PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kuru sıkı hakkında

olcay_bora
20-06-2010, 15:13
kuru sıkı hakkında bilgisi olan var mı ? kimi dio turuncu bandaj olur gövdede. o zaman silahın orjinalliğigi gidiyor o bandaj çıkar mı? kimi dio kuru sıkıda bandaj olmaz.. sitelere baktım satış yapan onlarda da kuru sıkıda bandaj var turuncu :S

Alper_
20-06-2010, 15:16
ben turuncu bandaj hiç görmedim..o bandajı havalı tabancada gördüm ama.

cem36
20-06-2010, 15:17
Yeni kanunla kurusıkılar gerçek silah görünümünden çıksın diye turuncu boya var hepsinde.. Çıkıcagını sanmıyorum boya cunku.. Ayrıca artık kurusıkılar öyle hadi ben aldım faturasını kes diye alınmıyor.. bin türlü belge bilmem ne gerekiyor karakoldan bişey izni falan filanda istiyorlar.. Poligona gidiyorum hep ordaki arkadaş anlatmıştı geçen bana. çok iyi bir uygulama bence.. kurusıkıda neki yani.. millet alıp beline takıyo arabasına koyuyo milleti korkutuyo sonra kendisi ölüyor.

Alper_
20-06-2010, 15:21
Yeni kanunla kurusıkılar gerçek silah görünümünden çıksın diye turuncu boya var hepsinde.. Çıkıcagını sanmıyorum boya cunku.. Ayrıca artık kurusıkılar öyle hadi ben aldım faturasını kes diye alınmıyor.. bin türlü belge bilmem ne gerekiyor karakoldan bişey izni falan filanda istiyorlar.. Poligona gidiyorum hep ordaki arkadaş anlatmıştı geçen bana. çok iyi bir uygulama bence.. kurusıkıda neki yani.. millet alıp beline takıyo arabasına koyuyo milleti korkutuyo sonra kendisi ölüyor.

ben bandaj ı sticker ile karıştırmışım pardon.bundan haberim yoktu.

tool
20-06-2010, 15:22
bumu dediginiz boya?

http://www.turkogluav.com/urun/shop/169_09042010668.jpg

cem36
20-06-2010, 15:25
evet tool o

shuttle
20-06-2010, 15:36
Savclıktan temiz kağıdı alıyorsun.

Alırken senin adına fatura kesiyorlar. Tabancanın seri numarasını felan yazıyorlar. O kuru sıkı tabanca senin oluyor .

Özel kutusunda saklamak zorundasın. Faturası da yanında olmak her daim. Kesinlikle belinde , cebinde vs teşir edeceğin bir yerde olmamalı. O zaman sen suçlu duruma düşüyorsun.

Tabancaların sağında ve solunda turuncu şerit oluyor. Hem de namlunun ucu da turuncu oluyor. Gece gündüz farketmiyor , çok belli oluyor.

MertS
20-06-2010, 15:49
Takılmayın yahu bu kadar herkesin sanayiide tanıdığı bi usta var :D bi boyacıyla bi tornacıya bakar :D euehuhe

olcay_bora
20-06-2010, 16:28
peki birebir replika başka silah nerden bulunur ben alcam zate evde durcak die cast otomobil hobisi gibi bu da o tarz bişey 1/10 silahlarım var evde bi sürü onları ascam duvara pano yapıp büyükte bi tane koymak istiyorum gerçek silaha da bulaşmam işim olmaz öle şelerle ama şu turuncu boya rahatsız etti beni krom alcam silah o yüzden boyama şansıda olmuyor siyah olsa zımpara mat siyah boya hallederdim

DogukanB
20-06-2010, 16:35
sıfır değil de ikinci al alma gibi bişey var mı silahlarda? o zaman belki olmaz turuncu boya

34tb9544
20-06-2010, 17:14
bıreysel sılahlanmaya hayır :D:D:D:D

burası araba sıtesı sılahıda soktuk walla bız pıtbull sokunca banlanıyoruz

sılahatan bası yanan bılır herhalde sadece nasıl bı sey oldugunu ole mı dıyelım...

olcay konuna etım ama senle hıc bı alakası yok kardesım veya abım cok cok sorrry

CallMeInsane
20-06-2010, 17:30
kardeşim burası otomobil sitesi silahın ne işi var burada cok merak ediyorsan git silanla ilgili bir sürü site ve kaynak var internette aramıyım diyorsan git silah satan bir yere anlatsınlar alla alla bu kadar hazırcı olmayalım havadan sunan konu açmayalım cık cık cık

DogukanB
20-06-2010, 17:39
benimde bi sorum olcak
http://img222.imageshack.us/img222/4108/sw68635720magnum1cf.jpg

bu tip eski silah magnum mu deniyo artık ne deniyo, birerbir ağırlığında olucak, ama öle mermi olayı olmıcak, su fışkırtsın, çiçek çıkarsın :D sadece süs olarak durucak ama kaliteli gözükmesi lazım:D

var mı böyle bi replika

Serencebey
20-06-2010, 17:41
Sen kuru sıkarsın biri gelir onu bilmez dolu sıkar yazık olur.

@Dogukan

Magnum kardesım bahsttıgın silah

Bir çok modeli var uzun namlulusu mubahtır teptimi essek tepmıse donersın :D

olcay_bora
20-06-2010, 17:54
benim açtıgım konuyu nie kimse tam okumaz merak ederim ben millete kuru sıkcam fln demiorum ikinci yazdıgım postta daha açıklayıcı yazdım ztn ona buna sıkiim deil derdim ayrıca kalabalık bir ortam ve her türlü farklı şeye merakı olan insanlar oldugu için bu konuda da sohbet babında bana yardımcı olabilecek bilgili kişiler vardır die konumu açtım otomobil sitesi oldugunun farkındayım allaha şükür okumamız yazmamız var silah sitelerinde konu açmayıda bilirim ama burda herkes birbirini tanıdıgı için daha faydalı yol gösterici şekilde bilgi alabileceğimi düşündüm. dogrusu yanılmışım. örnegin 'dogukanb' arkadasımızda bnm istdgm şeyi istiyor ;)

deniz
20-06-2010, 19:32
Savclıktan temiz kağıdı alıyorsun.

Alırken senin adına fatura kesiyorlar. Tabancanın seri numarasını felan yazıyorlar. O kuru sıkı tabanca senin oluyor .

Özel kutusunda saklamak zorundasın. Faturası da yanında olmak her daim. Kesinlikle belinde , cebinde vs teşir edeceğin bir yerde olmamalı. O zaman sen suçlu duruma düşüyorsun.

Tabancaların sağında ve solunda turuncu şerit oluyor. Hem de namlunun ucu da turuncu oluyor. Gece gündüz farketmiyor , çok belli oluyor.

vay be ben yıllar evvel almıstım duruyor hıc oyle seyler olmadı sırkecıden almıstım :D
benımkı boyasız :D satılık turuncusuz kurusıkı :D:D:D:D

mmustu
20-06-2010, 19:37
benimde bi sorum olcak

bu tip eski silah magnum mu deniyo artık ne deniyo, birerbir ağırlığında olucak, ama öle mermi olayı olmıcak, su fışkırtsın, çiçek çıkarsın :D sadece süs olarak durucak ama kaliteli gözükmesi lazım:D

var mı böyle bi replika

valla gülüm nagant,colt,smith,magnum hepsi geçti elimden ama nagant efsanedir :D

bu arada kuru sıkı ile ilgili olarak yeni mi çıktı bu turuncu işi ? onlarca kuru sıkı aldım hediye ettim hiç görmedim öle bişi

olcay_bora
20-06-2010, 19:46
2008 tarihli bir kanun ama bende yeni görüp duyuyorum bana da desert eagle lazım krom ama turuncu işi bozuyor eskiden almış olan varsa talibim illa kuru sıkı olmasına gerk yok birebir aynısıda olur odamda durcak süs diye bide arka fon yaparım ona ama agırlıgı fln aynı olsun
http://i35.photobucket.com/albums/d180/thumper_6119/DesertEagle2.jpg?1277056273

turbo16
20-06-2010, 22:05
benimde bi sorum olcak

var mı böyle bi replika

var bb atar çelik saçma:)

turbo16
20-06-2010, 22:06
2008 tarihli bir kanun ama bende yeni görüp duyuyorum bana da desert eagle lazım krom ama turuncu işi bozuyor eskiden almış olan varsa talibim illa kuru sıkı olmasına gerk yok birebir aynısıda olur odamda durcak süs diye bide arka fon yaparım ona ama agırlıgı fln aynı olsun

turuncu boya demolarda var digerlerinde yok

turbo16
20-06-2010, 22:06
silah la ilgili tüm soruları yazın birazdan cevaplarım:D:D

bknz imza:icon_tup:

|| CaNeR ||
20-06-2010, 22:46
Turuncu boyayı tiner ve bozuk para yardımıya metale zarar vermeden çıkardım.

deniz
20-06-2010, 22:47
ya bu sacma atan tufeklerın sılahlıları varmı ama gazsız ?

