PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marmaris-Fethiye-Kalkan-Kaş-Kemer...Pansiyon

TaGo
24-06-2010, 20:33
Arkadaşlar işlerimizin yoğunluğundan pek tatil yapmaya fırsat bulamıyoruz. O kısacık sürede de açıkcası 1 haftayı tek bir tatil yerinde geçirmek istemiyorum. Eşimle birlikte, Antalya'ya kadar sahil turu yapmayı düşünüyoruz. Hem gezelim hem eğlenelim derdindeyiz. Bu güzergah üzerinde önerebileceğiniz EKONOMİK ve NEZİH yerler (pansiyon-otel-apart) önerebilirmisiniz. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

mmustu
24-06-2010, 20:35
çeşmeye gidin hacı :D :D

TaGo
24-06-2010, 20:37
Ya bıktık Çeşme Ada yapmaktan yıllardır. Yurdumun yeni güzel yerlerini keşfe hazırım, kap yengeyide gel pişman olma :D

ahmetbaha-drs
24-06-2010, 20:37
Marmaris'te belli bir otel,pansiyon v.s adı veremem ama İçmeler'e gitmenizi öneririm,merkeze,diğer semtlere göre daha kaliteli ve denizi çok daha güzel..:)

Germanian
24-06-2010, 20:39
Tarkan abi marmariste hemen heykelin az ilersinde karadeniz otel var hem ekonomik hemde çok nezihtir kalabalık ve gürültülü olmaz rahat edersinz marmaris içmeler de de martı resort hotel de halam housekeeping ama orası hem büyük hem kalabalık hemde biraz pahalıdır ama düşünürsen halamla irtibata geçebilirim hemen .fethiyede de Meri var orası biraz pahalıdır ama çok iyi bi otel işlerini yapıyoruz orasıda daha çok yaşlı turistler gelir doğayla içiçe biyerdir tavsiye ederim

TaGo
24-06-2010, 20:41
Önümüzdeki haftalarda rahatsız ediyorum o halde seni :D

Senin halan benim halam

Germanian
24-06-2010, 20:42
Tabi abi :D marmariste kuzenim dolphin turizm genel müdürü :D hemen hemen tüm otellerle bağlantısı war hertürlü yardımcı olurum :)

bahadırtelli
24-06-2010, 21:10
muğla gökova da akyaka çok güzel deniz kum doğa el değmemiş bir yer oteller ucuz sayılır çok lüks oteller olmadığı için(erdem otel var bizim kaldığımız ).

PimPCaR
24-06-2010, 21:42
fethiyede salih var o yardımcı olur heralde sana :) dalyana filanda giderseniz ordada başka bir tanıdıgım var aile dostumuz. Marmaristede var tanıdıklar yerleri varsa konusuşuruz takocum.

TaGo
24-06-2010, 21:59
işte guzergah belli. Sahil boyu takılcaz. Eğlencenin gırla olduğu, deniz-kum-güneş yerler göresimiz var.

chiefkadir
24-06-2010, 23:39
Combo gideceksen mutlaka Dalyan(Muğla) uğra,
Caretta-caretta pansıyon sahibi metın,benı soyle kal bıkaç gün kafanı dinle 10numara yer,,iztuzu plajı,çamur havuzları,kral mezarları felan cennet yanı araştır netten ;)

Ferhat_V
24-06-2010, 23:42
vakti zamanında ailecek buraya gitmiştik o zamanlar çok güzel sakin bi yerdi

http://www.ceylanmotel.com/indexgaleri.html

ahmetbaha-drs
24-06-2010, 23:50
Biz 3 ay civarı Martı Resort'ta kalıyoruz deluxe odalar harici diğer odaları cidden biraz eski v.s ama otelde ki aile ortamı çok güzel,yeri ve denizi mükemmel zaten,yemekler güzel:) 1hafta kalacaksınız zaten tavsiye ederim yani ama erken rezervasyon yaptırın..Otel full gözüküyor çünkü:D

By_HaNNibaLL
25-06-2010, 01:27
Sametlerin pansiyon var kemerde konuyu görmedi sanirim ruslarla uğraşmaktan:D

Germanian
25-06-2010, 01:43
Biz 3 ay civarı Martı Resort'ta kalıyoruz deluxe odalar harici diğer odaları cidden biraz eski v.s ama otelde ki aile ortamı çok güzel,yeri ve denizi mükemmel zaten,yemekler güzel:) 1hafta kalacaksınız zaten tavsiye ederim yani ama erken rezervasyon yaptırın..Otel full gözüküyor çünkü:D

Panik yok rezervasyon için her an oda bulabilrim martı resort ve la perla da :D

kv661
25-06-2010, 04:13
Panik yok rezervasyon için her an oda bulabilrim martı resort ve la perla da :D

Martı biraz tuzlu kaçmaz mı?

Önden rezervasyon yerine 1 hafya gidiceklermiş. KAfalarına göre gitsinler elbet yer bulurlar. Ben 1 kez öyle yapmıştım aynı mantık Marmaristen girdim Adana'dan çıktım kız arkadaşımla gayet iyiydi ama 1 hafta az bu güzergah için. Araba kullanmaktan helak olur.

Marmaristen fethiyeye giderken ve fethiyeden Antalya'ya geçiceksen gündüz git gece bütün manzarayı kaçırıosun çünkü ben gece gittim denize sıfır gidiosun ama zifiri karanlık sağın deniz solun 50 metre falezli dağ yamacı olunca pek keyfi olmadı aksine ızdırap olmuştu bana

TaGo
25-06-2010, 09:31
Martı biraz tuzlu kaçmaz mı?

Önden rezervasyon yerine 1 hafya gidiceklermiş. KAfalarına göre gitsinler elbet yer bulurlar. Ben 1 kez öyle yapmıştım aynı mantık Marmaristen girdim Adana'dan çıktım kız arkadaşımla gayet iyiydi ama 1 hafta az bu güzergah için. Araba kullanmaktan helak olur.

Marmaristen fethiyeye giderken ve fethiyeden Antalya'ya geçiceksen gündüz git gece bütün manzarayı kaçırıosun çünkü ben gece gittim denize sıfır gidiosun ama zifiri karanlık sağın deniz solun 50 metre falezli dağ yamacı olunca pek keyfi olmadı aksine ızdırap olmuştu bana

daha önce gittim ben o yolu :)

benim amacım 1 hafta 1 yerde çakılı kalmak değil. Mümkün olduğunca gezmek. Çünkü her daim tatil yapma şansımız yok.

TaGo
25-06-2010, 09:32
Combo gideceksen mutlaka Dalyan(Muğla) uğra,
Caretta-caretta pansıyon sahibi metın,benı soyle kal bıkaç gün kafanı dinle 10numara yer,,iztuzu plajı,çamur havuzları,kral mezarları felan cennet yanı araştır netten ;)

ok abi caretta caretta pansiyondan metin. ;)

serdar_07
25-06-2010, 09:46
kemere gelirseniz yardımcı olurum .

eser
25-06-2010, 09:49
marmaris siteler mevkiin de kayamaris otel var hem uygun hem güzel bir oteldir müşterilerinin % 80 i belirlidir o yüzden bir aile oteli gibi olmuştur yıllardır

Alper_
25-06-2010, 09:57
gelmeyi düşündüğünüz tarihi verebilirseniz kemer için yardımcı olurum :) her ay için farklı fiyatlar oluyor çünkü.

CeSaNCeEm
25-06-2010, 10:18
Çamyuvada Cheers (Can) ın oteli var ulaşırsan yardımcı olur sana Tarkan abi... Nuamrasını istersen yollarım...

serdar_07
25-06-2010, 10:24
gelmeyi düşündüğünüz tarihi verebilirseniz kemer için yardımcı olurum :) her ay için farklı fiyatlar oluyor çünkü.

alper abi sen kemredeki yörük cadırlarının sahibi olan alpermisin ::))

Ufuk
25-06-2010, 10:52
Fethiyede önerebileceğim bi yer yok.Yazlığımız olduğundan söylüyorum:
Çalış plajı tr'deki en uzun paljlarından biri sabah erken saatlerde güzel.Akşam çalış paljının sahilinde otellerin en altı restaurant ve restaurantlar akşam sandalyeleri,masaları sahilin yanındaki yola çıkarıyor.Sahil yolu gibi bir yer.Araba ile o yoldan geçiş yok.O yolda yörük çadırı var akşamları ingilizler-türkler türkü söyleyip,oynayıp eğleniyoruz.Çoğunlık ingiliz fethiyede.Öğlene doğru ölüdeniz güzel olur.giriş araç için 6 lira galiba yanlış hatırlamıyorsam.Ölüdenizdeki yemek yeri çok aşırı kazık aynı şekilde şezlong kiralayan yerlerde şezlonglar çok pahallı.Biz arkadaşlarla kendi sandalyemizi , şemsiyemizi,termosumuzu yanımızda götürüyoruz.Ölüdeniz'de eftalya su sporlarının önünde bir ada var.Gündüz o adaya çıkın ve arka tarafından manzaraya bakın.(çoğu ingiliz ordan denize atlıyor)
Öğleden sonra Kıdrak plajına gidin.Ölüdenizdeki taksilerin ordan 50 metre devam edip solda çok büyük bir otel var.o yolu takip edin süper bir koy'a çıkıyor..Giriş 5 lira sadece denizi güzel yemek yeri felan yok.Gemiciler koyuna araba ile kayaköy üzerinden gidiliyor.Ama gemiciler koyu çook kalabalık ve denizi insanlar sayesinde biraz pis.Ama tekne ile gidilen tarafı tam bir cennet :)
Fethiyede 1 gün daha kalırsanız yapmanız gerekn şey gittiğiniz günün akşamı çalış sahiline çıkıp ordaki turlarla anlaşın.gündüz gemi turu var .12 adalar,kelebekler vadisi kleopatranın çamuru felan.Bence sadece 1 gün kalıyorsanız gemi turuna gidin.fethiyeden çıkıp antalya tarafına giderken 1 saatlik yolda saklıkent var.Gerçektende saklı bir cennet.Yol üstünde börek,alabalık yerleri var.Saklıkentin suyu çok soğuk.Yolun sonuna doğru bir şelale var.Şelale tarafına gitcekseniz terlikle değil ayakkabıyla gidin ve yanınıza su alın,doğa koşularına hazırlıklı olun.Patara plajıada görülmesi gereken yerlerden.Heryer kum denizde taş yok.Patara plajında caretta caretta yumurtaları var.Koruma altına alınmış şekildeler. kaş-kalkana gitmenin 2 yolu var biri sahilden bol virajlı tek gidiş,tek geliş biraz tehlikeli bir yol ama manzarası süpoer ötesi.Yolda kaputaş mağarası ve paljı sizi karşılar.Mağara zaten haberlerde çıkyor dağcılar kayboldu felan.Mağaranın bir yerine kadatr yol var. Sonrasına heçişte sadce dağcılara izin var.diğer yol ise yukarıdan daha düzgün bir yol.
Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım

DaRkNeSs-
25-06-2010, 12:32
marmaris siteler mevkiin de kayamaris otel var hem uygun hem güzel bir oteldir müşterilerinin % 80 i belirlidir o yüzden bir aile oteli gibi olmuştur yıllardır

Kayamaris de 2 kere fln kaldım güzel rahat otel turist ağırlıklı çalışıyorlar ama fiyatlarını bilmiorum..

TaGo
25-06-2010, 12:37
Fethiyede önerebileceğim bi yer yok.Yazlığımız olduğundan söylüyorum:
Çalış plajı tr'deki en uzun paljlarından biri sabah erken saatlerde güzel.Akşam çalış paljının sahilinde otellerin en altı restaurant ve restaurantlar akşam sandalyeleri,masaları sahilin yanındaki yola çıkarıyor.Sahil yolu gibi bir yer.Araba ile o yoldan geçiş yok.O yolda yörük çadırı var akşamları ingilizler-türkler türkü söyleyip,oynayıp eğleniyoruz.Çoğunlık ingiliz fethiyede.Öğlene doğru ölüdeniz güzel olur.giriş araç için 6 lira galiba yanlış hatırlamıyorsam.Ölüdenizdeki yemek yeri çok aşırı kazık aynı şekilde şezlong kiralayan yerlerde şezlonglar çok pahallı.Biz arkadaşlarla kendi sandalyemizi , şemsiyemizi,termosumuzu yanımızda götürüyoruz.Ölüdeniz'de eftalya su sporlarının önünde bir ada var.Gündüz o adaya çıkın ve arka tarafından manzaraya bakın.(çoğu ingiliz ordan denize atlıyor)
Öğleden sonra Kıdrak plajına gidin.Ölüdenizdeki taksilerin ordan 50 metre devam edip solda çok büyük bir otel var.o yolu takip edin süper bir koy'a çıkıyor..Giriş 5 lira sadece denizi güzel yemek yeri felan yok.Gemiciler koyuna araba ile kayaköy üzerinden gidiliyor.Ama gemiciler koyu çook kalabalık ve denizi insanlar sayesinde biraz pis.Ama tekne ile gidilen tarafı tam bir cennet :)
Fethiyede 1 gün daha kalırsanız yapmanız gerekn şey gittiğiniz günün akşamı çalış sahiline çıkıp ordaki turlarla anlaşın.gündüz gemi turu var .12 adalar,kelebekler vadisi kleopatranın çamuru felan.Bence sadece 1 gün kalıyorsanız gemi turuna gidin.fethiyeden çıkıp antalya tarafına giderken 1 saatlik yolda saklıkent var.Gerçektende saklı bir cennet.Yol üstünde börek,alabalık yerleri var.Saklıkentin suyu çok soğuk.Yolun sonuna doğru bir şelale var.Şelale tarafına gitcekseniz terlikle değil ayakkabıyla gidin ve yanınıza su alın,doğa koşularına hazırlıklı olun.Patara plajıada görülmesi gereken yerlerden.Heryer kum denizde taş yok.Patara plajında caretta caretta yumurtaları var.Koruma altına alınmış şekildeler. kaş-kalkana gitmenin 2 yolu var biri sahilden bol virajlı tek gidiş,tek geliş biraz tehlikeli bir yol ama manzarası süpoer ötesi.Yolda kaputaş mağarası ve paljı sizi karşılar.Mağara zaten haberlerde çıkyor dağcılar kayboldu felan.Mağaranın bir yerine kadatr yol var. Sonrasına heçişte sadce dağcılara izin var.diğer yol ise yukarıdan daha düzgün bir yol.
Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım

Çok sağol. çok yardımcı oldun.

Ben fethiyede ölüdenizde birtek o paraşütçülerin indiği sahili biliorum. Orası bile çok güzel

harun
25-06-2010, 12:43
Ben Marmariste tatile gitmiştim.Gayet güzel bir yer.İçmeleri de tavsiye ederim.Özellikle manzarası çok hoşuma gitti.Fırsatım olursa yine gitmek isterim.

İçmeler den bir görüntü...

http://img37.imageshack.us/img37/3599/sdc10839b.jpg

ahmetbaha-drs
25-06-2010, 12:51
1 hafta kalıp gezerim diyorsan zaten Martı'da filan kalma hiç boşuna para vermeyin otele sırf uyumak için:D ,güzel düzgün bir daha orta halli otel bulup hergün Marmaris'in başka yerlerine gidebilirsin..Mesela Söğüt Köyünde Deniz Kızı Pansiyon restaurant&plaj mutlaka gidin derim,İncekum'a gidin,Selimiye'ye gidebilirsiniz v.s Çok yer var gezecek çünkü:):)

TaGo
25-06-2010, 12:54
marmariste evveli sene 2 gün kaldım, 1 günde tekne turuna çıktım, gerçeten muhteşemdi.

harun
25-06-2010, 12:55
Göceğe gidemedim ona yanarım (:

ahmetbaha-drs
25-06-2010, 12:57
http://www.sogutdenizkizi.com/
Bahsettiğim yer burası,merkeze bir,bir buçuk saat filan(2 yol var gerçi) ama değer yanii..Özellikle Yemekleri,denizi v.s çok güzel, gidip 1 gün kalabilirsiniz..

kv661
25-06-2010, 14:42
daha önce gittim ben o yolu :)

benim amacım 1 hafta 1 yerde çakılı kalmak değil. Mümkün olduğunca gezmek. Çünkü her daim tatil yapma şansımız yok.

Abicim sen en temiz Marmarise git. Marmariste gidebileceğin yerler sıralıyorum:

İçmeler(5dk),Turunç(15dk),Amos(20dk),Kumlubük(30dk ),Çiftlik(40dk) (Bunlar en yakın koyların sıralaması karayolu ile ulaşabilirsin)

Datça(1sa.15dk),Selimiye(1sa.15dk),Orhaniye(Kız Kumu), Yalancı Boğaz, Boz Burun, Hisar Önü, Bördübet ( yolu çok bozuktur kasti yapmıyorlar yağmalamasınlar diye), Bayır Köyü( 2000 Yıllık ağaçlar vardır)

Akyaka, Sedir Adası, KaracaSöğüt, Çetibeli(kahvaltı), Saklıbahçe(kahvaltı)

gökan
25-06-2010, 14:52
cesmeye gitme bence ne gezilcek yeri var nede kafa dinlencek ortamdan mekandan baska bisi yok git fethiye marmaris felan gecen sene marmaristeydik gayet guzeldi valla tavsiye ederim

chiefkadir
25-06-2010, 15:15
Tago gidersen "Sarıgerme"ye uğra..dünya çapında ödül almış bir plajı var,
Sarıgerme senin güzergah üzerinde Ortaca'yı çıktıktan sonra 3-4 km ilerden Sağa ayrıl,7-8 km içerde süper güzel biyer:icon_tup:

cesmeye gitme bence ne gezilcek yeri var nede kafa dinlencek ortamdan mekandan baska bisi yok git fethiye marmaris felan gecen sene marmaristeydik gayet guzeldi valla tavsiye ederimAynen geçen ay çeşmedeydik gündüzü çekilmez:)

Ae86
26-06-2010, 22:11
Kardeşim iyi dinlenmeler gönlünce olsun herşey döndüğünde benim işe başlayalım artık .Çeşme desen ben sana yer ayarlardım.

BlackStone
27-06-2010, 00:36
abi sen nezih sakin yer arıyosun öncelikle fethiye de ne zamanını ne de paranı öldürme derim kadir abinin dediği gibi dalyan cidden görülecek yer özellikle yenge çok eğlenir :)) ordan fethiye yolunuzun üstü zaten uğramak istersen bi uğra cadianda yı mutlaka gör görkemli bi kent yoksa vakit kaybetmeden ölüdenize geç. Ölüdenizde gündüz mutlaka tekne turuna katılın yemekli yarım günlük geziler var fiyatlarıda gayet uygun hiç görmediğin güzellikte adaları görmeni tavsiye ederim. yine ölüdenize gidiceksen kesinlikle gece hisarönünde takılın ciddi eğlenceli bi gece hayatı var ordan sonra veya öncesinde kafana göre antalya, marmaris takılırsınız :))

alp1903
27-06-2010, 00:38
kalkan sessiz ve kafa dinlemek için birebir her sene ordayım min1 ay :)

MKT
27-06-2010, 00:50
kelebek vadisi diyorum.başka yorum yapmıyorum.ısrarla tavsiye ederim.arastırın bence

Ufuk
09-07-2010, 15:21
Çok sağol. çok yardımcı oldun.

Ben fethiyede ölüdenizde birtek o paraşütçülerin indiği sahili biliorum. Orası bile çok güzel

İndikleri yerin az ilerisi güzel tam o adanın karşısı güzel.Arka taraf kapalı olan koy gibi olan yer çok kalabalık ve dalga veya akıntı olmadağından sığ alanlar biraz kirleniyor.Ancak her hafta deniz temizliği yapılıyor.
Kayaköy'e gitmenizi öneririm.Paspatur merkezdir.Akşamlları pub'ları ve balık lokantları vardır.Paspatur'a inin yerli birisne çarşı nerde diye sorarsanız size gösterir.İçinde süper balıkçılar vardır.Araba ile gittiğinizde kesin otoparkçılara(belediyenin) para vermek zorundasınız.Park etmelik 2 metre karelik alan bile olmuyor.Akşamları hisarönü veya çalış sahlinde olun oralarda gezin akşamları turlar oraya stand açıyor.Günübirlik turlar var.Ama gitmeden önce sorun turlar nereden kalkıyorçoğunluk ölüdenizden kalkar.Ölüdeniz'e arabayla gitmeyin çünkü park edecek yer yok.İllegal parkçılarada bütüngün arabayı emanet etmeyin.Fethiyenin her yerinden(çiftlik hariç) minibüs kalkıyor.Fethiyede ulaşım çok kolay İsterseniz sabah tur şirketinin minibüsü ile otelinizden alınıyorsunuz.Gittiğiniz tura göre fiyat değişiyor.45 liradan başlıyor ve çıkıyor.
Fethiyeye 30dk'lık yolla göcek var.Göcekte plaj felan yok.ve çok küçük bir yer.Tekne turu ile gerçekten türkiye'nin sayılı cennetlerine gidebilirsiniz.
İyi tatiller.Fethiye ile ilgili sorunuz olursa yardımcı olurum.3 yıl yaz-kış orda yaşadım.