senın takıldığın clıosportta yapanda olmayabılır varmı bılmıyorum bakmadım zaten zart dıye sıparış geçıp ustaya al tak demıcez:hahaha: 9000 donen araca megan,laguna çıkması olmaz demışsın zaten oyle bır saflık yapmayız merka etme :D Zaten düşündüğüm egzantrığın güç bandı 3000-8000 arası,
http://www.kentcams.com/product/prodDets.aspx?PartNum=CF44&CatID=4&PartID=679&VehPartID=2176&ModEngID=422
burda bu eğzantrık ıle kullanılacak mekanık ıtıcı ve double yaylarında parça kodu var,
Artık bu egzantrıkmı olur başkamı olur,hıdrolıklı mı olur zaman gösterecek ,uyarıları kulak ardı etmıyor küpe edıyorum ;)
ITB Alır takarızda çok para onu aldıktan sonra egzantrıkte yapmak elzem olacak..ben once egzantrığı sonra ımkan olursa ITB yı düşünürüm :)

288+ITB ıyı fıkır tabıde ıtb başta tuzlu gelır..Pıston ıstedık bakalım beklıyoruz :)

izo
06-06-2010, 23:02
ben hep derim, k4m şanzımanı konulsun diye...benim zamanım olsa ve 172 lik olsa aracım çıtır turbo yaparım...

chiefkadir
06-06-2010, 23:05
egzaantrikten sonra ne dönüceksiniz tahminen abiEgzantrığıne göre değışmekle bırlıkte en kötü 8000 zaten üstüne gerek yok :)

ben hep derim, k4m şanzımanı konulsun diye...benim zamanım olsa ve 172 lik olsa aracım çıtır turbo yaparım...Combo k4m şanzımanıda var ama km.okuyucusu yok onların..kısalık olarak 140lık lagunaya çok yakın :) Ben atmocuyum bro turbo çıtırda olsa yapmam :D

önceki rste neler vardı shiftkadir abi :)Unuttum olm sattık gitti :D Egzantrık,kısa,çıp,pıston vs :)

izo
06-06-2010, 23:14
Combo k4m şanzımanıda var ama km.okuyucusu yok onların..kısalık olarak 140lık lagunaya çok yakın :) Ben atmocuyum bro turbo çıtırda olsa yapmam :D

km okucusu şanzımanın üstünde abi, laguna 140 lık şanzımanı ve k4m şanzıman oranları şöyle:

6500 devir..

laguna 140lık 1.vites 60 ------ k4m 60
laguna 140lık 2.vites 100 ------ k4m 100
laguna 140lık 3.vites 160 ------ k4m 140
laguna 140lık 4.vites 200------ k4m 180
laguna 140lık 5.vites 243 ------ k4m 235

chiefkadir
06-06-2010, 23:17
km okucusu şanzımanın üstünde abi, laguna 140 lık şanzımanı ve k4m şanzıman oranları şöyle:

6500 devir..

laguna 140lık 1.vites 60 ------ k4m 60
laguna 140lık 2.vites 100 ------ k4m 100
laguna 140lık 3.vites 160 ------ k4m 140
laguna 140lık 4.vites 200------ k4m 180
laguna 140lık 5.vites 243 ------ k4m 235Combo bılıyom ustunde ama on tane megane şanzımanına baktık okuyucusuz çıktı..bıtane laguna buldum okuyuculu,rezerve(sakladım) ettım hemen:hahaha:

Lıstede 4.vıtes laguna ıle megane arasında o kadar fark yok bro, Laguna 1.01 Megane 1.03 oranlı.. %2 oynuyo 4.vıteslerı

Bırde sen lastık çapı faktörünü atlama Clıo 195/50/15 :)
Clıoda 6500dd de 4.vıtes laguna şaznımanı ıle 172 yapıyo :)

OmerRS
06-06-2010, 23:29
Racing motor emmesi kullan abi madem komple girişiceksin. 1000 lik ya da 1300 lük 4 lü kelebekler var ister kendi emme manifoldunu kesip kullanırsın böylece enjektörlerin yerinde kalır istersen komple yeni manifold yaparsın motor enjektörüyle yürütürsün. silikon boruyla bile birleşir. 42 mm lik 4 tane kelebek gayet yeter birde kısa borozan koyarsın bunlara feci olur. özellikle sizin emme kısmıda önde ordan da direkt hava beslenebilir havanın hızı çok güzel arttırılır.

öbür türlü rs ün üstündeki manifold 180 derece dönüş yapıyor üst devirlerde o runnerlar kayıp yaratır.

tabi paneli biraz kesmeyi göze alman lazım gibi görünüyor.

chiefkadir
06-06-2010, 23:35
Ömer onuda düşünüyoruz ama dedığım gibi önce boyasın bı çıksın özledım :D Sonra manıfolt-trotıl olayına bakecez..motosıklet emmesı,4tane reno12 kelebeğı gıbı fıkırlerde var.ama ben o boşalmış atzıkı gıbı eğık manıfoltan kesın kurtulacam :D

basar13
06-06-2010, 23:40
bi turbo taksan stock motor accik basinc conta ile azicik sikistirma dusse ne gerek var atmosferige ?

maxpower
07-06-2010, 00:06
turbolu rs görmek istiyoruz kadir abi:)

basar13
07-06-2010, 00:12
neden atmosferik yapilir ? agirlik olmasin, gaz tepkisi iyi olsun, egzoz sesi guzel olsun ?,

ama guc istiyosan siniflandirma sikintisida yoksa BESLE BABAM BESLE ASIRI BESLE

basar13
07-06-2010, 00:14
NOT: tabiki yeterli gaz tepkisi guzel dolucak turbo ilede olabilir f1 de turbo yasaklanmasa kimse atmosferige donermiydi ? HAYIR eger kendine hakim olup basincla oynama olmicaksa kesinlikle turbo...

2.not: BMW turbo motorla ilk F1 de sampiyon olan takimdir :D

izo
07-06-2010, 00:17
z4m turbo isteriz o zmn başar:D

JDM VTİ
07-06-2010, 00:20

:D :D güzeldi :D

basar13
07-06-2010, 00:25

ahahah piste gitmiyo be bro beygirden once ayni parayi harcayip pistte daha hizlanicagim modlar coooooook :) ama inana performansa is geldiginde kesinlikle atmosferikle ugrasmam :D suanda turbo olmasada nosla oksijen basicaz arabaya :D

brutal
07-06-2010, 17:27
Kadir abi boşuna uğraşma gel sana yapılmışını veriyim :D

Şahsi fikrim şu yönde: İlk başta ITB, krank, volan, kasnak ve kasa hafifletme. Zaten pistonlar geliyor, egzantrik ITB den sonra para olunca yapmak daha doğru bence. Hazır ITB 2500tl, custom bişi yapılırsa 1000tl yi geçmez zaten. Egzantrik olarakda 286 colombo para yetmiyorsa engine-dynamics olur. 300 dereceler için harcanıcak ekstra paralara güzel bir takım hafif jant, aksesuar olarakda bir direksiyon alırsın, gönlün açılmış olur :)

Şanzıman için 5. vites dişlisi değiştirmek yeterli ama sen aldın bile şanzımanı, umarım kitcar gibi vites atarız.

ITB-Egzantrik-Hafifletme

SifirinciMurat
07-06-2010, 18:53
itb falan neyse de şu şanzıman bir takılsın da videosunu görelim, ben de gireceğim 3 vakte kadar şanzıman işine :)

tool
07-06-2010, 21:22
standalone beyin olmadan itb falan zorlamanin luzumu yok, yazik standart beyinle

BlackEmperor
07-06-2010, 21:27
şu RS i birisi turbolasın artık yaw çok merak edıyorum nası bişe cıkar bundan

Talih.b16
07-06-2010, 21:46
rs yuklemek kac para tutar atmo ıyı bı yukleme 200 hp ustu mesela.yay sapka egz kasnak yazılım vs vb.

chiefkadir
07-06-2010, 21:49
şu RS i birisi turbolasın artık yaw çok merak edıyorum nası bişe cıkar bundanbkz. 206rc :)

BlackEmperor
07-06-2010, 21:53
olsun abi RS de gorelım turbolu fena mı :) videolarını gorelım soyle ;)

Alicanrs
07-06-2010, 22:14
gelck ggelcek:D

chiefkadir
08-06-2010, 14:55
Egzantrik için BoraRS kardeşimin yardımlarını bekliyorum :)
İnşalah onuda çözecez çok yüksek derece şimdilik olmucak ;)

BoraRS
08-06-2010, 14:59
Yardım isteyene herzaman yardım var :) Kontağa geçtik. Bakalım ne olacak. Gerekirse arar sı...rım ağızlarına yine getirtirim o egzantrikleri sen merak etme :) En kötü Ağustosta Pragda olacağım. Oraya getirtiriz ben gelirken alır gelirim ;)

ogunozcan
08-06-2010, 15:02
chief bi vites vıdeosu ısterız:D

chiefkadir
08-06-2010, 15:07
Yardım isteyene herzaman yardım var :) Kontağa geçtik. Bakalım ne olacak. Gerekirse arar sı...rım ağızlarına yine getirtirim o egzantrikleri sen merak etme :) En kötü Ağustosta Pragda olacağım. Oraya getirtiriz ben gelirken alır gelirim ;)Eyvallah Bora, biz rs ciler iyiliklerini unutmayız :hahaha:

ogün,fitez için az bekle:)

ogunozcan
08-06-2010, 15:11
Eyvallah Bora, biz rs ciler iyiliklerini unutmayız :hahaha:

tam ** abi beklemedeyız:D

BoraRS
08-06-2010, 15:33
Eyvallah Bora, biz rs ciler iyiliklerini unutmayız :hahaha:

Estağfurullah hocam. Elimizden ne geliyorsa yaşlı genç siyah beyaz kadın erkek farketmez yardım ederiz :hehe:

Hocam cevap gelince iletirim.

chiefkadir
08-06-2010, 19:23
Bızım beyaz boyadan çıktı kaldı motor ışlerı:)
http://img139.imageshack.us/img139/6408/rs1s.jpg

Tunç
08-06-2010, 19:24
abi cok can alıcı olmus kafadan basık sarı sisler dusunemıyorum :):)

ogunozcan
08-06-2010, 19:24
abı efsane olmus:D

chiefkadir
08-06-2010, 19:27
Eyvallah brolar,
Şımdılık bı jant taktık bırazda leylek :)
Ledlı kırmızı stop duşunuyorum

ukku
08-06-2010, 19:30
Kadir abi çok iyi olmuş,
maşallah..
Stopları elleme derim..

chiefkadir
08-06-2010, 19:31
Kadir abi çok iyi olmuş,
maşallah..Sağolasın utku;)
buda genış açıdan,
http://img139.imageshack.us/img139/433/rs2j.jpg

clıosport_ph1
08-06-2010, 19:39
hayırlı olsun
renk bıraz garıp olsada ıyı olmus
tam kod nedır
bırde merakımdan soruyorum ıstanbulda bu ısı adam akıllı yapıcak kımse yok ben onu anladım
kıme gotursem renk degısım yapmak ıstıyorum malıyet cıkarırmısın dedıgımde boya guzel neden degıstırıyorsun vs dıyorlar evet boya guzel ama ben grı sevmıyorum
tahmını boya masrafı ne tuttu acaba

Melih-Ö
08-06-2010, 19:41
oooooooo felaket olmuş felaket :) basık halini düşünemiyorum maşallah abi kazasız belasız :)

chiefkadir
08-06-2010, 19:45
hayırlı olsun
renk bıraz garıp olsada ıyı olmus
tam kod nedır
bırde merakımdan soruyorum ıstanbulda bu ısı adam akıllı yapıcak kımse yok ben onu anladım
kıme gotursem renk degısım yapmak ıstıyorum malıyet cıkarırmısın dedıgımde boya guzel neden degıstırıyorsun vs dıyorlar evet boya guzel ama ben grı sevmıyorum
tahmını boya masrafı ne tuttu acabaRengi beğenmedın galıba :) Boya kodu Honda'nın "NH0" championship white
,Ben 1350 ye boyattım :)

Görkem
08-06-2010, 19:47
abicim hayırlı olsun darısı rollinglerde görmeye diyorum artık ozaman motoruda bitirde :) ......

