PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil bravo hgt mk1 motor yardım

bravo hgt
07-06-2010, 13:17
Evet arkadaşlar son günlerde arasıra oluşan arıza sürekli dile gelmeye başladı yardımlarınızı bekliyorum sıkıntım şöle araç çalıştıktan sonra ilk zamanlar motor ısınıncaya kadar problem yoktu motor ısındıktan sonra araba kendini kasmaya başlıyordu araçta lpg var brc marka ilk zamanlar lpg den yaptığını düşünüyordum geçenlerde bi deneme yaptık araba benzindede aynı tepkileri vermeye başladı ve iyice sıklaşmaya başladı bu kasılmalar araç 1000 2000 3000 devirlerde gitmiyo öle bıkıyoki kendini daha sonra üst devirlerde bi sanki o arabayı arkadan tutan şey bırakıyo ok gibi fırlıyor bu seferde ayrıca hiç stop etmeyen araç stop etmeye başladı çalışma düzeni iyice bozuldu neler olduğunu bi türlü anlayamadım ustaya götürdüm yapamadılar bulamadılar sıkıntının ne olduğunu bu arada debimetre denedik sıkıntı yok bobin olabilir dedik bobinleride değiştrip denedik yine olmadı neden böle yapar bu araba bi türlü anlayamadım bilgisayara bağladık lambda sensörü hatası verdi lpg li arabalarda lambda sensörü yanar dediler normalmiş başka ne sıkıntısı olabilir aklınıza gelen lütfen yardımlarınızı bekliyorum

ogunozcan
07-06-2010, 13:22
bujı olabılırmı?sadece tahmın.

bravo hgt
07-06-2010, 13:25
Yok dostum bujiler filan hep yeni

H22Power
07-06-2010, 13:26
lpg li arabada bozulması muhtemel 3 parça var
akışmetre
ateşleme bobini
bujiler
sizin bahsettiğiniz olay akışmetre yani debimetre gibi gözüküyor siz baktık ondan değil dediniz ama arabanın üzerindeki debimetre ile aynı kodu olan parçayı mı denediniz? eğer farklı kodlu denediyseniz aynı sonucu verir araç çalışır ama akışmetre bozuk tepkisi verir ona dikkat edin...

bravo hgt
07-06-2010, 13:31
şimdi kardeş bizde bide marea hlx var aynı motor aynı parçalar onun akışmetreyle denedik sorunsuz çalışıyo akışmetre mareada zaten akışmetre olsa bilgisayarda hata kodu verirdi yanılıyormuyum

H22Power
07-06-2010, 13:34
şimdi kardeş bizde bide marea hlx var aynı motor aynı parçalar onun akışmetreyle denedik sorunsuz çalışıyo akışmetre mareada zaten akışmetre olsa bilgisayarda hata kodu verirdi yanılıyormuyum

şöyle izah edeyim benim araba passat bakarsan eğer golf le akışmetreleri birebir aynı fakat golf te sıkıntısız çalışan akışmetre passatta bozuk tepki veriyor araba çalışıyor arıza kaydı filan yok ama gaza basıldığında araba boğuluyor bakarsan ikiside 1.8t:) anlatabiliyor muyum denediğin araçla senin aracın akışmetresi üzerindeki parça kodu aynı ise sorun yok ama farklı ise bir parçacıdan temin etmelisin...

punto_multijet
07-06-2010, 13:34

akısmetre arızasında hata vercek diye bir durum yok. benimde debimetrem arızalıyken hata vermezken yeni debimetre taktıgımda hem yakıtım dusmustu hemde aracım daha once denedigim rollere gore 6-7 boy civarında iyileşmişti. bahsettigin sıkıntılar bana debimetreyi cagrıstırıyor ve IAT sensorunede bakmanı tavsiye ederim

bravo hgt
07-06-2010, 13:37
Kaan kardeş benim araba 98 mareada 98 uygundur diye düşünmüştüm ama yanılmışta olabilirm bide IAT sensörü nü bana açabilirmisin nedir ne işe yarar

punto_multijet
07-06-2010, 13:42
debimetre ile kelebek arasında ama asagıda olan sensor fişi kahverengiydi yanlıs hatırlamıyosam. emilen havanın sıcaklıgını olcen sensor

