PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 540bhp evo ıx mr

mig
15-06-2010, 03:48
Yeni bir pist setup yaptik, arac 2006 EVO IX, 6 ileri sanzuman dayanacak gibi gorunuyor simdlik :) 4250 RPMde 80kgm tork var, cok tepkili, ayni zamanda ustlerde yuruyen bir setup oldu. C.tesi marsa bastik, aksamustune dynoda tune ettik, sabaha karsi piste vardik, 3 saat uyku ile cikip 30 derece sicakta butun gun limitlerde gazladik, araba gik demedi.

tahmini 300BHP 93 model bir M3 beni cok zorladi, yaris lastigi ve iyi pilot farkini guzel bir sekilde ortaya cikardi. Takip ederken gecmeye niyetliydim ama benzin isigi gozume takildi, takibi birakmak zorunda kaldim, cikip 110 oktan ile doldurdum. Zaten 1.5 bar deneyecektim gunun sonlarinda, piste tekrar cikarken basinci actim, M3 tekrar denk geldi :)

sizlerle paylasmak istedim.

sevgiler, saygilar

cenk

j0ncVs4RJPc
RnVTykGN-Ks

BoraÇİFTÇİ
15-06-2010, 05:23
turbo ne tomei 7960 mı?

mig
15-06-2010, 05:43
tomeiden o kadar guc cikmiyor, bizim dynomuzda max 420BHP cikardi. Yeni modeli dizayn asamasinda, Protipi bekleyemedik, 30R taktik.

PİYAN
15-06-2010, 09:11
stock motormu evo9

sulhi
15-06-2010, 09:28
:) nasıldan hırs yapmiş 1,5 lara almiş ..

alp1903
15-06-2010, 11:48
Link alabilirmiyiz Cenk abi.

__FrK__
15-06-2010, 12:03
ne guzel ya '' çıktık piste butun gün gazladık '' :) darısı bizlerin başına ;)

doush
15-06-2010, 13:15
Bmw nin sesi çok güzeldi hatchback olan zaten gtr2 de sesini sevdiğim bir otomobil (hayallermz oyundan öteye geçemiyor tabi :) ) sizin aracınız ve yarış çizginiz de çok iyi :)

S2K lar nereye kayboldu bir anda :D

cembozbey
15-06-2010, 17:41
simdi izledim m3 mukemmel viraj almıs evoda basıncla bambaska bişe olmus:)

Jam da Joker
15-06-2010, 17:44
link olsa iyi olurdu

http://www.youtube.com/watch?v=RnVTykGN-Ks&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=j0ncVs4RJPc&feature=player_embedded

Onrcn
15-06-2010, 18:28
otomobil baya iyi olmus fakat sizin antrenmana ihtiyaciniz var : )

Videolardan anladigim soft bir surus karakteriniz var, bazi virajlarda cok icte kalmissiniz aracinn gucu disari acacak kadar var anladigim kadariyla. Cok daha iyi sureler cikabilir. M3 viraj cikislarini cok iyi kullanmis. Biraz gec girmissiniz virajn icine, bazi virajlarin karakteri nedeniyle oyle kaldiginizi gordum ama bazilarinda daha erken ice girmeniz faydali olacaktir.

Tabii bunlari biliyor da olabilirsiniz yada soylediklerim yanlis ta olabilir cunki aracin icinde neler oluyor nasil tepki veriyor bilmiyorum, sadece video ya bakarak yorum yapabiliyoruz tabi buradan :)

mig
15-06-2010, 19:33
stock motormu evo9

motor 2.3 Tomei stroker, detaylar soyle;
Tomei 2.3L stroker kit
Tomei typeR camshafts
OE exhaust manifold (not ported)
GT3076R .82 A/R turbo & 44mm tial wastegate
garageGT FMIC intercooler
garageGT downpipe & test pipe
Tomei prototype Expreme Ti cat-back exhaust
4" (100mm) intake pipe, HKS 100mm filter & custom airbox
HKS SSQV recirculated blowoff valve
MP Tuning AEM EMS v2 #0001
HKS Hipermax II Pro coilovers & Swift springs
Cusco front & rear sway bars
Performance Friction rotors & race pads
Carbonetic single carbon blade clutch & OE flywheel
18x9 wheels & 255/35/18 Toyo R1Rs (140 trearwear)
Full interior / 3180lbs (1445kg) / OE bumper & wing

