PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S2000 Turbo Ankara

Sayfa : [1] 2 3

Sinan'S2k
30-09-2007, 05:12
ENGINE - DRIVELINE

ZF 5 speed M3-M5 transmission

321hp e36 M3 Differential (3.23 final ratio)

e36 M3 Driveshaft

Custom Axles

CUSCO Front and Rear Sway Bar

CUSCO Rear Strut Tower Bar

INLINE PRO Intake Manifold

BDL 72mm Throttle Body

FULL-RACE Manifold

PRECISION SC6265Spr Billet Wheel Turbocharger

PRECISION 600 Intercooler

DARTON Sleeves

CP 9.0.1 87mm Pistons

INLINE PRO F22 Piston Connecting Rods

OEM F22 90.7mm Crankshaft

ACL Racing Bearing Set

TIAL 44mm Wastegate

TIAL 50mm BOV

SUPERTECH Valves and Guides

INLINE PRO Valve Springs

İskender Custom 3.5" Exhaust

İskender Custom 2.75'' Intercooler Pipes

ARP Headstuds

HKS Hi-Power Muffler 3.5''

AEM EMS Gen 2

AEM 3.5 Bar Map Sensor

AEM IAT Sensor

Mfactory Oil Cooler Kit

Injector Dynamics ID2000 Injectors

Full Blown Dual Pump Hanger

AEM 320lph Ethanol Pump x 2

-8AN and -6AN Fuel Lines

Aeromotive Fuel Filter

Earl's Hose Ends

HKS 4'' Air Filter

Aeromotive Fuel Pressure Regulator

NGK bkr8eıx Spark Plugs

AP Racing Single Clutch Kit

KOYO Radiator

T1R 1.3 Bar Radiator Cap

ARC Thermostat

BUDDY CLUB Fan Switch

Custom Paint Valve Cover

AC and Lines Delete

NRG Hood Damper

SUSPENSION

H&R Coilover

WHEELS AND TIRES

Buddy Club P1 QF Wheels 17x8.0 ET45 - 17x9.0 ET63

BRIDGESTONE Re-01R Adrenaline Tires 225/45/17

NITTO NT05R Drag Radial 275/40/17

EXTERIOR

SEIBON MG STYLE Carbon Hood

ASM Front Bumper

ASM Rear Bumper

BACKYARD SPECIAL Carbon Spoiler

INTERIOR

RECARO PROFI SPA Carbon Kevlar Seats

Carbon Custom made interior

Carbon Custom made EVC pod

HKS EVC-6

AEM UEGO Wideband Gauge

AEM Oil Pressure Gauge

HKS DB RS Boost Gauge

HKS DB RS EGT Gauge

HKS DB RS Oil Temperature Gauge

HKS Meter Interface Unit

Zeitronix'in ECA-2 Ethanol Analyzer

Healtech Speedohealer

BRAKE

STOPTECH 12.9'' BBK

AUDIO

PIONEER DEH-3050UB Head Unit

Sinan'S2k
12-05-2010, 10:19
precision ın yeni serisinden aldım ozan sc6265spr diye bir model
garrett da gt3582 civarına denk geliyor

Ozan'S
12-05-2010, 10:29
cok ıyı twınscroll dımı ???

miniks
12-05-2010, 10:31
Twin scroll degil ozan zaten twin scroll 40 ve üzeri olmadıgı sürece anlamsız

GT35 ayarına da gelmiyor sinan

GT35 den kat kat üstün bir turbo aldın sen

alp1903
12-05-2010, 11:29

Peki neden?:soru:

Ozan'S
12-05-2010, 12:30
35 r twın scroll alıyoruz sureklı neden o zaman madem bı boka yaramıyor emınmısın sen ıse yaramadıgına ?????

Sinan'S2k
12-05-2010, 13:16

paller aynı büyüklükte sonuçta kanka rakibi 35 ama daha iyi güç alıyor o ayrı :D

Sinan'S2k
12-05-2010, 13:19
35 r twın scroll alıyoruz sureklı neden o zaman madem bı boka yaramıyor emınmısın sen ıse yaramadıgına ?????

Ozan muhakkak işe yarıyor daha alt devirlerde daha iyi güç çıkıyor ve sonuçta üst kapağınız yüksek devire uygun değil onun için twinscroll daha mantıklı ama sonuçta alacağın güç bb gt35 le aynı. Ama S2000'e twinscroll manifold ve turbo takacaksam turboyu minimum gt40-gt42 seçerim

Sinan'S2k
12-05-2010, 13:23
Peki neden?:soru:

Alp gerek billet wheel teknolojisinden gerek emme tasarımından yeni seri precisionlar aynı büyüklükteki gt35-gt30 dan 100 hp fazla güç alıyor. Örneklerden biri Hilmi ve Ahmetin civictir. Diğer örneklerde usa de sayısız shop ve müşteri aracının aldığı dyno değerleridir ki bu turbolarla özellikle evolar çok başarılı sonuçlar aldı. Bütün evo sahipleri precision aldı. Hondaları saymıyorum bile :)

Sinan'S2k
12-05-2010, 13:24
valla maşşallah. konu 2007 de açılmış.3 senedir bıkmadan usanmadan emek harcanıyor.

İnsan bıkmıyor cidden ama daha fazlasını istemek parasal açıdan ciddi anlamda insanı zorluyor :o

alp1903
12-05-2010, 13:42
Alp gerek billet wheel teknolojisinden gerek emme tasarımından yeni seri precisionlar aynı büyüklükteki gt35-gt30 dan 100 hp fazla güç alıyor. Örneklerden biri Hilmi ve Ahmetin civictir. Diğer örneklerde usa de sayısız shop ve müşteri aracının aldığı dyno değerleridir ki bu turbolarla özellikle evolar çok başarılı sonuçlar aldı. Bütün evo sahipleri precision aldı. Hondaları saymıyorum bile :)

Teşekkürler Sinan :icon_tup: Garrett GTX-R gibi yeni bi seri cıkardı sanırsam onlar nasıl olucak acaba. Yazılanlara göre daha fazla güç elde ediliyomuş spool süresinin degişmedigini sölüyolar.

BaDCaT
12-05-2010, 14:47
o zaman pt6262'nin asıl rakibi fp hta86 35r diye bilir miyiz peki ?

Sinan'S2k
12-05-2010, 15:06
o zaman pt6262'nin asıl rakibi fp hta86 35r diye bilir miyiz peki ?

aşağı yukarı ama hta nın turbosuyla evoların 400mt leri daha ii çıkıyor o süreleri yakalayan precision lı evo yok ama hta daha tuzlu ;)

miniks
12-05-2010, 15:15
Ben asla Garrett kullanmam

tercih meselesi tabikide ama bende PT ler herzaman 1 gömlek üstün olucaktır

özellikle yeni seri air cooled dual ceramic ball bearing turboları yolun işin sonu oldu

senna
12-05-2010, 16:23
miniks aslına bakarsan garrett her zaman pt den üstün olacaktır, aslına bakarsanız billet palin ağırlıktan başka eğer tasarım olarak aynıysa pek bir artısı yok biraz yüksek PR harici testler bu böyle aslında birazda satış pazarlaması, önemli olan palin tasarımı ha şimdi derseniz eğer billet serileri gerçekten fazla güç çıkarıyor normale göre basınç fazla basılıyor birazda aerodinamik olarak pal biraz daha güzel, garrett borg warner gibi firmalar precision bullseye gibi firmalardan her zaman daha ileride olacaktır teknolojiyi ilerleten yürüten onlar, pte chra pal vs çoğu parçasını zaten garretten alıyordu şimdi bir kısmını çinde ürettirmeye başladı, palin tasarımı normal döküm olanla çok fazla bir farkı yok

garrettin gtx serisi turboları daha öncesinde bazı yarış serilerinde kullanılan turboların devamı gibi aslında dıştan baktığınızda 11 kanatlı pal alışıla gelmiş bir seçenek değil 90 ların başında özellikle CART serilerinde bu tip turbolar sıklıkla kullanıldı holset vs gibi markalar tararından, şu anki gtx serileri iyi iş çıkarabilecek potansiyelde gibi görünüyor, hem yurt içi testlerde hemde yurt içinde kullanan araçlarda, aynı ölçülerdeki gt serilerine göre güzel performans çıkarıyor şu anki test aşamadındaki gtx47 35 vs gibi örnekleride aynı şekilde iyi performans gösteriyor billet pte turbolara karşı veya normal gt serilerine karşı (billet pte gt47 normal gt47 gibi) garrett bildiğim kadarıyla gtx serisini daha küçük turbolarada uygulayacak, bana göre tek eksisi halen turbin pali normal gt serisiyle aynı bu birazcık uygunsuz durumu düzeltebilirse daha iyi olacaktır.

fp turbolar ise aslında çok mantıklı değil bana göre küçük turbin ile yüksek güçler çıkarmak çokta mantıklı değil, aslıdna güzel güzel güçler çıkıyor ama alternatifleri daha iyi kombinasyonla bana göre daha iyi güçler çıkarıyor

kendi fikrimdir, büyük üreticilerin turbolarını kullanın garrett borg warner holset gibi bu firmalar genelde teknolojiyi üretir geliştirir diğerleri kullanır

egeturbo
12-05-2010, 19:19

özellikle yeni seri air cooled dual ceramic ball bearing turboları yolun işin sonu oldu

miniks aslına bakarsan garrett her zaman pt den üstün olacaktır, aslına bakarsanız billet palin ağırlıktan başka eğer tasarım olarak aynıysa pek bir artısı yok biraz yüksek PR harici testler bu böyle aslında birazda satış pazarlaması, önemli olan palin tasarımı ha şimdi derseniz eğer billet serileri gerçekten fazla güç çıkarıyor normale göre basınç fazla basılıyor birazda aerodinamik olarak pal biraz daha güzel, garrett borg warner gibi firmalar precision bullseye gibi firmalardan her zaman daha ileride olacaktır teknolojiyi ilerleten yürüten onlar, pte chra pal vs çoğu parçasını zaten garretten alıyordu şimdi bir kısmını çinde ürettirmeye başladı, palin tasarımı normal döküm olanla çok fazla bir farkı yok

garrettin gtx serisi turboları daha öncesinde bazı yarış serilerinde kullanılan turboların devamı gibi aslında dıştan baktığınızda 11 kanatlı pal alışıla gelmiş bir seçenek değil 90 ların başında özellikle CART serilerinde bu tip turbolar sıklıkla kullanıldı holset vs gibi markalar tararından, şu anki gtx serileri iyi iş çıkarabilecek potansiyelde gibi görünüyor, hem yurt içi testlerde hemde yurt içinde kullanan araçlarda, aynı ölçülerdeki gt serilerine göre güzel performans çıkarıyor şu anki test aşamadındaki gtx47 35 vs gibi örnekleride aynı şekilde iyi performans gösteriyor billet pte turbolara karşı veya normal gt serilerine karşı (billet pte gt47 normal gt47 gibi) garrett bildiğim kadarıyla gtx serisini daha küçük turbolarada uygulayacak, bana göre tek eksisi halen turbin pali normal gt serisiyle aynı bu birazcık uygunsuz durumu düzeltebilirse daha iyi olacaktır.

fp turbolar ise aslında çok mantıklı değil bana göre küçük turbin ile yüksek güçler çıkarmak çokta mantıklı değil, aslıdna güzel güzel güçler çıkıyor ama alternatifleri daha iyi kombinasyonla bana göre daha iyi güçler çıkarıyor

kendi fikrimdir, büyük üreticilerin turbolarını kullanın garrett borg warner holset gibi bu firmalar genelde teknolojiyi üretir geliştirir diğerleri kullanır

Evet semih abinin dediklerine katılıyorum.
Dünya Üzerinde
Garrett-KKK (Borg Warner )-İhi-mhi (mitsubishi -ayrıca greddyninde turbolarını üretiyor) Holset bu markalar turboları üretiyor başka markalarda var onlarda gemi turboları üretiyor. ve geliştiriyor teknoloji tamamen onların elinde .Pr gibi firmalarda zaten bu gibi büyük firmalarda üretim yaptırıyorlar.Örneğin Hks hksnin evolar için bi gt30r tarzı turbo kiti var pallerini v.s iç aksam parçalarını sökün garrett e cuuk die oturur belliki garrett bu turboyu onlara üretmş (garrett katoloğundada bu böyle geçiyor )

khan
12-05-2010, 22:21

Garrett, Bw, holset ve ihi bunlar esas turboculardir birde mitsubishi tabi. digerlerinin hepsi zaten bunlarin malzemlerini alir kullanir.
Benim tercihim garrett veya Bw dir. Hatta ilk tercihim her zaman garrett dir.

semihin soylemlerinede tamamen katiliyorum.

drahte1905
13-05-2010, 00:44
Ayrica PTE bizzat shoplar ile calisiyor, bu turbolari raftan almak Garrett almak kadar kolay degil, liste fiyatlari yuksek ama PTE direct olan distribitorlere cok iyi fiyatlar veriyorlar ayrica DBB turbolarda mesala normal kullanici icin bekleme suresi 10 ila 14 gun iken distributorler cok daha hizlica mal temin edebiliyor, ebayden alayim derseniz 21 gune kadar bekletiyorlar onada garanti veremeyenler powersellerlar var

Nerdeyse her eyalette bir garaja mal sagliyorlar, hemde AWD gibi bilincli garajlara, reklam yapabilecek, sitesine, forum imzasina `Amerikanin en hizli evosu, Amerikanin en cabuk evosu` yazabilecek garajlara

Sadece turbo degil her malin + si var - si var guclu olan pahali olur dayanikli olan gucsuz olur gibi o yuzden PTE ler mutlak iyidir, piyasayi domine ediyor denenemez ama pazarlama stratejileri yuzunden ben biraz sogudum kendilerinden

Ayrica PTE DBB sayisi artiyor bakalim bizler ne cikaracagiz ki onemli olan bence bu, yani adamlar malin suyunu sikiyorda bizde sikabilecekmiyiz

Sinan'S2k
13-05-2010, 11:10
Ayrica PTE bizzat shoplar ile calisiyor, bu turbolari raftan almak Garrett almak kadar kolay degil, liste fiyatlari yuksek ama PTE direct olan distribitorlere cok iyi fiyatlar veriyorlar ayrica DBB turbolarda mesala normal kullanici icin bekleme suresi 10 ila 14 gun iken distributorler cok daha hizlica mal temin edebiliyor, ebayden alayim derseniz 21 gune kadar bekletiyorlar onada garanti veremeyenler powersellerlar var

Nerdeyse her eyalette bir garaja mal sagliyorlar, hemde AWD gibi bilincli garajlara, reklam yapabilecek, sitesine, forum imzasina `Amerikanin en hizli evosu, Amerikanin en cabuk evosu` yazabilecek garajlara

Sadece turbo degil her malin + si var - si var guclu olan pahali olur dayanikli olan gucsuz olur gibi o yuzden PTE ler mutlak iyidir, piyasayi domine ediyor denenemez ama pazarlama stratejileri yuzunden ben biraz sogudum kendilerinden

Ayrica PTE DBB sayisi artiyor bakalim bizler ne cikaracagiz ki onemli olan bence bu, yani adamlar malin suyunu sikiyorda bizde sikabilecekmiyiz

Drahteciğim iyi güzel yazmışsın da nerdesin kardeşim sen günlerdir arıyorum okul mu ağır geldi bu ara :D

Ozan'S
14-05-2010, 11:38

sen nasıl bı ınsansın masallah :)
teknık bılgı olarak herseyı bılıyosun kac senede kendını bole gelıstırdın bılemıyorum ama yazılarını takıp edıyorum gercekten bravo...

mig
14-05-2010, 20:16

minikcim asla deme :)

PT kartuslar garrett :D bosuna tartismissiniz, PT sadece compressor/egsoz housing uretiyor, wheel design ediyor, tum kartuslar garrett, tekrar ediyorum, PT = modified Garrett :D

senna
15-05-2010, 09:01
sen nasıl bı ınsansın masallah :)
teknık bılgı olarak herseyı bılıyosun kac senede kendını bole gelıstırdın bılemıyorum ama yazılarını takıp edıyorum gercekten bravo...

teşekkür ederim:)

biraz meraktan birazda ortam nedeniyle az çok bişey biliyorum teşekkür ederim :)

Sinan'S2k
20-05-2010, 12:54
Araca motor atıldı turbo hariç herşeyi tamamlandı. Turbo da 5-10 gün içerisinde elimizde olacak inşallah. Paşaoğluna giden olursa fotoğraf çekerse çok sevinirim :)

Sinan'S2k
31-05-2010, 08:38
Araçta son durum

http://img266.imageshack.us/img266/4586/imag0088y.jpg (http://img266.imageshack.us/i/imag0088y.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img248.imageshack.us/img248/3832/imag0089o.jpg (http://img248.imageshack.us/i/imag0089o.jpg/)

senna
31-05-2010, 11:46
bmc güzel filtre bana göre k&n e göre falan greende olabilir ama ben bmcyi daha fazla seviyorum güzel filtre:)

Sinan'S2k
31-05-2010, 12:22
bmc güzel filtre bana göre k&n e göre falan greende olabilir ama ben bmcyi daha fazla seviyorum güzel filtre:)

bende kendime pay çıkarayım hemen peki 100mm boğaza göre ne önerirsin onda da bmc mi bende şu an aem var hks ye geçecektim sen ne önerirsin?

senna
31-05-2010, 12:37
bmc diyebilirim yine:) tabi sünger filtreden belki biraz daha kısıtlayıcı olur ama filtre etme yeteneği sünger filtreden baya bi daha iyi

senna
31-05-2010, 13:34
hks performans açısından iyi olacaktır sünger sonuıçta geçirgenliği fazla kağıt gibi olmaz ama ne kadar havayı temizler o var:) bu tip şeylerde güç düşsün çok sorun değil sağlıklı olsun motor yeterki

Sinan'S2k
31-05-2010, 13:51
anladım armağanla beraber bende bmc nin 100x200 lük modelini alayım olmadı :)

basar13
05-06-2010, 04:16
kanka sanziman diff ne dusunuyosun nereye kadar dayanabilyor stock ? olmadi once az basincla gezersin sonra onlari alinca acarsin ?

Sinan'S2k
07-06-2010, 12:49
Kanka Şanzıman diff stock dvm edeceğim bir süre o süre içinde de günlük 13 psi 0.9bar ve 22 psi 1.5 bar basacağım şanzıman ve diff i çözünce 30 psi ları görmek hatta drag yapmak sıkıntı olmayacak :)

GökhanO
07-06-2010, 12:52
http://www.inlinepro.com/s1/p-31-s2000-diff-kit.aspx diff icin ilacın bu olur sanırım :)

Sinan'S2k
07-06-2010, 13:09
http://www.inlinepro.com/s1/p-31-s2000-diff-kit.aspx diff icin ilacın bu olur sanırım :)

Gökhan ilacı bıdır bu aracın doğru ama kullanılan diff r200 300zx non-turbo diff i ve tr de olmayan bir diff o yüzden ona o kadar kargo ve gümrük parası ödeyene kadar tr de çözeceğim bu işi. Şanzıman ise avustralyadan. Tr de o kalitede dişli de üretilirde uğraştırır çok galiba :)

Sinan'S2k
07-06-2010, 16:02
turbomuzda geldi güzel foto yok ama :)

http://img88.imageshack.us/img88/4976/62651.jpg (http://img88.imageshack.us/i/62651.jpg/)

http://img263.imageshack.us/img263/3914/62652.jpg (http://img263.imageshack.us/i/62652.jpg/)

seyfi_pol
09-06-2010, 15:34
Süper görünüyor.. Yorumları Okudum fakat almayı planladığınız hp yi göremedim. tekrar olucaksa k.bakmayın acaba kaç hp almayı düşünüyorsunuz bu proje sonucunda?

Sinan'S2k
09-06-2010, 22:46
sc6265spr ile 1.5 bar basacağım yakıtı methanolle destekleyeceğim. 2.2lt böyle bir setupla 500-550 hp arası birşey alırım gibi geliyor. Aslında sağlıklı sıkıntısın bineyimde 50 hp aşağısı olsun benim için o önemli açıkcası

SERHAN
10-06-2010, 04:31
benim sahsi fikrime gore 9.0.1 piston sikistirmasi olan ve 22 psi basan bi arac bu setup la ozellikle 6265bb gibi bir turboyla 600 630hp rahat cikarir cunku bu turbo ile 700 750hp yapan insanlar var.. yanlis bilmiyorsam presecion 6265 gt3788r dan cok daha iyi bir turbo

TURBO_S2K
10-06-2010, 08:13
bu turbo 1.5 bar ile tekere 550 verir.
sinan meth i de kullandıktan sonra bence avans ı de hesaba katarsak daha fazla basabilirsin. 1.8 ler mesela :D

Sinan'S2k
10-06-2010, 11:23
benim sahsi fikrime gore 9.0.1 piston sikistirmasi olan ve 22 psi basan bi arac bu setup la ozellikle 6265bb gibi bir turboyla 600 630hp rahat cikarir cunku bu turbo ile 700 750hp yapan insanlar var.. yanlis bilmiyorsam presecion 6265 gt3788r dan cok daha iyi bir turbo

Serhan 550 tr şartlarında usa in 93 oktanı kadar bile kaliteli olmayan bir yakıtla ve metanolle ancak çıkar gibi geliyor. Belkide dediğin gibi olur inşallah tabiiki :) ama acaip şeyler ummamaya çalışıyorum rodajımı bitireyim sağlıklı sorunsuz yürüsün beni memnun etsin yeter :)

Sinan'S2k
10-06-2010, 11:26
bu turbo 1.5 bar ile tekere 550 verir.
sinan meth i de kullandıktan sonra bence avans ı de hesaba katarsak daha fazla basabilirsin. 1.8 ler mesela :D

kanka basarım basmasına da zayıf diff ve şanzımanımız 22 psi da bile korkutuyor beni oz la son kararı vereceğiz belki 22 psi bile basmayız bilemiyorum :confused:

Oz`
14-06-2010, 12:21
Projeyi temizledim beyler konuyu kirletmemek adına sizi Thanks Butttonu kullanmaya davet ediyorum

Sinan'S2k
17-06-2010, 08:39
Son durum

http://img210.imageshack.us/img210/7377/imag0642.jpg (http://img210.imageshack.us/i/imag0642.jpg/)

http://img819.imageshack.us/img819/6135/imag0643.jpg (http://img819.imageshack.us/i/imag0643.jpg/)

Sinan'S2k
17-06-2010, 08:44
http://img413.imageshack.us/img413/4725/imag0639.jpg (http://img413.imageshack.us/i/imag0639.jpg/)

http://img683.imageshack.us/img683/6915/imag0640.jpg (http://img683.imageshack.us/i/imag0640.jpg/)

http://img295.imageshack.us/img295/955/imag0641.jpg (http://img295.imageshack.us/i/imag0641.jpg/)

tool
17-06-2010, 10:06
arkadaslar thanx dugmesi oraya bosuna konulmadi, teknik detay soru vs yoksa siliyoruz...

MeRtCaN
17-06-2010, 11:36
Maşallah Sinan güzel gözüküyor.
Bir sorun olacak Manifoldu eski haline getirme gibi bi durumu olmurmu çok kararmış Savaş abiye sordunmu?

Sinan'S2k
17-06-2010, 11:38
Maşallah Sinan güzel gözüküyor.
Bir sorun olacak Manifoldu eski haline getirme gibi bi durumu olmurmu çok kararmış Savaş abiye sordunmu?

Benimki niye böyle karardı çözemedim zaten yağmur çamur binince böle oldu savaş abiye soracağım niye böyledir diye :confused:

Oz`
17-06-2010, 13:10
Benimki niye böyle karardı çözemedim zaten yağmur çamur binince böle oldu savaş abiye soracağım niye böyledir diye :confused:

sinancım malesef hepsi öyle oluyor çalışınca biraz daha iyi olur ama malesef ilk gündkü gibi olmuyor:(

Sinan'S2k
17-06-2010, 13:17
sinancım malesef hepsi öyle oluyor çalışınca biraz daha iyi olur ama malesef ilk gündkü gibi olmuyor:(

o zaman uğraşmaya bile değmez öyle kalsın :)

miniks
17-06-2010, 16:04
Görüntüsümü önemli İşlevimi

güsel olucak cok güsel

VteC_MaNiaC
21-06-2010, 15:30
manifold sarılacak mı ? sarılmazsa o kaput altında nası bi sıcak olur hayal edemiorum :)

Sinan'S2k
21-06-2010, 16:52
manifold sarılacak mı ? sarılmazsa o kaput altında nası bi sıcak olur hayal edemiorum :)

Manifold sarılmayacak zaten dünyada sarılan bir örneği daha yok. Özgün şahit 3 sene evvel ayar yaparken manifoldun üstünde tanklarda ve panzerlerde kullanılan turbo ve manifoldları sardıkları battaniyelerden vardı. Dayanmadığı ısı yok çok başarılı ürünlerdir. Benim manifold tüttürdü battaniyeyi o yüzden kesinlikle sarmak mantıklı olmaz gibi geliyor arabayı yakarız valla :)
Kaput altındaki ısı cidden inanılmaz fazla oluyor. Mugen kaputla çözerim diyordum fazla birşey ifade etmedi ama genede biraz tahliye sağlıyor.

VteC_MaNiaC
21-06-2010, 20:03
ya bu nası bi çelişki çözemedim :) bu turbo blancket lar işe yaramıyor demek senin aracında maşallah diyelim :=)

sportinger
21-06-2010, 20:31
manifolt takılmadan polish yapa bilirsin. eski haline gelir. kullandıgındada tekrar bu hale dönmez. durunca böyle oluyo malesef. aracın başarılı kazasz belasız kullan.

Sinan'S2k
21-06-2010, 22:29
ya bu nası bi çelişki çözemedim :) bu turbo blancket lar işe yaramıyor demek senin aracında maşallah diyelim :=)

valla bende çözemedim o blanketlardan dumanlar çıktığına göre dei ni bezleri fln da yanabilir onun için hiç riske atmıyorum ;)

Sinan'S2k
21-06-2010, 22:31
manifolt takılmadan polish yapa bilirsin. eski haline gelir. kullandıgındada tekrar bu hale dönmez. durunca böyle oluyo malesef. aracın başarılı kazasz belasız kullan.

peki polish için sürdükleri beyaz krem gibi birşey var o manifold ısındığında nasıl bir tepkime verir acaba? koku vs gibi bilginiz var mı?

RUN
29-06-2010, 16:18
Sinan maşallah çok güzel parçalar seçmişsiniz.:icon_tup: Eminim hayırlısı ile çok güzel olacak. Benim arabada dei wrap var fakat bahsettiğin gibi bir sorun ben yaşamadım. EGT ne civarlardaydı bu sorunu yaşadığında? Birde kaplama ile ilgili ülkemizde seramik kaplama yapanlar vardır diye düşünüyorum ve bunu tavsiye ediyorum. Polish kaplama yaptırsanda belli bir süre sonra gene aynı olur diye düşünüyorum. Birde bagzı arabalar için manifold cooler plate diye bi malzleme satıyorlar, manifoldun üstüne geliyor ve ısıyı birazda olsa kesiyor.(Ör: HKS nin turbo kitlerinin bagzılarında var) Onlarada bakabilirsin. Kaputun direk temasını bir nebzede olsa kesebilirsin. Tekrar Hayırlı uğurlu olsun:)

Sinan'S2k
29-06-2010, 22:31
Sinan maşallah çok güzel parçalar seçmişsiniz.:icon_tup: Eminim hayırlısı ile çok güzel olacak. Benim arabada dei wrap var fakat bahsettiğin gibi bir sorun ben yaşamadım. EGT ne civarlardaydı bu sorunu yaşadığında? Birde kaplama ile ilgili ülkemizde seramik kaplama yapanlar vardır diye düşünüyorum ve bunu tavsiye ediyorum. Polish kaplama yaptırsanda belli bir süre sonra gene aynı olur diye düşünüyorum. Birde bagzı arabalar için manifold cooler plate diye bi malzleme satıyorlar, manifoldun üstüne geliyor ve ısıyı birazda olsa kesiyor.(Ör: HKS nin turbo kitlerinin bagzılarında var) Onlarada bakabilirsin. Kaputun direk temasını bir nebzede olsa kesebilirsin. Tekrar Hayırlı uğurlu olsun:)

Saol dostum. Dei wrap yapmayı düşündüm ama battaniye olayından sonra onada güvenemedim. Egt de herhangi bir sıkıntı olmuyor bu sırada ama kaput altı inanılmaz ısınıyor. Seramik kaplamayıda yaptırmadığıma çok pişman oldum. Tr de yapan duymadığım içinde yaptırmadım. Polish uzun vadede çözüm değil haklısın. Şu an manidoldun etrafında alüminyumdan öyle bir malzeme var. üstü açıkta ama üstünüde kapatmayı düşünüyorum :) Saol tekrardan yorumların için ;)

despe
30-06-2010, 07:09
maşallah çok güzel proje Allah kolaylık versin.

battaniyeler ilk sarıldığında mı tütmeye başladı, yoksa sarıldıktan bikaç saat sonrada tütme varmıydı. gerçi sizdeki egt daha yüksek.

bende ceramic kaplı bez sarmıştım 1360 dereceye dayanan. bi gün boyunca tütmüştü hemde öyle böyle değil duman dumana bende tırsıp sökmeyi düşnmüştüm ama 1 senedir kullanıyorum :D

miniks
30-06-2010, 07:11
Sinan kaputu arkadan kaldır 2 cm kadar

silicek lerin ordaki plastik bakalitide sök

içerdeki ısı yarı yarıya düşer

sadece manifoldun kendi sıcaklıgı kalır içeriyi ısıtmaz

Sinan'S2k
30-06-2010, 13:12
maşallah çok güzel proje Allah kolaylık versin.

battaniyeler ilk sarıldığında mı tütmeye başladı, yoksa sarıldıktan bikaç saat sonrada tütme varmıydı. gerçi sizdeki egt daha yüksek.

bende ceramic kaplı bez sarmıştım 1360 dereceye dayanan. bi gün boyunca tütmüştü hemde öyle böyle değil duman dumana bende tırsıp sökmeyi düşnmüştüm ama 1 senedir kullanıyorum :D

Yok ayara çıkmıştık özgünle o zaman tütmeye başladı basınca yani. Egt yi kontrol ettim hiçbir sıkıntı yoktu ama manifold kızarmaya başlamıştı ve kabine inanılmaz duman doldu bende çıkardım attım :)

Sinan'S2k
30-06-2010, 13:13
Sinan kaputu arkadan kaldır 2 cm kadar

silicek lerin ordaki plastik bakalitide sök

içerdeki ısı yarı yarıya düşer

sadece manifoldun kendi sıcaklıgı kalır içeriyi ısıtmaz

Onuda yaptım kanka ama arkadaki plastikleri sökmedim çünkü çok çirkin duruyordu. Mugen kaput bile çare olmadı :)

aLEXander Kent
06-07-2010, 01:19
Onuda yaptım kanka ama arkadaki plastikleri sökmedim çünkü çok çirkin duruyordu. Mugen kaput bile çare olmadı :)

Acaba tam manifoldun oraya subarulardaki gibi ama mini bir scoop yapılsa belki etkisi olabilir,bu arada hangi devirde dolmaya başlıyor turbo Sinan ?

Sinan'S2k
06-07-2010, 16:03
Acaba tam manifoldun oraya subarulardaki gibi ama mini bir scoop yapılsa belki etkisi olabilir,bu arada hangi devirde dolmaya başlıyor turbo Sinan ?

Aracın rodajına dahi başlamadım henüz onun için daha nerde doluyor bilmiyorum turbo ;)

Scoop işini daha evvel düşündüm ama çirkin duracağı için vazgeçtim şu an için mugen kaputla idare ediyoruz.

aLEXander Kent
16-07-2010, 01:51
Aracın rodajına dahi başlamadım henüz onun için daha nerde doluyor bilmiyorum turbo ;)

Scoop işini daha evvel düşündüm ama çirkin duracağı için vazgeçtim şu an için mugen kaputla idare ediyoruz.

Sinan benim sağdaki sileceğin bütün boruları erimiş manifolddan dolayı :) senin ürettiğin sıcaklığı düşünemiyorum bile :p
Bu arada devir kacta kesiyor son işlemlerden sonra?Rodajdan sonra paylaşırsan sevinirim :)

sportinger
17-07-2010, 21:47
peki polish için sürdükleri beyaz krem gibi birşey var o manifold ısındığında nasıl bir tepkime verir acaba? koku vs gibi bilginiz var mı?

yeni gördüm kusura bakma. emrenin dedigi gibi bir kaplamadan bahsetmiyorum, yada senin ustanın söyledigi o kremimsi madeden. polish den sonra istedigin kadar kullan bu şekilde görünmez. ben 10 bine yakın bastım sadece morumsu bir renk aldı okadar. takmış oldugunu düşünerek ve kendin yapacagını düşünerek malzemeleri yazıyorum. bu ara da bütün meatal aksamlara uygulayabilirsin. ufak motorlu bir matkap teminedersen dialux yeşil zımpara var (link koyacam). fırçanın üstüne 5-10 saniye dönerken sürüyosun, sonra bastırarak metale uyguluyosun. bakırımsı mavimsi cok güzel bir renk alır. uzun uygularsan ice parlar keyfine kalmış. verecegim linkte cilanın rekleri var maden sertligine göre degişiyo, ben yeşil olanı kullanıyorum elimde sürekli oldugundan:D eger elinde pasta cila motoru falan varsa biraz zahmetli olu söyleyim ama iyi sonuç alırsın. link aşada temin etmek istersen öm at tlf vereyim...

http://www.moleroda.com/acatalog/Dialux_Rouge_Compound.html

Sinan'S2k
20-10-2010, 15:54
Birkaç hafta önce savaş abiden aracımı aldım rodajın 600km si yeni bitti kötü hava koşulları ve yağmur yüzünden hiç binemiyorum. Son halini yıkattıktan sonra fotoğraflarıyla koyarım :)

alp1903
20-10-2010, 16:30
Hayırlı olsun Sinan, kazasız belasız biter inşallah rodajın.

crazydog
20-10-2010, 16:43
hayırlısı olsun kazasız belasız.

dragon07
20-10-2010, 17:25
enjektörler 750cc mi kalıcak acaba?

maşalah zımba gibi olmuş.

Görkem
20-10-2010, 18:30
hayırlı olsun sinan aracına kavuşmana sevindim :) ..............

Sinan'S2k
21-10-2010, 12:56
Teşekkür ederim arkadaşlar :)
Evet enjektörler 750 lik kaldı zaten çok yüksek basınç basamayacağım için gerek görmedim daha büyük enjektöre. Benzin rayı ve regülatör değişti sadece.

Armageddon
22-10-2010, 04:33
Hayırlı olsun Sinan'cığım, şu rodajı bitir de tadına bakalım canavarın :)

basar13
22-10-2010, 14:26
Hayırlı olsun Sinan'cığım, şu rodajı bitir de tadına bakalım canavarın :)

Aynen ozledik vallahi :))

Sinan'S2k
31-03-2011, 14:28
Yeni birkaç fotoğraj koyayım. Rodaj 900km ye geldi nihayet.
Motor ve iç mekan fotoğrafları yakında :)

http://img163.imageshack.us/img163/7783/img7457en.jpg (http://img163.imageshack.us/i/img7457en.jpg/)

http://img846.imageshack.us/img846/6636/img7462c.jpg (http://img846.imageshack.us/i/img7462c.jpg/)

http://img827.imageshack.us/img827/2035/img7476b.jpg (http://img827.imageshack.us/i/img7476b.jpg/)

http://img16.imageshack.us/img16/6448/img7493g.jpg (http://img16.imageshack.us/i/img7493g.jpg/)

http://img826.imageshack.us/img826/6615/img7492w.jpg (http://img826.imageshack.us/i/img7492w.jpg/)

http://img860.imageshack.us/img860/5238/img7490l.jpg (http://img860.imageshack.us/i/img7490l.jpg/)

http://img97.imageshack.us/img97/6848/img7485s.jpg (http://img97.imageshack.us/i/img7485s.jpg/)

http://img849.imageshack.us/img849/4532/img7488.jpg (http://img849.imageshack.us/i/img7488.jpg/)

http://img688.imageshack.us/img688/9264/img7501s.jpg (http://img688.imageshack.us/i/img7501s.jpg/)

http://img806.imageshack.us/img806/7671/img7536h.jpg (http://img806.imageshack.us/i/img7536h.jpg/)

http://img705.imageshack.us/img705/9920/img7542x.jpg (http://img705.imageshack.us/i/img7542x.jpg/)

http://img820.imageshack.us/img820/7775/img7543t.jpg (http://img820.imageshack.us/i/img7543t.jpg/)

http://img130.imageshack.us/img130/5268/img7545h.jpg (http://img130.imageshack.us/i/img7545h.jpg/)

http://img263.imageshack.us/img263/4049/img7547g.jpg (http://img263.imageshack.us/i/img7547g.jpg/)

http://img31.imageshack.us/img31/3592/img7549d.jpg (http://img31.imageshack.us/i/img7549d.jpg/)

http://img815.imageshack.us/img815/7461/img7550.jpg (http://img815.imageshack.us/i/img7550.jpg/)

http://img805.imageshack.us/img805/2891/img7552w.jpg (http://img805.imageshack.us/i/img7552w.jpg/)

http://img696.imageshack.us/img696/7059/img7554c.jpg (http://img696.imageshack.us/i/img7554c.jpg/)

http://img687.imageshack.us/img687/9211/img7556nd.jpg (http://img687.imageshack.us/i/img7556nd.jpg/)

http://img25.imageshack.us/img25/7152/img7567g.jpg (http://img25.imageshack.us/i/img7567g.jpg/)

Sinan'S2k
31-03-2011, 14:30
.................

ardacngns
03-04-2011, 22:12
motor içi fotosu beklıyoruz :)

svt53
03-04-2011, 23:07
masallah kazasiz belasiz

Sinan'S2k
10-06-2011, 15:37
Aracımın altyapı çalışmaları sonlanmış bulunuyor. Yaklaşık 1 ay evvel başladığımız işlemler bugün itibariylen bitti. Marşa bastık sıkıntı yok. İnşallah sıkıntısız 2+ bar basınçları görebileceğim :) Dünyada ilk olacak bu uygulamayı çok önceden düşünmüştüm ancak parasal imkanım olabildi ve uygulamaya başladık. İyi seyirler :)

http://img88.imageshack.us/img88/3744/p4230278.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/p4230278.jpg/)

Oem şanzıman-şaft-diferansiyel ve akslar yüksek torka dayanıklı olmadıkları için komple değiştirmeye karar verdim.

http://img854.imageshack.us/img854/9586/p4230280.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/854/p4230280.jpg/)

İlk olarak önceden karar verdiğim 3.23 oranlı e36 m3 diferanyelini ve şaftını aldım

http://img845.imageshack.us/img845/6901/p4250286.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/845/p4250286.jpg/)

Oem s2000 diff vs m3 diff

http://img228.imageshack.us/img228/2074/p5030310.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/p5030310.jpg/)

m3 diferansiyelini yerine koyup denemelere başladık :)

http://img830.imageshack.us/img830/8939/p4290300.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/830/p4290300.jpg/)

Şanzıman olarak önceden 6 ileri getrag m3-m5 şanzımanı düşünmüştüm ancak hem oturtma sorunu çıkacağından hemde 1 ve 2. vites oranlarının çok kısa olmasından dolayı bundan vazgeçip almanların ''bulletproof'' dedikleri zf 5ileri 286hp m3 şanzımanın da karar kıldım. Şanzıman geldiğinde çok pisti ama viteslere net geçiyordu ve açılmamıştı. Onun için içim rahat :)

http://img695.imageshack.us/img695/7020/p5030314.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/695/p5030314.jpg/)

Şanzımanların muhafazalarını kestirip S2000 muhafazasını zf ye uydurma işlemine başladık.

http://img708.imageshack.us/img708/2870/p5040317.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/708/p5040317.jpg/)

http://img405.imageshack.us/img405/1997/p5040319.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/405/p5040319.jpg/)

Sinan'S2k
10-06-2011, 15:42
Yeni aldığım fren kitim
Stop-Tech 330mm

http://img69.imageshack.us/img69/6154/p5070320.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/p5070320.jpg/)

Sinan'S2k
10-06-2011, 15:51
Diferansiyelin ayaklarıyla uğraşırken şanzımanımın kaynak işlemi tamamlandı.

http://img204.imageshack.us/img204/4780/p5140350.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/204/p5140350.jpg/)

Ayrıyetten s2000 debriyaj göbeği artık olmayacağı için m3 debriyaj göbeği aldık. S2000 debriyajları pull-type olduğu için artık kullanamayacağım için push-type Ap Racing debriyaja geçtim. Volanda yeni debriyaja göre işlemden geçti.

http://img41.imageshack.us/img41/4244/p5170357.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/p5170357.jpg/)

http://img829.imageshack.us/img829/4445/p5170358.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/829/p5170358.jpg/)

Sinan'S2k
10-06-2011, 16:02
Diferansiyelin ayaklarını uzun uğraşlar sonucu tamamladık ve diferansiyeli oturttuk.

http://img855.imageshack.us/img855/9674/p5240367.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/p5240367.jpg/)

http://img560.imageshack.us/img560/1121/p5240365.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/p5240365.jpg/)

Sinan'S2k
10-06-2011, 16:08
Şanzımanımızı oturttuk

http://img828.imageshack.us/img828/7897/p5240359.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/828/p5240359.jpg/)

http://img840.imageshack.us/img840/4929/p5240360.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/840/p5240360.jpg/)

http://img191.imageshack.us/img191/3292/p5240361.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/p5240361.jpg/)

Şanzımanın yeni kulağı

http://img818.imageshack.us/img818/452/p5240362.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/p5240362.jpg/)

Yeni Şaftım

http://img14.imageshack.us/img14/1835/p5240369.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/14/p5240369.jpg/)

Erol
10-06-2011, 16:10
harika tek kelime ile..

sizin maddiyatınıza
ustanızında emegine mşllh.

Sinan'S2k
10-06-2011, 16:13
Yeni aldığım Inline Pro emme manifoldum ve motorun son görünümü

http://img11.imageshack.us/img11/8549/p6090376.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/p6090376.jpg/)

http://img860.imageshack.us/img860/8043/p6090378.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/860/p6090378.jpg/)

http://img560.imageshack.us/img560/6530/p6090379.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/p6090379.jpg/)

Sinan'S2k
10-06-2011, 16:16
Yeni Vites tertibatı ve aksların son durumunu fotoğraflayamadım. Yarın (Cumartesi) çekip koyacağım. :)

Bu projeyi hayata geçiren Satılmış Abiye (Bes Servis) çok minnettarım. Büyük bir sabırla ve titizlikle dükkandaki tüm işleri bırakıp benim için uğraştı. :)

Hasan (Başkara) abiye ayrıcana teşekkür ederim telefonda benim için saatlerini harcamıştır :) Onunda önerileri fikirleri çok işime yaradı...

Sinan'S2k
10-06-2011, 16:38
Yeni aldığım Injector Dynamics 1000cc enjektörlerim ve Full Blown Dual Walbro Hanger ım hafta içi elime ulaşacak. O zaman da komple -8 AN besleme -6 AN dönüş benzin hattım çekilecek...

0M42
10-06-2011, 16:48
Allah kolaylık versin.

Bir şey soracağım şanzımanı muhafazadan kesip diğer şanzımanın muhafazasına kaynak etmişsiniz ne kaynağı kullandınız ? Ve bu ne kadar güvenli kaynaklardan atma kesme kopma vs. söz konusu olabilirmi acaba ?

Sinan'S2k
10-06-2011, 17:01
Allah kolaylık versin.

Bir şey soracağım şanzımanı muhafazadan kesip diğer şanzımanın muhafazasına kaynak etmişsiniz ne kaynağı kullandınız ? Ve bu ne kadar güvenli kaynaklardan atma kesme kopma vs. söz konusu olabilirmi acaba ?

Saol

Argon tik kaynağı kullanıldı. Tabii kaynağı 10dak. 1 saat içinde yapınca malzemede özelliğini çok yitiriyor ve yamulmaya başlıyor. Bundan dolayı da kaynakta kopmalar yaşanabiliyor. Ben şöyle söyleyim. s2000 muhafazasının şeklinden dolayı biz araya çok malzeme ekledik bunların kaynaklarıyla beraber toplamda kaynak süresi 2 gün sürdü. ***** 10 cm kaynak yarım saat bekle şeklinde geçiyor zaman :) Yarım saat malzeme soğusun diye bırakıyoruz.

0M42
10-06-2011, 17:05
Peki bir şey daha sorayım tig ile değilde alüminyüm elektrod kullanarak ark kaynağı ile mümkün olabilirmi ?

Son olarak bu muhafazaları bu kadar düzgün kesmeyi nasıl başardınız :) Kesimi ne ile yaptınız ?

http://img708.imageshack.us/img708/2870/p5040317.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/1997/p5040319.jpg

Sinan'S2k
10-06-2011, 17:08
harika tek kelime ile..

sizin maddiyatınıza
ustanızında emegine mşllh.

Teşekkür ederim :)

Sinan'S2k
10-06-2011, 17:13
Peki bir şey daha sorayım tig ile değilde alüminyüm elektrod kullanarak ark kaynağı ile mümkün olabilirmi ?

Son olarak bu muhafazaları bu kadar düzgün kesmeyi nasıl başardınız :) Kesimi ne ile yaptınız ?

http://img708.imageshack.us/img708/2870/p5040317.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/1997/p5040319.jpg

Valla ne desem yalan olur onu bilemeyeceğim :)

Muhafaza kesimin benim ustaya sormak lazım o yaptırdı. Bende başında değildim. Cnc de yapılmayacak iş değil ama

0M42
10-06-2011, 17:17
Bende böyle benzer bir şey düşünüyorum o yüzden soruyorum sizden rica etsem ustanın yanına bir dahaki gidişinizde en azından alüminyüm elektrod lu ark kaynağı ile bu işin olup olmayacağını sorabilirmisiniz ?

ice
10-06-2011, 17:27
Tebrikler çok basarili olmuş...

Wukill
10-06-2011, 17:35
Emeğinize sağlık gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş. Ben market parçalarının getirilip kullanılmasından çok custom şeyleri severim gerçekten harika kazasız belasız sürüşler :)

MeRtCaN
10-06-2011, 19:25
Maşallah Sinan emeğinize sağlık
Satılmış usta guzel işler çıkarttı
Insallah Sorunsuz problemsız ıstedıgın guclerı elde edersın
Gayet guzel oldu kazasız belasız

TurboM3
10-06-2011, 21:14
Elinize sağlık.

Akslar E36 M3 aksı mı?

Çok sağlam şanzuman ve diferansiyel, uzun ömürlü olacaktır.

Kazasız belasız sürüşler.

CGR328
10-06-2011, 21:16
Saol

Argon tik kaynağı kullanıldı. Tabii kaynağı 10dak. 1 saat içinde yapınca malzemede özelliğini çok yitiriyor ve yamulmaya başlıyor. Bundan dolayı da kaynakta kopmalar yaşanabiliyor. Ben şöyle söyleyim. s2000 muhafazasının şeklinden dolayı biz araya çok malzeme ekledik bunların kaynaklarıyla beraber toplamda kaynak süresi 2 gün sürdü. ***** 10 cm kaynak yarım saat bekle şeklinde geçiyor zaman :) Yarım saat malzeme soğusun diye bırakıyoruz.

abi eğer bu arabanın değilde başka ölü bi motora bağlayıp kaynatsaydınız hem zaman açısından hemde malzeme çekmesi minimum şekilde olurdu ama buda olmuş ustaların ellerine sağlık :icon_tup:

tig kaynağında dalgalı akım yaparak ve araları doldurup kenarları sulandırdığı için orjınal sağlamlığı neyse aynı o kalitede olur yani gönül rahatlığıyla hareket edilebilir , ark kaynağını tavsiye etmem hem kaba hem dayanıksız olur ,

Sinan'S2k
11-06-2011, 00:24
Elinize sağlık.

Akslar E36 M3 aksı mı?

Çok sağlam şanzuman ve diferansiyel, uzun ömürlü olacaktır.

Kazasız belasız sürüşler.

Teşekkür ederim. Aksların diferansiyele bağlantı kısmı m3, milleri özel yapım, dış frezeli kısmı s2000 yaptık.

Armageddon
11-06-2011, 00:54
Sinancım bu proje için inanılmaz uğraştın, çok araştırma yaptın, kimsenin yapmaya cesaret edemediği şeyler yapıp "tek" oldun. Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanır, hiç sorun yaşamazsın inşallah :)

G R Unique
11-06-2011, 09:11
Nİhayet bitti canım :)
tüm emeklerine değeceğine eminim, kazasız belasız zevkle basarak kullanmamız dileğiyle :)

çok özlemiştik s2k yı :)

yellows2kturbo
11-06-2011, 09:35
güzel olmuş sinancım sen kullan bakalım sonra bende yaparım belki:))
sen ateşlemeyi ne kullanacaksın peki özgün bana okada yetmes sana abi demişti ben yeter demiştim ama olmadı 1.9 barda okadalar da bitti. senin ateşleme sistemin nasıl

basar13
11-06-2011, 16:07
Cok guzel oldu kardesim en guzelini yaptin bile bile kirmaya gerek yoktu tertemiz sanzimani ve diffransyeli. Sira aktarmada en son eleman lastiklerde ..

Beyin geri geldi mi ?

Sinan'S2k
13-06-2011, 17:37
güzel olmuş sinancım sen kullan bakalım sonra bende yaparım belki:))
sen ateşlemeyi ne kullanacaksın peki özgün bana okada yetmes sana abi demişti ben yeter demiştim ama olmadı 1.9 barda okadalar da bitti. senin ateşleme sistemin nasıl

Teşekkür ederim Serdar :) Göreceğiz bakalım nasıl olacak. Aracı birkaç kez kullandım. Vites geçişleri vs çok iyi. %100 kilitte işimi yarayacak inşallah :)

Ateşleme konusunu çok araştırdım ancak bir sonuca varamadım. Onun için oem bobinlerle devam edeceğim. 2005 s2000lerdeki bobinlerin parça kodu 30520-PNA-007, Acura RSX lerde de çıkıyor bu bobinler. Bu bobinleri Kings PErformance Fernando ve İnline Pro yarış arabalarında kullanıyorlar ve hiçbir sıkıntı yaşamadılar ateşlemede. Daha birçok kullanıcı da sıkıntı yaşamıyor. Okadaları hiç araştırmadım. Performanslarını bilemeyeceğim ama belli ki başarılı değiller. Eğer bu bobinlerde sıkıntı yaşarsam. Ya ls1-ls2 ls7 bobini uygulayacağım ya da Aem in twin fire ignition ı ve long pencil coil lerini uygulayacağım. Ama mevcut bobinlede sadece %50 50 su metanol kullanacağım için en azından 2-2.1 bara kadar sorun yaşamam gibi geliyor. Deneyip göreceğim ama. Sen ne yapacaksın? Çözdün mü ateşlemeyi?

Sinan'S2k
13-06-2011, 17:38
Cok guzel oldu kardesim en guzelini yaptin bile bile kirmaya gerek yoktu tertemiz sanzimani ve diffransyeli. Sira aktarmada en son eleman lastiklerde ..

Beyin geri geldi mi ?

Saol kanka, Lastikleri halledeceğiz inşallah

Beyin de geldi ama takıp deneyemedim henüz :o

miniks
13-06-2011, 17:55
Teşekkür ederim Serdar :) Göreceğiz bakalım nasıl olacak. Aracı birkaç kez kullandım. Vites geçişleri vs çok iyi. %100 kilitte işimi yarayacak inşallah :)

Ateşleme konusunu çok araştırdım ancak bir sonuca varamadım. Onun için oem bobinlerle devam edeceğim. 2005 s2000lerdeki bobinlerin parça kodu 30520-PNA-007, Acura RSX lerde de çıkıyor bu bobinler. Bu bobinleri Kings PErformance Fernando ve İnline Pro yarış arabalarında kullanıyorlar ve hiçbir sıkıntı yaşamadılar ateşlemede. Daha birçok kullanıcı da sıkıntı yaşamıyor. Okadaları hiç araştırmadım. Performanslarını bilemeyeceğim ama belli ki başarılı değiller. Eğer bu bobinlerde sıkıntı yaşarsam. Ya ls1-ls2 ls7 bobini uygulayacağım ya da Aem in twin fire ignition ı ve long pencil coil lerini uygulayacağım. Ama mevcut bobinlede sadece %50 50 su metanol kullanacağım için en azından 2-2.1 bara kadar sorun yaşamam gibi geliyor. Deneyip göreceğim ama. Sen ne yapacaksın? Çözdün mü ateşlemeyi?

Aem in bende 4 coili ve twin fire ı var kanka set olarak 500 $ a veririm söktüm taktım ateşlemen yetmesse konuşuruz :)

Sinan'S2k
13-06-2011, 18:23
Aem in bende 4 coili ve twin fire ı var kanka set olarak 500 $ a veririm söktüm taktım ateşlemen yetmesse konuşuruz :)

Tamamdır kanka. Lazım olursa haber ederim ;)

yellows2kturbo
14-06-2011, 03:09

valla sinancım benim arabanın eski hali 1.55 den sonra ateşleme yetmiyordu oem bobinlerle ama benim araba ap1 bi fark varsa seninkilerle bilemem ben onlar yetmeyince okada almıştım sıkıntı yokdu ama yeni turbo 1.9 da bitti. özgün ne takacağımıza karar verdi sipariş ettik gerekli bilgiyi o verir

Sinan'S2k
14-06-2011, 12:44
valla sinancım benim arabanın eski hali 1.55 den sonra ateşleme yetmiyordu oem bobinlerle ama benim araba ap1 bi fark varsa seninkilerle bilemem ben onlar yetmeyince okada almıştım sıkıntı yokdu ama yeni turbo 1.9 da bitti. özgün ne takacağımıza karar verdi sipariş ettik gerekli bilgiyi o verir

GT3076 ile 1.55 de ateşleme yetmiyordu değil mi? Yeni turbo gt40 dan mı bahsediyorsun 1.9 bar derken? Özgün buraya yazsın olmadı ne sipariş ettiğinizi merak ettim :)

AvcI
14-06-2011, 13:19
o kadar emek verdiniz umarım herşey istediğin gibi olur,

yellows2kturbo
14-06-2011, 13:30
GT3076 ile 1.55 de ateşleme yetmiyordu değil mi? Yeni turbo gt40 dan mı bahsediyorsun 1.9 bar derken? Özgün buraya yazsın olmadı ne sipariş ettiğinizi merak ettim :)

evet eski 3076r da oem bobinler 1.55 den sonra bitiyordu o yüzden okadalara geçmiştik. yeni 4094r da okadalar bitiyor 1.9 barda:)

BMK TypeR
14-06-2011, 13:42
Elinize sağlık çok güzel olmuş m3 şanzımanı güzel proje, sıkıntısız dertsız binmek nasip olur inşallah,

Sinan'S2k
14-06-2011, 15:32
evet eski 3076r da oem bobinler 1.55 den sonra bitiyordu o yüzden okadalara geçmiştik. yeni 4094r da okadalar bitiyor 1.9 barda:)

ooo sen ne zaman bitirdin de gazlamaya başladın ya. Güle güle bin valla. gt4094 1.9 bar zaten muazzamdır. Şanzımanı naptın herhangi bir problem yaşadın mı kanka?
Lastik ne kullanıyorsun? Kullanım nasıl oldu biraz detaylı anlat şu gt4094 ü bana ;)

TURBO_S2K
14-06-2011, 16:11
bu en son GT40R ile 1.9 bar haricinde OEM Bobinlerin yetmemesi gerçekten çok ilginç. AP1 yada AP2 diye bir fark yok zaten aranızda birebir aynı bobinler.
GT35R ile 1.5bar ben 2 sene bastım bi kere ateşleme sorunu yaşamadım ki, benden daha çok basınç basan arkadaşlarım vardı. Okada dediğiniz zaten 3 senelik bi olay ondan önce S2000 e bobin bile yapmamışlardı ve herkes gazlıyodu. BOSS Stylist in arabası 740whp yaptı, 3 sene oldu araba biteli, OEM bobin ile kullanıyor hala.

miniks
14-06-2011, 16:33
Buji lere ayar cektin mi 3 bile basarsin

yellows2kturbo
14-06-2011, 18:55
bu en son GT40R ile 1.9 bar haricinde OEM Bobinlerin yetmemesi gerçekten çok ilginç. AP1 yada AP2 diye bir fark yok zaten aranızda birebir aynı bobinler.
GT35R ile 1.5bar ben 2 sene bastım bi kere ateşleme sorunu yaşamadım ki, benden daha çok basınç basan arkadaşlarım vardı. Okada dediğiniz zaten 3 senelik bi olay ondan önce S2000 e bobin bile yapmamışlardı ve herkes gazlıyodu. BOSS Stylist in arabası 740whp yaptı, 3 sene oldu araba biteli, OEM bobin ile kullanıyor hala.

valla bilemiyorum söylediklerini ben sadece kendi yaşadıklarımı anlatıyorum. ben 30r la 1.8 basıyordum ki o zaman bile o basıncı okadalar ile açabilmiştik. bu konuda çok teknik bilgili değilim nereye kadar yeter ateşleme diye ama en son afi turbo ya sorduğumuzda kendi arabaları 4088r la 2.1 basıyormuş okada bobinlerle ama tabiki benzin kalitesi veya başka faktörler etkilermi bu olayı bilemeyeceğim

yellows2kturbo
14-06-2011, 18:56
Buji lere ayar cektin mi 3 bile basarsin

en güzeli valla turkish style:)))

miniks
14-06-2011, 20:46
Abiler Oktanı unutuyorsunuz

116 oktan ile stock ateşleme 800 whp üzeri dayanıyor K20 lerde ama TR deki 97 oktan dan dolayı ateşlememiz daha düşük güçlerde sıçıyor

yellows2kturbo
14-06-2011, 21:58

116 oktan ile stock ateşleme 800 whp üzeri dayanıyor K20 lerde ama TR deki 97 oktan dan dolayı ateşlememiz daha düşük güçlerde sıçıyor

;)aynen katılıyorum

TURBO_S2K
14-06-2011, 22:13
abi valla benzinin etkisi zaten çok. millet 3mm conta ile harikalar yaratıyo yurtdışında, burda valla SC li motor bile dayanmıyo. ama benim dediğim gene 116 oktan diil kanka, USA pompa 93 oktan kullanıoduk

miniks
15-06-2011, 08:57
USA pompa 93 oktan ile kac derece avansta yürüyordun 3mm conta ile hatirliyormusun

bir karsılarştırma yapalım bakalım 93 oktan bizim 97 den nekadar kaliteli görelim

Sinan'S2k
15-06-2011, 09:22

Kanka bobinlerin aynı olduğuna eminmisin? çünkü 2003 e kadar olan s2000 lerle sonrası s2000 lerin bobin parça kodları tamamen farklı birbirinden. Bu hacimle fln alakalı birşey değil. Bu yeni bobinleri acura rsx ler civic ler accord lar crv ler kullanıo. Komple değişiklik yani.
Valla benim bobinler inşallah sorun çıkarmaz. En kötü buji tırnak aralığını daraltırız ;)

Sinan'S2k
15-06-2011, 09:33
valla bilemiyorum söylediklerini ben sadece kendi yaşadıklarımı anlatıyorum. ben 30r la 1.8 basıyordum ki o zaman bile o basıncı okadalar ile açabilmiştik. bu konuda çok teknik bilgili değilim nereye kadar yeter ateşleme diye ama en son afi turbo ya sorduğumuzda kendi arabaları 4088r la 2.1 basıyormuş okada bobinlerle ama tabiki benzin kalitesi veya başka faktörler etkilermi bu olayı bilemeyeceğim

Okadalarda gene başarılıymış baya :) Benimkinde sıkıntı olursa okada da yeter demekki sc6265spr ye

miniks
15-06-2011, 09:36
Bobinler 1 e 1 aynı

parça kodları farklı sadece

Sinan'S2k
15-06-2011, 09:46
Bobinler 1 e 1 aynı

parça kodları farklı sadece

Sadece parça kodlarının farklı olmadığını söylüyorlar bu gevurlar. 2004-2005 lerde çıkan PNA ile 99-03 arası PCX arasında fark varmış dediklerine göre.

ap1 ler pna alıyor hep.

Sinan'S2k
15-06-2011, 09:48
USA pompa 93 oktan ile kac derece avansta yürüyordun 3mm conta ile hatirliyormusun

bir karsılarştırma yapalım bakalım 93 oktan bizim 97 den nekadar kaliteli görelim

Hakikaten map in duruyor mu Batı?

miniks
15-06-2011, 10:45
Sadece parça kodlarının farklı olmadığını söylüyorlar bu gevurlar. 2004-2005 lerde çıkan PNA ile 99-03 arası PCX arasında fark varmış dediklerine göre.

ap1 ler pna alıyor hep.

California Efsanesi moruk o :):)

TaGo
16-06-2011, 10:37
İinanılmaz bir proje ben ilk defa okuyorum. Gerçekten büyük uğraş var umarım istediğiniz sonucu alırsınız.

Sinan'S2k
22-06-2011, 15:04
Bugün yakıt sistemimde geldi :) Batıkan kardeşime tekrardan teşekkür ederim çok uğraştı bana ulaştırabilmek için :)

Injector Dynamics ID1000 enjektörlerim earl's rekorlarım ve Full Blown Dual Walbro Pump Hanger'ım

http://img197.imageshack.us/img197/9467/img1474ll.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/197/img1474ll.jpg/)

miniks
22-06-2011, 17:12
Sinan keşke almışken 1600 cc alsaydın

İnan ben şimdi pişmanlıgını yaşıyorum 1000 almanın belli bir yerden sonra yetmiyor maalesef

bende 6765 var 24 psi üzeri 100 de 100 oluyor hemde 55 psi yakıt basıncında

TURBO_S2K
23-06-2011, 08:45

İnan ben şimdi pişmanlıgını yaşıyorum 1000 almanın belli bir yerden sonra yetmiyor maalesef

kanka valla bizde sende 1000 var diye onu aldık.
gerçi sıkıntı yok, çift fuel rail yapılır oldu da yetmediği zaman....

http://i124.photobucket.com/albums/p16/fullblown2k/s2k071Medium.jpg

E30///M3
23-06-2011, 11:20
Yeni Vites tertibatı ve aksların son durumunu fotoğraflayamadım. Yarın (Cumartesi) çekip koyacağım. :)

Bu projeyi hayata geçiren Satılmış Abiye (Bes Servis) çok minnettarım. Büyük bir sabırla ve titizlikle dükkandaki tüm işleri bırakıp benim için uğraştı. :)

Hasan (Başkara) abiye ayrıcana teşekkür ederim telefonda benim için saatlerini harcamıştır :) Onunda önerileri fikirleri çok işime yaradı...

işlerin yoğunluğu ve sınavım yüzünden dünyayla olan irtibatım kesik şu aralar biraz geç gördüm öncelikle affola :o

Eldeki imkanlarla yapılabileceklerin en iyisi.. hatta mükemmeli yapılmış görmek benim için teşekkürlerin en güzeli Emeğinize ellerinize sağlık..SATO Ustam süper iş çıkarmış..maşallah Allah kaza bela vermesin..Gurur duydum teşekkür ederim..başarılarıda ayrıca gurur kaynağımız olacak.. tekrar tekrar ellerinize sağlık..

nico
23-06-2011, 11:28

ateşlemenizi değiştirip pilazmaya geçin :D

Sinan'S2k
27-06-2011, 11:17

Valla bende öyle istedim baştan ama Batıkanla bulamadık 1600 lüğünü. Turbom seninkinden ufak 6265 2 bar basıncı görebilirsem zaten araç istediğim gibi gider muhakkak. Zaten şu adrenalinlerle bile tutamıyorum yeri.

B.Aktepe
27-06-2011, 11:25
ID1600 for Honda S2000 (http://www.t1racedevelopment.com/index.php/en/products/details/565/225/injector-dynamics/id1600/honda/acura/id1600-for-honda-s2000.html)

Sinan'S2k
27-06-2011, 11:26
kanka valla bizde sende 1000 var diye onu aldık.
gerçi sıkıntı yok, çift fuel rail yapılır oldu da yetmediği zaman....

http://i124.photobucket.com/albums/p16/fullblown2k/s2k071Medium.jpg

Gerek kalmaz Batı. Baktık en fazla 30psi basabiliyorum. Bir de 50 shot wet nos basar güçlendiririm aracı. Zaten 650-700hp motorda bir s2000 i kullanmak baya derttir eminimki :D

Sinan'S2k
27-06-2011, 11:29
ID1600 for Honda S2000 (http://www.t1racedevelopment.com/index.php/en/products/details/565/225/injector-dynamics/id1600/honda/acura/id1600-for-honda-s2000.html)

Gerekte yok Bilal zaten, dert etmiyorum kendime. 1000cc işimi görür benim sc6265 turbo ile :)

utkuselamoglu
27-06-2011, 11:31
sinan arabayı naptın yarışa getiricekmiştin göremedim seni de göremedim övgü yü gördüm çok selam söledim.

B.Aktepe
27-06-2011, 11:31
Gerekte yok Bilal zaten, dert etmiyorum kendime. 1000cc işimi görür benim sc6265 turbo ile :)

pompa benzin hattı regulator ile enjektorlerin yetecektir zaten benzin sistemini bilmiyorum tabi de.

konuda geçiyordu 1600cc bulamadık diye de bende alternatif olarak link yollim dedim.

KSK-VTEC
27-06-2011, 11:35
Valla bende öyle istedim baştan ama Batıkanla bulamadık 1600 lüğünü. Turbom seninkinden ufak 6265 2 bar basıncı görebilirsem zaten araç istediğim gibi gider muhakkak. Zaten şu adrenalinlerle bile tutamıyorum yeri.

Burnout yapmadan gazlama adrenalinleri ısıtırsan cok iyi tutuyor

hilmi

Sinan'S2k
27-06-2011, 12:15
Pazar günkü Ankara drag yarışına giremedim. Neyse ki drag yarışı iptal oldu da bir daha düzenlendiğinde gireceğim.
O sabah Özgünle ayardayken önce çift walbronun azizliğine uğradım. Önce 15 amperlik pompa sigortası attı onu camın açma kapama 20 amperlik sigortasıyla değiştirdik. Sonra da büyük ihtimal inline pro emme manifolddan basınç kaçırdık. Ne basarsak basalım üst devirlerde en fazla 0.7 bar basınç basıyor araç. evc kapalı iken 13 psi lık yayla bastığımda önce 13 psi peak yapıyor sonra 10 psi a düşüyor. 1.3 bar bastığımızda da aynı olay başımıza geldi. :(
Valla Özgüne çok teşekkür ederim sabrından dolayı :)
0.9-0.7 lik haliylen de drag a girmenin saçma olacağını düşündüm...

Sinan'S2k
27-06-2011, 12:16
sinan arabayı naptın yarışa getiricekmiştin göremedim seni de göremedim övgü yü gördüm çok selam söledim.

Valla kanka görüşemedik yarışta hakikaten. Girememe durumumu önceki mesajımda anlattım :)
Övgü ve corvette iyi bir ikili oldu ama :D

Sinan'S2k
27-06-2011, 12:18
Burnout yapmadan gazlama adrenalinleri ısıtırsan cok iyi tutuyor

hilmi

Valla Hilmi biraz denedim 0.9 peak 0.7 cont basıyor haliylen fena değildi kalkışı ama 3 e attığım zaman pek bir avantajım kalmaz haliylen o basınçla. Ama kaçak sorunumu hallettiğimde 1 de 0.9 2 de 1.2-1.3 3 te 1.7-1.8 basmak mantıklı gibi ;)

Sinan'S2k
27-06-2011, 12:24
pompa benzin hattı regulator ile enjektorlerin yetecektir zaten benzin sistemini bilmiyorum tabi de.

konuda geçiyordu 1600cc bulamadık diye de bende alternatif olarak link yollim dedim.

Kanka saol 1-2 gün baktım 1600lüğe, bulamayınca hemen aldık 1000liği. t1 e bakmamış olabiliriz hakikaten ama.

Valla şu an Full blown hangerdan -8AN benzin hattım benzin kütüğüne kadar gidiyor. Dönüşümde -6AN yaptırdım. 600 hp lere metanolle birlikte sıkıntı yaşamam herhalde. Belki depoya toluen de kullanabilirim yarış için

Burak Kasim
27-06-2011, 21:25
Suan isteseniz bile ID1600'lukleri alamazdiniz, satislari durduruldu, sicaklikla ilgili sorunlari war ID1600'lerin ondna production hold'talar bekletiyorlar.

Ondna heralde piyasadaki yerlere baktiginiz icin millet ilanlarini cektigi icin gorememisinizdir.

basar13
20-01-2012, 22:57
CtYD8_jVQBw

Sinan'S2k
21-01-2012, 00:02
Olm ne ara gittinde çektin videoyu. Haftasonu hazır olacağını biliyordum ama işlerden vakit bulamadım arayamadım Satoyu. Aramayınca da hazır değil zannettim. Video iyi sürpriz oldu sağol :)

Armageddon
21-01-2012, 01:26
Hayırlı uğurlu olsun kardesim :)

aviator35
21-01-2012, 01:26
hayırlı olsun ilk marşınız..

m. ali öz
21-01-2012, 01:57
Allah utandırmasın maşallah

izo
21-01-2012, 02:53
Allah keyif ile birlikte binmek nasip etsin..

mody
21-01-2012, 06:14
Hayirli olsun sinan tekrardan ;)

sohc_vtec
21-01-2012, 07:40
güle gülee gazlamalar..

MeRtCaN
21-01-2012, 08:21
satılmış usta yapmıs yapacagını yıne
cok cabuk sekılde bıtmıs
hayırlı ugurlu olsun sınan gule gule kullan ınsallah

qency
21-01-2012, 09:03
sinan,gözün aydın kardeşim,her şey istediğin gibi olur inşallah.set-up'a artı bişiler daha eklendi mi,eski haliyle dewammı?

ChtArdARSL
21-01-2012, 09:04
Hayırlı olsun Allah nazardan saklasın,

Okuduklarımda sanzıman fılan yazılmıstı.. Şimdi ne durumda herhangıbı bır sorun warmımıs?

basar13
21-01-2012, 10:52
Olm ne ara gittinde çektin videoyu. Haftasonu hazır olacağını biliyordum ama işlerden vakit bulamadım arayamadım Satoyu. Aramayınca da hazır değil zannettim. Video iyi sürpriz oldu sağol :)

İsim vardi o tarafta dedim s2000 ne durumda bakiyim. Haberin olmadigini biliyodum zaten :) masallah kardesim.

yusufbatırel
21-01-2012, 11:06
allah utandırmasın sınanım sorunsuz sıkıntısız bınersın ınsallah kardesım kendı arabam cıkmıs gıbı sevındım valla

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:40
Hayırlı uğurlu olsun kardesim :)

Sağol Armağan sende alırsın bir an önce umarım :)

GökhanO
21-01-2012, 12:41
İnşallah bu sefer ağız tadı ile binersin.

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:48
Allah keyif ile birlikte binmek nasip etsin..

Olm sen burdaysan artık temelli birlikte bineriz her türlü zaten ;)

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:49
Hayirli olsun sinan tekrardan ;)

Sağol Şafak;)

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:51
satılmış usta yapmıs yapacagını yıne
cok cabuk sekılde bıtmıs
hayırlı ugurlu olsun sınan gule gule kullan ınsallah

Salı günü contayı verdim. Dün marşa basmışlar. GRU nun motoru da 2 günde bitirmişti :) Sağol Mertcan :)

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:53
sinan,gözün aydın kardeşim,her şey istediğin gibi olur inşallah.set-up'a artı bişiler daha eklendi mi,eski haliyle dewammı?

Sağol kardeşim. Set-up ta artı birşey yok ama bu sefer havalar ısınınca basınç basmak ve gelecek sezonki drag yarışlarına girmek istiyorum:)

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:55
Hayırlı olsun Allah nazardan saklasın,

Okuduklarımda sanzıman fılan yazılmıstı.. Şimdi ne durumda herhangıbı bır sorun warmımıs?

Yok şanzımandan diyen *** atmaya çalışan insanların işi öyle birşey yok. Sorunun ne olduğu belliydi neyse şu an arabam hazır çok şükür. 400-500km rodaj sonra asılcaz bakalım

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:56
İsim vardi o tarafta dedim s2000 ne durumda bakiyim. Haberin olmadigini biliyodum zaten :) masallah kardesim.

Sağol valla dün çalışırken ii moral oldu :) Sen toparlada malzemeleri senin arabayı da Sato çıkarsın 2 günde :)

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:57
allah utandırmasın sınanım sorunsuz sıkıntısız bınersın ınsallah kardesım kendı arabam cıkmıs gıbı sevındım valla

Valla sağol abi. Sende benle beraber az üzülmedin şu olaylardan sonra. Teşekkür ederim ilgin alakan için :)

Sinan'S2k
21-01-2012, 12:59
İnşallah bu sefer ağız tadı ile binersin.

Sağol Gökhan bu sefer güzel olacak inşallah

BocuQ
21-01-2012, 13:26
Allah nazardan saklasın .. artık bi istanbul yaparsın :)))

y.güner
21-01-2012, 13:44
maşallh kazssız belasız işalah

ice
21-01-2012, 13:46
Hadi gecmis olsun...

miniks
21-01-2012, 14:09
Hayırlı olsun

inşallah bir daha kırılmaz

ben *** atmışım ya...

Sinan'S2k
21-01-2012, 14:40
Hayırlı olsun

inşallah bir daha kırılmaz

ben *** atmışım ya...

Hilmi sen *** atmadın ki. Ne diye üzerine alındın ki. Böyle birşey söylendi. Bunu söyleyen en başta Savaş'ın kendisi.
Seninde haliylen herkes gibi kafana takıldı bunu belirttin. Senin gibi birçok kişi söyledi bunu. Ama problem ondan değil ;)

Sinan'S2k
21-01-2012, 14:42
Allah nazardan saklasın .. artık bi istanbul yaparsın :)))

Valla en son İstanbul yaptığımda arabamım fanı bozuldu. Conta yaktım sonrasında yatak sardım. Pek cesaretli değilim bu konuda açıkcası :D

MeRtCaN
18-02-2012, 23:32
Ne durumda Araç Sınan rodaj bittimi ?

ümitech
19-02-2012, 23:52
aracın son durumu nedir ? hedeflenen noktaya gelindi mi? rodaj bitti mi?

BocuQ
20-02-2012, 00:21
Valla en son İstanbul yaptığımda arabamım fanı bozuldu. Conta yaktım sonrasında yatak sardım. Pek cesaretli değilim bu konuda açıkcası :D

Aman abi birşeyler aksi gidecekse istanbula gelme biz gelince görürüz .. Allah keyifle binmek nasip etsin..

Sinan'S2k
20-02-2012, 17:03
Ne durumda Araç Sınan rodaj bittimi ?

Yok Mertcan nerde bitcek 1 aydır arabaya binemiyorum zaten. Yalan oldu rodaj :(

levent
20-02-2012, 20:11
Abi gözün aydın diyelim, Allah tekrarını yaşatmasın tatsızlıkların.

Geç olsun güç olmasın ayrıca, havalar biraz daha toparlayınca rahat rahat bitirirsin rodajını bence :) Zaten bugün itibari ile havaya cemre düşmüş, toprağa da düşünce tamamdır bu iş :D

miniks
16-03-2012, 10:52
Sinan nasıl geçti rodaj bittimi

draglara girmeyi düşünüyormusun

Sinan'S2k
16-03-2012, 14:22
Sinan nasıl geçti rodaj bittimi

draglara girmeyi düşünüyormusun

Yok Hilmi rodaj bitmedi 2 aydır Ankara'da hava berbat yollar buzlu arabada buz denk geldimi sakat oluyor açıkcası fazla binemedim. 300-400km içinde biter rodaj. Araba tam anlamıyla yürüsün dragları düşüneceğim. Gerçi şu an lastiğim yok. Lastik dışında herşey tamam gibi drag için. Mayıstakine girebilirmiyim hiç bilmiyorum ama. Belki denemek için mevcut lastiklerle girebilirim :)

miniks
16-03-2012, 14:25
o şanzuman ile çok keyifli oluyor

hele sen devir de dönüyorsun 9000 gibi baya uzun torklu bir şanzuman tam draglık :)

hayırlısı olsun bir an önce sorunsuz bitsin inşallah

Sinan'S2k
16-03-2012, 14:51
o şanzuman ile çok keyifli oluyor

hele sen devir de dönüyorsun 9000 gibi baya uzun torklu bir şanzuman tam draglık :)

hayırlısı olsun bir an önce sorunsuz bitsin inşallah

Bakalım nasıl olacak göreceğiz. Bende şanzıman uzunluğundan umutluyum. :) Utkuyla bitirelim ayarıda 100-200 150-250 ve 0-400 sürelerini merak ediyorum asıl 0-400 süresine göre lastik işini hızlandıracağım bu arada belki seninkileride alabilirim. 15 olur herhalde bana

miniks
16-03-2012, 15:14
kanka senin onu hesab kitap etmen gerek şanzuman oranlarına göre vs vs

ama genelde arkadan iter 15 tercih edilir

gurlekyasin
22-03-2012, 09:26
kazasız belasız sıkıntısız binersin inşallah.hayırlı olsun..

