PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taş izlerinden korunma ?

mertk
07-06-2010, 11:48
Uzun bır tatıle cıktım fakat yollar mıcır ıcınde on arabadan bugun yogun bır sekılde tas lara maruz kaldım, tampon tas ızınden dolayı cogu yerde boya atmıs aynı sey kaputtada gorulmekte :( aklıma yemeklerın vs ustunu bozulmasın dıye Streç film kaplar buyuklerımız demın aklıma geldı 2 paket alıp tampona ve kaputun yarınısı streclesem nolur vernıge vs. zararı olurmu? Tesekkurler.

omercanilica
07-06-2010, 11:55
o ısıdan yamulur strec .... koruma fılmlerı var ?

MeRtCaN
07-06-2010, 11:56
ben daha önceden denemıstım
birazda olsa korumaa yardımcı oluyo mert guzl bı cozum.

mertk
07-06-2010, 12:03
koruma fılmını cıkartınca neler oldugunu gordum kesınlıkle dusunmuoyorum onuda , asırı canımı sıktı bu durum 4 5 paket strec alcam 2 gunde bır sokup yenılıcem zaten merak ettıgım vernıgı yakma kaldırma durumla karsılasmayalım

Gokhan43
07-06-2010, 12:05
Merak ettim şimdi koruma filmini çıkarınca durum nasıl oluyor acaba ? :)

Mr.K
07-06-2010, 12:07
mert aslinda bi terziye gitsen,guzel bi kalip alinsa,branda(maske) artik herne deniyosa adina,ici guzel sungerli,arka tarafi kumas,on kismi deri(veya guderi,nubuk,suet,kumas/sana kalmis tercih)guzel bi maske yaptirsan ..daha iyi olmaz mi ?? bu arada pazar aramadin ? gelmedin heralde..neyse konusuurz onu sonra:D

mertk
07-06-2010, 12:20
yagmurdan dolayı canakkalede bı dostumuzun evınde kaldık havalar cok kotuydu , cuma ıstanbuldayım mutlaka goruscez zaten :)

ACTPK
07-06-2010, 15:38
Streç film korumaz. Çok ince olduğu için. Benim aracımda solargard kaput koruma filmi mevcut. Zannedersem 45cm'di. Hergün taş ocağına girip çıkıyorum. Önümde mıcır yüklü tırlar gidebiliyor. Dikkat edilmesine rağmen yinede oluyor. Tampon boyanır ama kaput sıkıntı. Şu ana kadar baya bi taştan engellemiş altında iz yok ama bazıları filmi yırtmış vurduğu noktadan. Bir de bir kere bi gerizekalı görmüştüm kenarından tırnağıyla açmaya çalışıyordu kaput filmimi. Merak etmiş beyinsiz... Yanına gidince yapıştırmamı merak ettim abi dedi.

Quantum
07-06-2010, 15:40
Streç film korumaz. Çok ince olduğu için. Benim aracımda solargard kaput koruma filmi mevcut. Zannedersem 45cm'di. Hergün taş ocağına girip çıkıyorum. Önümde mıcır yüklü tırlar gidebiliyor. Dikkat edilmesine rağmen yinede oluyor. Tampon boyanır ama kaput sıkıntı. Şu ana kadar baya bi taştan engellemiş altında iz yok ama bazıları filmi yırtmış vurduğu noktadan. Bir de bir kere bi gerizekalı görmüştüm kenarından tırnağıyla açmaya çalışıyordu kaput filmimi. Merak etmiş beyinsiz... Yanına gidince yapıştırmamı merak ettim abi dedi.

yapıştırsaydın sen de bi tane :D

ACTPK
07-06-2010, 15:48
Yapıştırmadımda arada geçen muhabbeti anlatmıyım...

Salak herif ya sinir oldum yine aklıma gelince.

