PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konya otodrag mahalli-2

E30///M3
15-06-2010, 11:18
27 haziran pazar günü 2.ayak için TOSFED e yönetmelik gönderildi..altyapı eksikliklerinden dolayı memnuniyetsizliklerin tekrar yaşanmaması için 30 araçla sınırlı ücreti yatırılarak ön kayıt sistemi ile katılacak aracın varsa 400 mt zamanı veya beyana dayalı zamanı ile seçici olarak düzeyli bir yarışma yapmayı planlıyoruz.elde olan imkanlarla istek ve öneriler değerlendirilerek iyi bir yarış düzenleyerek kötü intibayı silmek istiyoruz.Organizasyon içinde yokum sadece gözlemciyim klüp elde imkan olduğu halde yerine getiremediği her konuda kötü puanı alacaktır benden.katılımlar için şimdiden ön kayıt yaptırarak seçilmiş 30 kişilik listenin oluşmasını sağlayalım.amaç en iyi araçlarla yarışma düzenlemek 15sn nin üstü araç düşünmüyoruz fakat klüpde bir yarış düzenlerken ve organizasyon masraflarını amorti etmeli. kulüplerin bütçesi zarar karşılayacak noktada değil.kalbur üstü araçlar bir an önce kaydını yaptırırsa kayıtları kapatıp ayrış gününü bekleyelim.bende BUGARU mu tekrar pistlere döndürmek istiyorum 27 sine yetişmeyebilir ben 4temmuz önerdim benim durumumda olanlar varsa erteleme alırız belki 1 hafta ;)

Erol
15-06-2010, 11:32
sözüm size deil yanlış anlaşılmasın ama..

bence kötü intibarı silmek için öncelikle secici deil yapıcı olunmalı mesela 30 aracla sınırlanmamalı + 15 sn. üstü arac düşünmüyoruz demişsiniz bunlar intibarı silmez artırır bence..

ilk yarışa bakılarak yanlışlar giderilmeli ve daha iyi bir hizmet sunularak bence konya kurtarılmalı derim.

saygılar

E30///M3
15-06-2010, 12:02
padok alanının yetersizliği karmaşanın birinci kaynağı 50 arabayı almıyor padok olumsuzlukların %50 si ordan başlıyor.30 araba niye 30 arabalık bir katılım organizasyon masraflarını başabaş noktaya getiriyor.+15 i almayalım bir sınr kriter koymak zorundayız 30 arabada seçici olmak için.lütfen sorunları çözümleri ile dile getirelim.bende elden gelenleri yapmaları için baskı kurayım.

Caesar
15-06-2010, 12:04
padok alanının yetersizliği karmaşanın birinci kaynağı 50 arabayı almıyor padok olumsuzlukların %50 si ordan başlıyor.30 araba niye 30 arabalık bir katılım organizasyon masraflarını başabaş noktaya getiriyor.+15 i almayalım bir sınr kriter koymak zorundayız 30 arabada seçici olmak için.lütfen sorunları çözümleri ile dile getirelim.bende elden gelenleri yapmaları için baskı kurayım.

Hocam boşuna uğraşma derim önceki organizasyondan sonra kimsenin katılmak isteyeceğini sanmıyorum.

mmustu
15-06-2010, 12:07
abi organizatörlerin iyi organize olması gerekiyor bence araç sayısını kısıtlamakla önüne geçemezsiniz

padok alanında bir karmaşa oluyor evet ama araç sahipleri ve yanlarında max 2 kişi olacak şekilde organize edilmeli bence asıl kalabalığı araç sahipleri değil izlemeye gelenler yapıyor

eğer organizatörler biraz birşeyler öğrendi ise ders aldılarsa yapılmayacak iş değil ;)

tarantino
15-06-2010, 12:16
abi organizatörlerin iyi organize olması gerekiyor bence araç sayısını kısıtlamakla önüne geçemezsiniz

padok alanında bir karmaşa oluyor evet ama araç sahipleri ve yanlarında max 2 kişi olacak şekilde organize edilmeli bence asıl kalabalığı araç sahipleri değil izlemeye gelenler yapıyor

eğer organizatörler biraz birşeyler öğrendi ise ders aldılarsa yapılmayacak iş değil ;)
:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

KSK-VTEC
15-06-2010, 12:23

mmustu yarışcının yanında 2 kişi çok bence 30*(pilot+2 mek.)=90 yapar zaten, sadece o grupta kalkıcak arkadşların mekanikerleri olması lazım bunuda her gruba ayrı renklerde bileklikler çözebilirler ve son olarak konyada güvenlik elemanları varmı bilmiyorum ama bizim akhisardakiler baya despottu işimizede yaradı

07LB726
15-06-2010, 12:25

bence cok haklı zaten kalabalık ve kargaşayı sadece padokta yaşanıyor ve tabiii izlenecek yer bence 30 araba ve 15 sn ustude yanlış iyi bir organizasyon olur ise araç sayısı çok fazla sorun yapmaz ama tabi sizin fikriniz kol bandı siztemi akhisardaki gibi yaparsak şöför ve iki mekanik diye diğerleri de alınmaz ise padok alanı sorunu çözülür. diye düşünüyorum

mmustu
15-06-2010, 12:28
abisi haklısın tabi ben misal olarak söyledim bunu ;)

en son konya yarışında acaba kaç yüz kişi vardı padokta :D

bileklik güzel bir öneri ama izmitte mesela katılımcıya boyna asmak için kart veriliyordu izleyiciyede öyle birşeyde olabilir ;)

yani sonuçta kafa yorulursa önlem alınabilir

ellerinize sağlık akhisar nasıl oldu daha ilk yarış birde ;)

konyada kaç tane yarış oldu hesapta daha tecrübeliler yani olmaz diye birşey yok aslında

07LB726
15-06-2010, 12:37
abisi haklısın tabi ben misal olarak söyledim bunu ;)

en son konya yarışında acaba kaç yüz kişi vardı padokta :D

bileklik güzel bir öneri ama izmitte mesela katılımcıya boyna asmak için kart veriliyordu izleyiciyede öyle birşeyde olabilir ;)

yani sonuçta kafa yorulursa önlem alınabilir

ellerinize sağlık akhisar nasıl oldu daha ilk yarış birde ;)

konyada kaç tane yarış oldu hesapta daha tecrübeliler yani olmaz diye birşey yok aslında

abi ben manavgatta oturuyorum ve yarışmak istıyorum ama yarış pisti (konya )bulunduğum yerden max 2,5 saat uzaklıkta akhisar 7,5 saat ama konyaya iki kez izlemeye gittim ve ikisinden de memnun diilim akhisarda olsun şimdi yola çıkarım hiç kimse beni yanlış anlamasın ama konya gerçekten güzel bir pist ama iyi bir organissyonla bu irtibayı silineceğini düşünüyorum bu pistler pazar yeri yada kamyon garajı olmasın gidelim gazlayalım ve eminim şu an benim gibi düşünen bir sürü insan var. mesfe yada başka şeyler önemli diil ltf bu sefer iyi bir organizasyon olsun

mmustu
15-06-2010, 12:49
valla konyada şuanda seyirci tarafındaki beton yüksekliği ne kadar acaba ?

hami tribün yapılmayacak bir süre daha orası belli en azından betonun kenarına profil direkler dikilip üstüne bu çatılara falan kaplanan bi malzeme var oluklu adı dilimin ucunda eternit mi ne en azından öyle birşey yapılıp güneş ten kurtarabilirler ;)

RCkid
15-06-2010, 13:01
yakın olması nedeniyle tekrar gitmek istiyorum ama geçen sefer yaşananlar nedeniyle pek gidesim gelmiyor, o klüp organizasyonuyla da işler düzelir mi bilemiyorum

mmustu
15-06-2010, 13:09
ya seyirci için kum tepe olayı çok saçma pistin o kumdan anası ağlar

dediğim gibi o kısmı temizleyip profil direkler ile üstünü eternit kaplayıp tribün olmasada seyirciyi güneşten koruyabilirsiniz kum olayıda ortadan kalkmış olur ;)

padok alanınada katılımcı artı 1 kişi alırsınız kalabalık olmaz

Dino®
15-06-2010, 13:52
İyi bir güvenlik şirketi ve güvenlik şirketini iyi yönlendirecek bir yönetici olursa kalabalığın önüne geçilir. Süre ölçüm sistemini modifiye ettiniz mi nasıl şu an ?

RADEON
15-06-2010, 15:01
şu yarışı ankarada yapmanın olanağı yokmudur?

E30///M3
15-06-2010, 15:17
ya seyirci için kum tepe olayı çok saçma pistin o kumdan anası ağlar

dediğim gibi o kısmı temizleyip profil direkler ile üstünü eternit kaplayıp tribün olmasada seyirciyi güneşten koruyabilirsiniz kum olayıda ortadan kalkmış olur ;)

padok alanınada katılımcı artı 1 kişi alırsınız kalabalık olmaz

tribün işi kulübün altından kalkacağı bir iş değil maddi açıdan.kum tepe işide fikir olarak f1 örnek gösterilerek hiç olmassa bunu yapın denmişti zamanında konya kulübe.şu an o konuda yapılacak hiçbirşey yok.reklam yapılmayacak ki seyirci gelmesin
gelende imkanları göz önüne alarak gelsin.
padok alanı için 1+1 mekaniker doğru tespit böyle düşünülüyor ve yapılacak.

E30///M3
15-06-2010, 15:23
süre ölçüm sisteminin en son şekli
1. fotoselden yanaşan araç için birinci beyaz yanacak 2. fotoseli görünce ikinci beyaz yanacak ve her iki otomobil içinde 2 şer beyaz yanınca sistem kurulmuş olup 15 sn sayacak sarı yanacak.sarı yandıkdan sonra 3 ila 6 sn arası yeşil yanacak.yeşille hareket eden araçların süreleri ayrı ayrı fotoselden geçince başlayacak.yanındaki araçdan x sn sonra kalkan araç o kalkışda geçilmiş sayılacak.bu x süre sizler tarafından belirlensin.

mmustu
15-06-2010, 15:36
tribün işi kulübün altından kalkacağı bir iş değil maddi açıdan.kum tepe işide fikir olarak f1 örnek gösterilerek hiç olmassa bunu yapın denmişti zamanında konya kulübe.şu an o konuda yapılacak hiçbirşey yok.reklam yapılmayacak ki seyirci gelmesin
gelende imkanları göz önüne alarak gelsin.
padok alanı için 1+1 mekaniker doğru tespit böyle düşünülüyor ve yapılacak.

abicim tribün maliyetinin ne kaddan tuttuğunu vede o işin olmayacağını biliyorum

ben sadece bu yarış içinde söylemedim madem tribün işi zor o zaman farklı tedbirler alınabilir

benim söylediğim olayın korkunç paralar tutacağını zannetmiyorum eternit denen zımbırtının eni 70-80 cm boyu nerdeyse 1,5 metre 400 metre boyunca kaplansında demiyoruz zaten hatırlarsın körfezde padokla pisti ayıran alanda bu dediğime benzer bir yer var hani foto çekenler vs vs oradan izler yarışı o tarz bişi profil borudan direkler ve üstüne eternit ;) hani bu sadece bir fikir ucuz yollusundan

diğer türlü o kumun rüzgarda piste saçıldığında nasıl sorun olduğuu sen benden çok çok daha iyi bilirsin abi yıllrın tecrübesi ile :)

aga81
15-06-2010, 15:37
işallah bu sefer istediğiniz gibi olur Allah yardımcınız olsun

** bişey dicem 4 temmuzda düzce dragları var tarıhınızı ona göre belırleyın derım

Göki,ZD
15-06-2010, 15:39
Hasan abi seyircilerin bi bölümünü soldaki araç dönüşü için tahsis edilen yere alınsa ??? nasıl olsa orası kapalı araç dönüşü yapılmıyor ordan. akhisarda insanlar oralardan izliyor 2 taraflı olarak. bi sıkıntı olmaz. böylece padokdaki kalabalıkdan kurtulmuş olunur.

OmerRS
15-06-2010, 15:44
Peki yarışmacılar pistim tamamen dışına alınsa? Kalkacakları zaman 2 araç kapıdan içeri alınır, orada da kalabalık olmaz. Arabaların yanında durmak isteyenler de durur rahat rahat nasılsa yarışın olduğu yerin dışındalar.

E30///M3
15-06-2010, 15:44
abicim tribün maliyetinin ne kaddan tuttuğunu vede o işin olmayacağını biliyorum

ben sadece bu yarış içinde söylemedim madem tribün işi zor o zaman farklı tedbirler alınabilir

benim söylediğim olayın korkunç paralar tutacağını zannetmiyorum eternit denen zımbırtının eni 70-80 cm boyu nerdeyse 1,5 metre 400 metre boyunca kaplansında demiyoruz zaten hatırlarsın körfezde padokla pisti ayıran alanda bu dediğime benzer bir yer var hani foto çekenler vs vs oradan izler yarışı o tarz bişi profil borudan direkler ve üstüne eternit ;) hani bu sadece bir fikir ucuz yollusundan

diğer türlü o kumun rüzgarda piste saçıldığında nasıl sorun olduğuu sen benden çok çok daha iyi bilirsin abi yıllrın tecrübesi ile :)

proje spor toto ya gitti ödenek çıktı çıkacak ihale filan derken tribün işi bu sene hayal
sağ tarafdaki beton arkasına tek sıra seyirci duvar üstüne çıkmadan ayağını elini sallamadan kenarda dursa problem kalmayacak ki.Akhisar farklımı değil pist açısından aynı ama Konya seyircisinin duru yok:( kum tepeleride yağmurlardan sonra ot tepeleri olmuş ve erezyona karşı kendi önlemini kendi almış tepecikler :D son haberler bölee

E30///M3
15-06-2010, 15:48
Peki yarışmacılar pistim tamamen dışına alınsa? Kalkacakları zaman 2 araç kapıdan içeri alınır, orada da kalabalık olmaz. Arabaların yanında durmak isteyenler de durur rahat rahat nasılsa yarışın olduğu yerin dışındalar.
o zaman yarışmacılara güneşin altında çok fazla eziyet etmiş oluruz.servis alanı olarak hizmet verilebilecek bir alan değil orası.ancak şu olabilir teknik kontrol öncesi dışarda olan araç teknik kontrolden sonra içeri alınarak süre kalkışlarını yapıp padokda park edebilir.

Göki,ZD
15-06-2010, 15:49
proje spor toto ya gitti ödenek çıktı çıkacak ihale filan derken tribün işi bu sene hayal
sağ tarafdaki beton arkasına tek sıra seyirci duvar üstüne çıkmadan ayağını elini sallamadan kenarda dursa problem kalmayacak ki.Akhisar farklımı değil pist açısından aynı ama Konya seyircisinin duru yok:( kum tepeleride yağmurlardan sonra ot tepeleri olmuş ve erezyona karşı kendi önlemini kendi almış tepecikler :D son haberler bölee

orda devreye güvenlikçiler giricek abi, akhisarda 1-2 kere kol bacak sarkımı oldu start verilmedi, mikrofondaki arkadaş güzel dille anons yaptı en fazla 30 sn. geçikme yaşandı. öle aloooo çek ulan ayagını ben bırakıyorum Allah için yeter ya lar ile seyirciyi azarlarsa bizim milletimiz herşeyi yapar malesef. tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır :)

mmustu
15-06-2010, 15:50

:hehe: bu güzeldi abi

hayırlısı olsun ne diyelim :)

E30///M3
15-06-2010, 15:50
Hasan abi seyircilerin bi bölümünü soldaki araç dönüşü için tahsis edilen yere alınsa ??? nasıl olsa orası kapalı araç dönüşü yapılmıyor ordan. akhisarda insanlar oralardan izliyor 2 taraflı olarak. bi sıkıntı olmaz. böylece padokdaki kalabalıkdan kurtulmuş olunur.

:D aklın yolu bir abimm aynı şeyi yazmışız aynı anda ama ben msjı geç göndermişim.yarış komiseri ile konuşmak lazım nasıl olsa geçen yarış sabotaj göron kesilen kablo içeri alındı bir tehlike yok tabi seyirci seyirci gibi durursa.

E30///M3
15-06-2010, 15:52
orda devreye güvenlikçiler giricek abi, akhisarda 1-2 kere kol bacak sarkımı oldu start verilmedi, mikrofondaki arkadaş güzel dille anons yaptı en fazla 30 sn. geçikme yaşandı. öle aloooo çek ulan ayagını ben bırakıyorum Allah için yeter ya lar ile seyirciyi azarlarsa bizim milletimiz herşeyi yapar malesef. tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır :)

doğrusunda hem sipikerde hem seyircide fark var diye düşünüyorum ben.

MKT
15-06-2010, 23:24

göki çok güzel söylemiş.önceki yarışa gidemedik kısmet olmadı iyikide gitmemişiz dedik.busefer gelmek istiyoruz kısmet olursa.hem kaliteli bişeler olsun,hemde sonradan kötü konuşulmasın.illaki olacaktır pürüzler bikaç aksaklıklar bunlar doğal.ama başlı başına felaket olursa bu seferde, eminim orası çok sürmez halk pazarı olur.yada oto pazarı felan yaparlar orayı.gidecek arkadaşların listesi varmı? yada şimdiden belli olan araçlar varmı

kop42
16-06-2010, 08:05
hasan abı konuyu acmısın fakat sözlerım sana değil kesınlıkle yanlıs algılanmasın;

bu organızasyonu yapıcak suleyman 83 kendını daha duzgun bır organızasyon yaparak affetırmekmı ıstyor once cıksın gecen seferkı yarısın kırıtıgı ıcın ınsanlardan ozur dılesın önce bı eğilsin kırılsın mahcup oldum desın paraları fazla fazla aldım ama bı halt edemedım desın sonra desınkı eger ıstersenız ben agır abılıgımden vazgecıp bı yarıs duzenlemek ıstiyorum nedersınız;

bizde sana önerılerımızı sölerız suleyman önce anos yapan adamı degıstırırsın sonra guvenlıgı degıstırırsın padok alanını buyutur oraya arac sahıplerı ve mekanıkler dısında kımseyı almazsın fazla aldıgın para ıcın bu sefer kendını afetırmek adına bı oncekı yarısa gelenlerden ındırımlı ucret alırsın sistemını duzeltırsın sonra trıbun yapamıyorsan oraya hangı akla hızmet kum dokturduysen beton dökturursun kı pıstın ortasına kum gelmez sonra kendınle ilgili sorunları haldersın orda kasıla kasıla yurumez herkezle ılgılenıcek sekılde olursun once yarısı yapmadan konya haklını uyarırsın dersınkı sızlerın yuzunden itibar kaybedıyoruz insan gibi izleyin dersın yarısan arabalar piste gırmek ıcın gerı dondugunde elınızdekı su şişerlini yarısmacı kısılere atmayın diye uyarırsın..bunları yaparsan 1 yarıs ızlerım baktım oluyor gelır katılırım yoksa gelmem...

katılcak arkdaslara basarılar dılerım.ve son kez katılcak kişilere derımkı 1000000 kez düşünün konyanın drag konularını 2 ser kez okuyun ondan sonra karar verıp katılın derım

mmustu
16-06-2010, 08:17
valla burada kopa katılıyorum Hasan abi sana saygımız sevgimiz büyük sakın üstüne alınma

ama hesapta süleymanın klübü organize edecek yine bu yarışı ve adam geçen seferden beridir tek bir yorum yapmadı şimdi nasıl gelip orada insanların yüzüne bakacak

Erol
16-06-2010, 08:25
işte abi herkezin derdi aynı herkez hemen hemen aynı şeyi anlatmak istiyor..

bu arada akhisarda yaptıgımızı yapın eger gzl bir katılım olursa..aracları pist içinden döndürün yandaki yolada seyirci alın ve güvenlik elemanlarının olaması şart..

07LB726
16-06-2010, 09:19
kop haklı abi bana çok yakın olan bir yere bende gitmeyecem bu sadece prensip meselesi bu sefer izlemeye gidecem eger güzel olur ise bir dahakine bende katılırım ama aynı olaylar olur ise konya defterini bende kapatırım iki senedir aynı hiç değişiklik yok

AşkınS.
16-06-2010, 09:40
4 temmuz düzceye bekliyoruz herkesi.Tarih 4 temmuz olmasın lütfen :)

gencpower
16-06-2010, 10:52
4 temmuz düzceye bekliyoruz herkesi.Tarih 4 temmuz olmasın lütfen :)

koyun can derdinde kasap et :)

TUNCAY ÖNER
16-06-2010, 11:03
işte abi herkezin derdi aynı herkez hemen hemen aynı şeyi anlatmak istiyor..

bu arada akhisarda yaptıgımızı yapın eger gzl bir katılım olursa..aracları pist içinden döndürün yandaki yolada seyirci alın ve güvenlik elemanlarının olaması şart..

Fikir mantıklı.Böylelikle padok alanındaki kişiler ve yarışmacılar bile kenar bölümlerde yarış seyretmiş olur.

başalp
16-06-2010, 12:57
piste tribün yapılmadan hiç birşey olmaz... Onuda ancak Konya Büyükşehir Belediyesi yapabilir. Ona gidilip durumun izah edilmesi lazım... Padok alanına yabancı adam alınmaması lazım... Bu yönde bir çalışma yapılması lazım. Bakıldı olmuyor yarışı seyretmek ücretli yapılmadılır. toplanan hasılatlada tribün yapılabilir... değil 30 araba msuprayla msky kalksın yine aynı sıkıntı olur... Yazık oluyor millete okadar yol tepip geliyorlar Konyaya...

Pug
16-06-2010, 13:19
Konya Pistinin adi cikti 9'a inmez 8'e .. :confused::confused:

__FrK__
16-06-2010, 13:30
Konya Pistinin adi cikti 9'a inmez 8'e .. :confused::confused:

yanlız en verımlı pistte şu an o ya profesyonel bı danışmanlık hızmetı alınsın yada fikirleri derleyebılecek cıddı bı ekıp kurulsun ;) bazı şeylerı tecrube ederek ogrenmek daha kulfetlı olucaktır.

AşkınS.
16-06-2010, 17:51
koyun can derdinde kasap et :)

Anlamadım ?

ygtturbo
16-06-2010, 18:49
hasan bey ön kayıt derken tarih ve ücreti bellimi

ygtturbo
16-06-2010, 18:50
birde kalbur üstü demişsiniz ben bir tofaş sürücüsü olarak giremiyormuyum bu yarışa

ygtturbo
16-06-2010, 18:52
birde son sorum yine hersey dahil 195 ytlmi(SİGORTA LİSANS KATILIM)

kop42
16-06-2010, 20:49
yanlız en verımlı pistte şu an o ya profesyonel bı danışmanlık hızmetı alınsın yada fikirleri derleyebılecek cıddı bı ekıp kurulsun ;) bazı şeylerı tecrube ederek ogrenmek daha kulfetlı olucaktır.

evet sıze katılıyorum bazı seylerı tecrube ederek ögrenmek kısmana

fakat profosyonel bır pıst degıl asfalt yenı olabılır ama o kımsenın begenmedıgı ankara hıpodruma ben kurban olayım

GGN40
16-06-2010, 22:30
İnşallah aynı rezillikler yaşanmaz..

Onurkk06
16-06-2010, 22:56
evet sıze katılıyorum bazı seylerı tecrube ederek ögrenmek kısmana

fakat profosyonel bır pıst degıl asfalt yenı olabılır ama o kımsenın begenmedıgı ankara hıpodruma ben kurban olayım

ben de ah ankara ah diorum neyi varmış hipodromun acaba ben de çok merak etdim:confused:

kop42
16-06-2010, 23:14
tam bılgım yok ankara ıcın ama sanırım ızın alınamıyormus yarıs ıcın vs vs yıllardır orda yapılan yarıs ıcın nasıl sımdıkı senelerde ızın alınamıyor anlamıyorum

2 ıcnısı de sanırım pisti begenmıyorlar tozlu vs dıe :)

CGR328
16-06-2010, 23:15
tozunu ben süpürürüm onur abicim :D

tunch
17-06-2010, 02:44
ucretli olsun neyse parasi verelim girelim golgede oturarak keyifle izleyelim su draglari'da bir kere...

3rk4n
17-06-2010, 07:35
Konya bi önceki yarışta sporcuların oluşan sorunlarını halletmeden daha düzgün ve güzel bi organizasyon yapması zor görünüyor.

melih
17-06-2010, 07:38
konya orgz kötümüydu bu kdr şaşırdım valla gitmediğimz için bişe diyemiyorum dememede gerek yok yazılanlar herşeyi ortaya koyuyo

kop42
17-06-2010, 08:00
kötü ne kelıme rezıllık ötesıydı....katılcak kısılerde 10 sefer dusunsun derım artı kayıt ucretını burda yazılan mıktarmış gıbı düşünmeyın orda kafalarına göre zam yapıyorlar fazlasını alıyorlar kayıt yaparken de sanki siz düşmansınız gibi davranıyorlar nekadar yobaz kendını bılmez varsa elındekı yetkıyı bı halt sanan varsa oraya oturtmuslar

gidicek arkdaslar kayıt ucretı 190 felan denırse sız ne olur ne olmaz yanınızda fazladan para göturun orda 250 300 alırlar cebınızdekı tum parayıda kayıta yatırıp parasız kalmayın orda bankamatık felan uzakda para cekmek ıcın gıdemezsınız zaten gıdersenızde guvenlık gerı almam der aç kalırsınız benım gibi sıgarasız kalırsınız haaaa unutmadan bırde yanınızda ibrik felan göturun veya boş şaşal şişesi wc ye gıtmekde yasak cıkarsanız guvenlık geri almıyor yarısmacıyım dıyorsun alamam benı ılgılendırmez dıyor şaka değil haaaaa bunlar gerçek

aga81
17-06-2010, 08:01
koyun can derdinde kasap et :)neden aynı tarıhe denk gelsınkı ?

aga81
17-06-2010, 08:03
kötü ne kelıme rezıllık ötesıydı....katılcak kısılerde 10 sefer dusunsun derım artı kayıt ucretını burda yazılan mıktarmış gıbı düşünmeyın orda kafalarına göre zam yapıyorlar fazlasını alıyorlar kayıt yaparken de sanki siz düşmansınız gibi davranıyorlar nekadar yobaz kendını bılmez varsa elındekı yetkıyı bı halt sanan varsa oraya oturtmuslar

gidicek arkdaslar kayıt ucretı 190 felan denırse sız ne olur ne olmaz yanınızda fazladan para göturun orda 250 300 alırlar cebınızdekı tum parayıda kayıta yatırıp parasız kalmayın orda bankamatık felan uzakda para cekmek ıcın gıdemezsınız zaten gıdersenızde guvenlık gerı almam der aç kalırsınız benım gibi sıgarasız kalırsınız haaaa unutmadan bırde yanınızda ibrik felan göturun veya boş şaşal şişesi wc ye gıtmekde yasak cıkarsanız guvenlık geri almıyor yarısmacıyım dıyorsun alamam benı ılgılendırmez dıyor şaka değil haaaaa bunlar gerçek

hakkaten mi ya neyse işallah kendilerını affetırebılırler

mmustu
17-06-2010, 08:04
ya onur sende büyütme o kaddan artık tamam abi beceremediler işi süleyman efendininde çıkıp 2 kelime etmesi gerekirdi tamamen katılıyorum sana

ama bu işin gelişmesi içinde organizasyon ve katılım şart abi

kop42
17-06-2010, 08:06
mustu buyutmuyorumm gelıp cekseydın o rezılıgı hıc böle konusmazdın buna emın ol

bu ıs buyuycekse bu tarz adamlarla buyumesın kardesım daha prof adamlarla buyusun kendı kısır döngulerı etrafında yasıyan adamlarla buyumesın abartmıyorum ve yazmayada devam edıcem orda cektırdıklerı cıleyı ben askerde cekmedım

mmustu
17-06-2010, 08:08
mustu buyutmuyorumm gelıp cekseydın o rezılıgı hıc böle konusmazdın buna emın ol

bu ıs buyuycekse bu tarz adamlarla buyumesın kardesım daha prof adamlarla buyusun kendı kısır döngulerı etrafında yasıyan adamlarla buyumesın abartmıyorum ve yazmayada devam edıcem orda cektırdıklerı cıleyı ben askerde cekmedım

hep senin yüzünden olum 5 senedir yatıyosun bi yarışa gittin yarışıda cünüp ettin :hehe:

kop42
17-06-2010, 08:11
ne hayellerle gıttım olm ben oraya araba sorun yarattı organızasyon sorun yarattı çileden cıktım la bı sıra orda kafayı yıycekdım bırakıp gıdıyordum gokıye sorsana dedım yarısmıycam ya gıdıom cekıcıye gerı koycakdım hadı donelım dedım abartmıyorum kanka terlıosun böle orda bı ruzgar esıo trıbun dıe doktuklerı kumdan bı esıo suratına terle karısınca camur oluyor suratın olm dedım ben nereye geldım ya benı gerı göturun :D

mmustu
17-06-2010, 08:12
ne hayellerle gıttım olm ben oraya araba sorun yarattı organızasyon sorun yarattı çileden cıktım la bı sıra orda kafayı yıycekdım bırakıp gıdıyordum gokıye sorsana dedım yarısmıycam ya gıdıom cekıcıye gerı koycakdım hadı donelım dedım abartmıyorum kanka terlıosun böle orda bı ruzgar esıo trıbun dıe doktuklerı kumdan bı esıo suratına terle karısınca camur oluyor suratın olm dedım ben nereye geldım ya benı gerı göturun :D

topraktan geldik toprağa gidecez yavrım her canlı ölümü tadacaktır :D

kop42
17-06-2010, 08:13
kanka yenı araba almısın da cep telın kapalı nasıl olcak arıom ulasamıyorum puhauhauhaua

mmustu
17-06-2010, 08:18
hauhaua hade len ordan aldığımdan beri kapatmıyorum

gencpower
17-06-2010, 08:41
neden aynı tarıhe denk gelsınkı ?

bi 4 temmuz tarihi dolaştı ya ondan oldu sanırım.

konya can çekişiyor. düzce katılımı güçlendirme yolunda (illaki) onun için yazmıştım onu.

vtecburhan
17-06-2010, 08:49
17 sn yapan arabanın pistte ne işi var hiç aklım ermiyor .................

bence 15 sn altı cok ama cok mantıklı kesinlikle katılıyorum

CGR328
17-06-2010, 09:21
17 sn yapan arabanın pistte ne işi var hiç aklım ermiyor .................

bence 15 sn altı cok ama cok mantıklı kesinlikle katılıyorum

parasıyla değilmi isteyen istediği arabayla girer seyirciler izlesin die yarışmıyoki kimse adam orda yarışmakdan zevk aldığı için yarışıyo büssürü masraf yapıo bence isteye istediği arabayla girmelidir çifte standart uygulatmazlar ...:icon_tup:

AşkınS.
17-06-2010, 10:04
bi 4 temmuz tarihi dolaştı ya ondan oldu sanırım.

konya can çekişiyor. düzce katılımı güçlendirme yolunda (illaki) onun için yazmıştım onu.

iyi sevindim buna.;)
Konya Can Çekişiyor ki Bunu yapan O organizasyonu düzenleyen insanlar.Onlardan Sinirini alıcaksın kardeşim.;) buraya gelipte koyun kasap muhabbetini Yalandan yere söyleme ok ?

tool
17-06-2010, 10:09
iyi sevindim buna.;)
Konya Can Çekişiyor ki Bunu yapan O organizasyonu düzenleyen insanlar.Onlardan Sinirini alıcaksın kardeşim.;) buraya gelipte koyun kasap muhabbetini Yalandan yere söyleme ok ?

konya konusuna yazarsaniz farkli tepki almazsiniz, duzce konusundan devam edin lutfen ;)

AşkınS.
17-06-2010, 10:21
Teşekkürler .

vtecburhan
17-06-2010, 11:16
parasıyla değilmi isteyen istediği arabayla girer seyirciler izlesin die yarışmıyoki kimse adam orda yarışmakdan zevk aldığı için yarışıyo büssürü masraf yapıo bence isteye istediği arabayla girmelidir çifte standart uygulatmazlar ...:icon_tup:

ozmanda akşama kadarda guneşin altında yanmaya razı olcaksınız olcak bitcek şikayet etmiceksiniz okadar ........

MKT
17-06-2010, 15:01
anlaşılan bu yarışta pek talep olmayacak konyaya.peki bundan sonra bir ceza verilecek talep olmazsa oradaki pist nasıl düzelecek.nasıl daha güzel organizasyon yapılacka.kimse gitmez 3-5 araba giderse eğer ne o piste tribün yaptırırlar nede organizasyonlarda kalite olur.ama birileri illaki el atacaktır bu işe ve dhaa güzel daha olumlu sonuçlar çıkacaktır.bu hep böyle gidecek değil ya. forumdan gidecekler kimler.eğer talep çok olursa bizde adanadan gelecez.boşuna gitmeyelim

ygtturbo
17-06-2010, 15:28
arkadaşlar kesin bilgi kayıt ne zaman acıklanacak şimdiden tesekkürler

aga81
17-06-2010, 15:35
Allah yardımcın olsun konya derler ya herkezın rıskını Allah verır işallah diledğiniz gibi bır organızasyon olur

CGR328
17-06-2010, 21:33
ozmanda akşama kadarda guneşin altında yanmaya razı olcaksınız olcak bitcek şikayet etmiceksiniz okadar ........

walla ben guneş altında kalmadıgım için şikayet etmedim şimdiye kadar kalanlar düşünsün

yaso325
18-06-2010, 00:18
abi adam gibi organizasyon konya için aslında zor değil...bunları daha sonra orda görev yapacak arkadaşlarla görüşüp yüzyüzede konuşuruz ama burda fikir alışverişinde bulunmak mantıklı...

ilk olarak sağ sol bariyerlerin arkasına seyirciler alınıp biraz daha fazla güvenlik görevlisiyle pist alanına sarkması engellenebilir.

yarışan arçlar aynı yol üzerinden geri dönüş yaparak pist alanına gelebilir....