dyno bilgileri, resimler
http://garagegtlinks.blogspot.com/2010/06/garagegt-evo-ix-mr-new-engine-setup.html

mig
15-06-2010, 19:34
:) nasıldan hırs yapmiş 1,5 lara almiş ..

sabah sabah yuksek basinca gerek yok :) hirsi kontrol etmek lazim :D iyi denk geldi ama ahahha dedim gel bakalim simdi :D

mig
15-06-2010, 19:36
ne guzel ya '' çıktık piste butun gün gazladık '' :) darısı bizlerin başına ;)

basinci abartmazsak butun gun yarisiriz, abartirsak araba garajdan cikmaz kardes

amin

mig
15-06-2010, 19:37
Bmw nin sesi çok güzeldi hatchback olan zaten gtr2 de sesini sevdiğim bir otomobil (hayallermz oyundan öteye geçemiyor tabi :) ) sizin aracınız ve yarış çizginiz de çok iyi :)

S2K lar nereye kayboldu bir anda :D

arac iyi, cizgi fenal degil, s2000ler cok iyi :D

mig
15-06-2010, 19:40
simdi izledim m3 mukemmel viraj almıs evoda basıncla bambaska bişe olmus:)

M3 bayaaa iyiydi :icon_tup: :icon_tup:

viraja giris hizi, viraj ortasi hizi benden yuksekti, ben cikislarda avantajliydim. Yaris lastigi lazim artik bizim arabaya sokak lastigi ile yapabilecegi bu kadar bu pistte.. 1sn daha iyi zaman cikardim gecen yarisa gore 100HP fark ile :hahaha:

mig
15-06-2010, 19:49
otomobil baya iyi olmus fakat sizin antrenmana ihtiyaciniz var : )

Videolardan anladigim soft bir surus karakteriniz var, bazi virajlarda cok icte kalmissiniz aracinn gucu disari acacak kadar var anladigim kadariyla. Cok daha iyi sureler cikabilir. M3 viraj cikislarini cok iyi kullanmis. Biraz gec girmissiniz virajn icine, bazi virajlarin karakteri nedeniyle oyle kaldiginizi gordum ama bazilarinda daha erken ice girmeniz faydali olacaktir.

Tabii bunlari biliyor da olabilirsiniz yada soylediklerim yanlis ta olabilir cunki aracin icinde neler oluyor nasil tepki veriyor bilmiyorum, sadece video ya bakarak yorum yapabiliyoruz tabi buradan :)

evet daha iyi sureler cikacaktir zamanla, bu pist amerikada bati tarafindaki en hizli pist. Acikcasi korkuyorum biraz 8. ve 9.virajlardan. 220-230kmh ile daliyoruz 8e, saga sola yukari asagi zip zip, zaten kasktan belli oluyor :) 9a dalmakta baya kasiyor :) duzlugun sonunda 240-250kmh, ani fren, 200 ile daliyoruz 1e :) Hata kabul etmiyor..yaris lastigi olsa cesaretim artar.. videoda belli olmuyor ama frenajda araba stabil degil, surekli duzelttim gotunu basini. Kafadanda kayiyor..bir sonraki yarista kesin lastik aliyorum ;)

8 ve 9 da takla atanlar, hatta olenler oldu, sabah zaten herkesi uyariyorlar ucmayin diye :)

