PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amfi

F.A.T.İ.H
12-06-2010, 21:55
İnternette fiyatlara bakıyım derken kafam karıştı 4 kanal,6kanal,mono amfi.Bass için hangisi oluyo,mid ve kolonlar için hangi amfi oluyor?Component için amfiye gerek varmı?Aydınlatırsanız sevinirim:)

Aytepe53
12-06-2010, 23:06
aracında amfiye gerek duyuracak sistemin nedir ona göre bi amfi tavsitesinde bulunabilirim.
aracında hiç sistem yok ise orta yollu 4 ch bi mono stereo amfi ve bir takım mid birde subwoofer ile oldukça güzel bi ses alırsın. ortalama maliyet 700 tl

EREN34
13-06-2010, 01:21
4 kanal anfi--Mid ve komp. içindir.Çıkışın biri köprülenip bass(çok güçlü olmayan) bağalnıp diğer çıkışa mid/komp bağlanabilir.

Mono anfi--Yanlızca bass çalıştırmak için üretilmiş anfi modelidir.Çalışma frekans aralığı ve gücü farklıdır.

6 kanal anfi--4kanal anfi+mono anfi özelliklerini taşır.Güç bakımından ileri düzey sistemlerde yetersiz kalır.

scream3057
13-06-2010, 01:26
4 kanal bir anfi ile gayet tatminkar bir sistem besleyebilirsin(tatmin göreceli bir kavramdır ve basta hep daha fazlasını isteyebilirsin :) )...o zaman da devreye daha profosyonel bir sistem girer :) mono anfiler,kapasitörler,vesaire vesaire :) ...

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 01:31
aracında amfiye gerek duyuracak sistemin nedir ona göre bi amfi tavsitesinde bulunabilirim.
aracında hiç sistem yok ise orta yollu 4 ch bi mono stereo amfi ve bir takım mid birde subwoofer ile oldukça güzel bi ses alırsın. ortalama maliyet 700 tl
4x52 sony cd calar 4tane de piooner kolon var.Yıllardır bassla amfi almak bi nasip olmadı:)

4 kanal anfi--Mid ve komp. içindir.Çıkışın biri köprülenip bass(çok güçlü olmayan) bağalnıp diğer çıkışa mid/komp bağlanabilir.

Mono anfi--Yanlızca bass çalıştırmak için üretilmiş anfi modelidir.Çalışma frekans aralığı ve gücü farklıdır.

6 kanal anfi--4kanal anfi+mono anfi özelliklerini taşır.Güç bakımından ileri düzey sistemlerde yetersiz kalır.

Açıklama çok iyi olmus tesekkürler.Mesela bu kolonları teybe bağlasam bassıda mono amfiye bağlasan tatmin edici bi ses alınırmı.Yoksa xetec in 6kanal 250tl ye amfisi var o daha iyimi olur?

EREN34
13-06-2010, 01:32
Açıklama çok iyi olmus tesekkürler.Mesela bu kolonları teybe bağlasam bassıda mono amfiye bağlasan tatmin edici bi ses alınırmı.Yoksa xetec in 6kanal 250tl ye amfisi var o daha iyimi olur?

Bahsettiğin kolon oval 6985 tarzı ise onları direk teybe bağlayıp bir mono anfi+bass işini hayli hayli görür.Hele teybin sub çıkışı varsa dahada keyif alırsın.

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 01:33
4 kanal bir anfi ile gayet tatminkar bir sistem besleyebilirsin(tatmin göreceli bir kavramdır ve basta hep daha fazlasını isteyebilirsin :) )...o zaman da devreye daha profosyonel bir sistem girer :) mono anfiler,kapasitörler,vesaire vesaire :) ...

Yani 4kanal amfiyle hem bass hemde kolon kullanılabilirmi?Şimdilik ufaktan bi başlıyımda devamı gelir:)

EREN34
13-06-2010, 01:35
Yani 4kanal amfiyle hem bass hemde kolon kullanılabilirmi?Şimdilik ufaktan bi başlıyımda devamı gelir:)

Kullanılabilir.Çıkışların biri bass için diğeri kolonlar için kullanılır.Anfi alırken köprülenebilir özelliği olmasına dikkat et.Köprülenme özelliği sayesinde bass+kolonu çalıştırabilirsin

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 01:36
Bahsettiğin kolon oval 6985 tarzı ise onları direk teybe bağlayıp bir mono anfi+bass işini hayli hayli görür.Hele teybin sub çıkışı varsa dahada keyif alırsın.
evet bir takım 16cm diğer takım 13cm .teybın de sub cıkısı olmaması lazım.xetec in 6 kanal anfisine(onun fiyatı uygun geldi) gerek yok diyosunuz.