clıosport_ph1
08-06-2010, 19:55
Rengi beğenmedın galıba :) Boya kodu Honda'nın "NH0" championship white
,Ben 1350 ye boyattım :)

renk aslında guzel ama ben clio'ya yakıstıramıyorum acıkcası
bıraz daha can alıcı renkler olsaydı keske
fıyat ıcınde tesekkurler
burda sanayılerde bıle 3 bın TL cekıyorlar ama yınede yapamıycaklarını soluyorlar
en son yetkılıde boyatıcam :D son care orası
bu grıyı sevmeye sevmeye bukadar uzun nasıl bınebıldım sasırıyorum

SifirinciMurat
08-06-2010, 20:01
clioda CW görmek biraz garip geldi ilk bakışta ama 1350 iyiymiş, kapı içleri falan da boyandı mı?

chiefkadir
08-06-2010, 20:02
renk aslında guzel ama ben clio'ya yakıstıramıyorum acıkcası
bıraz daha can alıcı renkler olsaydı keske
fıyat ıcınde tesekkurler
burda sanayılerde bıle 3 bın TL cekıyorlar ama yınede yapamıycaklarını soluyorlar
en son yetkılıde boyatıcam :D son care orası
bu grıyı sevmeye sevmeye bukadar uzun nasıl bınebıldım sasırıyorumSen gel ankaraya varanla yollarız 15gün sonra gelır alırsın :D

clioda CW görmek biraz garip geldi ilk bakışta ama 1350 iyiymiş, kapı içleri falan da boyandı mı?Yok boyanmadı ,ıstemedımde zaten:)

SifirinciMurat
08-06-2010, 20:05
olsun, yine de clio'da rezalet griden başka renkler görmek de iyi. ilerde köşeyi dönersem ben de dışını RB, motor içi ve kabin bölümünü de siyah pütür yapmak istiyorum. halıları malıları da atarım artık :)

clıosport_ph1
08-06-2010, 20:09
Sen gel ankaraya varanla yollarız 15gün sonra gelır alırsın :D

ben kapı ıclerı vs gorunen gorunmeyen heryerın rengını degıstırmek ıstıyorum
15 gun sonra almak pek sorun degıl ama tek dusundugum nokta arabanın heryerı sokuldukten sonra eskısı gıbı toplanabılcekmı
en cok kafamı kurcalayan durum bu

SifirinciMurat
08-06-2010, 20:11
tek dusundugum nokta arabanın heryerı sokuldukten sonra eskısı gıbı toplanabılcekmı
en cok kafamı kurcalayan durum bu

öyle bir şüphen varsa sökebildiğin kadarını kendin sök, ne olacak. iki de video çekersin hazır sökmüşken.

chiefkadir
08-06-2010, 20:15
ben kapı ıclerı vs gorunen gorunmeyen heryerın rengını degıstırmek ıstıyorum
15 gun sonra almak pek sorun degıl ama tek dusundugum nokta arabanın heryerı sokuldukten sonra eskısı gıbı toplanabılcekmı
en cok kafamı kurcalayan durum buO bırazda ustanın karakterı ıle alakalı bence, dısıplınlı ve dusturlu bır usta tek vıda artırmadan,tek fıber parçasını kırmadan toplar:icon_tup:

Schumi
08-06-2010, 20:33
Kadir bey araba şu lanet griden kurtulmuş ya her türlü yürür bu araç. Ama bu jantlar kalmayacak dimi üstünde. :)

TorqueTuning
08-06-2010, 20:34
Kadir'im çok hoş olmuş, kazasız belasız bin.. Eski RS'çilerden kimler kaldı beaa!?!? :P

CLIORS
08-06-2010, 20:34

cok guzel olmus, renk sedefli mi kadir?

chiefkadir
08-06-2010, 20:44
Kadir bey araba şu lanet griden kurtulmuş ya her türlü yürür bu araç. Ama bu jantlar kalmayacak dimi üstünde. :)Kadir diyebilirsin :)
Jantlar geçici olarak takıldı zamanla uyacak bir jant takarız inşalah ;)

Kadir'im çok hoş olmuş, kazasız belasız bin.. Eski RS'çilerden kimler kaldı beaa!?!? :PEyvallah kanka, beyaz arabaya iyi alıştım :)

cok guzel olmus, renk sedefli mi kadir?Yok Alper,sedeflı değıl zaten sevmıyorum sedefli:)

tool
08-06-2010, 20:52

burdan buzdolabi gibi, iyi bi makina lazim :)

ArMy
08-06-2010, 21:15
Çok cici olmuş abi cillop olucak belli..

clıosport_ph1
08-06-2010, 21:19
öyle bir şüphen varsa sökebildiğin kadarını kendin sök, ne olacak. iki de video çekersin hazır sökmüşken.

çoğu seyini kendim sökebiliyorm fakat bunun için zaman yok
imkan ve mekan olsa zaten komple söker kendim boyar yine toplarım ama bunun ıcın zaman yok malesef :(

fatiii
08-06-2010, 21:22
daha net fotolar isteriz kadir abi :D

maşşallah...

Alicanrs
08-06-2010, 21:45
racing blue diorm :D:D:D:D güsel olmş deişik maşallah :)

chiefkadir
08-06-2010, 22:23
daha net fotolar isteriz kadir abi :D

maşşallah...Combo daha foto çekecek kadar ışlerı bıtmedı :)
Spacer,plaka,jant,yay vs yapınca düzgün ellerden kaliteli fotolar çektürürüz:)

Maşallah diyen diğer arkadaşlara teşekkürler ;)

BoraRS
08-06-2010, 22:24
Kadir hocam bence gayet güzel ve cici durmuş. Yay ve spacer ile güzel bir jantla bence efsane olacaktır. Maşallah.

ogunozcan
08-06-2010, 22:26
kadır abı 4x100 sıyah ultregallera var:D

chiefkadir
08-06-2010, 22:39
Kadir hocam bence gayet güzel ve cici durmuş. Yay ve spacer ile güzel bir jantla bence efsane olacaktır. Maşallah.Eyvallah Bora,senınde emeklerın olacak ışalah şeklıyle yururuyle güzel bır Rs çıkacak ortaya:)

chiefkadir
08-06-2010, 22:40
kadır abı 4x100 sıyah ultregallera var:DFoto atta onu bacanağımın cıvıce kastıralım :hahaha:

Konuyu okuyan G60 osman kardeşım fotolar ellerınden öper :D
Bırde ek9'umuz var o da foto çekılmeyı hakettı :icon_tup:

G60
08-06-2010, 22:46
Renk güzel olmuş Kadir abi. Jant superturismo gibi bir şey daha güzel olur tabi.

Çekeriz abi ayıp ettin. :)

BoraRS
08-06-2010, 22:51
Abi bu arada aklında bulunsun bu arabayı kesinlikle iyice bas yere ;) Uzunda 200kmh dan sonra çok faydasını göreceksin ;)

chiefkadir
08-06-2010, 23:04
Renk güzel olmuş Kadir abi. Jant superturismo gibi bir şey daha güzel olur tabi.Çekeriz abi ayıp ettin. :)Tamam Osman haberleşelım:icon_tup:

Abi bu arada aklında bulunsun bu arabayı kesinlikle iyice bas yere ;) Uzunda 200kmh dan sonra çok faydasını göreceksin ;)5cm lık yay duşunuyorum.Yeterınce yerlerde olacak:icon_tup:

hüsor
08-06-2010, 23:09
masallah cok guzel olmus beyaz rs de bı ayrı havalı

:rolleyes:

SifirinciMurat
08-06-2010, 23:20
Renk güzel olmuş Kadir abi. Jant superturismo gibi bir şey daha güzel olur tabi.

Çekeriz abi ayıp ettin. :)

Sen LFS'ci G60 Osman mıydın?

G60
08-06-2010, 23:26
Evet, seneler önce. :)

izo
08-06-2010, 23:35
fotoşop bu:D hayırlı olsun kadir abi....

tender06
08-06-2010, 23:37
gecelerin parlayan yıldızı olacak maşşallah :D

SifirinciMurat
08-06-2010, 23:40
Evet, seneler önce. :)

Ben de GANSAN ;)

beratzade
09-06-2010, 00:32
maşallah usta çok ii bakmak lazım bu renge :) ama şu bir gerçek su an nası guzel duruyorsa yaylıyken bi kat daha guzel olucak..Dikizleri ve sis çerçevelerini parlak siyah yaparsan inan harika olur, çitalardaki 2.0 logosunuda gene aynı sekılde siyah yap derim..tabi bu benim fikrim.. tekrar hayırlısı olsun.

chaylak
09-06-2010, 00:58
abi beyaz cok güzel olmus ya masallah :)

BoraRS
09-06-2010, 09:16
Tamam Osman haberleşelım:icon_tup:

5cm lık yay duşunuyorum.Yeterınce yerlerde olacak:icon_tup:

5cm pek düşürmüyormuş. Isıtıp biraz daha bastırman icab edebilir.

SONE-R
09-06-2010, 09:26
5cm pek düşürmüyormuş. Isıtıp biraz daha bastırman icab edebilir.

nasıl araba la bu :D :D
10 luk yay mı takacaz buna düşürmek için :hahaha:

chiefkadir
09-06-2010, 09:56
maşallah usta çok ii bakmak lazım bu renge :) ama şu bir gerçek su an nası guzel duruyorsa yaylıyken bi kat daha guzel olucak..Dikizleri ve sis çerçevelerini parlak siyah yaparsan inan harika olur, çitalardaki 2.0 logosunuda gene aynı sekılde siyah yap derim..tabi bu benim fikrim.. tekrar hayırlısı olsun.Sağolasın,ufak tefek detaylar yapacaz,buzdolabı gibi olmucak tabe :D Magnet takacaz inceden:hahaha:

abi beyaz cok güzel olmus ya masallah :)Daha bu çikin hali :D

5cm pek düşürmüyormuş. Isıtıp biraz daha bastırman icab edebilir.Biliyorum Bora aynen bir clioda denemesi yapıldı :)

RCkid
09-06-2010, 10:07
Kadir abi hayırlı olsun
Başlamışken turbo yap abi, deneriz

chiefkadir
09-06-2010, 10:12
Kadir abi hayırlı olsun
Başlamışken turbo yap abi, denerizSağolasın musti,atmo olarak zevkli bir makine haline gelsin yeter :D Ben turboya öcü gözüyle bakıyom:hahaha:

Ek.Civic_Spoon
09-06-2010, 10:48
abi projen hayırlı uğurlu olsun hızlı ve yakışıklı bir rs in piyasaya çıkacağı belli merakla sonuçları videoları bekliyoruz Allah yüzünü kara çıkarmasın..:)
Renk muhteşem olmuş. ben s2000 beyazına benzettim..

clioGT
09-06-2010, 10:51

Sağolasın utku;)
buda genış açıdan,
http://img139.imageshack.us/img139/433/rs2j.jpg

abi önden yandan filan resim nedne koymuyorsun merakta bırakıyorsun insanları:D

maşallah çok güzel olmuştur diye düşünüyorum, göremediğim için önden:p

chiefkadir
09-06-2010, 10:57
abi projen hayırlı uğurlu olsun hızlı ve yakışıklı bir rs in piyasaya çıkacağı belli merakla sonuçları videoları bekliyoruz Allah yüzünü kara çıkarmasın..:)
Renk muhteşem olmuş. ben s2000 beyazına benzettim..Eyvallah combo zaten Honda rengi oldu :) Roll için 10-15 gün bekleyecez :)

abi önden yandan filan resim nedne koymuyorsun merakta bırakıyorsun insanları:D
maşallah çok güzel olmuştur diye düşünüyorum, göremediğim için önden:pDikkatli bakarsan ön tampon takılı değil :) Motor gireceğinden far,panjur,tampon vs ön tarafı toplamadık,Rs lerdeki plaka yerini doldurduk :)

clioGT
09-06-2010, 11:05
kazasız belasız inşallah

oz f1leri de yaktın mı dıştan tamamdır valla

CLIORS
09-06-2010, 11:47
aynen beyaz RS ve 16 oz f1 cup lar tam dergi kapaklık kombinasyon.

ogunozcan
09-06-2010, 12:03
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-ve-lastik-jant-4x100-16-oz-ultraleggera-siyah/detay

Boost Up
09-06-2010, 12:05
Abi egzoz biraz çirkin olmuş ya:). Bence yan sanayi arka tampon alıp tamponu kessen ve biraz daha büyük uclu egzoz koyarsan fena durur:rolleyes:.