M8ygjttKdF4

sulhi
15-06-2010, 19:50
sabah sabah yuksek basinca gerek yok :) hirsi kontrol etmek lazim :D iyi denk geldi ama ahahha dedim gel bakalim simdi :D

denk gelince acısını cıkarınca keyfın yerıne gelmiştir ama :)

mig
15-06-2010, 19:53
denk gelince acısını cıkarınca keyfın yerıne gelmiştir ama :)

gelmezmi abiiiii :D acaip bilenmistim zaten ahahahha

XoR
15-06-2010, 20:19
evet daha iyi sureler cikacaktir zamanla, bu pist amerikada bati tarafindaki en hizli pist. Acikcasi korkuyorum biraz 8. ve 9.virajlardan. 220-230kmh ile daliyoruz 8e, saga sola yukari asagi zip zip, zaten kasktan belli oluyor :) 9a dalmakta baya kasiyor :) duzlugun sonunda 240-250kmh, ani fren, 200 ile daliyoruz 1e :) Hata kabul etmiyor..yaris lastigi olsa cesaretim artar.. videoda belli olmuyor ama frenajda araba stabil degil, surekli duzelttim gotunu basini. Kafadanda kayiyor..bir sonraki yarista kesin lastik aliyorum ;)

8 ve 9 da takla atanlar, hatta olenler oldu, sabah zaten herkesi uyariyorlar ucmayin diye :)

M8ygjttKdF4

Pist cidden ürkütücüymüş :) videodaki kişi 8'. virajdamı patlıyo sayamadım.

Onrcn
15-06-2010, 20:38
felaket patlamis arkadas gercekten ama sizin araba daha stabil.. bu inanilmaz zipliyor, video da fark ettim durmaya calisirken duzeltmelere gerek duyuyorsun. Ama tabi cesaret isi, video dan izleyince hava hos : )

doush
15-06-2010, 20:50
arac iyi, cizgi fenal degil, s2000ler cok iyi :D

çizgi konusunda kesinlikle lastiklerinizle alakalı bir şey. ya yanlış girdi viraja derken bakıorm ki virajın devamında doğru çizgidesiniz. Aslında bildiğim bi pistti ama unutmuşum biraz o yüzden tam şey ettiremedim :D Çoğu zaman kafadan kaymadan dolayı dışta kalıyorsunuz onun dışında gayet iyiydi :) Ama bu pistin en zorlu noktası şu. Tepe şeklinde olan virajlar.Neredeyse her virajda apex kör noktada.. Böyle bir durum olmasa çok daha iyi yapabileceğinize inanıyorum. ah ben de çıkabilsem şu pistlere :D

mig
15-06-2010, 21:06
Pist cidden ürkütücüymüş :) videodaki kişi 8'. virajdamı patlıyo sayamadım.

9da patiliyor.. 8den 9a gecis cok zor, aci cok dar hizli girince disari atiyor insani, dua ediyorsun acilmasin araba diye :) sonra kapanman lazim ama bu arkadas cok erken kapanmis, o yuzden disari acilmis cikista.. kotu senaryo :(

http://www.willowspringsraceway.com/trackinformation/images/RoadCourseLg.gif

mig
15-06-2010, 21:08
felaket patlamis arkadas gercekten ama sizin araba daha stabil.. bu inanilmaz zipliyor, video da fark ettim durmaya calisirken duzeltmelere gerek duyuyorsun. Ama tabi cesaret isi, video dan izleyince hava hos : )

evet biz suspansiyon ayarlarini cok abartmiyoruz, sertlik 6/36 su an :) duz pist olsa daha sert yapariz ama bu pist degil sanki dag yolu :) lastiklerde "cupping" oldu, turkcesini bilmiyorum :) duz degiller kafadan kayma buna sebep oluyor, zaten 1.5 senelik lastikti omrunu doldurdu artik ;)

mig
15-06-2010, 21:10
çizgi konusunda kesinlikle lastiklerinizle alakalı bir şey. ya yanlış girdi viraja derken bakıorm ki virajın devamında doğru çizgidesiniz. Aslında bildiğim bi pistti ama unutmuşum biraz o yüzden tam şey ettiremedim :D Çoğu zaman kafadan kaymadan dolayı dışta kalıyorsunuz onun dışında gayet iyiydi :) Ama bu pistin en zorlu noktası şu. Tepe şeklinde olan virajlar.Neredeyse her virajda apex kör noktada.. Böyle bir durum olmasa çok daha iyi yapabileceğinize inanıyorum. ah ben de çıkabilsem şu pistlere :D