DoguErdogan
20-06-2010, 22:59
Arkadasım ben uzunca bi süre bu işi yaptım silah satışı kuru sıkılar eskiden cok rahat alınabiliodu nüfus cüzdanı yeterliydi ama olay deişti dediğin gibi artık hepdinde o turuncu şeritler var ve azıda tamamen kapalı eskiden böle deildi kolleksiyon tarzında hakkaten güzel duruo yan yana durduklarında :) replikalar var ama türkiyede satan yok sadece kolleksiyon için türkiyeye kimse getirmedi millet almaz diye desertın ucu açıkken bile kuru sıkı oldugu bariz belliydi çnkü namlu ucu cok ofaktı orjinaline göre hatta dizilerde bak desertlara namlu ucu minicik orjinali bambaşka. Ayrıca bi arkadasımız 2. el alınabilir belki demiş sakın öle bi hataya düşme olurda bi halt yediyse o silahla sana kalır tabi yine senin tercihin. En mantıklısı havalı tabancalar şu sacma ve paraşüt atanlar ama onlarda biraz tuzlu fiyat olarak...

turbo16
20-06-2010, 23:15
ya bu sacma atan tufeklerın sılahlıları varmı ama gazsız ?

var ama birebir olarak yok tek tek atan kurmalı var..

DaRkNeSs-
21-06-2010, 00:00
peki birebir replika başka silah nerden bulunur ben alcam zate evde durcak die cast otomobil hobisi gibi bu da o tarz bişey 1/10 silahlarım var evde bi sürü onları ascam duvara pano yapıp büyükte bi tane koymak istiyorum gerçek silaha da bulaşmam işim olmaz öle şelerle ama şu turuncu boya rahatsız etti beni krom alcam silah o yüzden boyama şansıda olmuyor siyah olsa zımpara mat siyah boya hallederdim

3 tane kurusıkı tabancam var
1 tane baretta modeli siyah
1 tane browning modeli saten krom
1 tane toplu tabanca aynı resimdeki gibi uzun namlulu magnum modeli 6inch namlulu :D
bende aynı senin gibi duvara asma niyetindeyim koleksiyonuma birkaç model daha eklemek istiyorum
biri desert eagle ( ama gerçek boyutunda olmalı yerliler çok küçük belli oluyor çok)
bir glock 17 (bunun kurusıkısı geldi tr ye çok güzel bi model ama stoklarda yok şuan)
bir sig sauer yerlileri güzel ve hesaplı ama üstündeki turuncu boyayı çıkarmak gerek... artık boyasız silahın satışı yasak.

bu gerçek desert bu boyutlarda malesef kurusıkı türkiyede yok,anca yurt dışından getirmek lazım..

turuncu boya demolarda var digerlerinde yok

turuncu boya artık bütün kurusıkılarda var sadece demolarda değil. o boyayı çıkarmanın bi yolu varsa özellikle krom silahlardan (çünkü normalde siyah olan tabancayı zaten boyatırsın gene siyaha bi sorun olmaz) buraya yazsın bi zahmet :D

DaRkNeSs-
21-06-2010, 00:04

gazsız tek kırma mantığıyla çalışan tabanca var yerli malı
ithallerde yarışma tabancaları var ama ona verceğin parayla sarsılmazdan gerçek silah alabilirsin :D
en iyisi hava tüpüyle çalışanlar, ondan da 2 tane var bende:D

bu arada hocam her türlü silah için yardımcı olurum demişsin de
kurusıkı glock ve desert eagle bulma şansımız nedir saçma sapan olmayan rakamlarda?

turbo16
21-06-2010, 00:12
gazsız tek kırma mantığıyla çalışan tabanca var yerli malı
ithallerde yarışma tabancaları var ama ona verceğin parayla sarsılmazdan gerçek silah alabilirsin :D
en iyisi hava tüpüyle çalışanlar, ondan da 2 tane var bende:D

bu arada hocam her türlü silah için yardımcı olurum demişsin de
kurusıkı glock ve desert eagle bulma şansımız nedir saçma sapan olmayan rakamlarda?

baby desertlardan cok var eski çalıştıgım yerde glock tarzını görmedim ama bakarım

desert hoş silah gerçeginle attım bi kaç cok güçlü makina gerçi atmadığım silah pek yoktur:)

Serencebey
21-06-2010, 00:16
turuncu boya artık bütün kurusıkılarda var sadece demolarda değil. o boyayı çıkarmanın bi yolu varsa özellikle krom silahlardan (çünkü normalde siyah olan tabancayı zaten boyatırsın gene siyaha bi sorun olmaz) buraya yazsın bi zahmet :D

sonuçta krom malzeme polishle cıkması cokta zor olmasa gerek...

metal polishler var krem seklınde bezle uygulanıor ;)

turbo16
21-06-2010, 00:20
ben bu turuncu boya işini anlamadım ben geçen baktım bazı demolarda vardı digerlerinde yoktu :soru:

