PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : orjinal BOSE gibi bir sistem için

onurdestan
25-06-2010, 01:56
arkadaşlar ben aracıma hep orj bose yada harman kardon gibi kaliteli orjinalinde öyleymiş gibi bir sistem istiyorum ancak bu işten pek anlamam

aracımda 4 kanal gayet kaliteli bi amfi ön kapılarda 16 cm focal arkalardada 13 cm jbl var ancak bass yok

öncelikle örneğin audilerin bose sistemlerinde kapılarda kullanılan hoparlçrler bile inanılmaz güzel bass vuruyorlar bunların cinsi nedir yani onlar mid takımı gibi değiller sanırım türleri farklı ve onlar gibi sesi olan bi marka varmıdır

bass olarak güçlü ama koltukla sırtımın temasını kesmiycek bişey istiyorum port olayından anlamıyorum ama bahsettiğim ses için portlumu portsuzmu olması gerekir bagajdaki bassın??

kısaca bassın bagajdaki bişeyden geldiğini pek belli etmiycek bi sistem için bana neler önerirsiniz

şimdiden çok teşekkür ederim cevaplara

levent
25-06-2010, 02:23
onur muhtemelen 3 yolludur o kompanentler , mid , bass ve tiz olarak ayrılırlar diyebiliriz kısaca. ciddi mebla lazım anlaşıldığı kadarı ile sq istiyorsun :) yalıtım şart sq için, focal in ürünleri ile devam etmenden yanayım. daha geniş bilgisi olanlar yorum yaparlar benden bu kdr uykulu olarak :)

onurdestan
25-06-2010, 02:41
çok teşekkür ederim ama sq nedir cahilliğime ver :)

yalıtımı kendim yapabilirmiyim acaba diye düşünüyorum hep malzeme alıp ama ön kapılardaki focallerin vida yerlerini tutturmak için içine sunta gibi bi malzemeden ara parça yapmışlar onların değişmesi lazım mesela parçalanmışlar çünki oraya sunta yerine ne kestirilebilir ?

Dou
25-06-2010, 02:45
sq sound quality.

kv661
28-06-2010, 01:28
arkadaşlar ben aracıma hep orj bose yada harman kardon gibi kaliteli orjinalinde öyleymiş gibi bir sistem istiyorum ancak bu işten pek anlamam

aracımda 4 kanal gayet kaliteli bi amfi ön kapılarda 16 cm focal arkalardada 13 cm jbl var ancak bass yok

öncelikle örneğin audilerin bose sistemlerinde kapılarda kullanılan hoparlçrler bile inanılmaz güzel bass vuruyorlar bunların cinsi nedir yani onlar mid takımı gibi değiller sanırım türleri farklı ve onlar gibi sesi olan bi marka varmıdır

bass olarak güçlü ama koltukla sırtımın temasını kesmiycek bişey istiyorum port olayından anlamıyorum ama bahsettiğim ses için portlumu portsuzmu olması gerekir bagajdaki bassın??

kısaca bassın bagajdaki bişeyden geldiğini pek belli etmiycek bi sistem için bana neler önerirsiniz

şimdiden çok teşekkür ederim cevaplara

Ben her zaman midlerin aynı markanın aynı modeli ile olmasından yanayım. Mesela sen önler Focal arkalar JBL kullanıyorum demişsin. Kaç RMS olduklarını bilmiyorum kullandıklarının ancak öndeki mid takımın yeni gücü almaya başlarken arkalar patlama yaparsa ses bozulur.Kulağı tırmalar. Aynı marka ve modeli seçmek önemli.

Portsuz 250-350RMS bir bass işini görecektir

Sercan Keklik
28-06-2010, 01:51
Halil solak ile görüşmeni tavsiye ederim.. Google a girersen detaylı bilgii sahibi olursun. Yeri maslakta, ayriyetten bir çogumuzda yakından tanırız.. Savaş abinin (Paşaoglu) gibi çok eski ustadır savaş abininde iyi bir arkadaşıdır. SQ dalında bir niyetin varsa başka adresle görüşme derim..

benim araç inceliyebilirsin..

http://www.caraudioturkey.com/forum/uyelerimizin-sistemleri/alfa-romeo-156-3-way-active-yeni-resimler-sayfa-15-t25946.261.html

onur_S
28-06-2010, 06:57
Halil solak ile görüşmeni tavsiye ederim.. Google a girersen detaylı bilgii sahibi olursun. Yeri maslakta, ayriyetten bir çogumuzda yakından tanırız.. Savaş abinin (Paşaoglu) gibi çok eski ustadır savaş abininde iyi bir arkadaşıdır. SQ dalında bir niyetin varsa başka adresle görüşme derim..

