PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ***COLT czT için yardım***

vtecmaniaa
06-06-2010, 23:56
Arkadaşlar işin gerçeği bu araç hakkında çok fazla bilgi şahibi değilim ve merak ettiğim bikaç şoru var, elinizden geldiğince yardımcı olurşanız çok şevinirim

1.şoru: Bonalume kit içinde neler var, nerede, ne kadara takılıyor?
2.şoru: Booşt controller evc 5 i önerirmişiniz?Araca katkışı olur mu?
3.şoru: Coilover kit hangi markayı önerirşiniz? (Czt için bulunmuyor pek)
4.şoru: Hkş şon şuşturucu gördüm czt için.. takan kullanan tanıdığınız var mı, memnun mu?

5.şi: bunların dışında Neler yapılabilir bu araca?

Dou
07-06-2010, 00:02
http://www.bonalume.com/catalogo_en/kit_190_cv.html

kaynak: google amca.

_opeth
07-06-2010, 10:52
bunları yaptın mı zaten 230bg olursun. daha ne istiyosun :D

coil için kw öneriliyor

Ahmet_28
07-06-2010, 11:02
bunalım kit 1400 euro diye biliyorum+montaj
evc tavsiye etmiyorlar bende araştırmıştım evc yerine yazılım düşün bence
kw coilover daha çok pist için olduğundan çok sert olduğu söyleniyor
colt için üretilen hks son susturucuyu tavsiye ederim bi abimiz kullandı çok memnundu kesme biçme işlemide yapmıyorsun 2 tane vidası var o kadar

tabi bu yazdıklarım benimde araştırdığım şeyler sende araştır emin ol boşa para harcama;)

Aps
07-06-2010, 11:09
evc belki chiple kullanılabilir.öncelikle yazılımı düşünün bence.
valla bütün coillere sert deniyor.bulabilirsen hks nin ralliart coltlara göre coilover ı vardı forumlarında bahsetmişler ama czt e uygun mu bilemiyorum bakmak lazım ben kw düşünüyorum mesela.srk shop serkan abi xyz kullanıyordu ona da danışabilirsiniz.
komple egzozla aslında çok gürültülü değil fakat cut out mu deniyordu o tarz bişeyle başınız ağrımaz bence.

doush
07-06-2010, 12:30
evc belki chiple kullanılabilir.öncelikle yazılımı düşünün bence.
valla bütün coillere sert deniyor.bulabilirsen hks nin ralliart coltlara göre coilover ı vardı forumlarında bahsetmişler ama czt e uygun mu bilemiyorum bakmak lazım ben kw düşünüyorum mesela.srk shop serkan abi xyz kullanıyordu ona da danışabilirsiniz.
komple egzozla aslında çok gürültülü değil fakat cut out mu deniyordu o tarz bişeyle başınız ağrımaz bence.

Ralliart edition için sanırım farklı. Çünkü biraz araştırdım genelde czt için değil ralli art edition için coilover kit şeklinde satılıyordu.

Aps
07-06-2010, 12:54
Ralliart edition için sanırım farklı. Çünkü biraz araştırdım genelde czt için değil ralli art edition için coilover kit şeklinde satılıyordu.

bilemiyorum doğru olabilir.geçenler biri sormuş czt ile uyumlumudur diye ama cevabını hatırlamıyorum.
ama hangi coiloverdan bahsedilse genelde sert olduğu söyleniyor demekki pek yumuşak bir karakterleri yok :)

Oz`
07-06-2010, 13:15
ecutek yaptırmanı oneririm colt czt ye arıza ısığı yok sorunsuz kulllnırsın sadece cat iptali ile 210 bygir alabilirsin

evc kulllanabilirsin arıza ışığı yanmadan sorunsuzca cip veya bonalüme ile evc kulllanamassın

filitre koyabililrsin intercooler çok işe yarıyor

coilover olarak d2 yumsak adam gibi ayar yapılırsa

-HAKTAN-
07-06-2010, 17:49
Bende Colt CZT kullanıyorum.Şu an aracımda PS Chip Tuning kat iptali ve son susturucu var ölçüm yapmadık fakat chipli,seramik debriyajlı cooper s ile deneme sonucu 3 boy fark atıyorum.Bu hafta aracıma komple egzos+downpipe ve büyük intercooler takıp sağlıklı bir kullanım için basıncı 1.1 bar peakte 0.90 0.95 cont ayar yapıcaz.Hafta sonu aracım biticek.Dyno verileri hakkında bilgi veririm.

Aps
07-06-2010, 18:16
ecutek yaptırmanı oneririm colt czt ye arıza ısığı yok sorunsuz kulllnırsın sadece cat iptali ile 210 bygir alabilirsin

evc kulllanabilirsin arıza ışığı yanmadan sorunsuzca cip veya bonalüme ile evc kulllanamassın

blow off takılabiliyor mu özgün abi?

vtecmaniaa
07-06-2010, 22:48

ecutek yaptırmak için nereyi önerirşiniz peki?naşıl şeçeneklerim olabilir?bir de bu yazılım atıldıktan şonra farzedelim ki 2 şene şonra eşki haline dönmek iştedim, eşki ayarlarına döndürebilirmiyiz?yani yedekleme gibi imkan var mı?

bunalım kit 1400 euro diye biliyorum+montaj
evc tavsiye etmiyorlar bende araştırmıştım evc yerine yazılım düşün bence
kw coilover daha çok pist için olduğundan çok sert olduğu söyleniyor
colt için üretilen hks son susturucuyu tavsiye ederim bi abimiz kullandı çok memnundu kesme biçme işlemide yapmıyorsun 2 tane vidası var o kadar

tabi bu yazdıklarım benimde araştırdığım şeyler sende araştır emin ol boşa para harcama;)

evc den vazgeçtim biraz araştırdım...bonalume daha mantıklı gibi.. kw için tr diştribitörünü aradım 2800TL dediler..şerkan bey daha uygun fiyata d2 veriyor daha mantıklı hem de variant 3müş...

bu hkş şon şuşturucunu şahibindende ilanı var ama geçen şeneden...baktım benzerini göremedim...hkş hi power 409 var bumudur czt için?

qwertynord
07-06-2010, 23:01
Beyine yazılım attırdıgında rahatlıkla eski haline dönebilirsin.

komple egzos ,filtre,intercooler bide en son bunların üstüne yazılımını attırdınmı güzel bişeyler çıkar ortaya bonalume için yorumlar nedir bu arada kimisinde dikiş tutmamış gibi duydum ama..

vtecmaniaa
09-06-2010, 17:18
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-hks-colt-czt-son-susturucu/detay

bunu almayı düşünüyorum ne derşiniz arkadaşlar?

Ahmet_28
09-06-2010, 17:53
sıfırı 900 tl hks nin.bence al biraz daha pazarlık yapabilirsen iyi olur

sovalye
09-06-2010, 18:51
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-hks-colt-czt-son-susturucu/detay

bunu almayı düşünüyorum ne derşiniz arkadaşlar?

bizim arkadaş satan.. kendisi 950 ye mi ne aldı. 1ay taktı takmadı.daha sıfır gibi.

bonalume konusunda şunu diyebilirim. forumu aratabilirsen cok konu bulabilirsin. bonalume mantıklı bence. ben sorun yaşamadım. ozan problem yaşadı ama sanırım onun arabada uyuşmayan bişi vardı.
cunku ondan alan arda da sorunsuzca kullandı. şimdi arda nın kitini de başka arkadas aldı ve o takıyor. umarım sorunsuzca biner.
bonalume kat iptaliyle savasın dynoda 212+ civarı guc veriyor.(iki farklı araba taktı ikiside aynı gucu verdi 212 ve 213) tork 310-350 arasında oluyor. header ve IC ile 230 civarında guc veriyor.

iki tip çip var piyasada. ozgun un yaptıgında çipte iyi. sonucta map uzerinden avans değerleri de tune edilebiliyor. ama onda benzin pompası+enjektor alman gerekebilir sanırım. ozgun daha net bi bilgi verebilir.