400 metre sonuna bi kaç görevli konup start çizgisindeki görevlilerle telsis bağlantısı kuarark yarışan araçları gönderebilir...

aynı grup araçlar ilk kalkışını yapıp fnişih çizgisinden biraz daha ilerde ayharlanan bi yerde o grubun ilk kalkışı bitene kadar bekleyip starttaki görevlini telsizle çağırmasından sonra ulusal yarışlarda olduğu gibi görevli aracvın escortu eşliğinde start çizgisine getirtilir ve bu sayede ordaki kalabalıkta bi nebze hafifler....

400 sonunda teknik desteğe ihtiyacı olan araç görevliden müsade ister telsis le sölenir onun starda dönüşü beklenir ve yarış devam eder...

geçen yarışta 45 tl fazla alınan yarışcı bu yarıştada varsa onun ücreti 45 tl eksik alınabilir...

gitmeden önce yarış ücreti net belirlenir...

saniye olarak 15 değilde 16 baz alınabilir.

bu düzenlemelerden sonra ii bi organizasyon yapılırsa bu yarış değil ama diğerine geliriz......

douu
18-06-2010, 00:29
katılım ücreti ne kadar ? katılım 15 saniye mi olacak ? net tarih ne zaman ?

Selcuk_RoL
18-06-2010, 00:34
fena olmuş ya şerit değişme olayı:)

E30///M3
18-06-2010, 07:08
abi adam gibi organizasyon konya için aslında zor değil...bunları daha sonra orda görev yapacak arkadaşlarla görüşüp yüzyüzede konuşuruz ama burda fikir alışverişinde bulunmak mantıklı...

ilk olarak sağ sol bariyerlerin arkasına seyirciler alınıp biraz daha fazla güvenlik görevlisiyle pist alanına sarkması engellenebilir.

yarışan arçlar aynı yol üzerinden geri dönüş yaparak pist alanına gelebilir....

400 metre sonuna bi kaç görevli konup start çizgisindeki görevlilerle telsis bağlantısı kuarark yarışan araçları gönderebilir...

aynı grup araçlar ilk kalkışını yapıp fnişih çizgisinden biraz daha ilerde ayharlanan bi yerde o grubun ilk kalkışı bitene kadar bekleyip starttaki görevlini telsizle çağırmasından sonra ulusal yarışlarda olduğu gibi görevli aracvın escortu eşliğinde start çizgisine getirtilir ve bu sayede ordaki kalabalıkta bi nebze hafifler....

400 sonunda teknik desteğe ihtiyacı olan araç görevliden müsade ister telsis le sölenir onun starda dönüşü beklenir ve yarış devam eder...

geçen yarışta 45 tl fazla alınan yarışcı bu yarıştada varsa onun ücreti 45 tl eksik alınabilir...

gitmeden önce yarış ücreti net belirlenir...

saniye olarak 15 değilde 16 baz alınabilir.

bu düzenlemelerden sonra ii bi organizasyon yapılırsa bu yarış değil ama diğerine geliriz......

bu yarış değilde diğerine geliriz kısmından katılmamakdan başka fazla alınan 45 değil 25 tl kısmını düzelterek yapıcı ve mantıklı yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederiz Yasin Bey.ücretleri bu gün konuşucam ama herkesin bir sıkıntısı var benim bildiğim 4-5 araç 27 haziran tarihine yetişmiyor.

vtecburhan
18-06-2010, 08:11
walla ben guneş altında kalmadıgım için şikayet etmedim şimdiye kadar kalanlar düşünsün

bende hiç kalmadım kalmamda ama kalanları düşünmek lazım düşünmemek bıraz bençillik olur ????

E30///M3
18-06-2010, 10:49
ücretlerr...
Katılım ücreti.......100tl
sigorta...................50tl
günlük lisans...........20tl......................toplamm ....170 tl

geçen yarış katılım ücreti 125 tl idi baskılarım sonucu 100tl ye düşürdüm 30 araba hesabı ile 100tl zarar.sponsorlardan karşılanmaya çalışılacak.bilin diye yazıyorum.kop ve yaso da gelirlerse 20 şer tl lisans ücretleri benden..

Kimsenin aracının markasına bakılmayacak marka komplexine girmesin kimse herkesin süresine bakılacak.sınır 16 sn baktık katılım az yukarıya doğru çekilir.koltuk sökmek serbest..kapısı bacası fiber kamikaze araç kesinlikle gelmesin yarıştırmam.

07LB726
18-06-2010, 16:26

olmaz böle şey abi ben izlemeyede gelmiyorum burda gölge bir yerde mangal yapacam bu ne yaaa

CGR328
19-06-2010, 00:57
:icon_tup::icon_tup:
ücretlerr...

geçen yarış katılım ücreti 125 tl idi baskılarım sonucu 100tl ye düşürdüm 30 araba hesabı ile 100tl zarar.sponsorlardan karşılanmaya çalışılacak.bilin diye yazıyorum.kop ve yaso da gelirlerse 20 şer tl lisans ücretleri benden..

Kimsenin aracının markasına bakılmayacak marka komplexine girmesin kimse herkesin süresine bakılacak.sınır 16 sn baktık katılım az yukarıya doğru çekilir.koltuk sökmek serbest..kapısı bacası fiber kamikaze araç kesinlikle gelmesin yarıştırmam.

:icon_tup::icon_tup:

kop42
19-06-2010, 07:10
ücretlerr...

hasan abi ilgin için teşekür ederim.tanıştığımız günden beri söluyorum gerçekten kral adamsın.

fakat akhısar hersey dahıl 125 ytl super bır organızasyon yaparken konya neden hala fıyatları 170 den aşşagıya ındırmıyor süleyman hala burnundan kıl aldırmıyor demekki daha ucuz paraya bu organızasyonun altından kalkılabılıyor örnek akhısar. suleymen hala yuksek fıyatlarda ucuyor halamı bu adam para peşinde kosuyor affetırmesı gerekırken kendını

çok kan kaybettı konya suleyman yuzunden hala keriz yerine koyuyor insanları...

Erol
19-06-2010, 09:27
evet hasan abi sen yanlış anlama, ama 25 tl ye sigorta 100 tl ya yarış yaptık bu istenilen paralar çok ama çok paralar kii bizde hava şartlarından korkup gelmeyenler oldu 32 arac katılımı ile yaptık. hiç kaar gözetmeksizin!!
işin içinde sen olmasan bence ne katılım olur nede yarış konyada

E30///M3
19-06-2010, 10:09
evet hasan abi sen yanlış anlama, ama 25 tl ye sigorta 100 tl ya yarış yaptık bu istenilen paralar çok ama çok paralar kii bizde hava şartlarından korkup gelmeyenler oldu 32 arac katılımı ile yaptık. hiç kaar gözetmeksizin!!
işin içinde sen olmasan bence ne katılım olur nede yarış konyada
günlük lisans için para alınmadı mı federasyona adam başı 20 tl yatırmadınız mı?TR de tek bir firma yapıyormuş yarış sigortasını 25 tl ye hangi firmaya yaptırdınız tel alabilirmiyim.gerçekden bilmediğim için soruyorum bunları yanlış anlamayın.burda da kar yok ama 14000tl ye maloldu skorbord bunun parasının bir şekilde finanas edilmesi lazım çoğunu sponsorlar halletti 28 inde yine ödeme var skorbord için.walla bende drag için bişeyler olsun diye uğraşıyorum ama arada kaldım iki tarafda memnun değil az kaldı çekilicem kenara nerde yarış var arabamla gelicem...

Erol
19-06-2010, 10:34
yatırdık abi 20 tl federasyona lisans ücretinide 25 tl olarak biz yaptık sadece katkımız olsun diye..

Dino®
19-06-2010, 10:36
Hasan Abi slm lar... İlk yarışımız olduğu için rakamı bu kadar düşük tuttuk reklam gideri olarak düşündük biraz da... Tekrar sponsor desteği bulunursa yine o paralara yarış yapılabilir. Sizin sisteminiz ciddi para tutmuş doğal olarak maliyetlere onu da yansıtıyorsunuz. Günlük lisans 20.-TL, sigorta için de 40.-TL ye anlaştık. Ambulansın istediği paranın yarısını verdik...Çekiciyi sponsor yaptık. Ekip olarak çok koşturduk. Garajlara gönderilen davetiyelere kadar. Sizinde yarışınız inşallah güzel olur. Ülkemizde kaç yerde pist kaldı ki zaten...

Son olarak söylemek istediğim maliyetler göründüğü kadar düşük değil malesef...Sponsor olmadan 125.-TL bu kalitede yarışlar zor yapılır düşüncesindeyim. Yarışmacıların verdiği paranın yaklaşık %60 ı daha yarış başlamadan yapılan masraflara gidiyor. 170.-TL uçuk bir rakam değil bence...

Kolay gelsin...

Vts_Power
19-06-2010, 11:01
günlük lisans için para alınmadı mı federasyona adam başı 20 tl yatırmadınız mı?TR de tek bir firma yapıyormuş yarış sigortasını 25 tl ye hangi firmaya yaptırdınız tel alabilirmiyim.gerçekden bilmediğim için soruyorum bunları yanlış anlamayın.burda da kar yok ama 14000tl ye maloldu skorbord bunun parasının bir şekilde finanas edilmesi lazım çoğunu sponsorlar halletti 28 inde yine ödeme var skorbord için.walla bende drag için bişeyler olsun diye uğraşıyorum ama arada kaldım iki tarafda memnun değil az kaldı çekilicem kenara nerde yarış var arabamla gelicem...

hasan abi skorboard 9 bin lira yaptıramıcaz denilirken ne olduda 5 bin lira birden arttı 14bin lira nasıl harcanabildi.. ben çok samimi bulmuyorum.dielim harcandı 5-6 araba kalkışı kadar dayanabildi.. profesyonel hazır sistemlerin linkini koyduk iade etsinler madem öyle sistem getirsinler.. manisada süre ölçüldü hemde 10 numara onlar neden 14bin harcamadı acaba.abi etme eyleme 6000$ a komple hazır sistemler var yurtdışında hadi gümrüğü kargosu 10000$ olsun.

kendi adıma ben konya'da düzgün bir yarış izlemediğim sürece ikna olmucam ve yokum.
lütfen kendi üzerine alınma abim ama süleymanın çıkıp bir özür dilemesi gerekirdi herkesden..

http://www.raceamerica.com/

soldan timing systems e tiklayip drag racingi secin orda xl professional var kit seklinde .

bu tip bir sistemi temin edilirse sorun ortadan kalkar . bunu kim temin eder bilemem ama , kitin icinde time slip bile mevcut sanirim . kalkisi bitiren kisi finishte time slip kagidindan hoop butun surelerini gorebilir . aslinda bu iste sorunu kokunden cozmenin yolu aynen butip bir sistemi almak baska bir alternatifi yok bence .

mmustu
19-06-2010, 11:03
ya cidden süleyman nerde :D

yaso325
19-06-2010, 12:23
abi yine başa dönmileyim..benim lisans için 20 tl mi verme hatta 30 arabanın lisans parasını ben vereyim söz...maksat yarış olsun..benim derdim başından beri enayi yurduna konulmaktı..yoksa parada pulda gözümüz yok konyayada biliyosun katılım ücretini bilmeden kimseye sormadan geldim...1000 tl dense verirdim..arada anlaşamadığımız tek yer burda 150 denmiş orda 195 alındı orası...yine diyorum yapılması gerekn bişey varsa senin gönülden söylemen yeterli bana düşen kısmı maddi manevi sözüm söz..bu yarışada büyük yeminler ettik bida konyaya gelmem diye bide araba zar zor yetişirmi bilmiyorum o yüzden gelmiycem dedim diğerlerine düzen kurulursa söz..

chiefkadir
19-06-2010, 13:44
walla bende drag için bişeyler olsun diye uğraşıyorum ama arada kaldım iki tarafda memnun değil...Süleyman neyden memnun değil abi ? Naapman lazımmış daha başka:)

MKT
19-06-2010, 13:55
ya cidden süleyman nerde :D

-süleymana ne olmuşşş?
-bende onu diyorum ne olmuşş :D

ya şaka bi yana.süleyman bey gelse şurda bi açıklama yapsa deseki tamam acemilik odu hata ettik ksura bakmayın arkadaşlar.sizde bizim hatalarımız kapatın dahada düzelecek bu işler felan dese,milletin gönlünü alsa eminim çok daha fazla katılım olur buseferki yarışta

suleyman__83
19-06-2010, 20:56
-süleymana ne olmuşşş?
-bende onu diyorum ne olmuşş :D

ya şaka bi yana.süleyman bey gelse şurda bi açıklama yapsa deseki tamam acemilik odu hata ettik ksura bakmayın arkadaşlar.sizde bizim hatalarımız kapatın dahada düzelecek bu işler felan dese,milletin gönlünü alsa eminim çok daha fazla katılım olur buseferki yarışta

teşekkür ediyorum arkadaşım hiç kimse senin gibi yazmadı o yüzden sadece sana cevap veriyorum tamam haklısın acemilik yaptık çok özürdiliyorum herkezden yarışmacılardan seyircilerden ama elimizden gelen bu ben istemezmiyim daha iyisini yapmayı ben beş senedir drag yarışı yapıyorum konyada moto drag iki senedir de oto drag yapmaya çalışıyoruz ama arkadaşlar her şey istediğimiz gibi olmuyor işte lütfen anlayın hasan abi sağolsun çok çabalıyor benim için burdan kendisinede teşekkür ediyorum bu hafta 19-20 haziran moto drag yarışlarım var türkiye şampiyonası gayet güzel.sistemde hiç bir sorun yok güzel çalışıyor herşey güzel yarın bizzat kendim video çekip siteye ekliyeceğim ama ogün bizim için kara bir gündü kusura bakmayın seyirci fazlalığı yarışmacı fazlalığı bizi mahvetti ama ben bu sporun daha iyi bir yerlere gelmesi için uğraşıyorum beni hasan abim tanır daha olmadı yarışdan birgün önce gelin sayın arkadaşlarım oturalım konuşalım hepinizi misafir edeyim beraber yapalım bu yarışları beraber bir birliktelik olmadan olmaz bu yarışlar ama hepinizden tekrar tekrar özürdiliyorum şimdi seviyeli bir şekilde bişeyler yazarsanız cevap vereceğim ben sizler için uğraşıyorum daha güzel yarışlar yapalım diye tekrar kusura bakmayın ve özürdiliyorum...

kop42
19-06-2010, 21:09
suleyman kımse yukarıdakı post gıbı yazmadı degılmı ???? onun ıcın bunca gun cevap vermedın degılmı ? yarıs tarhınden bugune kac gun gectı ???? bu post yazılalı kac gun oldu ????? daaa sen bu postu secerek kacak güreştin bunu taaaa ılk gun yapıcaktınkı ınsanların tepkısını cekmeden kendını afedırecektın suanda yazıcagın herseyde kendını aklamak ıcın yazacagını dusunuyorum ve para kazanmak ıcın musterı baglıycagını dusunuyorum .... 5 senedır bu ısı yapıyorsun ama tahmın edemıyorsun bazı seylerı bırak suleyman gec bu boş kelıme oyunlarını bak adamlar akhısarda yarıs yaptı hemde senın bızden aldıgın paranın da daha altında missler gibi yarıstırdı katılımcıları :) kese dolma zamanı yazılar yazıp kacmıycaksın yaptıgın ıslerın arkdasında herzaman durucaksın ama ıyı ama kötu ozaman bızler dıycezkı haaa bu adam gercekden calısyor cabalıyor oldu bı talıhsızlık yasandı ama bıdakıne duzelır sen 2 senedır ınsanlara çile cektıryorsun farkındasın degılmı

sımdı gecen konya drag konusunda yazıpda cevabını alamayan arkdasları bu konuda suleyman a alamadgınız soruların cevabını alıcak sekılde sorabılırsınız sadece ben yazınca tek kop yuklenıyor abartıyor oluyor ben ınanmıyorum senınde bu yarısta bu aksılıklerın ustesınden gelebılcegını;)

M_PROJECT
19-06-2010, 21:24
teşekkür ediyorum arkadaşım hiç kimse senin gibi yazmadı o yüzden sadece sana cevap veriyorum tamam haklısın acemilik yaptık çok özürdiliyorum herkezden yarışmacılardan seyircilerden ama elimizden gelen bu ben istemezmiyim daha iyisini yapmayı ben beş senedir drag yarışı yapıyorum konyada moto drag iki senedir de oto drag yapmaya çalışıyoruz ama arkadaşlar her şey istediğimiz gibi olmuyor işte lütfen anlayın hasan abi sağolsun çok çabalıyor benim için burdan kendisinede teşekkür ediyorum bu hafta 19-20 haziran moto drag yarışlarım var türkiye şampiyonası gayet güzel.sistemde hiç bir sorun yok güzel çalışıyor herşey güzel yarın bizzat kendim video çekip siteye ekliyeceğim ama ogün bizim için kara bir gündü kusura bakmayın seyirci fazlalığı yarışmacı fazlalığı bizi mahvetti ama ben bu sporun daha iyi bir yerlere gelmesi için uğraşıyorum beni hasan abim tanır daha olmadı yarışdan birgün önce gelin sayın arkadaşlarım oturalım konuşalım hepinizi misafir edeyim beraber yapalım bu yarışları beraber bir birliktelik olmadan olmaz bu yarışlar ama hepinizden tekrar tekrar özürdiliyorum şimdi seviyeli bir şekilde bişeyler yazarsanız cevap vereceğim ben sizler için uğraşıyorum daha güzel yarışlar yapalım diye tekrar kusura bakmayın ve özürdiliyorum...

iyi yada kotu bir olayin ardindan , aciklama yapmayip , kimseyi kaale almayip bir cevap dahi yazmadan beklemenin yine seni ve senin organizasyonunu baltaladiginin farkindasindir umarim .. Hasan abi olmasa arada sanmiyorum kimse tekrar oralara gitsin yarissin yada izlesin .

kop42
19-06-2010, 21:43
suleyman yazdın ve hemen forumda oflıne durumuna dustun ılgı ve alakan barız bellı oluyor ben anlıyorumkı suandan ıtıbaren senın dusuncen bu yönde 2 satır yazı yazıp ortamı yumasatayım sonra katılımcı elbette olucakdır gelsın paralar :) sana bısıy söleyımmı hıc yazmasan daha ıyıydı sana yuklenmıyorum farkındamısın yaptıgın işi eleştırıyorum.ve suanda hasan abıye o kadar kötuluk yapıyorsunkı o burda drag canlasın die cabalarken yenı taze kanlar gelsın dıe ugrasırken sen resmen kestırıp atıyorsun ve hasan abının yapmaya calıstıgı emek verdııg işleri harcıyorsun ;)

tool
19-06-2010, 21:44
iyi yada kotu bir olayin ardindan , aciklama yapmayip , kimseyi kaale almayip bir cevap dahi yazmadan beklemenin yine seni ve senin organizasyonunu baltaladiginin farkindasindir umarim .. Hasan abi olmasa arada sanmiyorum kimse tekrar oralara gitsin yarissin yada izlesin .

