PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D4-D Çözemediğim gaz problemi...

barutçu
22-06-2010, 10:11
Aracım geçenlerde 40.000km bakımına girdi. Şimdi 47.000 civarında.

Sorun: Araç devirlenmiyor. Gaza yüklensem bile geç gazı alıyor eskisine göre. Turbo'da haliyle geç giriyor. Turbosunu gösterdim ustaya "bi sorun yok turboda mazot pistir atar onu kendi düzelir" dedi.

Mazot bitti yenisini aldım o da bitmek üzere ama sorun devam ediyor. Hatta bazen örn kırmızıda duracağın zaman yani devir yüksekten inerken boşa atıp yavaş yavaş ilerleyince titreme yapıyor durmaya yakın. 1-2sn hemen geçiyor.

Mazot pis olsa herhalde şimdiye kadar atardı.

Aklıma enjektörler mi tıkandı gibi bi soru geldi. Servise götürcem yarın ama sizce sorun nedir?

Araç düz vites garanti kapsamında 2+3 filan yaptırmıştım zamanında allahtan... :(

CasabLanca
23-06-2010, 09:40
buna yakın bir sorun benim peugeot marka aracımda oldu 5bin kmde başladı sorunun debriyaj mürşüründen olduğu çıktı ortaya

douu
23-06-2010, 12:19
sorun enjektör deil.. turboyla alakalı bi sıkıntısı var.. benimde başıma gelmişti ama tam olarak ne oldugunu hatırlayamadım.. ama ciddi bi sorun değil.. hallolur muhakkak serviste ;)

Mehmet Gazihan
23-06-2010, 13:21
Carbon Clean yapalım hiçbişiyi kalmaz.

barutçu
23-06-2010, 21:39
Yarın servise gidiyorum.

Bu arada bi kaç ustaya daha gösterdim. 1 tanesi bilg. bağladık baktık. hata kodu yok araçta.

Test sürüşü yaptı, baskı balata bitiyor dedi. Servise götürdüm hemn ardından. Servis yarına'a randevu verdi. Bu arada incelediler aracı biraz baskı balatada sıkıntı yok turboda muhtemlen ya da enjektörlerden dedi. Garanti kapsamından carbon clean yapılacak yarın araca. umarım çözülür problem.

Bu arada carbon clean biraz zararlı dedi 1-2 arkadaş :(

BlackEmperor
23-06-2010, 21:50
bence ya kırlı mazottan oluşan bı durum var bununla bırlıkte pompan tıkanmış olabılır
mazot fıltrenede baktır hatta değiştir sorun hallour kolay kolay bozulmaz bu yavrular ;)

Dragger
23-06-2010, 21:54
Enjektörlerini temizlet, carbon clear yaptır + manifold temizligi yaptır.

Debimetreni kontrol ettir, debimetre kirlendiginde veya islevini yitirdiginde de söyledigin seyler olur.

Son olarak turbo catladıysa olabilir, en kötüsü de o.