PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jdm,spoon ,Honda logolar ,stickler Nerden bulablırım?

Integra Type R
15-06-2010, 15:10
Selam arkadaslar bugün istanbula geldim ve 1 sene ayrılıkdan sonra aıleme kavustum.
Benım sorum sızlere bu Jdm ,spoon Honda ,Type R stıckler ve logolar istanbulda nerelerde bulabılırım? Birde kendım ınternet en bır kac stıckler cıkartırmak ıstıyorum yapıskanlı nerde bunları yaptıra bılırım ? Sımdıden herkese cok tesekürler arkadaslar:)

StyleALP
15-06-2010, 15:14
www.modacar.com.tr bildiğim otomobil aksesuarları siteleri arasında ilklerde Abi. Umarım işine yarar. Ayrıca Hoşgeldin. ;)

EfeTopcu
15-06-2010, 15:51
jdm stickerları bende mevcut durumda

efe_so32@hotmail.com

Low-Rider
15-06-2010, 16:06
her türlü sticker isteğini kaya karşılar

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=55694

Integra Type R
15-06-2010, 16:26
YArdımlar ıcın cok tesekürler Su sekılde ı love My Honda yazısı felan cok süper olurdu gercekden bırde bu sekılde ıstek uzerıne ınternetten bagzı logoları nerde bastıra bılırım ?

EfeTopcu
15-06-2010, 16:33
YArdımlar ıcın cok tesekürler Su sekılde ı love My Honda yazısı felan cok süper olurdu gercekden bırde bu sekılde ıstek uzerıne ınternetten bagzı logoları nerde bastıra bılırım ?

i love my honda bende hazırda mevcut şuan ;)

DogukanB
15-06-2010, 17:11

kaya ya mesaj at. istersen kendi resimini bile bastırabilirsin :)

tandogan
15-06-2010, 18:22
bende atatürk imzası arıyorum. beyaz ve siyah renkte olanlardan çok hoşuma gidiyor.yardım edebilecek olan var mı?

kayaakin
15-06-2010, 18:33

kaya ya mesaj at. istersen kendi resimini bile bastırabilirsin :)

cok cok tesekkürler :) :icon_tup:
Sticker hakkında herşeyi pm.atabilirsin.
3000 e yakın sticker elimde mevcut.

Nires
15-06-2010, 18:33
kaya başkan şunların tek tek örneklerini koysan ne güzel olucak varya :)

Integra Type R
15-06-2010, 18:41

Katılıyorum :)

kayaakin
15-06-2010, 18:53

Çalan çırpan var abicim olmuyor öyle... :icon_tup:
Herkes kendini tasarımcı zannediyor :) sen istediğini söyle , o stick emin ol bende vardır.

M.A.D
15-06-2010, 19:31
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/MAD-Custom-Stickers/131242700221057?ref=ts

:)

CGTY
15-06-2010, 20:11
Kayaakin bence, gerisi yalan.

M.A.D
15-06-2010, 20:14
neden gerisi yalan, kimse yapmıyormu başka bu işi ?
yeryüzünde atıyorum sadece ford mu var, ilk ford araba çıkardı diye dierleri çakmamı oldu :)

MertS
15-06-2010, 20:16
Her üniv. mezunu kendini tasarımcı zannediyor bencede.

orhansah
15-06-2010, 20:23
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/MAD-Custom-Stickers/131242700221057?ref=ts

:)

:eek: profil fotosundaki stickerlar efsane olmuş ya bayıldım :icon_tup:

Nires
15-06-2010, 20:28
herkes kendi rıskını yer arkadaşlar bu işi yapan herkese saygı duyarım emek var emeklere saygı...

CGTY
15-06-2010, 20:45
neden gerisi yalan, kimse yapmıyormu başka bu işi ?
yeryüzünde atıyorum sadece ford mu var, ilk ford araba çıkardı diye dierleri çakmamı oldu :)

Bana göre en iyisi odur, başkası yapamaz dedim mi ?

