PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polish pedler,devirler??

emirhan sph
06-06-2010, 15:46
Merhaba arakdslar.:heyoo:

Yakin zamanda siparis verdigim scratchx 2.0 ve glaze07 gelicek. Ancak makina kullaniminda hangi pad i glaze icin hangi pad i scratch icin kullanicam anliyamadim:Deli:

.Bide devri neye gore ayarlicagimi bilmiorm. Yardimci olursaniz sevinirim saygilar :o

ozKn
06-06-2010, 22:51
glaze yi elle atın kurumadan hemen silin.
scratchx 2.0 ise elle ugulanıyor benim bildiğim

emirhan sph
06-06-2010, 22:57
glazeyi normal wax atar gibmi kullanicam yani?
beklemeden silicem uyguladigim parcayi peki bunu makinayla kullansak daha verimli olmazmi?

emirhan sph
07-06-2010, 00:08
Padlar hakkinda sole bi ozet yapiim orendim sonunda :)

Kece ve koyun yunu pedler>cutting pedler>polishing pedler>Finishing pedler

Sira devirlere geldi :D Onuda bulabilrsem paylasicam ins :D

ozKn
07-06-2010, 11:17
glazeyi normal wax atar gibmi kullanicam yani?
beklemeden silicem uyguladigim parcayi peki bunu makinayla kullansak daha verimli olmazmi?

glazeyi panele sürdükten sonra kurumadan hemen siliceksiniz.Yaparsanız waxtan önce yaplın glazeyi daha uzun ömürlü olsun.

Makine kullanımı için değil o ürün el ile daha iyi sonuç alırsanız.Uygulayacağınız aracın çiziklerin fotosu warsa ona göre reçete verebiliriz.. :)

Devire gelince DA ve rotary makineye göre değişir.Makineniz nedir ?

emirhan sph
07-06-2010, 12:12
Makineyi almadim daha arastirma yapiyorum simdilik. Bu darbeli olanlar var yani titresimli onlardan vardi dedemde (oda araba hastasida:D) o tavsiye etmisti ama nekadar iyi ne kadar kotu bilmiorm :D Smdilik arastiriyorum.

Glazeyide ilk sifir arabada kullanicam yani arac austosta gelicek once meg de komple uygulama yaptiricam sonra ben surekli tazeliicem :D Bide simdiki arabamda kullanicam ama ona daha yeni wax attim waxin etkisini kaybetmesini bekliicem sonra tekrar uygulama yaparken once glaze atip sonra wax yapicam :) Cok sukur daha araclarimda cizik bile yok aldigimdan beri koruma yapiorm :)

Ama dedemin arabasina kil ve scratchx yada swirlx uygulamayi dusunuyorum hafif kilcal cizikleri var onu makineyle uygularsam daha saglikli olur dimi.

ozKn
07-06-2010, 13:08
Tabiki makineyle daha iyi sonuç alınır.Ama swirlx scratchx vb. ürünler daha çok elle uygulamaya yönelik.Makineyle uygulanmaz denmiyorum yanıl anlaşılmasın :)

Güneş altında aracın fotosunu çekip buraya eklerseniz ona göre farklı bi aşındırıcıda uygulanabilir.

Bence sıfır araca boya korumaya vermeye gerek yok.Kil+glaze+wax yeterli olucaktır diye düşünüyorum :)

emirhan sph
07-06-2010, 13:12
Evet bende ole dusnuyorum ama bastan bi prof uygulama ii gider diye dunusmustum uzerindeki mum iyice gitsin diye ama kendimde yapabilrim :)

Su glazeler kafami karistirio zaten :D onlarda bildigimiz asindirici degilmi?

Araci musait yakalarsam fotosunu cekip koyarim:)

ozKn
07-06-2010, 13:40
Evet bende ole dusnuyorum ama bastan bi prof uygulama ii gider diye dunusmustum uzerindeki mum iyice gitsin diye ama kendimde yapabilrim :)

Su glazeler kafami karistirio zaten :D onlarda bildigimiz asindirici degilmi?

Araci musait yakalarsam fotosunu cekip koyarim:)

Hiç gerek yok bence.Ama dikkat edin mumu sökerken çizebiliyorlar aracı bizde ocak ayında aldıktı azda olsa vardı aracı aldıktan sonra kil ve wax yeterli olucaktır..

Glaze aşındırıcı değildir araca parlaklık derinlik veriyor aşındırıcı bi özelliği yok :)

emirhan sph
07-06-2010, 18:22
Ama bu 7 harıcınde baska mirror glazelerde var onlar nedir? 105 falan var hani onlar aşındırıcımı oluyo :)

ozKn
07-06-2010, 19:56
glaze 7 yerine Poorboy's Black Hole Show Glaze bunu tercih edin derim ;)

M105 M83 M85 vb. ürünler aşındırıcı ürünler :)

emirhan sph
07-06-2010, 19:57
Ya evet oleymıs ya keske onu alsaydım artık bunu dedeme verıcem kendıme poorboy alıcam :) cunku arabam sıyah :)

ozKn
07-06-2010, 22:40
Meg de iyidir ama poorboy biraz daha iyi :D

siyahta süper derinlik ve parlaklık oluyor:icon_tup:

emirhan sph
08-06-2010, 01:52
meg 34 almayı dusnuyorum bu cıla kalıntılarını falan temızlemek amacıyla kullanan falan varmı? en etkılı nası bı kullanım lazım makınemı ellemı?

ozKn
08-06-2010, 17:22
Sprey olarak kullanılır oda parlaklığı arttırır :)

emirhan sph
08-06-2010, 19:15
Yani cila atıklarını falan temizlemezmi sadece parlaklık icinmi?

ozKn
08-06-2010, 21:00
Yani cila atıklarını falan temizlemezmi sadece parlaklık icinmi?

ÖZELLiKLER‹:
• Yüzeye hızla püskürtülüp kolayca silinen ve "Show
Car" parlaklığı› sa¤ğayan bir üründür.
• Boya tamiratının sonucunu veya yüzey hatalarını
değerlendirmek ve kontrol etmek için kullanılır.
• Aracı müflteriye teslim etmeden önce kullanmak için
idealdir.
• Showroom araçları ve cilalanmış araçları çizmeden
mükemmel temizler ve parlatır.

:icon_tup:

emirhan sph
08-06-2010, 23:10
Tamamdır bu super bı acıklama oldu cok tesekur ederim :)

ozKn
09-06-2010, 10:07
Tamamdır bu super bı acıklama oldu cok tesekur ederim :)
Yardımcı olabldysem ne mutlu ;)
Keyıflı parlatmalar