özrü kabahatinden büyük lafi vardi unutuldu demek ;)

CGR328
19-06-2010, 22:15
yarışta kalabalık wardı tamam o zaman seyircilerden giriş ücreti alınsaydı da eksiklikler giderilseydi , elini kolunu sallayan herkez girip çıkmasaydı olmazmıydı ... hem o kadar izdiham olmazdı hemde eksiklikler bi nebze olsun giderilebilirdi....

smart
19-06-2010, 22:16
kımler katılacak söyleyebilir mi?

suleyman__83
19-06-2010, 22:19
yarışta kalabalık wardı tamam o zaman seyircilerden giriş ücreti alınsaydı da eksiklikler giderilseydi , elini kolunu sallayan herkez girip çıkmasaydı olmazmıydı ... hem o kadar izdiham olmazdı hemde eksiklikler bi nebze olsun giderilebilirdi....

seyircilerden ücret alamıyoruz yer gsgm ait olduğu için yasak herkez elini kolunu sallayarak girmedi tel örğüleri yıktılar öyle girdiler kardeşim...

kop42
19-06-2010, 22:24
seyırcının acısını yarısmacıdan cıkarıyorsun 45 ytl fazla alarak kac araba vardı ? çarp kac araba varsa paraya bak be :)

gecen senede öle olmustu tel orguden gırmıslerdı demı agaclara tırmanmıslardı ? önlem alınmadımı önlem neye aldınız yarısmacıya ıcerıye sokmadınız seyırcıyı soktunuz wc ıcın gıdıcez cıkarsan gerı almam dıo :) mantıkkkkkkkkkkk nerde

CGR328
19-06-2010, 22:27
seyircilerden ücret alamıyoruz yer gsgm ait olduğu için yasak herkez elini kolunu sallayarak girmedi tel örğüleri yıktılar öyle girdiler kardeşim...

ben tel örgüleri yıktılar demedimki giriş kapısından bahsettim kardeşim...

suleyman__83
19-06-2010, 22:28
seyırcının acısını yarısmacıdan cıkarıyorsun 45 ytl fazla alarak kac araba vardı ? çarp kac araba varsa paraya bak be :)

gecen senede öle olmustu tel orguden gırmıslerdı demı agaclara tırmanmıslardı ? önlem alınmadımı önlem neye aldınız yarısmacıya ıcerıye sokmadınız seyırcıyı soktunuz wc ıcın gıdıcez cıkarsan gerı almam dıo :) mantıkkkkkkkkkkk nerde

senin gibi denyolar başka arkadaşlarını sokmak için bilekliklerini tel örgüden verdi kendisi bileksiz kaldı arkadaşım zaten senin bu saatten sonra konya ya gelebileceğini sanmıyorum ben diğer arkadaşlar kusura bakmayın bu arkadaşla böyle konuşmak gerekiyo ben bunu anladım

kop42
19-06-2010, 22:31
senın bı tarafına bı korum ulan sen kımsın olm benle böle konusyorsun at kafası ne bıleklıgı lan bana kımse bıleklık felan vermedı ben ve benımle 2 kısı vardı yanımda bırı mekanık ıcın dıgerıde gökı ıdı parayıda gokı ıle odedık bıleklık felan yoktu kımse vermedı ? konyaya gelemıycem ölemı olm sen benı tanımıyorsun ben pek konusmam gelırım konyaya 10 metre sondajla kan alırım actım delıklerde kapanmaz ;) emın ol buna ama ufak ya dunya karsılasıcaz senınle sana ben o denyo lafonu alfebetık sıraya göre yapıcam erkek emın ol ;) sen benı tanımıyorsun

kop42
19-06-2010, 22:32
he işte organızasyon sahıbı parayı aldı orgazm sıgarasını yaktı denyo olduk :) olm senı kuran nımet caprsın anam avradım olsun denk gelelım bak neler olucak ....... da telım ankaraya gelınce muhakak ara ben konyaya gelınce senı bulucam ;) rahat ol

suleyman__83
19-06-2010, 22:32
senın bı tarafına bı korum ulan sen kımsın olm benle böle konusyorsun at kafası ne bıleklıgı lan bana kımse bıleklık felan vermedı ben ve benımle 2 kısı vardı yanımda bırı mekanık ıcın dıgerıde gökı ıdı parayıda gokı ıle odedık bıleklık felan yoktu kımse vermedı ? konyaya gelemıycem ölemı olm sen benı tanımıyorsun ben pek konusmam gelırım konyaya 10 metre sondajla kan alırım actım delıklerde kapanmaz ;) emın ol buna ama ufak ya dunya karsılasıcaz senınle sana ben o denyo lafonu alfebetık sıraya göre yapıcam erkek emın ol ;) sen benı tanımıyorsun

benim yerim belli her zaman beklerim kendine güveniyorsan buyur gel ...

kop42
19-06-2010, 22:33
rahat ol en yakın zamanda sevmem klavyeyı ben bılen bılır

benım yerım de hergun 7 24 bellı lutfen dıyorum ankaraya yolun dusunce gel olurmu ara bak telımıde yazdım...ben gelınce muhakak bulucam senı

Erol
19-06-2010, 22:35
konuştugum kelime yanlış süleyman bey sana kimse böyle hitap etmezken sen insanlara böyle hitapda bulunamazsın.kabahatin byk sen üstüne bide üste çıkmaya çalışıyorsun ayıp...

kop42
19-06-2010, 22:36
yooooooo oooo busefer sen naptını hıc farketmedın cıddı dıyorum bak telım yukarda lutfen 2 saat konya ankara ???? arabam yok gelıcek lutfen yaaa lutfen ?????? gel bugun ımkanım olsa emın ol fizanda olsan gelırım emın ol

suleyman__83
19-06-2010, 22:37
konuştugum kelime yanlış süleyman bey sana kimse böyle hitap etmezken sen insanlara böyle hitapda bulunamazsın.kabahatin byk sen üstüne bide üste çıkmaya çalışıyorsun ayıp...

kardeşim kesinlikle hayır ben bunun yazılarınıda biliyorum dallama diye yazdığında siz okumadınızmı o zaman onada cavep verebilirdiniz bu arkadaşımız başından beri böyle klevye erkeği sadece yüz yüze gelsek ah bi ama nerdeeeeee :D

kop42
19-06-2010, 22:38
ulan konyada senle yuyuze geldık ? dasakmı gecıosun dedım kupa törenı ıptal deyınce sen R yaptın alayı sahıt daha neyı svunuyorsun ? klavye erkegı dıe ??????

kop42
19-06-2010, 22:39
ya ben yazmıycam bak ımkanım olsa gelırım ınan kuran çarpsın gelırım suanda arabam yok lutfen gel klavye erkelıgını görelım kımınkı daha erkekmıs lutfen dıyorum

kop42
19-06-2010, 22:43
madlardan rıcam lutfen sılmesınler yazıyı herkez okusun bılsın bu vatandasın nasıl bır yapıda ınsan oldgunu kı ben gunlerdır neyı savunuyorum daha acık ve net bılınsın

söluyorum arkdaslar bu kadar 2 yuzluluk olmaz adam neler dıo bırtane kelımemde sulaymana dallama yazmısmıyım forumda bakılsın yazdıklarımdan yuzyuze geldım kedi gibiydi klavye erkegı lafı felan sacmalıo ıste bu adam organızasyıon yapıo demı :) ve para kazanıyor bızden ve dıyoruzkı drag canlansın kımlerın elınde drag :)

bybmw(ss)
19-06-2010, 22:43
ya ben yazmıycam bak ımkanım olsa gelırım ınan kuran çarpsın gelırım suanda arabam yok lutfen gel klavye erkelıgını görelım kımınkı daha erkekmıs lutfen dıyorum

klayve erkekleride hep seni buluyo sonrası ***** bu kac oldu ya ahahahah :D

kop42
19-06-2010, 22:45
klayve erkekleride hep seni buluyo sonrası ***** bu kac oldu ya ahahahah :D

vala anlamadım gıttı :) maytap yazıyoruz ya ondan öle sanıolar kımseyle ısım olmaz

ama cok uzuldum ve kızdım kendıme ben neden gıttım konyada harap ettım arabamı akhısarda yarısmadım dıe :Deli::Deli:

Erol
19-06-2010, 22:46
yarış olmuş bitmiş insanların hepsi mutsuz ve dogal olarak eleştiri yapıyorlar senin çıkıp iki kelime etmen lazımdı..bu bir tek kop42 nin yaptıgı bir eleştiri deil..yarışan herkez eleştirdi şahsen biz gelemedik yarışa bidahakilere dedik ama bukadar insanın eleştirmesinden sonra bizde gelmeyi düşünmüyoruz.

senin yarış bittikden sonra çıkıp iki kelime yazman gerekli idi ister hatanı kabul ederek ister üste cıkarak ama yazmalıydın..burda birbirinize ahkam keserek de hiçbir yere varamassınız.olaylar dahada kötüye gider hem organizatör olarak senin polemige bile girmemen gerekli diger yarışlara kötü yansımamak için..

bak şimdiden şutuda almışsın işin zor gerçekden

SONE-R
19-06-2010, 22:49

kanka yine baltayı alıp yollara düşeceksin :D
Zagor Onur :p

CGR328
19-06-2010, 22:57
balta olayını biliorum yaa onur abi anlatmışdı :D:D:D abi bu sefer hızarla git :D

kop42
19-06-2010, 22:57
ulan aklıma geldı sımdı bu adam telımızı yazdık oraya gıder gay sıtelerınde felan verır gıcıklıgına adımız cıkmasın edıtleyım onu :D

Vts_Power
19-06-2010, 23:47
hayırlı olsun konya defteri kapanmıştr.. bundan sonra şahin yarışlarından bolca para kazanır konya.. tebrikler süleyman:icon_tup:

Dino®
20-06-2010, 01:00
Şaşırdım yazılanları okuyunca :eek: Bizbize, dostça düzenlenmesi gereken yarış nerelere geldi...:confused:

bladerk
20-06-2010, 01:43
ne güzel adamlar yarışmaya gelsin bu sayede ekmek ye herkesi parasıyla rezil et sonra onlara hakaret et kimseyi sallamıyorum şöyle yorum yazın böyle yorum yazın başka emrin ?
konyaya giden adam bu saatten sonra ben buna layığım diyen adamdır bu kadar basit
koli bantlı fiber tofaş cup ınızda başarılar

kop42
20-06-2010, 10:18
ben ınanmıyorum zaten bu seferkı yarısta bazı seylerın duzelcegıne onun ıcın gıtmıycektım ama ısabet olmus bu tarz ınsanlar draga can veremez aksıne dahada elıne yuzune bulastırır rezıllık cektırır

E30///M3
20-06-2010, 11:13
Hayırlı olsunnnnnn..Süleyman yazdığı eksiklikler ve elde olmayan sebeplerden dolayı yaşananlardan dolayı özür yazısı yazsa bile bu gün değil ilk gün yassa bile bunun böyle olacağı belliydi ki Süleymanı yazmaması için bu güne kadar durduran bendim.biri birine dallama öbürü denyo sonrasında kapalı her türlü küfür içerikli sözler walla tebrik ediyorum sizi (!) başka söliycek bişiy bulamıyorum.millet olarak en büyük eksikliğimiz yanlışı eksiği kötüyü çok güzel dillendirip onun dedikodusunu yapmak elele onun daha güzel olması için omuz vermemek.daha bu olaylar olmadan iptal et süleyman bu yarışı dedim.çünkü şurda yazılanlar yüzünden geleceği varsada insanlar gelmeyecekti.tamam bir kara gün yaşanmış olabilir özürde dilendi elde olanlar yapılacak dendi ee gelsin bir yassın süleyman özür dilesin özür de diledi.avukatlığını yapmıyorum olanları objektif yazıyorum.Konyada yapılması planlanan bütün yarışlar iptal edilsin eğer yapılırsada ve görev verilirse affımı isteyeceğim.Ankara ya 2 saat özellikde sosyal imkanlar olarak demiyorum sadece pist olarak dünya standartlarında bir pistde yarışmayıp kim nerde yarışmak istiyosa yarışsın.bizler yarışmacıyken hava alanlarında tuvalet için 2 km yürüyüp içecek su bulamadığımız... hiç bir ölçüm sistemi olmayan... finişdeki gözetmenlerin insafına kalmış finişleri.... 280 mt pistlerde finişi geçer geçmez viraja girerek lastiklere bindirerek durabildiğimiz günleri unutmadık unutmadığımız için kötünün iyisi herşey zamanla düzelecek telkiniyle yol almaya çalışırken kimse memnun değilse yapacak bir şey yok.eleştirmek tabiki hakkımız iyi olanı bulmak için ama sonlandırmak için eleştirme dozuna geçtiniz.hadi buyrun 27 sindeki organisazyonu ileri tarihe erteleyelim siz düzenleyin ben gereken desteği vereceğim.sonuçda gsm ye ait bir pist kimsenin özel malı değil orası organisazyonu düzenleyip gerekli izinleri alan herkes yarış düzenleyebilir orda.

kop42
20-06-2010, 11:41
herseyın bır uslubu bır sölenıs tarzı vardır ozur dılemek ıcın yazdı son cumlesınde ozur dıledı baslarken cumleye senın gıbı yazan olursa kaale alır yazarım dedı

o kımkı benı kaale alıcak ben olmasam oburu olmasa şu bu olmasa kım yarıscak ha extra saygı beklemıyorum ama bıleklık konusu felan acıyor ne bıleklıgı ben bıleklık felan almadım kımseden kayıt paramı öderken demkkı ayrı tutulan kısılere verıldı cıfte standrat yapıldı o gelıyor aklıma artı ben hıc bır arkdasımı sokmadım oraya 2 kısı dısarda kaldı bızden gunesde perısan oldular kum trıbunde artı ne yazdı butun eksıklerı gıderdık dedı gecen senelere ragmen daha ıyıyız dedı neyı degıstırmısler hep aynı bence daha kötuydu gecen senelere nazaran sımdıde kalkmıs bılmıslık yapıp tavır takınıyor ben hep aynı çizgıde yazdım ve yazıcamda cevremde gıtmek ısteyen olursada uyarmak ıcın yazdım cunkı öle bı yarıs seklı olamaz 9 da herkez pıstte olucak denıyor seedıng 1 de baslıyor 3 de bıtıyor ılk gun cıkıp yazsaydı olaylar buralara gelmezdı bende 7 24 bulundgum garajda 2002 den berı yarısları takıp edıyorum katılanların yanında gıttım baktım gördum bende bılıyorum havalımanı pıstlerınde wc ıcın yurundgunu ama hıc bır zaman gıttım ızledgım katıldgım yarısda ben böle rezaletlık görmedım haaa sızın yazıs tarzınızdan hasan bey ben anlıyorumkı ben paşalar gıbı agırlancam gıbı algılanmıs anladım öle bısıy yok bu ısle ugrasan kım olursa olsun çile çeker vs vs ama bunlar göze batmaz cunkı bunu severek yapıyoruz ama sevılcek bır yan yoktu konyada lastık ısıtamıyorsunuz seyırcı arkanızda gerıye takıyorsunuz hooooop gelme bızımı ezcen dıyor arabana donuste su şişesı fırlatıyorlar sagı solu ezılıyor ???????? amaç nedır bence konya nın pisti ıyı olması bazı çirkinlikleri kapatmaya yetmıyor benım gözumde bılmıyorum baskaları ne dusunur

yarıs organızasyonu yapan kişşi fedakar olur kı bızler göruruz derızkı ya adam gercekden cabalıyor suleyman denen arkdas neyı cabaladı turıst ömer gıbı gezındı kafasında sapka gozunde gozluk bı soru soruyorsun muhatabı ben degılım orda bı dunya adam var onlara sor cevap bu ? gecen senenın konularını okudunuzmu hasa bey ? neler yazılmıs bu sene neler yazılmıs 1 ılerı gıtme varmı her yarıstan sonra dahada kötuye gıdıyor elestırı yapmak tabıkıde hakkım madem kamuya acık bı yerde tartısma yapıyoruz herkez fıkrını sölemekde özgur ama ıyı ama kötu ben ıyımser bı kısım görmedım ve helal etmıyorum orda kazandıgı parayı benden arabam perısan oldu sagına soluna şişe attılar ıcı dısı kum doldu ust kapagı actık avucla kum atılmıs gıbı sankı yıllardır organızasyon yapan kısının ? pıst kenarına kum dan trıbun fıkrı ne kadar senelerdır bu ısle ugrastını barız ortaya dokuyor

bence kımse kımseden ustun degıl burda herkez herkezın fıkrını alıyor suleymanda bunu yapabılırdı burdakı kımse yamyam degıl ınsan yemıyor olabılır hata yapabılırız ama bunu afedırmek adına hıc bır cabalama görmedım 2 satır yazı yazdı hemen argo konuslmaya basladı bana klavye erkegı dendı ne kadar tanıyor benıde kalvyede erkeklık yaptımı sanıyor erkeklık ısıne gelırse mevzu degısık pozısyonlarda farklı konusmalar olur ;) telımı yazdım aramadıda yarısmacıya verılen deger ortada degılmı fazla uzun uzun yazmayı o kadar cok ısterımkı ama bunaldım cıddı anlamda

hasan bey madem sızde bu ısın ıcındesınız ankara ekıbı olarak toplayın herkezı musaıt bır zamanda oturalım konusalım bı yerlerde tartısalım neler yapılabılır ankaramızda bısıyler yapmaya çalısalım ? suleymanıda cagıralım gelsın konusalım ben varım buyrun bulusma duzenlıyelım oturalım konusalım

tool
20-06-2010, 11:53
Hayırlı olsunnnnnn..Süleyman yazdığı eksiklikler ve elde olmayan sebeplerden dolayı yaşananlardan dolayı özür yazısı yazsa bile bu gün değil ilk gün yassa bile bunun böyle olacağı belliydi ki Süleymanı yazmaması için bu güne kadar durduran bendim.biri birine dallama öbürü denyo sonrasında kapalı her türlü küfür içerikli sözler walla tebrik ediyorum sizi (!) başka söliycek bişiy bulamıyorum.millet olarak en büyük eksikliğimiz yanlışı eksiği kötüyü çok güzel dillendirip onun dedikodusunu yapmak elele onun daha güzel olması için omuz vermemek.daha bu olaylar olmadan iptal et süleyman bu yarışı dedim.çünkü şurda yazılanlar yüzünden geleceği varsada insanlar gelmeyecekti.tamam bir kara gün yaşanmış olabilir özürde dilendi elde olanlar yapılacak dendi ee gelsin bir yassın süleyman özür dilesin özür de diledi.avukatlığını yapmıyorum olanları objektif yazıyorum.Konyada yapılması planlanan bütün yarışlar iptal edilsin eğer yapılırsada ve görev verilirse affımı isteyeceğim.Ankara ya 2 saat özellikde sosyal imkanlar olarak demiyorum sadece pist olarak dünya standartlarında bir pistde yarışmayıp kim nerde yarışmak istiyosa yarışsın.bizler yarışmacıyken hava alanlarında tuvalet için 2 km yürüyüp içecek su bulamadığımız... hiç bir ölçüm sistemi olmayan... finişdeki gözetmenlerin insafına kalmış finişleri.... 280 mt pistlerde finişi geçer geçmez viraja girerek lastiklere bindirerek durabildiğimiz günleri unutmadık unutmadığımız için kötünün iyisi herşey zamanla düzelecek telkiniyle yol almaya çalışırken kimse memnun değilse yapacak bir şey yok.eleştirmek tabiki hakkımız iyi olanı bulmak için ama sonlandırmak için eleştirme dozuna geçtiniz.hadi buyrun 27 sindeki organisazyonu ileri tarihe erteleyelim siz düzenleyin ben gereken desteği vereceğim.sonuçda gsm ye ait bir pist kimsenin özel malı değil orası organisazyonu düzenleyip gerekli izinleri alan herkes yarış düzenleyebilir orda.

ozur mesajini tekrar okuyun ondan sonra oncedende ozur dilense aynisi olurdu diye itham edin insanlari lutfen...

bileklik vs hala bahane bulunmasin ileriye baksin organizator illa biseyler katmak istiyorsa ;)

Göki,ZD
20-06-2010, 12:14
bi insanda hiçmi utanma olmaz..

E30///M3
20-06-2010, 12:32
o taktığınız kum tepesi tır dorsesi fikirleride burdan çıktı gsm ye sölendi ve yaptılar en ucuz çözüm diye ama kimse rüzgarı hesaplamadı.o kadar seyirciyi ve yarışmacıyı kimse beklemiyordu aksiliklerin herşeyin uzamasının asıl sebebi bu ve bundan çıkan dersle bu yarış mutlaka kayıt sistemini çalıştırıp çarşamba olmasada cuma günü kayıt kapanıp kesin araba sayısına göre organisasyon yapılacak saat 10 da orda olmayıpda teknik kontrole girmeyen yarışa alınmayacak kayır ücreti yanacak.saat 11 de yarışı başlatmayı ve 16 saniye sınırı ilede kaliteyi arttırmayı hedefledik.30 araba sınırı ile padok alanı altında arabalar sığsın ve giriş çıkışda kargaşa yaşanmasın..çevik kuvvetden destek istendi..sisteme 2000 tl daha fark verildi otodrag için ayrı motodrag için ayrı program ve modül eklendi.bunları yazıyorum bunları konuşan yok..milletin elindeki şişeyide süleyman mı tutsaydı arabana atmalarını engelleseydi.seyirci yönünden akhisarla arada fark olduğunu yazdım anlayın bu lafdan ne demek istediğimi.bir yarış düzenleyin bir organisazyonda birebir görevli bulunun nelerle uğraşıldığını görün görmeden bunları yazmamın faydası yok biliyorum.yazıyorum buraya tribünle ilgili klübün yapacağı bir şey yooookkk.gsm veya sponsorlar yapacak yaparlarsa.klübün yapabileceği talep etmek buda 2 senedir yapılıyor.hee buna federasyon ne kadar destek veriyor onu tartışın konuşun federasyona mail atın.bu sporu baltalamak yerine bişiyler yapmak istiyorsanız bunları yapın.süleymenın yazdıklarınıda onaylamıyorum uslubu yanlış ama süleymanında hedef tahtası olup kumdan şişeden sorumlu tutulup bu kadar taşlanması ne kadar doğru onuda siz düşünün.bir kişiyide aanlamanın en iyi yolu 5 dakka kendinizi o kişinin yerine koyun.Şu anda konyada motodrag ulusal yarışın ayaklarından biri yapılıyor ve bunuda süleymen yapıyor.bu kadar aciz bir adama ulusal yarış vermez motodrag federasyonu heralde.HİÇ BEY olmadım hep arkadaş abi oldum.bardağın dibinde bir damla olsada hep dolusuna baktım boşuyla boşa vakit geçirmedim bir gün o bardak imkanlar dahilinde dolar diye..

tool
20-06-2010, 12:40
o taktığınız kum tepesi tır dorsesi fikirleride burdan çıktı gsm ye sölendi ve yaptılar en ucuz çözüm diye ama kimse rüzgarı hesaplamadı.o kadar seyirciyi ve yarışmacıyı kimse beklemiyordu aksiliklerin herşeyin uzamasının asıl sebebi bu ve bundan çıkan dersle bu yarış mutlaka kayıt sistemini çalıştırıp çarşamba olmasada cuma günü kayıt kapanıp kesin araba sayısına göre organisasyon yapılacak saat 10 da orda olmayıpda teknik kontrole girmeyen yarışa alınmayacak kayır ücreti yanacak.saat 11 de yarışı başlatmayı ve 16 saniye sınırı ilede kaliteyi arttırmayı hedefledik.30 araba sınırı ile padok alanı altında arabalar sığsın ve giriş çıkışda kargaşa yaşanmasın..çevik kuvvetden destek istendi..sisteme 2000 tl daha fark verildi otodrag için ayrı motodrag için ayrı program ve modül eklendi.bunları yazıyorum bunları konuşan yok..milletin elindeki şişeyide süleyman mı tutsaydı arabana atmalarını engelleseydi.seyirci yönünden akhisarla arada fark olduğunu yazdım anlayın bu lafdan ne demek istediğimi.bir yarış düzenleyin bir organisazyonda birebir görevli bulunun nelerle uğraşıldığını görün görmeden bunları yazmamın faydası yok biliyorum.yazıyorum buraya tribünle ilgili klübün yapacağı bir şey yooookkk.gsm veya sponsorlar yapacak yaparlarsa.klübün yapabileceği talep etmek buda 2 senedir yapılıyor.hee buna federasyon ne kadar destek veriyor onu tartışın konuşun federasyona mail atın.bu sporu baltalamak yerine bişiyler yapmak istiyorsanız bunları yapın.süleymenın yazdıklarınıda onaylamıyorum uslubu yanlış ama süleymanında hedef tahtası olup kumdan şişeden sorumlu tutulup bu kadar taşlanması ne kadar doğru onuda siz düşünün.bir kişiyide aanlamanın en iyi yolu 5 dakka kendinizi o kişinin yerine koyun.Şu anda konyada motodrag ulusal yarışın ayaklarından biri yapılıyor ve bunuda süleymen yapıyor.bu kadar aciz bir adama ulusal yarış vermez motodrag federasyonu heralde.HİÇ BEY olmadım hep arkadaş abi oldum.bardağın dibinde bir damla olsada hep dolusuna baktım boşuyla boşa vakit geçirmedim bir gün o bardak imkanlar dahilinde dolar diye..

insallah :icon_tup:

ygtturbo
20-06-2010, 18:15
hasan bey yarış tarihini bi sonraki aya almayımı düşünüyosunuz yoksa pzartesi gününden itibaren kayıt ücretlerini almaya baslayacakmısınız irtibat ve kayıt için bişeyler acıklarmısınız yoksa 16 mayıstaki yarış gibi direk lisans kayıt sigorta ücreti oradamı kabul edilecek aydınlatısanız sevinirim tesekkür ediyorum veya ön kaayıt ile alınacaksa hesap veya fax gönderimi nasıl bir prosüdür hali içerisinde olacak iyi çalışmalar

ygtturbo
20-06-2010, 18:17
süleyman bey ile iritibata gecmemiz gerekiyormu

OmerRS
20-06-2010, 19:26

Evet haklısınız ben yazmıştım onları. Rüzgardan ve iklimden dolayı sorun oldu maalesef. Çoğu yarış pistinde var öyle tribünler ama ot, çimen olduğundan sorun olmuyor. Üzgünüm.

E30///M3
20-06-2010, 22:32
Evet haklısınız ben yazmıştım onları. Rüzgardan ve iklimden dolayı sorun oldu maalesef. Çoğu yarış pistinde var öyle tribünler ama ot, çimen olduğundan sorun olmuyor. Üzgünüm.
hayır kesinlikle üzgün olmayın oranın o kadar rüzgar alacağını hesap edemedik o günde acayip bir rüzgar vardı başka gün olmaz belkide böyle birşey. öneriniz maliyeti en düşük yapılabileceğin en iyisiydi o gün için çünkü duvardan dolayı tel örgü arkasından yarışı kimse seyredemiyordu.ben önerilere kulaklarımızı tıkayan bildiğimizi okuyan bir imaja büründürüldük burda sadece örnekleme için yazdım sizin önerinizi ve o gün bu öneri destek görmüştü bu gün unutuldu bunu hatırlatmak içindi.. söylediklerime destek çıkıp ben yapmıştım bu öneriyi dediğiniz için ayrıca teşekkür ederim..ben burda yazılan her fikre saygı duyarak okuyorum mantıklı gelen her fikrin gerçekleştirilmesi için baskı kuruyorum.eldeki imkanlarla bildiğimiz doğrularla hareket ediyor arkadaşlar.bu gün motodrag yarışında sistem bir kere bile aksamadan çalışmış antiparantez bilginize.

feRRo
20-06-2010, 23:20
izmir yarış pistindeydim bugün keyifle yarışı izliyebildik konyada kimsenin seyirciyi düşündügü yok ve en büyük sorunlardan biride bu bence herseyden once ordaki insanlara saygı duyulmalı..geçen sene izmirden bi ton km yol yapp geldik sabaha kadar güneşin altında kavrulduk tozda toprakta yarıda bırakkıp geriye döndük..akhisar,izmir we körfez on numara pistler bana göre..

bu arada aracım yetiştigi halde uzak oldugu için gitmeyi düşünmüyrm zaten akhisar 2.yarısıda temmuz ayında dıe duyum aldım kesinlikle ordayım konyadakı arkadaslara basarılır sıkıntısız keyifli bigün dilerim...

bu arada kop42 yine çizmişler üstünü az sakin ol :D adam 1 aydır içindekinleri dökmüş çizmemek lazımdı üstünü damarına basılmış ALLAHINA kadar haklı..

E30///M3
21-06-2010, 19:48
Yarış 4 temmuza ertelenmiştirrr.haftasonu yeni konu açarak ücretleri sınıfları kayıt başlangıç bitiş tarihlerini kayıt formunu yayınlayacağım.kayıt yaptıran araçlarıda gün gün ekleyeceğim.

ygtturbo
21-06-2010, 22:49
hasan bey aydınlattığınız için cok tesekkür ederim şimdiden kolay gelsin

nitrateX
23-06-2010, 20:29
kop42 ve onun gibi düşünen diğer arkadaşlar sizleri inandırmak gibi bi niyetim yok sadece olanları yazıyorum
1. yarışta hava şartlarını biliyosunuz ve malesef bunun önüne geçemeyeceğimizide biliyosunuz hava rüzgarlıydı yok üstüm battı yok bilmem ne oldu sanki milletin üstünü başını biz batırmışz gibi aksediliyor tirübün yapılması için Süleyman abinin elinden gelenin fazlasını yaptığını ve GSGM ile görüştüğünü biliyorum ama sonuç alınmıyorsa bu onun veya kulubün suçu deil dediği gibi adam bilekliği çıkarıyor tel örgüden öbür tarafa veriyor böyle böyle güvenlikte yetersiz kaldı
ha biz istemezmiyiz daha iyi ferah bir ortamda organizasyon düzenlemeyi işte kimse anlayışlı deil sunucu arkadaşa gelince tmm çok yanlış konuşmaları oldu ama o anki sinirden milletin içeri girmesinden dolayı o sözleri söyledi eminim sizde olsanız o sözleri sarf ederdiniz
kop42 muhalefet olmana gerek yok eleştiri güzeldir ama senin ki tek taraflı düşünerek eleştiri birde işin buradaki kısmını düşünsen ne sıkıntılar çekiliyor ama anlamadığın için bilemezsin
gelmiyecekmissin gelme zorla getirtmiyoruz zaten
yaşın kaç bilmiyorum ama heralde insanlar sana sadece yaşından dolayı saygı duyuyorlar

bizim toplarla gaylar la işimiz olmaz siteleriyle de seninlede

kop42
23-06-2010, 20:43
yıne yazıcam yıne sacama sapan ban gelıcek ???? bunu anlamadım oncelıkle bu konuyada acıklık gelse daha ıyı olur !

benım yasımla ılgılı felan kımsenın saygı duyucak bır durumu yok 2 lı ılıskılerdekı samımıyet ve art nıyet olmaması yuzunden sanırım saygı duyuyorlar olabılırmı sence hanı suleymanın dedgı cumle gıbı klavye erkegıymısım ya :) belkıde sanallıkdan cıkıp bazen ınsanlarla oturup sohbet ettım ve benı ne kadar ıyı tanıdıkları ıcın olabılırmı sence bana karsı saygı durumu ? kımsenınde saygı duyması veya saygı durdurma gıbı bı ıstegım yok bence yasca kucuk forumda tanıyan kısıler var onlarında bana abı dememesını söluyorum benım öle egolarım yok ;)

ben burda olayın sence neyını tartısıyorum ? söleyıpde yapamadıklarınızı ve ustune fazla alınna ucretı tarstısıyorum degılmı ? artı organızasyıondan sonra resmen maytap gecer gıbı yazmamak bı cumle acıklama yapmamak ? sence bunlar olabılırmı ınsanları kzıdıran ?

