PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TTNET Ayda 3 TL'ye Internet

Berkan
08-06-2010, 12:55
TT net abonelerine sabırlar inşallah etkilemez tüm ağı bu moktan altyapıyla :)

Ayda 3 liraya internet
Türk Telekom, 'Her Eve İnternet' kampanyası ile günlük internet kullanımı uygulamasını başlattı

Kullandığın gün kadar öde

İletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, interneti her eve sunmayı amaçlayan, günlük kullanım uygulaması başlattı. ‘Her Eve İnternet’ kampanyası kapsamında ev telefonu kullanıcıları, ayda 3 lira abonelik ücreti ödeyecek.

İnternet kullanılmak istendiğinde söz konusu fiyat telefon faturasına yansıtılacak. Yani kullanıcı internete bağlandığı, gün başına ödeme yapacak.

Limit aşımında 1 lira

Telekom İletişim Başkanı Erem Demircan, amaçlarının interneti ev telefonu kadar yaygınlaştırmak olduğunu belirtti. Demircan “Kullanım sabah 03.00 ile ertesi sabah 03.00 arasında fiyatlanacak.

1 megabit (Mbps) yükleme, 256 kilobit (kbps) indirme hızı olacak. 500 megabayta (mb) kadar internet erişimi satın alınabilecek. Limit aşımında her 500 megabayt için 1 lira ücret ödenecek” diye konuştu.
Amaç 10 milyon hane

Hizmetten yararlanmak isteyenlerin tek seferlik 26 lira aktivasyon ücreti ödeyeceğini aktaran Erem Demircan, özellikle evinde internet kullanmayan kişileri düzenli kullanıcı durumuna getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Demircan “Uygulamadan ADSL kullananlar da faydalanabilecek. Ev telefonu kullanan 16 milyon hane var, 6 milyonu ADSL kullanıyor. Biz 10 milyon haneyi hedefliyoruz” dedi.

En ucuz dördüncü ülke

Demircan, geçen yıl başlattıkları 8 megabit hızdaki tarifenin 2.8 milyon kullanıcıya ulaştığını belirtti. Türkiye’de internet kullanımının iyi seviyelerde olduğunu ancak bunu yeterli görmediklerini ifade eden Demircan şöyle konuştu: “Türkiye’de 6.5 milyon internet abonesi var. Abonelerin yüzde 78’i 4-32 Mbps’lik hızı tercih etti. Türkiye, Avrupa’da da en ucuz internet kullanan 4’üncü ülke.”

SOMEONESPECIAL
08-06-2010, 12:57
Darısı akaryakıtın başına

andas
08-06-2010, 13:03
download sınırlıyor böylede ya saçma kampanya değil soygun olacak 500mb aşımı 1 tl :) :)

Quantum
08-06-2010, 13:07
Süper bir pazarlama stratejisi..

3 lira diye alınıp 40-50 lira hatta daha fazla fatura ödenecek.

Halbuki sabit kotasız alsa 30küsür bildiğim kadarıyla.

Youtube da bir video izlense 40-50mb en az.
Foruma girsen resimlerin bir tanesi an geliyor 1.5 2 mb..
Windows güncellemeleri,
Program güncellemeleri (adobe, messenger eklentileri vs)
Anti Virus programı güncellemeleri zaten 15-20 mb en az

Gerçi limit aşımı için 500mb=1TL denmiş ama açıkçası ben hiç sanmıyorum. Mutlaka + vergi şeklinde dediğim fiyatlara gelecektir bu rakamlar..

ayrıca ev kullanıcıları için kampanya diyorsun, sonra 1024up-256 down diyorsun.
upload hızını ne yapacak ki ev kullanıcısı.. Neden down hızını yükseltip upload hızını düşüremiyorsun?.. Çakallık 2..

Hali hazırda zaten trilyonlar kazanılırken neden böyle bir kampanya yapıp daha yüksek fiyatlara satacakları hizmeti ucuza versinler ki demekten kendimi alamıyorum.

Zaten internet kullanıcısı aldı bu güne kadar internetini evine..
sen evinde bu güne kadar internet olmayan adama zorla mı internet koyacaksın. İhtiyacı olsa alırdı zaten bu güne kadar.. Pis kokular var bu "kampanya"(!) da..

Kampanya yerine, "ihtiyacı olmaması sebebiyle evine internet almamış vatandaşı kandırarak YOLMA" desek daha doğru olur..

Bütün milleti paranoyak ettiniz ya hükümet, helal olsun size!..

elpadre
08-06-2010, 13:08
sınırsız spec devam :D

andas
08-06-2010, 13:08
konuşup banlanmak istemiyorum ama böle yaparak kaybetcekler ;)

sınırsız aynen :D

FaBeRgE
08-06-2010, 13:09
Süper bir pazarlama stratejisi..

3 lira diye alınıp 40-50 lira hatta daha fazla fatura ödenecek.

Halbuki sabit kotasız alsa 30küsür bildiğim kadarıyla.

Youtube da bir video izlense 40-50mb en az.
Foruma girsen resimlerin bir tanesi an geliyor 1.5 2 mb..
Windows güncellemeleri,
Program güncellemeleri (adobe, messenger eklentileri vs)
Anti Virus programı güncellemeleri zaten 15-20 mb en az

Gerçi limit aşımı için 500mb=1TL denmiş ama açıkçası ben hiç sanmıyorum. Mutlaka + vergi şeklinde dediğim fiyatlara gelecektir bu rakamlar..

ayrıca ev kullanıcıları için kampanya diyorsun, sonra 1024up-256 down diyorsun.
upload hızını ne yapacak ki ev kullanıcısı.. Neden down hızını yükseltip upload hızını düşüremiyorsun?.. Çakallık 2..

Hali hazırda zaten trilyonlar kazanılırken neden böyle bir kampanya yapıp daha yüksek fiyatlara satacakları hizmeti ucuza versinler ki demekten kendimi alamıyorum.

Zaten internet kullanıcısı aldı bu güne kadar internetini evine..
sen evinde bu güne kadar internet olmayan adama zorla mı internet koyacaksın. İhtiyacı olsa alırdı zaten bu güne kadar.. Pis kokular var bu "kampanya"(!) da..

Bütün milleti paranoyak ettiniz ya hükümet, helal olsun size!..

Kesinlikle doğru bir tespit ;) tek hata sabit kotasız 45tl :)

orhansah
08-06-2010, 13:11
limitsizden vazgeçip bunu kullanın diye diretmiyorlar ki. niye üzerinize alınıyosunuz :)

bence çok güzel bir uygulama. evden sadece maillerime ya da ufak tefek şeylere bakmam gerekiyor ve ayda 30-40 lira vermek istemiyorum sadece bunlar için. durumu böyle olanlar için gayet uygun değil mi bu fiyatlandırma??

onursumer
08-06-2010, 13:11
çok saçma olmuş gerçekten

herkese gene fatura giydirmece olucak herkes kullanmadım ama bukadar geldi diye itiraz edip eli boş donucek vs :D

8mbit sınırsız en güzeli aylık 49tl miss

Quantum
08-06-2010, 13:13
limitsizden vazgeçip bunu kullanın diye diretmiyorlar ki. niye üzerinize alınıyosunuz :)

bence çok güzel bir uygulama. evden sadece maillerime ya da ufak tefek şeylere bakmam gerekiyor ve ayda 30-40 lira vermek istemiyorum sadece bunlar için. durumu böyle olanlar için gayet uygun değil mi bu fiyatlandırma??

Onu diyoruz işte.. Evden sadece maillerinize ve ufak tefek şeylere bakmanız gerekiyor ise, ya da böyle bir gereksinimi olan insanlar var ise, onların zaten evde interneti vardır.

Dikkat edin 10 milyon ev kullanıcısını hedefliyorlar..

Sizce sizin bahsettiğiniz sebeplere, gereksinimlere sahip 10 milyon telefon abonesi var mıdır??

Çooook acil durumlarda zaten dial up bağlantısı yaparsınız, 3-5 dk da işinizi halledersiniz bitti gitti.. Dakika ücreti şehir içi konuşma ile aynı.. e o zaman internetten daha ucuza geliyor? Üstelik modem gibi bir yatırım da yapmıyorsun?

Bunun kampanya olduğunu düşünmüyorum ben.. Sadece bir strateji..

Brs_eg
08-06-2010, 13:16
çok saçma olmuş gerçekten

herkese gene fatura giydirmece olucak herkes kullanmadım ama bukadar geldi diye itiraz edip eli boş donucek vs :D

8mbit sınırsız en güzeli aylık 49tl miss

nerde bu tarife 8mbit sinirsiz 49a

andas
08-06-2010, 13:18
45 TL 1mbit sınırsız
49 TL 8mbit sınırsız ;)

Low-Rider
08-06-2010, 13:19
Sadece mail kontrol eden haber okuyan insan neden aylık 49tl versin , 3tl verir kullanır gayet mantıklı

Quantum
08-06-2010, 13:20
o 49 lukta bir aylık 15gb kotası var tam sınırsız değil.

kota aşımında ondan sonraki ay 512kb ye düşüyor bi ay öyle ceza yiyorsun :)
sonraki ay tekrar 8mb

böyle anlatmışlardı bana ne kadar doğru bilmiyorum :)

Low-Rider
08-06-2010, 13:22

sonraki ay tekrar 8mb

Sonra ki ay değil , kota aşıldığı an 512ye düşüyor hız sözde.Aybaşında 0lanıyor tekrar ama onlarca kullanan var daha 2kişinin hızının düştüğünü gördüm çevremde

andas
08-06-2010, 13:22
sınırsızında bi sınırı var evet :) bnde öyle biliyorum ama 15 gb değildi galiba fazla diye hatırlyorum..

orhansah
08-06-2010, 13:23
Onu diyoruz işte.. Evden sadece maillerinize ve ufak tefek şeylere bakmanız gerekiyor ise, ya da böyle bir gereksinimi olan insanlar var ise, onların zaten evde interneti vardır.

Sizce sizin bahsettiğiniz sebeplere, gereksinimlere sahip 10 milyon telefon abonesi var mıdır??

Çooook acil durumlarda zaten dial up bağlantısı yaparsınız, 3-5 dk da işinizi halledersiniz bitti gitti.. Dakika ücreti şehir içi konuşma ile aynı.. e o zaman internetten daha ucuza geliyor? Üstelik modem gibi bir yatırım da yapmıyorsun?

gerçekten de her böyle ihtiyacı olanın imkanı olup da evine adsl bağlatabildiğini sanıyor musunuz ya?

34btr1907
08-06-2010, 13:26
http://www.ressim.net/e/upload/49497f43.png (http://www.ressim.net)

alpeRS
08-06-2010, 13:27
8 mb sınırsızın gözünü seveyim ya :D

Alican
08-06-2010, 13:28
Beyler şimdiki evimde sabit telefon yok internet erişimi nasıl sağlarım?

alpeRS
08-06-2010, 13:29

sonraki ay tekrar 8mb

hala telekomun açığı var benim tarifemde ondan ayda yaptığım download miktarı en az 150 gb 6 aydan beri hızım hiç düşmedi..... :D

34btr1907
08-06-2010, 13:30
sonraki ay değil 512 muhabbeti o ay için geçerli diye biliyorum bende 15gb aşımı ayın 25 inde ise 5 gün 512 kullanıyorsun sanırm

alpeRS
08-06-2010, 13:39
sonraki ay değil 512 muhabbeti o ay için geçerli diye biliyorum bende 15gb aşımı ayın 25 inde ise 5 gün 512 kullanıyorsun sanırm

aynen o şekilde oluyor atıyorum ayın 1 inde kotan sıfırlandı siz ayın 4 ünde kotayı doldurdunuz geri kalan 26 gün 512 ile idare ediceksiniz ama sözde 512 :D

aldığım günden bu güne 1 kere bile hızım düşmedi standart olarak pre rapidle 1050 kpsle download yapıyorum.....

_opeth
08-06-2010, 14:01
baya bi kavram kargaşası var. olay vodafone tarifesini taklit etmekten yana.
1024 down 256up'ta up'ı düşürüp down'u artırma ADSL altyapısına uygun değil bu arada.
Ayrıca adamlar yapmış bişey tutar veya tutmaz işine gelen alır kullanır kazık olup olmayacağını anlar kendince haklı bulur falan fişman.
8mbit 49 lira değil bu arada. 8mbit 69 lira, 8mbit'e kadar olan tarife 49 lira. 15 gb sonrasında 512kbit'e kadar düşme deniyor ama 60-70 gb indirdikten sonra bile hala cayır cayır kullanan arkadaşlar var. bunu sadece kendilerini güvence altına almak için yaptıkları bişey olduğunu zannediyorum.

Chatin
08-06-2010, 14:03
sabit ev hattı olanlar ve modemi olanlar için iyi :)

Bluttbeton
08-06-2010, 14:08
45 TL sınırsız en güzeli sınırsız spec devam :D

Quantum
08-06-2010, 14:20

gerçekten de her böyle ihtiyacı olanın imkanı olup da evine adsl bağlatabildiğini sanıyor musunuz ya?

ihtiyaç varsa e imkan da varsa, adsl bağlatamamasının ne gibi bir açıklaması olabilir?

Sanmak derken? Sanmıyorum ki.. Görünen köy ortada.. İhtiyacı ve imkanı var adam halen internet bağlatamıyor..

Ya gerçekten ihtiyacı yoktur, ya da gerçekten imkanı yoktur.

Gerçekten ihtiyaç ise evde internet, imkanı da var ise, bile bile lades olur ki o kişiye de salak derim ben o zaman??

3 lira mı heyecanlandıracak böyle kişileri.. Mantığı yok bunun mantıklı şeyler aramayın boşuna..

orhansah
08-06-2010, 14:27
yazdığım cümleden bunu mu anladın :)
ihtiyacı varsa ve imkanı yoksa diyorum ben :)

ha sanırım kalın puntolarla yazmam gerekiyor benim de :D

Quantum
08-06-2010, 14:34
iyi de velev ki ihtiyacı var ama imkanı yok..

onun çözümlerini de yazdım.. (dialup)

ayrıca modem gibi bir yatırım da yapması gerekiyor. imkanı yoksa 10 liranın hesabını yapıyorsa (yapabilir, yanlış anlaşılmasın) modem de almaz ki zaten.

Herneyse.. Çok da sündürmeye gerek yok bu TTNET mevzusunu..

Benim konu hakkındaki düşüncelerim bunlardır.

Böyle bir hizmeti alanlara hayırlı olsun demekten başka bişey de demem.. :)

ZeoN
08-06-2010, 14:45
Bu altyapıya bu yalandan kampanyalar ağır gelir.. Ancak yazlıkçılara yarayacak kampanyalar bunlar..

Olan yine bizim gibilere olur..