PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir sorum var??

kv661
06-06-2010, 02:39
Arkadaşlar bugün başımdan bir olay geçti. Hem sizinle paylaşmak istedim hem de size kasko hakkında bir sorum olucak. Bugün kız arkadaşımla Aspava'da yemek yedik ve yerken de arabamı hemen yandaki sokağa park etmiştim. Dönüşte baktığımda aracımın sol ön çamurluk ve sol arka kapıya birinin tekme attığını ve maddi hasar olduğunu gördüm.

Her neyse tekme atan şahsı mahallelinin yardımları ile bulduk şimdi geldim daha karakoldan ve Kasko'dan yapılacak aracım ama soru şu ki aracımın hasarsızlık indirimi kaybolur mu diye merak ediyorum. Sonuçta yapılmış bir kaza yok. Bir kendini bilmez arabama ve diğer arabalara tekme atarak geçmiş yoldan. Onu bulduk. Şu an karakolda zaten ordan adli tıba gidicekmiş. büyük ihtimalle uyuşturucu almış.her neyse.

Hasarsızlık indirimim yok olur mu? Yok olursa niçin oluyor? Sonuçta benim hiç bir suçum yok. Aracımı sokağa park ettim diye cezalandırılıyorum.

Resimler:

http://img691.imageshack.us/img691/5748/kv0075.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/4337/kv0074.jpg
http://img97.imageshack.us/img97/2126/kv0073.jpg
http://img269.imageshack.us/img269/2856/kv0072.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/3729/kv0071.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/7312/kv0070.jpg

EfeTopcu
06-06-2010, 02:43
Babam Sigortacı , Bildiğim Kadarıyla Herhangi Bir Kazada Suç Sizde Değil ve Kaskonuzdan Karşılanıyorsa Hasar , Hasarsızlık İndiriminde Herhangi Bir Değişiklik Olmuyor , Ama Çok Net Bir Bilgiye Sahip Değilim , Yanlıs Bilgilendirmiş Olmayım . Daha İyi Bilen Arkadaslar Yardımcı Olacaktır :)

kv661
06-06-2010, 02:45
Babam Sigortacı , Bildiğim Kadarıyla Herhangi Bir Kazada Suç Sizde Değil ve Kaskonuzdan Karşılanıyorsa Hasar , Hasarsızlık İndiriminde Herhangi Bir Değişiklik Olmuyor , Ama Çok Net Bir Bilgiye Sahip Değilim , Yanlıs Bilgilendirmiş Olmayım . Daha İyi Bilen Arkadaslar Yardımcı Olacaktır :)

ya yarın bir sorsan çok sevinirim

-batu-
06-06-2010, 02:45
peki çizilme durumlarıda aynı şekilde mi?

EfeTopcu
06-06-2010, 02:47

Eğer Çiziklerde Boya İstemiyorsa , Pasta Cila İle Geçebilecek Durumdaysa , Çoğu Sigorta Şirketleri Auto King Firmasıyla Anlaşmalı . Dediğim Gibi Boya vs Gerektirmiyorsa , Poliçeye İşlenmeden Ücretsiz Mini Onarımını Yapıyorlar .

kv661
06-06-2010, 02:47

tekme atmış tekme ne çizilmesi resimleri ekliyorum

-batu-
06-06-2010, 02:48
o. çocuğu boya bırakmamışki altında...

EfeTopcu
06-06-2010, 02:48
ya yarın bir sorsan çok sevinirim

Oke Yarın Sorup Konuya Net Bilgi Yazarım ;)

_Burak_
06-06-2010, 02:49
Teminatınızda hediyeleriniz var mı?

S.Özeren
06-06-2010, 02:49

arkadaş kendi merak ettiği için sormuş olabilirmi :)

EfeTopcu
06-06-2010, 02:50
Teminatınızda hediyeleriniz var mı?

Ne Gibi Mesela ?

kv661
06-06-2010, 02:50
o. çocuğu boya bırakmamışki altında...

adama dalmamak için çok zor tuttum kendimi. Ama malesef hapis yatmıcak sadece kasko şirketi dava açıcak ona o da parasını ödicek. Canını acıtmak lazım. Çok üzüldüm gerçekten

-batu-
06-06-2010, 02:51

adama dalmamak için çok zor tuttum kendimi. Ama malesef hapis yatmıcak sadece kasko şirketi dava açıcak ona o da parasını ödicek. Canını acıtmak lazım. Çok üzüldüm gerçekten

valla o kadar iyi anlıyorum ki seni.

ben 13 yıl kazasız belasız korudum, orj. boyası. Mege soktum. Her gün siliyorum. Tak anahtarı dön etrafında.

ertesi gece elimde sopayla oturdum arabada. gelmedi şerefsiz

Safak
06-06-2010, 02:52
Şikayetçi oldun mu? Benzer durum benim başıma da geldiydi, yapan lavuktan şikayetçi olmak gibi bir *** yemiştim... (benim spoyleri kırmıştı... )

2 sene oldu mahkemeye gidiyorum, geliyorum... Hukuk'un çözümü geç geliyor ama ben yavşağı ilk fırsatta döve döve öldürücem... Şikayetimi de geri alıcam...

kv661
06-06-2010, 02:53
Resimleri ekledim

kv661
06-06-2010, 02:55
Şikayetçi oldun mu? Benzer durum benim başıma da geldiydi, yapan lavuktan şikayetçi olmak gibi bir *** yemiştim...

2 sene oldu mahkemeye gidiyorum, geliyorum... Hukuk'un çözümü geç geliyor ama ben yavşağı ilk fırsatta döve döve öldürücem... Şikayetimi de geri alıcam...

Şikayetçi oldum mahkemeye giderim problem değil zaten. Öncedende dolmuşcularla kavga etmiştim onda da mahkemeye gidiyorum hala 3 seneyi geçti tık yok. Adam gasptan ve molotof kokteyli atmaktan içeri girdi çıktı hala daha yakalanamadı diyorlar.
resimleri ekledim.

Sövünüz şerefsize benim için

EfeTopcu
06-06-2010, 02:55
Resimleri ekledim

Adamda Nasıl Bi Ayak veya Ayakkabı Varsa Artık :S Resimlere Göre Yorum Yapmak Zor Ama Göründüğü Kadarıyla Çizikler Derin Gibi , Boya İsteyebilir Eğer Çizikler Derinse , Derin Değilse Pasta Cila İle Çıkabilecek Durumda İse Auto King Poliçeye Yansıtmadan Yapabilir ( Eğer Mini Onarım İçerisine Girerse Bu Hasar )

Xenomorph
06-06-2010, 02:56
Yaw Kardeşim Büyük Geçmiş Olsun...Karakol Zaptıyla Gidersen Büyük İhtimalle Halleder Kasko Hasarsızlığınıda Bozmaz Gibime Geliyor Çünkü Ondan Bir Şekilde Alacak Parasını...

Ya Cidden Büyük Geçmiş Olsun Allah'ından Bulur Eminim..Böyle Bir Şerefsizlik Olmaz Ne İstiyorsun Milletin Malından Canından A.k Evladı Ya Of Ya

kv661
06-06-2010, 02:57
Adamda Nasıl Bi Ayak veya Ayakkabı Varsa Artık :S Resimlere Göre Yorum Yapmak Zor Ama Göründüğü Kadarıyla Çizikler Derin Gibi , Boya İsteyebilir Eğer Çizikler Derinse , Derin Değilse Pasta Cila İle Çıkabilecek Durumda İse Auto King Poliçeye Yansıtmadan Yapabilir ( Eğer Mini Onarım İçerisine Girerse Bu Hasar )

Sol ön çamurlukta boya çatlamış komple değişmesi gerek çamurluğun arka kapı sacı da 3 cm kadar içeri göçmüş. araç içindeki bakalit vidalarından çıkmış zor tutturdum şimdilik.

