PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cam filmi

mgnPower
24-06-2010, 21:14
su cam filmini ruhsata isleten arkadaslardan nasil islettiklerine dair bilgi almak mumkunmudur acaba ?

edit : basettigim renkli camla degistirme degil. yanlis anlasilmasin :D

Murat Süslü
24-06-2010, 21:38
cam filmi ruhsata işlenmiyor
cam değiştirilip renkli cam konuluyor onada bişey demiyor polisler camda yazan numarası farklı oluyo

mgnPower
24-06-2010, 21:42
cam filmi ruhsata işlenmiyor
cam değiştirilip renkli cam konuluyor onada bişey demiyor polisler camda yazan numarası farklı oluyo

onu biliyorum bende ama hatirliyorum forumdada birileri vardi ruhsata isli diyordu filmler. onu merak ediyorum. yok cunku boyle bisii ama isletenler gercekmi degilmi onu merak ediyorum. :D

By_HaNNibaLL
24-06-2010, 21:53
Cam filmi rushsata işlenmiyor. sadece eski camlarini yerip yerine renkli cam aliyorsun muhabbet bundan ibaret diy biliyorum.

mgnPower
24-06-2010, 21:55
Cam filmi rushsata işlenmiyor. sadece eski camlarini yerip yerine renkli cam aliyorsun muhabbet bundan ibaret diy biliyorum.

o konuda hemfikiriz zaten ilk mesaji duzelteyim ben en iiisi :D

Fatih Kavak
24-06-2010, 22:27
Ya abi polis jazz yapıcaksa renkli camada yapıyor öyle şerefsiz ki bunlar yeter ki ceza yazmak istesin daha yeni yedim cezayı çok pis ayarım hepsine :D

barutçu
24-06-2010, 22:55
Doğruluğu nedir bilmiyorum yaptıran görmedim.
Ama işletmenin 2 yolu var mantıklı olarak:
1-Güvenlik nedeniyle (Atıyorum bilmemne firma sahibiyim ve güvenlik nedeniyle içersinin görülmesini istemiyorum gibisinden bir dilekçe)
2-Doktor raporu. bazı kişilerin gözlerinde allerji oluyor güneşe bakamıyor vs... bu kişilerde rahatsızlığını kanıtlayan devlet raporu ile dilekçe...

Die okumuştum duymuştum zamanında...

ulasoztas1
24-06-2010, 23:39
göz veya cilt hastalarına heyet raporu doğrultusunda cam filmine izin weriliyor diye biliyorum. Bunun dışında ruhsata işletmenin yolu warsa hemen yaparım :D

Peki renkli cama da karışabiliyor ama karışmıyormu? yoksa renkli cam yasal mı?

mgnPower
25-06-2010, 00:14
yaa hatirlamiyorum adini sanini ama buradan biri araba satiyordu ustune basa basa yazmis komple filmlidir ruhsata islidir sorunu yoktur gibisinden sahibinden linkinde... ozelden mesaj attim nedir diye arabayi alacakmisinki inanmiyorsan gel bak ne diyorsak o gibisindende terslenince pek sallamadim gitti... bugunde biraz disarida arastirdimda ya bu ilani veren arkadas cok salladi yada emniyet bize ayar yapiyor anlamadim iste. bilen varmidir yada o araci satan zat buradamidir hala ne yapar gercekmidir sanalmidir merak ettim actim konuyu :D

turbo16
25-06-2010, 00:21
göz veya cilt hastalarına heyet raporu doğrultusunda cam filmine izin weriliyor diye biliyorum. Bunun dışında ruhsata işletmenin yolu warsa hemen yaparım :D

Peki renkli cama da karışabiliyor ama karışmıyormu? yoksa renkli cam yasal mı?

heyet raporu ile yapılabilir

Buğra A.
25-06-2010, 00:29
Şunu bir açıklığa kavuşturalım.Sırf ülkemizde değil hiçbir ülkede cam filminin vatandaşlar için yasal bir izni yok.

Göz rahatsızlığından dolayı cam filmi yaptırılıp,gerekli maddeler onaylandıktan sonra bir rapor alıyorsunuz ve çevirme esnasında bu raporu sunuyorsunuz.Fakat şöyle de bir şey var ki;yaptırdığınız cam filmi yarım cam filmidir.Yani kesinlikle bildiğimiz cam filmi değil.Camın sadece %50'sine çekilir.

Polis renkli camada karışır.Bkz:'Otomobilin orjinalliğini bozmak.'

Sonuçta fabrikadan çıktığı gibi koyu olan camlar var belli başlı otomobillerde.Onlar zaten ruhsata işlenmiş şekilde trafiğe çıkıyor.Örneğin;Range Rover'ların bazılarında arka camlar siyahtır.

redbaron
25-06-2010, 00:58
Şunu bir açıklığa kavuşturalım.Sırf ülkemizde değil hiçbir ülkede cam filminin vatandaşlar için yasal bir izni yok.

Göz rahatsızlığından dolayı cam filmi yaptırılıp,gerekli maddeler onaylandıktan sonra bir rapor alıyorsunuz ve çevirme esnasında bu raporu sunuyorsunuz.Fakat şöyle de bir şey var ki;yaptırdığınız cam filmi yarım cam filmidir.Yani kesinlikle bildiğimiz cam filmi değil.Camın sadece %50'sine çekilir.

Polis renkli camada karışır.Bkz:'Otomobilin orjinalliğini bozmak.'

Sonuçta fabrikadan çıktığı gibi koyu olan camlar var belli başlı otomobillerde.Onlar zaten ruhsata işlenmiş şekilde trafiğe çıkıyor.Örneğin;Range Rover'ların bazılarında arka camlar siyahtır.

anneme 3008 aldık arka camlar filmli gibi bayağı koyu renkli cam fabrika çıkışlı, ruhsattada renkli cam ibaresi yok.polis laf yapsa ne diyeceğiz? gerçi benim umrumda olmaz benm arabada 2 numara camla bütün gün geziyorum hiç ceza yemedim ama:) fabrika çıkışlı olayını merak ediyorum.yasal olarak polisin bir yaptırımı olmaması lazım ruhsatta işli değil??

Buğra A.
25-06-2010, 01:01
anneme 3008 aldık arka camlar filmli gibi bayağı koyu renkli cam fabrika çıkışlı, ruhsattada renkli cam ibaresi yok.polis laf yapsa ne diyeceğiz? gerçi benim umrumda olmaz benm arabada 2 numara camla bütün gün geziyorum hiç ceza yemedim ama:) fabrika çıkışlı olayını merak ediyorum.yasal olarak polisin bir yaptırımı olmaması lazım ruhsatta işli değil??

Bence gidip en yakın bayii ile irtibata geç.Babamın otomobilinde de yazmıyordu,uyarmıştık,düzeltmişlerdi.Servislere sorsan bir şey olmaz modundalar ama sen genede üstüne düşeni yap.

redbaron
25-06-2010, 01:03
ok sağol, bir ilgileneyim...

kv661
25-06-2010, 04:17
Arkadaşlar Otomobilde Teknik değişiklik yapmak çatısı altında bir ceza kanunu olduğu sürece siz aracın antenine ip bağlasanız gene ceza yazar polis. UCU AÇIK çünkü nereye çeksen oraya gider.

Alper_
25-06-2010, 10:14
antalya bu aralar çok sıkı bu konuda..nefes aldırmıyorlar..en rahatı tse logolu renkli cam :)

fsunnetci
25-06-2010, 10:18
burda Aksarayda 50tl cam filmi.
Polis çevirdimi söküyorsun onlarında işine geliyor serbest bırakıyor..ceza yemekten iyidir:D

SekoLive
25-06-2010, 10:19
Doğruluğu nedir bilmiyorum yaptıran görmedim.
Ama işletmenin 2 yolu var mantıklı olarak:
1-Güvenlik nedeniyle (Atıyorum bilmemne firma sahibiyim ve güvenlik nedeniyle içersinin görülmesini istemiyorum gibisinden bir dilekçe)
2-Doktor raporu. bazı kişilerin gözlerinde allerji oluyor güneşe bakamıyor vs... bu kişilerde rahatsızlığını kanıtlayan devlet raporu ile dilekçe...

Die okumuştum duymuştum zamanında...

bu göz olayı ile olsa kesin bize denk gelirdi hiç böyle bişeye rastlamadım ve alerjin var ise güneş gözlüğü tak heryere film yapmanın bi mantıgı yok,
yanlız biyerde duydugum bazı kişilerin ciltlerinin hassaslıgı ile ilgili bi hastalık varmıs güneşin tetiklediği bu gibi durumlarda hastalara böyle bi rapor veriliyormuş bunu polise gösteriyorsn tabi oda insafına kalmıs yine polisin... ama göz olayı hikayedir.

aramızda doktor yokmu yaw bu işi açıklığa kavusturucak?

SONE-R
25-06-2010, 10:23
söktür kurtul cam filmini :D :D dur beni seni ispiyonlayayım polise :p

Enes-x
25-06-2010, 10:33

Bende bu yöntemi uyguladım dert tasa kalmadı :)

FaTiH44
25-06-2010, 11:54
yazın cam filmsiz olmaz:),bende en açık tonda var,ön camil hiç sorun yaşamadım.Çevirme gördüğümde tavanıda açıyorum,film olduğu bile anlaşılmıyor.

