PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Excell Hakkında !!!

mmustu
17-06-2010, 21:37
şirketten bir excell dosyasını pm olarak kendime attım ve akşamdan beridir evde üzerinde çalışıyorum işim bittiğinde kaydettim ve kapattım ama şimdi dosyayı bulamıyorum gönderdiğim maildeki dosyayı açtığımda ise çalışmadan önceki hali çıkıyor :( zaten kaydederkende bişi anlamadım evdeki pc de office 2007 var faklı kaydeti bile bulamadım :)

ben bu dosyayı nasıl bulurum

fsunnetci
17-06-2010, 21:40
exceli aç son açılan dosyayı gostermesi lzm..

turbo&quattro
17-06-2010, 21:41
bi bardak su ic :)

yavuz364
17-06-2010, 21:41
tekrar ofisi açıp farklı kaydet diim nereye kaydettiğini görebilirsiniz dicem ama zaten bulunan dosyayı değiştirip kaydettiğiniz zaman adres değişikliği yapmaması lazım..
"arama" bölümünden "*.xls" veya "*.xlsx" şeklinde aratırsanız bütün excel dosyaları çıkıcaktır.

evet bu yöntem de olabilir.

exceli aç son açılan dosyayı gostermesi lzm..

eleanor
17-06-2010, 21:42
office 2007 de sol üst tarafta yuvarlak birşey görüceksin oraya tıklayıp son çalışıtığın dosyları gösterir.ordan bulamassan başlattan ara kısmına gelip dosya adını aratıp bulabilirsin tabi eğer silmediysen.

mmustu
17-06-2010, 21:43
yav 2007 nin görüntüsü falan çok değişik dosya düzen vs vs hiç bişi yok burda :D

mmustu
17-06-2010, 21:44
office 2007 de sol üst tarafta yuvarlak birşey görüceksin oraya tıklayıp son çalışıtığın dosyları gösterir.ordan bulamassan başlattan ara kısmına gelip dosya adını aratıp bulabilirsin tabi eğer silmediysen.

lanet olsun o yuvarlak zımbırtıya bee :(

daha yeni gördüm farklı kaydet falan ordaymış orayı açtım ama son belgeler kısmı boş :(

scream3057
17-06-2010, 21:45
başlat çubuğunda belgeler de son açtığın dosyaları gösteriyor olması lazım...orada da yok mu???

mmustu
17-06-2010, 21:47
o sol köşedeki yuvarlak zımbırtının yanında kaydet ikonu var ona tıklayıp kaydetmiştim hesapta başlat belgelerde yok

dosya adıyla aratıyorum şimdi ulen kaç saattir çalışıyorum yaw

Ferhat_V
17-06-2010, 21:49
alınan dosyalarım / indirilen dosyalar gibi bi klasör varsa belgelerimde oradadır

Ahmet Saraçoğlu
17-06-2010, 21:52
abi başlattan ara kısmınden belge sekmesini seç(resim müzik foto nun altı) , oraya .xls yaz , çıkan tüm excell belgelerini arasın , sora orda sağ tıkla , sıralama ölçütünden değiştirme tarihi de , en son kaydedilen veya en son güncelleme yapılan excelleri öıkarsın sana

eleanor
17-06-2010, 22:03
mailden açılıp bilgisayar üzerine farklı kaydedilmiş bir çalışma olmadığı için benim bildiğim kadarı ile kurtarılabilitesi yüzde 1.eksik bilgi olabilir ama farklı kaydet olmadığı için sadece kaydedildiği için maildeki yüklü dosyayı değiştirmiyor.o yüzden bilgisayarda kayıtlı olmadığı için bilgisayarda arama yapılması mantıksız son kullanılan dosyalarda açılamaz malesef.

Eray Yümsel
17-06-2010, 22:11
bi bardak su ic :)

+rep :D

havaya kaydetmişin muştu :D

EvO 86
17-06-2010, 23:56
büyük ihitmalle temporary files ın içindedir. mail den direk açtığında oraya açılır (tabi mail programlarıyla). eğer 2007 ise son açılanlara bakmakta fayda var. Start menüde documents gözüküyor ise orada olabilir. yine de arama yaptırmak en iyi çözüm.