bayağ kaza gibi göçük war ona çok içim acıdı

Berkan
06-06-2010, 02:57
geçmiş olsun çok
oc tamda kapı kolu gibi salak sacma yerlere atmış donsun bitarafına kaçsın o ayağı

Safak
06-06-2010, 02:58
Derdi neymiş? neden yapmış bunu?

kv661
Yaw Kardeşim Büyük Geçmiş Olsun...Karakol Zaptıyla Gidersen Büyük İhtimalle Halleder Kasko Hasarsızlığınıda Bozmaz Gibime Geliyor Çünkü Ondan Bir Şekilde Alacak Parasını...

Ya Cidden Büyük Geçmiş Olsun Allah'ından Bulur Eminim..Böyle Bir Şerefsizlik Olmaz Ne İstiyorsun Milletin Malından Canından A.k Evladı Ya Of Ya

Raporu tutturdum imzayı da attık. Adam ben atmadım diyor ama 2 tane şahit aldım götürdüm. Çünkü sokakta duran bütün araçlara tekme atmış benim önümdeki araca atarken ayağı kaymış benimkine 2 defa vurmuş o yüzden.

Xenomorph
Allah Yardımcın Olsun Ne Diyim...Çekememiştir Yanında Hatun Falan Görünce mq evladı itin dölü..!!!!

EfeTopcu
06-06-2010, 02:59
Sol ön çamurlukta boya çatlamış komple değişmesi gerek çamurluğun arka kapı sacı da 3 cm kadar içeri göçmüş. araç içindeki bakalit vidalarından çıkmış zor tutturdum şimdilik.

bayağ kaza gibi göçük war ona çok içim acıdı

Eğer Parça Değişimi Gerekiyorsa Hasarsızlığı Etkileme İhtimali Var Ama Etkilememe İhtimali de Var :) Çünkü Arkadasın da Dediği Gibi Masrafı Bi Şekilde Yapan Kişiden Temin Edecekler Ama Yine de Kasko Şirketlerinin Sağı Solu Belli Olmaz Demekte Fayda Var :)

Xenomorph
06-06-2010, 03:00
Raporu tutturdum imzayı da attık. Adam ben atmadım diyor ama 2 tane şahit aldım götürdüm. Çünkü sokakta duran bütün araçlara tekme atmış benim önümdeki araca atarken ayağı kaymış benimkine 2 defa vurmuş o yüzden.

Ya Çok Küfür Edicem Banlanıcam Sonra Kardeşim ÇOK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN Burda İçim Acıdı Canım Yandı Gece Gece Ya...

Bütün Arabalara Neden Tekme Atıyorsa Pezvenk!!!!!!!

.................................................. .......
..........................................

kv661
06-06-2010, 03:01
Derdi neymiş? neden yapmış bunu?

eski futbolcuymuş. Annesi dedi. Bunlar sokakta kapıcıymış bir apartmanda bu da kapıcının çocuğuymuş.Annesi para verelim dedi. yalvardı da kabul etmedim. bu ilk olayı değilmiş.

Bu da resmi Facebook'tan buldum.

http://img340.imageshack.us/img340/7089/asdxl.jpg

EfeTopcu
06-06-2010, 03:01
eski futbolcuymuş. Annesi dedi. Bunlar sokakta kapıcıymış bir apartmanda bu da kapıcının çocuğuymuş.Annesi para verelim dedi. yalvardı da kabul etmedim. bu ilk olayı değilmiş.

Eşgaline ............ :ofk:

Anasına Babasına Yazık Ya

Xenomorph
06-06-2010, 03:02

başlatmasın anasınada parasınada ya...ya ben yazmıyorum daha banlanıcam tipe gel mq abaza köpek dölü....

yazığımı var kardeşim ya böyle evlat yetiştiren adamında kadınında...

ruudvan
06-06-2010, 03:04
yav....k pez...k nie öle bi *** yemişki.

kardeş bnm bildiğim 500 tl mi 400 mü işte o civarlarda tutarsa hasarsızlıgın gtmıo.
snn arabada aporta işcilgi veboya var cokta bısey tutucagını sanmam..gecmıs olsun.

kv661
06-06-2010, 03:05
yav....k pez...k nie öle bi *** yemişki.

kardeş bnm bildiğim 500 tl mi 400 mü işte o civarlarda tutarsa hasarsızlıgın gtmıo.
snn arabada aporta işcilgi veboya var cokta bısey tutucagını sanmam..gecmıs olsun.

çamurluk ve kapı sacı değişir toparlanılıcak gibi değil. Arka kapı içindeki plastik bakalite kadar kırmış

Xenomorph
06-06-2010, 03:07
Fotolarını Detaylı Çek Zaptında Fotokopisini Al Bari Satarken Sıkıntı Çıkmasın...

ruudvan
06-06-2010, 03:13
çamurluk ve kapı sacı değişir toparlanılıcak gibi değil. Arka kapı içindeki plastik bakalite kadar kırmış
ya sen ne dıosun kardes kapı sacı degıstırmek ole kolaymı sakın gırme o ıse.

orjınalını duzeltırler snnkınde bısey yok yaklasık 1 ay once on camurlukla kapının bırlesme noktasından jıp geldı carptı park halındekı arabama duzelttıler cıcek gıbıde oldu.
sen duzelttır oralararı dgısme fln olmaz zaten ne kasko degıstırır nede ustan degıselım der..bole daha mantıklı boyansın duzeltılsın cıcek gıbı olur canını sıkma..

bora1311
06-06-2010, 03:27
cok cok gecmis olsun :( :(

devil_berk22
06-06-2010, 03:27
geçmiş olsun auto kinge gidip mini onarım tamiratı olayından yararlanırsanız kasko bozulmaz ama mini onarima girermi girmezmi bi öğrenmek gerekiyor

karsiyakaliozi
06-06-2010, 03:29
gecmiş olsun sizden kaynaklanmayan hasarlarda hasarsızlık bozulmaz diye bılıyorum bu olayda tamamen sucsuz durumdasınız madur oldunuz sadece

Berkan
06-06-2010, 03:46
Auto kingle baya haşır neşiriz bir arkadaşım saolsun :).onun bana dediği mini hasar için kaskodan A4 kağıt boyundan büyük yeri yapmadıkları yada ekstra ücret vs. vs. alarak yapıldıgı ( ekstra bir farkla yapma kısmından tam emin değilim ögrenirim net pazartesi istersen :) )

Chatin
06-06-2010, 09:53
geçmiş olsun kıvanç üzücü ve sinir bozucu cidden. bu arada tork garajın karşısındaki kaportacıya bir uğra derim. boyasız tamir yapıyor o ve işinde çok iyi. yapıştırma çekme yaparak hallediyor böyle göçükleri. bi uğra fikir ve fiyat al derim. kasko illa auto king i ödeyecek diye birşey yok. en azından parça değişimi, lokal boyası olmamış olur arabanın.

bu aspava hangi aspava orada bulunmayalım

MeRtCaN
06-06-2010, 09:54
gecmıs olsun derdı neymıs kıvanc neden tekme atmıs

deniz
06-06-2010, 10:11
cok buyuk gecmıs olsun serefsızın bırı yuızunden yasadıgın sıkıntılara bak ya Allah belasını versın insallah...ıyıkı yakalanmıs yakalanmasa dahada uzucu sınır bozucu olurdu.

kv661
06-06-2010, 15:08
geçmiş olsun kıvanç üzücü ve sinir bozucu cidden. bu arada tork garajın karşısındaki kaportacıya bir uğra derim. boyasız tamir yapıyor o ve işinde çok iyi. yapıştırma çekme yaparak hallediyor böyle göçükleri. bi uğra fikir ve fiyat al derim. kasko illa auto king i ödeyecek diye birşey yok. en azından parça değişimi, lokal boyası olmamış olur arabanın.

bu aspava hangi aspava orada bulunmayalım

en baştaki aspavanın orda ara sokağa koymuştum.

kv661
06-06-2010, 15:09
gecmıs olsun derdı neymıs kıvanc neden tekme atmıs

2. sayfa'da yazmıştım. Bana söylenilen futbolu bırakmak zorunda kalmış,işsizmiş ve aleme gitmiş. Annesi öyle dedi.