Eski arabamda orta koyulukta film vardı ön cam dahil.Her çevirmede mutlaka durduruyolardı,ama hiç ceza yemedim:D

mgnPower
25-06-2010, 13:02

ispiyonlamayani cine kadar kovalayim. hadi bakalim hodri meydan.

SONE-R
25-06-2010, 13:03
ispiyonlamayani cine kadar kovalayim. hadi bakalim hodri meydan.

söktür filmini kurtul polisten :D

mgnPower
25-06-2010, 13:09
söktür filmini kurtul polisten :D

inatlasiyorum ama gonlumdende geciyor sokturmek ama bazi nedenlerim var sokturmemek icin.

SONE-R
25-06-2010, 13:10
inatlasiyorum ama gonlumdende geciyor sokturmek ama bazi nedenlerim var sokturmemek icin.

ben de şu hız kameralarını aldatmanın yollarını arıyorum :)

SekoLive
25-06-2010, 13:11
cam filmi sökmek sorunu gidereceği gibi sende yavas git soner abi sorun olmaz ozaman :D :D :D kamerayla işn kalmaz

mgnPower
25-06-2010, 13:18

70i gecmeden gidersen aldatirsin kamerayi sende :D belli saatlerdemi calsiiyor ceza yaziyor yoksa her daim 24 saat dosuyorlarmi acaba ? ayrica ne kadar mesafeden gomuyorlar kameralar resmen yere bakiyor istanbul yolundakiler. istanbul yolunun tadi tuzu kalmadi valla evi eryama tasidim 12 ile 14 dakika arasinda geliyordum simdi bu sure 30 dakikalara kadar cikiyor neredeyse.

SONE-R
25-06-2010, 13:24
cam filmi sökmek sorunu gidereceği gibi sende yavas git soner abi sorun olmaz ozaman :D :D :D kamerayla işn kalmaz

RS gibi hızlı araban olunca yavaş gidilmiyor :hahaha: (havam batsın)..

ayrica ne kadar mesafeden gomuyorlar kameralar resmen yere bakiyor istanbul yolundakiler. istanbul yolunun tadi tuzu kalmadi valla evi eryama tasidim 12 ile 14 dakika arasinda geliyordum simdi bu sure 30 dakikalara kadar cikiyor neredeyse.

2 gün önce kamera görmesin diye bi tane golf'ün kıçından ayrılmadım.. adam frene bassa arkadan girecektim yani :)

mgnPower
25-06-2010, 13:25
su rs'ini al gelde geri geri drag roll time trial vs. yapalim ne kadar hizliymis bakalim :D

barutçu
25-06-2010, 22:52
bu göz olayı ile olsa kesin bize denk gelirdi hiç böyle bişeye rastlamadım ve alerjin var ise güneş gözlüğü tak heryere film yapmanın bi mantıgı yok,
yanlız biyerde duydugum bazı kişilerin ciltlerinin hassaslıgı ile ilgili bi hastalık varmıs güneşin tetiklediği bu gibi durumlarda hastalara böyle bi rapor veriliyormuş bunu polise gösteriyorsn tabi oda insafına kalmıs yine polisin... ama göz olayı hikayedir.

aramızda doktor yokmu yaw bu işi açıklığa kavusturucak?

Doktor var aramızda :)

Konu doktorluk birşey değil zaten. Senin devlet hastanesinden "güneşe çıplak gözle bakamaz" gibisinden bir raporun varsa tahminim olarak (ilk msjımdada yazdığım gibi) yasal olarak kullanmana izin verilir. kışın ortasında güneş var. Bknz izmir adam 7/24 güneş gözlüğü ile mi araç kullanacak???

onun dışında bizim başka bir araçta (2004 opel meriva) arka camlar filmli olarak geldi. Opel çıkışlı olarak. Ve kimsede durdurup bişey demedi.

Hoş benim kendi aracımda full film var (sonradan) kimse onada durdurup bişey demedi.

