PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JVC KW AVX900 Problemi

Evrenoz
23-06-2010, 21:50
Yaklaşık 2 sene önce aracıma JVC KW AVX900 Double Dın aldım. Cihazdan son derece memnunum ve keyifle kullanıyorum. USB çıkışı olması sebebi ile genellikle flash diskten mp3 dinliyorum, CD kullanmışlığım pek yoktur. Tahmini olarak 100 defa CD takıp cıkarmamışımdır. Keza içindeki cd tahmini 1 yıldan uzundur çıkmamıştır bile..

http://otomuziksistemi.com/images/900.jpg

Sorunum ise şudur ki,

İçerisinde olan CD'yi çıkarma butonuna bastığımda kafa yatıyor, Error pozisyonunda yarı açık bir şekilde takılı kalıyor. Bu esnada ekranı açma, kapama, açısını değiştirme tuşlarından hangisine basarsam basayım error veriyor ve yarı açık pozisyonda durmaya devam ediyor.

Teybi power butonundan kapadığımda ise orjinal yerine geri dönüyor. Bu da bana motor mekanizmasında bir problem, takılma olmadığını gösteriyor.

Garanti devam ediyor lâkin teybi söktürüp 1 hafta 10 gün teypsiz gezmek istemiyorum.

Fikir verebilecek, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Ahmet Saraçoğlu
23-06-2010, 21:57
abi bugün geldim jvc servisi murtaştan , söküp gidip çok kral madura yatmak en iyisi ''yolum çok uzak'' şeklinde.Hatta uzun yola çıkıcam da diyebilirsin.

Ben o şekilde bi saate hallettirdim arabanın dahi sigortalarını attıran eneteresan bi arızayı.

Önemli olan açıp bakmaya başlamaları , sonrası büyük bi arıza olmadığı taktirde çok sürmüyo.Ellerindeki diğer işlerden sıra gelmesi asıl zaman kaybettiren.
Ama rica etmesekte 3 güne döneriz size demişlerdi.10 gün süreceğini pek sanmam yani piyasadada olan bi model için.Benimkinin piyasası oarçası da yok eski seri.

Evrenoz
23-06-2010, 21:59
Açıkçası 3 gün teypsiz gezecek isem 1 hafta da gezer, garantiden yaptırırım. Amacım ufak bir hilesi, kısa süreli bir işlemi varsa gün içerisinde çözmek.

Ahmet Saraçoğlu
23-06-2010, 22:07
gerçi birazdan benden tiko para alma durumu sözkonusu olduğundan biraz hızlı oldu bu durum.Garanti kapsamından halledilecek tadilatta çok fazla nazın geçmeyebilir doğru.

Evrenoz
23-06-2010, 22:15
Gün içinde halledilir ve uygun meblağ olursa garanti olmasa da olur.

hak_on
23-06-2010, 22:45
selamlar...teybin içinde cd buyuk ihtimalle eridi keske cıkarsaydın :s.gecmiş olsun garantiye vermek en mantıklısı sanırım sokulp temizlenicektir...ama bu durum kullanıcı hatası olarak kayda gecer sanırım...

Enes-x
23-06-2010, 22:51
Yarı açık pozisyonda cd girişi ulaşılabilcek gibiyse mutlaka çıkartılır o cd ordan..

Birde Evren abi bende bu tip bişey almak istiyorum dokunmatik ekran var mı bu cihazda ve usbye video atıp oynatabiliyor musun?

hak_on
24-06-2010, 00:16
evet double ve dokunmatik.tv side mevcut olan bir double.usb den istediğinizi oynatabilirsiniz ;).

Evrenoz
24-06-2010, 00:33
Hak on Erimemiştir umarım, kullanıcı hatası olursa kötü olur benim için :( Çıkarmak istediğimde farkettim bu durumu askere gitmeden önce. Salladıkça salladım :(

ALPINE, yarı açıkken cd girişi ulaşılabilir, gayet ortada cd deliği. Ama cd girdikten sonra aşağıda kilitleiyormuş, zorlamak istemedim açıkçası. Soruna gelirsek; ekran tam dokunmatik, kimi üniteler gibi dokunma ekranı background üzerine ayrı bir menü olarak gelmiyor. ( Televizyonlarda çıkan menüler vardır bilirsin, background üzerine ses açma kapama menüsü misal yeşil gelir. Kimi üniteler bu şekilde lakin bu değil ) Son derece memnun olunabilecek bir cihaz.

Lakin USB'den film oynatılır mı bilmiyorum. Denemedim açıkçası.

Evrenoz
24-06-2010, 17:49
Yok mudur sorunun ne olduğunu tahmin edip tamir için uygun fiyatlı belirli bir yere yönlendirebilecek biri?

Evrenoz
27-06-2010, 21:44
Güncel. CD erimemiş, sorunsuz olarak dinlenebiliyor...

dirk
03-07-2010, 09:34
istanbulda olmasaydın sorununu ankarada gün içinde malzemesini temin edip çözebilirdik.. Hiç Reset Denedin mi ? bende jvc Ax 900 vardı.. öyle takılmalar yapınca kenardaki küçük yerden reset atınca sorun kalmıyordu...

Film + Vidyo Klip İzleyemezsiniz Usb'den

Sanırım SD karttan Resimleri görebiliyordunuz...

Evrenoz
03-07-2010, 10:46
Yanlış hatırlamıyorsam resetlemeyi denemiştim ama çözülmemişti. Teyid etme amaçlı olarak tekrar denerim ama olumlu sonuç alacağımı zannetmiyorum.

Yok mudur yahu istanbulda problemi halledebilecek biri..

dirk
03-07-2010, 12:06
tilt tuşları işe yaramıyor dimi.. yaa aslında sen servise bi göster basit bişey gibi duruyor programsal bi hata gibi ama yinede işte emin olamadım

Evrenoz
03-07-2010, 12:45
Yok yaramıyor, Eject CD dediğimde açılıyor ve 4/3 açık vaziyette error hatası ile beraber takılı kalıyor. Sonrasında hangi tuşa basarsam basayım konumu değişmiyor. Power'a basıp gücü kestiğimde ise kendiliğinden kapanıyor.

Bence de basit bir şey ama servise götürmeye kalksam sökmeleri, takmaları, ilgilenmeleri 1 haftayı geçer o da canımı sıkıyor. Bakalım bir süre daha herhangi bir tavsiye yer gelmez ise garantiden gönderirim servise.

edit: Resetledim lâkin herhangi bir düzelme yok.

devil_berk22
04-07-2010, 13:58
abi yatar kafanın olduğu motor bozulmuşta olabilr bende bu cihazı kullanıyodum ancak cd nin içinde kalmasından dolayı tek problem olacak lazer göz olabilir onun dışında yatmasına engel herhangi birşey olamaz

Evrenoz
04-07-2010, 22:12
Bozuksa yarı yatar pozisyonda kilitlendikten ve kapanmadıktan sonra, power off yaptığımda nasıl geri toplanıyor. İlk başta aklıma gelmişti bu ama geri toplandığını görünce değildir diye düşünmüştüm.

kv661
05-07-2010, 23:40
Bozuksa yarı yatar pozisyonda kilitlendikten ve kapanmadıktan sonra, power off yaptığımda nasıl geri toplanıyor. İlk başta aklıma gelmişti bu ama geri toplandığını görünce değildir diye düşünmüştüm.

Resetlediysen ve sıkıntı hala devam ediyorsa lakin donanımsal bir arızadır. Motorunu değiştiriceklerdir. Ellerinde var ise 1 haftaya kadar verirler. Yoksa uzun bir maraton seni bekliyor malesef :ofk: