PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon derisi sorunsalı

.::EmrE::.
08-06-2010, 11:31
Selamlar ;)

Aracın direksiyon derisi yapıs yapıs olmaya başladı.. Tuttuğunda elim adeta yapisiyo direksiyona.. Deri eskidigi için mı tam emin değilim.
3 senede derinin bu hale gelmesi normal mı?

Yarın yeniden deri kaplaması yaptirmayi dusunuyorum ancak fabrika çıkış gibi olur mü tereddutteyim.

Bu sorun için birseyler yapılabilir mı , herhangi bir bakım malzemesi vs ile yoksa deri kaplatmam mü gerekior?

Saro-Ş
08-06-2010, 11:37
Orjinalden daha Güzel deri kaplayanlar var sanayilerde aracın garantisi olsa servis götür dicektim bizim opel comboda aynı şey oldu deri direksiyon simidi taktı servis garantiden :D

YavuzNaz
08-06-2010, 11:43
aslinda 3 senede olmamasi lazim ama el teri felan eskitebiliyor sanayide direksiyon kaplayan dosemeciler var maslakta her kaplarim diyene yaptirma ellerinde ornek oluyor ustasi fabrikasyon gibi yapar biz yaptirmistik bak incele ondan sonra karar ver en ufak boslukta hemen saliyor kendini

VA_VTİ
08-06-2010, 11:48
direksiyon derisinin yıpranması çok normal deri nekadar kaliteli olursa olsun yıpranıyor arabada elerimizi ıslak mendille silmemiz bunun enbüyük etkeniymiş.ben özel şöförüm ,5tane arabanında direksiyonu kaplatım orjınalınden daha iyi oluyor.en azından benim yaptırdıgım yer o şekil yapıyor. bi direksiyon kaplaması 1 gününü alıyor ustanın

Diyadin
08-06-2010, 11:51
Direksiyon ve torpido için kullandığınız kimyasal ürünlerden olabilir.

Bostancı sanayide Yurt motorsport Harun ustanın aradan girince sağda bi yer var ismini hatırlamıyorum orda deri yaptırmıştım.

SekoLive
08-06-2010, 11:52
direksiyon dersi sorunsalı gibi okudum :D içeriği görünce hayal kırıklıgı spec :D

seref1
08-06-2010, 12:27
bnm corsada aynı.resmen çürüdü. servise gittim geçenlerde hastalk dio.oldu dedm direksiyon kutusu hastalık bu hastalık.hemen kolaya kacıolar.madem hstalık çağır geri tedavisini yap.

deniz_serdar
08-06-2010, 12:29
Selamlar ;)

Aracın direksiyon derisi yapıs yapıs olmaya başladı.. Tuttuğunda elim adeta yapisiyo direksiyona.. Deri eskidigi için mı tam emin değilim.

Yarın yeniden deri kaplaması yaptirmayi dusunuyorum ancak fabrika çıkış gibi olur mü tereddutteyim.

Bu sorun için birseyler yapılabilir mı , herhangi bir bakım malzemesi vs ile yoksa deri kaplatmam mü gerekior?

emre nubukta güzel olur aslında senin arabaya

08-06-2010, 19:04
Neyse yarın söküp götürüyorum direksiyonu,dayanılacak gibi değil, Megiure's deri zımbırtısı da sürdük bana mısın demedi..Yapış yapış çok iğrenc :D

Yarın konusacağım belki belli bir bölümü nubuk geri kalanı deri olur vs..

Quantum
08-06-2010, 19:10
Selamlar ;)

gerçek deri ise, önce sabunlu (normal sabun da olur arap sabunu da. ancak bulaşık deterjanı vs kullanmayın) bir bez/süngerle güzelce temizleyin.

sonra ıslak bir bezle sabundan kurtulana kadar iyice temizleyin.

daha sonra da kuru bir bezle kurulayın ıslaklığını iyice alın

en sonda da el kremi ile deriye güzelce yedirerek sürün. Deriyi beslersiniz.

ele yapışma ve direksiyonu tuttuktan sonra elinizde kalan o yapışma hissi bitecektir.

09-06-2010, 00:47
gerçek deri ise, önce sabunlu (normal sabun da olur arap sabunu da. ancak bulaşık deterjanı vs kullanmayın) bir bez/süngerle güzelce temizleyin.

sonra ıslak bir bezle sabundan kurtulana kadar iyice temizleyin.

daha sonra da kuru bir bezle kurulayın ıslaklığını iyice alın

en sonda da el kremi ile deriye güzelce yedirerek sürün. Deriyi beslersiniz.

ele yapışma ve direksiyonu tuttuktan sonra elinizde kalan o yapışma hissi bitecektir.

Aradığım cevap tam olarak bu idi..Yarın sabah hemen deniyorum,geçmediği taktirde kaplatacağım,ancak geçerse boş yere hem orjinallikten olmayalım hemde nakitten :D

09-06-2010, 14:46
Malesef Quantum'un bahsettiği yöntem ile birşey değişmedi :(
Bende verdim saat 12 gibi deri kaplamaya...Az önce gidip baktım,deriyi soymuşlar..
2 gün kadar sürecek dedi usta,biraz fazla işçilik kasmak gerekiyormuş direksiyonda..Umarım dediği gibi bittiğinde on numara birşey olur :)
Nubuk istedim ancak hiç tavsiye etmedi,çok kısa sürede aşınmaya başlar vs. gibi şeyler söyledi bende deriden vazgeçmedim.

orhansah
09-06-2010, 14:51
hadi bakalım inşallah beklediğinden daha güzel bir sonuç çıkar ortaya. fotoları bekliyoruz :)

Quantum
09-06-2010, 14:52
Kişiden kişiye değişeibliyor el içindeki ter bezlerinin özelliği

Bazı kişilerde çok etkili olmasa bile bazı kişilerde çok etkili olabiliyor bu tip örneklerde..

Böyle olunca da gerçek deri de olsa suni deri de olsa kısa sürede aşınıp özelliğini yitirebiliyor.

Benim 2-3 aylık periyodlarla uyguladığım bir yöntemdir ve kesinlikle sonuç aldığım bir uygulama bu. O yüzden size de tavsiye ettim.
Aracınızın direksiyonundaki deri özelliğini yitirmiş gibi görünüyor.

Nereye verdiniz direksiyon kaplaması için? ArtCar Cem bey mi

barisy
17-08-2013, 21:20
Arkadaşlar büyük bir dalgınlık sonucu ellerimi ıslak mendil ile silerken direksyonu da silmiş bulundum.

Bu hafta arabaya bindiğimde direksiyonun yapış yapış olduğunu fark ettim maalesef. Bu duruma çözüm tecrübesi olan var mı?

Low-Rider
18-08-2013, 22:29
Nemli bir bezle temizle geçer.

Akın-S2K
21-08-2013, 15:37
Bu tarz deri eskime , yada kirlenme olayları aslında çoğu zaman kurtarılabiliyor. Benim kendi kullandığım ve dünyada çok çok iyi olan

Gliptone markasının 2 adet ürünü var , ilki temizliyor , 2.si besliyor. Örnek olsun diye aşşağıdaki konudan bakabilirsin önce ve sonra haline.

İngiltere TT forumunda çok popüler ve eski kasa TT ye bile uygulayıp ilk günkü hale getirenler var.

3 Yıllık bir TT bu fotodaki.(2007 nin fotosu bu arada)

http://i3.photobucket.com/albums/y78/buzz2k5/liquidleather1.jpg

imprezaWRC
21-08-2013, 15:42
Akın, bahsettiğin forumun linkinide yazabilirmisin :)

KOSEREN
21-08-2013, 15:56
Ya bu gliptone ürünlerinin methini çok duydumda yurdumda yok anasını satıyım.Bir müteşebbis distribitörlük filan alsada geniş geniş kullansak :)

imprezaWRC
21-08-2013, 15:59
Ya bu gliptone ürünlerinin methini çok duydumda yurdumda yok anasını satıyım.Bir müteşebbis distribitörlük filan alsada geniş geniş kullansak :)

Memlekette ne var ki, iyisi hep yurt dışında, off off. :(

Kadyr
21-08-2013, 16:04
Bitane guzel direksiyon kilifi al gitsin:)

CTG
21-08-2013, 16:11
şu iki gliptone ürününün adı sanı linki ebayi amazonu falan var mı :)

Uur
21-08-2013, 16:35
Direksiyon ve torpido için kullandığınız kimyasal ürünlerden olabilir.

Bostancı sanayide Yurt motorsport Harun ustanın aradan girince sağda bi yer var ismini hatırlamıyorum orda deri yaptırmıştım.

:icon_tup: Kesinlikle katılıyorum. Harun ustaya gittiğimde ordaki bi arkadaş da orada yaptırmış baya güzel di.
Pejolarında klasik sorunu bizede o yol gözüktü 100-150 tl arası sıkışmış :p

Low-Rider
21-08-2013, 18:46
TT fotoğrafının öncesi var mı? koltukta hiç deformasyon buruşma vs gözükmüyor