Bende bana ne dedim. Her canı sıkılan sağa sola zarar verirse işimiz var dedim. Şimdi karakoldan aradılar trafoyu da kırm ış tekmeleyerek.

Onurkk06
06-06-2010, 15:23
geçmiş olsun ankarada cok böle şerefsiz çocugu o bacağını alıp bi tarafına sokmak lazım şerefsizin

ocean0636
06-06-2010, 15:36
Geçmiş Olsun, üzücü bir durum :(
Benimde sol farın ustundekı K Atatürk ımzası var ve plakam(ATA),
OÇ.'nun birinin bi yerine batmış imzanın hemen yanını kaputu tekmelemiş, göçertmiş.. :(

ofli
06-06-2010, 15:40
ya geçmiş olsun kıvanc

o aspavada bende aracı park gorevlısıne vermıstım aracı cektı ara sokaga cıkarırken baska bı araca vurdu bıtane stılo herıfın kapı benım tampon bıdıgın gıttı park gorevlısının ehlıyetı yok v.s v.s kaskodan yaptırdım aracı allaha havale ettım aspavadakı gorevlı kısının umrunda bile olmadı kavga edecektık neredeyse oyuzden oraya gıtmem bı ugursuzluk var orada

kv661
08-06-2010, 02:09
ya geçmiş olsun kıvanc

o aspavada bende aracı park gorevlısıne vermıstım aracı cektı ara sokaga cıkarırken baska bı araca vurdu bıtane stılo herıfın kapı benım tampon bıdıgın gıttı park gorevlısının ehlıyetı yok v.s v.s kaskodan yaptırdım aracı allaha havale ettım aspavadakı gorevlı kısının umrunda bile olmadı kavga edecektık neredeyse oyuzden oraya gıtmem bı ugursuzluk var orada

Aspava'da aracıma vurdular 30 dakika evvel. Bir terslik var orda. Ya herkes cenabet ya da başka bişi var.

Tamponum kırıldı.

Hayırlı olsun :D

hddsheriff
08-06-2010, 02:21
Aspava'da aracıma vurdular 30 dakika evvel. Bir terslik var orda. Ya herkes cenabet ya da başka bişi var.

Tamponum kırıldı.

Hayırlı olsun :D

Sabah kal hamama git bence terslik sende :D Tekrar geçmiş olsun

Tuning055
08-06-2010, 02:26

:D:D.. geçmiş olsun..

kv661
08-06-2010, 02:28

walla düşünmüyo değilim. Dün evden çıkmadım. Bugün çıktık başımıza gelene bak. Ama çarpandan parasını aldım 200 kaat :D

hddsheriff
08-06-2010, 02:29
walla düşünmüyo değilim. Dün evden çıkmadım. Bugün çıktık başımıza gelene bak. Ama çarpandan parasını aldım 200 kaat :D

tamam işte hamam parası da kalır :D

Enes-x
08-06-2010, 02:32
Geçen gün aklıma takıldı hazır konu varken sorayım..

Benim araba trafikten men Allah korusun bişey olsa kaskosuda var ama men olduğu için kaskonun karşılamama gibi durumu olur mu?

kv661
08-06-2010, 02:32
tamam işte hamam parası da kalır :D

Yarın hamama gidiyorum

War mı eşlik etmek isteyen?

ya her gün de duş yaparım.niye oluyor ki anlam weremedim :D

EMG
08-06-2010, 02:33

Benim araba trafikten men Allah korusun bişey olsa kaskosuda var ama men olduğu için kaskonun karşılamama gibi durumu olur mu?

ya.... yersin :D sen çarpma Allah korusun sana çarpsalar bile g.te geliyosun

kv661
08-06-2010, 02:33

büyük ihtimalle karşılamaz. Trafiten men araç kullanmak muaynesiz araç kullanmaktan daha büyük cezası var diye biliorum yanlışsam düzeltsinler.

kv661
08-06-2010, 02:34

http://merdrumm.files.wordpress.com/2010/03/12-yarra-yering-dry-red-2.jpg

Aman dikkat yaptır aracını

Enes-x
08-06-2010, 02:36
Şarabıda görünce iyice ürktüm yaptırıyım ben biran önce :D

turbo&quattro
08-06-2010, 03:16
Millet iyice kafayi yedi...Sokakta duran arabaya niye tekme atarsin be it....Gecmis olsun.

R-13239
08-06-2010, 04:22
http://www.cokuksihirbazi.com/

Kesinlikle tavsiye ediyorum :)

kv661
08-06-2010, 04:30
http://www.cokuksihirbazi.com/

Kesinlikle tavsiye ediyorum :)

Aracı komple boyaya vericem bu tampon olayından sonra zaten işin tadı tuzu kaçtı artık.

Ön çamurluk ve arka kapıda kafam kadar göçük. Tampon kırıldı, arka tampon zaten çatlaktı önceden biri vurmuştu.

kaçıs yok artık tavan hariç komple boya :D

maxpower
08-06-2010, 07:15
hocam sizin kaskonuz bozulmaz. kasko sizin hasarınızı karşılıyor daha sonra karşı taraftan alıyor parasını.

ayrıca parçaları değiştirmeyin, düzeltilip boyanabilir. şaşmazda irfan oto var, çok büyük bi yer içerde boyanan araçları görünce orda da boyatabilirsiniz :) gidip gösterin, fikir verir yardımcı olurlar.

BosphorusBoys
08-06-2010, 07:55
Aracınızın Kaskodan Yaptırırsanız Hasarsızlık İndiriminiz Bozulacaktır..
Kasko $irketi dava açsa bile hasar kar$ılanmadıkdan sonra gene hasarsızlığınız Bozulacakdır..

Trf den Men olan araçları Kasko hiçbirşekilde karşılamaz..

Alican
08-06-2010, 08:03
Kıvo geçmiş olsun aynı olayı bende yaşadım. benim camlara kadar kırdılar :s ben yapanları bulamadığım içi kaskomun hasarsızlık indirimi bozuldu. Sen bulduğun için herhangi bir sıkıntı yaşamazsın büyük geçmiş olsun.

kv661
08-06-2010, 14:08
Kıvo geçmiş olsun aynı olayı bende yaşadım. benim camlara kadar kırdılar :s ben yapanları bulamadığım içi kaskomun hasarsızlık indirimi bozuldu. Sen bulduğun için herhangi bir sıkıntı yaşamazsın büyük geçmiş olsun.

Saol Alican. 1 gün sonra aynı yerde tamponu kırmaları kafamı attırdı.
Komple boyaya veriorum arabayı tavan hariç

Alican
08-06-2010, 14:10
Saol Alican. 1 gün sonra aynı yerde tamponu kırmaları kafamı attırdı.
Komple boyaya veriorum arabayı tavan hariç

Tüh ya çok kötü olmuş varmı yapıcak usta? tavsiye ediceğim bir kaç yer olabilir :)

kv661
08-06-2010, 14:30
Tüh ya çok kötü olmuş varmı yapıcak usta? tavsiye ediceğim bir kaç yer olabilir :)

walla usta bakınıorum cep numaranı PM at da bana seninkilerle de görüşelim bi

Alican
08-06-2010, 14:40
hallederik Aş

TolgaEsentepe
08-06-2010, 14:47
ben bu adamı yetiştireyemen anne ve babadan başlıyorum mevzuya çocuğun iç organlarından çıkıyorum.. Böyle tiplerin ağzını yüzünü dağıtmadan da insan rahatlayamıyor malesef.. Geçmiş olsun şanssızlık işte..