guvenlık yetersız kaldı dedınız guvenlıkmı vardı ? 4 kısı kapıya dıkmekle guvenlık olmuyor.belkıde cogu kısı burda yazmıyorsa olay buyumesın vs dıe degıl cevap verme gereksınımı duymuyorlardır haaa ben yazıyorum neden bılıyormusun yapılan son derece zoruma gıttı böle bı olay yok...ustune ustuk bırde bıleklık davası cıkardınız bana paramı yatırdgımda kımse bıleklık felan vermedı ne bıleklıgı bu ? benım bıldıgım kayıt olan yarısmacıya kapı numarası doldurması ıcın form ve bır kac evrak bıleklık hepsı aynı anda verılır kapı numaramı verdıler form doldurdum bu kadarmı dıe ustune basa basa 3 sefer sordum ve ordakı gozluklu arkadas baska ne olması gerekıyor dedı :) extra bısıy beklemıyordum dedım ama sankı bısıyler eksık gıbı dedım tanıyorsanız sorabılırsınız hatırlıycakdır :)

ben konu yu uzatıyormusum gıbı oluyor ama kesınlıkle öle bı durum yok artı ben fıkırlerımı beyan ettıkce burda gereksız banned lar gelıyor bununda sebebını anlıyamadım benı banlıyan arkadasda banlama sebebını yazarsa sevırım

o son yazdgın cumleyıde sınırlenmemek ıcın takmıyorum ama bak bılmıyorum kımsın necısın dıkkatlı yaz ben yazmaya baslarsam cok sert yazarım ;)

mmustu
23-06-2010, 20:45
kop42 ve onun gibi düşünen diğer arkadaşlar sizleri inandırmak gibi bi niyetim yok sadece olanları yazıyorum
1. yarışta hava şartlarını biliyosunuz ve malesef bunun önüne geçemeyeceğimizide biliyosunuz hava rüzgarlıydı yok üstüm battı yok bilmem ne oldu sanki milletin üstünü başını biz batırmışz gibi aksediliyor tirübün yapılması için Süleyman abinin elinden gelenin fazlasını yaptığını ve GSGM ile görüştüğünü biliyorum ama sonuç alınmıyorsa bu onun veya kulubün suçu deil dediği gibi adam bilekliği çıkarıyor tel örgüden öbür tarafa veriyor böyle böyle güvenlikte yetersiz kaldı
ha biz istemezmiyiz daha iyi ferah bir ortamda organizasyon düzenlemeyi işte kimse anlayışlı deil sunucu arkadaşa gelince tmm çok yanlış konuşmaları oldu ama o anki sinirden milletin içeri girmesinden dolayı o sözleri söyledi eminim sizde olsanız o sözleri sarf ederdiniz
kop42 muhalefet olmana gerek yok eleştiri güzeldir ama senin ki tek taraflı düşünerek eleştiri birde işin buradaki kısmını düşünsen ne sıkıntılar çekiliyor ama anlamadığın için bilemezsin
gelmiyecekmissin gelme zorla getirtmiyoruz zaten
yaşın kaç bilmiyorum ama heralde insanlar sana sadece yaşından dolayı saygı duyuyorlar

bizim toplarla gaylar la işimiz olmaz siteleriyle de seninlede

burasını anlamadım pek ?

kopp efsane geri dönmüş :D

mmustu
23-06-2010, 20:54
birader ne demek istediğini açıklayacak mısın nedir o kelime ?

Ranthor
23-06-2010, 21:01
nitrateX:üsluba dikkat, beyefendi gibi konuşuyor insanlar burada..

kop42
23-06-2010, 21:01
bende anlamadım yazıcam banlanıyoz o kötu oluo banlıyanda sundan banladım demıyor :) sebepsız yere ne alakaysa mılet genıs genıs yazıyor bız yazınca kabahatlı oluoz

Evrenoz
23-06-2010, 21:07
ulan aklıma geldı sımdı bu adam telımızı yazdık oraya gıder gay sıtelerınde felan verır gıcıklıgına adımız cıkmasın edıtleyım onu :D

2 tarafı da uzaktan yakından tanımam, lâkin konuyu baştan sona takip ettim. Sanırım top-gay muhabbeti bu yorum üzerine söylenmiş. Yani gaylarla, gay siteleriyle işim olmaz, seninle de uğraşmam gibilerinden. En azından ben öyle yorumladım. Yanlışsam mesaj sahibi doğrusunu yazar herhalde.

Vts_Power
23-06-2010, 21:08
aferim nitratex aferim size yakışanı yapıorsunuz. bu tavırlara devam edin sadece kop deil herkes tepkili. yapın bakalım yarışı 4 temmuzda kaç kişi gelicek burdan... ben gidecek olanlarında gitmemesi için elimden geleni yapacağım bundan sonra.

MeRtCaN
23-06-2010, 21:10
aferim nitratex aferim size yakışanı yapıorsunuz. bu tavırlara devam edin sadece kop deil herkes tepkili. yapın bakalım yarışı 4 temmuzda kaç kişi gelicek burdan... ben gidecek olanlarında gitmemesi için elimden geleni yapacağım bundan sonra.

Abi Konya kendi arasında tek kale maç yapar gibi geliyor:icon_tup:

kop42
23-06-2010, 21:11
2 tarafı da uzaktan yakından tanımam, lâkin konuyu baştan sona takip ettim. Sanırım top-gay muhabbeti bu yorum üzerine söylenmiş. Yani gaylarla, gay siteleriyle işim olmaz, seninle de uğraşmam gibilerinden. En azından ben öyle yorumladım. Yanlışsam mesaj sahibi doğrusunu yazar herhalde.

olabılır ama o cevap nıtarexe degıldı ;) denyo lafından sonra bende o sekılde yazdım

Evrenoz
23-06-2010, 21:13
olabılır ama o cevap nıtarexe degıldı ;) denyo lafından sonra bende o sekılde yazdım

Yok ben sadece okuduğumu yorumladım, ne kişileri tanırım ne olayı bilirim. Hani söz küfür gibi algılandı ise küfür değildir,bu yorum üzerine şu anlamla söylenmiş olabilir gibi bir parantez ekledim o kadar. :)

Selman
23-06-2010, 21:14

Valla bende merak ediyorum ahmet abi. Geçen yarışdan önceki gece bile süperdi sizi bekledik falan ayarlar yapıldı bi heyecan vardı. İnşallah güzel bişeyler olur bu organizasyonda:)

Vts_Power
23-06-2010, 21:19
Valla bende merak ediyorum ahmet abi. Geçen yarışdan önceki gece bile süperdi sizi bekledik falan ayarlar yapıldı bi heyecan vardı. İnşallah güzel bişeyler olur bu organizasyonda:)

anlamadın herhalde sen kardeş. ben bi daha konya yarışına gelmem. dostlarımız kardeşlerimizi sizi ziyarete geliriz o ayrı ama sergilenen tavırlar hoş değil.

Selman
23-06-2010, 21:27
anlamadın herhalde sen kardeş. ben bi daha konya yarışına gelmem. dostlarımız kardeşlerimizi sizi ziyarete geliriz o ayrı ama sergilenen tavırlar hoş değil.

Biliyorum abi sen pistdeyken bile söyledin bana bidaha gelmem diye. Hayırlısı olsun abi ne diyim:)

ErmanArseven
23-06-2010, 22:08

Ahmet abi sürekli organizasyonun içinde olan birisi olarak ne güzel destek oluyorsun abi :)

Vts_Power
23-06-2010, 22:16
Ahmet abi sürekli organizasyonun içinde olan birisi olarak ne güzel destek oluyorsun abi :)

hoş deil kardeş olanlar hatalar aynen devam ediyor. bu kadar olaylarında kulağa küpe olmaması gerçekten enteresan..

ErmanArseven
23-06-2010, 23:02
hoş deil kardeş olanlar hatalar aynen devam ediyor. bu kadar olaylarında kulağa küpe olmaması gerçekten enteresan..

abi bizde toz içinde kaldık yandık sistemin azizliğine kızdık organizasyonu eleştirdik ama sırtımızı dönüp konya bitti demedik dememeliyiz :) bakın hasan abiye organizasyona gönül vermekten baska ne çıkarı olabilirki :) bütün olumsuzluklara rağmen her eleştiriye cevap verdi çözüm aradı beraber arayalım dedi sürekli bir uğraş içersinde onca para dökülmüş dünya standartlarında yapılmıs bir piste sırtını dönmedi, önceden daha kötülerinide gördüğünü anlattı ve umudunu kesmedi, abi bence sen ve senin gibi bu işe gönül vermiş daha iyi bilen arkadaslarımız abilerimiz istişare edip çözüm aramalısınız :) her nerede olursa olsun önünü tıkamamalıyız, drag sporuna olan ilginin artmasını sağlamalı ve sporun zarar görmemesi için çaba sarfetmeliyiz :)

bakınız akhisar konya için çok güzel bir örnek oldu :) organizasyonu düzenleyenler umarım akhisarı örnek alırlar ve inşallah bundan sonra güzel organizasyonlar düzenlerler :) akhisarı düzenleyen arkadaslara abilere tekrar tekrar tesekkürler :)

ErmanArseven
23-06-2010, 23:03

abi bizde toz içinde kaldık yandık sistemin azizliğine kızdık organizasyonu eleştirdik ama sırtımızı dönüp konya bitti demedik dememeliyiz :) bakın hasan abiye organizasyona gönül vermekten baska ne çıkarı olabilirki :) bütün olumsuzluklara rağmen her eleştiriye cevap verdi çözüm aradı beraber arayalım dedi sürekli bir uğraş içersinde onca para dökülmüş dünya standartlarında yapılmıs bir piste sırtını dönmedi, önceden daha kötülerinide gördüğünü anlattı ve umudunu kesmedi neden herkes beraber çözüm aramayı denemiyorda sürekli eleştiriyor, abi bence sen ve senin gibi bu işe gönül vermiş daha iyi bilen arkadaslarımız abilerimiz istişare edip çözüm aramalısınız :) her nerede olursa olsun önünü tıkamamalıyız, drag sporuna olan ilginin artmasını sağlamalı ve sporun zarar görmemesi için çaba sarfetmeliyiz :)

bakınız akhisar konya için cok güzel bir örnek oldu :) umarım organizasyonu yapanlar akhisarı örnek alırlar ve bundan sonra inşallah güzel organizasyonlar düzenlerler :) akhisarı düzenleyen arkadaşlara tekrar tekrar tesekkürler :)

mmustu
24-06-2010, 07:09
valla gülüm çok güzel yazmışsın ama senin bu yazdıklarını o organizasyonu düzenleyenler yazıp burada çözüm arayacaktı insanlardan bi özür dileyecekti ki o zaman o adamları ciddiye alalım )

melih
24-06-2010, 07:28
yazılanları okudum ve bi pist nasıl rezil edilir son yazılanla ortaya koyulmuştur illaki aksaklık olur ama fazla para alınmaz ben çok gördüm pist orgz. alınan paralar yetmeyip cebinden takviye eden ...

konya da orgz düzenleyen kişi değişinceye kadr sanırım katılım çok az olcak gibi.. hayırlısı diyelim

kop42
24-06-2010, 07:46
valla gülüm çok güzel yazmışsın ama senin bu yazdıklarını o organizasyonu düzenleyenler yazıp burada çözüm arayacaktı insanlardan bi özür dileyecekti ki o zaman o adamları ciddiye alalım )

agzını yiyim senın ne guzel sölemısın :icon_tup:

3rk4n
24-06-2010, 08:19
2 taraflı dusunuldugu zaman
organızasyıonda hatalar olabılır tamam acıklama apılarak bunlar özur dılenerek gecıstırılebılırdı ama bırde yarısmacı ınsanların tarafından bakıldıgı zaman koca sene hazırlanıp para emek harcıyorlar sanıye gormek ıstıyorlar sıstem bozuluyor bırde uzerıne dıger hatalar gelınce cıleden cıkmamak mumkun deil yarışanlar için. Bırde organızasyon sahıbının dalga gecer gıbı hıc bısıy yazmaması ve yazdıgı zamanda saldırı seklınde yazması bence ınsaları konyadan sogutuyor.

vtecburhan
24-06-2010, 08:24
valla herkez guzel söyluyorda bu işler parayla oluyor bizde rezıl rüsva oluyoruz ama hersey para sponsor olmadıktan sonra o tribünü kim yaptırcak bunuda düşünün yani buyuk firma atiker gidiyor ıst ye sponsor oluyor piste dedıgınde sırtını dönüyor
tamam verılmıs sozler belkı tutulmamıstır onu bılemem o ayrı bı mevzu ama pist konusunda tribun konusunda destek cıkan yok konyada bu işe gönul verenler benim gıbı sızler gıbı arkadslar bence bu konuda mutabık kalınsın
ve bırde antalya pistini kimse unutmasın ve elimizdekının degerını bılelım derım

mmustu
24-06-2010, 08:41
burhanım tabiki herşey para ile oluyor

bak ne diyorum tribün işi gerçekten zor ama akhisardada aman aman bir tribün yoktu ;)

daha önceki mesajlarımda ucuz yollu bir çözümden bahsettim bildiğin profil demirden kazıklar yapıp üstlerine eternit koyarsın pistin kenarında ve milleti güneşten yağmurdan bir nebze kurtarırsın ;) çünki tribün uzunca bir süre olmayacak orda

adam gibi organize olur padok alanına kimseyi sokmazsın

sıralamaları süreleri adam gibi ölçer yarışa 3 te başlayıp 9 da bitirmezsin

vede bir aksilik olduysa eğer çıkar buraya gelir adam gibi açıklamanı yapar özrünü dilersin

kop42
24-06-2010, 08:41
valla herkez guzel söyluyorda bu işler parayla oluyor bizde rezıl rüsva oluyoruz ama hersey para sponsor olmadıktan sonra o tribünü kim yaptırcak bunuda düşünün yani buyuk firma atiker gidiyor ıst ye sponsor oluyor piste dedıgınde sırtını dönüyor
tamam verılmıs sozler belkı tutulmamıstır onu bılemem o ayrı bı mevzu ama pist konusunda tribun konusunda destek cıkan yok konyada bu işe gönul verenler benim gıbı sızler gıbı arkadslar bence bu konuda mutabık kalınsın
ve bırde antalya pistini kimse unutmasın ve elimizdekının degerını bılelım derım

:) komık olmayın lutfen para ıle oluyor dıyorsunuz bugune kadar draga gıden yarısmacılar paradanmı kactı ? en buyuk ornegı vereyım akhısar naptı aracların donus yolunu kestı seyırıcye verdı ;) araclar ıcerıden donus yaptı :icon_tup: bazı seylerı dusunmek fıkır yurutmek guzeldır hep bırlıkde dusunup fıkır yuruturuz hepımızın pıstler öle degılmı ama herseyı ben bılırım ben anlarım sız ne bılırsınız dersenız böle rezılıkler cıkar bakın nededım hasan abıye toplanalım ankarada yapalım bı toplantı gelsın suleymanda dedım ? hep bırlıkde dusunursek guzel seyler olur ama herseyı ben bılırım derse bır kişi böle olur ;)

para konusunu hıc acmıyalım ıstersenız daha az ucrete daha guzel seyler yapılabılcegını gosterdıler :icon_tup:

vtecburhan
24-06-2010, 08:44
burhanım tabiki herşey para ile oluyor

bak ne diyorum tribün işi gerçekten zor ama akhisardada aman aman bir tribün yoktu ;)

daha önceki mesajlarımda ucuz yollu bir çözümden bahsettim bildiğin profil demirden kazıklar yapıp üstlerine eternit koyarsın pistin kenarında ve milleti güneşten yağmurdan bir nebze kurtarırsın ;) çünki tribün uzunca bir süre olmayacak orda

adam gibi organize olur padok alanına kimseyi sokmazsın

sıralamaları süreleri adam gibi ölçer yarışa 3 te başlayıp 9 da bitirmezsin

vede bir aksilik olduysa eğer çıkar buraya gelir adam gibi açıklamanı yapar özrünü dilersin

süleymanın tek hatası bu bence buraya gerekırse bı topıc acıp özür dilemsi gerekliydi

bişeyler yazmayınca haliyle direk suclu konumunda şuan

neyse inş zamnla hersey düzelir kapl kırmayalım sonucta hepimiz birgun yüz yüze bakıcaz

mmustu
24-06-2010, 08:47
aynen öyle burhanım

yaşanan onca aksiliğe rağmen 2 kelam etmedi vatandaş

Ben arada bir tek Hasan abiye üzülüyorum çok çırpındı çok arada kaldı insan ondan utanır yine gelir 2 kelime yazardı burada

vtecburhan
24-06-2010, 08:52
:) komık olmayın lutfen para ıle oluyor dıyorsunuz bugune kadar draga gıden yarısmacılar paradanmı kactı ? en buyuk ornegı vereyım akhısar naptı aracların donus yolunu kestı seyırıcye verdı ;) araclar ıcerıden donus yaptı :icon_tup: bazı seylerı dusunmek fıkır yurutmek guzeldır hep bırlıkde dusunup fıkır yuruturuz hepımızın pıstler öle degılmı ama herseyı ben bılırım ben anlarım sız ne bılırsınız dersenız böle rezılıkler cıkar bakın nededım hasan abıye toplanalım ankarada yapalım bı toplantı gelsın suleymanda dedım ? hep bırlıkde dusunursek guzel seyler olur ama herseyı ben bılırım derse bır kişi böle olur ;)

para konusunu hıc acmıyalım ıstersenız daha az ucrete daha guzel seyler yapılabılcegını gosterdıler :icon_tup:

dragda toplanan rakam nedır ne degıldır nereye ne para gıdıyor bunları ben bılemem ama şuda bı gercek bı yarısta araba bası 200 tl alınsa 50 arabada 10 mılyar yapar o rakamada ne asfalt ne trıbun hiç bişey yapılamaz buda bı gercek haa organıze hata var elbette dogru soyluyorsunuz yukardada yazdıgım gıbı suleyman gelıp ıkı kelıme yazsaydı belkı fıkır alışverısı yapılsaydı dahada guzel org olabılırdı
neyse yapcak bısey yok ıns bunlarda bır kupe olur

kop42
24-06-2010, 09:06
adamın hakkını yemıyelım sımdı cıktı 2 kelıme yazdı :) denyo dedı klavye erkegı dedı bu yazılanları gel yuzume söle dedı ben anlamadım valla hıc bırsey once olaydan sonra hala konyada drag yapıcam dıe mucadele verıyor.bu yazıları okuyup gıdenlerı bakalım neler beklıycek konyada hep bırlıkde bekleyıp görelım

nitrateX
24-06-2010, 09:08
burasını anlamadım pek ?

kopp efsane geri dönmüş :D

gayet açık yazdım anlamayacak bişey yok

kop42 numaramı gay sitelerine verir felan demiş bende ona istinaden yazdım heralde anlamışsındır

mmustu
24-06-2010, 09:10

kop42 numaramı gay sitelerine verir felan demiş bende ona istinaden yazdım heralde anlamışsındır

bu şekilde yazsaydın gayet anlaşılır olurdu dostum ;)

sağolsun evren arkadaşımız açıklık getirdi zaten

kop42
24-06-2010, 09:10

canım benım sen suleymanının neyı oluyorsun veya necısısın suleymana cep telımıde verdım arayıp kendıde soleyebılırdı onunda agzı dılı var degılmı sen necisin ne ıs yaparsın onu çözemedım

SekoLive
24-06-2010, 09:11

abi dün quantum u anlıyordun bugun bişi var sende :D :D D: D:D :D

nitrateX
24-06-2010, 09:12
boş ver beni
kimsenin avkatlığını yapmaya da çalışmıyorum sadece olanları bildiklerim hakkında konuşurum bilmediklerim hakkında yorum yapmam sadece bunu bil yeter

kop42
24-06-2010, 09:13
boş ver beni
kimsenin avkatlığını yapmaya da çalışmıyorum sadece olanları bildiklerim hakkında konuşurum bilmediklerim hakkında yorum yapmam sadece bunu bil yeter

ne bılıyorsun bıldıklerını bızımlede paylasırmısın bılmedıgın o kadar cok seyın hakkında cıktın savunurcasına yorum yaptınkı benı sasırttın bılgı paylasdıkca buyur bızede bıldıklerını anlatırmısın bir dost .....

Orhan
24-06-2010, 09:18

sen hidayete eriyorsun valla gönül gözün açılmış senin :D
yakında 3. gözünde açılırsa biyerlerinden şaşırmayacam :hahaha:

mmustu
24-06-2010, 09:19
sen hidayete eriyorsun valla gönül gözün açılmış senin :D
yakında 3. gözünde açılırsa biyerlerinden şaşırmayacam :hahaha:

bu aralar pek bi mülayim sakin oldum ben eke yi verince rahatladım sanırım :D

kop42
24-06-2010, 09:19
ve TANRI mustuyu yenıden yarattı :D

mmustu
24-06-2010, 09:22
neyse konumuza dönelim :D

sonuç olarak fok balıkları çok yanlız aynı süleyman gibi :D

valla süleyman işe yarar memnuniyetin had safhada olduğu doğru düzgün bir kaç org yapmadan buradan doğru dürüst kimse gitmez konyaya

nitrateX
24-06-2010, 09:25
parasını pulunu bilmem karı ne onu da bilmem ha nereye ne kadar para harcıyor onuda bilmiyorum sadece 30-35 arabanın bu adamı kurtarmadığını biliyorum
bu kadar seyirci beklemiyordum ki yarış içinde bu kadar katılım inanın beklemiyordum herşeyin dört dörtlük olmasını isterdik ama olmadı kötü hava şartları + milletin pist alanına girmesi ve çıkarılamaması + sunucunun dengesiz dengesiz konuşması yaqni bunların olmasını inan kimse istemezdi ve bu yarışı düzenleyen sizden biride olabilirdi bunlardan dolayı mağdur olabilirdiniz...
Yine söylüyorum eleştiriye kızmak yok eleştiri güzeldir eksikliklerini görmek tammlamak bunlar iyi şeyler
Herkezin amacı ne amaç belli drag yapmak veya izlemek herkez kendine ayrılmış bölümde bu işi icra etseler eminim sorunsuz bir yarış çıkar ama herkeze tek tek laf anlatamayacağına göre yapacak bişi yok
Bu olayı daha fazla büyütmeye gerek yok eğer daha iyi şeyler olmasını istiyorsak yok sen şunu yaptın yok sen bunu yaptın bunu bir kenara bırakıp hep birlikte bişiler yapalım derim ben

nitrateX
24-06-2010, 09:30
Yani Kalp kırmaya gerek yok hepimiz insanız hepimizn amacı belli modifiye yarış vs. işte neyse
İnş. bundan sonraki org. daha sorunsuz eksiksiz icra edilir yani diyecek başka bişeyim yok

Orhan
24-06-2010, 09:47
bu aralar pek bi mülayim sakin oldum ben eke yi verince rahatladım sanırım :D

japona geçtin kendine geldin olayın özeti budur kanımca:D

E30///M3
24-06-2010, 13:34

:beuj: bunu senden beklemezdim....tepkinize devam edin sizi engelleyen yok..merak ediyorum bir sonraki yarışa inşallah akhisara gidersiniz şu an herkesin olumlu şeyler yazdığı o yarışada siz olumsuz bişeyler bulursunuz mutlaka.nedir bu yaa rezillikse bizde sizle birlikde rezil olduk orda... üstünede bu kadar laf işittik hala altdan alıyorum ama yeterrrrr..... ne demek yaaa.. sen özgürsün gelmeyebilirsin ama gelecek olanıda engellemek ne demek.:ofk: sanki o yarışda çektiğin rezilliğin 5 katını 350-400 tl vererek ulusal yarışda hiç çekmedim..daha yarışa ilk defa katılmış taze kan olsun diye sesimizi çıkarmadığımız arkadaşlara uyup sende bunu yazmışsın yaaa hakkaten boşa uğraşıyormuşuz.. o pistde 4 de 14 düde 24 düde yokkkkkkk yarışşş yokkk..

Vts_Power
24-06-2010, 13:58
hasan abi bunları yüzyüzede konuşabilirz.. sen boşu boşuna üzerine alınıyorsun. emek veriyorsun ancak orda biz bunu yaptık yarışsınlar işte şartlar bu şeklinde tavırlar var.senin emeğine karşılık birşeyler yapmıyorlar...

sistem sistem dedik yok dedi süleyman 9 bin istiolar bulamam dedi.hallettim dedi sonra gittik bozuk sistem. şimdi 14 bine yaptırdım oluor mantıklımı??

benmi yarış beğenmiyorum ve kulp takıyor oluyorum?? bende bunu senden beklemezdim 2009 tek lisanslı yarışcısı benim hatırlatırım sen dahil kimse kayıt yaptrmazken ben yaptrdım halen kayıt param federasyonda.ben dedimmi süleymana ben lisans parası ödemem var lisansım die hayr ödedim paramı.. sıkışınca gel sen yap yarış dior herkes işini yapsın.ben ulusal olmamasına rağmen mahalli yarışa sponsorumu ikna edip kendim gece gündüz uğraşıp yarışa katlıyorum. beyefendi naapıyor 2 gün uyumamış biz 1.5 hafta hiç uyumadık.nedenmi düzgün bişeleyler yapalım die.. kayıt parasını 170 yaptım desteğinizi bekliorum dedi telefonda. ok dedik 195 tl para istiorlar destek olacaz vermeliyiz dedim verdim.bunu ben anlarım abi ama millete anlatamazsın.heleki böyle rezil bi org. çkarsa ardndan.nasıl özendiğimi roll bar konusundan hatırlarsn kurallar kitabına uygun roll bar yapıorum ben adam teknik kontrol yaptıramıor( senle alakası yok düzensizlikden bahsediorum)ardındanda düzgün bir akhisar yarışı görünce ben ve diğer arkadaşlar ister istemez sinirlendik demekki yapılabiliyormuş.

o kdar olay olmuş bir özür dilemesini istemiş insanlar adam gelmiş direk çatarak mesaj yazmış gitmiş kusura bakma abi.

bu işe inatla benim kadar devam eden sayısı çok az hatta kalmadı.yeni yarşcılarında orda ilk tecrübelerini yaşamasını istemem bu şartlar altında.. ben manisaya gideceğim yeni arkadaşlarada öneririm.tepkiliyim evet haketmiyor konya bizim özen ilgi alakamızı. sen bilrsin abi..

E30///M3
24-06-2010, 14:34
şu konuşulanlar temcit piavından daha çok geldi ısındı ısındı gitti.şimdimi aklına geldi yok mu teliim sende. 14000 yazıyorum orda çünkü sistemi yapanlar 9000 e yaptılar ama sistem için bizi arayanlar oldu ve telini istediler arayanlarada 14000 dediler.son ilavelere 2000 ye yakın para verildi.25 tl fazla para istendi ve alındı.25 tl den 50 araba 1250 eder nedir yaa çok bir para mı bu 11000 tl içinde bu kadar katkınız olmuş.klübün aldığı toplam para 50*125=6250 tl para sponsorlar olmasaydı akhisar çıkabilirmiydi o paralara.bir hesap yapın allah aşkına yaa.. sanada birisi burdan dallama dese o iyi yazmış yine sen direk küfürle başlardın hee lafı gelmişkende o çifte standardıda ayrıca kınıyorum dallama diyenin banı kalkıyo denyo diyeninki duruyo.ikisinide onaylamıyorum iki lafı söyleyenide kınıyorum.bir avuç insanız saygılı olun birbirinize.kızabilirsiniz birbirinize ama sevginizi kaybetsenizde saygınızı kaybetmeyin.
sonra niye kaçıyosunuz herkes işini yapsın diye buyrun 6250 tl ye bir yarış organize edin öğrensin arkadaşlar.. ben şu an yapanların bildiklerini iddaa etmiyorum onlarda bu iş bu kadar olur demiyor şartlarıyla olumsuzluklarıyla beceriksizlikleriyle o gün için kara gün deyip özürde dileyor ama hala aynı şeyler takılmış plak gibi tekrarlanıyor.sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek ben bunu anladım.buyrun gidin akhisara üzüm yemeye...bende gelicem akhisara ama konyaya da gidicem..bu sporu seviyosan kestirip atmadan kavganı orda ederek itiraz ederek elele vererek düzelteceksin bazı şeyleri.

kop42
24-06-2010, 17:38
benım dallama dedgım postu buraya koyarmısınız ? kime demişim hatırlayamadım dedıysemde burda bı göreyım ne yazmısım ona göre yapıcam eger dedıysem sınırımden ofkemden hırsımı alamadgım ıcın demısımdır ki o cumleyı buraya post olarak alıntılı lutfen koyun acıklamasını yapayım...

cıfte standart olayına bende karsıyım bıleklık dagıtılmıs bana verılmedı hakkım yendı ozaman suleymanında banı kalkmamıs bı seferde onun hakkı yensın ;) sorun olmaz cebınden eksılen artan olmaz cılede cekmıyo beyfendı zaten lutfedıp gırıp yazmıyor bıle banlı dursun sorun olmaz yada elçileri var onlar yazar yada yazdırır;)

bır avuc ınsanız doru ınsaları kacırmak adına gercekden herseyı yaptınız benım ne ılk nede son yarısım benım ıcın konya olmaz baska yer olur orda yarısırım sporcuya daha cok deger verılen her yerde yarısırım.!

benım derdım kesınlıkle uzum yemek bagcıyı dovmek degıl hanı klavye delıkanlısıymısım ya dıyorumkı cagırın suleymanıda yapalım ankarada bır toplantı konusalım.

konya drag konusunu okursanız yıllardır yarısan kısıler bıle ben o kadar draga gıttım böle rezalet gıormedım yazmıs madem bızler yanı kısıler olarak adlandırılıyoruz eskılerde aynı seyerı yazmıs :) taze kan ıstyorsunuz da taze kan daha gırmeden zehırlıyorsunuz sonra medet umuryosunuz

asıl ben sızı kınıyorum hasan bey çifte standart ları kınamısınız ya bıleklık konusunuda bı ele alalım ne ıstır kayıtlı herkeze verılmesı luzumlu olan seyı benım yanımdakı ankarada gelen yarısa katılan 4 5 arabadakı kısılerde almadı cıfte standartı sanal alemde degıl real ortamdakı olaylarla tartısalım daha verımlı olur dıye dusunuyorum

ayrıca su forumda en son kayrılcak adam benım dıkkatınzı cekerım en ufak bı sert yazısımda en az 4 gun olmak uzere en cok banlanan uye benım buda ayrı bı konu ;) o yuzden bana kımse sana ayrımcılık yapılıyor demesın sunuda demesın demekkı sorunlu kişi sensın dıe :)

saglıcakla ben varım toplantıya buyursun gelsın suleyman paşada yuzyuze konusmak herzaman ıyıdır ;)

E30///M3
24-06-2010, 22:18
ben dallama yazdığını okudum sonradan msj editlenmiş olabilir arayıp bulmak gibi zamanı boşa harcıyacak bir luxümde yok.ben seni kınamadım.beni kınaman konusunda da yaşına veriyorum cevap bile vermiyorum.abi derken bey olduk beni anladığın gün şu lafları söylediğin için üzüleceksin.ben taraf değilim bunu kafana sok.bu muhalefet tavrınla özellikle senin akhisara gidip yarışıp sonrasındaki yorumlarını okumak istiyorum.inşallah beni yanıltırsın bunu canı gönülden diliyorum.bu konuda kitlensin artık.. kitlenmesede dilediğinizi yazın cevap yazmayacağım.

34tb9544
24-06-2010, 22:25
abı konyayay gıdılmez yaaa ıstanbuldan rezalet ustu rezalet yasanıyo hersey heryerde dıye bı laf war ya herkes her yerde oluyo orda ya duzeltılmelı padok madok yada ezıyete gerek yok

kop42
24-06-2010, 22:33
ben dallama yazdığını okudum sonradan msj editlenmiş olabilir arayıp bulmak gibi zamanı boşa harcıyacak bir luxümde yok.ben seni kınamadım.beni kınaman konusunda da yaşına veriyorum cevap bile vermiyorum.abi derken bey olduk beni anladığın gün şu lafları söylediğin için üzüleceksin.ben taraf değilim bunu kafana sok.bu muhalefet tavrınla özellikle senin akhisara gidip yarışıp sonrasındaki yorumlarını okumak istiyorum.inşallah beni yanıltırsın bunu canı gönülden diliyorum.bu konuda kitlensin artık.. kitlenmesede dilediğinizi yazın cevap yazmayacağım.

ben herzaman dedım konyada konustugumuzdada burdada söledım harkeetlerın ve konusma tarzın 10 numara dedım kralsın dedım yanlısmı söledım bey kelımesıne gelınce mecazı anlamda lafın gelısınde söledım herhangı bır resmıyet ıcerıklı yazmadım benı gercek anlamda tanırsan hasan abı nedemek ıstedgımı cok ıyı anlarsın.ama ben hıc bır zaman dusuncelerımı fıkırlerımı ustu kapalı sekılde yazmam sölemem veya bırılerı aracılıgıyla ıletmem ben neysem oyum belkıde cogu zaman bu yuzden kaybetmısımdır ama hıc bır zaman degısmmem degısmıycemde benı kızdıran tarafın hasan abı suleymanı onca olaydan sonra hala savunarak yazman sadece buna kızdım tepkılı felan degılım bana su saat dekı cık gel surdayım konuscaz ben kosarak gelırım böle yapıda bır ınsanım ama hıc bır zaman ıcımı dısımı saklamadım neysem oyum söledgım gıbı belkıde bu yuzden benı yanlıs anlıyorsun.

başalp
24-06-2010, 22:51
Aman boşverin, Konyaya isteyen gelsin istemeyen gelmesin. Kimsenin başımın üstünde yeri yok ama elimden geldiğince Konyada yardımcı olmaya çalışırım. Bizim imkanlar budur. Daha iyisi olana kadar en iyi pist budur. Kendince Akhisarı beğenen gitsin orda yarışsın... Konya isterse tek kale maç yapar kendi arabalarını kaldırır, isteyen olursada kapıları açıktır.

E30///M3
24-06-2010, 23:00
yazmıycam dedim yine dayanamadım yanlışı hiç savunmadım yapılan yanlışlarıda savunmuyorum o günkü yanlışların günah keçisi süleyman oldu olanların sebebi şu bu neyse ne yaşandı bitti bunu artık dillendirmeyelim unutalım ders alalım aynı yanlışları elele vererek silelim.. yok ben gelmiycem gelip seyredicem iyiyse gelicem..seyirci olarak gelme direk küfredersin zaten çünkü bu sene seyirciyle ilgili hiç bir şey yapılamaz toplanan paralarla filan olacak iş değil.. demeyin gelmiycem yaww.gel benle orda çatır çatır kavga et hakkını ara bu bizim yarışımız süleymanın filan değil ben bunu anlatmaya çalışıyorum.ben seni çok iyi anlıyorum ama yeter medyadan betersiniz bu bizim yarışımız kendi bindiğimiz dalı keserek nereye varırız.neyse unutulur bunlar kalpler kırılmasın yeter..kapatalım artık lütfen rica ediyorum.

devilboy
24-06-2010, 23:55
beyler ne ahmeti tanırım ne mehmeti başından beri takip ediyorum yorumumu yapacam kimse art niyet aramasın...

kop42 arkadaşım başından beri aynı şeyleri yazıyorsun sanki yazdıklarını sürekli kopyalayıp yapıştırıyormuşsun gibi oldu haklısın yaşadıklarına aynısı benim başıma da gelse tepkimi gösterrim ama anlaşılacağım şekilde kavga ederek değil....(yanlış anlamazsan sevinirim)

yarışa gitmem gidenleri engellerim gibi cümlede kurulmuş bence çok çok yanlış ve talihsiz söylem olmuş hepimiz bu sporu seviyoruz elinizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ama elden gelen buysa yapacak bişe varmıki ?

hasan abi diyecem tanımıyorum yanlış anlaşılmasın burda kendini heba etmiş durumda size gerekli açıklamaları yapıyor güzel işler için çaba sarfediyor özürde diliyor ki hatayı kabul etmek erdemliktir SÜLEYMAN BEYin yapamadığını hasan abi yapmış tebrik ediyorum.

hatalar olabilir giderilebilecek şeyler bence büyütmenin anlamı yok diye düşünüyorum davet gelmiş buyrun konuşalım fikirler verilsin denmiş gerçekten bu işi bilen yararı olacak kişiler toplanılsa daha iyi işlerin çıkacağına eminim en önemlisi SAYGIMIZI YİTİRMEYELİM SEVİYEYİ AŞŞAĞILARA ÇEKMEYELİM...

egeturbo
25-06-2010, 00:39
Hasan abi durumları anlamış zaten adam çabalıyor problemleri aşmak istiyor.Tunerlerin istediği tarzda bi organizasyon yapmaya çalışıyor.Problemleri kabul edip isteklerimizi karşılamaya çalışıyor.Sonuçta belirli imkanlarla bu kadar olmuş ellerindeki imkanlarıylada bu problemleri düzelteceklerdir.Yavaş yavaş halediyorlar. Fikirleriniz varsa adam burda düzgün bi dille anlatırsınız düzgün bi anlatımlada size geri dönerler. Ama konu başka yerlere kayıyor.Onur abi sende sakin ol biraz biri gidip şu adamın evinden baltasını alsın saklasın :D

KUPON7
25-06-2010, 03:03
O cehennemde Onur'un(KOP42) ve dolayısıyla da bizlerin neler çektiğini ancak o gün orada olanlar bilirler!Böyle basit aksiliklermişçesine yaklaşıp da kimse kandırılmasın diye yazıyo Onur böyle tepkili!Kimse Onur'u tanımdan;birilerine YALAKALIK olsun,KESELER DOLSUN diye arkadan atıp tutmasın!Adam olsaydınız da zamanında cevap verseydiniz sorulara!

Caesar
25-06-2010, 03:54
Yarışa gitmem gidenleri engellerim derken o arkadaş bence yanlış yapmamış. Örnek verelim; bir kişi A yolundan giriyor ama yol sonunda kaza var girerse çıkamayacak ne yapmak lazım? Başından hemen orada bir korna çalıp "kardeş girme o yola o yolun sonu karanlık hiç iyi değil" diyip girdiği yanlış yoldan döndürmek lazım.

Bir önceki organizasyonda milleti kanırttılar ne oldu süleyman denen lavuk gelipte bir açıklama yapmayı bile uygun görmedi şimdi bir organizasyon daha yapmaya kalkıyor. Giden aynı sonu yaşayacak @Vts_power o yüzden demiş nede güzel demiş.

vtecburhan
25-06-2010, 07:30
Yarışa gitmem gidenleri engellerim derken o arkadaş bence yanlış yapmamış. Örnek verelim; bir kişi A yolundan giriyor ama yol sonunda kaza var girerse çıkamayacak ne yapmak lazım? Başından hemen orada bir korna çalıp "kardeş girme o yola o yolun sonu karanlık hiç iyi değil" diyip girdiği yanlış yoldan döndürmek lazım.

Bir önceki organizasyonda milleti kanırttılar ne oldu süleyman denen lavuk gelipte bir açıklama yapmayı bile uygun görmedi şimdi bir organizasyon daha yapmaya kalkıyor. Giden aynı sonu yaşayacak @Vts_power o yüzden demiş nede güzel demiş.

kardes topici okumuyorsunuz bari kafanızdan yorum yapmayın BU YARIŞI E30/// M3 NİCKLİ HASAN ABİ DÜZENLİYORRRRRRRRRRRRRRR DAHA BÜYÜK YAZMAYA GEREK VARMI UZATIP DURMAYALIM MAHALLE KARILARI GİBİ

kop42
25-06-2010, 07:37
mahale karıları gıbı derken ?????????????????????????????

herkez fıkrını yazmakda ozgur bunu kısıtlıyamazsın su klavyede yazmayı allah askına bırakın ne bu ya bırı karı gıbı der dıgerı denyo der ??? buyrun ankaraya gelın toplanalım !!!!!!!

vtecburhan
25-06-2010, 07:41
fikrini bir kez yazarsın 50 defa aynı şeyi tekrarlanıp durmaz benim görüşüm bu dur
uzatılmasın denılıyor halaaa aynı seyı yazıyorsunuz ne anlamı ne geregı var

kop42
25-06-2010, 07:45
ona sen deıl admınler modlar karar verır bu 1

2 ıncısı konyadan 3 4 kısı yazdınız 3 4 nuzde laflarınıza dıkkat etmeden yazdınız ileri geri konusyorsunuz..kımse sıze karı klavye erkegı denyo dıe gırmedı konusmaya gıren varsada ondan alıntı yapıp yazın buraya 50 kerede yazarım 1000 kerede

vtecburhan
25-06-2010, 07:56
ozaman senin klavye başına ayırcak baya bi zamanın var ?? :)

neyse hayırlısı ozman yazın cizin gelmesin kimse draga biz kendi arclarımızı kaldırırız sorun degil ne diyelim

kop42
25-06-2010, 08:02
baya bı cok vaktım hıc sorma bilen yok ne iş yaptımı :) bencede bızım burda enkada pazar gunlerı toplandımız gıbı sız de orda toplanın ;) ama techturkey drag bolumune konusunu acmayın ozaman ki bızde yorumlarımızı yazmıyalım 4 tane konusu var konyanın hıc olumlu bır yorum yapan varmı bastan sona okuyun ona göre bıdaha konusalım ;)

melih
25-06-2010, 08:08
uzatmayın bence bu kdr bırak kim ne yapıyosa yapsın abicim kasmayın ya kendinizi boşwerin

suleyman__83
25-06-2010, 08:16
Arkadaşlar ben bu saatten sonra oto drag yapmam yapmak isteyen varsa gelsin yapsın ben konya motosiklet ve otomobil sporları il temsilcisiyim konya daki hiç bir kulüb bunun altından kalkamaz ben üstlendim bu yarışları yaptım ama beğenmediniz canınız sağolsun tekrar özürdiliyorum ve söylüyorum sayın arkadaşlarım gelin pist sizin gerekli izinleri alayım siz yapın yarışı ben konyada 3-4 temmuz 10-11 temmuz 17-18 temmuz moto drag türkiye şampiyonası yarışlarım var 19-20 temmuzda da yaptım gelin bakın diğerlerinede tamam hepiniz haklısınız ( koop42 hariç ) gelin elimden geleni yapayım siz yapın bu yarışları konya da hepinizi seviyorum kusura bakmayın tekrar özürdiliyorum ben yarışlar için uğraşan bir insanım bu konya ya pisti yapmak için elimden geleni yaptım ama benim bu lafları bu konuşmaları hak etmediğime inanıyorum arkadaşlar..

kop42
25-06-2010, 08:19
motodragada 2 tane motorumuz gırıyor belkı orda denk gelırız :) parantez ıcınde konusuruz senınle sevgıler canım

suleyman__83
25-06-2010, 08:22
motodragada 2 tane motorumuz gırıyor belkı orda denk gelırız :) parantez ıcınde konusuruz senınle sevgıler canım
aslında sana cevap bile yazmak istemiyorum ama duramıyorum gel canım beklerim tarihlerini biliyorsun :)

G_TT_I
25-06-2010, 08:52
Arkadaşlar ben bu saatten sonra oto drag yapmam yapmak isteyen varsa gelsin yapsın ben konya motosiklet ve otomobil sporları il temsilcisiyim konya daki hiç bir kulüb bunun altından kalkamaz ben üstlendim bu yarışları yaptım ama beğenmediniz canınız sağolsun tekrar özürdiliyorum ve söylüyorum sayın arkadaşlarım gelin pist sizin gerekli izinleri alayım siz yapın yarışı ben konyada 3-4 temmuz 10-11 temmuz 17-18 temmuz moto drag türkiye şampiyonası yarışlarım var 19-20 temmuzda da yaptım gelin bakın diğerlerinede tamam hepiniz haklısınız ( koop42 hariç ) gelin elimden geleni yapayım siz yapın bu yarışları konya da hepinizi seviyorum kusura bakmayın tekrar özürdiliyorum ben yarışlar için uğraşan bir insanım bu konya ya pisti yapmak için elimden geleni yaptım ama benim bu lafları bu konuşmaları hak etmediğime inanıyorum arkadaşlar..

11 Sayfayı okuyamadım kusura bakmayın, 99 senesinden beri Draglardayım, 99'da en alt kademeden başlayıp 2003-04 sezonlarında yarışıp daha sonraki senelerde IMK ile istanbulda Tek olarak Oto Drag organizasyonlarını düzenlemeye etmeye başladım,
Pistiniz ilk açıldığında heycanla bir girişimler yapmaya çalıştınız sonra doğru bağlantılar ile yarışalr düzenlediniz ama eksikler olacağı çok bariz belliydi.
Eksikler olabilir konyoda bu konuda deneyimli görevli yarışı üstlenecek biri bulmak zordur,
organizasyonlarımda bu işi bizden sonra sürdürebilmesi ve organizasyonu öğrenmesi için farklı lisanslı hakemler ve gönüllü arkadaşları imk ile yetiştirmeye çalıştık, bununda amacı farklı pistlerde yada bizden sonra Dragların en iyi şekilde yürümesiydi.

Sizinde sıkıntınız deneyimli bu işi öğrenmiş kişilerin az olmasıdır,
Anlatmak istediğim çok güzel bir pistiniz var biraz daha gayretle resmi kabul görmüş bir ölçüm sistemi alın ve bireysel 3-4 kişilik yarış ve antrenmanlara pistinizi açın bunlar sayesinde deneyim kazanın sonra 50-60- belki 100 araçlık yarışlara sizde imza atarsınız.

Şahsi fikrim pisti kişiseleştirmeyin ve Pistinize yazık etmeyin!!!

E30///M3
25-06-2010, 09:12
11 Sayfayı okuyamadım kusura bakmayın, 99 senesinden beri Draglardayım, 99'da en alt kademeden başlayıp 2003-04 sezonlarında yarışıp daha sonraki senelerde IMK ile istanbulda Tek olarak Oto Drag organizasyonlarını düzenlemeye etmeye başladım,
Pistiniz ilk açıldığında heycanla bir girişimler yapmaya çalıştınız sonra doğru bağlantılar ile yarışalr düzenlediniz ama eksikler olacağı çok bariz belliydi.
Eksikler olabilir konyoda bu konuda deneyimli görevli yarışı üstlenecek biri bulmak zordur,
organizasyonlarımda bu işi bizden sonra sürdürebilmesi ve organizasyonu öğrenmesi için farklı lisanslı hakemler ve gönüllü arkadaşları imk ile yetiştirmeye çalıştık, bununda amacı farklı pistlerde yada bizden sonra Dragların en iyi şekilde yürümesiydi.

Anlatmak istediğim çok güzel bir pistiniz var biraz daha gayretle resmi kabul görmüş bir ölçüm sistemi alın ve bireysel 3-4 kişilik yarış ve antrenmanlara pistinizi açın bunlar sayesinde deneyim kazanın sonra 50-60- belki 100 araçlık yarışlara sizde imza atarsınız.

ölçüm sisteminde hiç bir problem yok şu anda ulusal otodrag yarışı yapıldı yapılıyor hiç bir problem yok.bunun haricinde diğer söylediklerinize %100 katılıyorum:icon_tup: ama yıkıcı yorumlar bişiyler yapmaya çalışan insanları yıldırıyor.hem çile çekip hemde bunca laf :mad:

E30///M3
25-06-2010, 09:18

süleyman denen lavuk
buyrun burdan yakın ne gerek var bu lafa kışkırtıp kavga çıkarmayamı çalışıyorsun.bir tek şeyi ispatlıyorsun seviyeni:mad:bu lafları kimse yemez yutmaz kötü söz sahibinindir kimseyi senin seviyene inmesini bekleme.

Dino®
25-06-2010, 09:38
Birşey sormak istiyorum herkes yarışın sorumlusu Süleyman diye biliyor... Bu yarışın direktörü, direktör yardımcısı, güvenlik sorumlusu, neticeler sorumlusu, servis alanı sorumlusu yönetmelikte yazıyordur. İyi bir yarış bu kadronun iyi çalışmasıyla çıkar. Yarış düzenlemek bir grup işidir. Tek başına yarış yapılamaz. Bu kadroda kimler var onlara bakılıp gerekiyorsa bu kişiler değiştirilmeli...

Ne olursa olsun, iyi de olsa kötü de olsa saygımızı yitirmeden tartışıp, yarışlarımızı güzel yerlere getirebilmek birinci amacımız olmalı.

ygtturbo
25-06-2010, 09:38
hasan abi kısa ve öz soruyorum drag varmı yokmu(KONYADA)

E30///M3
25-06-2010, 09:51
hasan abi kısa ve öz soruyorum drag varmı yokmu(KONYADA)
malesef kısa vadede gözükmüyorr..

sulhi
25-06-2010, 10:15
ya ankarada yapın hasan abi olmassa enkaya izin alın orda düzenleme olsun be abim ya..

ygtturbo
25-06-2010, 10:34
tesekkür eder iyi günler diliyorum sağolasın hasan abi

E30///M3
25-06-2010, 10:38
ya ankarada yapın hasan abi olmassa enkaya izin alın orda düzenleme olsun be abim ya..
abicim Antalya yarışındaki o elim kaza sonucu parçalanmış yarış sever insanları ceset torbasına koyup, ilgili ilgisiz dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme sebebiyetden mahkemelerde sürünen kişileri gördükden sonra hiç kimse zemini kötü güvenliğ kötü olan yarışda görevli olmaz.tanklar tarafından tırtıklanmış ve boyanmış beyaz şeritleri olan tozlu hipodrum zemini 13sn nin altına inen her araç için ciddi tehlike ki seyirci güvenliğinide sağlıyamıyorsun.Ankarada konya veya akhisar gibi bir pist yapılmadan drag yarışı olmaz olamaz.

sulhi
25-06-2010, 10:40
ankarada cok sevklı be hasan abim ya.. konya desen uzak manısa ters bali izmite 400 yapsınlar da orası cok iyi ya.. ankara ya gelmemdeki sebepte orası da ayrı bi dostluk ayrı bi heyecan...

golf_ıv
25-06-2010, 10:51

süleyman;yerinde olsam şu dakika işi gücü bırakır,bu mesajın sahibi saygı değer ve tecrübeli abimizi nerde olursa olsun bulup söylediklerini bir yere not edip harfiyen uygulardım...

modelleme ve taktiklendirmeyle aşılamayacak engel yoktur...!!!

KUPON7
25-06-2010, 11:42
mahale karıları gıbı derken ?????????????????????????????

herkez fıkrını yazmakda ozgur bunu kısıtlıyamazsın su klavyede yazmayı allah askına bırakın ne bu ya bırı karı gıbı der dıgerı denyo der ??? buyrun ankaraya gelın toplanalım !!!!!!!

Aynen,klavye delikanlılığını bırakın beyler! İyi len o zaman,herkes sussun ÜÇKÂĞITÇILAR konuşsun sadece oh ne güzel...