PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo konusunda yardımınıza ihtiyacım var!

enigma1453
24-06-2010, 17:17
değerli tech turkey ailesi üyeleri sizlere turbo konusunda bilgi almak için rahatsız ediyorum.benim aracaım proton 415 99 model motor kodu 4g15p mıtsubıshı motoru var aracın üzerinde seneye inşallah modifiye ettirmeyi düşünüyorum ancak aracım 1.5 motor olduğu için gücü pek tatmin edici değil ama bu turbo olayına girsem ne marka turbo takılabilir öyle yüksek bir performans beklemiyorum turbo olsun blow off olsun yeterli bana (bil hassa blow off sesi çok hoşuma gidiyor ):)çeşitli forumlara yazdım bana aracını değiştir diyorlar ben fikir ve bilgi istiyorum akıl değil onu anlatamadım onlara bu sebeble bu siteyi buldum size yazdım ...sizce ne tür parçalar takarsam güç artışı sağlarım sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum şimdiden değerli bilgilerini benimle paylaşacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum:)

merruse
24-06-2010, 19:39
Mitsubi,shi motorlu değilmiydi protonlar? Eğer öyle ise ortak parça kullanan illaki bir mitsubishi motoru vardır. Czt falan bile olabilir hatta. Bu doğrultuda bi araştırın isterseniz.

TaGo
24-06-2010, 19:52
Bence çalışmaya başlarken ilk önce aracını dynoya sok. Güç eğrini gör.

Nerelerde eksiğin var nerelerde pik yapıosun. Bu devirlere göre, flowunun yani hava akışının yeteceği bir turbo seçeceksin.

Yoksa sana yapılan öneriler "motorun ufak, ufacık turbo tak"-"motorun güçsüz çok güç beklem" vs lerden ileri gitmez.

mig
26-06-2010, 01:08
değerli tech turkey ailesi üyeleri sizlere turbo konusunda bilgi almak için rahatsız ediyorum.benim aracaım proton 415 99 model motor kodu 4g15p mıtsubıshı motoru var aracın üzerinde seneye inşallah modifiye ettirmeyi düşünüyorum ancak aracım 1.5 motor olduğu için gücü pek tatmin edici değil ama bu turbo olayına girsem ne marka turbo takılabilir öyle yüksek bir performans beklemiyorum turbo olsun blow off olsun yeterli bana (bil hassa blow off sesi çok hoşuma gidiyor ):)çeşitli forumlara yazdım bana aracını değiştir diyorlar ben fikir ve bilgi istiyorum akıl değil onu anlatamadım onlara bu sebeble bu siteyi buldum size yazdım ...sizce ne tür parçalar takarsam güç artışı sağlarım sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum şimdiden değerli bilgilerini benimle paylaşacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum:)

turbo uygulamasi yapilacak araci iyi secmek gerekir. Zira eger motor dayanikli degilse buyuk hasarlara sebep olur. Parca bulamazsin.. hondan olsa dunya kadar opsiyonun var. Sana aracini degistir diyen insanlarin soylemek istedigi budur. Bu arabaya 10 milyar (veya daha fazla) masraf yapacagina, 96 model 200SX alman cok daha mantiklidir 16 milyara..