GökhanO
07-06-2010, 13:42
oksijen sensorune bakın

bravo hgt
07-06-2010, 13:45
peki arakadaşlar bu sensör vs. gibi şeyler bilgisayarda çıkmıyormu çıkması lazım yoksa nasıl bulacaz bu sıkıntıyı

punto_multijet
07-06-2010, 13:50
soyle bir durum var. eger sensorde elektronik bir arıza varsa cihazda cıkıyor ancak değeri yanlış okuyosa bu arıza olarak gozukmuyor ancak o sırada baska aractan veya service manualden kontrol ederek bakılabilir.

GökhanO
07-06-2010, 13:53
peki arakadaşlar bu sensör vs. gibi şeyler bilgisayarda çıkmıyormu çıkması lazım yoksa nasıl bulacaz bu sıkıntıyı

oksijen sensoru cıkmaz genelde bilgisayarda cunku arıza yapınca hala sinyal vermeye devam ediyor ama sacma sapan sinyal yolladıgı icin arabada sapıtıyor

bravo hgt
07-06-2010, 13:56
benimkide walla aynen böle oluyo aklına esince gidiyo aklına esince gitmiyo sıkışıp kalıyo yarın tekrar ustaya götürcem bunların hepsini denettirecem inş çözeriz araç böle çok kötü binmiyorum zaten son günlerde

GökhanO
07-06-2010, 13:59
ust devirlerde duzeliyorsa buyuk ihtimal oksijen sensorudur cunku belli bir devirden sonra arac sensorden gelen sinyalleri goz ardı edip duzeltme yapmayı bırakıyo ve sadece haritasındaki degerler ile yuruyor

bravo hgt
07-06-2010, 14:03
kesinlikle düzeliyor özellikle 4000 den sonra bass 5.vites son gaz gidiyor ama işte alt devirlerde arabayı turbo doldurur gibi doldurarak kaldırıyorum

Görkem
07-06-2010, 14:15
bende yaklaşık aynı şeylerden dolayı olduğunu düşündüm bi çoğunuda beraber denedik zaten ,bujiler yeni orjinal lancia,bobinleri gene marea dan söküp taktık onuda geçtik,debimetre en çok süphelendiğim oydu fakat onuda hayatında açık hava filitresi bile görmemiş mareamızdan takıp onuda denedik oda değil,,,, IAT sensörü ısı sensörü ferhat bakmıştık hatta temizleyip geri taktık belki çalışmaz felan demişti usta,, kaanın dediği sensör o sensör,,,,oksijen sensörüde lambda sensörü alt devirlerde kesiklik yapabilir o ki zaten bilgisayara bağlayınca çıkan hata o şuanda,,ilk etapta onu denemelisin,,,sonrası için artık biraz daha belkicez mi iyice artıcakmı sorun bilmiyorum ........

H22Power
07-06-2010, 14:27
mareadan söküp denemişsiniz denemişler denemiş yukarda izah ettim ya bravodan söküp deneyin yada gidin parçacıya 5dk deneyelim düzelirse alcaz deyin %75 sorun ondan kaynaklanıyor yapın olmazsa yine konuşalım başka şeyler düşünelim şuan onu yapmadan konuşulan herşey geyik;)

Görkem
07-06-2010, 14:54
mareadan söküp denemişsiniz denemişler denemiş yukarda izah ettim ya bravodan söküp deneyin yada gidin parçacıya 5dk deneyelim düzelirse alcaz deyin %75 sorun ondan kaynaklanıyor yapın olmazsa yine konuşalım başka şeyler düşünelim şuan onu yapmadan konuşulan herşey geyik;)

demek istediğinizi anladım parça numarasına bakalım ama marea da 98 2.0 147bg 20v,,,,bravo da 98 2.0 147bg 20v,,,,,misal benim arabayla ne debimetre ne bobin hiç bişey tutmuyo 2001 2.0 155bg 20v le yani,,,,,

ama dediğiniz kontrolleride bi yapalım haklısınız aynı tip motordan başka başka parçalar çıkabiliyo,,,sizin örnekte olduğu gibi :icon_tup: ..........

mert0640
07-06-2010, 14:58
abi parça numaraları aynı ikisininde...

H22Power
07-06-2010, 15:00
demek istediğinizi anladım parça numarasına bakalım ama marea da 98 2.0 147bg 20v,,,,bravo da 98 2.0 147bg 20v,,,,,misal benim arabayla ne debimetre ne bobin hiç bişey tutmuyo 2001 2.0 155bg 20v le yani,,,,,

ama dediğiniz kontrolleride bi yapalım haklısınız aynı tip motordan başka başka parçalar çıkabiliyo,,,sizin örnekte olduğu gibi :icon_tup: ..........

şükür beni anlayan biri çıktı :D yukarda dediğim gibi golf te 1.8t 150ps passat ta 1.8t 150ps kod rakamları bile aynı ama sonu 114-112-117 die değişiyor ve malesef çalışmıyor... aynı motor die göz ardı etmemek lazım değişin muhakkak çözülecektir:icon_tup:

H22Power
07-06-2010, 15:02
abi parça numaraları aynı ikisininde...

aynı olduğundan kesin emin misin? ona göre birkaç birşey daha yazıcam fikir:beuj:

mert0640
07-06-2010, 15:03
hep beraber bakmıştık üstündeki numaralara hepsi aynıydı....

H22Power
07-06-2010, 15:10
öylese şunlarada bakmakta fayda var eğer ki numaralar aynı ise
1)akışmetre kablo tesisatı
2)benzin filtresi
3)enjektörün temizlik ve işeme durumu
4)benzin pompası
5)IAT ıntake air tempreture sensor
şimdilik aklıma gelenler bunlar ama umarım yanlış bakmışsınızdır ve aynı değildir öbür türlü ihtimaller üzerinden yola çıkılır mecbur ayrıca şöle bir durum varki taktığınız marenın akışmetreside bitmek üzere ise yani eksik okuyor ise benzinde anlaşılmaz lpg de boğuluyorsa eğer o akışmetrede bitmiş demektir eksik okusada benzinde fark edilmiyor pek lpg de çok kolay anlaşılıyor araba boğuluyor bir müddet sonrada hepten gidiyor yolda giderken stop etmeye başlıyor araç:(

mert0640
07-06-2010, 15:12
marea da lpg li ve sorunsuz...

bravo hgt
07-06-2010, 15:16
öylese şunlarada bakmakta fayda var eğer ki numaralar aynı ise
1)akışmetre kablo tesisatı
2)benzin filtresi
3)enjektörün temizlik ve işeme durumu
4)benzin pompası
5)IAT ıntake air tempreture sensor
şimdilik aklıma gelenler bunlar ama umarım yanlış bakmışsınızdır ve aynı değildir öbür türlü ihtimaller üzerinden yola çıkılır mecbur ayrıca şöle bir durum varki taktığınız marenın akışmetreside bitmek üzere ise yani eksik okuyor ise benzinde anlaşılmaz lpg de boğuluyorsa eğer o akışmetrede bitmiş demektir eksik okusada benzinde fark edilmiyor pek lpg de çok kolay anlaşılıyor araba boğuluyor bir müddet sonrada hepten gidiyor yolda giderken stop etmeye başlıyor araç:(
kardeş yardımcı olmaya çalıştığın ve fikirlerin için teşekkürler söylediklerinin hepsini denettireceğim yarın ustaya gittiğimde saolasın sonucu haber verecem

bravo hgt
07-06-2010, 15:23
passatturbo1 nickli arkadaşım sana bi soru yönelteceğim şıklar arasında benzin pompasıda var şimdi araç lpg konumundada aynısını yapıyor benzin pompası lpg konumundayken faal ama sadece devirdaym yapıyor diye biliyorum lpg ile giderken benzin pompasının etkeni varmıdır ?

H22Power
07-06-2010, 15:30
passatturbo1 nickli arkadaşım sana bi soru yönelteceğim şıklar arasında benzin pompasıda var şimdi araç lpg konumundada aynısını yapıyor benzin pompası lpg konumundayken faal ama sadece devirdaym yapıyor diye biliyorum lpg ile giderken benzin pompasının etkeni varmıdır ?

bazı firmalar 90 bazı firmalar daha ekonomik olsun die 40-70 derece ye kadar sıralı sistemde benizn+lpg olarak çalıştırıyor aracı ecu(elektronic control unit) den bunu ayarlıyorlar belirlenen dereceye gelince sadece lpg ile çalışıyor araç lpg hertürlü zarar sibop kesen çok o yüzden sibob yağlayıcı taktıran çok fazla var +150-200tl ödeyerek sizde haklısınız benzinin altından kalkılıcak gibi değil pompa dan kastım boğulan araçlardaki rutin bozuk parçalardan biri olmasıdır dip çekmekten dolayı yada ömrünü tamamlamışsa genelde yanıyor enjektör tıkanıklığıda olabilir yine dip çekmekle doğru orantılı filtre kutunu kasap biri söktüse eğer kablo tesisatında temassızlık olabilir bi yerde kopukluk vs bir olay daha var oda lpg cilerin direnç aldığı yer bak şimdi geldi oda aklıma lpg cilerin direnç aldıkları sensörler var benim arabaya uygulayan gerizekalı egzantrik timing sensöründen almıştı düzeltene kadar canım çıktı eğer iat yada arabanın çalışma prensibini bozacak bir sensörden direnç aldıysa eğer o sensörü bozuk şekilde çalıştırır kablonun direncini bozduğu için bu genelde arıza tespit cihazında da çıkar...

bravo hgt
07-06-2010, 15:36
Usta zaten benzin pompasını bi ölçelim ve tüp tesisatını bi ayıralım demişti bakalım yarın ola hayrola görecez inş en az zaaiyatla en kısa zamanda çözeriz bulunamayan arızalar insanı çileden çıkarıyo güzelim arabama binemiyorum yatıyo öle :(

H22Power
07-06-2010, 15:40
Usta zaten benzin pompasını bi ölçelim ve tüp tesisatını bi ayıralım demişti bakalım yarın ola hayrola görecez inş en az zaaiyatla en kısa zamanda çözeriz bulunamayan arızalar insanı çileden çıkarıyo güzelim arabama binemiyorum yatıyo öle :(

sıkma tatlı canını 2 gün sora gülersin şu yazdıklarına çok saçma sapan birşey çıkıyor sonuçta gülüyorsun resmen:) ama lpg ile 2.0hgt ye bineceiğne 1.6 benzinlisine benzinli halde binseydin daha iyi olurdu hem performans hem ekonomi imkansıza yakın nerdeyse:(
ben lpg yi 3000km bile kullanmadan söktürdüm km de net şuan 500-600krş yakıorum helal-i hoş olsun lpg ile 350krş idi ama hergün acaba bugun neresi bozulucak die düşünmüyorum artı lpg motora her km zarar... bunun aksini sadece lpg ciler iddia eder;)

bravo hgt
07-06-2010, 15:44
Aslında çok haklısın lpg hele hele hgt ile çok alakasız şeyler ama işte ben günlük kullanıyorum arabayı aracı aldığım ilk 15 gün içeisinde 350 liralık benzin yakmıştım 16. gün kararımı verdim:) tam 2.5 milyara mal oldu bazen kör şeytan sök at diyor ama sonra sııııı ne olcakk:rolleyes::rolleyes:

EREN34
07-06-2010, 15:44
Aynen.Bende zamanında vardı 1.6 sx modeli.58binde tay derler ya öyle diri ve temiz birşey.Açıkçası azıcık ilgiye ihtiyacı olan HGT leri 1 boy kadar üzüyordu.Temiz sağlıklı LPG siz bir motor ile herşey mümkün:)

H22Power
07-06-2010, 15:47
Aslında çok haklısın lpg hele hele hgt ile çok alakasız şeyler ama işte ben günlük kullanıyorum arabayı aracı aldığım ilk 15 gün içeisinde 350 liralık benzin yakmıştım 16. gün kararımı verdim:) tam 2.5 milyara mal oldu bazen kör şeytan sök at diyor ama sonra sııııı ne olcakk:rolleyes::rolleyes:

birde arabada aksilik olunca lpg ci tamirciye suç atıyor bu arabada mekanik problem var die tamirci lpg ciye atıyor lpg ayarı bozuk sistem yanlış takılmış vs die sende tamirci-lpg ci arasında gide gele sinir hastası oluyorsun:D

bravo hgt
07-06-2010, 15:47
Aynen.Bende zamanında vardı 1.6 sx modeli.58binde tay derler ya öyle diri ve temiz birşey.Açıkçası azıcık ilgiye ihtiyacı olan HGT leri 1 boy kadar üzüyordu.Temiz sağlıklı LPG siz bir motor ile herşey mümkün:)
ilginç ben arabayı ilk aldığımda zevk olsun diye 1.6 sx ile denedim 2. viteste kopmalar başlamıştı sonrası zaten hatırlamıyorum bile :p

EREN34
07-06-2010, 15:49
birde arabada aksilik olunca lpg ci tamirciye suç atıyor bu arabada mekanik problem var die tamirci lpg ciye atıyor lpg ayarı bozuk sistem yanlış takılmış vs die sende tamirci-lpg ci arasında gide gele sinir hastası oluyorsun:D

Buda ayrı bir klasik:) Kuzenden biliyorum :D

EREN34
07-06-2010, 15:50
ilginç ben arabayı ilk aldığımda zevk olsun diye 1.6 sx ile denedim 2. viteste kopmalar başlamıştı sonrası zaten hatırlamıyorum bile :p

İşte diyorum ya araba var araba var.Temiz orj düzgün bir motordan herşeyi beklerim ben:) Bende sx varken 4 200de bitiyor ve araba düz yolda 16 jantla redline görebilirken arkadaşımın yeni sattığı sx 4te 190 görüp 210da biten bir arabaydı

bravo hgt
07-06-2010, 15:57
:Deli:
zaten geçen haftayı öle geçirdim git gel deli oldum yaktığım benzinin gazın hesabı yok sonuç sıfıra sıfır bile değil eksilere indim o ona atıyo suçu o ona kafayı yedirdiler zaten

EREN34
07-06-2010, 15:59
:Deli:
zaten geçen haftayı öle geçirdim git gel deli oldum yaktığım benzinin gazın hesabı yok sonuç sıfıra sıfır bile değil eksilere indim o ona atıyo suçu o ona kafayı yedirdiler zaten

Olmadı sağda solda usta usta gidip verdiğin gaz parasına yetkili serviste baktır abi aracına?

Sorun var ve yaptıracakmış gibi arabayı teslim et.Adamlar bulsunlar.Yaptırmazsan servis fişinde yazana göre çıkan masrafın %10unu istiyorlar tespit ücreti olarak.He ben bir kaç kere aracımı bırakıp yaptırmadım ve para pul isteyende olmadı açıkçası(Ortadoğu Yetkili servis)

bravo hgt
07-06-2010, 16:08
Kardeş servis deme bana gözünü seveyim burda bi birmod diye bi yer var ankarada Allah düşmanımı düşürmesin adamların eline mümkünse kapılarının öününden bile geçmemek lazım arabanı alıyolar içeri göremiyosun napıyolar ne ediyolar dilim yandı yani ustaya götürüyorum ama boş değil yani rastgele insanlar değiller illaki çözecekler :)

bravo hgt
07-06-2010, 16:10
Konu açmamın sebebine gelince burda yani sitede gerçekten bu işlerden anlayan arkadaşlar var saolsunlar onlarda yardımlarını esirgemiyorlar nede olsa akıl akıldan üstündür derler :icon_tup:

EREN34
07-06-2010, 16:15
Kardeş servis deme bana gözünü seveyim burda bi birmod diye bi yer var ankarada Allah düşmanımı düşürmesin adamların eline mümkünse kapılarının öününden bile geçmemek lazım arabanı alıyolar içeri göremiyosun napıyolar ne ediyolar dilim yandı yani ustaya götürüyorum ama boş değil yani rastgele insanlar değiller illaki çözecekler :)

Tekelcilik kötü tabi kullanıcı için:( Abi inş. bir an evvel çözersin

bravo hgt
07-06-2010, 16:18
inş. kardeşim saolasın

depresif
07-06-2010, 17:05
anlattığınız sorunun aynısı bendede var. biz araştırdık sorun bobinden gibi gözüküyo. bobin siparişi vericem. eğer o değilse enjektörlerden yüksek ihtimal. önce bobin. daha sonra enjektörler derim.

bravo hgt
07-06-2010, 17:09
walla bobin denedik bobin değil gibi bişey değişmedi enjektörlere gelince ne olmuş olabilir ? birde sizdeki sıkıntıyı tam olarak anlatırsan sevinirim

G60
07-06-2010, 17:17
VW parça numaralarında son "harf" tutmasa bile uyma ihtimali var. Ama son 3 "sayı" tutmuyorsa debimetrenin çalışması imkansız zaten.

Görkeme demiştim, sorun oksijen sensörüdür diye söyledi mi bilmiyorum. Eğer bilgisayardan değerler araç çalışırken okunabiliyorsa oksijen sensörünün voltajını bir gözlemleyin ne sinyal yolluyor. Soketini söküp deneyin birde.

bravo hgt
07-06-2010, 17:25
walla osman mertler baktılardı debimetreye abi aynı dediler oksijen sensörüne gelince hata vermişti galiba silinmişti

Görkem
07-06-2010, 17:58
VW parça numaralarında son "harf" tutmasa bile uyma ihtimali var. Ama son 3 "sayı" tutmuyorsa debimetrenin çalışması imkansız zaten.

Görkeme demiştim, sorun oksijen sensörüdür diye söyledi mi bilmiyorum. Eğer bilgisayardan değerler araç çalışırken okunabiliyorsa oksijen sensörünün voltajını bir gözlemleyin ne sinyal yolluyor. Soketini söküp deneyin birde.

çalışırken voltaj okuyodu bigisayar yanlış hatırlamıyosam ben benimkine bakmıştım çünkü ........

19gokhan90
07-06-2010, 18:15
konuyla pek alakası yok ama ne kadar yakıyor arabalarınız tüpte son zamanlarda taktırmayı bende düşünür oldum:beuj:

bravo hgt
07-06-2010, 18:41
kardeş normalde 200 filan yakıyo ama tüp bencede bu arabaya girmemesi lazım ***** benzin fiyatları

19gokhan90
07-06-2010, 18:44
tüpte baya iyimiş km de 500 yakmak koyuyo :) neyse konuyu dağıtmayım

beratzade
07-06-2010, 18:55
bu tip stop etme olayları tekleme devirin düzensiz çalışması boğaz ve boğaz cevresındekı sensorlerden kaynaklanır çoğu zaman..tecrubeme dayanarak söyleyim daha once 206 gtim vardı o devirden cektıgımı bı allah bılır bı ben ısıkda stop etmeler 3-4 bınlere kendı kendıne gaz vermeler .. butun yetkililere sıyıra sıyıra bı hal olmustum ve hıc bırıde cakmadıgı ıcın ısten 1 sene cozemedıler sonra bende boğaz , rolantı duzen sensoru , o2 sensoru ( oksıjen ) bunları sıfırladım ip gibi oldu...fiatı bilmiyorum ama renoda ve pejoda açık filitre yanı kutu ıcı olmayan fılıtrelerın hepsi bu 2 sensoru bellı bır zaman sonra bozuyor.
Yaşadığın sıkıntı direk yazdığım seylerle alakalı olmayabılır ama şuna eminim o2 sensorun buyuk ıhtımal duzenlı calısmıyor.