Eski aracımda 1 defa durdurmuşlardı güvenlik nedeniyle demiştim. Tamam bi daha bana denk gelme demişti yunus polislerden birisi ve salmıştı:)

Yani sonuç: egsoz yüzünden bağlanan ferrari var mı?
spoiler yüzünden bağlanan impo var :)

:icon_wack

Günkut
26-06-2010, 09:57
o şekilde gezebilmen icin ya heyet raporu saglık raporunun olması gerekiyor güneşe alerjim var tarzında söylemk icin yada kuyumcu olman gerekiyor bildigim kadarıyla bunlara cam filmi ile gezmek serbest

mgnPower
26-06-2010, 18:51
Yani sonuç: egsoz yüzünden bağlanan ferrari var mı?
spoiler yüzünden bağlanan impo var :)

:icon_wack

spoiler yuzunden baglanan impreza v e std. olmasina ragmen sagli sollu orjinal egzostu nedeni ile baglanan s2000 biliyorum. bunun yaninda arkadasimda f430 var. onde plaka yok camlarda film cok egzost desen rolantide bile ayaginin altini gidikliyor. polis yanyana gorunce beni aliyor onu saliyor. simdi bu nedemek ? benim ise sadece filmim var. plakam egzostum muayenem sigortam vergilerim ruhsatim herbiseyim tam. gelde sovme bu durumda.

by_BuRoCk
26-06-2010, 19:08
hergün sabah çankaya yıldız kavşagında polisler gözüne kestirdiği cam filmli araçları durduruyor cezayı döşüyor

TolgaEsentepe
26-06-2010, 19:31
spoiler yuzunden baglanan impreza v e std. olmasina ragmen sagli sollu orjinal egzostu nedeni ile baglanan s2000 biliyorum. bunun yaninda arkadasimda f430 var. onde plaka yok camlarda film cok egzost desen rolantide bile ayaginin altini gidikliyor. polis yanyana gorunce beni aliyor onu saliyor. simdi bu nedemek ? benim ise sadece filmim var. plakam egzostum muayenem sigortam vergilerim ruhsatim herbiseyim tam. gelde sovme bu durumda.

aynı olay beşevler burger de başımıza geldi. önde plaka yok diye 2 gtı mız bağlanırken birtane ferrari önde yada camda plakası olmayan :) o kadar söylememize rağmen memur sağır olmuş gibi dönüp gözünün ucuyla bile ferrariye bakabilme cesaretinde bulunamadı:icon_tup:

mgnPower
26-06-2010, 19:39
aynı olay beşevler burger de başımıza geldi. önde plaka yok diye 2 gtı mız bağlanırken birtane ferrari önde yada camda plakası olmayan :) o kadar söylememize rağmen memur sağır olmuş gibi dönüp gözünün ucuyla bile ferrariye bakabilme cesaretinde bulunamadı:icon_tup:

bizde soyluyoruzda nato kafa nato mermer hepsi bu konuda. gucleri yetmiyor basi belaya girer diye korkuyorlar. cok ah aliyorlar aheste aheste cikacak bi yerlerinden bu uygulamalar zamanla.

deniz
26-06-2010, 20:52
bu zamanda polısle ugrasmak zor ya artık sıkıldım
eskıden arabayı alır almaz fılm yaptırdım.sımdı fılmlı araba aldım 2 tane dırek sokturdum: )

mgnPower
26-06-2010, 21:42
bu zamanda polısle ugrasmak zor ya artık sıkıldım
eskıden arabayı alır almaz fılm yaptırdım.sımdı fılmlı araba aldım 2 tane dırek sokturdum: )

ugrasilan insan profiline bakiyorumda hep vur eline al ekmegini senin benim gibi insanlar. her sabah onunden gectigim bi uygulama var sabahin yedibucugunda kuruyorlar ise giderken milleti avliyorlar. o kadar luks aracin icinden toyota honda mazda fiat ford vs turevi araclari secip aliyorlar ahtapota. yiyorsa birde mercedes volvo range falan alda ahtapota delikanli diyelim.

deniz
26-06-2010, 21:51
ugrasilan insan profiline bakiyorumda hep vur eline al ekmegini senin benim gibi insanlar. her sabah onunden gectigim bi uygulama var sabahin yedibucugunda kuruyorlar ise giderken milleti avliyorlar. o kadar luks aracin icinden toyota honda mazda fiat ford vs turevi araclari secip aliyorlar ahtapota. yiyorsa birde mercedes volvo range falan alda ahtapota delikanli diyelim.

orası oyle zaten abi orasını hiç karıstırmıyorum haklısın : )

ya bır gun benı polıs cevırdı.fılmden. yasak oldugunnu bılmıyormusun dedı bılıyorum dedım. herıflerın arabada megane zıfır sıyah. dedım sız bılmıyormusunuz abı ? bız onemlı kısı tasıyoruz dedı. dedımkı sız benım onemlı olmadıgımı nerden bılıyorsunuz adam guldu muldu asagı yukarı bıraktı :D degısık bır konusma yazım dedım :D