Veya sen çakmasın dedim mi ?

Custom stickerlarını beğeniyorum onun, ama sticker yaptıracağım zaman ikinci tercihim de sen olursun.

ruudvan
15-06-2010, 21:04

grafıker demek ıstedın heralde tasarım la grafık ayrı seyler kaya nın yaptıgı seyler cok guzel ama grafık tir .Tasarım dıyemezsın.
tasarım buna dersın...
bunuda bn yapıorum sımdı bn tasarımcı deılmıyım..
sen ona belırlı bırıkımı olmayan elıne photosopu alan kendını bısey sanıyor desen daha mantıklı olur.
http://img714.imageshack.us/img714/9320/80057887.jpg (http://img714.imageshack.us/i/80057887.jpg/)

kayaakin
15-06-2010, 21:09
Kayaakin bence, gerisi yalan.

Cok tesekkürler kardesim ,
Kimse üstüne alınmasın :icon_tup: isteyen istediğini yapar elbette , yapsında hiç dert değil. :) alınan , gocunanında vardır bi yarası.
Alınan arkadaşlarında allah yollarını açık etsin :icon_tup:

MertS
15-06-2010, 21:15
grafıker demek ıstedın heralde tasarım la grafık ayrı seyler kaya nın yaptıgı seyler cok guzel ama grafık tir .Tasarım dıyemezsın.
tasarım buna dersın...
sen ona belırlı bırıkımı olmayan elıne photosopu alan kendını bısey sanıyor desen daha mantıklı olur.
http://img714.imageshack.us/img714/9320/80057887.jpg (http://img714.imageshack.us/i/80057887.jpg/)

Hımm güzelmiş tasarladığınız şey.

Hani bu bölümü ben bitirdim en iyisi benim muhabbeti vardır ya ondan bahsettim...
Tecrübe hep arka planda,bigün bi alaylı gelir bi çizer tam çizer :)

kayaakin
15-06-2010, 21:27
tasarım buna dersın...

Beğeniniz için tesekkürler fakat,
yanlış bilinen bir konu var :icon_tup:
Grafik ve görsel sanatlarda , içinde düzen,rastlantısallık ve estetik kaygısı içeren
her müdehale bir tasarımdır. Begeni ile ölçülemez. Siyah ve beyaz gibidir.
Kimisi baktıgında barok döneminden parçalar bulur. Kimisi dada temsilcisi son dönem modern alman akımına benzetir. Neden diyemezsiniz ? Grafik sanatlar tasarımın da kendisidir.

Şimdi :
Koydugunuz imaj ,
o hale nasıl geldi biliyormusunuz?

Fikir çıktı.
Eskizleri atıldı.
Renklendirildi.
3D Boyut kazandırıldı....
------------
Profesyonel ortamda,
Bu aşamaya kadar yazdığım bölümler grafik , görsel sanatlar tasarım işidir.
Bahsettiğiniz tasarım,
bir endüstriyel tasarımcının işidir muhtemelen.

Tasarım tek bir parça olarak nitelendirilemez.
Kısa bi alıntı : grafik tasarım adına ;

Grafik tasarım bir mesajı iletmek için metnin ve görsellerin algilanabilir ve gorulebilir bir düzlemde organize edilmesidir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, paketleme gibi birçok ortamda uygulanabilir. Temel ilkeleri hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, ve birliktir. Grafik tasarım üzerinde çalışıp 2 yıllık yüksekokul okuyanlara "Grafiker", 4 yıllık lisans eğitimi yapanlara "Tasarımcı" denir.
Kaynak : yorumla.net - Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir. Uye Olmak Icin Tiklayiniz...
İnternet üzerinden yapılan grafik tasarım yarışmaları kullanıcıları hem bu sanata teşfik etmekte hemde çalışmalarını ödüllendirmektedir.

Grafik Tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır. Birinci işlevi de, bir mesaj iletmek ya da bir ürün ya da hizmeti tanıtmaktır. Grafik tasarım terimi ilk kez 20.yyın ilk yarısında metal kalıplara oyularak yazılan ve çizilen ve daha sonra da çoğaltılmak üzere basılan görsel malzemeler için kullanılmıştır. Teknoloji geliştikçe, sadece malzemeler değil, film aracılığıyla perdeye yansıtılan, video ile ekrana gönderilen ve bilgisayarlar yardımı ile üretilen görsel malzemeler de grafik tasarımın kapsamının, içine girmiş ve bu terimin anlamı genişlemiştir. Bugünün grafik tasarımcısı; kaligrafi sanatçılarının, baskı ustalarının ve zanaatçılarının geleneğini sürdüren bir meslek adamıdır.
Tasarım, bir problemin çözümü demektir. Grafik Tasarım Problemleri genellikle iki boyutlu yüzeyler üzerinde çözülür. Genel olarak bütün görsel sanatlar, özel olarak ise iki boyut içinde var olan görüntü sanatları hemen hemen aynı dili kullanırlar. Ressamlar, fotoğrafçılar, heykeltıraşlar, seramikçi ve diğer birçok meslek grubunun oluşturduğu sanat profesyonellerinin yeni bir üyesi olan grafik tasarımcı da birçok tasarım problemini çözerken, bu ortak dilden yararlanır.
Bu grafik tasarım problemi daima iletişim ile ilgilidir. Tasarımcı, uygulama yöntemlerinin yanı sıra görsel algılamanın doğasını, görsel yanılsamanın rolünü ve sözel ile görsel iletişim arasındaki ilişkileri de bilmek ve göz önüne almak zorundadır.
Tasarımcı için tek bir çözüm yoktur; birçok çözüm vardır. Başka bir deyimle, bir grafik tasarım problemi içinde tek bir doğru çözüm yoktur.
Tasarımcı belirli bir mesaj, belirli bir hikaye aktarırken, yine belirli bir parasal, fiziksel ve psikolojik sınırlamalarla karşı karşıya kalır. Bütün bu sınırlamalara rağmen tasarımcı, hedef kitleye söz konusu mesajı doğru ve etkili bir biçimde aktarmak zorundadır.
İletişim, grafik tasarımın hayati unsurudur. Zaten, grafik tasarımı bu denli ilginç, dinamik ve çağdaş kılan şey de iletişime yönelik olmasıdır. Tasarımcı; güncel bir bilgiyi, çağdaş bir beğeni anlayışı içinde ve yine çağdaş araç ve malzemelerle sunmak zorundadır. Bu nedenle de yeni eğilimleri, teknolojik buluşları ve yaşadığı dönem içinde tartışılan sanatsal, felsefi, politik, sosyolojik vb. sorunları yakından izlemelidir.
Tasarım eğitimi bir yaşam boyu sürer. Çünkü sürekli değişim, sürekli bir yenilemeyi de beraberinde getirecektir. Bu nedenle grafik tasarım mesleğinin ağır kanlı ve nostaljik bir kişiliğe uygun bir uğraşı alanı olacağını söylemek zordur.

RottingChrist
15-06-2010, 21:28
kaya ne oldu bizim sticker lar. :D pm attım cevap lütfen.

kayaakin
15-06-2010, 21:29
kaya ne oldu bizim sticker lar. :D pm attım cevap lütfen.

Simdi pm. atıyordum kardesim :D pm.e gel :icon_tup:

McS_R53
15-06-2010, 21:32

her hangi bilgisi ve birikimi olamadan yapanlarda aynı title 'i taşmaya çalışıyor...

ruudvan
15-06-2010, 21:38
Beğeniniz için tesekkürler fakat,
yanlış bilinen bir konu var :icon_tup:
Grafik ve görsel sanatlarda , içinde düzen,rastlantısallık ve estetik kaygısı içeren
her müdehale bir tasarımdır. Begeni ile ölçülemez. Siyah ve beyaz gibidir.
Kimisi baktıgında barok döneminden parçalar bulur. Kimisi dada temsilcisi son dönem modern alman akımına benzetir. Neden diyemezsiniz ? Grafik sanatlar tasarımın da kendisidir.

Şimdi :
Koydugunuz imaj ,
o hale nasıl geldi biliyormusunuz?

Fikir çıktı.
Eskizleri atıldı.
Renklendirildi.
3D Boyut kazandırıldı....
------------
Profesyonel ortamda,
Bu aşamaya kadar yazdığım bölümler grafik , görsel sanatlar tasarım işidir.
Bahsettiğiniz tasarım,
bir endüstriyel tasarımcının işidir muhtemelen.

Tasarım tek bir parça olarak nitelendirilemez.
Kısa bi alıntı : grafik tasarım adına ;

Grafik tasarım bir mesajı iletmek için metnin ve görsellerin algilanabilir ve gorulebilir bir düzlemde organize edilmesidir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, paketleme gibi birçok ortamda uygulanabilir. Temel ilkeleri hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, ve birliktir. Grafik tasarım üzerinde çalışıp 2 yıllık yüksekokul okuyanlara "Grafiker", 4 yıllık lisans eğitimi yapanlara "Tasarımcı" denir.
Kaynak : yorumla.net - Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir. Uye Olmak Icin Tiklayiniz...
İnternet üzerinden yapılan grafik tasarım yarışmaları kullanıcıları hem bu sanata teşfik etmekte hemde çalışmalarını ödüllendirmektedir.

Grafik Tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır. Birinci işlevi de, bir mesaj iletmek ya da bir ürün ya da hizmeti tanıtmaktır. Grafik tasarım terimi ilk kez 20.yyın ilk yarısında metal kalıplara oyularak yazılan ve çizilen ve daha sonra da çoğaltılmak üzere basılan görsel malzemeler için kullanılmıştır. Teknoloji geliştikçe, sadece malzemeler değil, film aracılığıyla perdeye yansıtılan, video ile ekrana gönderilen ve bilgisayarlar yardımı ile üretilen görsel malzemeler de grafik tasarımın kapsamının, içine girmiş ve bu terimin anlamı genişlemiştir. Bugünün grafik tasarımcısı; kaligrafi sanatçılarının, baskı ustalarının ve zanaatçılarının geleneğini sürdüren bir meslek adamıdır.
Tasarım, bir problemin çözümü demektir. Grafik Tasarım Problemleri genellikle iki boyutlu yüzeyler üzerinde çözülür. Genel olarak bütün görsel sanatlar, özel olarak ise iki boyut içinde var olan görüntü sanatları hemen hemen aynı dili kullanırlar. Ressamlar, fotoğrafçılar, heykeltıraşlar, seramikçi ve diğer birçok meslek grubunun oluşturduğu sanat profesyonellerinin yeni bir üyesi olan grafik tasarımcı da birçok tasarım problemini çözerken, bu ortak dilden yararlanır.
Bu grafik tasarım problemi daima iletişim ile ilgilidir. Tasarımcı, uygulama yöntemlerinin yanı sıra görsel algılamanın doğasını, görsel yanılsamanın rolünü ve sözel ile görsel iletişim arasındaki ilişkileri de bilmek ve göz önüne almak zorundadır.
Tasarımcı için tek bir çözüm yoktur; birçok çözüm vardır. Başka bir deyimle, bir grafik tasarım problemi içinde tek bir doğru çözüm yoktur.
Tasarımcı belirli bir mesaj, belirli bir hikaye aktarırken, yine belirli bir parasal, fiziksel ve psikolojik sınırlamalarla karşı karşıya kalır. Bütün bu sınırlamalara rağmen tasarımcı, hedef kitleye söz konusu mesajı doğru ve etkili bir biçimde aktarmak zorundadır.
İletişim, grafik tasarımın hayati unsurudur. Zaten, grafik tasarımı bu denli ilginç, dinamik ve çağdaş kılan şey de iletişime yönelik olmasıdır. Tasarımcı; güncel bir bilgiyi, çağdaş bir beğeni anlayışı içinde ve yine çağdaş araç ve malzemelerle sunmak zorundadır. Bu nedenle de yeni eğilimleri, teknolojik buluşları ve yaşadığı dönem içinde tartışılan sanatsal, felsefi, politik, sosyolojik vb. sorunları yakından izlemelidir.
Tasarım eğitimi bir yaşam boyu sürer. Çünkü sürekli değişim, sürekli bir yenilemeyi de beraberinde getirecektir. Bu nedenle grafik tasarım mesleğinin ağır kanlı ve nostaljik bir kişiliğe uygun bir uğraşı alanı olacağını söylemek zordur.

grafik ve endustrıyel tasarımdan bahsetmıstım.snnde soledıgın gıbı ama bana gore grafık kafanı dusgun mantıgında kullanırsan cıkar endustrıyel tasarım eskılerı tamamlar. nese konu sasmasın..

kayaakin
15-06-2010, 21:44
grafik ve endustrıyel tasarımdan bahsetmıstım.snnde soledıgın gıbı ama bana gore grafık kafanı dusgun mantıgında kullanırsan cıkar endustrıyel tasarım eskılerı tamamlar. nese konu sasmasın..

Bana göre demissiniz is bitmis , tabiki bu sizin düşünceniz :icon_tup:
Bu bölümlerin teorik dersleri , resmi bölüm adları bile tasarım adı altında geçer.
Grafik Tasarım , Görsel iletişim ve Tasarım gibi...
Siz daha cok dısardan gözlemlediğinizi söylüyorsunuz :)
Ankarada olsaydınız ofisimizde kahvemizi içerken, size bir reklam filmi storyboardundan başlayarak modellemelerimizden tutun yaptıgımız maskot tasarımlarına kadar anlatıp,
sizinle paylaşmak isterdim. :icon_tup:

ruudvan
15-06-2010, 22:23
Bana göre demissiniz is bitmis , tabiki bu sizin düşünceniz :icon_tup:
Bu bölümlerin teorik dersleri , resmi bölüm adları bile tasarım adı altında geçer.
Grafik Tasarım , Görsel iletişim ve Tasarım gibi...
Siz daha cok dısardan gözlemlediğinizi söylüyorsunuz :)
Ankarada olsaydınız ofisimizde kahvemizi içerken, size bir reklam filmi storyboardundan başlayarak modellemelerimizden tutun yaptıgımız maskot tasarımlarına kadar anlatıp,
sizinle paylaşmak isterdim. :icon_tup:

kaya sn ıstısnasın zaten snn gıbı grafıker az var onun farkındayız ama ınan soledıklerını bnde bılıorum bolumum olmamasına ragmen snn kadar porof olmasada bı sokak yapıp ınsanları yurutur arabaları hareket verır ruzgar efektı verırken havadakı bulutların yurumesını yapabılırım :D ya bosver bn bı gun gelırım ankaraya bol bol muhabbete eder bısıler paylasırız ..

-batu-
15-06-2010, 22:24
Fiyat, kalite, hizmet kayada :D :icon_tup: asdfasdfas nası slogan :D

kayaakin
15-06-2010, 22:30
kaya sn ıstısnasın zaten snn gıbı grafıker az var onun farkındayız ama ınan soledıklerını bnde bılıorum bolumum olmamasına ragmen snn kadar porof olmasada bı sokak yapıp ınsanları yurutur arabaları hareket verır ruzgar efektı verırken havadakı bulutların yurumesını yapabılırım :D ya bosver bn bı gun gelırım ankaraya bol bol muhabbete eder bısıler paylasırız ..

Tesekkürler fakat ben grafiker değilim.
Sakın yanlış anlaşılmasın kendini ispatlamak değil amacım,hicbirzamanda ihtiyacım olmadı böyle birşeye , sadece acıklamalar yanlıstı. bildiklerimle düzeltmeye calıstım.
Bu arada alaylıymıs , suymus buymus hic önemli değil benden daha fazla sey biliyorsa ,
benim yapabildiğimi daha iyi yapıyorsa saygım sonsuz :icon_tup:

havadaki bulutların yürümesini nasıl yapıyorsun onu anlamadım :D:D

kayaakin
15-06-2010, 22:31
Fiyat, kalite, hizmet kayada :D :icon_tup: asdfasdfas nası slogan :D

batu yapma gözünü seviyim :D

Burak İ
15-06-2010, 22:34
At belleğine götür tabelacıya çıkartsın istedğini.

kayaakin
15-06-2010, 22:35
At belleğine götür tabelacıya çıkartsın istedğini.

hah aynen öyle :icon_tup: bukadar dillenmesine gerek yok :D
adamın konusunu heç ettim.

ruudvan
15-06-2010, 22:41
Tesekkürler fakat ben grafiker değilim.
Sakın yanlış anlaşılmasın kendini ispatlamak değil amacım,hicbirzamanda ihtiyacım olmadı böyle birşeye , sadece acıklamalar yanlıstı. bildiklerimle düzeltmeye calıstım.
Bu arada alaylıymıs , suymus buymus hic önemli değil benden daha fazla sey biliyorsa ,
benim yapabildiğimi daha iyi yapıyorsa saygım sonsuz :icon_tup:

havadaki bulutların yürümesini nasıl yapıyorsun onu anlamadım :D:D

ya bosver valla adamın konu pert oldu ne ıstıodu ne oldu :D
bu arada herkesın kullandıgı programlar farklıdır yanı bı sekılde yaparım sımdı burda anlatsam kımse anlamıcak..

M.A.D
15-06-2010, 22:47
Bana göre en iyisi odur, başkası yapamaz dedim mi ?

Veya sen çakmasın dedim mi ?

Custom stickerlarını beğeniyorum onun, ama sticker yaptıracağım zaman ikinci tercihim de sen olursun.

başkası yalan demek ondan başkası yapamıo demek :)

ben çakmayım demedim dierleri çakma demişler ben de bu işi yaptığım için laf bana da geliyor bu yüzden kendimi savunma ihtiyacı duydum, laf ortaya atılmışsa bile o ortada biz varız :) neyse sıkıntı yok uno problema, teşekkür ederim , konuyu pertledik :o

CGTY
15-06-2010, 23:18
başkası yalan demek ondan başkası yapamıo demek :)

ben çakmayım demedim dierleri çakma demişler ben de bu işi yaptığım için laf bana da geliyor bu yüzden kendimi savunma ihtiyacı duydum, laf ortaya atılmışsa bile o ortada biz varız :) neyse sıkıntı yok uno problema, teşekkür ederim , konuyu pertledik :o

Herkesin algılayış tarzı farklıdır.Ne demek istediğimi Mert Songül kankama söledim, ondan öğrenebilirsin. Konu kirlenmesin. :)

Burak İ
15-06-2010, 23:37
hah aynen öyle :icon_tup: bukadar dillenmesine gerek yok :D
adamın konusunu heç ettim.

:p:p:p:p:p:p

Integra Type R
16-06-2010, 09:34
Cogu arkadasım cok yardımcı oldu gercekden herkeze tesekürler.

Integra Type R
22-06-2010, 15:04
jdm stickerları bende mevcut durumda

efe_so32@hotmail.com

Selam Efe benim stickerları göndere bildinmi ? Bir mesaj atarsan sevinirim mesajlarıma cevap vermedınde :confused: galiba zamanın yok kib