Gökhan Bilgin
30-03-2012, 00:57
hayırlı olsun

Sinan'S2k
09-04-2012, 13:35
Cusco Ön arka sway barlarım ve cusco arka kule gergimi taktım. Tek eksiğim lastik kaldı onu da bu ay içinde alacağım

http://b1204.hizliresim.com/w/9/47xrj.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://b1204.hizliresim.com/w/9/47xvw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://b1204.hizliresim.com/w/9/47xws.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://b1204.hizliresim.com/w/9/47xx3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://b1204.hizliresim.com/w/9/47xxm.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Sinan'S2k
09-04-2012, 14:38
Bu arada rodajımı bitirdim. Full Blown benzin sistemimde kaçak vardı giderdim. Yağımı değiştirdim.
Yeni benzin filtremi bu ara takıp 0.9 bar basınçla ayarımı yapacağız. 1 ay içinde de gerisi gelir :)

AhmetKadir
10-04-2012, 09:51
yaz geliyor, geçen sefer kovalamaca sebepli yarım bıraktıgımız cekımı tamamlarız ınsallah :)

Sinan'S2k
10-04-2012, 09:54
yaz geliyor, geçen sefer kovalamaca sebepli yarım bıraktıgımız cekımı tamamlarız ınsallah :)

Ahmet bu sefer detaylı çekimde yaparız. O koltukta yarım yamalak yan oturdun ya helal olsun sana :D

AhmetKadir
10-04-2012, 14:15
Ahmet bu sefer detaylı çekimde yaparız. O koltukta yarım yamalak yan oturdun ya helal olsun sana :D

o halımden 30 kg daha zayıfım artık :D popom rahatca sıgar bu sefer dıye dusunuyorum :D
ama emnıyet kemerını garantı takıcam bu sefer, nolur nolmaz :D:D

Sinan'S2k
09-05-2012, 08:46
Son günceller
En son 1.2 barda araba balata göbeğini koparttı. Tek parça çelikten cncde göbek yapıp taktık. Wg yayını 11 psi olanından taktık şehir içi daha rahat gazlamak için. Şu an 1350kg tahmini araba ağırlığı+165kg 2 kişi ağırlığı+full depo benzin 45kg=1560kg ile 11 psi da 100-200 8.3-8.6sn aralığında 1 vites atarak. Performance box a görede 400 rwhp gücümüz var tahmini. Dbn alma gereği görmedik.
Basınç açıp drag radiallerimi satmayıp takarsam tek vites 100-200 çıkarabilcem. O zaman güzel bir süre gelecek inşallah :)

Redbull
09-05-2012, 10:17
Sinan'cım eline sağlık çok güzel oldu Allah bir daha aksilik yaşatmasın.
En kısa zamanda seni sahalarda görmek istiyoruz.

Sinan'S2k
09-05-2012, 10:30
Sinan'cım eline sağlık çok güzel oldu Allah bir daha aksilik yaşatmasın.
En kısa zamanda seni sahalarda görmek istiyoruz.

Valla abi artık sahalardayım dün baya eğlendim gidişinden arabanın baya özlemişim rahat rahat basmayı :)
Drag konusunda da konuştuğumuz gibi debriyaja pek güvenmiyorum biraz test edeyim güvenirsem girerim yarışa bu arada Egemen diye s2000 li bir arkadaşım ankaradan gelcek konyaya yarışmak için. Onda sadece cai var eğlencesine girecek. Bende gelirsem bol s2000 li bir gün olacak :)

RCkid
09-05-2012, 10:33
Hayirli ugurlu olsun Sinan:)
begenmene cok sevindim, Utku'nun da eline saglik
haberleselim musait oldugunda:)

Sinan'S2k
09-05-2012, 10:50
Hayirli ugurlu olsun Sinan:)
begenmene cok sevindim, Utku'nun da eline saglik
haberleselim musait oldugunda:)

Valla dün gece Utku çok uğraştı arabayla incik boncuğuyla oynadı baya.
11 psi olmasına rağmen beni baya tatmin etti ***** 2 senedir adam gibi arabaya dahi binemedim. Utku kardeşiminde ellerine sağlık. Müsait olunca haberleşiriz. ;)

Sinan'S2k
04-06-2012, 13:15
http://g1206.hizliresim.com/y/4/7fwt6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://b1206.hizliresim.com/y/4/7fwtf.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://b1206.hizliresim.com/y/4/7fwtx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://b1206.hizliresim.com/y/4/7fwu4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Son hali aracımın. Yeni Asm tampon ve 275/40/17 Nitto Nt05r Drag Radial

MeRtCaN
04-06-2012, 13:49
Ön tampon çok başarılı olmus Sinan :)
telefonda konustugumuz gibi lastiklerin tutunmasından memnun kaldın sanırım ?

Sinan'S2k
04-06-2012, 14:28
Sagol mertcan en beğendiğim tampon s2000 de nihayet kavuştum :) bizim caddedeki büfenin karsı yolunda 2. Viteste baya rahat basabiliyorum. Kontrol iyi oldu. Cok memnun kaldım. Dragda da başarılı iyi tutunuyor pbox ile 0-400 ölçmek lazım

ARP
05-06-2012, 07:49
Sagol mertcan en beğendiğim tampon s2000 de nihayet kavuştum :) bizim caddedeki büfenin karsı yolunda 2. Viteste baya rahat basabiliyorum. Kontrol iyi oldu. Cok memnun kaldım. Dragda da başarılı iyi tutunuyor pbox ile 0-400 ölçmek lazım

Pazar günü bam gün basıyodun zaten sesler öyle bi yankı yaptıki yan masada oturanlar tedirgin oldu muhabbeti bırakıp senin bastığın tarafa doğru yöneldiler ne oluyor diye.

Ama ayıkamadılar :hahaha:

Maşallah çok güzeldi

Sinan'S2k
05-06-2012, 08:49
:D arkadaşları bindiriyordum kısa tur atıyorduk. Araba son haliylen çok zevkli oldu valla ama Fazla ateş edemiyorum. Kesici tatmin etmedi beni :(
Ama M3 yürüyenin surattaki yarattığı gülümseme paha biçilemez :D

ercs2000
05-06-2012, 10:29
:D arkadaşları bindiriyordum kısa tur atıyorduk. Araba son haliylen çok zevkli oldu valla ama Fazla ateş edemiyorum. Kesici tatmin etmedi beni :(
Ama M3 yürüyenin surattaki yarattığı gülümseme paha biçilemez :Dallah kaza bela vermesin kardeşim inşallah birdaha sorun olmaz

Brs_eg
05-06-2012, 10:32
Ama M3 yürüyenin surattaki yarattığı gülümseme paha biçilemez :D

yürüyen derken sanziman dışında bişy kullandınızmı ?

tampon çok güzel olmuş,jantları ztn eskiden beri begenirim. :)

allah kaza bela vermesin.

Sinan'S2k
05-06-2012, 11:32
allah kaza bela vermesin kardeşim inşallah birdaha sorun olmaz

İnşallah olmayacak bir daha. Şu an toplamda 2000km devirdim motor yapıldığından beri no prob ;)

Sinan'S2k
05-06-2012, 11:35
yürüyen derken sanziman dışında bişy kullandınızmı ?

tampon çok güzel olmuş,jantları ztn eskiden beri begenirim. :)

allah kaza bela vermesin.

Benim arabada komple m yürüyen var.
Şanzıman m3-m5 zf 5 ileri şanzıman - 321 m3 modlu şaft - 321 3.23 m3 diff m3 aks kafaları - rambo 1 de rambonun kullandığı kamyonun aksları (Markasını unuttum). Tek s2000 kalan yürüyenim aksın disklere giren milindeki aks kafaları.

Sinan'S2k
05-06-2012, 11:38
Bunlarda arabayı yeni aldığım zamandan bonus olsun :D
Aradaki farkları bulun :D

http://c1206.hizliresim.com/y/5/7h9cb.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1206.hizliresim.com/y/5/7h9ct.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1206.hizliresim.com/y/5/7h9d5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ghibli06
05-06-2012, 11:58
ön tampon harika olmuş, M3 yürüyene de ömrü billah bir şey olmaz kolay kolay, 3. vites dişlisi bazen cartlıyor biraz km yapınca bulabilirseniz yedeğe atın derim, 3,28 le oranlar aynı olsa da dişlinin malzemesi değişik aklınızda olsun... güle güle kullanın...

Sinan'S2k
05-06-2012, 12:20
ön tampon harika olmuş, M3 yürüyene de ömrü billah bir şey olmaz kolay kolay, 3. vites dişlisi bazen cartlıyor biraz km yapınca bulabilirseniz yedeğe atın derim, 3,28 le oranlar aynı olsa da dişlinin malzemesi değişik aklınızda olsun... güle güle kullanın...

Komple şanzıman içi alıp kenara koyacağım zaten bir ara. Şanzımanım e34 m5 şanzımanı zaten 1000whp lere kadar sorun çıkarmayan Almanya'da örnekleri mevcut. Teşekkür ederim

ghibli06
05-06-2012, 14:16
evet çok değerli bir şanzımandır, BMW ci arkadaşlarımızın arayıp da zor bulduklarından :)

Sinan'S2k
13-09-2012, 10:59
Kırk yılda bir çıkarınca yıkatayım dedim.
Buyrun köpük banyosu
http://c1209.hizliresim.com/11/f/czb23.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1209.hizliresim.com/11/f/czb2h.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Ken_Block
13-09-2012, 11:11
harika..
allah kaza bela vermesin..

Gunes G.
13-09-2012, 11:36
Hersey istedigin gibi olur insallah Sinan, m3 aktarma cok cesur bir hareket bu sartlarda, tebrik ederim cesaretinden dolayi.

Crx-Si
13-09-2012, 12:17
bu aralar ivedikte misiniz? bir tane sk2 görüyorum iş yerimin orada iş çıkışı yan yoldan ana yola çıkıyordum gazlayarak önümden geçti,ertesi günde iş yerimin az yukarısından geçti sadece görebildim acaba siz misiniz diye merak ettim çünkü plakasını görmek nasip olmadı öyle hızlı yani :)

Sinan'S2k
13-09-2012, 12:42
Hersey istedigin gibi olur insallah Sinan, m3 aktarma cok cesur bir hareket bu sartlarda, tebrik ederim cesaretinden dolayi.

Çok teşekkür ederim. Herşey çok güzelde binememek çok kötü :(

Sinan'S2k
13-09-2012, 12:44
bu aralar ivedikte misiniz? bir tane sk2 görüyorum iş yerimin orada iş çıkışı yan yoldan ana yola çıkıyordum gazlayarak önümden geçti,ertesi günde iş yerimin az yukarısından geçti sadece görebildim acaba siz misiniz diye merak ettim çünkü plakasını görmek nasip olmadı öyle hızlı yani :)

Ostimde dükkanı olan bi abinin turbo s2000 i o. Arada sırada biniyor. Ben haftaiçi hiç çıkaramıyorum hep garajda. Haftasonu 1 gün anca :(

cıvıc_power
13-09-2012, 12:51
Maşallah, güzel proje olmuş :)

wiesmann
25-09-2012, 09:20
cok guzel proje umarım keyfını cıkararak surersın..

cevdet34
03-10-2012, 14:54
süper çalışma tebrikler.

AvcI
04-10-2012, 10:53
lastikleri aldığından bugüne biraz zaman geçmiş, şuan nasıl memnunmusun tutunmasından ?

34yec53
04-10-2012, 11:18
maşallah Allah kaza belasız sürmeyi nasib etsin fakat nasıl tutuluyo bu araç yolda merak ediyorum cidden :)

Murat Özcan
04-10-2012, 12:50
maşallah allah utandırmasın kazasız belasız çok güzel proje olmus

Sinan'S2k
04-10-2012, 13:04
lastikleri aldığından bugüne biraz zaman geçmiş, şuan nasıl memnunmusun tutunmasından ?

Asfaltın durumu çok kötü değilse lastikler halen çok başarılı. Kötü tozlu asfaltta ne olsa tutmuyor ama ne yazık ki :) Araç güzel kalkıyor ama 450 hp ye rağmen

Sinan'S2k
29-10-2013, 22:28
.....................

Sinan'S2k
29-10-2013, 22:41
http://t1310.hizliresim.com/1g/x/u1xur.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
1 seneden fazla olmuş konuyu güncellemeyeli... 22 psi da 100-200 süresi. 1 vites atıyorum. 97 pompa benzini + metanol su basiyorum. Rakım 1000m civarı. Avans biraz daha açıp süreyi düşürmeye çalışacağız. Aracın kantar ağırlığı 35-40lt benzinle 1310 kg + 2 kişi 160 kg = 1470 kg. Dbn için Utkuyu bekliyorum. Havalar soğumadanda 27-28 psi ları görmek istiyorum. O zaman 5.5'un altına ineriz diye umut ediyorum.

serdar_yuksel06
29-10-2013, 22:46
Masallah bugun utku abinn dukkandada gorduk :) cok tehlikeli duruyor

ümitech
30-10-2013, 01:54
http://t1310.hizliresim.com/1g/x/u1xur.jpg (http://bit.ly/c25MCx) 1 seneden fazla olmuş konuyu güncellemeyeli... 22 psi da 100-200 süresi. 1 vites atıyorum. 97 pompa benzini + metanol su basiyorum. Rakım 1000m civarı. Avans biraz daha açıp süreyi düşürmeye çalışacağız. Aracın kantar ağırlığı 35-40lt benzinle 1310 kg + 2 kişi 160 kg = 1470 kg. Dbn için Utkuyu bekliyorum. Havalar soğumadanda 27-28 psi ları görmek istiyorum. O zaman 5.5'un altına ineriz diye umut ediyorum.

Egim ne durumda ?
Şanzuman orjinal mi dişlilerde upgrade var mı ?
Turbo nedir ?
Makine 2.2 dimi ?
Masallah masallah ciddi süreler.

Sinan'S2k
30-10-2013, 08:15
Masallah bugun utku abinn dukkandada gorduk :) cok tehlikeli duruyor

Sağolasın kardeşim. Metanol bulmak için uğraştınız teşekkürler bulduk yakınlarda neyseki ;)

Kekuti*
30-10-2013, 08:18
Sinan abi, Masallah.. Turbo S2k cok ayri yaw :D
Kazasiz belasiz sorunsuz surusler dilerim

Sinan'S2k
30-10-2013, 08:27
Egim ne durumda ?
Şanzuman orjinal mi dişlilerde upgrade var mı ?
Turbo nedir ?
Makine 2.2 dimi ?
Masallah masallah ciddi süreler.

Eğim için Utku bakacak. Benim elimde sadece bu fotoğraf var. -2 -3 olacak diye düşünüyoruz.
Aracın yürüyeni komple m3-m5
Şu an son hızlar
1. vites 80
2. vites 134
3. vites 203
4. vites 272
5. vites 338

Turbo sc6265spr
araç 2157cc 9 sıkıştırma

Teşekkür ederim. Amaç 4.9 u görmek. Tabii o süreleri görebilmem için sanırım e85 kullanmam gerekecek. O zamanda ID2000 enjektör gerekecek. :(

Sinan'S2k
30-10-2013, 08:29
Sinan abi, Masallah.. Turbo S2k cok ayri yaw :D
Kazasiz belasiz sorunsuz surusler dilerim

Çok teşekkür ederim sağolasın. Kazasız belasız süreler hepimize gelsin :)

ice
30-10-2013, 12:56
Maşallah çok iyi süre ...

fatiii
30-10-2013, 12:58
süre çok çok iyi sinan maşşallah

Burak Kasim
30-10-2013, 12:59
Teşekkür ederim. Amaç 4.9 u görmek. Tabii o süreleri görebilmem için sanırım e85 kullanmam gerekecek. O zamanda ID2000 enjektör gerekecek. :(

Selamlar Sinan,

Sure icin tebrik ederim, isallah daha iyileri gelir.

ID1000 warsa, onlarlada E85 yuruyebilirsin.

4.9 sec'leri gorur musun bilmiyorum ama ID1000'le ethanol kullanilmaz diye birsey yok.

Dual 044 ve 100 PSI benzin basinci yeterli olucaktir 600-650HP'ler icin.

M_PROJECT
30-10-2013, 13:01
Masallah Sinan cok guzel sure cikartmissin .

MeRtCaN
30-10-2013, 13:30
sınan cok guzel sure cıkmıssın

sımdı zevkını cıkart bence arbanın artık :)

Sinan'S2k
30-10-2013, 14:23
Maşallah çok iyi süre ...

Sinan'S2k
30-10-2013, 14:24
süre çok çok iyi sinan maşşallah

Fatih sağol Rs2 de ayrı bir azman :icon_tup:

Sinan'S2k
30-10-2013, 14:30
Selamlar Sinan,

Sure icin tebrik ederim, isallah daha iyileri gelir.

ID1000 warsa, onlarlada E85 yuruyebilirsin.

4.9 sec'leri gorur musun bilmiyorum ama ID1000'le ethanol kullanilmaz diye birsey yok.

Dual 044 ve 100 PSI benzin basinci yeterli olucaktir 600-650HP'ler icin.

Selam Burak

ID1000 le e85 yapabileceğimi biliyorum sorun şu an 2 bar bile 97 oktanla basabileceğim için böyle devam ediyorum. Şu an 1.5 barda e85 le enjektörlerin duty cycle ı çok yüksek olacak gibi. Enjektörü riske atacağıma basınç açıp daha fazla güç alayım diyorum. Tabii birde twin walbro var onlar etanolle çabuk bozulur.

Dual 044 için çok değişiklik gerekir. Birde Aeromotive regülatörle 100psi basamıyorum.
İlerde 2 tane Aem in 320 liğinden ve ID2000 alırsam o zaman 4.9 için zorlarım. Şu an ID1000 le 4.9 zor evet.

Sinan'S2k
30-10-2013, 14:31
Masallah Sinan cok guzel sure cikartmissin .

Teşekkür ederim Mustafa :)

Sinan'S2k
30-10-2013, 14:33
sınan cok guzel sure cıkmıssın

sımdı zevkını cıkart bence arbanın artık :)

O kadar az binebiliyorum ki zevki çok nadir çıkarabiliyorum Mertcan. Çocuktan sonrada iyicene azaldı binme sayım. Arada sırada gazlamaya artık :)

RCkid
30-10-2013, 15:01
Daha iner o sure:) basilcak cok basinc var daha:) oranlar da mukemmelmis

Sinan'S2k
30-10-2013, 15:12
Daha iner o sure:) basilcak cok basinc var daha:) oranlar da mukemmelmis

Sağol Mustafa inşallah indireceğiz. Evc deki problemi çözünce tabiiki

coolvtec
30-10-2013, 18:05
oh oh maşallah, süper süre, kazasız belasız.

yav benim merak ettiğim bir şey var. n/a s2000 binenlerden, yok çok tehlikeli, yok vsa olmadan binilmez, yok kıçı atıyor, yok ellerim terledi vb vb bir süre şey duyuyorum. sorması ayıp 240hp ile böyle iken, 500-600hp olunca nasıl kullanıyorsun bu aracı? muhtemelen vsa da kapalıdır. ben çıkamadım bu işin içinden....

ardacngns
30-10-2013, 18:26
Maşallah sinan abi gidişini az cok tahmin edebılıyorum harikadır ama e85 yapmakla sure okdr ciddi asagı dusmeyeceğini dusunuyorum bnde 20 psi da 5.9 cıkardım egım neydi bılmıorm sd karta kayıt yapmamıs yakında bnde olcerım e70 te20 psi basıyorum

Mikrop_Ali
30-10-2013, 18:28
maaşallah sonunda çok güzel süre gelmiş abi emeğine cebine sağlık. utku abininde ellerine sağlık :)

Sinan'S2k
30-10-2013, 20:28
oh oh maşallah, süper süre, kazasız belasız.

yav benim merak ettiğim bir şey var. n/a s2000 binenlerden, yok çok tehlikeli, yok vsa olmadan binilmez, yok kıçı atıyor, yok ellerim terledi vb vb bir süre şey duyuyorum. sorması ayıp 240hp ile böyle iken, 500-600hp olunca nasıl kullanıyorsun bu aracı? muhtemelen vsa da kapalıdır. ben çıkamadım bu işin içinden....

Abi senden aldığım yağ soğutucu baya iyimiş 100 derece görmüyorum :). Soruna gelecek olursam. Benimki vsasız ama aracın sınırını iyi biliyorum. ***** 8 yıldır aynı arabaya biniyorum. S2000le gereksiz atraksiyon yapmayacaksın abi. Yapanlar bir şekilde kaza yapıyor zaten. Hele bizim asfaltlarımızda iyicene sıkıntı

Sinan'S2k
30-10-2013, 20:49
Maşallah sinan abi gidişini az cok tahmin edebılıyorum harikadır ama e85 yapmakla sure okdr ciddi asagı dusmeyeceğini dusunuyorum bnde 20 psi da 5.9 cıkardım egım neydi bılmıorm sd karta kayıt yapmamıs yakında bnde olcerım e70 te20 psi basıyorum

Teşekkürler Arda. E85 hatta E100 ile 22 psi da değilde 30 psi da 4.9 unda altına inilir tabii biryerlerler kırılmaz ise. Ben 97 ile havalar soğumadan 30 psi a kadar basmayı düşünüyorum. Utku o basınçta 5.1-5.2 lere kadar düşebileceğimi söylüyor. Tabii tek kişi olarak. Vites oranlarım ve 275 lastik bu süreleri görebileceğimi düşündürüyor. Hatta işler planladığım gibi vites atmadan olsa şu an 5.4leri görürdüm 22 psi da ancak onun için gtx30 lazım. Turbo geç geliyor. Şu an iyi asfaltta 2. Viteste araba sarmıyor bile. Lastikten çok memnunum eğer arabayı satmazsan kesinlikle al. Mugenler ile daha da iyi olur. Bu arada aracını kantara çıkardın mı hiç? Benimki %80 depoyla 1310 çıktı.

Sinan'S2k
30-10-2013, 20:50
maaşallah sonunda çok güzel süre gelmiş abi emeğine cebine sağlık. utku abininde ellerine sağlık :)

Teşekkür ederiz Ali :)

coolvtec
30-10-2013, 21:38
Abi senden aldığım yağ soğutucu baya iyimiş 100 derece görmüyorum :). Soruna gelecek olursam. Benimki vsasız ama aracın sınırını iyi biliyorum. ***** 8 yıldır aynı arabaya biniyorum. S2000le gereksiz atraksiyon yapmayacaksın abi. Yapanlar bir şekilde kaza yapıyor zaten. Hele bizim asfaltlarımızda iyicene sıkıntı

mfactory idi hatırladığım kadarı ile, işine yaradığına sevindim:icon_tup:
peki vsa sız, 500hplerde düz yolda gidiş nasıl? satabil mi?

ardacngns
30-10-2013, 21:40
Teşekkürler Arda. E85 hatta E100 ile 22 psi da değilde 30 psi da 4.9 unda altına inilir tabii biryerlerler kırılmaz ise. Ben 97 ile havalar soğumadan 30 psi a kadar basmayı düşünüyorum. Utku o basınçta 5.1-5.2 lere kadar düşebileceğimi söylüyor. Tabii tek kişi olarak. Vites oranlarım ve 275 lastik bu süreleri görebileceğimi düşündürüyor. Hatta işler planladığım gibi vites atmadan olsa şu an 5.4leri görürdüm 22 psi da ancak onun için gtx30 lazım. Turbo geç geliyor. Şu an iyi asfaltta 2. Viteste araba sarmıyor bile. Lastikten çok memnunum eğer arabayı satmazsan kesinlikle al. Mugenler ile daha da iyi olur. Bu arada aracını kantara çıkardın mı hiç? Benimki %80 depoyla 1310 çıktı.

Benım turbo 6266 journal bn 3.9 taktım ama yıne 3 ncu viteste baslıyorum 4 195 gibi bitio 5 e atıyorum mecbur orjinal ebat lastik kullanıyorum abi spacerda var bende patinaj problemim benimde yok bu guclerde

Arabayı bitirmeden once bnde 5.0 cıkarırım diyordum ama hiçte kolay olmadığını gördüm 1.7 fln basıp nos basarsam 5.0 4.9 vs gorulur diye dusunuyorm

Kantara eski aracımı cıkarmıstım 1280 1300 arası bişeydi diye hatırlıyorum bunu cıkarmadım abi cıkarırsam solerim

Yuksek basıncta sanmıyorum senin sanzumana diff e bişe olsun bn hala oem sanzuman oem diff dewam sadece fd var senin yerinse olsam enjektor alıp 2 bar acardım :)

Sinan'S2k
30-10-2013, 21:55
mfactory idi hatırladığım kadarı ile, işine yaradığına sevindim:icon_tup:
peki vsa sız, 500hplerde düz yolda gidiş nasıl? satabil mi?

1.4 bar bir kez 290 lara çıktım. Stabilite çok iyiydi. Gözüm biraz kara olsa 335 son hızı görebilirim hatta. O kadar iyi stabilite ama tabii asfaltta yanal eğim, girinti çıkıntı olmayacak yoksa şans yok gibi. Turboda tek sıkıntı tutunma. Tutunma sorunu hallolsa ki ben bir nebze hallettim gibi. Ama şehir için yollar sıkıntı. Ancak 0.7barda 430-440 hp de gazlayabiliyorum. o da bazen %50 throttle ile ki şu an 275 taban drag radial var araçta. Jant işini halledebilirsem 315 taban koymak istiyorum :)