EREN34
13-06-2010, 01:38
2 takım mid ve bir bass besleyeceksen 6 kanal anfi 4 kanala göre daha iyi bir seçim olur.Bence en iyisi elindeki mid hoparlör teyp vs ne varsa marka model olarak yaz bizde sana fikrimizi daha net söyleyebilelim

scream3057
13-06-2010, 01:44
ben uzun bir süre 4 kanal xetec anfi ile 1 takım comp.(jbl 16cm.) ve 30 cm.audibahn 250 rms sub besledim...kablolamaya da azami özen gösterdim ;) ...

subda aşırı yüklenmediğim sürece hiç bir sorunla da karşılaşmadım...

eren in dediği gibi modelleri ve özelliklerini yazarsan daha detaylı bilgi alabilirsin...

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 01:47
2 takım mid ve bir bass besleyeceksen 6 kanal anfi 4 kanala göre daha iyi bir seçim olur.Bence en iyisi elindeki mid hoparlör teyp vs ne varsa marka model olarak yaz bizde sana fikrimizi daha net söyleyebilelim

Teyp:sony cdx r3410s 4X52
Kolon: piooner 16cm ts-a6971e
piooner 13cm ts-g1318

EREN34
13-06-2010, 01:51
Teyp:sony cdx r3410s 4X52
Kolon: piooner 16cm ts-a6971e
piooner 13cm ts-g1318

Kolonlarını anfiye girersen yanar.(anfiyi kısık çalıştırman gerek yanmaması için.Zaten oda teyp çıkışı ile aynı güç)

Sen bass için bir tane mono anfi alıp güze bir kablolama ile kullanacaksın.He dersen ben ilerde kolonları söküp mid takımı alacağım o zaman 6 kanal anfiyi al.Yok bu kolonlar ile uzun süre devam edeceğim dersen mono anfi.

Mono anfi alıp ilerde kolonları mid takımı ile değiştirirsende ilerde 2. anfi olarak 4 kanal anfi alırsın

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 01:56
Kolonlarını anfiye girersen yanar.(anfiyi kısık çalıştırman gerek yanmaması için.Zaten oda teyp çıkışı ile aynı güç)

Sen bass için bir tane mono anfi alıp güze bir kablolama ile kullanacaksın.He dersen ben ilerde kolonları söküp mid takımı alacağım o zaman 6 kanal anfiyi al.Yok bu kolonlar ile uzun süre devam edeceğim dersen mono anfi.

Mono anfi alıp ilerde kolonları mid takımı ile değiştirirsende ilerde 2. anfi olarak 4 kanal anfi alırsın

Teşekkür ederim şuan kafamda net bi şekilde oturdu.En iyisi 6kanal bir amfi almak.Sizin önerebileceğiniz 450tl civarında bass+amfi ne olur?

emrah turan
13-06-2010, 08:10
Digiline,plippo,edison bu tarz amfilere bakacaksın usta basında cadence fxa serisi yada jbl gt serisi olacak yada kicker comp benım tavsiyem kicker comp'tur

EREN34
13-06-2010, 12:46
6 kanal anfi+bass o kadar tutsun diyorsan peşin para 2. el kovalarsan sıkıca JBL 6 kanal ani ve JBL GT% bass alabilirsin.Acele edersen Xetec anfi ile JBL GT4 bass alabilirsin

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 12:54
Çok yardımcı oldun.Saol...Ben biraz daha araştırayım kafama yatınca alırım:)

EREN34
13-06-2010, 13:26
Hayırlı olsun şimdiden

recepserkan43
14-06-2010, 00:46
6 kanal bi jl audio anfim var 6450 bir yıl arabamda kaldı kullandım çıkışlarından biri şase yaptığından değişti tamir oldu yani şuan da bi sıkıntısı yok bu anfiye iki takım pioneer tsc1700r bağlıydı ve kicker comp 30cm bass köprülenmişti çok ta tatminkar dı düşünürsen bu anfi ve bassı satabilirim bass orj kutusunda düşünürsen özel den mesaj gönder saygılar

Aytepe53
15-06-2010, 23:47

dostum sen hayatında kaç tane amfi gördünki benim mesajıma açıklama yapıyorsun git araştır 4 ch hem mono hem stereo kullanılabilen amfiler olup olmadığını biz 20 yıldır bu işi öğrenemedik senmi öğrendin.

F.A.T.İ.H
16-06-2010, 00:53
dostum sen hayatında kaç tane amfi gördünki benim mesajıma açıklama yapıyorsun git araştır 4 ch hem mono hem stereo kullanılabilen amfiler olup olmadığını biz 20 yıldır bu işi öğrenemedik senmi öğrendin.

Sizde yardımcı oldunuz saolun alcağım cevaplarıda aldım da gerek yok böyle laf atmaya arkadas da sonuçta yardımcı olmak için yazmıs.