PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç vergisini kredi kartı ile ödemek !

Maxi
08-06-2010, 11:01
şimdi hoş bir uygulama tabi ,
bandrolü kredi kartı numaranı vererek ne bankaya veya vergi dairesine gitmeden kolayca ödenebiliyor artık .

tabi gecikmemiş borçları direk bankaların internet şubelerinden de ödeyebiliyoruz .
buraya kadar tamam .

fakat,
aklıma kötü kötü şeyler gelmiyorda değil ,
kredi kartı numarası hack lenir falan DEĞİL , o ayrı mevzu .

bu vergi dairesi senin kredi kartı numarandan banka ile görüşüp hesap bilgilerinede ulaşabilir, hatta ödeme yapmadığın zaman kredi kartı numarandan otomatik vergi borcunu tahsil mahsil etmeye kalkmasın ?? bunların sağı solu belli olmaz anasını satayım ..

ne dersiniz?

fatih(fb)
08-06-2010, 11:09
çok mantıklı geldi abi burası türkiye herşey olabilir nasıl olsa bir kere verdi numarayı diye çekebilir:D diye düşünülebilir ama kart sahibinin izni olmaksızın böyle birşey yapıcaklarını sanmam

tunceR
08-06-2010, 11:10
valla bankalarla vergi daireleri can ciğer olmuş her an herşeyi ummadık şekilde yapabilirler....

ogunozcan
08-06-2010, 11:11
bunula ılglı sole bı sıkıntı oldu.kredı kartı ıle odeme yaptım fakat pc sayfa goruntulenemıyoru dedı parayı yatırma ıslemlerını yaptıktan sonra,sonra 3 kere daha aynı seyı yasadım sonra ekstrede bı baktım 3 kere vergı cekılmıs ve para ıadesını banka yapmıyor vergı daıresıne gıtmek ve mılyonlarca sey yapmak gerekıyo r ben de onumuzdekı 3yılın verıgısıne kaydırdım 6 tane vergı odemıcem ama hepsını tek cekım odemek zorunda kaldım.
aklınızda bulunsun netınız dusuyosa falan ıslem yaparken dıkkat edın.

SONE-R
08-06-2010, 11:13
bir sıkıntı olmaz.. geniş düşünün.. ben 3 seferdir ödüyorum.. arabamı satarken vergi problemi çıkmadı...

onursumer
08-06-2010, 11:13
aynı fikirdeyim

çünkü bir kere kredi kartı numarası verince çekerler valla sormadan aldık derler kılıfına uydurup

en mantıklısı sanal kredi kartı kullanıp anlık limit belirlemek gibi ?

hddsheriff
08-06-2010, 11:36
bence en temizi bankamatik :) sıra bekleme derdin yok kafana göre git yatır :)

Onuralp
08-06-2010, 11:47
Bana bir şey olmaz deme O.K'mi? O.K? :D

Tolga-R
08-06-2010, 12:14
vergi dairesi zaten prim borcu olanların hesaplarına online haciz koyabiliyorki... kredi kartı limitinede e-haciz koyabilir.

BoraRS
08-06-2010, 12:20
Vergi dairelerinin hesaba ulaşma yetkisi var zaten. Eğer borcun var ise zaten hesabından çekiliyor :) Kredi kartına ne hacet. Hem de canlı canlı :)

fsunnetci
08-06-2010, 12:41
güvenli bir ödeme şekli bence..sizden izinsiz ödeme tahsil edemezler ki.eğer bonus card sahibi iseniz garanti.com.tr'den telefon ve internet aracılığı ile alışverişe kapatırsanız zaten kimse sizden habersiz çekim yapamaz:beuj:

Agent
08-06-2010, 13:35
3 senedir aracımın vergisini karttan ödüyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım