PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaput koruma filmi ?

teggy
14-06-2010, 21:46
Arkadaşlar saydam kaput koruma filmi uygulatmayı düşünüyorum. Yalnız yarım olanlardan değil, onların çizgisi belli oluyor. Komple kaplanacak. Daha önce bu uygulamayı yaptırmış olanlar veya bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.
-Bu filmlerin ömrü ne kadardır? Zamanla matlaşma çatlama oluyor mu?
-Diğer boyalı kısımlarla ton farkı oluyor mu?
-Boyadaki gibi cila uygulanabiliyor mu?
-Söküldükten sonra kaputla diğer kısımlar arasında ton farkı oluyor mu?
-Bu işi kaliteli yapan yer? Ankara'da da ulaşabileceğim çok şubeli bir yer?
:soru:

omR35
14-06-2010, 21:50
Aynen bizde düşünüyoruz abimin araca.Hiç bilgim yok.takipteyim konuyu.Bide izmirde kim yapar diye bi soru sorıyım:)

ACTPK
14-06-2010, 22:08
Benim aracımda var. Şu ana kadar izlediğim sağlam 3 tane taştan kurtarmış. 1 tanesi baya bir yırtmış. Alta geçmemiş. Ömrü 5 yıl kadar diye biliyorum. Söküldüğünde ne olur bilmem ama koruduğu kesin. Ben Solargard çektirmiştim. 5 yıl garantili. İzmirde SrkShop'ta yaptırdım. Koruma açısından tavsiye ederim...

berkay_aydin
14-06-2010, 23:47
Tampona da çekiyolar aslında renk farkı olacağını zannetmiyorum

Selcuk_RoL
14-06-2010, 23:50
arkadaşımın cuprasında var yakından bakınca hmn belli oluyor ama solma falan gibi bir sıkıntı söz konusu değil

omR35
15-06-2010, 10:12
Benim aracımda var. Şu ana kadar izlediğim sağlam 3 tane taştan kurtarmış. 1 tanesi baya bir yırtmış. Alta geçmemiş. Ömrü 5 yıl kadar diye biliyorum. Söküldüğünde ne olur bilmem ama koruduğu kesin. Ben Solargard çektirmiştim. 5 yıl garantili. İzmirde SrkShop'ta yaptırdım. Koruma açısından tavsiye ederim...

Teşekkürler.:)

lnd_samet
15-06-2010, 11:48
yaw benim kaput cok kötü
şimdi boyatıcam kaputu
sonra diyorumki boydan sonra kaplatıyım
ama boya kalınlığını ölçen makinayla bakınca ne gösterir???

poseidon
15-06-2010, 13:21
yaw benim kaput cok kötü
şimdi boyatıcam kaputu
sonra diyorumki boydan sonra kaplatıyım
ama boya kalınlığını ölçen makinayla bakınca ne gösterir???

Dikka et boya eğer dandik olursa
yani astarı verniği düzgün atılmazsa film boyaya zarar verebiliyormuş.

COOLFEAR
15-06-2010, 13:24
doruk sana tavsiyem bizim arabalra olmuo sölim üzülürsün

redbaron
15-06-2010, 16:26
60cmliği 400tl gibi birşey çok pahalı bir malzeme komple kaputa+tampona 1.000tl çıkarırlar herhalde.ben yaptırdım ama inşallah faydasını görürüz.komple kaput değil taş gelebilecek kısmına yaptım tam orada kaput olduğu için görüntü farklılığı yok.solarguard tı 5yıl garantili

ali_utku
15-06-2010, 16:41
1,5 yıl önce felan yaptırdım.kaputu boyattım.3-4 gün sonrasında komple çektirdim.bizim araç gri olduğu için fark edilmiyor bakınca.korumasına gelince uzun yoldaki ufak tefek taşların hepsinden koruyor.ama malzemesi yeni dökülmüş yollarda pek etkili değil zaten etkili olmasıda beklenemez sonuçta kalınlığı belli :) cila sadece hızlı cila ile üstünden geçiyorum.bence yaptırmalısınız tavsiye ederim.

teggy
15-06-2010, 16:49
60cmliği 400tl gibi birşey çok pahalı bir malzeme komple kaputa+tampona 1.000tl çıkarırlar herhalde.ben yaptırdım ama inşallah faydasını görürüz.komple kaput değil taş gelebilecek kısmına yaptım tam orada kaput olduğu için görüntü farklılığı yok.solarguard tı 5yıl garantili

fiyat uçuk ya ... :confused: kaputu boyatırım 3-4 sene sonra daha ucuza gelir ne anladık bu işten... Peki bu malzemeyi nasıl bulabiriz? Birkaç tane 90x30 şeklinde satılanlardan buldum 30 lira civarı malzeme kendim yaparım olmazsa. Ancak komple kaplanacağı için daha büyük film lazım...??

Berkan
15-06-2010, 17:32
birbrine ek ek yapıyolar en enazından benm gördügüm araçlar böyleydi.burdaki meg.de bulunan bir 6 serisinde görmüştüm 4 sıra çekilmişti kaputa bmw ambleminden silecek yerine kadar 4 ek yeri belli oluyodu

yusufcan_k
15-06-2010, 22:27
GMG garaja bi ugra istersen ankarada :)

redbaron
16-06-2010, 00:36
fiyat uçuk ya ... :confused: kaputu boyatırım 3-4 sene sonra daha ucuza gelir ne anladık bu işten... Peki bu malzemeyi nasıl bulabiriz? Birkaç tane 90x30 şeklinde satılanlardan buldum 30 lira civarı malzeme kendim yaparım olmazsa. Ancak komple kaplanacağı için daha büyük film lazım...??

kaputta boya olunca satarken kazalı diyorlar işte anlatamıyorsun derdini bizim millet biraz cins.komple boyamakla aynı fiyatlara gelir herhalde.malzeme yurtdışından ithal çok pahalı malzeme solarguard en iyisiymiş.şeffaf bir film tabaka,özel malzeme,çok zor bükülüyor,çok kıvrımlı kaputlara olmuyormuş.biraz esneterek ve ısıtarak büküp uyguluyorlar.30 liralık malzeme kalitesizdir muhtemelen solar guard gibi değildir,45lik-60lık 90lık fln diye satılıyor enleri sabit,çok ek yeri olursa hoş durmaz çünkü belli oluyor ve genelde uygulayan yerler komple kaput filmini pek tavsiye etmiyorlar,aracın taş gelebilecek en kolay yerleri tespit edip oradan itibaren filmi çekiyorlar,geriye kalan yerler kaputun eğiminden dolayı taş gelme ihtimali çok zayıf olduğu içinmiş.eğer solarguard malzemeyi türkiyede yada yurtdışında ucuza bulursan hiç kaçırma bence.yeteneğin varsa kendinde yaparsın ama sert malzeme olduğu için kesimi baya zor.ziebart,sonax gibi boya koruma yapan çoğu firmada mevcut bu film.

yavuz364
16-06-2010, 15:29
ben de bu kaput koruma filminden yapıcam hatta elimde 10 metre var :) ancak kaputum da taşlar yüzünden boya atmaları var 2-3 tane (daha 2 ay önce boyandı ama yinede oldu) onları lokal boya mı yapmak gerekir ?

lnd_samet
16-06-2010, 15:35
şu boya kalınlığı nasıl olcak bilen varmı???

PaSHa-brk
16-06-2010, 15:51
Aracımda ziebart'ınkini kullanıyorum.Renk farkı filan olmuyoo bitim yerinden anlayan oluyoo o kadar canlı yani.Bu güne kadar bir cok taştan kurtarmıştır kaputumu. birazcık deforme olmaya başladı yeniden çektiricem(Satmazsam :) ).

bora1311
16-06-2010, 17:40
bi 407 de gordum, komple kaput koruma filmi yapılmıs, daha sonra sokulmus, vernigi kaldırıp gelmiş, cok kotu gorunuyordu... gunes yanıgı benzeri gibi bişey olmus...