benim araç inceliyebilirsin..

http://www.caraudioturkey.com/forum/uyelerimizin-sistemleri/alfa-romeo-156-3-way-active-yeni-resimler-sayfa-15-t25946.261.html

aynen bende halil solak diyecektim.

recepserkan43
28-06-2010, 22:20
ses sistemlerinde bi atasözü vardır ne kadar ekmek o kadar köfte; kesenin ağzını açmadan istediğin ses olmaz ama senin istediğin şey portsuz bir 25cm lik bass ve iyi bir ses sistemi uzmanı bagajına onu gizleyebilir.....

Sercan Keklik
28-06-2010, 22:50
bagaj kullanılacaksa, torpido altınada yapılabilir ;)

oguzhansari
30-06-2010, 12:43
Halil abi her yere uydurabilir ;)

Saro-Ş
30-06-2010, 13:00
http://www.aktepesound.com/icerik.asp?inf=23

Uygulamalara bi bak istersen bir de bilgi al telefon ile belki yardımcı olabilirler

Tayfun-E30
30-06-2010, 13:36
portsuz kutuda 25cm ortayollu bi bass işini görür.

dgoo
30-06-2010, 20:58

Bahsettiğin sistemlerde kapı içlerini açıp inceleme fırsatım olamdı ama ampliye bağlı olmadıklarına göre muhtemelen amplisiz çalışan coaxsial hoparlörlerdir amplisiz sistemde basları ana ünite ile güzel verir
orta sınıf 30 cm bi bas işini görecektir çok üst seri bi bas seçmene gerek yok
Midlerin yetersiz geldiği zaman ekstra component masrafı kaçınılmaz olur :)
Kutu işine gireceksen eğer portlu seçim yapman daha iyi olur

onurdestan
30-06-2010, 22:52
bagaj yeri geldiği zaman kullanılıyor bu yüzden büyük bi kutu istemiyorum arka koltuktaki kol dayamanın arası boş portsuz 25 cm bi bass la bu iş çözülürse gerçekten benim için iyi olur çünki ben arabanın heryeri titresinden ziyade kaliteli ve uyumlu bi bas sesi istiyorum zaten bose sistemlerinde bassları 20 cm civarında oluyor bildiğim kadarıyla

bunun dışında maslak bana en yakın yer dediğiniz ustayla görüşmeyi planlıyorum amfim var 2 takımda komponent var aracımda fakat arkadakileride 16 cm yapmayı düşünüyorum çünki öndekiler kadar iyi değil arkadakiler hem bütünlük hemde homojenlik istiyorum kısaca :)

Sercan Keklik
30-06-2010, 23:45
kol dayamasının orda verim alamazsınız, torpido altı uygunsa orayı deneyın mutlaka.. Yani ypaptırman önemlı degıl ara bı fıkrını al derim. Müşteri çekmesi, faiş fiyatlara iş yapması falan gibi durumları olmayan ÖZEL iş yapan tek adam arıyorsan Halil solaktır. Bütün işi kendisi yapar, özenle.. diger firmalara gidip kutu kestırmez, olan kutuyu takmaz dogrusu hesabı neyse ona uyar onu yapar ve yer sıkıntın varsa görüş bi fikir al derim. Yeride maslak sanayide.

535-376-55-75

onur_S
08-08-2011, 13:01
Bahsettiğin sistemlerde kapı içlerini açıp inceleme fırsatım olamdı ama ampliye bağlı olmadıklarına göre muhtemelen amplisiz çalışan coaxsial hoparlörlerdir amplisiz sistemde basları ana ünite ile güzel verir
orta sınıf 30 cm bi bas işini görecektir çok üst seri bi bas seçmene gerek yok
Midlerin yetersiz geldiği zaman ekstra component masrafı kaçınılmaz olur :)
Kutu işine gireceksen eğer portlu seçim yapman daha iyi olur

ampliye sahip .

emre yeşil
08-08-2011, 13:05
Aracının ne olduğunu bilmiyorum orjinalinde bose olan modeli var ise servisten temin etmen sıkıntını tam çözer orjinal sistemin yerini genelde hiçbir uygulama tutmuyor