Kısacası kaput filmini çektirdikten sonra bunun gibi salaklar çıkabiliyor. Ama yaptırmakta fayda görüyorum ben devamlı uzun yol falan yapılıyorsa. Birde her zaman "kaputunmu çizild?i" diye sorulara hazırlıklı olmak lazım

S.Özeren
07-06-2010, 18:05
koruma fılmını cıkartınca neler oldugunu gordum kesınlıkle dusunmuoyorum onuda , asırı canımı sıktı bu durum 4 5 paket strec alcam 2 gunde bır sokup yenılıcem zaten merak ettıgım vernıgı yakma kaldırma durumla karsılasmayalım

neler oluyor acaba :soru:

thedevil
07-06-2010, 18:28
mert aslinda bi terziye gitsen,guzel bi kalip alinsa,branda(maske) artik herne deniyosa adina,ici guzel sungerli,arka tarafi kumas,on kismi deri(veya guderi,nubuk,suet,kumas/sana kalmis tercih)guzel bi maske yaptirsan ..daha iyi olmaz mi ?? bu arada pazar aramadin ? gelmedin heralde..neyse konusuurz onu sonra:D

bu fikir güzel mantıklı yola çıkarken tak sonra çıkart güzel fikir yarın gidiyorum döşemeciye

imprezaWRC
07-06-2010, 21:17
. Bir de bir kere bi gerizekalı görmüştüm kenarından tırnağıyla açmaya çalışıyordu kaput filmimi. Merak etmiş beyinsiz... Yanına gidince yapıştırmamı merak ettim abi dedi.

Sende onun suratına yapıştırsaydın da yapıştırmama değil mi anlasaydı. Hayret birşey ya, ne hasta yaratıklar var... Sana ne, yapıştırma olsa ne olacak olmasa ne olacak, o veriyi nerede kullanacaksın...

ACTPK
07-06-2010, 22:08
Sende onun suratına yapıştırsaydın da yapıştırmama değil mi anlasaydı. Hayret birşey ya, ne hasta yaratıklar var... Sana ne, yapıştırma olsa ne olacak olmasa ne olacak, o veriyi nerede kullanacaksın...

Beni yakından tanıyanlar bilir zaten. Şiddete karşı çok hümanist biriyimdir. Benim yerimde başkası olsa ne yapardı merak ediyorum gerçekten...

mertk
08-06-2010, 18:30
strecle ısı cozdum gıbı nerdeyse onu full kapladım zaten :)

levent--
09-06-2010, 10:35

:D:D

Benimde o gün araç doğuştaydı. Usta beni içeri çağırdı birşey göstermek için bu sırada baktım 17 18 yaşında çocuk kaputun içinde aracın kaplamasını tırnaklamaya çalışıyor. Dedim hayırdır? Abi nası kaplamışlar diye bakıyodum dedi.
İlk mat beyaz çok yayılmamıştı herkes parmaklıyordu kaplattığımda, arabayı yıkatıyorum üzeri parmak izi. Bir kaç kez dokunanlar varken denk geldim arabayı açtım uzaktan, ödleri koptu:)

R.I.P
09-06-2010, 13:49
Beni yakından tanıyanlar bilir zaten. Şiddete karşı çok hümanist biriyimdir. Benim yerimde başkası olsa ne yapardı merak ediyorum gerçekten...

:beuj: :beuj: tabi tabi :D

bu arada bende merak ettim kaput koruma filmi çıkartılınca ne oluyor?

ACTPK
09-06-2010, 16:35
:beuj: :beuj: tabi tabi :D

bu arada bende merak ettim kaput koruma filmi çıkartılınca ne oluyor?

Öyle deme adamım. "yaradılanı sev yaratandan ötürü" felsefesiyle yaklaşıyorum artık. Çok işe yarıyo. Son zamanlarda hiç vukuatım yok böyle insanlara:D Çok değiştim görüşmeyeli:D

-batu-
09-06-2010, 16:59
LeBra diye bir marka var. Bahsedilen maskelerden üretiyor. Fiyatlarıda fena değildi. Bir bak bence

ocean0636
09-06-2010, 20:18
En basta seffaf fılm cektırmek en ıyı aslında(ben kaput+camurluklara plazadan cıkar cıkmaz cektırdım) ama olacagında baska yere de oluyor..
Kesın cozum nedır benım de ıhtıyacım var?