PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic hakkinda yardim?

BoOoM
18-06-2010, 22:44
herkeze iyi forumlar

beyler 96-01 ek kasa hb civic araç otomatik

manuellerde olan short shift durumu otomatik araçlarda uygulanabilirmi ? Uygulanamazsa civic otomatiklerde (b14) kullanişlimidir.

B14 , Bildiğim kadariyla 1.4 motor kodu , 120Hp Gibi bir güç sağlayabilirmiyiz.

Ayrica Flanş uygulamasi yapabilirmiyiz 5.120 bijon aralikli bir janti flanş yardimiyla takabilirmiyim

Şimdiden herkese teşekkürler.

cery
18-06-2010, 23:01
benim bildiğim b14 motor kodu yok. d14 war.
b16 120 hp verirken 1.4 motordan 120 hp almak çok zor olucaktır.

flanş işini önermiyorum bence orijinal neyse o olmalı. ha poryaları değişirim dersen o ayrı ama flanş çok sağlıklı gelmiyor bana

bilalMW
18-06-2010, 23:28
short shift sizin aracın otomatik şanzımanı için daha doğrusu çoğu (triptonic oolmayanotomatikleştirilmiş şanzıman ) için yoktur. En azından bildiğim bu yönde (:

Xenomorph
19-06-2010, 00:48
herkeze iyi forumlar

beyler 96-01 ek kasa hb civic araç otomatik

manuellerde olan short shift durumu otomatik araçlarda uygulanabilirmi ? Uygulanamazsa civic otomatiklerde (b14) kullanişlimidir.

B14 , Bildiğim kadariyla 1.4 motor kodu , 120Hp Gibi bir güç sağlayabilirmiyiz.

Ayrica Flanş uygulamasi yapabilirmiyiz 5.120 bijon aralikli bir janti flanş yardimiyla takabilirmiyim

Şimdiden herkese teşekkürler.

Short Shift Sadece Vites Mafsalınla Oynamakla Yada Vites Kolunun Değişmesiyle Olan Araları Kısaltan Birşeydir....Otomatik Şanzımanda Böyle Bir İmkan Böyle Bir Durum Olamaz..

Belki Şanzıman Beyninle Oynanabilir Programlanır Falan Diycem Oda Çok Saçma Ve Yapılamaz Geliyor...

1.4 Civicleri vtec'e çeviriyorlardı bi ara ama maliyeti 3 4 binleri buluyor diye hatırlıyorum...yanlışta olabilir ama 2.5 3 ten aşağı yoktur maliyeti

flanş olayına gelin 4*100 olculerınde nerdeyse tum ıstedıgın jantlar var...flans yaptırır koydun dıyelım rot balans tutmaz tıtrer yol tutmaz vs vs gıbı gıbı turevlı sorunlar cıkabılır...

bence fanteziye kaçmadan boş yere para harcamak yerine çok ciddi iyi bir bakım bir vtı jantı 3.5 luk yay filtre egzozla keyifli bir araca binebilirsiniz...gerisi afra tafra artı para !

BoOoM
19-06-2010, 01:03
@cerry

Yanlişimi düzelttiğiniz için teşekkür ederim , porya değişmek uzun ve sıkıntılı bi iş gerek yok yani. :)

@BilalMW

Bende biraz o konuda aşiriya kaçtiğimin farkindayim fakat eğer varsa öğrenmek istedim :) kader kısmet :P

@xenonmorph
otomatik vitesden alinabilecek sonuçlari düşünüyordum, ama eve bahsettiğiniz gibi biraz boş bir iş.
aslinda amacim aslinda 1.4 motordan yüksek verim alabilmek. zaten belki daha sonra swaplanabilir. Daha farkli işlere girilebilir. Benim aklimdaki güzel nefes alan, kaliteli bir 1.4 yapmak hem dışı hem içiyle klasik 3.5 yay filtre egsoz şekli değil daha çok , daha zorunu ve daha kaliteli , farkli durabilecek bir iş yapmak yoksa diğerleri zaten dolu heryerde. herkesin yaptiği bir iş.

Gerçekten yardimlariniz için teşekkür ederim :)

BoOoM
20-06-2010, 18:15
uP :) Arkadaşlar yardimlarinizi bekliyorum