evet valla zor pist, her seferinde ogrendim diyorum teoride ama pratik uygulamada sinifta kaliyorum :) piste cikmak kolay, ben isterimki istanbul park kiralansin fiyatlar ucuzlar eger katilimci cok olursa..efor sarfetmek lazim, ben istanbulda olsam yakalarindan dusmem pist gunu icin :D

Onrcn
15-06-2010, 21:16
aslinda genelde drag setup lari yapiliyor pist icin yol tutus icin cok ugraslar veren insanlar olsa bence daha sık time trial vs yapilabilir. Drag lara insanlar daha cok para harciyor : )

BlackEmperor
15-06-2010, 21:27
ne güzel bişeydir imkanların bol olması. maşallah aracınıza keyifli denemeler...

mig
15-06-2010, 22:02
evet dedigin gibi drag ve roll icin yapiliyor hep setuplar, pist meraklilari var sayi az.. talep olsa bence pist gunleri baslar ordada..

imkan yok demeyelim bence.. kac yildir pist orda yarisan yok diyelim :(

doush
16-06-2010, 02:33
evet dedigin gibi drag ve roll icin yapiliyor hep setuplar, pist meraklilari var sayi az.. talep olsa bence pist gunleri baslar ordada..

imkan yok demeyelim bence.. kac yildir pist orda yarisan yok diyelim :(

Talep olsa bile değişmiyorki durum. İstanbul Park için daha önce 500 euro muydu ben tam hatırlamıyorum ona yakın para ödendi kişi başı. Nurburgringe aylık girmek istediğinizde daha az para veriyorsunuz :D

mig
16-06-2010, 03:04
Talep olsa bile değişmiyorki durum. İstanbul Park için daha önce 500 euro muydu ben tam hatırlamıyorum ona yakın para ödendi kişi başı. Nurburgringe aylık girmek istediğinizde daha az para veriyorsunuz :D

valla burda biz $170-200 veriyoruz, 50-60 arac oluyor. Laguna seca gibi daha kaliteli pistler $250 civari, bence istanbul park icin $300 verilir :) 500 euro cok pahali, konusun pazarlik edin illa olacak bu is, beni oralara getirtmeyin :D

R-13239
16-06-2010, 05:06
Abi 20 Agustos - 20 Eylul arasi var mi San Diego'da pist organizasyonu kismetse orada olacagim , canli izlemek isterim..

Kaan Okcuoglu

mig
16-06-2010, 17:39
Abi 20 Agustos - 20 Eylul arasi var mi San Diego'da pist organizasyonu kismetse orada olacagim , canli izlemek isterim..

Kaan Okcuoglu

Selam Kaan, 15 agustosta 1 tane var (Autoclub speedway fontana), sonra uzun bir ara veriyoruz ekim ayina kadar. Tarihleri degistirme imkanin yoksa san diegoda autocross yada drag seyrederiz seninle..

mitsubishi_boy
17-06-2010, 10:15
Maaşallah araç çok güzel ama daha stabil kalmasını sağlayacak ekipmanlar istiyor. Mood:Racer'e geçicek olursam pratikte de sorun var gibi:D
Görünümü de harika.

K.O.
17-06-2010, 12:52
izlemesi bile cok zevkli sürmesi nasıldır allah bilir.kazada kötü olmus aman dikkat.

mig
17-06-2010, 18:08
lastik sorunun beni enteresan seyler yapmaya zorluyor :) insallah daha iyi olacagim..

alt devirler cidden cok zevkli :) 35R taksaydik bu kadar iyi olmazdi..

dikkat ediyorum elimde geldigince :) o zamanda sure cikmiyor ama