DaRkNeSs-
21-06-2010, 01:24
ben bu turuncu boya işini anlamadım ben geçen baktım bazı demolarda vardı digerlerinde yoktu :soru:

eski tarihte üretilmiş silahlardır usta bende bi silahçıya gittiğimde elinde kalmış olanlarda turuncu şerit yok,ama yenilerin hepsinde var..
baby desert istemiom kötü bi taklit bence
glock u da içten firması getirmişti,sitelerine bakıyorum stokta yok gözüküyor. 350 lira civarı bi fiyatı vardı...
glock 17 yada 19 modelinin oyuncağı bile yok bulsam onu da alacam :D:D
12-13 sene önce bu boncuk atan silahlardan envai çeşit vardı aklına ne gelirse,şimdi dandik çin malları ve aynı şeyler var
kalitelisinden boncuk atan glock bulsam onu bile alcam ama yok :hahaha:

M_PROJECT
21-06-2010, 03:58
benimde bi sorum olcak

var mı böyle bi replika

al dogukan airsoft tabancasi , gazli birebir aynidir agirlik olcu vsvs .

http://shop.ehobbyasia.com/pistols-gbb-smgs/tokyo-marui/gas-revolver/index.html

Oytun
21-06-2010, 04:02
hayatımda turuncu zımbırtılı kuru sıkı görmedim.. ilk defa duydum iyi bi uygulama olmuş

da neye yarayacak kuru sıkı? şöyle sağlam tüplü bi tabanca al adlarını bilmiyorum en azından işeyarar :)

M_PROJECT
21-06-2010, 04:12
eski tarihte üretilmiş silahlardır usta bende bi silahçıya gittiğimde elinde kalmış olanlarda turuncu şerit yok,ama yenilerin hepsinde var..
baby desert istemiom kötü bi taklit bence
glock u da içten firması getirmişti,sitelerine bakıyorum stokta yok gözüküyor. 350 lira civarı bi fiyatı vardı...
glock 17 yada 19 modelinin oyuncağı bile yok bulsam onu da alacam :D:D
12-13 sene önce bu boncuk atan silahlardan envai çeşit vardı aklına ne gelirse,şimdi dandik çin malları ve aynı şeyler var
kalitelisinden boncuk atan glock bulsam onu bile alcam ama yok :hahaha:

al sana kaliteli glock 18c . bb atiyor airsoft tabancasi . daha piyasaya cikmadi ama onumuzdeki ay cikacak . tip agirlik tamamen orjinali ile aynidir. airsoft silahlarinda en iyi markalardan biri Tokyo Marui . almak istiyorsan bi ustte veridigim linkten takip et derim . bunlar da da turuncu uc mevcut ama plastik bir uc takip kargoluyorlar biraz sert cekince cikiyor . gumrukten nasil gecer bilemem ama :D

K-35_-OVO4M

http://www.youtube.com/watch?v=K-35_-OVO4
M&playnext_from=TL&videos=YgNjUsCc-y4

oxygen
21-06-2010, 08:19
Bende gazlı kullanıyorum,kullanıyorum dediğim evde duruyor öyle ufak ufak oynadığım oluyor..Kurusıkı falan çok gereksiz bence alıcak arkadaşlara tavsiyemdir paraşüt alın..Hatta 3 ay önce falan bi ilan açmıştım satıyorum diye,ilgilenen varsa veriyim..

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=50699&highlight=pt+gamo

Oytun
21-06-2010, 08:32
Bende gazlı kullanıyorum,kullanıyorum dediğim evde duruyor öyle ufak ufak oynadığım oluyor..Kurusıkı falan çok gereksiz bence alıcak arkadaşlara tavsiyemdir paraşüt alın..Hatta 3 ay önce falan bi ilan açmıştım satıyorum diye,ilgilenen varsa veriyim..

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=50699&highlight=pt+gamo

ufak yuvarlak demir bilya atan gazlılar vardı, onların modeli adı ne oluyor?

oxygen
21-06-2010, 08:44
ufak yuvarlak demir bilya atan gazlılar vardı, onların modeli adı ne oluyor?

PT Gamo'nun öyle bir modeli yok diye biliyorum ama tam emin değilim..Şöyle birşey var,mermilerin yerleştirildiği paletler var o paletlere ölçüsünde bilye bulunursa atılır..Ama ben bilyeyi pek tercih ve tavsiye etmiyorum,stabil gitmiyor hedefe,bilyeler tüfeklerde daha başarılı,paraşütler yivden çok nizami bi şekilde çıkıyor ve paraşütlerde ürün çeşidi oldukça bol..

Bunlar paletlerin yuvaları..
http://www.okyanusmarket.com/images/gamoptpalet_450.jpg

Bunlarda paraşütlerden bi kaç çeşit
http://www.armer.com.tr/PELLET-cid-403.html

Ediiiittttt:GAMO PX-107 bu model bilye atıyormuş.

Namlu çıkış hızı: 125 metre/sn
Ağırlık: 400 gr
Kapasite: 15 atış
Kalibre: 4.5 mm
Uzunluk: 200 mm
15 adet sıralı atış (bilye)
Manuel güvenlik kilidi

gökan
21-06-2010, 08:48
dedemin silah dukkani var valla fatura kesip gondeiyrduk dgstimi isler

|| CaNeR ||
21-06-2010, 09:19
Turuncu boyayı tiner ve bozuk para yardımıya metale zarar vermeden çıkardım.

http://www.ressim.net/e/upload/560f6858.jpg (http://www.ressim.net)

ahk
21-06-2010, 09:48
Ayrıca bi arkadasımız 2. el alınabilir belki demiş sakın öle bi hataya düşme olurda bi halt yediyse o silahla sana kalır tabi yine senin tercihin. En mantıklısı havalı tabancalar şu sacma ve paraşüt atanlar ama onlarda biraz tuzlu fiyat olarak...

bildiğim kadarıyla kuru sıkılarda balistik inceleme mevcut değil nasıl anlaşılacak ki?

Eger amaç profesyonel bi koleksiyon gibiyse her ünlü markanın benzeri yerliler var bulundurma ruhsatıyla 1 tane alabilirsin. Hatta m16'nın bile replikası mevcut avcılıkta kullanılıyor ;)

ahmet3425
21-06-2010, 09:49
bende var kuru sıkı evde duruyor turuncu boyası falanda yok eski tip kara duzen:D satabilirim::D:D

mitsubishi_boy
21-06-2010, 09:56
Metal M16 kullanıcısıyım:) Bire bir görünüm aynı. Airsoft amacıyla Hongkong'dan getirttik. Ucundaki Turuncu boyanın amacı yeni kanunla gerçeğinden ayrılması amaçlı. O kadar da uğraştık emniyette falan.

cem36
21-06-2010, 09:57
Havalı tabanca alıcaksanızda yardımcı olabılırım.. Hatta şuan lisans çıkardım onu beklıyorum :)

Ben havalı tabanca olarak Gamo V-3 kullanıyorum.. 15-16 tane çelik bilya alıyor.. Daha yeni ayarlıyorum silahı ama çok çok memnunum.. Daha bununla poligona gitmedim ama birgün götürüp orda da denicem.. Şuanlık boş arazide sabit hedeflere atıyorum.. Arka arkaya aralarında 10cm bulunan metal levhaların ikisinide delip geçiyor çok kuvvetlı bir silah tavsiye ederim.. paraşut atanıda vardı bence f92 beretta tipi 6 tane alıyodu mermisini.. şuan satış fiyat 400 kusur euro yazık o verdiğim paraya camı bıle zor patlatıyodu.

crazydog
21-06-2010, 10:18
http://img266.imageshack.us/img266/739/78006001.jpg

Safir acayip hoşuma gidiyor imkanım olursa bundan alıcam bende :)

olcay_bora
21-06-2010, 10:18
birebir boyutta desert eagle üreten firma hangisi ebayda fln var mıdır? ama şuan sabıka kaydı ile satılıyorsa yurt dısından getirme şansı % 0 deil mi

DaRkNeSs-
21-06-2010, 11:55
http://img266.imageshack.us/img266/739/78006001.jpg

Safir acayip hoşuma gidiyor imkanım olursa bundan alıcam bende :)
bu av tüfeği av tezkeresi lazım :)

birebir boyutta desert eagle üreten firma hangisi ebayda fln var mıdır? ama şuan sabıka kaydı ile satılıyorsa yurt dısından getirme şansı % 0 deil mi
yurt dışında vardır çok ama getirme yolunu bulabilirsen haber et :D

Metal M16 kullanıcısıyım:) Bire bir görünüm aynı. Airsoft amacıyla Hongkong'dan getirttik. Ucundaki Turuncu boyanın amacı yeni kanunla gerçeğinden ayrılması amaçlı. O kadar da uğraştık emniyette falan.

hongkong da envai çeşit airsoft çeşitleri var aklına gelecek her şey,bir forumda ağır makinalı olanını bile görmüştüm hani terminatör 2 de amcam 2. kat camından ortalığı dağıtıyordu ya :D
nasıl getirdniz gümrüğüyle falan kaça maloldu merak ettim :) paylaşırsan sevinirim

Havalı tabanca alıcaksanızda yardımcı olabılırım.. Hatta şuan lisans çıkardım onu beklıyorum :)

Ben havalı tabanca olarak Gamo V-3 kullanıyorum.. 15-16 tane çelik bilya alıyor.. Daha yeni ayarlıyorum silahı ama çok çok memnunum.. Daha bununla poligona gitmedim ama birgün götürüp orda da denicem.. Şuanlık boş arazide sabit hedeflere atıyorum.. Arka arkaya aralarında 10cm bulunan metal levhaların ikisinide delip geçiyor çok kuvvetlı bir silah tavsiye ederim.. paraşut atanıda vardı bence f92 beretta tipi 6 tane alıyodu mermisini.. şuan satış fiyat 400 kusur euro yazık o verdiğim paraya camı bıle zor patlatıyodu.

havalı tabancalarımdan biri gamo v3 kaç mm lik metal levhava attınız ben delemedim de aynı silahla :D

olcay_bora
21-06-2010, 12:50
silah dunyası avcılardan geliorum şimdi desert eagle kuru sıkı orj silahla birebir ebatta ve turuncu kısımda arkadasın dediği gibi tiner ve bozuk parayla cıkabilecek gibi duruyor. sabıka kaydımı alıp gideceğim

ahk
21-06-2010, 13:15
safir için av tezkeresi lazım değil ya da satan yer senin adına hemen çıkarıyor ;)

mitsubishi_boy
21-06-2010, 13:32
hongkong da envai çeşit airsoft çeşitleri var aklına gelecek her şey,bir forumda ağır makinalı olanını bile görmüştüm hani terminatör 2 de amcam 2. kat camından ortalığı dağıtıyordu ya :D
nasıl getirdniz gümrüğüyle falan kaça maloldu merak ettim :) paylaşırsan sevinirim

Gümrükte takılacağı kesindi zaten. Önce çekme belgesi edindik onu sağlam bi şekilde PTT'yle Sivas'a getirttik. 302TL'ye maloldu:) Birde ufak tefek belge cart curt

gurcell
21-06-2010, 13:41
Safir t14 için av teskeresi lazım değil. Yivsiz tüfek ruhsatnamesi yeterlidir. Muhteşem bir tüfektir :)

DaRkNeSs-
21-06-2010, 13:45
silah dunyası avcılardan geliorum şimdi desert eagle kuru sıkı orj silahla birebir ebatta ve turuncu kısımda arkadasın dediği gibi tiner ve bozuk parayla cıkabilecek gibi duruyor. sabıka kaydımı alıp gideceğim
resimleri yok mudur ürünün bide fiyatı ne kadardır?
berette ile yan yana koydun mu hiç? eğer aynı boyutlardaysa orjinal boyut değildir :) orj. desert bilmiyorum hiç denk geldin mi ama ben geldim,ufaltılmış bir top boyutunda :D 30küsür cm boyu var :)

Safir t14 için av teskeresi lazım değil. Yivsiz tüfek ruhsatnamesi yeterlidir. Muhteşem bir tüfektir :)

o dediğiniz ruhsatname nasıl çıkarılıyor peki? safir leri beğeniyorum :)

gurcell
21-06-2010, 13:52
Gerekli Evraklar

Müracaat Edilecek Kurum
Adli ve arşiv sabıka kaydı (suç kaydı varsa, kesinleşmiş şerhli mahkeme kararı) Savcılık
İkametgah (Bazı ilçe emniyet müdürlüğü internetten kendileri çıkarıyor) Adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden (nüfus md’ne sorunuz)
Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi Başvuru sahibi tarafından tedarik edilecek
Sağlık raporu Bağlı olduğunuz İl Sağlık Müdürlüğü
Yarım kapaklı dosya Başvuru sahibi tarafından tedarik edilecek
3 adet vesikalık fotoğraf Başvuru sahibi tarafından tedarik edilecek
Vergi dairesine yatan makbuzun aslı Vergi dairesi
Eski yivsiz tüfek ruhsatı (yenileme için) Başvuru sahibi tarafından tedarik edilecek
Sahip olduğunuz tüfekler (yenileme için) Seri numaralarına bakmak için

DaRkNeSs-
21-06-2010, 13:57

sitesine baktım da 100 lira olan silahı diyorsan eğer orjinal boyutları değil o malesef :)
orjinalinin yanında oyuncak gibi kalıyor bu :D

olcay_bora
21-06-2010, 14:03
berettayı bilmiorum o kadar bilgili deilim onun hakkında ama desert 30 cm den fazlaydı boyu 120 lira dediler baktım hoşuma gitti gönül ister ver para al orjinalde onu insan alınca allah korusun bi sinirli anına denk gelir elden kaza çıkar bulaşmaya gerek yok en geç önmzdeki haftaya almş olruum sıkıyı

cem36
21-06-2010, 18:15
Desert'ın orjinali yani gerçek tabanca yasal olarak 10 - 15.000 tl arasında bir rakamı var oda bulunursa.

olcay_bora
21-06-2010, 18:33
Desert'ın orjinali yani gerçek tabanca yasal olarak 10 - 15.000 tl arasında bir rakamı var oda bulunursa.

vay be o zaman bulunursa alınması gereken bişey :S

ahmet3425
21-06-2010, 18:51

goruntusu guzel de tam olarak ne işe yarar bu tufek?

Emre D.
21-06-2010, 19:15
goruntusu guzel de tam olarak ne işe yarar bu tufek?

aynen +1 domuz avında falan mı kullanılıyo ??

deniz
21-06-2010, 19:21

tek tekde zor ya tesekkurler : )

DaRkNeSs-
22-06-2010, 01:50
berettayı bilmiorum o kadar bilgili deilim onun hakkında ama desert 30 cm den fazlaydı boyu 120 lira dediler baktım hoşuma gitti gönül ister ver para al orjinalde onu insan alınca allah korusun bi sinirli anına denk gelir elden kaza çıkar bulaşmaya gerek yok en geç önmzdeki haftaya almş olruum sıkıyı

gerçeğini al diye demedim tabi ki o paraya araba alırım ben de olsam :hahaha:
ben en iyisi sana koleksiyonumun resmini atayım buraya onun üstünden konuşalım :)
http://img175.imageshack.us/img175/3666/foto1269.jpg (http://img175.imageshack.us/i/foto1269.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

şmi gördüğün gibi siyah olan baretta,her silahçıda kurusıkısı mutlak olur.üstündeki toplu tabanca beretta dan daha uzun gördüğün gibi
desert eagle nin orjinal boyu en az toplu olan tabanca kadar hatta daha uzun olmalı :) eğer beretta ile aynı ise boyut desert te, o orjinal boyut değildir ki piyasada 120 liraya satılanlar beretta ile aynıdır boyut olarak :)

mitsubishi_boy
23-06-2010, 08:50
Buda bizim Ddboys M4A1 RIS

http://img10.imageshack.us/img10/5844/46357849107010fdae24.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/2104/463579216290d3bc5aee.jpg (http://img3.imageshack.us/i/463579216290d3bc5aee.jpg/)

DaRkNeSs-
23-06-2010, 11:01
pilli galiba.
atış gücü nasıl normal tek atımla kurulanlar gibi mi gücü yoksa daha mı güçlü?

M_PROJECT
23-06-2010, 23:38
pilli galiba.

ellektrikli , 360fps orjinal atis gucu var .

ocean0636
23-06-2010, 23:43
Ben yeni kanunlardan önce almıştım 2 tane, gercek silahtan farkını benim diyen adam sıkmadan anlayamiyor..
Tanıdık silah satan yer falan varsa el altından eski kanunda benim aldıklarım gibi gerçekçi olanlardan bulur, ama yasak!;)

cem36
24-06-2010, 02:42
Ben yeni kanunlardan önce almıştım 2 tane, gercek silahtan farkını benim diyen adam sıkmadan anlayamiyor..
Tanıdık silah satan yer falan varsa el altından eski kanunda benim aldıklarım gibi gerçekçi olanlardan bulur, ama yasak!;)

Gerçek silahtan farkı mı ? Gerçek silahla bı kuru sıkıyı yanyan koy.. Namlusundan çok belli bariz belli zaten o ayrı.. En bariz özelliğide şarjörün altı plastık ve kalın olur.. Gerçek tabanca şarjörunde şarjörün altı ince saç metaldir şarjörün yayını tutan kısım yani altı.. Kuru sıkı tabancanın ne amacı var hiç anlıyamadım onu zaten. Millet tribe girip alıyor beline takıyo arabasına koltuk altı yapıyor.. Gerçeği ile karşılaşıncada olan ona oluyor.

Yakınıma oldu.. Trafikte dalaşma sonucunda adam kurusıkı tabanca çekmiş hatta üstüne ateş etmiş, yakınımda kendi silahını çekip vurdu.. Sonuç suan cezaevinde. Olan bize oldu o lavuk kurusıkı oyuncagını cıkardı dıye

ahk
24-06-2010, 09:11
kuru sıkıda ciddi sınırlamalar geldi zaten gelmelide oyuncak olup olmadığını yakından bakmadan anlamak çok zor ve cem36'nın bahsettiği gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar ama şunu sölim taşıma olan hiç kimse trafikte sinirlendim diye silah çıkarmaz hem de asla çünkü böle bi durumun bi daha ruhsat alamamasına neden olacağını bilir ;)
eski kuru sıkılarda balistik olmadığı için namlu haricinde birebir olanları mevcuttu...

ocean0636
24-06-2010, 09:48
cem36
Ben senin gibi silah muh gibi konuşan vede gercekten bilgisi olan kisiler için genelleme yapmadım, genel olarak cevremde silahtan çok iyi anladığını sanan kisileri düşünerek konuştum(''benim diyen''den kastım buydu) ;)

kanas96
24-06-2010, 10:00
Buda bizim Ddboys M4A1 RIS

http://img10.imageshack.us/img10/5844/46357849107010fdae24.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/2104/463579216290d3bc5aee.jpg (http://img3.imageshack.us/i/463579216290d3bc5aee.jpg/)