bravo hgt
07-06-2010, 18:57
bu tip stop etme olayları tekleme devirin düzensiz çalışması boğaz ve boğaz cevresındekı sensorlerden kaynaklanır çoğu zaman..tecrubeme dayanarak söyleyim daha once 206 gtim vardı o devirden cektıgımı bı allah bılır bı ben ısıkda stop etmeler 3-4 bınlere kendı kendıne gaz vermeler .. butun yetkililere sıyıra sıyıra bı hal olmustum ve hıc bırıde cakmadıgı ıcın ısten 1 sene cozemedıler sonra bende boğaz , rolantı duzen sensoru , o2 sensoru ( oksıjen ) bunları sıfırladım ip gibi oldu...fiatı bilmiyorum ama renoda ve pejoda açık filitre yanı kutu ıcı olmayan fılıtrelerın hepsi bu 2 sensoru bellı bır zaman sonra bozuyor.
kardeş tavsiyelerin için teşekkürler söylenilenlerin hepsini deneyeceğiz artık

beratzade
07-06-2010, 19:00
kardeş tavsiyelerin için teşekkürler söylenilenlerin hepsini deneyeceğiz artık

rica ederim.

bravo hgt
08-06-2010, 16:33
Evet arkadaşlar bugün sorunumuz çözüldü lambda sensörü ve gaz tepkimesini ölçen sensör değişti hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim :icon_tup:

punto_multijet
08-06-2010, 16:38
hyrlısı olsun...

Görkem
08-06-2010, 16:43
hayırlı olsun ferhatcım dediğim gibi lambdayla başlayın dedim sana :) çok sevindim valla

GökhanO
08-06-2010, 16:53
belliydi oksijen sensoru oldugu :D gecmis olsun

bravo hgt
08-06-2010, 17:01
Arkadaşlar çok teşekkürler Görkemim sana 3 kere teşekkür

Görkem
08-06-2010, 17:26
Arkadaşlar çok teşekkürler Görkemim sana 3 kere teşekkür

ne demek abi elimizden geldiği süre her zaman :icon_tup:

mert0640
08-06-2010, 17:34
hayırlı olsun ferhat abi alnımızın akıyla çıktık bu iştende :D

bravo hgt
08-06-2010, 17:46
He walla mertim bunuda atlattık tabi bu arada emre ve sanada bi plaket hazırlıyacam ilyas abi mangal istiyoo onu da halledecezz

mert0640
08-06-2010, 17:48
mangal fln bahane hgt iyi oldu ya gerisi teferruat :D
havalar düzelsin mangalımızı da yakarız...

bravo hgt
08-06-2010, 17:50
her türlü yakarızz diyecem cepte parada kalmadı nasıl olacaksa :beuj: :icon_wack :icon13:

mert0640
08-06-2010, 17:52
yakarız yakarız:icon_tup:

bravo hgt
08-06-2010, 17:57
İlyass başkan biiziii mangala götürrr :D

flexamin
08-06-2010, 17:58
gözün aydın ferhatım. şimdi senden mutlusu yoktur hehe :D

bravo hgt
08-06-2010, 18:12
saol serdar kardeş ogün çok kötüydü araba o halde denedim yinede benim video çekildiğinden dahi haberim yoktu herşeye rağmen I LOVE YOU HGT :icon_tup:

flexamin
08-06-2010, 22:04
kanka ona rağmen çok iyi yürüdü senin aracın maşallahı war . siteye koyarkende görkem le konuştuk koyak mı die sorun teşkil edermi etmez mi die. zaten biliorsun amacımız video deil yada geçti geçildi değil. amaç sohbet muhabbetti. Ayrıca sende o halde gelip sıktığın için çok tşk ederim. eğer bir kusurumuz olduysa affola kardeşim.

bravo hgt
09-06-2010, 09:08
kanka ona rağmen çok iyi yürüdü senin aracın maşallahı war . siteye koyarkende görkem le konuştuk koyak mı die sorun teşkil edermi etmez mi die. zaten biliorsun amacımız video deil yada geçti geçildi değil. amaç sohbet muhabbetti. Ayrıca sende o halde gelip sıktığın için çok tşk ederim. eğer bir kusurumuz olduysa affola kardeşim.

Ayıp ettin serdar kardeş sorun değil ben öle geçme geçilme konusunda egosu olan birisi değilim kusur musur demişsin ne kusuru kardeşim seni tanımak zevkti sohbet ettik kaynattık güzel geceydi önümüzdeki günlerde yine sıkarız nasıl olsa tabancamız var kurşunda alırız 95 oktan hemde :hahaha: