PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo IX Bov montaji? kit?

Maxiboost
20-02-2007, 19:23
2006 Model Bir Evo IX e hks racing type II bov takacagiz fakat direk takinca rolantide problem yarattigini söylediler, illa kit i lazim, kiti ile daha az problem yaratiyor dediler, bu kit tam olarak nedir? ssqv için uretinlen kit mi? yoksa recirculation kit mi gerekli bize? yada gerekenler nedir sanayide yapabilme sansimiz var mi? simdiden tesekkurler :)

grkm
20-02-2007, 19:36
Tahminimce dönü$ümlü kit gerekiyor :rolleyes:

M_PROJECT
20-02-2007, 19:37
recırc lazım rolantıyı duzenlemek ıstıosan hks eıds alın derım

Maxiboost
20-02-2007, 19:51
sanirim eids kurtaricak bizi :) tesekkur ederim yardimlar için :D

grkm
20-02-2007, 20:00
Aynı tip problem ya$ayan birinin bir evo forumunda EIDS için $öyle bir yorumu var:

"HKS EIDS is a waste of money. When it doesnt even help on cold start ups, what's the point?"

Genel kanıları ise dü$ük basınca kadar stock bov kullanılması yönünde. Yinede HKS kullanmak istiyorsanız , recirc. ile kullanın demi$ çok bilmi$ler :) :)

Maxiboost
20-02-2007, 20:03
hmm recirculation kit inimi uygulasak kafam karisti gene :D

M_PROJECT
20-02-2007, 20:04
recırc de ses cıkmıor yannız ses ıstenıorsa bende hks var sessız sessız memnunum ha ama ılla ses olsun dıosanız bı beyın alın eıds parasının ustune takın kullanın cnk devır le bırlıkte anlık her cufladıgında zengınde kalıor arac

grkm
20-02-2007, 20:07
recırc de ses cıkmıor yannız ses ıstenıorsa bende hks var sessız sessız memnunum ha ama ılla ses olsun dıosanız bı beyın alın eıds parasının ustune takın kullanın cnk devır le bırlıkte anlık her cufladıgında zengınde kalıor arac

aynen öyle maf sensörlerini seviyoruz :rolleyes:

Maxiboost
20-02-2007, 20:11
hmm sahibi zaten ses için takicak, recir. uygularsak ses gidicek o bastan eleniyor, zaten suan aracin garantisi oldugundan oynamiyor sahibi bov a bile sorun cikarmis servisi giderken sokecek :D o yüzden baska birseyde uygulamaz simdi eids bize hic mi yardimci olmaz cold startlar önemli deil katlanilir ona :) yani isletim deismeden bov kullanan yok muki hiç?

miniks
20-02-2007, 21:16
valla moruk dükkanda orjinal kiti var ssqv nin içnden özel borusu falan cıkıor stop etmiomuş o şekilde

ama eids bi işe yaramıor bilgin olsun sadece stop edicekmi gibi yapıo ama geri dönerse stop etmio yada geri dönmüo hayata küsüp stop edior :D

yanlız orjinal kiti 500 $ civarındaydı yanlış hatırlamıosam yarın bakmam lazım

Maxiboost
20-02-2007, 21:29
eheheh küsmemesi lazim hayata yaw olmadi alip bi gün içmeye gideiz :P (igh) :D bi 500usd daha vermez tahminimce, sanayide yaptiramazmiyiz bundan ya, eids sorunu çözer diyenler var :D siz simdi boyle diyince tereddutte kalio insan kullanan birisi var mi acaba hic?

miniks
20-02-2007, 22:06
moruk evo8 de de aynı problem oluordu eids takıldıgında bile düzelmemişti

evo 9 u olan iki arkadaşımda da HKS kit var ve böle stop etme gibi dertleri yok

recırculation kit HKS nin sitesinden bakarsan evo9a kullanın dedigini görmedim :)

Maxiboost
20-02-2007, 22:09
:D HKS e telefon açtim az önce :D ya recirculating kullanacaksin dediler yada eids eids bazi araçlarda cozebiliyor dedi turkiye icin kesin bisi soliyemem dedi yada tak bi beyin dio :D kitten once bi denemek lazim eids i :D 2. el kit bulursak onuda aliriz belki, bizim evo 8li bi abimizde kit varken problem olmustu garanti kapsamindan rölenti ile ilgili bi dalgayi deistirmislerdi sonra bir daha yapamdi ne enteresan is

miniks
20-02-2007, 22:19
yw cok dertli iş sök bovu tak dump ı :D

Yuregi-R
20-02-2007, 22:19
HKS racing olanın yayı çok sert olduğu için buyuk turbo + yüksek basınçta kullanın diyolardı, bence en iyi çözüm SSQV kullanmak bence, Racing versiyonu belki sorun cıkarabilir, yada tam boşaltma yapmayabilir.
Bizim Evolarda HKS SSQV ve Greddy type RS kullandık ikiside fazla problem cıkarmadı, ama rolantide düşme oluyor biraz, Greddy RS in uzerinde ayar yeri var, o ayarı düzgün yapınca problem baya baya ortadan kalktı, zaten arkadaş kendiside yorumlarını yazar.

Saygılar

grkm
20-02-2007, 22:26
Evo8 lerde daha kolay çözebildiklerini yazmı$lardı , 9 ların 8lere göre daha nazlı olduğunu söylüyorlar :rolleyes:

Maxiboost
20-02-2007, 22:35
bov geldi bile artik bunu takicaz zaten sahibi onu istiyor ssqv herkeste var diye :) ileride aracla oynanacak garanti olayi bittiginde birazda gelecege donuk olsun istedi, daha sert olmasi bizim isimize gelmez mi? bakalim en guzeli deneme yanilma olacak gibi

tolga900
20-02-2007, 22:48
garantiyle bowun alakası ne orjinal kittede rölanti sorunu yaşanıyor ama biraz daha az.bende greddynin var bazen yapıyordu ama şu anda mitsubishi resmi swervislerine rölanti tansiyonun ayarlanmasıyla ilgili bir yazı geldi (2 ay kadar oldu) ve bir problem yok ses içinse hks derim ama işin içine ciddi basınçlar grecekse greddy öneririm.

Yuregi-R
20-02-2007, 22:51
evet greddy nin boşaltma valf çapı baya geniş olduğundan diğer muadili markalara göre biraz önde, ses tabi göreceli birşey

Oz`
21-02-2007, 00:51
maf scalasını değiştirir deeris:D olmazmı

Maxiboost
21-02-2007, 01:18
ben bilmem :D deneris :D

Kaan
21-02-2007, 08:49
aynı sorunun impo 2.5Lerdede yapıyo demişlerdi rolanti düzensizliği ve stop etme.
SSQv hks kullandık biz bi problem olmadı dostum.
HKS den önce Greedy getirttik.Ses sıfırdı :( snrm Greedy type RS turbosu büyük ve fazla basıçlı araçlar için.Başka bi araçta denendi greedy boşaltımı çok iyidi çünkü.

Maxiboost
21-02-2007, 13:33
hmm deneyip görücez bakalm ne yapicak :D fif diyip kalicak gibime gelio :D bakicaz artik bi caresine olmazsa type-s koyariz :D

Maxiboost
22-02-2007, 20:43
direk standart borunun üstüne idareten bir bov bağlamış arkadaşlar hiç problem olmamış :D buyur burdan yak :D

Tholl-ga
22-02-2007, 22:00
Greedy type RS turbosu büyük ve fazla basıçlı araçlar için.Başka bi araçta denendi greedy boşaltımı çok iyidi çünkü.

evt bi ark ımda dizel poloya takmışti kimseler yoqtu boşaltan :D

Tholl-ga
26-02-2007, 20:42
bertan ne oldu montaj.

Maxiboost
26-02-2007, 21:24
yazdım ya taktılar hiç bişi olmadı araca :D

fastguy76
28-02-2007, 11:45
eski model hks ler de ayar vidası war ondan bulabilirseniz ona bakın benim sti ımda eski tip wardı bi müşterime verdim... yada ayar vidalı replica ile deniyin olursa öle bakın.

M_PROJECT
01-03-2007, 06:40
aynı sorunun impo 2.5Lerdede yapıyo demişlerdi rolanti düzensizliği ve stop etme.
SSQv hks kullandık biz bi problem olmadı dostum.
HKS den önce Greedy getirttik.Ses sıfırdı :( snrm Greedy type RS turbosu büyük ve fazla basıçlı araçlar için.Başka bi araçta denendi greedy boşaltımı çok iyidi çünkü.

valla o problem bende var 1. vıteste hareket edıp tekrar debrıyaja basınca stop edıor arac sureklı deıl ama edıor bazen ayrıca cufladıgında vıtes gecıslerın sarsıntılı oluyor bırde bosta gaz verınce patlıor egzoz bov u recıc yaptıgımda bunların hıcbırı olmuyor

Kaan
01-03-2007, 19:22
evet söylemiştin sen ztn ilk senle konuşmuştuk bu konuyu sende neden öle bi problem yaptı onu anlamış deilim:beuj:
hatta biz bilerek ilk hks getirtmedik greedy getirttik stop ediyor diye ama greddy de ses sıfır:(
hks ile hiç bi problem yok walla şuanda hala üstünde aracın