Naman
18-06-2010, 01:37
Başlat'a %temp% yazıp enter la.. Bir klasör gelecek oradadır büyük ihtimal.. Ama uzantısı tmp filan olabilir o yüzden orada senin dosyanın boyutuna yakın boyuttaki dosyaları excelle açmaya zorlamalısın..

XP ise Başlat --> Çalıştır...-->%Temp% enter..

gkhunk
18-06-2010, 07:25
mail üzerinden açılmış ise temp e kaydediyor.

Orhan
18-06-2010, 07:59
başıma geldi çözüm bulamamıştım bardağı doldur suyunu iç aynen işlemleri tekrarla :)
yada çzüm buluran haberim olsun

MKT
18-06-2010, 08:27
abi sen farklı kaydeti bulamayınca sağ üstteki çarpıyı kullandın sanırım.çıkarkende sordu kaydedilsinmi diye sende evet dedin ama dosya uçtu gittii.puff oldu dimii:d
mailindeki dosyanın adını arama kısmına yapıştır sonun *.* koy ve bas arasın.illaki bulacaktır(eğer kaydetmek istiyormusunuz butonuna evet dediysen) demediysen 1bardak su yetersiz olur.sürahiyi iç sen

Schumi
18-06-2010, 21:37
Zipleyip attıysan ve winrar ile açtıysan winrarı kapatınca dosyayı siler. Diğer türlü Temporary Internet Files klasöründe beklemesi lazım.

mmustu
18-06-2010, 21:39
sağolun arkadaşlar dün gece baştan yaptım dosyayı

Ozan.E
27-11-2012, 01:38
hortlatalım yeni konu olmasın , eğer fonksiyonunu kullanmam gerek ancak gereken şartları sağlıyamıyorum Excel formülleri konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba ?

by serçe
07-05-2016, 01:32
iyi akşamlar, beyler yaklaşık 1 saat önce excell de çalışma dosyamı bitirip kaydettim, masa üstüne birtane kopyasını aldım ve kopyası üzerinden değişiklik yaptım, asıl dosyamı açtığımda kopyada yaptığım değişiklik oraya da yansımış ve değişmiş bütün emeğim boşa gitti. onu geri alma şansım var mı dır ? anlayan bilen biri var ise bana yardımcı olursa sevinirim program lisanslı ürün pc de win 10. konu açmadım kirlilik olmasın diye bu konu başlığından devam etmek istedim .

Ertekin
07-05-2016, 02:38
Ben gene hyundai sandım

slowmotion
07-05-2016, 04:40
Ben gene hyundai sandım

Hyundai +1

ckrc
08-05-2016, 00:33
Hazır konu varken;

Windows 10 ve Office 2016 kullanıyorum, daha önce Ubuntu kullandığım için ne yapacağımı bulamadım, forumlarda da net ve kesin bir çözüme erişemedim;

Problemim şu;

Windows Office 2016 Professional Uygulaması sorunsuz çalışıyor ancak programa ait belgelerin "icon" kısmı "unkown file symbol" şeklinde bembeyaz bir sayfa, dosyaya tıklayınca sorunsuz açabiliyorum, office işlemlerini sorunsuz halledebiliyorum ama sortlanacak belgelerde ve görsellik kaybı yüzünden klasör içlerinde büyük probleme yol açıyor.

Yaptıklarım;
Sağ tıkla "open with" kısmından gereken office uygulamasını seçip "set as default" yaptım çözülmedi;
CMD'den icon.dl'yi sildim, tekrar explorer.exe başlattım, çözülmedi;
Office 2016'nın icon dosyasını güncelledim, çözülmedi;
"Programs and Features" kısmından Office 2016'yı repair ettim çözülmedi;

Çözebilen varsa büyük sevaba girer, programı kaldır tekrar yükle yapamıyorum, daha önce ki çalıştığım yerin IT'sı tarafından lisanslandırılmış, kaldırırsam tekrar lisanslı kuramam.