chiefkadir
09-06-2010, 12:19
Egsoz aldığımda vardı,motor işleri bitmediği için dokunmadık daha katalitik vs üstünde arada kıl tüy borular var..Hepsi düzelecek sona Megan racing 76 geldi bile :)

chiefkadir
09-06-2010, 12:21
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-ve-lastik-jant-4x100-16-oz-ultraleggera-siyah/detaypm attım ogün ;)

BoraRS
09-06-2010, 13:51
Aslında jantları ve kaliperleri gökyüzü mavisine boyatacaksın ;) Beyaz ve siyah artık çok klişe oldu. Yine de çok güzel durur ama maksat muhabbet olsun :)

Cimmeria
09-06-2010, 14:13
renk süper olmuş bence :)

BoraRS
09-06-2010, 14:24
Hadi hayırlısı olsun egzantrikler de tamam ;)

chiefkadir
09-06-2010, 15:04
Hadi hayırlısı olsun egzantrikler de tamam ;)Eyvallah Bora sayende:icon_tup:

JapanVsGermany
09-06-2010, 15:41
merak we heyecanla bekliorum beyaz kıliyoyu kadir baba :D

Boost Up
09-06-2010, 15:45
Hayırlısı olsun, istediğiniz yakışıklılığa ulaşır inşallah:).

chiefkadir
09-06-2010, 23:08
merak we heyecanla bekliorum beyaz kıliyoyu kadir baba :DRodajı bıtsın ılk onla denıcem sonra senle denıcem bro :D

Hayırlısı olsun, istediğiniz yakışıklılığa ulaşır inşallah:).Sağol abıcım bakalım noolcak :)

JapanVsGermany
09-06-2010, 23:30
ilk deneyeceğin "O" kim ki 06 KadirBaba? :D

initial-D
09-06-2010, 23:41
ben hidrolik direksiyon iptalini anlamadım.kilosu fazlada ondan kurtulmak içinmi yapılıyor?yoksa kaput altında yer kazanmak içinmi?

chiefkadir
09-06-2010, 23:45
ben hidrolik direksiyon iptalini anlamadım.kilosu fazlada ondan kurtulmak içinmi yapılıyor?yoksa kaput altında yer kazanmak içinmi?yok v kayışından hatrı sayılır bır guç çekıyo :)

initial-D
09-06-2010, 23:50
yok v kayışından hatrı sayılır bır guç çekıyo :)

anladım,sağol:)

RsErdi
09-06-2010, 23:53
maşallah abicim güzel olmuş.inş hayırlısı olur güzel bi şekilde yapar ve yürürsün :P

D.CaN
09-06-2010, 23:58
Hayırlı Uğurlu Olsun Abi Sorunsuz Şekilde Bitirip Binmen Dileğiyle.Maşallah Yeni Rengi Yakışmış.

chiefkadir
10-06-2010, 08:44
maşallah abicim güzel olmuş.inş hayırlısı olur güzel bi şekilde yapar ve yürürsün :PSağol Erdi,inşallah diyelim :)

Hayırlı Uğurlu Olsun Abi Sorunsuz Şekilde Bitirip Binmen Dileğiyle.Maşallah Yeni Rengi Yakışmış.Teşekkürler abicim renk şimdilik rs te tek :) Daha güzel beyaz tonları ve diğer renkler gelir artık bence ;)

iynn-RS
12-06-2010, 13:58
Allah utandırmasın kadir abi.Eminim çok güzel bi iş olacak.

chiefkadir
12-06-2010, 23:21
Allah utandırmasın kadir abi.Eminim çok güzel bi iş olacak.Eyvallah tertıp :) Bakalım sende gelde caı ışını çöz :D

Fır@t
15-06-2010, 09:54
hadi hayırlısı şef... :) uzun zamandır hayalını kurdugun bı projeydı Allah(c.c.) utandırmasın...

clioGT
30-06-2010, 07:22
gelişme var mı?

chiefkadir
30-06-2010, 08:08
Bu başlığı genel olarak düşünmüştüm ama benim arabaya döndü dava :)
Bizim proce burdan devam,
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=56606