Bu silahlara sanırım airsoft denio

SekoLive
24-06-2010, 10:03
bu konuda tartısma çıkmasın millet çeker vurur valalhi :D
bayağa silah düşkünü varmıs aramızda :)

kanas96
24-06-2010, 10:04
benimde bi sorum olcak

var mı böyle bi replika

Bu silahın Tam olarak ADI:357 Smith&Wesson

erayakar
24-06-2010, 11:15
<script src='http://img15.imageshack.us/shareable/?i=resim292.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img15.imageshack.us/img15/3504/resim292.jpg (http://img15.imageshack.us/i/resim292.jpg/)</noscript>
karadenizde her gencin hayalidir..

DaRkNeSs-
24-06-2010, 11:53
makaralı luger
klasik :)

ahk
24-06-2010, 17:54
glock'un atası heckler&koch usp comp. 9mm stainless

http://i41.tinypic.com/2d1u14h.jpg

Orhan
24-06-2010, 17:57
paraşüt atan gamo marka tüfeğim var 5.5 mm onunla atış çalışıyorum
şimdide havalı tabanca alayım diyorum atış çalışmayı seviyorum hesaplıda oluyor yine paraşüt atanmı almalıyım yok bb atanmı 25 metrede bb çok sapma yaparmı ?
Tecrübesi olanlar ne tavsiye ederler ?
Marka model olarak ne almalıyım ?

CallMeInsane
24-06-2010, 18:39
koydurtmayın bana nurikıllıgilin resmini :D

DaRkNeSs-
25-06-2010, 00:43
koydurtmayın bana nurikıllıgilin resmini :D

varmı sende :) o da bi klasik :)

DaRkNeSs-
25-06-2010, 00:44
glock'un atası heckler&koch usp comp. 9mm stainless

http://i41.tinypic.com/2d1u14h.jpg

abi sende de varmı silah:D

CallMeInsane
25-06-2010, 04:49
varmı sende :) o da bi klasik :)

evet var koleksiyonun ilk ve tek parçası şuan :D

ahk
25-06-2010, 08:44

bi heves almıştım pişman oldum taşısan bi dert taşımasan ayrı.....

Orhan
25-06-2010, 08:55
paraşüt atan gamo marka tüfeğim var 5.5 mm onunla atış çalışıyorum
şimdide havalı tabanca alayım diyorum atış çalışmayı seviyorum hesaplıda oluyor yine paraşüt atanmı almalıyım yok bb atanmı 25 metrede bb çok sapma yaparmı ?
Tecrübesi olanlar ne tavsiye ederler ?
Marka model olarak ne almalıyım ?

güncel paraşütmü bb mi

vtecburhan
25-06-2010, 08:59
silah hastalıgı gercekten başka bı hastalıktır benım gozumde en guzel silah smith wesson magnum dur yaklaşık 2 yıl kullandım cok hoş bı silah gercı 1 yıldır silahım adana dgm de yargılanıyor ama bakalım yakında gelirmi gelmezmi mechul :D

DaRkNeSs-
25-06-2010, 09:42
bi heves almıştım pişman oldum taşısan bi dert taşımasan ayrı.....
kurusıkı mı gerçeği mi sendeki,güzel bi silahtır :)

silah hastalıgı gercekten başka bı hastalıktır benım gozumde en guzel silah smith wesson magnum dur yaklaşık 2 yıl kullandım cok hoş bı silah gercı 1 yıldır silahım adana dgm de yargılanıyor ama bakalım yakında gelirmi gelmezmi mechul :D
adana dgm mi hayırıdr işallah:beuj:

Jem
25-06-2010, 09:45

kordona geliyoruz acarla pompalılarla çıkta iki sıkak beraber :)

maxpower
25-06-2010, 09:47
kurusıkı gerçeğinden daha tehlikeli :)

turuncu şeritte görmedim incelediklerimde

vtecburhan
25-06-2010, 10:18
kurusıkı mı gerçeği mi sendeki,güzel bi silahtır :)

adana dgm mi hayırıdr işallah:beuj:

valla bı tlf dinlenme trafigine takıldık ;)

mitsubishi_boy
29-06-2010, 06:23
pilli galiba.
Sarjlı evet. 350 fps kadar bi gücü var. Ufak bi yay ve gearbox upgradeyle 480 hedefliyorum.

Bu silahlara sanırım airsoft denio
Airsoft aslında bu silahlarla oynanan oyunun adı ama bunların da adı airsoft kaldı.