PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza değil cinayet resmen

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 08:26
Dün akşam ve bu sabah defalarca seyrettim kaza videosunu ama
nette bulamadım. Bu kaza değil resmen cinayet ve otobüsü kullanan
ŞEREFSİZin cinayetle yargılanması gerekmekte. Çünkü videoda herşey
açık seçik belli.

Önce selektör yapıyor yol vermiyor Hyundai sürücüsü, otobüs sağından
geçerken önüne bir kırıyor Hyundai karşı şeride geçerken ağaca çarpıp
kalıyor. Sanırım OPET in oralarda...

Videoyu bulabilirseniz ve paylaşırsanız daha açık olacaktır anlatmak istediğim...
Kazanın detayı aşağıda

Otobüsün Sıkıştırdığı Minibüs Bariyerlere Girdi

Maslak'ta Bir Yolcu Otobüsünün Sıkıştırdığı Minibüs, Orta Refrüje Çarparak Durabildi. Kaza Anı İbb Trafik Kameraları Tarafından Kaydedildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İbb) Trafik Kameraları Maslak'ta Kaza Anını Saniye Saniye Görüntüledi. Kamera Kayıtlarına Göre 4 Haziran 2010 Tarihinde Yaşanan Kaza Şöyle Gelişti.

Maslak'ta bir yolcu otobüsünün sıkıştırdığı minibüs, orta refrüje çarparak durabildi. Kaza anı İBB trafik kameraları tarafından kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Kameraları Maslak'ta kaza anını saniye saniye görüntüledi. Kamera kayıtlarına göre 4 Haziran 2010 tarihinde yaşanan kaza şöyle gelişti. Maslak'ta trafikte ilerleyen şehirler arası yolcu otobüsü seyir halindeki minibüsü solamaya başladı. Otobüs sollamayı tamamlamadan minibüsün önüne kırınca kaza yaşandı. Hızla önüne dönen otobüsten kurtulmak isteyen minibüs başarılı olamayınca orta bariyerlere çarparak durabildi.

Kaza sonrası vatandaşlar kaza yapan minübüse yardıma koşarken, kazaya sebep olan otobüs ise hiç tereddüt etmeden yoluna devam etti. İBB Trafik Kameraları yol boyunca seyreden otobüsü farklı açılardan kaydetti.

(Cihan Haber Ajansı)

scream3057
18-06-2010, 08:29
insan hayatı bu kadar önemli demek ki,otobüsün görüntüleri farklı açılardan çekildiğine göre şöförü yakalanıp hakkında soruşturma açılacaktır muhakkak ki ama sonuç ne olacak önemli olan o???

MKT
18-06-2010, 08:34
neye inanmış o şöför anlamadımm.bildiğin cinayet iştee.ne görmedim diyebilir nede başka bişe.tiğniyetsiz şerefsiz bide durmadan hiç bişe yokmuş gibi devam ediyor yoluna

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 08:34
insan hayatı bu kadar önemli demek ki,otobüsün görüntüleri farklı açılardan çekildiğine göre şöförü yakalanıp hakkında soruşturma açılacaktır muhakkak ki ama sonuç ne olacak önemli olan o???

Videoyu bir bulabilsem beni çok daha iyi anlayacaksınız ama bulamadım ki :confused:
İt herifi yakalamışlar tutuklanıp cezaevine koymuşlar ama 2 ay sonra çıkacak
gene yollara can almaya devam edecek :icon13:

mgnPower
18-06-2010, 08:36
ayiptir yaziktir gunahtir yaa

SekoLive
18-06-2010, 08:37
ölen olmaması sucunu değiştirmez ama abi okudum göremedim ölen varmı?

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 08:37
neye inanmış o şöför anlamadımm.bildiğin cinayet iştee.ne görmedim diyebilir nede başka bişe.tiğniyetsiz şerefsiz bide durmadan hiç bişe yokmuş gibi devam ediyor yoluna

Kesin aynadan görmüştür kazayı görmemesi mümkün değil...
Resmen bilerek kastederek üzerine kırdı ve hiç frene basmadan
yoluna devam etti oradan TEM e çıktı ve otogar sapağından girdi...
Tüm bunlar kayıtlarda gösteriyor. Plakadan otobüs firmasına oradan
şöfore evinde ulaşıp yakalamışlar. Kim ne derse desin bu kamera
olayı iyi oldu kesinlikle. Yoksa hiç bir şekilde ispat edilemezdi bu kazanın
cinayet olduğu ...

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 08:38
ölen olmaması sucunu değiştirmez ama abi okudum göremedim ölen varmı?

Bir kişi öldü videoda gösteriyor sağ kapıdan fırladı...

Haklısın haberde yazmamış ama panelvanda iki kişiden biri öldü diğeri yaralı

EMRE-5843
18-06-2010, 08:40
Ölen varsa nie iki ay almış bu cani?kesin iki ay mı?

SekoLive
18-06-2010, 08:42
Kesin aynadan görmüştür kazayı görmemesi mümkün değil...
Resmen bilerek kastederek üzerine kırdı ve hiç frene basmadan
yoluna devam etti oradan TEM e çıktı ve otogar sapağından girdi...
Tüm bunlar kayıtlarda gösteriyor. Plakadan otobüs firmasına oradan
şöfore evinde ulaşıp yakalamışlar. Kim ne derse desin bu kamera
olayı iyi oldu kesinlikle. Yoksa hiç bir şekilde ispat edilemezdi bu kazanın
cinayet olduğu ...

benim ustanın abiside böyle bi kazada öldü ve adam emniyet şeridinde duran jeep e vuruyor gecenin bi saati sonrada duruyor 1 dk ondan sonra yoluna devam ediyor bursada adamı yakaladılar mobeseler olmasa gitmişti o şokla ne plaka ne bişey alınmıs tırda araç taşıyıcı tırı üstündeki araçları bile hatırlamıyorlardı neyseki polis cidden kendine düşeni yaptı adamı dedektif gibi takip edip yakaladılar... mobeseler bi yandan çok iyi oldu

vtecburhan
18-06-2010, 08:45
konyadan ıstanbula gıderken aynı hareketi amcamada yaptılar ama amcam kurtardı durdu otobus söförü kacmıştı 50 km ılerde yakalayınca söförü ve mavini 7 yerinden bıcakladı böyle şerefsızler bundan anlıyorlar işte

SOMEONESPECIAL
Ölen varsa nie iki ay almış bu cani?kesin iki ay mı?

Lafın gelişi 2 ayı ben söyledim...

scream3057
Videoyu bir bulabilsem beni çok daha iyi anlayacaksınız ama bulamadım ki :confused:
İt herifi yakalamışlar tutuklanıp cezaevine koymuşlar ama 2 ay sonra çıkacak
gene yollara can almaya devam edecek :icon13:

ben de zamanında buna yakın bir kaza mağduru olmuştum,allahtan pert olan sadece arabamdı...

allah rahmet eylesin ölen arkadaşa...

dediğiniz gibi görüntüleri izleme şansımız olsaydı daha net kavrayabilirdik sanırım...

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 08:47
Ya bulamadım videoyu... İBB kameraları olmasa ispatlanamazdı...
ki zaten kaza 4 Haziranda olmuş ve normal kaza olarak kayıtlara geçmiş.
Panelvandaki yaralının ısrarları üzerine kayıtlar incelendiğinde ortaya
çıkıyor olay

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 08:53
http://www.haberler.com/video-haber/video.asp?id=2088206

Bu kaza sonrası çekilen ama bir kaç güne kadar düşer nete video

Murat
18-06-2010, 08:58
her gün geçtiğim yol. bu gün baktım kaza yerindeki ağacdan kaza şiddeti belli oluor :(

scream3057
18-06-2010, 08:59
off :( sağ kapıdan resmen kan damlıyor ya,fakat haber sitesi hiç otobüsten falan bahsetmemiş sanki kasıtlı olarak...

firat_07
18-06-2010, 08:59
abi kendini bilmez bir şerefsiz yüzünden bir insanın hayatını kaybetmesi çok acı gerçekten sabah sabah moralim bozuldu

ozzi41
18-06-2010, 09:01
akşam bende haberlerde izledim şerefsiz nasılda kaçıp gidiyor yazık günah ya...

DogukanB
18-06-2010, 09:03
video yu izlemedim ama aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. kendi oturduğum yerde bile otobüsler dolmuşlara müşteri kaptırmamak için ne kırmızı ışık dinliyolar ne trafik kuralı. karşıda ki arabaları araba olarak görmüyolar bile, otabüs nasıl olsa büyük olası bi kaza anında nası olsa otabüse bişey olmaz düşüncesi hakim. hatta duraklara yaklaştıkça muavinler kullanıyor ki onların da ehliyeti olduğunu düşünmüyorum.

yazık valla

makif84
18-06-2010, 09:06
kandil ertesi küfür etmiycem....

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 09:06
off :( sağ kapıdan resmen kan damlıyor ya,fakat haber sitesi hiç otobüsten falan bahsetmemiş sanki kasıtlı olarak...

ya zaten olay 4 haziranda olmuş...
o zaman normal bir kaza gibi kayıtlara geçiyor...
Sonra yaralı vatandaşın şikayeti üzerine Kamera kayıtları incelenince
ortaya çıkıyor olay... Yani aradan 10-15 gün geçiyor.

Ama Allahtan kameralar var artık

orhansah
18-06-2010, 09:09
dün akşam haberlerinde izledim acayip oldum ya. gözgöre göre cinayet işlemiş şerefsiz herif. vicdanı varsa eğer azabından ölür inşallah.

dragstar
18-06-2010, 09:10
otobüsçüler hele halk otobüsleri mavi midibüsler normal minibüsler dolmuşlar hep böyle kullanıyorlar allah rahmet eylesin arkadaşların dediği gibi cinayetten yargılanması lazım

daha dün sabah otobanda az daha güray arkadaşımızı biçiyordu tırın tek
yüksek süratte giderken önüne kırmış çok zor durmuş kafa dorsenin altında durmuş o derecede, yanından geçerken korna selektör atıncada dorseyi salmış üstüne şerefsiz devirceksin böylelerinide neyse

MKT
18-06-2010, 09:12
abi bende haberlerde denk geldim tam haberin sonuydu ama izledim.ya o adam eşşek olsa arkasına baksa aynasında görür arkada kıyamet koptu.lan allahsız bari dur ambulans çağır in yardım et.hadi bi *** yedin bari bi can kurtarmanın çabasını ver.

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 09:14
dün akşam haberlerinde izledim acayip oldum ya. gözgöre göre cinayet işlemiş şerefsiz herif. vicdanı varsa eğer azabından ölür inşallah.

Sende seyrettin mi Orhan... Yeminle hala gözümün önünden gitmiyor...
Bile bile ölüme götürdü adamı

timucintt
18-06-2010, 09:22
Kaza belliki maslak metrosunun önünde olmuş... Tam o köprünün altındada durak var... istiniyeden gelen ve sarıyerden gelen yolun 5 şeritden bir anda 3 e düştüğü aynı zamanda eski büyükdere(maslak plazalar) caddesinin çıkışı... orda hergün böyle kazalar oluyor birbirini sıkıştıranmı ararsın birbirini vuranmı ölenimi ararsın... bir kere oraya durak koyan zihniyetde hata var direkt kavşak birleşimine durak koyuyorsun ardından 50 metre sonra dere çıkışınada tekrar durak koyuyorsun arada 100 metre yok... orda ne trafik akar nede otobüslerin yolcu kapacağım diye millete attıkları makasları eksik olur... Ne diyim yazık olmuş otobüs şöförünüde allah bildiği gibi yapsın... Ama maslağın orası asla adam olmaz... önce adam gibi bir duraklara yollara çare bulsunlar orda..

SOMEONESPECIAL
18-06-2010, 09:31
Özellikle şunu belirteyim... Kazada bahsi geçen belediye otobüsü ya da
özel halk otobüsü değil... Şehirler arası yolcu otobüsü !!! Mercedes 403 !
Zaten hemen durmadan kaçıyor çünkü ister istemez insan reflex olarakta
sıkıştırdığı arabaya aynadan bi bakar... sonra TEM e çıkıyor,
GOP sapağından OTOGAR a giriyor... Bunların hepsi kayıtlı...

YavuzNaz
18-06-2010, 09:32
Katliam başka bişey değil daha doğru dürüst türkçe konuşmasını bilmeyenlerin altında 40 kişilik otobüs GERCİ BU BÜTÜN AĞIR VASITALAR İÇİN GEÇERLİ bu insanların canını nasıl emanet edebilrsin diye izin çıkıyor anlamış değilim özel halk otobüsü ve ulaşım araclarını almak bu kadar kolay olmamalı çok ağır testlerden geçmeleri gerektiğini düşünüyorum allah rahmet eylesin.

turbo16
18-06-2010, 11:01
herkes araba kullanabiyo o.. çocukları dahil:mad::mad:

VTec_king
18-06-2010, 11:19
neler oluyor böyle o kadar çokki
malesef herşey eğitimde bitiyor

kadioglu
18-06-2010, 11:20
Resmen cinayet.İnsan birazcık düşünür bu adamın çoluğu çocuğu var bu da bir can diye ya.Bir katil bile bu kadar rahat hareket edemez.
Adalet sistemi bunların cezasını gerektiği gibi vermeli bence.Ama Türkiye de bu dediğim zor maalesef.

orhansah
18-06-2010, 11:21
Sende seyrettin mi Orhan... Yeminle hala gözümün önünden gitmiyor...
Bile bile ölüme götürdü adamı

seyrettim seyrettim, seyretmez olaydım. zaten en son e5 sol şeritin orasında un çuvalına çarptıktan sonra acayip tedirgin araba kullanıyorum şimdi iyice manyadım.

gfb01
18-06-2010, 11:28
konyadan ıstanbula gıderken aynı hareketi amcamada yaptılar ama amcam kurtardı durdu otobus söförü kacmıştı 50 km ılerde yakalayınca söförü ve mavini 7 yerinden bıcakladı böyle şerefsızler bundan anlıyorlar işte

aynen bundan anlıyor oç ları:icon_tup:

GGN40
18-06-2010, 12:58
Çok kötü ya..Allah korusun..

Xenomorph
18-06-2010, 23:06
video linki verebilcek varmı acaba?

ömerve
18-06-2010, 23:25
O kadar cahil insan varki trafikte..ölmeyi/öldürmeyi şaka sanıyor millet.

Xenomorph
18-06-2010, 23:29
bugün tekirdağdan dönerken aynı şekilde küt diye sol şeride atladı 160 km suratle dip frenle kafayı 1 cm falan kala 100 e dusurebılırdım acı patlıyordum arkasından...!!!!

sonra onune gecıp 40 km ye kadar acı frenle dusurdum ıbneyı ama ne ala geberıoduk.!!

Tam o...evlatları alayı benım arabayıda boyle pezevenkler bıctı...

darkred
18-06-2010, 23:30
yazık yaa insan hayatı bu kadar ucuz ülkemizde "yolmu vermedi kır üstüne ölsün" bu kadar basit yani

hakikaten yazık...

ölene allahtan rahmet dilerim..

Viper_Si
18-06-2010, 23:31
yok mu videosu?

ArdaERHAN
18-06-2010, 23:44
Bizim milletimizde tezcanlılık cok fazla nasıl desem yol vereyım dersın arkadan öküz gibi korna calarlar yol istersin üstüne üstüne sürerler hep bi mücadele yol vermeme cabası gidecegin yere 5 dk sonra gıtsen ne olucak 5 dk önce gıtsen ne olacak..ki modifiyeli araçlara daha bi farklı davranış biçimi var neden hala anlamış değilim benide 1 hafta önce dolmuş konya yolunda sıkıştırdı aracın performansı dsuk olsa takla atmam bile söz konusuydu yani :S allah arkasında bıraktıklarına sabır versin o şöferede bin bela versin...

turbo16
18-06-2010, 23:45
trafik polisi olsam muma ceviririm minübüs ve otobüs şöferlerini:mad::mad:

Emir_b16a
19-06-2010, 00:04
walla arkadaşlar insanlarımız o kdr öküzki ;

geçen bindiğim taksici hem sağ şeritte olupta sola wirajda wirajın içindeki aracı korna basa basa geçmeye çalıştı bide üstüne camı açıp adama küfür etmeye başladı ( yer dolmabahçe inönü stadı önü beşiktaş kabataş istikameti) bu arada bn çileden çıktım taksiyi durdurup indim küfür kıyamet

insanlarımız o kdr öküz olduki kendi yaptığı hatanın farkında değiller hepsi bişi olmaz deyip hayatta kalan insanlar( nası olduğunuda anlamış değilim)

bnce ehliyet werilirken herkezin psikolojik testten geçmesi we ıq sewiyesi sınırı getirilmeli

hatta 1970 senesinden itibaren olan bütün ehliyet sahiplerine bunlar yapılmalı sewiye altı kalanlara ömür boyu alışweriş arabası bile werilmemeli

emirhan sph
19-06-2010, 00:42
Trafik hayvan kaynio ya insanin arabadan inipi sopayla dovesi gelio valla. Sinyal veriosun hayvan gaza basio bole bi zihniyet varmi ya. Allah bildigi gibi yapsin bu hayvanlari.

Yigit-Y
19-06-2010, 00:44
malesef insan hayatı bu kadar ucuz ülkemizde

Melih-Ö
19-06-2010, 00:46
hakikatten felaket. bugün aynısı banada oluyordu. Millet ya araba kullanmayı bilmiyor yada harbiden öküz. Adam şeridinde gidiyo bende şeridimde gidiyorum sağdan araba çıkıyo bunun şeridine geçio hiçaynaya bakmak yok direk sola kırıyo hemde minibs starex iki kere yaptı aynısını allahtan relax moddaydım sinirlenmedim. bu kadar öküzlük olmaz ya insan aynaya bakar. Direk bu kaza geldi aklıma valla :(

Xenomorph
19-06-2010, 01:01
ya videyou koyun allah aşkına ya :D

-batu-
19-06-2010, 01:30
kazayı gözlerimle gördüm, tam benim okulun önü. Metronun tam karşısında oluyor olay. Minibüsün Sağ kapısı kan içindeydi bakamadım.

O kadar lanet bir yer ki. Ana cadde, metro çıkışı, 50 şer metre arayla minibüs durakları, maslak opet, İstinye Sapağı, BP girişi Ayazağa dönüşü. Bu kadar karmaşık bir yer görmedim. Üstelik servis araçlarının orda beklemeside cabası.

Maalesef, böyle şöförler mevcut. Aynısı hemen hemen hergün birimizin başına geliyor. Allah bizi magandalardan korusun...

ulasoztas1
19-06-2010, 07:08
katilden başka birşey değilmiş otobüs şöförü, çoğu otobüs ve minibüs şöförü kendini trafiğin kralı sanıyorlar ama bu kadarıda fazla.. yazıkkk! sabah sabah üzüldüm hyundai nin şöförüne Allah rahmet eylesin......

leader_T
19-06-2010, 11:25
Kazanın ardından oreadan geçiyordum. ben geçerken yaralıyı araçtan çıkartıp hastaneye götürüyorlardı. bedne nasıl kaza oldu diye düşürüken demekki şerefsiz bir şöför yüzünden meydana gelmiş... yazık çok yazık

Alper_
19-06-2010, 15:06
Allah rahmet eylesin..kaçan şerefsiz bunun vebalini nasıl ödeyecek?..

benim bir tanıdığımıda kamyoncu sıkıştırmıştı..kamyonu durdurup adamı öldüresiye dövmüştü.

seref1
19-06-2010, 15:11
aynısını bana ankara yolunda tır yaptı.bariyerlere sol 2 kapıyı surtmekle kurtuldm. ama o p.. kacamadı zorda olsa durdurdk.otobus tır halk otobuslernden bu yuzden hep korkarım allah rahmet eylesn

maxpower
19-06-2010, 15:12
bende haberlerde izlemiştim. bu herif hapse girse insanın içi soğumaz valla

SekoLive
19-06-2010, 15:14
ya bunuda geçtim kamyon park alanında bi kaza vardı haberlerde adam yolcu otobusuyle park alaanında bi kamyonla çarpışıyor asıl cinayet budur valla park alanlarımı değişti benmi görmeyeli bişeyler oldu park alanlarına çözemiyorm... 25 kişi yaralıydı kaza sonrası

http://www.haber7.com/haber/20100619/Yolcu-otobusu-TIRla-carpisti-23-yarali.php

buyrun linki

Xenomorph
19-06-2010, 15:15
video yokmu hala...